cagica
12.01.11,17:21
Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
veronikasad
12.01.11,16:26
Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
Na colnici v PD mi dali "vzorové" tlačivo - neviem skenovať, tak ho neviem pripnúť.

Podla tohto tlačiva evidencia liehu nezaberie až tak vela času - zásoby sleduješ podla EAN kodu, každý deň zapíšeš nákup a predaj (v krčme uvádzaš len uplne prázdne flaše)
Zita5
12.01.11,16:41
ondrejvla
12.01.11,16:44
Nehľadáš náhodou túto tabuľku :
sliz5
13.01.11,14:18
Zdravim.Viete niekto ake pokuty hrozia pri nedodrzani evidencie ,zlej evidencie alebo ak by zistili rozdiel napr. ze nezodpoveda uctovny stav zo skutocnym?
maje
13.01.11,20:37
Nehľadáš náhodou túto tabuľku :
Neplatná tabuľka - stará evidencia.

Predajca SBL je povinný za každú prevádzkareň viesť dennú evidenciu spotrebiteľských balení podľa účtovného dokladu a čiarového kódu EAN, ktorá obsahuje
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch, identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho čísla oprávnenia na distribúciu,
d) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch konečnému spotrebiteľovi,
e) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch k poslednému dňu kalendárneho mesiaca,
f) zistené manko alebo prebytok v počte prijatých a vydaných spotrebiteľských balení a dôvod jeho vzniku.
cagica
14.01.11,08:37
´Pomohla by mi aj táto tabuľka, ale nie je zobrazená celá, lebo je urobená na šírku ak sa dá opraviť, budem rada
KEJKA
14.01.11,08:56
Skúste pozrieť tu

http://www.eurosystems.sk/files/evidencia_alkoholu_rucna.xls


´Pomohla by mi aj táto tabuľka, ale nie je zobrazená celá, lebo je urobená na šírku ak sa dá opraviť, budem rada
tabuľka v citáte /príspevku 3/ sa mi páči-aj vyhovuje po novom.
cagica
14.01.11,09:52
A nepošle mi niekto link ako má vyzerať inventúra k 31.12.2010?
vopred ďakujem
cagica
14.01.11,15:28
Už som magor, ja ako prevádzka, ktorá predáva alkohol na poháriky musím podávať mesačné hlásenia, alebo nie o tomto predaji, lebo ja odpíšem fašu alkoholu, ak je prázdna, ale hlási sa aj prebežný stav mesačnej? Ďakjem
veronikasad
14.01.11,15:35
Už som magor, ja ako prevádzka, ktorá predáva alkohol na poháriky musím podávať mesačné hlásenia, alebo nie o tomto predaji, lebo ja odpíšem fašu alkoholu, ak je prázdna, ale hlási sa aj prebežný stav mesačnej? Ďakjem
Nemusíš na colnicu podávať žiadne mesačné prehlady. Do 25.1.2011 si povinná zaslať inventúru zásob k 31.12.2010.

Pre krčmy platí, že zásobou sa rozumie aj načatá flaša, výdaj v dennom prehlade zaznamenáš v tom dni, keď ju uplne vyprázdniš.

Tlačivá, ktoré som dostala sú na spôsob evidencie dochádzky.
Na lavej strane máš zoznam alkoholu, čiarový kod, spotr. balenie a % alkoholu. V deň ktorý urobíš nákup zaznačíš pod príslušný deň počet kusov (každý dodávatel je na samostatnom liste).

Rovnaký list je pre predaj ,keď flašu vyprázdniš, zapíšeš ju v príslušný deň.

