Filip Glasa
18.06.07,21:12
niekde na začiatku témy sa rozoberal aj trading na burze. Ak by sa to niekomu pozdávalo tak pár poznámok k tomu:

-Trading ani investovanie nie je podnikanie.
-Story o 100% výnosoch behom mesiaca, roka a podobne sú bláboly. Väčšinou vám ten úspešný jedinec nepovie, že to nie je výsledok celého portfólia, ale len jeden obchod. Že to nie je pravidelný historický výnos 10 rokov dozadu vám tiež nepovie. Väčšinou pri tom jednotlivom úspešnom obchode zabudne aj na poplatky za obchod, či kurzovú stratu.
-Pre uvedenie do reality pár často spomínaných čísel:

- akcie niesli za obdobie vyše 100 rokov priemerne výnos cez 9% p.a. vrátane dividend. (merané indexom 30 vybraných US akcií - najstarší akciový index DJI 30)
- aktívnym investovaním a obchodovaním dosiahli guruovia a géniovia v danom obore za dlhšie obdobie ( 20-30 rokov) medzi 20- 30% p.a. Mená - Soros, Buffett, Graham, Fisher a ďalší.
-až 80% obchodníkov na burze je stratových (ktorí to asi budú?)
-až 70% manažérov/profíkov (podielových) fondov nedosiahne ani výnos indexu (trhu ako celku) na ktorom investujú.

Takže radšej to skúste s kaderníctvom, second handom, kaviarňou. O tom aspoň čo to viete.

A doplním ešte trochu pesimizmu ktorí si myslía, že ceny nehnuteľností nikdy neklesajú a nájom sa len zvyšuje:

http://www.investujeme.cz/?object=toptema&sid=340&sekce=0070
http://www.investujeme.cz/?object=toptema&skip=10&sid=284

Momentálne sa nás to ešte netýka, ale príde to.
JANCO127
20.06.07,09:29
Tak milý sac,
ja som bol a ešte možno aj som chudobný. Požičal som si od brata na podnikanie a začal som robiť v tom, čo som predtým robil na niekoho. A baví ma to, pretože teraz robím sám na seba a robím čo chcem. Čiže moja rada znie, podnikaj v tom čo Ťa baví. Ja chcem ešte podnikať v oblasti gastronómie (diametrálne odlišné od toho v čom podnikám teraz) a preto potrebujem môjho známeho kto v tomto odbore podniká.

Ergo aj keď sa Ti páči niečo, musíš sa v tom vyznať.
pre...
28.06.07,23:21
Ak si bol doteraz iba zamestnanec ,tak ti doporučujem investovať do svojej gramotnosti v podnikaní - ovládať zručnosti predaja a budovania vlastného podnikania.Iba peniaze ti nebudú stačiť. Potrebuješ víziu-cieľ,systém a potom veľké chcenie.Problémy ,ktoré s tým súvisia ti budú iba nápomocné v tvojom smerovaní.Potom nastupuje už iba nudné -FURT DOKOLA. TRPEZLIVOSŤ-VYTRVALOSŤ.
CarminaBurana
15.07.07,22:26
Pod lampou je najväcsia tma! zlezaradil

Ako slovaci, Slovensko krajina s perspektivami mate skutocne vela co ponuknut. Naprikla take kvalitne vyrobky. Krystal etc... Laboratorne skla, chemicke vyrobky, textil, kvalitna rucna praca... je toho tak vela. Pokila by som len mala tolko casu, by som urcite zacala exportom slovenskeho tovaru do zahranicia. Ja pracujem okrem ineho aj v oblasti chemie. Vyvazane specialne kovove soly drahych kovou do celeho sveta, kde nie su dostupne a ono to celkom vynasa :--- .

Dalsou moznostou by bolo otvorit si internetovy obchod, co je dolezite treba sa specializovat. Napr. len kvalitne krystalove lustre s vysokym obsahom olova ponukat na nemeckom trhu. Inzerovat na internete a v nejakych lifestyle magazinoch.
To sa da aj bez velkych invest. nakladou. Od dodavatela dostanete obrazovy material, takze ponukany tovar staci ponuknut len online na prezentacii a mozete ho podla zaujmu doobjednat, cim nulujete naklady spojene so skladovanim etc... reklama je draha, ale oplati sa. Treba vediet na koho sa specializujte. Kto bude vas tovar kupovat a podla toho spravte aj reklamu. A po obdrazni objednavky a prichode platby(prevod, dobierka, VISA; ECMC; AMEX; DINERS). poslete tovar kurierom alebo postov, take je to jednoduche a takych moznosti si miliony.

Fonds, nehnutelnosti, akcie, etc... to vsetko nie su riesenia ako obracat peniaze, pre niekoho kto nestudoval alebo nema ani tusenia. Ja mam svoje peniaze, ktore zarobim tiez vo fondoch a mam aj nehnutelnosti, ale ja si tak svoje peniaze nezarabam. To by mi bola prilis pasivna cesta. Ale pre niekoho, kto nieco ma a chce svoj depozit spravovat je do idealne riesenie.

A netreba zabudat, ze kazda cesta okolo sveta zacina prvym krokom a vykrocit je casto to najtazsie. Takze zelam vam vela stastia, viac smelosti a nedat sa odradit mnohymi infantilnymi ideami, ktore tu clovek tak casto cita!!! :D
Palo S
18.07.07,19:56
Pracujem v oblasti stavebníctva . Tvoja investícia do staveb. strojov napr. autožeriav ti može zarabat od 4000 do 10000 denne.
nent
21.07.07,10:19
ahoj momentálne som služ. vzdialený.......prídem domov cca 1-3 . 8.......... nemožem posielať súkromné správy .....potom sa mi ohlas a popismenkujeme podrobnejšie......

holuj@inmail.sk
marek2007
28.07.07,17:15
Tip.
Mam znameho ktory vlastni zbernu zelezneho srotu a farebnych kovov, ktore potom vyvaza do zahranicia. Toci velmi slusne peniaze..
mirec11
04.08.07,16:37
Podnikanie v autodoprave tiez nieje az tak financne narocne a celkom slusne.Len tie starosti okolo,ale da sa..
mota
19.08.07,07:35
máme na predaj nehnuteľnosť v Stránskom ktorá je na predaj s hotovou projektovou dokumentáciou na prerobenie na penzión stačí sa len dohodnúť.
Veľa šťastia
maromar
24.08.07,11:38
Ak by si chcel kupit nehnutelnost tak by Ti z tych 2 000 000 vela na podnikanie neostalo...... no tiez si myslim ze nehnutelnost je to co Ti peniazky udrzi (resp. ich hodnotu)....... skus mensi starsi domcek zrekonstruovat a predat a to robit dookola az kym nebudes rekonstruovat viac domcekov. Rozumiet sa do stavbariny nemusis staci ak si zozenies dobru firmu...... nie gigant (je drahy) a tiez nie pozberancov (mozno by Ta vysli este drahsie a mal by si vela starosti) niekoho kto sa Ti o vsetko postara. Alebo skus byty v stredne velkych mestach :-)
maromar
24.08.07,12:17
Ano, je to krasna praca s tym zivym materialom. Keby som mohol zit odrazu niekolko zivotov, jeden by som asi tiez venoval takejto cinnosti.
Ale musim Ta troska poopravit, na prevadzkovanie takejto zivnosti musis mate skolu, donedavna bola jedina v Ledniciach na Morave, neviem, ci uz su aj na Slovensku Kazdopadne to nie je iba o estetiskom citeni. Tych krikov a rastrin su tisicky druhov a ten kto to projektuje musi presne vediet, ake podmienky ktore z nich potrebuju (poda, vlhkost, slnko) a tiez, ako budu rast v buducnosti. Vsetko sa kupuje malicke v crepnickoch a nieco narastie do obrovskych rozmerov a nieco ostava stale skoro a ko bonsai. Ked toto neovladas, tak by vysledok nemusel dopadnut dobre...
................jaaaaaaj Miso Miso....:D .. odporucam Ti novy ziv. zakon.........ja mam zivnost na upravu zahrad a som stavbar......je to totiz volna zivnost.......... komplikujes si zivot...... ak niekto nieco vie robit a ludom sa to paci vobec nepotrebuje akreditacie....... navyse upravit zahradu moze clovek cloveku aj bez zivnosti........ trebars na inzerat....... ak sa to zakaznikovy bude pacit, vsetky papiere su nepodstatne.........podstatny je produkt a peniaze ;)
Nesi
01.09.07,19:24
Ja by som jednoznačne kúpila nejakú nehnuteľnosť /alebo nehnuteľnosti/ a zarábala by som na ich prenajímaní.
misomiso
01.09.07,19:38
................jaaaaaaj Miso Miso....:D .. odporucam Ti novy ziv. zakon.........ja mam zivnost na upravu zahrad a som stavbar......je to totiz volna zivnost.......... komplikujes si zivot...... ak niekto nieco vie robit a ludom sa to paci vobec nepotrebuje akreditacie....... navyse upravit zahradu moze clovek cloveku aj bez zivnosti........ trebars na inzerat....... ak sa to zakaznikovy bude pacit, vsetky papiere su nepodstatne.........podstatny je produkt a peniaze ;)

Tak potom super, ja sa tesim, ze tej byrokracie ubudlo. Mal som pocit, ze je to viazana.
CarminaBurana
01.09.07,20:56
Vrazat do nehnutelnosti?
Nezmysel, pri trende momentalne explodujucich novostavieb a prehnanych cien bytou urcite nie. Kto chce teraz nehnutelnost predat, nech preda, pretoze za 2-5r. ich ceny klesne presne ako v USA, kde maju americania problemy s financovanim nehnutelnosti a u nas v Nemecku sa ten isty trend pomaly tiez prejavuje. Porovnajte si akciove trhy DAX a vidite, ako vplyva hypotekarna kriza americanov na europske trhy.
Kupovat dnes nehnutelnost, ktora o 5r. strati cenu mozno o 30% je absurdne.
Filip Glasa
03.09.07,07:34
Hypo-kríza v USA vplýva na všetky akciové trhy. To je normálne. Akciový trh ale nie je realitný.
U nás a v Nemecku sa aký trend pomaly prejavuje? V Nemecku ceny klesajú či stagnujú už dlhé roky (nezávisle na akciovom trhu). To s vývojom v USA v posledných rokoch nemá nič spoločné.
V USA sa stúpli úrokové sadzby s 1% na dnešných cez 5%. V USA dali hypotéku bez potvrdenia príjmu, dokonca bez dokladov (nelegálnym imigrantom).
U nás ti dajú hypo za oveľa prísnejších podmienok. U nás nestúpnu a nestúpli sadzby o 500% behom 5 rokov.
Tak kde sa prejavuje ten istý trend?

S investovaním do nehnuteľností u nás v tejto dobe by som bol samozrejme opatrný. Ale to čo píšeš ty je mimo súvislostí.
Bastian
03.09.07,08:56
Ceny nehnutelnosti na Slovensku pojdu este urcite hore - max. sa spomaly tempo rastu cien. Investovanie v tomto smere je urcite bezpecne.
Filip Glasa
03.09.07,09:37
Investovanie do nehnuteľnosti môže byť len viacči menej bezpečne v porovnaní s inou investíciou. Nedá sa generálne povedať, že je to bezpečné. Napríklad v porovnaní s termínovaným vkladom je v realítách určite oveľa viac rizík.
Nehnuteľnosti však môžu v porovnaní s inou investíciou pri rovnakom predpokladanom výnose mať nižšie riziko. To ale nezanamená, že realitnú investiciu netreba dôkladne vyberať.

Zarábať na prenajímaní v reále pri priemernej nehnuteľnosti znamená potencionálny 6-7% výnos z prenájmu. Plus k tomu niečo na raste ceny ak sa zadarí.
Lion Topoľčany
03.09.07,10:24
Moja známa kúpila pred 7 rokmi byt za 350.000,-, trochu ho zrekonštruovala
a dnes má hodnotu minimálne 700.000,-Sk. Tomu sa hovorí investícia. A trendy sú v tomto smere stúpajúce. Stačí si prečítať prognózy pre nehn.trh.
Keď som prechádzala v minulosti Bratislavou, visel tam bilbord, na ktorom bola
upútavka, že cena nejakého bytu bytu bola 19.000,-Sk/ m2. Skoro som onemela. Pre normálneho človeka to bolo tiež riadne "vysoko". A dnes ? Pokiaľ viem, v Blave sa to pohybuje od 47.000,-Sk/m2 vyššie... To je ale inflácia?
Filip Glasa
03.09.07,11:15
Také rasty sú už podľa mňa minulosťou. Ja si tiež myslím, že rast cien ešte bude, ale v rozvinutých mestách už nie taký prudký. V mestách ktoré rozvoj ešte len čaká môže byť aj rast cien nehnuteľností prudký.
Ale dlhodobý rast cien 15-20% p.a. nie je nikdy udržateľný.
Bastian
03.09.07,16:34
Investovanie do nehnuteľnosti môže byť len viacči menej bezpečne v porovnaní s inou investíciou. Nedá sa generálne povedať, že je to bezpečné. Napríklad v porovnaní s termínovaným vkladom je v realítách určite oveľa viac rizík.
Nehnuteľnosti však môžu v porovnaní s inou investíciou pri rovnakom predpokladanom výnose mať nižšie riziko. To ale nezanamená, že realitnú investiciu netreba dôkladne vyberať.

Zarábať na prenajímaní v reále pri priemernej nehnuteľnosti znamená potencionálny 6-7% výnos z prenájmu. Plus k tomu niečo na raste ceny ak sa zadarí.
V porovnani s terminovanym vkladom je investovanie do nehnutelnosti urcite vynosnejsie. Terminovane vklady su len na odlozenie penazi. A kto tu hovori, ze realitnu investiciu netreba dokladne vyberat? To je hadam samozrejme. Kazdy rozumny clovek sa snazi veci co kupuje vyberat. Ale urcite je najvyhodnejsie investovat do seba, svojho vzdelania a zrealizovania svojich dobrych napadov. Len sa treba odlepit od stolicky (postele), verit si a nevzdavat sa!!!
:D
Filip Glasa
03.09.07,19:06
V porovnani s terminovanym vkladom je investovanie do nehnutelnosti urcite vynosnejsie.

Áno ak sa zadarí. Kvôli vyššiemu výnosu však treba podstúpiť vyššie riziká. Ty si písal, že je to bezpečná investícia. Ja som chcel len podotknúť, že za celkom bezpečnú investíciu , alebo nízkorizikovú investíciu môžem považovať len vklad v banke. Od vkladov v banke sa pre bežného občana odvíjajú rizikové prirážky v ostatných formách investovania a aj podnikania.
Každý si musí zvážiť či sa mu oplatí podnikať s výnosom 10% z kapitálu ak tomu ešte venuje 150 hodín mesačne.
Rovnako si každý musí zvážiť investíciu do nehnuteľnosti - či mu predpokladaný výnos stojí zato.


Kazdy rozumny clovek sa snazi veci co kupuje vyberat.

Nie je to tak celkom pravda. Rovnako ako pri vianočnej nákupnej horúčke sú ľudia schopní kúpiť čokoľevek, tak aj pri investičných horúčkach (akciové a realitné bubliny) kúpia hocičo za akúkoľvek cenu. Príkladov takýchto bublín je veľa. Čím je bublina bližšie k vrcholu (čím dlhšie ceny rastú), tým ľudia menej premýšľajú.
p.mac
03.09.07,19:37
takže moja rada je podobná ako tu už odzneli: do nehnuteľností. Píšeš, že do viacerých vecí rozumieš v stavbarine, tak kúp pozemok, daj postaviť dom a predaj, len na to tých 2mil. asi nestačí. Alebo napr.: nejaký bar, reštauráciu, miesto, čo ti bude prinášať peniaze.
maromar
04.09.07,15:42
Áno ak sa zadarí. Kvôli vyššiemu výnosu však treba podstúpiť vyššie riziká. Ty si písal, že je to bezpečná investícia. Ja som chcel len podotknúť, že za celkom bezpečnú investíciu , alebo nízkorizikovú investíciu môžem považovať len vklad v banke. Od vkladov v banke sa pre bežného občana odvíjajú rizikové prirážky v ostatných formách investovania a aj podnikania.
Každý si musí zvážiť či sa mu oplatí podnikať s výnosom 10% z kapitálu ak tomu ešte venuje 150 hodín mesačne.
Rovnako si každý musí zvážiť investíciu do nehnuteľnosti - či mu predpokladaný výnos stojí zato.

[color=#0000ff]

Nie je to tak celkom pravda. Rovnako ako pri vianočnej nákupnej horúčke sú ľudia schopní kúpiť čokoľevek, tak aj pri investičných horúčkach (akciové a realitné bubliny) kúpia hocičo za akúkoľvek cenu. Príkladov takýchto bublín je veľa. Čím je bublina bližšie k vrcholu (čím dlhšie ceny rastú), tým ľudia menej premýšľajú.


