pucifalek
12.01.11,12:47
ahojte, poraďáci, po dlhej dobe zase potrebujem pomoc. v celom dome máme podlahové kurenie. okrem spálne a detských sme dali všade dlažbu. chystáme sa na nákup plávajúcej podlahy ale ...už zopár známych ma odhováralo, že tam kde dali plávačku je citelne chladnejšie ako tam, kde je dlažba. vraj si pekne drží plávačka teplo napriek tomu, že dali aj podložku na podlahové kurenie, čiže dierkovanú.nechceme spraviť chybu, tak mi pridajte aj Vaše názory a postrehy. ďakujem
TomasHC
12.01.11,12:08
Ak dodrzis par poziadaviek, tak nie je problem.

http://www.porada.sk/t139829-podlahovka-laminatka-aku-izolaciu.html

Ked sa nekuri, tak je laminatka prijemnejsia pre bosu nohu ako keramicka dlazba ;)

A este jedna moja kalkulacia - http://www.porada.sk/1547408-post134.html
pavol54
12.01.11,12:19
Ja keď som robil podlahy na podlahové kúrenie som sa spýtal v podlahových štúdiách a urobil som to takto : betón som natrel penetračným náterom, na to som natiahol nivelačný náter( kvôli bezprašnosti) , hrubá fólia, uhlíkový papier laminátová podlaha, a nemám problém (prestup tepla je pre každý materiál iný) a nemám pocit že by to nevykúrilo, ani nepociťujem podstatný rozdiel oproti miestnostiam kde je dlažba.
dolfort
17.01.11,14:08
Čo to znamená citeľne chladnejšie? Výhody sú samozrejme na strane dlažby, ale ani cez plávajúcu to nie je úplne zabité. Áno, v chyžiach kde máme plávajúcu, je chladnejšie, ale u mňa to bude asi aj tým, že sú to koncové izby.

podložka: Texizol 200 Hrúbka: 1,7mm; Súčiniteľ tepelnej vodivosti: 0,037 W.m-1.K-1
laminát: KAINDL One 7.0 37302 Dub AH, hrúbka 7mm.

Pravda je, že laminátka sa o čosi dlhšie zohreje a tiež že nie je TAK teplá ako dlažba. Ja som tomu pomohol o čosi hustejším položením rúrky + v regulácii ventilov na rozdeľovači, kde max. púšťam do krajných izieb a zvyšok som trochu priškrtil. Taktiež ak to ešte môžeš ovplyvniť, daj rozdeľovač podlahovky čo najbližšie k spálni a detským. Ak by bolo úplne najhoršie, budeš to musieť riešiť dokurovaním cez konvektory alebo podobne.