Tieto prehlady sa nikde neposielajú, musia byť k dispozícii na prevádzke. Neobstojí výhovorka, že sú u účtovníčky.
cagica
14.01.11,19:34
Ak som správne pochopila, tak nemusím každý deň písať, že som predala 0,4 Farnet, 0,8 borovička, ale zapíšem výdaj v deň vyprázdnenia celej fľaše? A ak príde colná kontrola nebudú to merať na poháriky? Nie je to také strašné, ale sa dostať do obrazu čo vlatne robiť aby bola spokojnosť na mieste, kde ju chcú mať!!!!
cagica
14.01.11,19:36
Prečítala som si odkaz a asi musím denne viesť aj pohárik fernetu a ak mám prázdnu fľašu tak ju odpíšem OK? Díky
adam
14.01.11,20:50
Prečítala som si odkaz a asi musím denne viesť aj pohárik fernetu a ak mám prázdnu fľašu tak ju odpíšem OK? Díky

Poháriky nie, len za deň vyprázdnené fľaše.
Muška
14.01.11,22:37
Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
Ja som sa to snažila "natisnúť" na A4 a príjem budú značiť plusom a výdaj mínusom v danom dni.
Snáď to bude v pohode.
Našťastie nakupujú len u jedného distribútora.
Ešte vymyslím asi nejakú tabuľku, kde zaznačím, že "sedí", alebo "nesedí" zostatok aj s odôvodnením.

Prikladám aj stránku CÚ, kde sú EAN kódy, aj čísla povolení.
https://liehweb.colnasprava.sk//index.php?showreg=30&chid=clr

Snáď to niekomu pomôže :-)
cloe
14.01.11,23:11
Ja som sa to snažila "natisnúť" na A4 a príjem budú značiť plusom a výdaj mínusom v danom dni.
Snáď to bude v pohode.
Našťastie nakupujú len u jedného distribútora.
Ešte vymyslím asi nejakú tabuľku, kde zaznačím, že "sedí", alebo "nesedí" zostatok aj s odôvodnením.

Prikladám aj stránku CÚ, kde sú EAN kódy, aj čísla povolení.
https://liehweb.colnasprava.sk//index.php?showreg=30&chid=clr

Snáď to niekomu pomôže :-)

Muška, keď v kúpiš v danom dni 3 ks nejakej fľaše, dáš tam 3 pluska?

Inak, tá evidencia, čo priložila Zita5 je dobrá. Aby sa to zmestilo na formát A4 na šírku, mohla by byť vynechaná kolónka EAN kódu. Zoznam EAN kódov môže byť priložený na samostatnom liste.
Takto mi to poradil colník a navrhol aj takú podobnú tabuľku ako Zitka.
Muška
14.01.11,23:46
Muška, keď v kúpiš v danom dni 3 ks nejakej fľaše, dáš tam 3 pluska?

Inak, tá evidencia, čo priložila Zita5 je dobrá. Aby sa to zmestilo na formát A4 na šírku, mohla by byť vynechaná kolónka EAN kódu. Zoznam EAN kódov môže byť priložený na samostatnom liste.
Takto mi to poradil colník a navrhol aj takú podobnú tabuľku ako Zitka.
..áno , do kolonky napíšu +3, keď fľašu hodia do koša, tak napíšu -1 a červeným perom.
Pozerala som aj od Zitky, ale tí moji nakupujú niekedy aj 3x do týždňa.

Ja som bola dnes celá "bez seba" keď som objavila tie EAN kódy na www. stránke. :D
adam
15.01.11,18:11
..áno , do kolonky napíšu +3, keď fľašu hodia do koša, tak napíšu -1 a červeným perom.
Pozerala som aj od Zitky, ale tí moji nakupujú niekedy aj 3x do týždňa.

Ja som bola dnes celá "bez seba" keď som objavila tie EAN kódy na www. stránke. :D
Prosííím...aká je to www...????
Dana1
15.01.11,18:38
pozri príspevok 15
adam
15.01.11,18:47
Ďakujem pekne Dana1, prehliadla som .....
adam
17.01.11,19:20
Prosím Vás, PRIMAT s obsahom 10% alkoholu sa radí medzi vína?
Excise Duty
17.01.11,19:38
Prosím Vás, PRIMAT s obsahom 10% alkoholu sa radí medzi vína?
Príliš málo si toho uviedol, podľa obchodného názvu sa to nedá posúdiť. Ale zrejme ide o víno kódu KN 2204, 2205 alebo 2206, to by na fľaši ani nemala byť kontrolná známka, čiže nejde o liehovinu.
adam
17.01.11,19:58
Príliš málo si toho uviedol, podľa obchodného názvu sa to nedá posúdiť. Ale zrejme ide o víno kódu KN 2204, 2205 alebo 2206, to by na fľaši ani nemala byť kontrolná známka, čiže nejde o liehovinu.
Myslím si, že je to tak ako hovoríš, lebo na tej stránke, kde sú čiarové kódy fliaš som ho nenašla. Ďakujem pekne za odpoveď.
Stefan2005
17.01.11,20:03
....
Prikladám aj stránku CÚ, kde sú EAN kódy, aj čísla povolení.
https://liehweb.colnasprava.sk//index.php?showreg=30&chid=clr