:) Dovolim si nesuhlasit........ bolo tam spomenute ze "rozumni" ludia a taki ludia nepodliehaju bublinam ani horuckam ;) Co sa tyka investovania do nehnutelnosti ... ja zastavam nazor ze je lepsie investovat do nehnutelnosti ako odlozit peniaze na nejaky term. vklad (do ponozky). Ceny nehnutelnosti na Slovensku tak skoro klesat nebudu...... pokial viem najvacsi pokles cien nehnutelnosti v USA zaznamenali ked si U.S.Stavbari neuvedomili ze BABYBOOMERS sa uz zabyvali a nadalej stavali domy..... dnes ked si vezmes ako zije mnoho mladych ludi vo veku od 20 - 39 (SK BBBoomers) tak podla mna je predpoklad ze ti ludia sa v priebehu najblizsich desat rokov ked sa SK ekonomika stabilizuje zacnu parit a hladat si brlohy..... nehovoriac o lastovickach ktore si casom uvedomia, ze v zahranici uz nieje teplejsie (klesajuci $, £, atd.) ako u nas (zjednotenie EU trhov EURom) a zacnu sa vracat domov. Tiez si zrejme zacnu zliepat hniezda. Na najmoch sa bude dat zarabat na frekventovanych miestach vacsinou obchodnych budovach....... byty si ludia budu kupovat...... a ako som uz spomenul a aj par prispevkov nad bolo znova spomenute najvacsi potencial je v este nerozvinutych mestach....... resp. najviac sa zaraba na krizach R.T.KIYOSAKI........ ludia lacno predavaju....... a po nich draho kupuju...... ale to len ti ktori sa nechaju ovplyvnovat bublinami a horuckami ;) ale berte to len ako predpoved jedneho optimistu :)
Filip Glasa
04.09.07,18:42
Ja som netvrdil, že nehnuteľnosti u nás budú v blízkej dobe klesať. Rovnako som netvrdil, že je lepší termínovaný účet ako nehnuteľnosť.
Hovorím o jednoduchej zákonitosti - vyšší výnos=vyššie riziko. Hovorím, že o bezpečnej investícii sa dá pri troche zjednodušenia hovoriť len ak ich uložím v banke. Je to pre bežného človeka referenčná sadzba s ktorou všetko porovnáva. Všetko s vyšším výnosom podlieha VŽDY aj vyššiemu riziku.
Na margo tých bublín. Práve spomínaný R.T. Kiyosaki a jeho knihy bol inšpiráciou (samozrejme nie len on) pre tých amerických občanov a imigrantov, ktorí pred 4-5 rokmi pri veľmi nízkych úrokových sadzbách kúpili domy na ďalší prenájom. Pri tom každému rozumnému by malo byť jasné, že takéto sadzby dlho trvať nebudú.
Keď sa im splátky rapídne zvýšili asi už na neho nadávali.
Neviem na koľko si v obraze ale práve v tomto období niekoľko takýchto ralitných bublín v európe aj v USA vzniklo. Tá amarická je dobre popísaná tu:
http://www.finmag.cz/clanek/489/

PS - Naposledy nehnuteľnosti v USA klesali tento a minulý rok (aj keď nie rovnomerne a všade). A nespôsobili to stavbári :-)
lubos.tinak
04.09.07,18:44
Investovanie, alebo podnikanie s nehnuteľným majetkom je lákavá a t.č. málo riziková činnosť.
No podnikanie s odpadom má budúcnosť. Ľudia vyprodukujú tony odpadu, ktorý musí byť likvidovaný podľa ekologických noriem. V budúcnosti budú recyklácie jednotlivých tovarov drahšie. Tak teda čo tak začať podnikať v tomto odvetví. Nemusí to byť hneď smetisko, ale môže sa začne s likvidáciou a recykláciou napr. motorových vozidiel, elektroniky a pod.
CarminaBurana
04.09.07,18:45
Tak v USA klesali nehnutelnosti urcite nie primerane!
Hypotekarnou krizou v USA sa dostalo tolko nehnutelnosti na trh, ze ich cena sa v niektorych regionoch znizila az o 80% Zdroj: Die Börse DE
Filip Glasa
04.09.07,19:09
K tej Amerike:
"Pokud definujeme korekci jako pokles větší než 10 % a trvající déle než dva roky, napočítáme jich na americkém trhu nemovitostí za posledních dvacet let kolem sedmdesáti."
misomiso
04.09.07,19:14
Stale sa tu toci debata okolo nehnutelnosti a o navratnosti tychto investicii. Ale ked si napr. zoberieme zlatu horucku na Klondike, kto nakoniec najviac zbohatol? Ni ti, co zlato kopali, ale ti, co s nim obchodovali a predovsetkym ti co im tam boli schopni poskytnut (tym zlatokopom) vsetok potrebny servis - naradie, stravu a pod.

Ked teraz na Slovensku vsetci chcu investovat to nehnutelnosti a zohnat nejaku stavebnu firmu (ale casto aj material) je problem, do coho asi buedem investovat, keby som mal peniaze a cas? No asi do stavebnictva. Samozrejme nie je to lahke, pretoze ten nedostatok na trhu je sposobeny nedostatkom robotnikov a remeselnikov. Ale ak sa najde podnikatel, ktory tento problem vie vyriesit, tak potom ma uz dnes zlatu banu a pritom to nemusi byt developer v style Penta alebo JT ale hoci aj bezny clovek na malom meste, ktory dokaze dat dokopy legalne 30 sikovnych ukrajincov (lebo nie vsetci su sikovni a nie vsetci su u nas legalne) a ma o pracu a zakazky postarane.
CarminaBurana
04.09.07,19:20
Ja som hovorila cena nehnutelnosti sa znizila az o 80% nie korekcia na hodnoty akciovych indexou!
maromar
05.09.07,07:19
Ja som netvrdil, že nehnuteľnosti u nás budú v blízkej dobe klesať. Rovnako som netvrdil, že je lepší termínovaný účet ako nehnuteľnosť.
Hovorím o jednoduchej zákonitosti - vyšší výnos=vyššie riziko. Hovorím, že o bezpečnej investícii sa dá pri troche zjednodušenia hovoriť len ak ich uložím v banke. Je to pre bežného človeka referenčná sadzba s ktorou všetko porovnáva. Všetko s vyšším výnosom podlieha VŽDY aj vyššiemu riziku.
Na margo tých bublín. Práve spomínaný R.T. Kiyosaki a jeho knihy bol inšpiráciou (samozrejme nie len on) pre tých amerických občanov a imigrantov, ktorí pred 4-5 rokmi pri veľmi nízkych úrokových sadzbách kúpili domy na ďalší prenájom. Pri tom každému rozumnému by malo byť jasné, že takéto sadzby dlho trvať nebudú.
Keď sa im splátky rapídne zvýšili asi už na neho nadávali.
Neviem na koľko si v obraze ale práve v tomto období niekoľko takýchto ralitných bublín v európe aj v USA vzniklo. Tá amarická je dobre popísaná tu:
http://www.finmag.cz/clanek/489/

PS - Naposledy nehnuteľnosti v USA klesali tento a minulý rok (aj keď nie rovnomerne a všade). A nespôsobili to stavbári :-)

Zrejme si malo sustredeny, ja som nikomu neradil, aby kupoval domy na dalsi prenajom. Od zaciatku odkedy som tuto temu zbadal som sa drzal kupy rekonstrukcie a nasledneho predaja...... v poslednom prispevku som pisal ze ludia si budu byty kupovat nie prenajimat....... nehnutelnosti v USA padaju prave kvoli neschopnosti bublinoveho obyvatelstva splacat svoje hypoteky...... predali svoju buducnost kvoli pritomnosti....... a to budu ludia robit aj tu..... ja sice niesom velmi v obraze lebo nesledujem TV ale vcera som zahliadol reklamu na 40 rocnu Hypoteku...... Navyse by ma zaujimalo kde si vycital ze Kiyosaki poradil ludom to co si napisal....... mam od neho precitane takmer vsetky knihy a k niecomu podobnemu som sa nedostal...... nikdy tam netvrdi nic konkretne.... ze kedy kde co kupovat.... no nesustredenemu cloveku sa to moze v hlavicke vselijako vyskladat....... a s akciovymi trhmi mi daj pokoj...... trosku som sa o to zaujimal a poviem Ti kto uz len tu na Slovensku moze ovladat investora v Japonsku alebo USA...... ak som investor mojim cielom je kupit stagnujuci podnik zainvestovat donho zvysit cenu akcii a ked tie akci zacnu kupovat natvrdli ludia vsetky ich predat za co najvyssiu cenu....... sprtat sa v akciovych trhoch si moze dovolit tak nanajvys 500 Slovakov.... ostatni mozu len teoreticky polemizovat o relativite
maromar
05.09.07,07:42
pre bezneho cloveka, ktori nevystudoval bankovnictvo, poistovnictvo, financie a nesedi denne za compom je akciovy trh ako Lotto...... viac akciovych "maaagov" mi potvrdilo ze je to taka hra adrenalin.... podla mna isty druh gambleriny........ kym niesom clovek ktory je kompetentny hybat s cenou akcii som len papierova lodicka v rozburenom mori ktora sa nechava unasat prudmi bublin....... a realitne bubliny v Europe? Len si vezmi nebankove subjekty..... kde ludia zakladaju svoje domy za par tisic korun.......... majitel pride k nehnutelnosti ktoru vlastne nepotrebuje a tak ju preda pod cenu........ ktosi to tu uz radil aj zakladatelovi temy...... no podla mna je to nanajvys neeticke nekorektne a s podnikanim to nema nic spolocne..... je to sposob uzery, ktory je na hrane legislativy ak vobec legalny je resp. dokedy bude? Pod klesajuce ceny aut sa nepodpisali len nove automobilky a EU ale aj Slovaci, ktori chceli vyzerat, ze su bohati a teraz mas autobazar na kazdom rohu a internetovych portalov s predajom aj nedoliiizanych aut pribuda......... Ale musim priznat ze viacmenej som egocentricky egoista a nemam potuchy o okolitom svete..... niesom v obraze
Filip Glasa
05.09.07,12:34
Ja som hovorila cena nehnutelnosti sa znizila az o 80% nie korekcia na hodnoty akciovych indexou!

veď v tom citáte sa nepíše o akciách, ale o nehnuteľnostiach. 70 korekcií za posledných 20 rokov. Pričom korekciu tam definovali ako pokles ceny väčšiu ako 10% a dlhšiu ako 2,5 roka.
treba však pripomenúť, že v tomto aj v tvojom príspevku išlo o jednotlivé regióny v rámci USA. USA ako priemer na tom bolo lepšie. Dokonca ani teraz to vó federálnom priemere nie je ani 10% pokles. Teda zatiaľ.



a s akciovymi trhmi mi daj pokoj
Neviem čo s tým obaja máte. Ja som to spomínal len okrajovo.
Ale načal si tú tému:
Na finančných trhoch je situácia podobná ako v podnikaní, alebo na trhu nehnuteľností. Kto sa tomu nerozumie a púšťa sa do podikania, investovania, stavania len preto, že je to zrovna móda a všade sa hovorí že to či ono neskutočne vynáša, tak ten si spáli prsty. A je jedno na akom trhu, alebo v akom podnikaní. Presne to sú bubliny - keď ľudia idú spolu s davom za dočasnou módou.
Bastian
05.09.07,16:53
veď v tom citáte sa nepíše o akciách, ale o nehnuteľnostiach. 70 korekcií za posledných 20 rokov. Pričom korekciu tam definovali ako pokles ceny väčšiu ako 10% a dlhšiu ako 2,5 roka.
treba však pripomenúť, že v tomto aj v tvojom príspevku išlo o jednotlivé regióny v rámci USA. USA ako priemer na tom bolo lepšie. Dokonca ani teraz to vó federálnom priemere nie je ani 10% pokles. Teda zatiaľ.



Neviem čo s tým obaja máte. Ja som to spomínal len okrajovo.
Ale načal si tú tému:
Na finančných trhoch je situácia podobná ako v podnikaní, alebo na trhu nehnuteľností. Kto sa tomu nerozumie a púšťa sa do podikania, investovania, stavania len preto, že je to zrovna móda a všade sa hovorí že to či ono neskutočne vynáša, tak ten si spáli prsty. A je jedno na akom trhu, alebo v akom podnikaní. Presne to sú bubliny - keď ľudia idú spolu s davom za dočasnou módou.
Promin Karle, ale moda je nieco ine. Ako som uz povedal ak rozumny clovek (a sem chodia hlavne rozumny ludia, vsak?) investuje do nehnutelnosti, tak na tom (momentalne a asi dalsich dobrych par rokov) zarobi viac ako keby penaze strkal do banky a pod. Ako Maromar napisal:
"Ceny nehnutelnosti na Slovensku tak skoro klesat nebudu...... pokial viem najvacsi pokles cien nehnutelnosti v USA zaznamenali ked si U.S.Stavbari neuvedomili ze BABYBOOMERS sa uz zabyvali a nadalej stavali domy..... dnes ked si vezmes ako zije mnoho mladych ludi vo veku od 20 - 39 (SK BBBoomers) tak podla mna je predpoklad ze ti ludia sa v priebehu najblizsich desat rokov ked sa SK ekonomika stabilizuje zacnu parit a hladat si brlohy..... nehovoriac o lastovickach ktore si casom uvedomia, ze v zahranici uz nieje teplejsie (klesajuci $, £, atd.) ako u nas (zjednotenie EU trhov EURom) a zacnu sa vracat domov. Tiez si zrejme zacnu zliepat hniezda.
Investovanie do nehnutelnosti odjakziva patri k najzauzivanejsim formam investovania!
A dalsia vec je, ze sikovny clovek vie vyuzit sancu, ktoru mu trh ponuka - momentalne je dopyt naozaj velky po bytoch, domoch (aj po kanc. priestoroch, lebo sem smeruju rozne firmy zo zahranicia a tiez aj slovaci podnikaju v poslednej dobe ostosest). Ked dnes mozem zarobit na zeleze tak budem robit so zelezom, ked na nehnutelnostiach tak investujem do nich... A kaslem na to ci niekto hovori ze to je moda.
Urcite je ale najsikovnejsie peniaze otocit inym sposobom. Su tu moznosti podnikat v sluzbach ci v obchode. A netreba prist so ziadnym novym napadom - staci iba poctivo robit (lebo to same je na Slovensku ojedinele a originalne).
Mozno ked budem na dochodku, tak si aj ja zahram "monopoly" :D
maromar
05.09.07,19:22
Tak tak...... zdielam Bastianov nazor....... ja sa domnievam ze peniaze su vlastne taky hodnotiaci system, cim viac a cim lepsie clovek sluzi obyvatelstvu tym viac peniazkov maaa....... (rekonstrukcia nehnutelnosti je tiez sluzba) .......ale zrejme vacsina ludi ma skreslene predstavy o podnikani a chceli by zarabat peniaze bez roboty........ popravde aj mne by sa pacilo mat stabilny pasivny prijem a viac-menej onho aj usilujem........ ale istu chvilku este asi budem musiet driet ;-)
Filip Glasa
06.09.07,07:15
Bastian rozumný človek - to v žiadnom prípade neznamená že rozumne investuje a podniká. Nie každý sa všetkému rozumie.
Neviem na čo presne si reagoval vo svojom príspevku. Ja som nikde nepísal nič o tom, že na Slovensku budú klesať ceny nehnuteľností. Ani som nepísal, že niekto na nich zarobí menej ako v banke. Dokonca som nepovedal, že je to móda.
Nemám chuť stále tu niekomu odpovedať na niečo čo som nenapísal. O čo išlo mne je:
1. Klesajú ceny nehnuteľností?
2. Ako často sa to deje?
3. Prečo raz klesajú a inokedy stúpajú? čo pôsobí na rast a pokles cien?
4. V minulosti vznikli rôzne realitné bubliny. Prečo vznikli a čo sú ich znaky?
5. Kedy sa mi investícia vypláca, alevo už nevypláca - s čím to mám porovnať?
6. Aké sú priemerné dlhodobé výnosy z prenájmu a ako dlhodobo rastú ceny nehnuteľností? Čo od nich môžem čakať?
Čiže vyvrátiť takéto mýty o nehnuteľnostiach medi slovákmi:
1. Ceny nehnuteľností neklesajú
2. Je to bezpečná investícia (áno, ale vzhľadom k čomu?)
3. Ceny vždy stúpali prudko a preto budú stúpať aj naďalej veľmi rýchlo.
4. Nemôže byť nič lepšie, lebo môj sused na tom veľa zarobil.
A kopec iných, nie na rozume a faktoch postavených, tvrdení.
Bastian
06.09.07,11:25
Bastian rozumný človek - to v žiadnom prípade neznamená že rozumne investuje a podniká. Nie každý sa všetkému rozumie.
Neviem na čo presne si reagoval vo svojom príspevku. Ja som nikde nepísal nič o tom, že na Slovensku budú klesať ceny nehnuteľností. Ani som nepísal, že niekto na nich zarobí menej ako v banke. Dokonca som nepovedal, že je to móda.
Nemám chuť stále tu niekomu odpovedať na niečo čo som nenapísal. O čo išlo mne je:
1. Klesajú ceny nehnuteľností?
2. Ako často sa to deje?
3. Prečo raz klesajú a inokedy stúpajú? čo pôsobí na rast a pokles cien?
4. V minulosti vznikli rôzne realitné bubliny. Prečo vznikli a čo sú ich znaky?
5. Kedy sa mi investícia vypláca, alevo už nevypláca - s čím to mám porovnať?
6. Aké sú priemerné dlhodobé výnosy z prenájmu a ako dlhodobo rastú ceny nehnuteľností? Čo od nich môžem čakať?
Čiže vyvrátiť takéto mýty o nehnuteľnostiach medi slovákmi:
1. Ceny nehnuteľností neklesajú
2. Je to bezpečná investícia (áno, ale vzhľadom k čomu?)
3. Ceny vždy stúpali prudko a preto budú stúpať aj naďalej veľmi rýchlo.
4. Nemôže byť nič lepšie, lebo môj sused na tom veľa zarobil.
A kopec iných, nie na rozume a faktoch postavených, tvrdení.
FALAP uz ani nevies co pises. Tu tvrdis, ze si nepovedal "ze je to moda", no pravda je taka, ze si to tvrdil vo svojom vcerajsom prispevku - "Kto sa tomu nerozumie a púšťa sa do podikania, investovania, stavania len preto, že je to zrovna móda a všade sa hovorí že to či ono neskutočne vynáša, tak ten si spáli prsty." A tak sa mi zda, ze preto nemas chut tu niekomu veci vysvetlovat co si "NENAPISAL", lebo sa zamotavas... raz nieco tvrdis a potom nas tu chces presvedcit ze si to nenapisal...
Dalej pises ze chces vyvratit myty medi slovakmi:
Čiže vyvrátiť takéto mýty o nehnuteľnostiach medi slovákmi:
1. Ceny nehnuteľností neklesajú
2. Je to bezpečná investícia (áno, ale vzhľadom k čomu?)
3. Ceny vždy stúpali prudko a preto budú stúpať aj naďalej veľmi rýchlo.
4. Nemôže byť nič lepšie, lebo môj sused na tom veľa zarobil.
A kopec iných, nie na rozume a faktoch postavených, tvrdení.
Moj nazor:
1. Ceny nehnutelnosti naozaj neklesaju (a dlho ani klesat nebudu)
2. Investovanie do nehnutelnosti patri medzi najbezpecnejsie investicie
3. "Ceny vždy stúpali prudko a preto budú stúpať aj naďalej veľmi rýchlo." - to mas odkial??? Kto to tvrdi???
4. Nemôže byť nič lepšie, lebo môj sused na tom veľa zarobil. -Takto rozumny clovek nezmysla!
A kopec iných, nie na rozume a faktoch postavených, tvrdení. - A myslim, ze nie je lepsi fakt, ako ked ma niekto pred sebou zivi priklad - ze na tom moj sused zarobil (ale opakujem rozumny clovek si necha prejst vsetko vlastnym rozumom).
:D
Filip Glasa
07.09.07,15:01
Bastian mal som ťa za rozumného, skús 2x čítať. Potom popremýšľaj a potom niečo napíš.
Bastian
07.09.07,17:13
No co uz pokazil som si to u teba - dufam ze to prezijem (a aj ty) :D
Filip Glasa
08.09.07,07:16
dobre, tak be emócií. Ja som nepísal konkrétne o situácií na Slovensku. Ani to tak nie je napísané. Písal som všeobecne o tom, že ľudia podliehajú v investovaní a v podnikaní módnym vplyvom.
Jednoducho niektoré sektory v podnikaní sa stávajú v čase na pohľad atraktívnymi. To priláka viac podnikavcov. To zvýši konkurenciu a zníži zisky. V investovaní obdobne. Čím viac ľudí sa dopočuje o atraktívnych minulých výnos, tým viac ich to rovnakej investície vloží peniaze. To ďalej zvyšuje ceny až do doby, než nakúpia úplne poslední a už nie je komu predať. Vtedy bublina splasne.

Čo sa týka tej bezpečnosti - všeobecne to takto neplatí. Možno v kontkrétnej situácii na konkrétnom trhu v určitom čase. Príkladom "nebezpečnosti" môže byť Japonsko na konci 80tych rokov. Rovnako to Japonsko môže byť príkladom toho, že ceny nehnuteľností aj výrazne klesajú. Takých príkladov je viac. Spomínané USA, Nemecko a dnes tuším aj Britiánia a Španielsko.

