Pierro1329
11.01.11,14:23
Dobrý deň môj príspevok môže sa zdať divný a vlastne je to aj tak. prosím Vás o radu pretože nevieme s tým pohnúť.

Problém je asi v tom, že je jedno rodne číslo a na toto rodne číslo sú dve osoby tie osoby bývajú v dvoch rozdielnych okresných mestách no v jednom kraji. nikdy sa nevideli a nikdy nemali nič spoločné až doteraz. Vtip je v tom, že sa narodili v dvoch mestách ako som uviedol s rovnakým menom, s rovnakým dňom narodenia, rozdielnymi trvalými bydliskami a rovnakými rodnými číslami. a tu začína celá sranda, pretože jeden z nich pán X má dlhy a nemá majetok, a pán Y nemá dlhy, ale má majetok. Takže pán X robí dlhy, na ktoré úrady robia veselo exekúcie pričom ich prisudzujú pánovi Y.

Teraz budem konkrétnejší. Sú tu exekúcie na listoch vlastnictva (LV) pána Y a nikto nechce veriť, že to nie je on. Pričom pán Y zistil, že má rovnaké rodné číslo s pánom X a to tak, že v roku 2003 bol upozornený zo zdravotnej poisťovne, že jeho rodné číslo nie je v súlade zo zákonom o rodných číslach. Tak sa rozhodol, že si zistí čo sa deje a ešte v roku 2003 to dal do poriadku, kde mu ministerstvo vnútra pridelilo nové rodné číslo. (kde prvá šestica čísiel je rovnaká - dátum narodenia s pánom X ale pán Y má za lomítkom už iné číslo ako pán X toto sa vyriešilo v roku 2003). V roku 2005 a 2008 vznikli pánovi X exekúcie na základe rozhodnutia súdu, kde exekútor začal konať a to tak, že nezačal brať majetok pána X , ale začal riešiť ťarchy pánovi Y. tento stav trvá dodnes. Čiže ešte takto, pán X preberal veselo rozhodnutia z exekúcií pričom vedel, že sa siaha na majetok niekoho cudzieho, ktorý nevedel o tomto nič, pretože už 15 rokov žije v zahraničí nemá ani trvalý pobyt v SR, pán Y vlastní iba danú nehnuteľnosť a to už aj s ťarchami pána X.

Takže aj takto sa dá prísť o majetok a ani VY o tom, že prečo alebo začo NEMUSÍTE VEDIEŤ.
Osobne si myslím, že celý ten reťazec ohľadom overovania totožnosti účastníkov konania je riadne nedokonalý, ale to je môj názor.

Poprosil by som ľudí, ktorí sa vedia k tomu vyjadriť, aby napísali svoj názor a poprípade riešenie celého tohto OMYLU. Ďakujem Peter.

Ak som netrafil Tému na porade, ospravedlňujem sa adminovi aj Vám. som tu nový
Zoltán Kovács
11.01.11,13:30
JA by som asi obrátil na kataster so žiadosťou o opravu rodného čísla. Čo osobne si myslím mal už urobiť pán X vtedy, keď dostal nové RČ v r. 2003.
buchač
11.01.11,13:36
Dobrý deň môj príspevok môže sa zdať divný a vlastne je to aj tak. prosím Vás o radu pretože nevieme s tým pohnúť.

Problém je asi v tom, že je jedno rodne číslo a na toto rodne číslo sú dve osoby tie osoby bývajú v dvoch rozdielnych okresných mestách no v jednom kraji. nikdy sa nevideli a nikdy nemali nič spoločné až doteraz. Vtip je v tom, že sa narodili v dvoch mestách ako som uviedol s rovnakým menom, s rovnakým dňom narodenia, rozdielnymi trvalými bydliskami a rovnakými rodnými číslami. a tu začína celá sranda, pretože jeden z nich pán X má dlhy a nemá majetok, a pán Y nemá dlhy, ale má majetok. Takže pán X robí dlhy, na ktoré úrady robia veselo exekúcie pričom ich prisudzujú pánovi Y.