Snáď to niekomu pomôže :-)

samozrejme, že pomôže ;) vďaka.

Len doplním: komplené prehľady možno sťahovať:
https://liehweb.colnasprava.sk//index.php?showreg=27&chid=clr&PHPSESSID=6q0phs9juf8u61mu01l4t2hcu6
jaki
18.01.11,21:08
viem,aj o konkrétnych pokutách.Ak možem poradiť z blízkeho okolia viem,že ak si niekto pozastaví živnost a má povolenie na predaj liehu v spotr.balení , musí to colnému úradu oznámiť do 15-tich dní.
sona1980
19.01.11,08:32
Do 25.1.2011 sme povinní zaslať inventúru zásob k 31.12.2010. Je to potrebné poslať na nejakom predpísanom tlačive ? Je to tlačivo mesačných prehľadov, alebo im to môžem poslať tak ako to mám ja spracované v exceli.
sona1980
19.01.11,08:46
Čítam práve zákon o spotr. dani z liehu a tu sa píše, že najneskôr do 25.1.2011 je povinnosť oznámiť zistený stav zásob SBL v zákonom stanovenom členení. Postačí ak im predložím prehľad kde bude názov tovaru, obsah alkoholu%, obsah v litroch, ean kód a inventúrny zostatok k 31.12.2010 ?
rodina1
19.01.11,12:05
Do 25.1.2011 sme povinní zaslať inventúru zásob k 31.12.2010. Je to potrebné poslať na nejakom predpísanom tlačive ? Je to tlačivo mesačných prehľadov, alebo im to môžem poslať tak ako to mám ja spracované v exceli.
stačí aj tak, ako to máš spravené v exceli s údajmi, ktoré vyžaduje zákon.
maja111
19.01.11,16:44
Ešte otázka k inventarizačnému stavvu k 31.12.2010 - musí byť odosielaný prehľad členený podľa dodávateľov?
inuš
19.01.11,16:54
Netreba podľa dodávateľov, len počet ks podľa jednotlivých druhov alkoholu a ean k 31.12.2010.
Inak mne na colnici povedali, že sa môžem rozhodnúť ako budem posudzovať načatú fľašu. Môžem sa rozhodnúť, že jej otvorením ju dám celú ako vydanú, alebo ju dám do výdaja až ked bude prázdna. Len si mám spôsob, ktorý si vyberiem poznačiť nazačiatok do evidencie a podľa neho postupovať celý rok.
My sme sa rozhodli pre prvý spôsob, nakoľko ked príde kontrola budú kontrolovať počet ks v evidencii a to mi bude presne sedieť na neotvorené fľaše. Je to jednoduchšie, ako ked v sklade nájde 10 ks vodky a v evidencii bude 11 - to mu bude treba ukazovať všetky otvorené fľašky. Hoci ich nezaujíma koľko je v otvorenej fľaši, ale berú ju ako ks.
ketrina1
19.01.11,22:14
jaki nevieš náhodou o akú veľkú pokutu ide?Tiež som zabudla oznámiť pozastavenú živnosť a teraz len čakám koľko mi príde...Nedá sa ich nejak uprosiť? :-)
slavka124
21.01.11,15:39
vie mi niekto poradiť, práve som dorobila tabuľku na dennú evidenciu liehu: možno niekomu pomôže, ale neviem ako to tu mám prilepiť
Lucinka23
21.01.11,15:43
Ja som to tiež ešte nerobila ale myslím si, že cez Dokumenty - Pridať. Ja som tiež tú tabuľku robila včera, len sa mi akosi nepozdáva. dostali sme vzor na colnom úrade ale je to podľa mňa strašne zložité
slavka124
21.01.11,15:52
skús pozrieť cez dokumenty, tabuľky.. snáď sa mi to podarilo
dana2203
21.01.11,19:23
Prosím Vás, PRIMAT s obsahom 10% alkoholu sa radí medzi vína?
PRIMAT - sa radi medzi vina a keby ste ešte niečo nevedeli, tak sa pozrite, či je na fľaši kontrolna znamka - kolok. Ak nie je, tak to nie je alkohol a netreba o tomto tovare viesť dennu evidenciu.
Je to iba taka pomocka, možno niekomu pomože.
cagica
21.01.11,19:25
Ja som našla predmetnú tabuľku od Lucinka23 v Dokumentoch, ale prečo mi ju nechce stiahnuť, že nemám prístupové právo či čo, ešte sa musím niekde zaregistrovať?
Díky
Kvaka
21.01.11,19:35