Ale aj v dobrej situácii na trhu sa nehnuteľností týkajú všelijaké riziká od vyvlastnenia, cez podvody pri kúpe po živelné pohromy.

Stále sa odvolávaš na nejakého toho rozumného človeka. Asi ich bude veľmi málo.
Bastian
10.09.07,07:59
dobre, tak be emócií. Ja som nepísal konkrétne o situácií na Slovensku. Ani to tak nie je napísané. Písal som všeobecne o tom, že ľudia podliehajú v investovaní a v podnikaní módnym vplyvom.
Jednoducho niektoré sektory v podnikaní sa stávajú v čase na pohľad atraktívnymi. To priláka viac podnikavcov. To zvýši konkurenciu a zníži zisky. V investovaní obdobne. Čím viac ľudí sa dopočuje o atraktívnych minulých výnos, tým viac ich to rovnakej investície vloží peniaze. To ďalej zvyšuje ceny až do doby, než nakúpia úplne poslední a už nie je komu predať. Vtedy bublina splasne.

Čo sa týka tej bezpečnosti - všeobecne to takto neplatí. Možno v kontkrétnej situácii na konkrétnom trhu v určitom čase. Príkladom "nebezpečnosti" môže byť Japonsko na konci 80tych rokov. Rovnako to Japonsko môže byť príkladom toho, že ceny nehnuteľností aj výrazne klesajú. Takých príkladov je viac. Spomínané USA, Nemecko a dnes tuším aj Britiánia a Španielsko.

Ale aj v dobrej situácii na trhu sa nehnuteľností týkajú všelijaké riziká od vyvlastnenia, cez podvody pri kúpe po živelné pohromy.

Stále sa odvolávaš na nejakého toho rozumného človeka. Asi ich bude veľmi málo.
A ja som si myslel, ze tu piseme o konkretnych veciach a o moznostiach na Slovensku. Tak prepac... Mam taky pocit, ze sa tu iba hras na mudreho a ukazujes nam tu, co vsetko si sa niekde docital. A tiez si myslim, ze je toto miesto (www.porada.sk (http://www.porada.sk)) kde sa schadzaju ti rozumnejsi....
:D
Filip Glasa
10.09.07,08:42
Pozri, niekto iný tu začal hovoriť o páde cien nehnuteľností u nás v súvislosti s krízou v USA a s dlhodobou stagnáciou v Nemecku. Ja som sa snažil vysvetliť, že podobné dôvody na pokles u nás nie sú. Rovnako som písal, že všade vo svete nájdeme príklady toho, že nehnuteľnosti nie sú až také bezpečné a vždy výnosné ako si môžu ľudia u nás myslieť.

Samozrejme že som si všetko niekde prečítal. Aj preto si k tej téme dovolím niečo napísať. Ak by všetci na porade boli takí strašne zbehlí v tomto odbore podnikania/investovania, tak by tu nevzikali podobné otázky a témy.
Okrem vtipných a podpichovačných príspevkov si ešte nič užitočné nenapísal. Tak sa teda skús ukázať.
maromar
11.09.07,07:28
Ja sa pridavam k Bastianovi ;-) tiez tu pisem vtipne a podpichovacne prispevky....... Ja si myslim ze Ty si nenapisal nic uzitocne ani vtipne ;-) o Bastianovi tvrdis ze tu mudruje a Ty sa nam tu snazis vysvetlovat nieco co potom popries........niesi Ty tak nahodou zamestnancom banky pracujuci na oddeleni term. vkladov? ....... Ak nie a iba tu neumyselne strasis ludi je mozne, ze sa tu s nami delis o svoje obavy a mozno chces aby sme Ti ich vyvracali ;-) toto je tema venovana podnikaniu......ludom ktori su si vedomi co podnikanie obnasa........ podla toho co si tu Ty napisal je najlepsie sa zamestnat a peniazky nosit do banky.......to robili vsetci pred 18 rokmi dnes maju moznost vyberu, ci si budu plnit svoje sny alebo pockaju kym si ich niekto najde a pouzije k tomu aby plnili tie jeho.......... skus prestat citat novinove platky (ktore pisu zamestnanci novin) a skus zacat citat nieco od uspesnych podnikatelov....... ja necitam noviny ani nepozeram televiziu...... mam na to svoj nazor......ja si informacie vyhladavam a nehlcem to co mi podsuvaju ........ ;-)
Filip Glasa
13.09.07,18:02
Moji drahí bastian aj maromar, už musím ukončiť túto debatu, lebo píšte len kopec nezmyslov. Nemám chuť vám tu vysvetľovať dokola svoje príspevky a postoje vždy keď napíšete vaše reakcie, ktoré sú mierne povedané od veci.


podla toho co si tu Ty napisal je najlepsie sa zamestnat a peniazky nosit do banky
Naozaj neviem kde si to v mojich príspevkoch našiel. Na ostatné snáď nemá význam reagovať. Fantáziu máš dobrú, len sa pri písaní odpovedí skús radšej držať toho čo som napísal.
maromar
18.09.07,10:29
Dakujem Ti za uznanie kvalit mojej fantazie ;-) velmi si ma tym potesil..... asi s Tebou budem kamarat ;-) a aby som sa drzal toho co tu bolo popisane...... podnikat sa da vo vsetkom.... myslim si ze SAC by mal trosku pobehat po nete..... existuju agentury ktore vypracuju projekt pre EU a peniazky chcu iba ak projekt prejde...... povacsinou treba mat 25% kapitalu....
........2 000 000 x 4 = 8 000 000 .... a taky osemmilionovy projektik by mal vyniest pekne peniazky a ziskat 6 milionov nenavratny prispevok na podnikanie je celkom dobry start ;-)
hanelie
20.09.07,11:10
rickman
21.09.07,06:36
Ivi1974
24.09.07,08:43
Ja mám nápad, v čom začať podnikať, lenže nemám k tomu potrebné financie. Môžete mi poradiť, cez akú agentúru získať peniaze z EU?
m3151979
09.10.07,07:47
to maromar

.... existuju agentury ktore vypracuju projekt pre EU a peniazky chcu iba ak projekt prejde...... povacsinou treba mat 25% kapitalu....


....mozes mi taku agenturu poradit prosim ta?..... mkupcik@yahoo.com (mkupcik@yahoo.com..vdak)
maromar
23.10.07,12:38
pre Ivi1974, m3151979 a dalsich

www.premier-consulting.sk
maromar
23.10.07,12:40
Joooooo a pozdravte ich odo mna ;-)
tatiana19576
27.10.07,07:20
ahoj, všetky rady su super, no ak si teda nebudeš vedieť rady s tymi milionmi, prid ja ti poradim čo už s nimi, xixixxixixixi,ale važne ,určite aj ty maš ,alebo vieš niečo čo by si mohol ponuknuť ,respektivne využiť.Podla mna je doležite mať financie na podnikanie ale viac človeklk potrebuje odvahu a skusenosti.Tak niečo vymysli,porad sa s priatelmi a šup na podnikanie bola by škoda aby milony len tak sedeli, nauč ich zarabať .Držim palce
zuchmu
28.10.07,20:11
Investuj do babskych veci, ako napriklad kozmetika, vizazistika a pod, zeny vzdy budu ochotne platit za krasu :-)
Prave som ukoncila kurz IMAGE MAKER, tak to mozeme kludne rozbehnut... ja mam know how, ty peniazky, idealna kombinacia....
Zuzana
VladoaKatka
29.10.07,05:30
Investuj do babskych veci, ako napriklad kozmetika, vizazistika a pod, zeny vzdy budu ochotne platit za krasu :-)
Prave som ukoncila kurz IMAGE MAKER, tak to mozeme kludne rozbehnut... ja mam know how, ty peniazky, idealna kombinacia....
Zuzana

Mám taký dojem, že za tie dva roky sú peniaze už dávno minuté.

že - sac.-)
abubu
02.11.07,18:13
Ahojky! Mám nezamestnaneho chlapa.chcel by začať kamerovať svadby a iné priležitosti.Potrebovala by som poradiť od niekoho kto s tým ma alebo mal skusenosti.Čo všetko je k tomu potrbné a načo si treba dávať pozor.Vďaka za odpoveď.
jozefstefan
02.11.07,18:34
v prvom rade potrebuje kameru. ;)
potom zivnost na tuto cinnost.
potom pocitac s DVD napalovackou a program (legalny - na upravu a strih videozaznamov)
chut do prace :)
a esteticke citenie ;)
majo20000
03.11.07,17:36
Dobry den,mam postaveny polyfunkcny objekt v Puchove(hala cca 130m2+kancelaria+Wc+2 bytove jednotky)...vid foto.....Dlhsiu dobu rozmyslam v com zacat podnikat..Viete mi nieco poradit?vopred Dakujem
KEJKA
03.11.07,17:38
prenájom? máš to bez roboty.
majo20000
03.11.07,17:50
v tejto oblasti kazdi radsej prenajima ako podnika-je dost velka ponuka nehnutelnosti na prenajom:rolleyes:
M3G
03.11.07,18:53
Dobry den,mam postaveny polyfunkcny objekt v Puchove(hala cca 130m2+kancelaria+Wc+2 bytove jednotky)...vid foto.....Dlhsiu dobu rozmyslam v com zacat podnikat..Viete mi nieco poradit?vopred Dakujem

Prepáč, ale pri vzhliadnutí toho polyfunkčného objektu ma napadlo jediné slovo: Jerichov.
Dúfam, že sa neurazíš....ale tá kombinácia farieb evokuje určité pocity. Možno to je iba tým, že je to zle nafotené....srandujem.:D
majo20000
03.11.07,19:02
:D;)
Halli
03.11.07,19:11
Prepáč, ale pri vzhliadnutí toho polyfunkčného objektu ma napadlo jediné slovo: Jerichov.
Dúfam, že sa neurazíš....ale tá kombinácia farieb evokuje určité pocity. Možno to je iba tým, že je to zle nafotené....srandujem.:D

... prečo by sa mal uraziť, aj vo mne to niečo evokuje :D...
Finporadca
04.11.07,00:55
Mal by som pre teba lukrativnu ponuku.Ozvy sa mi na : kupe@post.sk
Finporadca
04.11.07,01:07
Dobry vecer,chcem Vam vsetky povedat ze kazdy druh podnikania ktory tu bol povedany obsahuje iste ryzika a predca kazdy znas chce mat aj istotu, ktora by mozno mala byt vedcia ako zisk.Mam par navrhou ktore prinesu zisk a istotu aj na 10 rokou.
Finporadca
04.11.07,01:12
Dobry vecer,chcem Vam vsetky povedat ze kazdy druh podnikania ktory tu bol povedany obsahuje iste ryzika a predca kazdy znas chce mat aj istotu, ktora by mozno mala byt vedcia ako zisk.Mam par navrhou ktore prinesu zisk a istotu aj na 10 a viac rokou.
Finporadca
04.11.07,01:14
Dobry vecer,chcem Vam vsetky povedat ze kazdy druh podnikania ktory tu bol povedany obsahuje iste ryzika a predca kazdy znas chce mat aj istotu, ktora by mozno mala byt vedcia ako zisk.Mam par navrhou ktore prinesu zisk a istotu aj na 10 rokou.
Pritom nehnutelnosti by som vylucil.
pivko
04.11.07,06:56
Dobry vecer,chcem Vam vsetky povedat ze kazdy druh podnikania ktory tu bol povedany obsahuje iste ryzika a predca kazdy znas chce mat aj istotu, ktora by mozno mala byt vedcia ako zisk.Mam par navrhou ktore prinesu zisk a istotu aj na 10 rokou.
Pritom nehnutelnosti by som vylucil.
Nezaškodilo by si zopakovať učivo zo slovenčiny :D
Filip Glasa
04.11.07,08:02
sem s tými návrhmi pán poradca :-))

zisk a istota - je téma na novú diskusiu. No som zvedavý čo z teba vylezie. Asi nič, len odpoveď v zmysle, že to treba prebrať osobne.
padro
04.11.07,08:27
dufam ze sem mozem hodit ten link :) http://banarova.blog.sme.sk/c/119002/Novodoba-sekta-Financni-poradcovia.html pozrite si diskusiu :D
Danila
04.11.07,08:43
Dobry vecer,chcem Vam vsetky povedat ze kazdy druh podnikania ktory tu bol povedany obsahuje iste ryzika a predca kazdy znas chce mat aj istotu, ktora by mozno mala byt vedcia ako zisk.Mam par navrhou ktore prinesu zisk a istotu aj na 10 a viac rokou.Ja mám tiež pre Teba jeden jediný návrh.Pokiaľ nie si cudzinec a toto si napísal ako spoluobčan našej národnosti, tak investuj do vzdelania, aby si mal istotu, že Ťa niekto bude ochotný brať vážne. A obsahom príspevku by si možno ako tak uspel v téme: VEŠTICA....
Eclipseee
04.11.07,10:53
ahoj danila :) teraz si mu dala dobre do tela a mozno to myslel uprimne a naozaj ma skvely navrh heh no co uz :D
M3G
04.11.07,13:27
Ja mám tiež pre Teba jeden jediný návrh.Pokiaľ nie si cudzinec a toto si napísal ako spoluobčan našej národnosti, tak investuj do vzdelania, aby si mal istotu, že Ťa niekto bude ochotný brať vážne. A obsahom príspevku by si možno ako tak uspel v téme: VEŠTICA....

Súhlasím s Tebou. Minimálne 8 chýb v dvoch vetách je trošku veľa na finančného poradcu. Dúfam, že tak isto to nebude aj s tou istotou v investovaní....



Pritom nehnutelnosti by som vylucil.
Vylúčiť portfólio - nehnuteľnosti pri investovaní v tejto dobe nie je v súlade so zdravým rozumom. Treba diverzifikovať a svoje investície rozložiť medzi riziko a istotu.
M3G
04.11.07,13:40
BTW milý finančný poradca, čo má znamenať toto:


Tu predávate škodu fabia za 150.000 Sk
http://www.kexik.sk/inzerat/skoda-fabia-comfort-1-4mpi-1006800


Ale tu, vzhľadom na to, že sociálne cítite, tak "pre postihnutých ľudí" ju ponúkate už za 220.000 Sk?
http://www.radost.sk/chat_page.php?show=list&action=show&IDrow=23&IDpage=0&IDorder=1


:mad::mad::mad::mad: Uvedomujem si, že porušujem určitú etiketu porady, ale nemohol som si pomôcť, tak ma to rozčúlilo.
misomiso
04.11.07,14:50
To je parada, ake moznosti dnes poskytuje vyhladavanie cez internet.
padro
04.11.07,22:47
no ale ten za 220 000 bol inzerat skor, kedze sa jej chcel zbavit za 2 mesiace klesol s cenou o 70 000, celkom slusna zlava :D
pivko
05.11.07,06:04
no ale ten za 220 000 bol inzerat skor, kedze sa jej chcel zbavit za 2 mesiace klesol s cenou o 70 000, celkom slusna zlava :D
určite chcel dobre zainvestovať ...:D:D:D
Finporadca
06.11.07,16:27
Pocuj pan falap, moje navrhy si cenim. Ja nechcem odvas schvalenie. Preco by som to mal dat na povrh. Ja hladam ludi, ktory maju na viac.No to ty uz vies najlepsie ked uz aj zamna odbovedas.
Finporadca
06.11.07,16:37
Skvely pokus M3G, len skoda ze tie inzeraty som nedaval ja, no aj tak dakujem presvecil si ma otom ze sa nemam spoliehat na inych.
Finporadca
06.11.07,16:54
Takze VEŠTICA....************.ok.
Filip Glasa
07.11.07,12:06
poradca, táto diskusia je o tom, že treba priamo sem napísať čo vieš poradiť. Nie nejaké ponuky na stretnutia. To si nenchaj do inzercie.
Tak teda skús konečne niečo poradiť.
Chobot
07.11.07,12:16
Skvely pokus M3G, len skoda ze tie inzeraty som nedaval ja, no aj tak dakujem presvecil si ma otom ze sa nemam spoliehat na inych.

Tak ako by si potom vysvetlil, že je tam rovnaká emailová adresa, akú si si uviedol tu na porade? Či používate viacerí jeden e-mail?:rolleyes:
Finporadca
11.11.07,16:17
Stale pouzivam, rovnaku email adresu. Co je na tom? Co je teba vobec do toho, nemontuj sa domna ja tu tiez niesom kvoly tebe .. M...R
Richard
11.11.07,16:56
Prosím aby ste sa na Porade správali v rámci našej etikety!

Pre ostatných členov odporúčam využívať svetlo tma, čím sa téma "prečistí" .-)
M3G
11.11.07,17:12
Dnes mi doslo od Finporadca: "Podla mna si nula, neviem oco ti ide ale stojis mi za nic. Najprv rozmyslaj a potom konaj".


1. keď ti nestojím za nič, na čo mi vôbec píšeš?
2. tvoje argumenty sú demagogické, mal by si kandidovať do politiky
KEJKA
11.11.07,17:18
nerozumiem volbe "svetlo-tma"
stále sa mi to zobrazuje, aj ked som zvolila "do tmy"
M3G
11.11.07,17:25
nerozumiem volbe "svetlo-tma"
stále sa mi to zobrazuje, aj ked som zvolila "do tmy"
asi mysleli voľbu: nezobrazenie príspevkov s mínusovými bodmi.
pivko
11.11.07,18:45
Dnes mi doslo od Finporadca: "Podla mna si nula, neviem oco ti ide ale stojis mi za nic. Najprv rozmyslaj a potom konaj".


1. keď ti nestojím za nič, na čo mi vôbec píšeš?
2. tvoje argumenty sú demagogické, mal by si kandidovať do politiky
Aj mne poslal nejakú súkromnú správu kde sa vyhrážal, ale už som ju zmazal.
treba ho ignorovať je to ......
KEJKA
11.11.07,18:48
asi mysleli voľbu: nezobrazenie príspevkov s mínusovými bodmi.
neviem ako dať mínusový bod.... a zadaním "do tmy" som nič nevyriešila.
:(:(
Stefan2005
11.11.07,19:02
neviem ako dať mínusový bod.... a zadaním "do tmy" som nič nevyriešila.
:(:(
Ani ja som to zatiaľ nevyskúšal (mínusový bod) - to by mohol byť SPAM ?
KEJKA
11.11.07,19:59
Ani ja som to zatiaľ nevyskúšal (mínusový bod) - to by mohol byť SPAM ?
nie SPAM - to je nahlásiť Richardovi, skúšala som :(
M3G
11.11.07,20:38
neviem ako dať mínusový bod.... a zadaním "do tmy" som nič nevyriešila.
:(:(

Zadaním do tmy sa dostane príspevok do mínusu a potom treba vybrať túto voľbu.
KEJKA
11.11.07,22:19
Zadaním do tmy sa dostane príspevok do mínusu a potom treba vybrať túto voľbu.
výborne, ďakujem, už to mám.
Richard
11.11.07,22:54
super! nedajú sa strážiť všetky príspevky na Porade a potom ich mazať...

ak naďabíte na príspevok ktorý nestojí za nič, treba ho poslať do tmy aj s celou jeho nadväzujúcou diskusiou. Ak takýto príspevok získa viac mínusových bodov je jasné že si ho nemusím pozrieť...

