ejla
13.01.11,15:45
Dobrý deň, prosím vás o radu prípadne aké máte s tým skúsenosti a ako ste to riešili. Pred niekoľkými rokmi sme kúpili pozemok na ktorý sme sa dostali cez asfaltovú cestu, ktorá však nie je zakreslená v katastrálnej mape.Táto "cesta" je v súkromnom vlastníctve iného človeka a ten nám znemožnil prístup na náš pozemok. Dokonca si majiteľ postavil pred náš pozemok garáž o ktorej sme nevedeli ako bezprostredný susedia (bol porušený stavebný zákon). Je tomu cca 5 rokov.Chceli by sme pozemok darovať synovi, ktorý by si chcel postaviť rodinný dom.
drozdm
13.01.11,17:53
a čo na to sused? . Myslim že by ste sa mali najprv skusiť dohovoriť so susedom ak je to jeho vlastnictvo
petosc
14.01.11,04:04
Mám skoro ten istý problém, ja mám tiež vstup cez súkromnú cestu, a tak mi nič iné nozostáva len dohodnúť sa s majiteľom cesty a zaplatiť mi len za prechod cez je cestu cca 20m a potom vstup na môj pozemok 10 000€ !!!!!!!!!!!!!!
paloo
14.01.11,04:35
Tu sa opäť potvrdilo,že výhodná kúpa pozemku bez znalostí sa časom stáva úplne nevýhodná:mad:
Erika686
14.01.11,07:05
Mám skoro ten istý problém, ja mám tiež vstup cez súkromnú cestu, a tak mi nič iné nozostáva len dohodnúť sa s majiteľom cesty a zaplatiť mi len za prechod cez je cestu cca 20m a potom vstup na môj pozemok 10 000€ !!!!!!!!!!!!!!
A potom to bude v tvojom vlastnictve?To je dost za 20m, nie?
ejla
14.01.11,09:19
So susedom sme sa skúšali dohodnúť, nie je s ním reč. Tú garáž alebo čo tam má presne ani neviem, postavil naschvál, aby zatarasil cestu.Viem, že ak sa s ním nedohodneme budeme to musieť riešiť cez právnika a prípadne súdnou cestou, no neviem, či sa to dá vybojovať.
Oliwa
09.03.11,13:53
Mám skoro ten istý problém, ja mám tiež vstup cez súkromnú cestu, a tak mi nič iné nozostáva len dohodnúť sa s majiteľom cesty a zaplatiť mi len za prechod cez je cestu cca 20m a potom vstup na môj pozemok 10 000€ !!!!!!!!!!!!!!

500 euri za 1 m cesty :eek: - to už je celkom slušný kšeft... :rolleyes::mad:
dan501
10.03.11,07:00
Tak si skus postaviť vlastnu cestu, odkup pozemky, daj si spraviť projekt, daj si spraviť cenovu ponuku a sprav si cestu. Ja som si robyl vlastnu cestu 30m z priepustom a 2m násypom a zatial bez asfaltu ma vyšlana 10 000€. tak si to skus zratať kolko ta cenovo vynde vlastna cesta a podla toho sa rozhodni.