Teraz budem konkrétnejší. Sú tu exekúcie na listoch vlastnictva (LV) pána Y a nikto nechce veriť, že to nie je on. Pričom pán Y zistil, že má rovnaké rodné číslo s pánom X a to tak, že v roku 2003 bol upozornený zo zdravotnej poisťovne, že jeho rodné číslo nie je v súlade zo zákonom o rodných číslach. Tak sa rozhodol, že si zistí čo sa deje a ešte v roku 2003 to dal do poriadku, kde mu ministerstvo vnútra pridelilo nové rodné číslo. (kde prvá šestica čísiel je rovnaká - dátum narodenia s pánom X ale pán Y má za lomítkom už iné číslo ako pán X toto sa vyriešilo v roku 2003). V roku 2005 a 2008 vznikli pánovi X exekúcie na základe rozhodnutia súdu, kde exekútor začal konať a to tak, že nezačal brať majetok pána X , ale začal riešiť ťarchy pánovi Y. tento stav trvá dodnes. Čiže ešte takto, pán X preberal veselo rozhodnutia z exekúcií pričom vedel, že sa siaha na majetok niekoho cudzieho, ktorý nevedel o tomto nič, pretože už 15 rokov žije v zahraničí nemá ani trvalý pobyt v SR, pán Y vlastní iba danú nehnuteľnosť a to už aj s ťarchami pána X.

Takže aj takto sa dá prísť o majetok a ani VY o tom, že prečo alebo začo NEMUSÍTE VEDIEŤ.
Osobne si myslím, že celý ten reťazec ohľadom overovania totožnosti účastníkov konania je riadne nedokonalý, ale to je môj názor.

Poprosil by som ľudí, ktorí sa vedia k tomu vyjadriť, aby napísali svoj názor a poprípade riešenie celého tohto OMYLU. Ďakujem Peter.

Ak som netrafil Tému na porade, ospravedlňujem sa adminovi aj Vám. som tu nový
Asi len dobrý advokát pomôže ...
Začať sa musí od začiatku ...dokazovaním , argumentáciou ...nič iné neostáva...
Dať podnet na súd ...so sťažnosťou ...aj na súd , ktorý rozhodol ...aj na exekútora ...
Ešte by som aj náhradu škody požadoval ...
drozdm
11.01.11,14:00
toto je vina uradov ktore dopustili to že dve osoby aj ked s rovnakym menom a datumom narodenia dostali rovnake čisla . Určite je to neskutočny stres čo zažíva pan x . a preto by som na zodpovednosť daval urady ale aj exekutorov či sudy ktore si neoverili skutočnosti.Jednoznačne žiadať napravu a odškodne za psychicku ujmu. Dobry pravnik vysudi ....
TomasHC
11.01.11,14:06
Kedze pani X & Y nemaju asi 7 rokov, tak neverim ze matriky boli prepojene cez net a v centralnom systeme overovali existenciu rodneho cisla ;)
beedo
11.01.11,15:57
Skús MARKÍZU, JOJ, TA3... riadne to medialyzovať, pre istotu aj v krajine pána Y, nech aj ostatní vedia aký je tu bordel.
hipi
11.01.11,18:44
nech napise aj ombudsmanovi. Toto je jasne nepravo, ktore pacha stat na obcanovi. Ak nepochodi na sk a majetok mu bude zabaveny, tak by som siel na europsky sud.
A co dany exekutor, kontaktovali ste ho? Ake bolo jeho vyjadrenie?
Mária27
11.01.11,19:00
Exekútori využívajú katasterportál, v ktorom sú údaje o vlastníkoch nehnuteľností. Trvalým identifikačným údajom je v ňom rodné číslo; trvalé bydlisko sa ľahko mení.

Rovnaké rodné čísla malo niekoľko tisíc občanov, ale aby mali aj rovnaké mená súčasne, to je rarita.
Je potrebné skontaktovať sa s exekútorom, prípadne sa obrátiť na súd. Ťažko je viniť niekoho iného ako vlastníka nehnuteľnosti, lebo neznalosť zákonov neospravedlňuje.


Zákon 301/1995 o rodnom čísle
§ 2
(1) Rodné číslo je trvalý identifikačný osobný údaj fyzickej osoby (ďalej len "osoba"), ktorý zabezpečuje jej jednoznačnosť v informačných systémoch.1)
§ 8
Zmena rodného čísla
1) Zmenu rodného čísla vykoná ministerstvo, ak
b) rovnaké rodné číslo majú pridelené dve alebo viaceré osoby.
4) O zmenu rodného čísla podľa odseku 2 písm. b) požiada dotknutá osoba bezodkladne.