Ale to som tu mimo témy :)
M3G
12.11.07,20:40
Stale pouzivam, rovnaku email adresu. Co je na tom? Co je teba vobec do toho, nemontuj sa domna ja tu tiez niesom kvoly tebe .. M...R

Mimochodom, mám rád takých "finačných poradcov", akým si ty. Mám rád každého finančného poradcu. Takých týpkov ako ty stretávam denne(takže sa nemusíš báť, že si jediný): najprv majú sladké reči, ale keď niekoho pekne ošklbú alebo ich "potencionálny zákazník" pošle do čerta, začnú sa neustále vyhrážať....

Toto je môj posledný príspevok ku tebe, ak ti nepomohol, daj sa liečiť. To už je normálne na psychológa, tie tvoje reči.
rickman
12.11.07,20:55
Vážení...

Táto téma má hodnotenie 5*, no teraz si už ním nie som taký istý...

Pôvodný príspevok má skoro 2 roky. Možno by nezaškodilo nevenovať sa už tejto téme, keďže každý jedenapoltý príspevok je off-topic.

A jasné, každý sa občas odtrhne z reťaze aj na internete. Ako ja minule v jednej nemenovanej téme :).
Devir
19.11.07,21:33
Treba si nájsť bohatú manželku .... za predpokladu, že nebude krásavica časť jej vena investovať naspäť do plastickej operácie. Zvyšok je zisk, ktorý nepodlieha zdaneniu. Svokru treba samozrejme zrýchlene odpísať. :)
Jturbo
20.11.07,13:15
Ano, je to krasna praca s tym zivym materialom. Keby som mohol zit odrazu niekolko zivotov, jeden by som asi tiez venoval takejto cinnosti.
Ale musim Ta troska poopravit, na prevadzkovanie takejto zivnosti musis mate skolu, donedavna bola jedina v Ledniciach na Morave, neviem, ci uz su aj na Slovensku Kazdopadne to nie je iba o estetiskom citeni. Tych krikov a rastrin su tisicky druhov a ten kto to projektuje musi presne vediet, ake podmienky ktore z nich potrebuju (poda, vlhkost, slnko) a tiez, ako budu rast v buducnosti. Vsetko sa kupuje malicke v crepnickoch a nieco narastie do obrovskych rozmerov a nieco ostava stale skoro a ko bonsai. Ked toto neovladas, tak by vysledok nemusel dopadnut dobre...

Chcel by som trosku poopravit vyrok o skole, ktora sa vraj na Slovensku nenachadza. Neni tomu tak. Viem, ze jedna je v Piestanoch. Sam som tam chodil. Dakujem.
janka2306
20.11.07,18:52
Ahojte,
som uz dlhsie nezamestnaná a rozmyslam co by som mohla robit. Vie mi niekto poradiť v comsa oplati začat podnikat? dakujem
misomiso
20.11.07,19:05
Chcel by som trosku poopravit vyrok o skole, ktora sa vraj na Slovensku nenachadza. Neni tomu tak. Viem, ze jedna je v Piestanoch. Sam som tam chodil. Dakujem.

Tak sorry, mal som asi zle info. Som rad, ze sa to da u nas studovat.
misomiso
20.11.07,19:10
Ahojte,
som uz dlhsie nezamestnaná a rozmyslam co by som mohla robit. Vie mi niekto poradiť v comsa oplati začat podnikat? dakujem

Vo vsetkom. (Asi by sa sprane malo napisat "v comkolvek" nie? - uz mi ta slovencina tiez zacina robit problemy:))
Igy
21.11.07,14:59
Ahojte,
som uz dlhsie nezamestnaná a rozmyslam co by som mohla robit. Vie mi niekto poradiť v comsa oplati začat podnikat? dakujem

To keby som vedel tak uz podnikam :D
misomiso
22.11.07,15:09
Da sa robit naozaj cokolvek, ak tu budete robit dobre, budete uspesni.

Ja ked si len tak zbezne teraz spomeniem, v com uspesne podnikaju moji priatelia a znami, tak su to napr. restauracia + stavebna firma, exkluzivne kadernictvo, tlaciaren, reklamna agentura, autoservis + predaj aut, lekaren, softverova firma, cestovna kancelaria....

... a to som utcite na dve tretiny znamych zabudol. Vsetci su uspesni.
Lion Topoľčany
22.11.07,16:59
Misomiso, to sa máš celkom fajn, keď máš toľko úspešných známych, neviem prečo, ale omnoho menej sa hovorí o menej úspešných-keď dá niekto do podnikania napr. pol milióna...a výsledok nič moc...
padro
22.11.07,17:23
no ono dat len pol miliona to nestaci:) da sa aj z velmi mala dost urobit, ale da sa aj z toho miliona urobit nula
Vikt
27.11.07,07:17
Ahojte,
som uz dlhsie nezamestnaná a rozmyslam co by som mohla robit. Vie mi niekto poradiť v comsa oplati začat podnikat? dakujem

.. a co tak otvorit si obchodik so zdravou stravou /biopotraviny/ pripadne potravinami pre bezlepkovu dietu,diabetikov - ved tych tu bude stale dost. mozes to doplnit predajom cajov vsetkych druhov.
mohol by to byt dobry podnikatelsky zamer???????
misomiso
27.11.07,19:32
Misomiso, to sa máš celkom fajn, keď máš toľko úspešných známych, neviem prečo, ale omnoho menej sa hovorí o menej úspešných-keď dá niekto do podnikania napr. pol milióna...a výsledok nič moc...

Ano, aj takych poznam. Otazka ale bola nie ci ano alebo nie (podnikat) ale V COM. Tak som iba chcel napiset, ze kludne v comkolvek....
Igy
28.11.07,08:39
Moja uvaha:
Ked som to tak pocital, tak by som mozno vedel lepsie zarobit keby som pracoval ako robotnik v porovnani so sucasnym manazerskym miestom. Stahoval som sa do noveho bytu a chcel som si dat spravit sadrokartonove podhlady a veci zo sadrokartonu. Po nakalkulovani som sa rohodol ze si to radsej urobim sam – bola to taka mala vyzva. Nastudoval som postup, dal som si poradit v odbornej predajni a pustil sa do realizacie. Vysledok viac nez uspokojivy, co je vsak podstatne je ze cenovo ma to vyslo len na zlomok ceny ktoru mi kalkulovali oslovene firmy.
Za jendoduchy sadrokartonovy podhlad kalkulovali takmer 30000. Mna vysiel na 2000Sk – material. To znamena ze moja robota mala hodnotu 28000Sk za 2 dni .
Ked to tak rozkalkulujem a teoreicky by som takto robil cca 5 podhladov do mesiaca, tak je to uz celkom slusny balik (140.000). A tak ma napada ze sa vzdam kariery manazera a pojdem robit bezstarostnu pracu robotnika. Urcite by som vsak neuspel v konkurencii firiem s takou cenou, tak povedzme zlacniem a ja to urobim za 20000 namiesto 30000. To moj prijem klesne na 90000Sk/ mesiac co tiez nie je zle. A este som zabudol to podstatne. Pri tomto plate mam 20 dni do mesiaca volno. Asi sa naozaj na to manazerovanie vykaslem… ;)
misomiso
28.11.07,08:47
Ano, ja som mal doma instalatera, ktory sa nejake 3 hodiny pomotal (menil radiatorove ventily) a zapytal taku sumu, ze ked som to preratal na normalny prac. cas, tak to vyslo tiez presne na chlp 140.000 (zeby nahoda?)-

Co bolo ale horsie, tri dni po jeho odchode som sa musel prezliect do monterok a prerobit to cele sam.
Filip Glasa
28.11.07,10:09
Igy miešaš pozíciu zamestnanca, firmy a živnostníka. Keby teba tvoja firma vyslala outsoursovať nejaký problém zákazníkovi, tiež by pýtala výrazne viac ako je tvoj plat.
misomiso zase neberie do úvahy, že ide len o 3 hodiny. Keby si si dotyčného objednal na celý mesiac, tak to nebude 140, ale trebars 70.

ale inak súhlasím, že remeslá sú drahé a práca nekvalitná. Len chcem povedať, že ako živnostník by som tiež pýtal viac ako zamestnanec a za 3 hodiny by to vychádzalo viac ako na celý mesiac.

No a manažerom by som doporučil skúsiť podnikať vo svojom odbore a skúsiť sa priblížiť číslam aké má z vás váš zamestnávateľ.
Igy
28.11.07,11:55
falap, jasne ze su to dve rozdielne veci. Ale ako uvaha na temu v com zacat podnikat to je podla mna dobre. Je mi jasne ze ked v danom mesiaci nebude ziadna fuska tak budem mat 0Sk. Ale tema znie v com zacat podnikat. A myslim ze zrovna tato oblast je nedostatkova. Hlavne v BA. Takze najst par sikovnych ruk a pustit sa do toho. Znie to jednoducho ale najpodstatnejsiu vec - tie ruky - bude najvacsi problem zohnat.
Filip Glasa
28.11.07,15:02
To hej, asi každé remeslo je v tejto dobe a nie len v BA fajn biznis. Len ťažko by ma pán inžinier s čerstvým živnosťákom presvedčil, že práve on je ten vhodný :-)
misomiso
28.11.07,17:57
Igy miešaš pozíciu zamestnanca, firmy a živnostníka. Keby teba tvoja firma vyslala outsoursovať nejaký problém zákazníkovi, tiež by pýtala výrazne viac ako je tvoj plat.
misomiso zase neberie do úvahy, že ide len o 3 hodiny. Keby si si dotyčného objednal na celý mesiac, tak to nebude 140, ale trebars 70.

ale inak súhlasím, že remeslá sú drahé a práca nekvalitná. Len chcem povedať, že ako živnostník by som tiež pýtal viac ako zamestnanec a za 3 hodiny by to vychádzalo viac ako na celý mesiac.

No a manažerom by som doporučil skúsiť podnikať vo svojom odbore a skúsiť sa priblížiť číslam aké má z vás váš zamestnávateľ.

Ibaze on nebol ziadnym zamestnancom firmy, takze nemusel na nikoho robit. Bola to obycajna "fuska" bez papiera, ku mne to mal 3 km.
Kessel
10.12.07,22:58
co to je za blud,ja ti synku neverim,ale uzi si tie melka:-)
7iro
11.12.07,22:49
škoda, že som stále nenašiel partnera/investora do obchodu, ktorý má celkom budúcnosť...
zolik2001
20.12.07,15:36
Tak ako vravia ostatny musis podnikat v tom co ta bavi v com si doma ......... nemozes sa pytat v com podnikat a nemas pritom prehlado co chces to ako keby si sa rano zobudil a ja ta obleciem do ruzoveho oblecenia, tebe sa to pacit nebude ale ja ti poviem ze je to dnes moderne a atk to teda budes nosit.....viem hlupe prirovnanie ale mne sa ani ta tvoja otazka nejako nepozdava.

Ak nevies kudy kam chod do nehnutelnosti tam nemas co pokaslat. Kup prenajmi a kazdy mesiac cakaj na peniazky z prenajmu.

Prajem Vela uspechu
misomiso
20.12.07,15:43
Ak nevies kudy kam chod do nehnutelnosti tam nemas co pokaslat.



No - len aby... :):)
332332
28.12.07,11:21
Ahojte.
Chcel by som Vás poprosiť o radu alebo námet na podnikanie v oblasti služieb.Nedisponujem velkým kapitálom skôr by to malo byť niečo popri zamestnaní, ktoré mám ale chcel by som ešte niečo malé k tomu.Zn. Mám malé peniaze ale veľkú chuť pracovať.
Ďakujem
Igy
28.12.07,11:59
Ahojte.
Chcel by som Vás poprosiť o radu alebo námet na podnikanie v oblasti služieb.Nedisponujem velkým kapitálom skôr by to malo byť niečo popri zamestnaní, ktoré mám ale chcel by som ešte niečo malé k tomu.Zn. Mám malé peniaze ale veľkú chuť pracovať.
Ďakujem
.
Skus napisat co vies, co dokazes, co ta bavi. Lebo takto mozes robit fusky na stavbach, ale aj poradenstvo pre velke spolocnosti :)
332332
28.12.07,15:12
Podľa mna a po mojich skusenostiach by som sa skôr zameral na služby sám o tom rozmýšľam týmto smerom, pretože to nepotrebuje obrovský kapitál a v prípade že sa urobí dobrý prieskum trhu a dobré miesto tak s božou pomocou by to malo prinášať vytúžený efekt
VladoaKatka
28.12.07,15:24
Ano, ja som mal doma instalatera, ktory sa nejake 3 hodiny pomotal (menil radiatorove ventily) a zapytal taku sumu, ze ked som to preratal na normalny prac. cas, tak to vyslo tiez presne na chlp 140.000 (zeby nahoda?)-

Co bolo ale horsie, tri dni po jeho odchode som sa musel prezliect do monterok a prerobit to cele sam.

No vidíš, oplatilo sa nám študovať, veď ide to aj s ukončenou osobitnou školou, alebo prinajlepšom vyšli zo 6-teho ročníka základnej školy.:):):)
teraz sú páni majstri a vyberajú si robotu.
padro
28.12.07,15:43
No vidíš, oplatilo sa nám študovať, veď ide to aj s ukončenou osobitnou školou, alebo prinajlepšom vyšli zo 6-teho ročníka základnej školy.:):):)
teraz sú páni majstri a vyberajú si robotu.
no ale ked vidim tych panov majistrov v tejto zime, a na dazdi,... tak tie peniaze im vobec ale vobec nezavidim, ci skor myslim, ze maju malo...
Filip Glasa
28.12.07,16:54
No vidíš, oplatilo sa nám študovať, veď ide to aj s ukončenou osobitnou školou, alebo prinajlepšom vyšli zo 6-teho ročníka základnej školy.:):):)
teraz sú páni majstri a vyberajú si robotu.

zaujímavé ako poskočili medziročne platy v stavebníctve:
http://ekonomika.etrend.sk/122339/slovensko/slovaci-zaostavaju-v-platoch-coraz-viac

ale aj tak by som bol radšej námorníkom :-)

z toho prehľadu neplynú len platy, ale aj služby a odvetvia, ktoré sú momentálne žiadané a nedostatkové. Čiže námety na podnikanie.
Igy
28.12.07,22:25
Podľa mna a po mojich skusenostiach by som sa skôr zameral na služby sám o tom rozmýšľam týmto smerom, pretože to nepotrebuje obrovský kapitál a v prípade že sa urobí dobrý prieskum trhu a dobré miesto tak s božou pomocou by to malo prinášať vytúžený efekt
Opat siroke spektrum. Mozes robit kadernika a konzultanta. Pod sluzbami je toho kopec. Bez toho aby si napisal co vies a co ta bavi tu asi len tazko dostanes co i len napad v com podnikat.
332332
29.12.07,14:17
uvažoval som nad autodopravou ale vzhľadom na to, že mám len B skupinu tak len s dodávkou aj preto, lebo jej kúpa si nevyžaduje velkú investíciu.Akurát neviem najsť vyťaženie.Nevie niekto poradiť v tomto smere a či je to vôbec reálne.Toto by ma naozaj bavilo.Nehľadám veľké peniaze len aby som vyrobil na normálny život a hlavne robil sám na seba.Za námety vopred ďakujem
misomiso
29.12.07,14:19
Opat siroke spektrum. Mozes robit kadernika a konzultanta. Pod sluzbami je toho kopec.


uvažoval som nad autodopravou

Uz to mame !!!! Budes robit konzultanta v doprave!:)
332332
29.12.07,14:36
konzultant nie pre boha rad jazdím ale potrebujem nájsť vyťaženie na dodávku čo je asi sdosť problem myslim si
rickman
29.12.07,14:46
konzultant nie pre boha rad jazdím ale potrebujem nájsť vyťaženie na dodávku čo je asi sdosť problem myslim si

skus ju ponuknut spolu so sebou ako vodicom vacsej spediterskej spolocnosti, ktora si ta jednoducho prenajme :)
janka2306
30.12.07,15:31
ahojte, túto tému čítam už asi tretí krát a niekoľkokrát som sa do tejto alebo podobnej zapojila. Tiež som dlhší čas bez roboty a finančných prostriedkov tiež nemám veľa, ale tiež by som rada začala robiť sama na seba a pre seba. Mojím snom je otvoriť si malú kaviarničku, ale nechcem tým hneď začať pretože si to vyžaduje väčšiu investíciu. Rozmýšlam, že by som začala s predajom, teda kúpa a hneď predaj aby mi nestáli peniaze v tovare. Len neviem nájsť nejakú komoditu, ktorú by som mohla predávať. Nemá niekto nápad? Za odpovede Vám všetkým ďakujem
STRELEC
30.12.07,15:41
uvažoval som nad autodopravou ale vzhľadom na to, že mám len B skupinu tak len s dodávkou aj preto, lebo jej kúpa si nevyžaduje velkú investíciu.Akurát neviem najsť vyťaženie.Nevie niekto poradiť v tomto smere a či je to vôbec reálne.Toto by ma naozaj bavilo.Nehľadám veľké peniaze len aby som vyrobil na normálny život a hlavne robil sám na seba.Za námety vopred ďakujem
A čo tak (možno o.i.) ponúknuť služby tzv. kuriérskym službám. V nedávnej dobe som 2x potreboval dovoz a bol problém to zabezpečiť. V súvislosti s prepravou by som oslovil aj internetových predajcov (kde evidentne nepostačuje pošta - balíčky), resp. veľké firmy zo svojho rozumného okolia, či u nich nie je potreba opakovaných prepráv.
Na net-e je viacero stránok zaoberajúcich sa vyťažovaním prepravcov, či presnejšie zabezpečujúcich prepravu. Dá sa z toho vyžiť, ale pre začiatok je treba počítať s lehotami splatnosti faktúr 60 dní. Tj - nafta!!
Filip Glasa
01.01.08,10:18
Janka skús nejaký VO či dovoz tovarov pre firmy a podnikateľov. Keď si firmy kupujú nejaké špeciálne tovary pre svoju činnosť, tak akceptujú dlhšie dodacie doby aj výber z katalógu. Potom nepotrebuješ nič len kanceláriu a kancelársku výbavu. Len minimum vecí na sklade minimum peňazí na prevádzku. Často tak nakupujem a vždy si pomylsím aké to má ten obchodník ľahké. Objedná len to čo som si u neho objednal ja podľa obrázku. Samozrejme k tomu kopec rád a konzultácií a podobne.
332332
01.01.08,10:55
Hladám člena porady, ktorý pracuje v špedičke alebo ju vlastni potreboval by som poradiť.
Vilo
332332
01.01.08,10:57
Tá kaviareň pokiaľ nemáš vlastné priestory je nerentabilná.Vysoké vstupné náklady a minimálny zisk.Ver mi mal som a je to drina bez väčšieho efektu.Ak tak len vo vlastných priestoroch inak to nemá zmysel
Vilo
Filip Glasa
01.01.08,11:56
Prečo by to malo mať zmysel vo vlastných priestoroch a v prenájme nie? Ak počítam že ako majiteľ priestoru by si dostal rovnaké nájomné ako si ty platil ako prevádzkovateľ tak mi vychádza, že je lepšie priestor prenajať, lebo samotná prevádzkovateľská činnosť nie je rentabilná. Rentabilný je len ten prenájom. Inak povedané majiteľ prietoru a prevádzkovateľ zároveň, by mal počítať ako výsledok svojho úsilia len zisk nad výškou možného prenájmu. Rentabilný je v tomto prípade len samotný priestor.
janka2306
01.01.08,14:56
Dakujem za vsetky odpovede. Falap to vystihol, presne taketo nieco chcem robit, ale problem je v tom aky tovar ponukat, az potom sa mozem spojit s nejakym dodavatel, spravit si stranku, popripade katalog. Takze ja hlavne hladam napad akym tovarom zacat. Chcela by som zarobit nejake peniazky a potom si otvorit kaviarnicku
murin.radoslav@post.sk
10.01.08,23:09
Ak by som ja zacinal podnikat, tak si urcite otvorim optiku. Slepych ludi pribuda a okuliare sa stavaju nielen korekcnou pomockov, ale hlavne modnym doplnkom. Je to nenarocny biznis na vklad. Staci 2OO - 400 tis, a je optika ako lusk. Kludne sa ozvy - ozvyte.
elmer
11.01.08,09:54
Ono sa povie investovať do nehnuteľnosti, lenže na to sú 2 mil.Sk málo ! Ešte keby to bolo v inej mene...
Jedine úver, a to určite nie malý, kúpiť a zrenovovať nehnuteľnosť, alebo vysúkať rukávy a postaviť novú, na zaujímavom mieste, no a potom prenájom. Ale ak ti to nepôjde, čo potom? Z čoho budeš splácať úver? To potom skôr navrhujem využiť otcove skúsenosti a vzdelanie, prijať kvalitného zamestnanca a sám sa pri ňom naučiť, čo budeš v budúcnosti potrebovať. Dobre pouvažuj, aby si nezasadil mrkvu do betónu - úroda potom nebude!