Ja som našla predmetnú tabuľku od Lucinka23 v Dokumentoch, ale prečo mi ju nechce stiahnuť, že nemám prístupové právo či čo, ešte sa musím niekde zaregistrovať?
Díky
Pozerala som na tie dokumenty, našla som tabuľku, ktorú pridala Lucinka23, ale dole je poznámka, že tento súbor čaká na odobrenie. Asi preto sa nedá stiahnuť.
uctokrajan
21.01.11,19:39
Ja som vypracovala niekoľko tabuliek, musis sa v tom zorientovat. Je to urobene tak, že dennú podla ERP evidujes ručne a podla toho vyplnaš ostatne tabulky bud ručne alebo cez PC- vtedy sú tam aj súčtove polia.
Kvaka
21.01.11,19:39
Pridám tabuľku od Bea26, ktorú pripla v svojej téme http://www.porada.sk/t155207-denna-evidencia-sbl.html
uctokrajan
21.01.11,19:42
A tu je nutne mat v ERP alkohol podla druhu, a ked si vytlačiš uzavierku podla PLU, tak je 5 minutová záležitost ohľadom evidencie alkoholu.
Kvaka
21.01.11,19:49
A tu je nutne mat v ERP alkohol podla druhu, a ked si vytlačiš uzavierku podla PLU, tak je 5 minutová záležitost ohľadom evidencie alkoholu.
V evidencii musíš mať aj identifikačné údaje osoby oprávnenej na distribúciu a jej čísla oprávnenia na distribúciu, ktorá ti predala SBL.
uctokrajan
21.01.11,19:57
To treba doplnit do tabulky prijem, tak ako je komatop, lebo na každeho dodávateľa mám druhu tabulku a využivam excel a v inej tabulke mi to všetko spočita a odpočíta.
rastosl
31.01.11,13:11
Chcem sa opýtať že presne v ktorej časti zákona je napísané že sa má viesť denná evidencia alkoholu a čo má obsahovať, lebo mne sa to v tej 105/2004 nepodarilo nájsť.
Excise Duty
31.01.11,13:18
Chcem sa opýtať že presne v ktorej časti zákona je napísané že sa má viesť denná evidencia alkoholu a čo má obsahovať, lebo mne sa to v tej 105/2004 nepodarilo nájsť.
Je to v § 44a ods. 7 písm. b).
rodina1
31.01.11,13:26
Len doplním, zákon č. 474/2009 Z.z.
Excise Duty
31.01.11,13:44
Len doplním, zákon č. 474/2009 Z.z.
No ak dopĺňaš, že je to zákon č. 474/2009 Z. z., tak potom je to bod 49. citovaného zákona, v praxi ale citujeme zákon č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu ... v znení neskorších predpisov, teda i vrátane onoho zákona č. 474/2009 Z. z.
rodina1
31.01.11,13:46
áno, ja viem, že sa v praxi cituje zákon v znení neskorších predpisov. Len som reagovala na to, že zadávateľ písal, že v zákone č. 105/2004 to nemôže nájsť.
Prepáč, ak som sa ťa dotkla ... Jarmila
Excise Duty
31.01.11,13:52
Ale nedotkla, ja len že zákon je treba čítať ako celok.
Kvaka
31.01.11,14:01
Chcem sa opýtať že presne v ktorej časti zákona je napísané že sa má viesť denná evidencia alkoholu a čo má obsahovať, lebo mne sa to v tej 105/2004 nepodarilo nájsť.
Pozri si, tu je úplné znenie http://www.porada.sk/t137928-zakon-o-spotrebnej-dani-z-liehu-aktualne-znenie.html
Tomas898
03.02.11,22:18
Nevie niekto z vas ci treba viest denne vydaj, alebo staci realny zostatok?
Rozalka
03.02.11,22:29
Mňa prekvapilo, že v jednom momente môže byť z jedného druhu otvorená len jedna jediná fľaša! Známa dostala pokutu 331,94€, mali otvorené 2 becherovky, jednu ľadovú a druhú studenú.
adam
04.02.11,07:56
Vie niekto, kde je definované, že nemôžu byť otvorené 2 SBL rovnakého druhu? Tá pokuta je nehorázna,:( veď tie fľaše má riadne v evidencii!!!
mailer23
04.02.11,11:45
Vec treba postaviť do inej polohy. Bola to jej fľaša? Ak nebola treba uviesť do zápisnice že načatá fľaša nebola jej. O vlastníctvo tej fľaši prišla jej predajom.