Zákon 162/1995 o katastri nehnuteĺností
§ 19
Vlastníci a iné oprávnené osoby sú povinní
a) dbať, aby všetky údaje katastra týkajúce sa nehnuteľností alebo vlastníka nehnuteľností, ako aj zmeny týchto údajov mohli byť v katastri riadne evidované, a ohlásiť každú zmenu správe katastra do 30 dní odo dňa vzniku, zmeny alebo zániku rozhodujúcej skutočnosti a na vyzvanie správy katastra predložiť v určenej lehote doklady na zápis týchto údajov do katastra;
Pierro1329
12.01.11,09:32
Predovšetkým ďakujem za Vaše všetky odpovede a postrehy. a veľke poďakovanie patri marii027, ktorá asi vystihla aj ten ďalší problém čo pán Y nespravil, pretoýe o tom nevedel a ani by ho to nenapadlo ako ho poznám, že je potrebné urobiť zmeny na zaklade zmlúv (kupnopredajná) z roku 1995. osobne si myslim, že to by nenapadlo niikoho, že je potrebné urobiť zmenu na katastri z roku 1995, keď posledny krát manipuloval so svojou nehnuteľnosťou. nevadí.


Moja ďalšia otázka na Vás znie, či sa dá tento stav prinavrátiť do pôvodného stavu. S jedným exekútorom som osobne komunikoval ohľadom tejto veci a ten má záujem to dať do poriadku, síce ja neviem ako, ale aspoň čo sme spolu komunikovali je to tak.

A ešte takto pokiaľ sú moje informácie presné postup o lustrovaní obyvateľov v Slovenskej republike pri exekúciách je ten, že daný exekútor, ktorý rieši exekúciu na danú osobu z rozhodnutia súdu je ten, že si zisťuje nielen majektové pomery dlžnika na katastri ohľadom majetku, ale má za povinnosť prelustrovať( skontrolovať osobneé údaje meno a priezvisko, adresa trvalého pobytu, rod. číslo, dat. narodenia, popripade čísla občianskych preukazov) NIELEN NA KATASTRI, ale má za povinnosť prelustrovať V CETRALNOM REGISTRY OBYVATEĽSTVA SR v Banskej Bystrici, kde nové údaje sú zanesené o každom Z NÁS, kde sa nachádzavú údaje o obyvateľstve SR (všetky údaje), z rozhodnutia ministerstva vnutra z roku 2003 , kde pán Y dostal nové rodné číslo tá zmena v centrálnom registri JE.


Táakže osobne si myslim, že samozrejme že pochybil aj pán Y, ktorý zmenu nenahlasil, + + + chybu urobili aj daní exekútori, ktorí nedostatočným spôsobom prelustrovali pána X a pána Y.


No O CHYBE exkútorov nie je pochyb iba z takého laického dôvodu, že včera sa mi podarilo zistiť to, že na pána X je vedených ďalších 5 exekúcií, ktoré su vedené od r 2005 -2009 a sú vedené na pána X správne za jeho (trestnú) činnosť, ak sa to dá nazvať takto:).

Takže, ako sa može stať, že jední exekútori si robia prácu ako majú a tí druhí, ktorým pravdepodobne ide o niečo iné ako o spravodlivosť a výkon súdnej moci?
Mária27
13.01.11,12:09
Máš pravdu, v exekučnom zákone 233/1995 je, že v návrhu na vykonanie exekúcie majú povinne adresu nie rodné číslo.

§ 39

(1) Z návrhu na vykonanie exekúcie musí byť zjavné, ktorému exekútorovi je určený, kto ho robí, ktorej veci sa týka, čo sleduje, musí byť podpísaný a datovaný. Okrem toho návrh na vykonanie exekúcie musí obsahovať meno, priezvisko, bydlisko účastníkov, prípadne bydlisko zástupcov, údaj o štátnom občianstve, ak je účastníkom fyzická osoba, názov alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo, pokiaľ je pridelené, ak je účastníkom právnická osoba, a presné označenie exekučného titulu, vymedzenie vymáhaného nároku, prípadne označenie dôkazov, ktorých sa oprávnený dovoláva.
Pierro1329
13.01.11,12:44
Maria nie je čo dodať . Veľké ĎAKUJEM:). totiž potvrdila si mi presne to čo mi nikto nechcel prezradiť, naštudoval som si to sám, ale aj tak som si nebol istý. nemám v tomto prax. no určite sa so zainteresovanými osobymi budem baviť priamo a skoro poloprofesionálne:D.

ĎAKUJEM
Mária27
13.01.11,23:11
Kúp si exekútorský zákon s výkladom - takú hrubú knihu. Tam to je nielen vysvetlené, okecané, ale tam bývajú aj súvislosti s inými právnymi normami (a je ich neúrekom).
Keďže exekúcií pribúda, pre mnohých sú už ako chlieb náš každodenný, musíme sa mu začať viac venovať. Pre prípad. Najmä v takejto zahmlenej kríze, že jej nevidno konca.