tak tak, suhlasim s tymto nazorom...vrhat sa do biznisu s nehnutelnostami je podla mna hlupost...za 2 miliony dnes kupite ledva byt, popr velmi malu administrativnu budovu, ktora vam prinesie tak 10-15 tis Sk/mes...ja by som radsej siel do nejakej normalnej podnikatelskej cinnosti, kde sice 2 miliony nie su bohvieake terno tiez, ale postupom casu a doslednou podnikatelskou politikou sa da z toho neskor vybudovat prosperujuci podnik prinasajuci nepomerne vyssie zisky ako z prenajmu...Samozrejme, keby som potom tie 2 mil zveladil na povedzme 10, investoval by som ich do nejakej tej nehnutelnosti...Takto by mi zisk zarucovala uz rozbehnuta podnikatelska cinnost a tiez prijmy z prenajmu...je to samozrejme len moj nazor, ja by som postupoval asi nejak takto, keby som mal 2 miliony navyse...
rickman
11.01.08,14:39
Suhlasim, no pokial ma clovek napady, tak 2 mil. je dost penazi na zaciatok.

Len vacsinou sa to nevhodne kombinuje-
niekto ma peniaze, no nema napad a zase ten druhy ma napady, ale nema peniaze.

"Najlepsie" na tom je to, ze aj keby sa stretli, tak jeden druhemu pravdepodobne 100% verit nebude.

Ale ak by ste nahodou vedeli o investorovi, ktory by rad investoval 0,25mil., tak sem s nim :).
Dakujem ;)
Alex_M
12.01.08,11:07
Suhlasim, no pokial ma clovek napady, tak 2 mil. je dost penazi na zaciatok.

Len vacsinou sa to nevhodne kombinuje-
niekto ma peniaze, no nema napad a zase ten druhy ma napady, ale nema peniaze.

"Najlepsie" na tom je to, ze aj keby sa stretli, tak jeden druhemu pravdepodobne 100% verit nebude.

Ale ak by ste nahodou vedeli o investorovi, ktory by rad investoval 0,25mil., tak sem s nim :).
Dakujem ;)

Ono je to v biznise uz bohuzial tak.
bud si zavidime alebo sa obvinujeme alebo sa nemozeme zhodnut.
ved ako sa hovori - homo homini lupus ;)
rickman
12.01.08,12:13
Ono je to v biznise uz bohuzial tak.
bud si zavidime alebo sa obvinujeme alebo sa nemozeme zhodnut.
ved ako sa hovori - homo homini lupus ;)

Tak tak, no moja ponuka stale plati :rolleyes:.
zahradkar
13.01.08,10:19
ahoj. mohol by si mi dat prosim kontakt na tu slovensku firmu sprostredkujucu obchod s cinou? najlepsie www. mo e-mail je zahradkar@zoznam.sk. dakujem
tetrisss
13.01.08,11:45
Ak by som ja zacinal podnikat, tak si urcite otvorim optiku. Slepych ludi pribuda a okuliare sa stavaju nielen korekcnou pomockov, ale hlavne modnym doplnkom. Je to nenarocny biznis na vklad. Staci 2OO - 400 tis, a je optika ako lusk. Kludne sa ozvy - ozvyte.

Mas optiku, ze udavas taketo vstupne naklady? Podla mna to nestaci ani na tovara nie este na zariadenie a stroje, ktore tam potrebujes. Ale inak ako napad je to dobry, len sa mi to zda silne podhodnotene.
Filip Glasa
13.01.08,11:59
optika, alebo aj iná predajňa/prevádzka:

Povedzme že si v prenajatom a chceš tam okrem seba ešte jednu predvačku. Priestor netreba rekonštruovať, len kúpiť nábytok.

Potom potrebuješ:
1. skrine, vytríny, pult - 100 000
2. ERP - 15 000
3. 6x najhrubsí mesačný plat a iné vydávky na zamestnanca - 100 000
4. 6 nájomné vrátane služieb a energií - 100 000
5. reklamné tabule, nápisy, neón - 30 000
4. web a iná prezentácia - 20 000
5. účtovníčka na 6 mesiacov - 20 000

No a ešte tovar, stroje pre dielňu a vyšetrovňu.

Povedzeme, že po tých 6 mesiacoch by už hotovostné toky z optiky pokryli tie prevádzkové náklady. Nejaké príliš veľké sumy som tam nehádzal. Nábytok za 100 000 je na predajňu dosť lacný. Reklamu vo forme inzercie som ani nepočítal.
tetrisss
13.01.08,14:25
No ty si to zase ponal velmi velkoryso, ta pravda je kdesi uprostred, mam taku malu optiku vedla mna, ale jednoznacne 200 az 400 tis. je velmi malo.
rickman
13.01.08,14:30
Retail ako taky musi byt dost financne narocny.
Nehovoriac o nejakej franchisingovej licencii.
Filip Glasa
13.01.08,15:40
No neviem na čom z toho čo som písal by sa dalo ušetriť. V priemernej predajni keď sa tak obezrám po obchodoch je len svetiel za 100 000. Väčšinou sa všetko rieši na mieru a to potom nie sú ceny ako vitrínka s IKEAi.
tetrisss
13.01.08,18:12
Tak napr. velmi je nadsadene najomne, pokial to nie je bratislava, aj to zariadenie sa da zjednodusit, ale horsie su ceny brusiacich strojov, prip. vysetrovacich pomocok, no a o cenach ramov, to uz ani nehovorim. Inak ja vseobecne milujem otazky tohto typu,mam peniaze, v com budem podnikat? no keby sme to tak presne vedeli, tak sme vsetci bohaci, nevraviac, ze zalezi na tom kde som, co som. Bohuzial podla mojich skusenosti, je to podnikanie cim dalej tazsie a je pre milion dovodov, na to ani nemam chut to rozoberat.
Filip Glasa
13.01.08,21:02
To nájomné môže byť vyššie aj nižšie. Záleží od frekventovanosti ulice. Čím viac ľudí tam chodí nakupovať, tým drahšie. Nejakých 16/mesiac aj s energiami za povedzme 40m2 nie je veľa. Ale je to fakt dosť od brucha ak neviem presne lokalitu.
Ja napríklad zajtra idem zobrať len jedno svetlo nad vitrínu za 8000 (ale nie do optiky), tak sa mi ani nábytok za 100 tis. nezdá veľa. Ale dosť záleží aká drahá tá optika má byť. Ak tam majú byť lacné rámy tak znesie aj lacné zariadenie. Ak drahé, tak to jednoducho nemôžeš zariadiť lacno a ani byť niekde na sídlisku.

Blbé je, že zariadenia pre obchod sú drahšie ako do bytu. A niekedy v bytových zariadeniach jednoducho nenájdete veci čo potrebujete do prevádzky.
Ja hovorím len z mojej skúsenosti a z cien aké paltíme my za zariadenie.
misomiso
15.01.08,07:39
Preco niekto nezacnete vyrabat mineralnu vlnu? Teraz je taky stavebny boom, ze ceny Nobasilu rastu kazdym rokom pomaly o 50% a stale sa nan caka v stavebninach ako za sociku.
anto
15.01.08,09:20
Na výrobu minerálnej vlny je potrebné najmenej pol miliardy, postaviť závod a potom vyrábať je hodne drahé. Ale doporučujem kúpiť od iných, ktorí to majú lacnejšie.
Teraz letia alternatívne energie, biomasa. U nás na Slovensku máme také veľké množstvo organickej hmoty, že by to vykúrilo dvakrát toľko domácnosti ako máme. Napríklad organická hmota len z okolia cestných telies - trávna hmota, ktorá sa kosí a ponecháva ležať v priekopách a tam hnije. Po pokosení a jej uschnutí prirodzenou cestou vhodná mašina ju môže pozbierať a priamo lisovať do granúl. Alebo rozličné nepokosené plochy, takýchto je neúrekom. Tu sa priam núka ich využitie na energetické účely. Alebo drevný odpad v lesnom hospodárstve.
Podľa prognóz nemeckých firiem lesná hmota a jej ročný prírastok postačuje na zabezpečenie vykurovacím materiálom z 1 ha cca 1 domácnosť len z materiálu, ktorý tam ročne prirastie. Čiže čistením porastov, odstraňovaním konárov a náletu je možnosť zásobiť domácnosti palivom. Pritom úžitkový les, v ktorom sa takýto zber vykoná je takémuto ošetreniu len povďačný.
misomiso
16.01.08,20:52
Na výrobu minerálnej vlny je potrebné najmenej pol miliardy,

Ale ved uz len tu na porade je kopec investorov, ktori nemaju co s peniazmi. Kupuju cenne papiere, diamanty, a potom sa cuduju, ze nezbohatli. :)

Ak by sa dali dokopy, tak som presvedceny, ze by im vyroba mineralnej vlny prinasala vacsi vynos.
Filip Glasa
17.01.08,09:46
len aby tú fabriku na minerálne vlny stihli otvoriť skôr ako sa skončí stavebný boom. Alebo si niekto myslí, že to bude trvať naveky? ľudia si všimnú podnikateľské príležitosti až keď niekoľko rokv pekne fungujú a sú takmer na vrchole boomu daného dovetvia. Počítam, že príprava a stavba takého závodu úplne od začiatku nebude vec 1 roku.
bonam
17.01.08,18:58
1,dohodni sa s mestom o zbere pet fliaš,
2,kúp si drtičku na plasty.
3,kúp si vysokotlakový vstrekovací lis.
4. daj si urobiť formu na výrobu nákupných košíkov do predajní potravín ,
5, začni ich vyrábať a potom ich ponúkni OZAP-u, jeden košík u nich stojí cca 220,- bez DPH.
6,ak ti to pojde, kontaktuj ma. Zašlem ti faktúru za poradenstvo...Veľa šťastia
jozef SK
19.01.08,00:47
Tak tak, no moja ponuka stale plati :rolleyes:.
V akej oblasti by si chcel podnikať?
janok5
20.01.08,16:56
keď nie si v neakej socialistickej riti,tak o tom ani neuvažuj. Toľko problémov si v živote nemal,koľko ich budeš mať.
rickman
20.01.08,17:55
keď nie si v neakej socialistickej riti,tak o tom ani neuvažuj. Toľko problémov si v živote nemal,koľko ich budeš mať.

Socialistickej hadam nie, ale to druhe ano :).
Podel sa s nami o skusenosti.
romanko4
05.03.08,07:18
mam dvojposchodovy polyfunkcny objekt,vrchne poschodie je uz vyuzite ale zatial nemam vyuzitie na prizemie.Je o rozlohe cca 200 m2 hala bez priecok,pri hlavnej ceste,vybudovane oplotenie dvora,moznost parkovat.poloha je pri chemolaku smolenice,cize hlavny tah na bratislavu.ak by mal niekto dajaky napad alebo ponuku nech ma kontaktuje dakujem
Filip Glasa
05.03.08,10:46
urob si tam stavebniny prípadne niečo podobné kde sa predávajú veľkorozmerné veci: krby, záhradné potreby a technika, sanita a podobne. Jednoducho podnikania kde využiješ veľký sklad.
Fabiana
06.03.08,20:42
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .

A co si robil doteraz? Pises, ze o chvilu budes bez zamestnania. Ked si dokazal usetrit 1,5 az 2 miliony SK, tak preco nerobit to iste pre seba sameho? Uz sa v prislusnej oblasti vyznas, dokazal si tieto peniazky usetrit a ako podnikatel si mozes vo svojej oblasti svoje zisky zniekolkonasobit... Pises, ze vies z kazdeho rozku trosku, ale nic poriadne... co tak intenzivne sa zamerat na jednu z oblasti, ktore si robil a vsetko prisposobit tomu, aby si rozvinul svoje schopnosti a zrucnosti...


Odporucam knizku Brian Tracy: Vytvorte si svoju vlastnu buducnost
rickman
07.03.08,09:55
A co si robil doteraz? Pises, ze o chvilu budes bez zamestnania. Ked si dokazal usetrit 1,5 az 2 miliony SK, tak preco nerobit to iste pre seba sameho? Uz sa v prislusnej oblasti vyznas, dokazal si tieto peniazky usetrit a ako podnikatel si mozes vo svojej oblasti svoje zisky zniekolkonasobit... Pises, ze vies z kazdeho rozku trosku, ale nic poriadne... co tak intenzivne sa zamerat na jednu z oblasti, ktore si robil a vsetko prisposobit tomu, aby si rozvinul svoje schopnosti a zrucnosti...


Odporucam knizku Brian Tracy: Vytvorte si svoju vlastnu buducnost

Odporucam pozriet si, kedy bol prispevok napisany.
accipiter
09.03.08,16:50
Pre všetkých úspešných...
Mám kamaráta čo má celkom zaujmavý nápad ale potreboval by pomôsť. Jednalo by sa o napísanie pravdivých príbehov našich slovenských podnikatelov ktorý začali od 0 a postupne sa vypracovali. Išlo by o pravdivé príbehy ktoré by boli spracované literárne a po dohode aj ako rozprávka , poviedka ap. Mená dátumy a miesta sa dajú zmeniť .. Zaujmavý pohlad - príbehy by mohol byť aj od ľudí čo podnikali na Slovensku a potom za hranicami . Má niekdo záujem a odvahu ?
:confused::mee::eek:
Fabiana
10.03.08,18:19
Odporucam pozriet si, kedy bol prispevok napisany.

Diskusia je stale otvorena, pokial je tema neaktualna ziadatel o informaciu by to mal oznamit, pripadne ukoncit. Kedze ani po 11tich mesiacoch nevedel co by chcel robit, mozno to nevie ani teraz.
accipiter
11.03.08,11:42
Diskusia je stale otvorena, pokial je tema neaktualna ziadatel o informaciu by to mal oznamit, pripadne ukoncit. Kedze ani po 11tich mesiacoch nevedel co by chcel robit, mozno to nevie ani teraz.


Po akých 11 ? mesiacoch ?? :D
Nauč sa počítať ! Je ich 27 !!:cool:
rickman
11.03.08,12:03
Po akých 11 ? mesiacoch ?? :D
Nauč sa počítať ! Je ich 27 !!:cool:

Prave preto som sa ozval. Po 27 mesiacoch z tych 2mil uz nebude mat nic alebo bude mat minimalne 10 dalsich.
padro
11.03.08,12:08
ale tema moze byt ziva pre inych, moze sa tu diskutovat vseobecne o teme ...
Fabiana
11.03.08,19:56
Po akých 11 ? mesiacoch ?? :D
Nauč sa počítať ! Je ich 27 !!:cool:

cit: rickman: Prave preto som sa ozval. Po 27 mesiacoch z tych 2mil uz nebude mat nic alebo bude mat minimalne 10 dalsich.


Posledny prispevok od uzivatela sac - strana 11 dna 10.11.2006

"Milá Viera123 neviem aký máš osobný problém, alebo o čo ti ide a už vôbec nie čo ti vyrazilo dych. Ty si už začala podnikať a za pár týždňov si sa rozhodla do čoho ideš ? Pracuješ vo finančníctve a keby si išla akože podnikať v inom odbore , tiež by si si vybrala a začala by si chovať raky, dovážať autá, založila by si cintorín pre dom. zvieratá a pod. ? Je to tvoj prvý príspevok do tejto témy a miesto toho , aby si niečo poradila, tak kritizuješ. To , že som zadal túto tému ja neznamená , že iným ľuďom niektoré tipy nemohli pomôcť a o to tu podľa mňa ide . Áno niektorí ľudia sa mi snažili poradiť a ďakujem im za to, ale to neznamená, že ich rady boli pre mňa tie pravé. Nepustím sa predsa do niečoho, o čom nie som presvedčený, že by to mohlo byť O.K., len preto , že už prešlo 11 mesiacov, keď to pre mňa nie je také, že keď teraz nezačnem , tak nemám z čoho žiť. A radšej nezačať a mať peniaze, ako začať a prísť o nich, aj keď jasne, že bez risku sa to nezaobíde. A že som tie peniaze neinvestoval do podnikania, neznamená , že ich mám doma pod paplónom."
Fabiana
11.03.08,20:08
ale tema moze byt ziva pre inych, moze sa tu diskutovat vseobecne o teme ...