Uvediem príklad...prídem do pohostinstva a tam sedí prokurátor, lobista, a tajomník strany, a hádajú sa, kto vypije najviac hrušky. Napokon sa rozhodnú vyhlásiť preteky. Prokurátor kúpi 5 fliaš hrušky zaplatí, dostane blok z ERP a donesie si na stôl 5x 0,7L hrušky. Všetky otvorí a začnu súťažiť. Po hodinke príde k baru prokurátor položí na bar vypitú fľašu na 80% objemu a padne k zemi,vyvedú ho von, potom pride k baru lobista položi na bar načatú fľašu hrušky a vypitú na 40% objemu a padne k zemi,vyvedú ho von, potom príde tajomník strany položí na bar svoju fľašu vychlastanú na 5% objemu a padne k zemi,vyvedú aj toho von. Na stole po nich ostali 2 načate fľaše, na bare sú ich 3 a krčmár ma načatú na priamy výdaj jednu fľašu. V tom príde orgán kontroly(colná správa) prekročí prokurátora, stupí na nohu lobistovi a podkne sa o tajomníka strany a v krčme zistí, že sa tam nachádza 6ks otvorených fliaš hrušky. Môže za to krčmár? Kto za to všetko vlastne môže?

Odvolávajte sa, žalujte, podávajte odpor....len nepodliehajte diktatúre,lebo sa vraciate spred rok 1989.
KORTEZ
16.02.11,17:19
Tabulka na dennu evidenciu ok.ale nemá obsahovať aj údaje o dodávateľovi?
Kvaka
16.02.11,17:45
Vie niekto, kde je definované, že nemôžu byť otvorené 2 SBL rovnakého druhu? Tá pokuta je nehorázna, veď tie fľaše má riadne v evidencii!!!
Je to v § 10 ods. 7) Spotrebiteľské balenie označené pretrhnutou kontrolnou známkou, falzifikátom kontrolnej známky alebo kontrolnou známkou, ktorá nie je v súlade s týmto zákonom a všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným podľa odseku 38 a spotrebiteľské balenie, na ktorom nie je nalepená kontrolná známka, alebo ktorého označenie nie je v súlade s týmto zákonom a všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným podľa odseku 38, sa na účely tohto zákona považuje za neoznačené. Za neoznačené spotrebiteľské balenie sa považuje aj každé spotrebiteľské balenie s pretrhnutou kontrolnou známkou, ktoré pri predaji zo spotrebiteľského balenia na priamu ľudskú spotrebu na mieste vrátane skladových a iných účelových priestorov prevyšuje jeden otvorený kus z jedného sortimentu spotrebiteľského balenia s pretrhnutou kontrolnou známkou.
adam
16.02.11,18:24
Ďakujem...
Excise Duty
18.02.11,07:14
Na stránke Colnej správy je nasledovné usmernenie:
V zákone č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu a o zmene a doplnení zákona č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení zákona č. 211/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 105/2004 Z. z.“) nie je uvedená definícia pojmu sortiment spotrebiteľského balenia liehu. Všeobecne možno sortiment charakterizovať ako súhrn produkcie alebo ponuky podľa typov, druhov, značiek, rozmerov, a pod. Vychádzajúc z definície pojmu spotrebiteľské balenie liehu možno sortimentom rozumieť spotrebiteľské balenia liehu od jedného výrobcu, s rovnakou objemovou koncentráciou liehu v spotrebiteľskom balení, s rovnakým objemom spotrebiteľského balenia liehu a s rovnakým obchodným názvom. Z uvedeného teda vyplýva, že v zmysle § 10 ods. 7 zákona č. 105/2004 Z. z. nie je možné mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu od toho istého výrobcu, s rovnakým obchodným názvom, s rovnakou objemovou koncentráciou liehu v spotrebiteľskom balení a s rovnakým objemom spotrebiteľského balenia, avšak nedôjde k porušeniu zákona č. 105/2004 Z. z., ak daňový subjekt bude mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu od toho istého výrobcu, s rovnakým obchodným názvom, s rovnakou objemovou koncentráciou liehu v spotrebiteľskom balení, ale s rôznym objemom spotrebiteľského balenia. Za porušenie zákona č. 105/2004 Z. z. sa nebude považovať ani skutočnosť, keď daňový subjekt bude mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu od toho istého výrobcu s rôznou objemovou koncentráciou alebo rôznym obchodným názvom, resp. od rôznych výrobcov.
mailer23
20.02.11,18:55
Uplatnenie zákona má veľmi ťažkú ujmu na celý gastropriemysel,nech mi etiketa porady odpustí nasledujúce riadky,ale vzhľadom k závažnosti následkov zákona musím.

Problém nastáva ak daňový subjekt prevádzkuje napr. dvoj a viac podlažný podnik a na každom podlaží má aj bar a kasu a aj všetky druhy liehovin, ďalej keď jeden daňový subjekt prevádzkuje 5 hektárový golfový areál a má tam 10 stánkov a v nich všetky druhy liehovín a podobne.

Po lopate to vyzerá takto: Ak daňový subjekt nie je držiteľom spotrebiteľského balenia nedochádza k porušeniu zákona. Daňový subjekt účtuje na ERP až pri obdržaní hotovosti, nie pri vydaní tovaru. Čiže až keď Jožo zaplatí dostane "blok". Takže v prípade komentára štátnej bezpečnosti, že sú dve načaté balenia sa treba postaviť pred svoju elektronickú registračnú pokladňu a nablokovať celé spotrebiteľské balenie liehu s tým, že Jožo práve zaplatil a načatú fľašu po Jožovi vyhodiť do koša. Joža treba obviniť aj z toho, že napitý jak vlanajší sneh sa len tak túla po celej krčme aj so svojou fľašou aj za bar zájde a do ladničky hlavu vopchá smrad jeden. Uvedené platí, iba pri nezaplatení. Pri zaplatení platí story s prokurátorom, lobistom a štátnym tajomníkom.

