dadia1
05.12.05,07:39
ahojte kucharky.

kto mi poradi čo dat nammiesto klasického cesta (bielka a orechy) na parižske rožky? moja dcerka nemože ani bielko ani orechy.
a velmi by chcela aby som ich upiekla.

tak ma možno niekto z vas nejaku nahradu. poradite?
piškotove cesto je velmi jemne, to by určite spadlo pri máčaní v čokoláde. tak som rozmýšlala či tie podlhovasté piškoty . ale tie sa mi zdajú zasa velké a prihrubé.

vopred dakujem za nápady
Pekný den.
Dana
janasv
05.12.05,09:27
To je tazke, lebo aj v piskotach su vajicka - teda bielko aj zltko. Skus linecke cesto, take kde sa dava len zltok. :) A nevarabaju sa pre taketo deticky nejake specialne susienky? Mozno by sa potom dali pouzit tie. :p
kukučka
05.12.05,18:41
skús pohľadať v diétnych receptoch pri celiakii, alebo napíš do diskusného fóra
www.labuznik.com (http://www.labuznik.com)
Allicia222
25.04.10,12:19
250 g mletých orechov, 250 g práškového cukru, 1 žĺtok, 1 vajce. Plnka: 4 vajcia, 7 lyžíc kryštálového cukru, 4 lyžice kakaa, 200 g masla, 0,4 dl rumu. Čokoládovú polevu.

Orechy, práškový cukor, vajce a žĺtok vymiešame a sformujeme valec, ktorý pokrájame na 50 kúskov. Každý kúsok ušúľame na hrúbku prsta. Mierne stočíme a poukladáme na plech. Pečieme pri teplote 50 až 100 stupňov Celzia. Rožky sa počas pečenia musia mierne rozliať. Po vychladnutí ich naplníme plnkou. Plnka: Vajcia, cukor a kakao šľaháme nad parou. Po vychladnutí pridáme maslo a rum. Rožky ozdobíme čokoládovou polevou.
babca
02.05.10,17:47
ahojte kucharky.

kto mi poradi čo dat nammiesto klasického cesta (bielka a orechy) na parižske rožky? moja dcerka nemože ani bielko ani orechy.
a velmi by chcela aby som ich upiekla.

tak ma možno niekto z vas nejaku nahradu. poradite?
piškotove cesto je velmi jemne, to by určite spadlo pri máčaní v čokoláde. tak som rozmýšlala či tie podlhovasté piškoty . ale tie sa mi zdajú zasa velké a prihrubé.

vopred dakujem za nápady
Pekný den.
Dana
Dobrý deň Danka. Niečo som vypátrala ohľadne receptu.Možno ti to bude vyhovovať.Na podstavčeky použi linecké cesto/ iba žľtok / a namiesto orechov daj náhradu, ktorú dostaneš kúpiť v jednote a volá sa to oriešok. Babca
nela88
02.05.10,18:01
dadia 1 skús pozrieť toto http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=985 ,mám recept, kde idú 2 celé vajcia, ale náhrada je v odkaze a orechy sa dajú nahradiť opraženými ovsennými vločkami