Suhlasim, prave preto som tam pridala svoj nazor. Keby som chcela podnikat, chcela by som robit to co ma najviac tesi, uplatnila by som svoj prirodzeny talent a rozvijala by som svoje schopnosti a zrucnosti.
josiph68
18.03.08,10:30
podľa mňa záleží na tom či chceš pasívny,alebo aktívny príjem.z úrokov z banky asi nevyžiješ,takže akcie.na druhej strane,nieje to veľa peňazí na kúpu bytu a prenájmom žiť.to je trocha málo.na aktívity sú to dobré peniaze-daj do toho čo ti je najmilšie.ked sa ale pýtaš,myslím,že by si to chcel bez roboty.to chce čas a finan.poradcu.
Filip Glasa
18.03.08,10:56
hlavne teba by som josiph za poradcu nechcel - podľa toho čo si tu popísal :-)
bonita
20.03.08,10:20
Dovolim si taku poznamku - keby sac pred tymi viac ako dvoma rokmi kupil byt v Ba, dnes ho mohol predat so ziskom 1,5 mil. a viac. Takze pesimisti ohladom nehnutelnosti sa mylili. A to nespominam, ze by mu cely cas isiel aj najom. Zial ten realitny boom pomaly dosiahol strop. Aspon co sa bytov v Ba tyka. Su nasilu vytlacene hore ceny, takze uz ani 100 % uver z banky nepokryje predajnu cenu. A byty sa pritom velmi casto kupovali prave na uver. Jedine co bude este stupat su pozemky v tesnej blizkosti Ba. Pr. pozemok v Dun. Luznej kupite teraz za cca 3100 sk/m2. Pred pol rokom to bolo 2500 sk/m2. Za pol roka to bude cca 4000 sk/m2. Az pojde DL pod Ba / co ma byt v dohladnej buducnosti/ vyskoci cena aj na 5000 sk/m2. Pred dvoma rokmi to bolo cca 1500 sk/m2. Takze vychadza mi z toho, ze nehnutelnosti bola jedna z najistejsich komodit na financovanie.
Filip Glasa
20.03.08,11:03
Nehnuteľnosť pre nazamestnaného:

taký človek z nej potrebuje pravidelnú hotovosť. Čiže jedine dostatočný príjem z prenájmu a nie spoliehanie sa na rast ceny. To by mu nič neprinieslo. Dovtedy by umrel od hladu. S cenammi s pred dvoch rokov mohol mať výnos z prenájmu tak 7-10% p.a.
Pozemok by mu bol úplne na ho..

Mimochodom takých spätných doporučení by sa iste našlo samozrejme milión.
Norbert979
22.03.08,21:50
Dobry Den
ak mate este tie milliony navyse a neviete v com podnikat tak mi napiste.a spojime rozum s peniazmy.pochopitelne neprezradim kazdemu v com treba podnikat,mam individualne napady,len peniaze nemam,napiste mi......

dakujem:)
misomiso
22.03.08,21:56
Tak tak - s peniazmy treba opatrne. Hlavne nic nevizradit vopred.
rickman
23.03.08,08:12
Tak tak - s peniazmy treba opatrne. Hlavne nic nevizradit vopred.

:D
Tak tak - nikdy nesud prispevok bez toho predosleho :). Uz som si myslel, ze sa ti z nejakeho dovodu zacali pliest prsty pod klavesnicou ;).
misomiso
23.03.08,10:11
Hlavne tie "individualne napady" ma zaujali. To sa dnes ceni. Skoda, ze nemam peniaze...
BABIKA2008
03.04.08,18:58
Ahoj,
no všetko fakt nie sú "LOVE":D hehe.. Dôležitejšie je mať dobrý nápad a vedieť, v čom si dobrý a čo by Ťa bavilo.
Tak len veľa dobrých nápadov a kus štastia a je to:)
chomistek2
06.04.08,19:15
Vedel v čom by sa dalo začať podnikať a dokonca tak že ztých prachov čo máš vieš urobiť pekné peniažky ! ak by si mal záujem tak sa mi ozvi
Filip Glasa
07.04.08,13:27
Vedel v čom by sa dalo začať podnikať a dokonca tak že ztých prachov čo máš vieš urobiť pekné peniažky ! ak by si mal záujem tak sa mi ozvi

tu si môže každý urobiť o tebe obrázok:
http://www.porada.sk/t79392-financne-poradenstvo.html
rickman
07.04.08,14:18
Falap, ty bonzák :D...
misomiso
07.04.08,14:35
Vedel v čom by sa dalo začať podnikať a dokonca tak že ztých prachov čo máš vieš urobiť pekné peniažky ! ak by si mal záujem tak sa mi ozvi

Pekne peniazky? To mi pripomina jednu scenu zo socialistickych televiznych novin. Milos Jakes bol na navsteve nejakej textilnej fabriky. Vodili ho cez vyrobne haly a odrazu zatuzil po kontake s "pracujucim ludom", podisiel k jednej kocke pri pase a hovori: Soudruzko, a kolik si tady vydelate? Ona - roztrasenym hlaskom: Tisicsto korun hrubeho. (asi 11.000 na dnesne pomery).

Jakes (zacal potriasat hlavou): Nooo, to jsou teda pekne penize...
fofonik
16.04.08,05:14
Zdravim Ta "SAC",

ak sa este zucastnujes tejto diskusie tak Ti poradim kedze mas tolko navyse... Vcera pri kupani som prisiel na myslienku ako by sa tie tvoje "bubaciky" dali zuzitkovat. Prisiel som na zaujimavu myslienku: Co keby si zacal vyrabat otocne bary pre mesta? Ide o to ak prides do mesta a sadnes si do vonkajsieho baru na kavu, popritom sledujes okolie okolo seba. Lenze problem nastava ak nevidis za seba. Preto som dostal napad - preco by nemohlo existovat otocne podium, na nom by bol umiestneny bar a samozrejme stoly a stolicky pre hosti.... Otacal by sa malou rychlostou a zrazu by ludia pri pohodovom piti svojho napoja mali prehlad okolo seba a mozno by v "Tvojom" bare stravili viacej casu a pustili viacej "bubakov" do obehu.... Ved nakoniec ide vzdy len o tie "Nase" koruny... :cool:
m3151979
17.04.08,13:02
...to je skvely napad s tym otocnym barom....najma keby sa tam pohodovo vypilo vacsie mnozsto alkoholu....a urcite si take nieco uz dlho zela aj personal barov....skusim ten napad rozvinut....co takto staticke stoly a otacajuce sa stolicky....hehe....
Chobot
17.04.08,13:48
Zdravim Ta "SAC",

ak sa este zucastnujes tejto diskusie tak Ti poradim kedze mas tolko navyse... Vcera pri kupani som prisiel na myslienku ako by sa tie tvoje "bubaciky" dali zuzitkovat. Prisiel som na zaujimavu myslienku: Co keby si zacal vyrabat otocne bary pre mesta? Ide o to ak prides do mesta a sadnes si do vonkajsieho baru na kavu, popritom sledujes okolie okolo seba. Lenze problem nastava ak nevidis za seba. Preto som dostal napad - preco by nemohlo existovat otocne podium, na nom by bol umiestneny bar a samozrejme stoly a stolicky pre hosti.... Otacal by sa malou rychlostou a zrazu by ludia pri pohodovom piti svojho napoja mali prehlad okolo seba a mozno by v "Tvojom" bare stravili viacej casu a pustili viacej "bubakov" do obehu.... Ved nakoniec ide vzdy len o tie "Nase" koruny... :cool:

Bol si už niekedy na Kamzíku v reštike na televíznej veži?;):D
Radolus
17.04.08,19:40
Aj ja si myslím že najlepšie je peniaze investovať do nehnuteľnosti, takto Tvoje peniaze nestratia hodnotu.

Môj kamoš si kúpil byt (2 izbový) u Nás v Šali v Januári za
1 500 000,- Sk a už teraz mal 3 ponuky že ho kúpia za
1 700 000,- Sk.Za necelé 3 mesiace môže zarobiť 200 000,-Sk a toľko nezarobíš nikde.
Radolus
17.04.08,19:44
A teraz sa dá zohnať 3 izbový byt vo Veči v OV (to je časť Šale) za
1 500 000 a to je smiešna cena.Síce v pôvodnom stave ale cena bytov pôjde hore to je tutovka,lebo ich je veľmi málo a nové sa nestavajú a ak áno obyčajný smrteľník nemá šancu kúpiť ani Garzonku :)
misomiso
17.04.08,20:33
Aj ja si myslím že najlepšie je peniaze investovať do nehnuteľnosti, takto Tvoje peniaze nestratia hodnotu.

Môj kamoš si kúpil byt (2 izbový) u Nás v Šali v Januári za
1 500 000,- Sk a už teraz mal 3 ponuky že ho kúpia za
1 700 000,- Sk.Za necelé 3 mesiace môže zarobiť 200 000,-Sk a toľko nezarobíš nikde.

Ludia, co maju firmy zarabaju aj podstatne viac ako 200 za tri mesiace. Problem je v tom, ze ty sice kupis za 1.5 a potom hned predas za 1.7, ale ak chces tocit peniaze dalej, tak na kupu dalsieho potrebujes uz 1.7. 1.5 ti uz nestaci, lebo predsa ty si predal za 1.7 preto, ze ceny nehnutelnosti isli rychlo hore nie? Teda je to dobry jednorazovy kseft, pokial vymaknes obdobie rychleho rastu cien ale rozhodne to nie je navod na to, ako si zabezpecit trvaly prijem.
Radolus
17.04.08,20:55
To je pravda,keď už má niekto rozbehnutú firmu zarába veľké peniaze pokiaľ mu firma prosperuje,ale tuto chce dotyčný iba začať.

Aj ja chcem začať a otvoriť si masérsky salón a neviem či robím dobre.

Ide o to,že z dnešných výplat sa nedá nič (pomaly ani vyžiť).Trend je naberať ľudí zo základným vzdelaním a dať im minimálnu mzdu plus 1000-2000 Sk (tak sa potom dá zarábať).

Je to smutné,lebo sú tu strašne veľké rozdieli ale odbočil som od témy.

Ja by som kúpil nejaký byt a dal by som ho do podnájmu.Byt nestratí nikdy hodnotu.Ak začnem podnikať a nebude sa mi dariť,prídem aj o tie peniaze,ktoré som horko-ťažko našetril.
A dnes je prebytok všetkého.Treba si strašne rozmyslieť v čom začať a treba mať hlavne známosti.
xBORISx
17.04.08,20:59
Ale na investovanie do nehnutelnosti predsa treba $, a to nie je len tak pre hocikoho...to nie je len tak, tebe tie peniaze budu realne niekde chybat, samozrejme pokial nemas na uctoch miliony :D
padro
17.04.08,21:01
ja som zacal s kapitalom 30tis, takze nie je pravda ze treba vela penazi a postupne uz kapital rastie, prijmy su zaujimave:) treba mat kusok stastia, napad, zacat a nevzdat sa...
Radolus
17.04.08,21:23
padro po je pravda.
rickman
18.04.08,08:19
Byt nestratí nikdy hodnotu.

S tymto tvrdenim nemozem suhlasit.
suschi
23.04.08,11:56
ja som zacal s kapitalom 30tis, takze nie je pravda ze treba vela penazi a postupne uz kapital rastie, prijmy su zaujimave:) treba mat kusok stastia, napad, zacat a nevzdat sa...
tak myslim, že najdôležitejší je nápad a ešte lepšie je byť PRVÝ s tým nápadom!!!!
mengel
26.04.08,04:49
Včera som sa pozeral z okna a videl som nasledovné:
Robotníci, ktorí nám zatepľujú dom, donesú hotovú farebnú omietku vo vedrách z ktorých ide táto omietka na stenu - na tom nie je samozrejme nič zaujímavého. Zaujímavé to začína byť, keď sa vedro vyprázdni. Vedrá putujú samozrejme do kontajnera, ako nepotrebné. V podstate úplne nové vedro, ktoré sa za zničené považovať dá len ťažko. tak mi napadlo, že možno by nebola až taká veľká blbosť tieto vedrá "recyklovať". za jeden deň ich jedna partia vyhodila asi 20.
rickman
26.04.08,08:46
tak myslim, že najdôležitejší je nápad a ešte lepšie je byť PRVÝ s tým nápadom!!!!

Nie tak celkom. Potrebujes mat aj prostriedky a "spravny" sposob na jeho realizaciu. A tie su, bohuzial, vacsinou dolezitejsie ako samotny napad.


Včera som sa pozeral z okna a videl som nasledovné:
Robotníci, ktorí nám zatepľujú dom, donesú hotovú farebnú omietku vo vedrách z ktorých ide táto omietka na stenu - na tom nie je samozrejme nič zaujímavého. Zaujímavé to začína byť, keď sa vedro vyprázdni. Vedrá putujú samozrejme do kontajnera, ako nepotrebné. V podstate úplne nové vedro, ktoré sa za zničené považovať dá len ťažko. tak mi napadlo, že možno by nebola až taká veľká blbosť tieto vedrá "recyklovať". za jeden deň ich jedna partia vyhodila asi 20.

Ak mas na to priestor, tak ich odkladaj. Neskor vymyslis, co s nimi :).
Dav
26.04.08,09:07
Včera som sa pozeral z okna a videl som nasledovné:
Robotníci, ktorí nám zatepľujú dom, donesú hotovú farebnú omietku vo vedrách z ktorých ide táto omietka na stenu - na tom nie je samozrejme nič zaujímavého. Zaujímavé to začína byť, keď sa vedro vyprázdni. Vedrá putujú samozrejme do kontajnera, ako nepotrebné. V podstate úplne nové vedro, ktoré sa za zničené považovať dá len ťažko. tak mi napadlo, že možno by nebola až taká veľká blbosť tieto vedrá "recyklovať". za jeden deň ich jedna partia vyhodila asi 20.
V tejto súvislosti som si spomenula, že som pred 2 rokmi kúpila kvetináč, vyrobený z plastových fliaš. Nevidno na ňom žiadne vplyvy počasia a rastlinám sa v ňom darí. Isto by sa našlo dosť zákazníkov na výrobky z recyklovaných materiálov. Navyše, recyklácia je dobrá vec aj k matičke prírode.
mengel
26.04.08,11:04
recyklovať - sôr som myslel vykupoavať a znovu predávať výrobcom...
Na naozajstnú recykláciu sú potrebné vysoké vstupné náklady.
stranansky
04.05.08,18:09
Možno by ste sa mali stretnúť a vypočuť si názor poraďáka, ktorý má ten podnikateľský nápad a chýbajú mu peniaze. Možno by ste prišli na to, že by ste mohli vytvoriť niečo spoločné.
mamina h.
04.05.08,19:11
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
nedas nam vediet, co si nakoniec vymyslel? :)
maromar
18.05.08,08:35
Keď nemáš krstného otca vo vysokej politike, tak o tom ani neuvažuj ! Investovať do nehnuteľností tiež nie je dobrý nápad. V tejto pohnutej dobe by som nakúpil doláre a dobre uvážil, kde ich uložím.

dolare? Trumtulus......... kde zijes? ukladat ich mozes hocikam ak ich cena klesa velmi Ti to nepomoze
maromar
18.05.08,08:58
1,dohodni sa s mestom o zbere pet fliaš,
2,kúp si drtičku na plasty.
3,kúp si vysokotlakový vstrekovací lis.
4. daj si urobiť formu na výrobu nákupných košíkov do predajní potravín ,
5, začni ich vyrábať a potom ich ponúkni OZAP-u, jeden košík u nich stojí cca 220,- bez DPH.
6,ak ti to pojde, kontaktuj ma. Zašlem ti faktúru za poradenstvo...Veľa šťastia

zaujimavy biznis............neviem preco ale myslim si ze vacsina miest uz funguje na separovanom zbere a zhaluzit mestske zastupitelstvo nato aby to dali robit prave Tebe moze byt dost narocne........... drticka a ten vstrekovaci lis su urcite lacna zalezitost a s obmedzenym mnozstvom kapitalu ktori Ti treba aj na udrzanie chodu firmy hmmmmmm no neviem....... a OZAP ma tiez svojich dodavatelov a urcite tie kosiky kupuje lacnejsie nez ich predava :-) a to niesme pri nakladoch na halu, zamestnancov a uctovno-danovom poradenstve atd atd......... nato aby clovek riadil velku firmu potrebuje mat vela informacii z roznych smerov a nato mu treba sa obklopit odbornikmi pretoze jedna osoba nema sancu absorbovat potrebne mnozstvo informacii......... SAC je tazko radit niekomu v com ma podnikat vsetci mame ine moznosti ine kontakty a ine schopnosti....... zober si Marius Pedersen robi biznis ako smetiar........ clovek ak vie podnikat a ovlada aj to v com podnika tak sa mu bude darit ....... ak nie tak nie
stranansky
18.05.08,12:03
Všimol som si, že je tu veľa nápadov, čo sa týka kúpy bytu a následne jeho prenájmu. Ak sa náhodou rozhodneš pre túto možnosť potom aby si nezabudol: pozri si zákon o správe daní a poplatkov - vzťahovala by sa potom na Teba registračná a oznamovacia povinnosť myslím podľa § 31 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov, to len aby si potom ak sa prípaden rozhodneš pre túto možnosť neplatil zbytočné pokuty.
tdusan
18.05.08,14:56
Ja mám iný problém. Viem v čom chcem podnikať, no nemám dosť financií na počiatočný vklad. Práve rozposielam inzeráty, že "Hľadám solventného spoločníka pre inštaláciu internetového portálu – hypervyhľadávača tovarov a služieb a hodnotenia ich kvality. Unikátny projekt je vyhotovený a pripravený na realizáciu." tdusan-post-
Ak by si mal záujem, tak sa ozvi.
FTC
18.05.08,15:09
no teda ja som mal napad a peniaze a know how ale konkurencia mala kontakty a vtedy sa to posralo :D
rickman
18.05.08,17:37
Ja mám iný problém. Viem v čom chcem podnikať, no nemám dosť financií na počiatočný vklad. Práve rozposielam inzeráty, že "Hľadám solventného spoločníka pre inštaláciu internetového portálu – hypervyhľadávača tovarov a služieb a hodnotenia ich kvality. Unikátny projekt je vyhotovený a pripravený na realizáciu." tdusan-post-
Ak by si mal záujem, tak sa ozvi.



Nemyslím si, že tento projekt je unikátny, keďže niečo také už existuje. Neexistuje však veľa iných internetových portálov, ktoré by mali úspech.
luigi72
19.05.08,04:52
Ja mám iný problém. Viem v čom chcem podnikať, no nemám dosť financií na počiatočný vklad. Práve rozposielam inzeráty, že "Hľadám solventného spoločníka pre inštaláciu internetového portálu – hypervyhľadávača tovarov a služieb a hodnotenia ich kvality. Unikátny projekt je vyhotovený a pripravený na realizáciu." tdusan-post-
Ak by si mal záujem, tak sa ozvi.

Mam k tomu 2 otazky:

Naco ti je k unikatnemu portalu solventny spolocnik? Na rok zaplatis za domenu+webhosting cca. 2000-2500 Sk. To zvladnes aj sam.

Projekt je vyhotoveny a pripraveny znamena, ze na papieri alebo mas uz aj naprogramovany portal?
Romi1
21.05.08,09:32
tak to si stastny clovek ja by som si zalozil sro koli dovere atd. a siel by som do gastronomie...konkretne kaviarne...ale mne prave chybaju prostriedky:(a realitna cinnost...... hlavne pozemky:) je to jednoduchsie
Romi1
21.05.08,09:45
no som si nevsimol ze tema bola aktualna tak pred 2 rokmi:)
janka2306
28.05.08,15:31
chcela by som sa opytat keby som chcela dovazat tovar napriklad z polska, alebo z ukrajiny kde ho nakupite v podstate bol blocku akym sposobom ho tu zlegalizujem?
rickman
28.05.08,20:10
chcela by som sa opytat keby som chcela dovazat tovar napriklad z polska, alebo z ukrajiny kde ho nakupite v podstate bol blocku akym sposobom ho tu zlegalizujem?