Všetky gastropodniky od tatier k dunaju bojujú s hlbokou krízou v súčasnom období, pýtam sa teda, čo ministerstvo financii sledovalo opatrením o dvoch načatých flašiach?Iba možnosť uložiť pokutu,alebo aj niečo iné?To iné ma nič nenapadá a fantáziu mám dobrú,napíšte prosím,čo by mohlo tým sledovať.
adam
20.02.11,19:40
Za takéto zákony hlasujú takí, čo nevedia nič o tom, čo tento zákon v praxi obnáša. Ja mám tiež jeden sklad a 2 kasy v 2 prevádzkach v jednej budove, takže presne viem o čom hovoríš. Evidencia zaberie z môjho času dosť veľa. Budem sa snažiť brať alkohol len od jedného dodávateľa, nebude to ten najväčší, ktorý asi lobuje za takýto zákon, aby som mala papierov, čo najmenej. Stalo sa aj nám, že sme mali otvorené dve rovnaké fľaše, keď je frmol, dvaja barmani, keď nemohol nájsť fľašu, pretože ju mal druhý barman a lieval z nej, otvoril novú, a hneď by bol pri kontrole problém a pokuta. Je to zákon len na napĺňanie štátnej kasy z pokút. A neviem si predstaviť, že by som predávala neokolkovaný alkohol! Kto by to robil, asi by si ho prelial do okolkovanej fľaše.
Excise Duty
20.02.11,19:47
Excise Duty
21.02.11,23:47
rchrenko
22.02.11,08:41
Dobrý den, napíšte mi prosím, dá sa na evidenciu alkoholu podľa nového zákona použiť tento program?
Program sa zobrazuje v google pri vyhladani slova "program inventura".

Program je jednoduchý na používanie. Neviem však či obsahuje všetky povinné položky, ktoré majú byť v požadovanom výkaze.

Program tlačí takúto zostavu:

Názov tovaru
Kód EAN
Cena za jednotku
Štart [ks./liter]
Štart cena
Príjem [ks./liter]
Príjem cena
Koniec [ks./liter]
Koniec cena
Predane cena

Dá sa tento program použiť, alebo si vyžaduje nejakú úpravu?
adam
22.02.11,09:22
Dobrý den, napíšte mi prosím, dá sa na evidenciu alkoholu podľa nového zákona použiť tento program?
Program sa zobrazuje v google pri vyhladani slova "program inventura".

Program je jednoduchý na používanie. Neviem však či obsahuje všetky povinné položky, ktoré majú byť v požadovanom výkaze.

Program tlačí takúto zostavu:

Názov tovaru
Kód EAN
Cena za jednotku
Štart [ks./liter]
Štart cena
Príjem [ks./liter]
Príjem cena
Koniec [ks./liter]
Koniec cena
Predane cena

Dá sa tento program použiť, alebo si vyžaduje nejakú úpravu?

Pridaj link na ten program.
Stefan2005
22.02.11,09:32
Pridaj link na ten program.

....


...Program sa zobrazuje v google pri vyhladani slova "program inventura"....
Stefan2005
22.02.11,09:42
adam
22.02.11,10:05
Porovnaj si, či zostava obsahuje to čo tabuľka z príspevku č.15 od Mušky. Pokiaľ áno, môžeš ho používať.
rchrenko
22.02.11,10:16
Podľa tej tabuľky mi tam chýba iba koncentrácia[%] a objem SBL. To by sa zatiaľ dalo uviesť v názve tovaru. Alebo nie?
maja111
21.01.12,21:47
Dobrý večer, minulý rok som posielala stav zásob alkoholu k 31.12. 2010 na colnicu . Posiela sa aj toho roku tento prehľad ? Pokiaľ viem , tak to bolo potrebné poslať do 25.1. Hľadala som k tomu nejaký oznam na stránke colnej správy, ale nič som nenašla.
dana2203
22.01.12,01:13
nie, tento rok netreba
ann100
22.05.13,18:50
Dobrý deň, s radosťou sa dnes venujem evidencii alkoholu, prvykrat v zivote.
Všetko som pochopila, mam aj tabuľku od mušky. Len sa chcem spýtat či mi niekto neporadi.
Od byvaleho majitela prevazdky sme odkupil alkohol /skladove zasoby/ so suhlasom colneho uradu. Ide mi o to, že časť toho alkoholu bola použitá pri slávnostnom otvorení. To že odpíšem fľase je uplne jasne v dany deň. Ale cez ERP nešli. Nebudu s tým mať problém colníci že kam sme ich dali?
Jan Gregor
22.10.13,15:27
Nie nato sere pes povies ze sa ti rozbili flase :D :D nehoda