:confused:

---

Kedze sa moja tema akosi nechce rozhybat, spravim si mensiu reklamu a budem rad, ak sa zastavite a vyjadrite svoj nazor: http://www.porada.sk/t83051-vas-nazor-na-2-a.html. Dakujem :).
vmsux
30.05.08,09:10
Kto vie pre co sa sac nakoniec rozhodol. Ale ak mate este nejake napady, napiste :-).
horka
30.05.08,09:24
chcela by som sa opytat keby som chcela dovazat tovar napriklad z polska, alebo z ukrajiny kde ho nakupite v podstate bol blocku akym sposobom ho tu zlegalizujem?

Potom sa to uz neda. Bud to nakupis s bločkom alebo faktúrou, tu si to vieš dať do účtovníctva a ja predat, alebo to kupis bez ale predat to musis tiež bez dokladu, čo znamena, že to vôbec nesmie ani ísť okolo účtovníctva.
rickman
30.05.08,10:17
Kto vie pre co sa sac nakoniec rozhodol. Ale ak mate este nejake napady, napiste :-).

A co s nimi potom spravis? :)
vedec
31.05.08,09:17
co tak noviny...mam celkom dobrý napad?viac na prispevku noviny
zdenka0610
10.06.08,20:19
Prepačte asi Vám skačem do reči ale neviete mi poradiť zhanam lacne značkové veci nike adidas puma nemusi byť origoš viete mi poradiť kde na Slovensku sa daju zohnať prosím Žilinský alebo Banskobystrický kraj ak sa neda tak aj cela SR ďkaujem za všetky prispevky.
jurko512
26.06.08,16:46
Mozno je toto off-topic, ale nemohol som si pomoct....

Cital som si tychto 47 stran debaty asi 3 hodiny a tiez chcem prispiet svojou skusenostou a nazorom, a dokonca mam podobny problem ako SAC. Podnikal som od oktobra 07 do maja 08 a zarobil som nieco malo viac ako milion. Nepisem to preto, aby som nejako machroval, alebo tak, skor by vas mohlo zaujimat co som vlastne robil a cim vsetkym som si presiel za tu dobu. V prvom rade by ma na zaciatku tohoto podnikania(dovazal som do SR jeden jediny typ mobilneho telefonu, ktory sa tu vsak nepredava....doteraz) ani vo sne nenapadlo, ze sa na tom da tolko zarobit. Isiel som do toho preto, ze to bola vyzva, a dal sa na tom urobit nejaky ´´cash´´.Bol som student a tak sa peniaze hodili(student som stale a hodia sa este viac:)))) Az postupne som pomaly zistoval, ze som do toho vhupol v najlepsom case, ze som mal stastie na super kontakty a super ludi bez ktorych by som to V ZIADNOM PRIPADE NEDOKAZAL a ze som mal prvu s.r.o. a dlho jedinu, ktora tento produkt dovazala. Co z toho vyplyva??? Vyzera to tak, ze aj malicke kseftovanie sa za dobrych okolnosti moze premenit na super lukrativne podnikanie(tzn. 300tis. vynos za mesiac...pozor nie kazdy, ale obcas sa zadarilo az tak). Druha vec, co som sa naucil je, ze nech je to cokolvek, aj tak sa tomu treba venovat minimalne urcity cas naplno, aby clovek zistil, ci to moze byt dlhodobo zaujimave, alebo nie a ci je v tom potencial. Podla odhadov ´´od stola´´ to nie je lahke zistit. Dalsia dolezita vec je, robit to naplno, aj ked budu vzdy nejaki chytraci, ktori budu rozpravat o tom, aka je to blbost, jak to nejde, jaky ste vy kseftari a budu na vas pozerat cez prsty.

Zhruba pred 3 tyzdnami moje podnikanie na cas ustalo a vyzera to tak, ze uz sa nerozbehne(aj ked nikdy nevrav nikdy). Vedel som ze to pride a pripravoval som sa na to(zapricinil to samotny vyrobca tohoto telefonu) a napriek tomu, sa mi nepodarilo zvolit si dostatocne lukrativnu nahradu. Zatial mam len jednu skusenost: DO AKCIOVEHO TRHU CEZ SLOVENSKYCH O.C.P. NIKDY NELEZTE!!! NIKDY ZNAMENA NIKDY!!!! TO RADSEJ OBCHODUJTE S AKCIAMI SAMI A POMALY SA UCTE. Zaujimave je vsak, ze kym som nemusel riesit nejake nahradne podnikanie, napady boli a zrazu ked ich mam zrealizovat, uz mam strach a moc sa mi nechce. Tym si vysvetlujem aj to, preco ludia bez penazi maju napady, a ludia s peniazmi casto nie. Pre uplnost musim dodat, ze uz mam za sebou jedno neuspesne podnikanie...bol som mlady a naivny...nie ze by som mal teraz o moc viac...22 r.

Myslim ze doteraz tu za viac ako dva roky padlo uz viacero slusnych navrhov na podnikanie: rekonstrukcie a stavebne upravy, dovoz z Ciny, kovostrot, narabanie s odpadom vseobecne, poskytovanie poziciek a nehnutelnosti.

Juro
misomiso
26.06.08,19:34
To co si robil ty, by sa dalo nazvat "prilezitost robi zlodeja". Teraz tym vobec nemyslim na to, ze si to snad robil nelegalne. Verim, ze to islo normalne cez uctovnictvo a dane. Ale ten typ biznisu bol jednoducho takehoto charakteru. Vyuzil si kratodobu niche.

Su dva typy podnikatelov. Taki, ktori za nahanaju za takymito jednorazovymi kseftami, ziju v podstate zo dna na den a velmi neplanuju do buducnosti.

Potom su taki, ktori buduju long term biznis. K takym patrim napr. ja. Mna ani tak nezaujima, co bude v septembri, ako co bude o 10 rokov. Neviem, na co si minul tych 300 litrov, co si mal mesacne, ale ja by som ich rozhodne investoval do toho, aby moj jednorazovy biznis nadobudol trvalu povahu.

Tym vobec nechcem povedat, ze si spravil chybu. Kazdy sme stastni z niecoho ineho a nie kazdy vidi stastie v tom, ze sa stale obmedzuje pre buducnost. Len jedno je iste, budes sa musiet teraz rychlo poobzerat po novej niche, pokial si budes chciet zachovat financny standard.
rickman
27.06.08,12:38
Mozno je toto off-topic, ale nemohol som si pomoct....

Cital som si tychto 47 stran debaty asi 3 hodiny a tiez chcem prispiet svojou skusenostou a nazorom, a dokonca mam podobny problem ako SAC. Podnikal som od oktobra 07 do maja 08 a zarobil som nieco malo viac ako milion. Nepisem to preto, aby som nejako machroval, alebo tak, skor by vas mohlo zaujimat co som vlastne robil a cim vsetkym som si presiel za tu dobu. V prvom rade by ma na zaciatku tohoto podnikania(dovazal som do SR jeden jediny typ mobilneho telefonu, ktory sa tu vsak nepredava....doteraz) ani vo sne nenapadlo, ze sa na tom da tolko zarobit. Isiel som do toho preto, ze to bola vyzva, a dal sa na tom urobit nejaky ´´cash´´.Bol som student a tak sa peniaze hodili(student som stale a hodia sa este viac:)))) Az postupne som pomaly zistoval, ze som do toho vhupol v najlepsom case, ze som mal stastie na super kontakty a super ludi bez ktorych by som to V ZIADNOM PRIPADE NEDOKAZAL a ze som mal prvu s.r.o. a dlho jedinu, ktora tento produkt dovazala. Co z toho vyplyva??? Vyzera to tak, ze aj malicke kseftovanie sa za dobrych okolnosti moze premenit na super lukrativne podnikanie(tzn. 300tis. vynos za mesiac...pozor nie kazdy, ale obcas sa zadarilo az tak). Druha vec, co som sa naucil je, ze nech je to cokolvek, aj tak sa tomu treba venovat minimalne urcity cas naplno, aby clovek zistil, ci to moze byt dlhodobo zaujimave, alebo nie a ci je v tom potencial. Podla odhadov ´´od stola´´ to nie je lahke zistit. Dalsia dolezita vec je, robit to naplno, aj ked budu vzdy nejaki chytraci, ktori budu rozpravat o tom, aka je to blbost, jak to nejde, jaky ste vy kseftari a budu na vas pozerat cez prsty.

Zhruba pred 3 tyzdnami moje podnikanie na cas ustalo a vyzera to tak, ze uz sa nerozbehne(aj ked nikdy nevrav nikdy). Vedel som ze to pride a pripravoval som sa na to(zapricinil to samotny vyrobca tohoto telefonu) a napriek tomu, sa mi nepodarilo zvolit si dostatocne lukrativnu nahradu. Zatial mam len jednu skusenost: DO AKCIOVEHO TRHU CEZ SLOVENSKYCH O.C.P. NIKDY NELEZTE!!! NIKDY ZNAMENA NIKDY!!!! TO RADSEJ OBCHODUJTE S AKCIAMI SAMI A POMALY SA UCTE. Zaujimave je vsak, ze kym som nemusel riesit nejake nahradne podnikanie, napady boli a zrazu ked ich mam zrealizovat, uz mam strach a moc sa mi nechce. Tym si vysvetlujem aj to, preco ludia bez penazi maju napady, a ludia s peniazmi casto nie. Pre uplnost musim dodat, ze uz mam za sebou jedno neuspesne podnikanie...bol som mlady a naivny...nie ze by som mal teraz o moc viac...22 r.

Myslim ze doteraz tu za viac ako dva roky padlo uz viacero slusnych navrhov na podnikanie: rekonstrukcie a stavebne upravy, dovoz z Ciny, kovostrot, narabanie s odpadom vseobecne, poskytovanie poziciek a nehnutelnosti.

Juro

Musim dat do citacie cely text, pretoze to inac nejde. Vyborny prispevok.

Mne z toho vyplyva, ze si jednak dovazal telefony a potom skusil CP. To prve bolo uspesne, to druhe menej... (mimochodom je este par znaciek, ktore sa v EU velmi nevyskytuju a vyzeraju zaujimavo)

V jednej veci mas vsak neskutocnu pravdu. "Tym si vysvetlujem aj to, preco ludia bez penazi maju napady, a ludia s peniazmi casto nie."

:rolleyes:
jurko512
30.06.08,23:50
To misomiso: Ja som budoval uz 4 mesiac long term biznis, ktory relativne dobre zarabal, ale bola to dost narocna cinnost a vtedy som nahodou narazil na ten mobil, a zaujal ma, zistil som, ze by sa to dalo v USA kupit a na Ebay-i predat, tak som zistoval, kto by mi to sem mohol doniest a zistil som ze jeden clen mojej sirsej rodiny sa tym zivy...smiech. Tak som to skusil len ako taku zabavku a postupne jak to islo dalej a podmienky na tuto cinnost sa zlepsovali sa z toho vyliahol big deal. Vobec som to netusil a vedel som ze to je na kratku dobu, rok, maximalne rok a pol. A aby som vybudoval nieco stale, tak som k tomu pripojil aj pocitace toho isteho vyrobcu. Rychlo som vsak zistil, ze s pocitacmi je vela roboty, nizke percento marze a hlavne, americania vzdy nieco pomotali tak, ze som zarobil na priklad-60tisic notebooku 2 tisicky, co bolo samozrejme o nicom, a tak som zostal u core biznisu. Co sa tyka toho tvojho budovania, vidim to uplne rovnako, ale zas tak dopredu az nehladim. Vsetci kamarati sa zo mna smeju, ze kedy si uz konecne kupim auto, ze vsak mam kopu penazi, ale ja mam proste mentalny blok, ze kym nemam stabilny prijem, tak peniaze skratka neminam a basta. Tym som chcel povedat to, ze to ze som urobil kratkodoby kseft, neznamena, ze nectim dlhodobe budovanie. Obdivujem ludi, co dokazu ist za svojim a budovat napriek tomu, ze to ide pomaly, alebo im nikto neveri, ze maju pravu v tom, comu veria. Dobra sprava je, ze uz viem, v com asi budem dalej podnikat a ziadne velke investicie neplanujem.

To Rick: Co je to CP. Prve boli telefony, a druhe compy.
rickman
01.07.08,06:05
jurko512: Cenne Papiere. Spominal si totiz akusi zlu skusenost s OCP...
Igy
01.07.08,06:54
jurko512: no jo, Apple ti ucpal zdoj prijmu. Doteraz sa dal kupit Iphone bez zmluvy, ale teraz to podla vsetkych indicii bez dvojrocnej viazanosti nepojde...
jurko512
03.07.08,21:19
igy: tak tak, zostava mi iba verit, ze ziskuchtivi a podnikavi americania nieco vymyslia a zase to sem budeme moct dovazat vo velkom...ale moc sa na to nespolieham, po predchadzajucich skusenostiach s nimi.

rick: nie, neboli to cenne papiere, s nimi to treba vediet, ale aj tam som sa stihol celkom slusne popalit...skola zivota.
misomiso
03.07.08,22:00
Vsetci kamarati sa zo mna smeju, ze kedy si uz konecne kupim auto, ze vsak mam kopu penazi, ale ja mam proste mentalny blok, ze kym nemam stabilny prijem, tak peniaze skratka neminam a basta.

Tak to mas spravny mentalny blok. Nie kazdy sa takym niecom moze pochvalit.
33andrea
15.07.08,14:21
Na finančných trhoch, ak nemáš dobrodružnú povahu, to radšej neskúšaj. Súhlasím s tým, že investovaním do nehnuteľností sa dá zarobiť. Mať k dispozícii 2 mil., tak by som kúpila malý byt s dobrou adresou /v BA/, luxusne zariadila a prenajala zahraničnému záujemcovi. Vyskúšané, overené. V prípade, že sa nevieš orientovať v problematike, využi služby RK.
Maly byt za 2.mil s dobrou adresou v BA????? :((
rickman
15.07.08,15:12
Maly byt za 2.mil s dobrou adresou v BA????? :((

Prispevok, ktory si citovala, je z 29-12-05, 09:25 PM. To len tak pre upresnenie :).
kubodinho
15.07.08,19:01
je vela veci v ktorych sa da uspesne podnikat , ked mas dva miliony tak by som predaval to , co je v kurze napriklad ma napadne teraz leti hip - hop moda , tak nakup lacne veci v Usa , tam je to lacne , a predaj to drahsie . to je len priklad
zolik2001
23.07.08,20:34
jezis tato tema este stale funguje...noze to niekto ukoncite ved to je Never ending story. bude to tu desat rokov a posledne prispevky bude ze 1,5 mil je nic na podnikanie ako dnes 10 000sk. Pekny vecer ludkovia
piko123
26.07.08,09:48
Mam s nou velke skusenosti ,predam ti ju velmi rad.
matteskom
26.07.08,15:35
mam velke sklady v nezastavanej lokalite v hlohovci trnavsky kraj

neviem co rozbehnut ci predavat nieco alebo vyrabat..chcelo by to nieco zo zahranicia..poradi niekto?

imghosting.eu/view.php?img=a_58.jpg
rickman
26.07.08,17:50
Skus skladove vytazovacie systemy, prenajom alebo predaj.
Alebo zacni s fulfillmentom.
m.majling
29.07.08,11:57
prispevkov je vela necital som vsetky ale toto je tiez riesenie.

bud mozes podnikat z tovarom alebo sluzbou ,,
hmotnym alebo nehmotnym

samozrejme ked si spravis dobry businessplan a cashflow (porad sa z odbornikom co ma vysledky) ak ho nevies spravne urobit

vyber si oblast v ktorej sa vyznas, je to tvoj konice ,, prosete rob to v com si doby.

ja mam skusenostni napr z internetom tak podnikam cez internet.
mozes predavat produkty z "kamennej predajne" alebo aj cez internet..

samozrejme cim viac moznosti a distribucnych kanalov tym lepsie.
mozes zacat s niecim malym a potom to predat a pustit sa do niecoho vecsieho ,,

tu ti niko neporadi konkretne ale moze ti dat svoj nazor zvycajne z oblasti v ktorej sa vyzna on a nie ty. a ked sa nevyznas tak zvacsa do 3 rokov skrachujes ,, tvrde ale pravdive.

skus nieco online , netreba na to vela kapitalu a z reklamy pokryjes naklady a nieco navyse ,, a potom to bude opakovat ,
jurko512
02.08.08,13:57
to m.majling: podla mojich skusenosti do 3 rokov urcite ziskas podnikanim v hocijakej oblasti plno skusenosti a vedomosti ci uz z uspechov alebo chyb ktore urobis, takze o tom co si ty napisal to podla mna nie je.

Hej rickman, si sa mi vobec neozval ze jak to dopadlo s tvojim projektom?? A ani typek z poistovne mi nic nedal vediet?? Tak co, jak to vyzera????
jurko512
02.08.08,14:01
Inac, myslim si ze povodca tejto temy, SAC, uz davno zacal podnikat a dnes je pekne v baliku....aj preto sa tu uz od urciteho casu neobjavuje. Takze hor sa do biznisu a nezabudnite: az to raz pride, tak do X5ky treba aj benzin kupovat, zimne gumy mat a poistku platit...:D
rickman
02.08.08,14:16
Hej rickman, si sa mi vobec neozval ze jak to dopadlo s tvojim projektom?? A ani typek z poistovne mi nic nedal vediet?? Tak co, jak to vyzera????

Nedopadlo to nijak - nikto sa neozval.
Vyzera to tak, ze mi ostava verit, ze nikoho ineho take nieco v najblizsich 5 rokoch nenapadne :). Potom by uz mohli byt v klucovych poziciach novi ludia. Uvidime :).
padro
02.08.08,14:47
ale ved to vobec uz nemusi byt o porade SACovi ani o milione, ale ako tema " v com podnikat" ja by som to nerusil. .... reagujem na "zolik2001"
Fred666
04.08.08,16:58
Pride EURO pribudnu zahranicni turisti takze urcite radim zacat podnikat v nejakom turistcky rusnejsiom mieste (Tatry, Slovensky raj) v oblasti sluzieb...
rickman
04.08.08,19:24
Ja osobne neverim, ze pride jediny clovek len preto, ze sa zmenila mena. Ak tu ludia chcu prist, tak nemaju problem vymenit si peniaze. V tomto smere maju niektori velke oci.

Ale okrem ineho, turisticky ruch v ramci Slovenska ma co ponuknut. Chce to len spravne napady, dobru organizaciu a statnu podporu (nie vzdy len financnu)...
Maronni
05.08.08,15:36
Vsetko zavisi od uhla pohladu a podnikatelskeho citenia. Nie je vobec ziadna vyhra podnikat vo velkomeste, kde je pravdepodobne viac potencialu a kupnej sily, ale zaroven aj vacsia konkurencia a tlak na ceny a vela faktorov ktore s tym suvisia.
Ide samozrejme aj o subjektivny nazor, co sa tyka penazi. Niekomu postaci 50 tis mesacny zisk, niekto chce mat 500 tis. za mesiac. Nehovorim , ze je to chore, ale nesuhlasim, ze na vychode nie su moznosti na pekny zisk...
Dakujem.
Zoltán Kovács
05.08.08,15:38
Vsetko zavisi od uhla pohladu a podnikatelskeho citenia. Nie je vobec ziadna vyhra podnikat vo velkomeste, kde je pravdepodobne viac potencialu a kupnej sily, ale zaroven aj vacsia konkurencia a tlak na ceny a vela faktorov ktore s tym suvisia.
Ide samozrejme aj o subjektivny nazor, co sa tyka penazi. Niekomu postaci 50 tis mesacny zisk, niekto chce mat 500 tis. za mesiac. Nehovorim , ze je to chore, ale nesuhlasim, ze na vychode nie su moznosti na pekny zisk...
Dakujem.

S označeným len súhlasiť môžem.
Maronni
05.08.08,15:45
Investovanie do nehnutelnosti je v tomto konkretnom pripade samovrazda. V pripade, ze budes mat naniesto 2 mil. takych 20, nemam problem. V tomto pripade je najrozumnejsie investovanie do podnikania, ani v tomto pripade nedochadza pri inflacii k ziadnym zavaznym stratam... Tovar sa predsa zhodnoti o mieru inflacie.
Ak sa predsa len rozhodnes pre podnikanie, poriadne si to premysli a neber to na lahku vahu....
rickman
05.08.08,18:27
S označeným len súhlasiť môžem.

Bodaj by ste mali obaja pravdu..
Filip Glasa
05.08.08,19:30
Pride EURO pribudnu zahranicni turisti takze urcite radim zacat podnikat v nejakom turistcky rusnejsiom mieste (Tatry, Slovensky raj) v oblasti sluzieb...

tí euroví turisti skôr už ubúdajú po tom nápore keď sa všetci zo západnej európy dali na objavovanie "novej európy" už po vstupe do EU. Teraz to ťahajú skôr turisti mimo EMU:
http://www.etrend.sk/ekonomika/slovensko/turisti-ziadaju-bratislavu-a-tatry/134039.html
Ivan_V
09.08.08,09:11
Tu máte jeden typ, je to vhodné ak máte nejaké hektáre :
Plantáže rýchlorastúcich drevín vhodných na spaľovanie v teplárňach sú v únii na pol milióne hektárov.

Bez veľkých peňazí a skôr len vďaka novému podnikateľskému nápadu prehovoril prvých farmárov, aby založili plantáže. Pri Trnave, Šali, Komárne, Lučenci, Poprade a Košiciach naštartovali na jar s jeho sadenicami tento biznis na prvých 75 hektároch. Postupne uzatvára dohody s majiteľmi ďalších polí, budúci rok by malo pribudnúť 1 500 hektárov.
Rozmýšľal som nad biznisom, pri ktorom netreba na rozbeh veľa peňazí. Zaujala ma výroba energií z biomasy, a tak som chodil po knižniciach, surfoval po internete, aby som sa dozvedel viac a našiel niekoho, kto mi pomôže, spomína M. F.

Hľadanie informácií ho priviedlo k švédskej spoločnosti Agrobränsle AB, ktorá sa prvého augusta premenovala na Lantmännen Agroenergi. Tá sa už vyše dvadsať rokov zaoberá šľachtením energetických vŕb a po Európe má vysadených 30-tisíc hektárov.

Keby sa staral len o predaj sadeníc, bol by to obyčajný obchodný cestujúci. Bolo mu jasné, že tak by u farmárov nepochodil. Preto so sadenicami ponúka aj garancie. Hľadá pre nich medzi teplárňami odberateľov dreva. Získava banky, aby pestovanie financovali, lebo bez úverov by poľnohospodári do toho nešli.
Ceny zemného plynu sú podľa M. Forgáča tak vysoko, že plantáže by boli výhodný biznis aj bez dotácií. Na výrobu rovnakého množstva tepla stačí drevo za zhruba tretinovú cenu oproti plynu. Navyše plantáže rýchlorastúcich drevín, ako je vŕba, topoľ či agát, sa po prvom zbere ďalej obnovujú samy.
citovane z : lesy.sk
reč je o: forgim.sk
rickman
09.08.08,09:23
Pestovat stromy, aby sme ich mohli upalit? Tento napad by si mali dat zaramovat a radsej o nom dalej nerozpravat :).

Kebyze si priniesol spravu o tom, ze sa budu pridelovat vynimky pre stavbu veternych trubin v ochrannych pasmach (v ktorych na SK fuka najviac), to by bolo uz o niecom inom.
[teda ked sme uz pri tej vyrobe elektrickej energie]
Ivan_V
09.08.08,09:28
Ide o rýchlo rastúce dreviny, špeciálne vyšľachtené, ktoré ostávajú po zrezaní ďalej rásť na plantáži, takže stále ďalej rastú.
misomiso
09.08.08,09:59
Ide o rýchlo rastúce dreviny, špeciálne vyšľachtené, ktoré ostávajú po zrezaní ďalej rásť na plantáži, takže stále ďalej rastú.

Cele je to o nicom, kratkozrake a onedlho to bude zakazane. Nazyvat taketo drevo obnovitelnym zdrojom energie je klamanie ludstva. Je to podobne, ako ked nejake mudre hlavy vymysleli, ze ked dochadza ropa, take nevadi, pretoze mozeme pestovat repku olejnu a slnecnie a jazdit na to. Vysledkom toho je zrdazenie niektorych potravin o 100% za dva roky, co neprekvapilo mna, ale co je najhorsie, prekvapilo to tych, co to vymysleli. A to je iba zaciatok. O urovni tychto mozgov pisem dnes aj v teme: http://www.porada.sk/t87880-vlakova-nehoda-v-cr-opat-cudna-politika-kompetentnych.html


Nie som proti tomu, aby sa kurilo drevom, napriek tomu, ze to tiez neprispieva k zachovaniu atmosfery a spalovanie pevnych paliv sposobuje tie zname zmeny. Zakladnou poziadavkou ale musi byt, ze sa bude palit drevo, ktore vyrastie tam, kde sa neda orat a sadit nic ine - teda v horach. Inak zomrieme hladom.

Ja osobne by som do toho neinvsetoval. Farmari nakupia slecialne kombajny, drvicky, susicky a onedlho sa to zakaze ako najvacsia blbost. Nieco na sposob bublinkovej pracky. Predavala sa rok, niektori mali smolu, ze ju kupili.
SCORPION
09.08.08,20:08
A čo tak začať pestovať práve repku na biopalivá pre automobily.
Fabiana
09.08.08,20:52
Niečo z roku 2004



Rýchlorastúca vŕba ako zdroj energie

V rámci diplomových prác sa problematikou obnoviteľných zdrojov energie, konkrétne pestovaním energetických plodín, resp. drevín zaoberá aj Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov. V roku 1996 bola vysadená pokusná plocha rýchlorastúcej vŕby košikárskej na Experimentálnej báze Dolná Malanta. Za otca tejto myšlienky možno označiť doc. J. Húsku, ktorý v spolupráci s výskumnou stanicou Výskumného ústavu trávnych porastov a horského poľnohospodárstva v Krivej na Orave zabezpečil sadbový materiál, pôvodom zo švédskeho šľachtiteľského ústavu. Odtiaľ aj jej názov, vŕba švédska. Táto drevina je charakteristická tým, že za veľmi krátku dobu vytvorí veľké množstvo dendromasy na jednotku plochy. Na základe výsledkov osemročného obdobia predstavovali priemerné prírastky sušiny 10 t z hektára za rok, pričom najlepšia odroda dosiahla až 14 t.

Ak tieto čísla prevedieme do formy zrozumiteľnej aj laikom, za rok sa z plochy jedného hektára získa 20 až 28 m3 dreva, čo postačuje na vykúrenie jedného rodinného domu. Vŕba švédska je charakteristická najmä rýchlym rastom. V prvých dvoch rokoch od výsadby narastie až do výšky troch metrov. Nie je náročná na klimatické a pôdne podmienky. Možno ju pestovať na rôznych okrajových pôdach, na pôdach kontaminovaných ťažkými kovmi či ohrozených eróziou. Vŕba má aj iné využitie. Košikárske, včelárske, poľovnícke, krajinári ju poznajú ako súčasť záhrad, parkov atď. Zo zahraničných skúseností vieme, že súvislé porasty vŕby sa používajú ako čističky odpadových vôd.

Zber vŕby na energetické účely prebieha v štvorročných cykloch, za celú dobu pestovania zberáme päť- až šesťkrát. Pri malých a výskumných plochách možno uvažovať o ručnom zbere, prípadne o rôznych ručných strojoch, napr. krovinorezoch, avšak vo svete boli vyvinuté špeciálne stroje pre zber z veľkých plôch. Najprepracovanejšie technológie od zakladania porastu až po zber, resp. úpravy dendromasy vŕby na biopalivo majú vo Švédsku, Dánsku a vo Veľkej Británii.

MARTIN NIŇAJ, 5. fyto
rickman
10.08.08,08:19
...za rok sa z plochy jedného hektára získa 20 až 28 m3 dreva, čo postačuje na vykúrenie jedného rodinného domu.

Tak to si kazdy rodinny dom moze dokupit k svojmu pozemu este dalsich 10.000m2 a vysadit tam vrbu svedsku. A aj to im postaci LEN na vykurenie. Co zvysok? Dalsich 10 hektarov, aby sa dalo aj varit, prat a chladit veci v chladnicke? A co splodiny?

Ako som rad, ze aj na nasich VS a vseliakych ustavoch sa zaoberaju vyskumom, no zvacsa ide len o napady do suflika.

Buducnost je (teda podla mna) vo vyrobe elektrickej energie, ktoru bude mozne pouzit na vsetko. A nie v plyne, rope a nie to este v biomase a inych ... .

Solarna (**), vodna (*), veterna (***), jadrova (***).

Solarna vsak zacne byt zaujimava vtedy, ak sa dopyt po nej rapidne zvysi a cinsky vyrobcovia budu vediet vyrabat kolektory "za par korun".
Vodna - len na SK existuje asi 800+ tokov, kde by mohli fungovat male vodne elektrarne (MVE).
Veterna nepotrebuje komentar. Akurat by bolo potrebne postrielat vacsinu ochranarov, ktori si svoje povolanie pomylili s terorizmom.
Jadrova so snovupouizitelnym jadrovym palivom. Mam pocit, ze sa da pouzit 2x. Kam s nim potom? Tomu by sa mal venovat vyskum a vyvoj.

Dakujem vsetkym, ktori si precitali moje dnesne vyrozpravanie sa :).
petranka
21.08.08,18:00
precitala som si so zaujmom tuto temu a vsimla si rozsiahle casove hladisko. velmi by ma zaujimalo ci si dotycny vybral nieco z tychto napadov.

btw. ak by som skromne pridala vlastny, urcite sa priklanam k investovaniu do nehnutelnosti,ale to je profesionalna deformacia. z inych oblasti som zastanca biomas, mam o tom nieco nastudovane, tie vrby je tiez velmi zaujimavy napad a ak sa teraz dobre rozhodnes, poriadne tu firmu rozdup, vo vrchole ju predaj a investuj do domova dochodcov...su nato logicke dovody


co sa tyka investicii do gastrozariadeni,poriadne si to zvaz!!! pokial to nema byt rodinny podnik, ktory rodinnu nerozvrati (kto robi viac, kto menej), nahod spiatocku. ver, ze aj to je rychlost
Fabiana
26.08.08,23:16
Ako som rad, ze aj na nasich VS a vseliakych ustavoch sa zaoberaju vyskumom, no zvacsa ide len o napady do suflika.
Thomas Edison urobil tisíc neúspešných pokusov, pokiaľ vynašiel žiarovku t.z., že 999 pokusov bolo šuflíkových... Jedna veľká vec vzniká z čiastočných malých a zanedbateľných vecí.
...a nerozumiem prečo by sme sa nemali zaoberať alternatívnymi zdrojmi energie, len preto, že pôdohospodárstvo nie je momentálne "v kurze"?

http://www.biospotrebitel.sk/clanok/1051-pestovanie-vrbovych-porastov-na-energeticke-ucely-toky-nie-su-stoky-74.htm
Fabiana
26.08.08,23:33
Tu máte jeden typ, je to vhodné ak máte nejaké hektáre :
Plantáže rýchlorastúcich drevín vhodných na spaľovanie v teplárňach sú v únii na pol milióne hektárov.

Bez veľkých peňazí a skôr len vďaka novému podnikateľskému nápadu prehovoril prvých farmárov, aby založili plantáže.

Niečo z legislatívy:
Podpora pestovania energetických plodín je uvedená aj v uzneseniach vlády a s pestovaním energetických plodín sa počíta aj v schválenom Akčnom pláne využívania biomasy na roky 2008 až 2013. V roku 2007 dotovala SR ( prostredníctvom PPA) pestovanie energetických plodín vo výške 60,00 mil. Sk V roku 2008 bolo doteraz na Slovensku podaných žiadostí na výmeru viac ako 60 000 ha, avšak platba na hektár bude nižšia.

Z hľadiska platnej legislatívy je potrebné pri energetických porastoch na poľnohospodárskej pôde uviesť:

Všeobecne záväzné právne predpisy na úseku katastra nehnuteľností a ochrany poľnohospodárskej pôdy ustanovujú druhy poľnohospodárskych pozemkov, ich evidenciu v katastri nehnuteľností a charakteristiku spôsobu ich využívania. V súčasnosti dostávajú priestor nové formy a možnosti podnikania na vidieku – pestovanie nových poľnohospodárskych i nepoľnohospodárskych plodín, ktoré majú spoločného menovateľa – „výroba energetickej suroviny – biomasy“ s využitím pre energetické účely. Podľa zdroja vzniku, biomasa rastie a vzniká ako lesná biomasa – pestovaná na lesnom pôdnom fonde - dreviny a rýchlorastúce dreviny, drevný odpad - palivové drevo, konáre, pne, korene, kôra, piliny, odrezky, stružliny alebo ako poľnohospodárska biomasa – pestovaná na ornej pôde a trvalých trávnych porastoch – podľa právnych predpisov na úseku katastra nehnuteľností (príloha vyhlášky Úradu geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky č. 79/1996 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon Národnej rady Slovenskej republiky o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon)v znení neskorších predpisov) sú to technické plodiny, medzi ktoré môžeme zaradiť repku olejnú, technické konope, cirok, cukrovú trstinu, špeciálne rýchlorastúce trávy, ale tiež rastlinné a živočíšne exkrementy a odpady.
Pestovanie rýchlorastúcich drevín na poľnohospodárskej pôde pre energetické účely, napríklad rýchlorastúcej vŕby, znamená nepoľnohospodárske použitie poľnohospodárskej pôdy, čo je v podstate dočasné odňatie poľnohospodárskej pôdy podľa § 17 zákona č. 220/2004 Z.z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy a o zmene zákona č. 245/2003 Z. z. o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Dočasným odňatím sa rozumie dočasná zmena spôsobu využitia poľnohospodárskej pôdy na dobu najviac desať rokov. Ak pestovanie rýchlorastúcich drevín presiahne dobu odňatia desať rokov, pestovateľ je povinný pred ukončením platnosti rozhodnutia o dočasnom odňatí požiadať o vydanie nového rozhodnutia vo veci.

Orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy posudzuje návrh nepoľnohospodárskeho použitia poľnohospodárskej pôdy pre výsadbu rýchlorastúcich drevín na podklade výsledkov agronomicko-pôdoznaleckého prieskumu pôd, to znamená podľa určenej bonitovanej pôdno-ekologickej jednotky (BPEJ). Súčasťou žiadosti o dočasné odňatie - dočasné nepoľnohospodárske použitie poľnohospodárskej pôdy - je stanovisko orgánov štátnej správy, ktoré môžu byť realizáciou návrhu pestovania rýchlorastúcich drevín priamo dotknuté, napríklad orgány štátnej správy v oblasti lesného hospodárstva alebo v oblasti ochrany prírody a krajiny. Zákon č. 220/2004 Z. z. ustanovuje BPEJ ako klasifikačný a identifikačný údaj vyjadrujúci kvalitu a hodnotu produkčno – ekologického potenciálu poľnohospodárskej pôdy na danom stanovišti. Poľnohospodárska pôda je podľa sedemmiestneho kódu BPEJ zaradená do deviatich skupín kvality. Osobitne chránená pre poľnohospodárske využívanie je poľnohospodárska pôda zaradená podľa kódu BPEJ do prvej až štvrtej skupiny kvality. Potenciálne vhodné na výsadbu rýchlorastúcich drevín sú poľnohospodárske pôdy zaradené podľa kódu BPEJ do 6. až 9. skupiny kvality podľa prílohy č. 3 zákona č. 220/2004 Z. z. Dôležitý je úkon nariadenia spätnej rekultivácie rozhodnutím o dočasnom odňatí a vykonanie spätnej rekultivácie poľnohospodárskej pôdy z dôvodu, že za desať až 25 rokov sa vytvorí koreňový systém, ktorý má významný vplyv na vlastnosti poľnohospodárskej pôdy.
Pri pestovaní rýchlorastúcich drevín na poľnohospodárskej pôde je dôraz kladený na:
• využívanie menej kvalitných poľnohospodárskych pôd, ktoré sú postrádateľné
z hľadiska potravinovej bezpečnosti štátu,
• povinnosť pestovateľa rýchlorastúcich drevín „vrátiť poľnohospodársku pôdu
do pôvodného kvalitatívneho stavu“.
Dreviny, ako je vŕba, agát, topoľ, alebo typicky lesné dreviny, ako je buk, nie sú poľnohospodárskymi plodinami. Ak sú pestované na poľnohospodárskej pôde, ide o dočasné nepoľnohospodárske použitie poľnohospodárskej pôdy, ktoré má značný dopad na vlastnosti poľnohospodárskej pôdy, z dôvodu, že nielen nad zemou, ale aj pod zemou sa vytvára (obrovská) hmota koreňového systému. Pestovanie týchto špeciálnych energetických drevín na poľnohospodárskej pôde predpokladá aj špeciálne obhospodarovanie pôdy a nakladanie s pôdou. Vlastnosti pôdy sa menia, pôdy sa zhutňujú (kompakcia pôdy), mení sa vodný režim v pôde atď... Poľnohospodársku pôdu je potrebné po ukončení pestovania vŕby dať do pôvodného kvalitatívneho stavu spätnou rekultiváciou.

Ing. Jarmila Dubravská, PhD.
poverená zastupovaním generálneho riaditeľa
sekcie poľnohospodárstva
rickman
27.08.08,05:48
Thomas Edison urobil tisíc neúspešných pokusov, pokiaľ vynašiel žiarovku t.z., že 999 pokusov bolo šuflíkových... Jedna veľká vec vzniká z čiastočných malých a zanedbateľných vecí.
...a nerozumiem prečo by sme sa nemali zaoberať alternatívnymi zdrojmi energie, len preto, že pôdohospodárstvo nie je momentálne "v kurze"?

http://www.biospotrebitel.sk/clanok/1051-pestovanie-vrbovych-porastov-na-energeticke-ucely-toky-nie-su-stoky-74.htm

S tym s tebou suhlasim. Je potrebne vymyslat a skusat.

Ale nie je to o tom, ze ci nieco v kurze je alebo nie. Vsetky moje prispevky k tejto teme boli smerovane k tomu, ze zachvilu tu nebudeme mat co dychat! (hlavne, ze budeme mat cim kurit)

Myslim si, ze sa z tychto stromcekov stane vyborny obchod, mozno bude aj dotovany, vacsina ludi bude za ako proti, ale o com to je? O nicom.