Fabiana
27.08.08,21:43
zachvilu tu nebudeme mat co dychat! (hlavne, ze budeme mat cim kurit)

K tejto vete mám malý dotaz: nechcem obhajovať iba ponúkam aj pohľad z inej strany...




RASTLINY – ZDROJ KYSLÍKA



Pre priamu i nepriamu ochranu ovzdušia pred nadmerným znečistením je dôležitým činiteľom výsadba zelene – zelených plôch, stromov a kríkov. Zeleň má rozličné funkcie:


zachytáva škodliviny;
vyrovnáva teplotné rozdiely;
je producentom kyslíka;
je prirodzeným regulátorom pôdnej a vzdušnej vlhkosti;
má okrasnú funkciu;
je čističom vzduchu v priemyselných mestách zamorených exhalátmi;
je to prirodzená ochrana tvorená kríkmi a stromami, ako vhodný prostriedok regulácie vetrov;
je účinný prostriedok zníženia prašnosti (filtračná funkcia, spomalenie rýchlosti prúdenia vzduchu). Zeleň zbavuje vzduch i takých škodlivých plynov ako je oxid siričitý, oxid uhoľnatý, oxid dusíka, i keď nie v takej miere ako je to v prípade prachových častíc.




PROSTRIEDKY SPÔSOBUJÚCE ZNEČISTENIE

Lodná doprava znamená vážnu hrozbu predovšetkým pre znečistenie riek, jazier i morí naftovými splodinami a v prípade tankových lodí ropou.

Veľkým znečisťovateľom ovzdušia v posledných rokoch sa stáva aj letecká doprava. Výfukové plyny z lietadiel bezprostredne ohrozujú zdravie ľudí v blízkosti letísk. Tam možno priamo pozorovať znečisťovanie ovzdušia. Pri štarte a pristávaní lietadiel vzniká dymová vlečka obsahujúca škodlivé znečisťujúce látky. Zápach kerozínu sprevádza rozjazdové a pristávacie dráhy.
Na medzinárodných letiskách pozorujeme hmlu znižujúcu sa viditeľnosť a tým aj manévrovaciu schopnosť pri pilotovaní lietadiel. Vyslovili sa obavy aj z možného narušenia prírodnej rovnováhy v planetárnom meradle. Ide o veľkú spotrebu kyslíka a o produkciu veľkého množstva škodlivých látok.

Priamym prejavom zákonu akcie a reakcie, teda znečistenia ovzdušia a jeho následkami sú i kyslé dažde. Vznik kyslých dažďov spôsobujú predovšetkým elektrárne spaľujúce uhlie a ropu, metalurgické závody, ale aj automobily.

PRÍRODNÁ ENERGIA
Najbohatším, najčistejším, najdostupnejším energetickým zdrojom na našej zemi je slnečná energia dopadajúca na zemský povrch. Jej priame využívanie je perspektívna oblasť, pretože ide prakticky o nevyčerpateľný zdroj energie, zdroj bez vedľajších nepriaznivých účinkov na životné prostredie.
rickman
28.08.08,05:11
Draha Fabiana, asi sme sa nepochopili :). Ale to nevadi!
Ano mas pravdu...
Fabiana
28.08.08,08:44
Draha Fabiana, asi sme sa nepochopili :). Ale to nevadi!
Ano mas pravdu...

ups:eek::eek::eek: asi nie;)
jaros5
29.08.08,20:01
Oceňujem autora, ktorého jeho téma "prežila". Skutočne VIVAT ! (ospravedlňujem sa za porušenie pravidiel).
Niekto by tu už mal zhasnúť (určite tým ušetríme nejakú energiu - hlavne tú našu:D)
zlezaradil Som posledný? Mám pocit že áno. ;)
pelukaspe
09.03.09,13:40
Zopakuj si gramatiku prosím ťa!!!
rena_porada
20.03.09,21:22
Nemusis byt v niecom macher, superodbornik. Skratka zacni podnikat v tom, co ta najviac bavi. Ak cloveka nieco bavi, rychlejsie sa uci a aj problemy ktore pridu berie lahsie, ako vyzvu. Takze porozmyslaj co ta bavi robit a zacni.
náborárka
25.03.09,20:55
Ahojte, ja som tiež od februára nezamestnaná a rozmýšľam že si otvorím takú malú trafičku, noviny, cigaretky, cukrovinky, oriešky a tak. Mám dobré miesto na prenájom pri hlavnej ceste, dá sa tam dobre parkovať.Mám dve deti takže sa dosť bojím. Vyjadrite svoj názor či sa to oplatí.ďakujem
Filip Glasa
26.03.09,07:58
náborárka - spočítaj si nájom + ostatné výdavky za elekTRIKU (KúRENIE) + odvody, atď. Spočítaj podľa toho aké vysoké tržby potrebuješ na to aby si aspoň toto zaplatila.
Na novinách, časákoch a spol. bude rabat cca 10-15%.
wagner
26.03.09,11:35
A ešte si k tomu dobrému miestu pozri najbližšie WC, lebo bez toho Ti to nepovolia otvoriť.
warrior
26.03.09,18:43
ja som doteraz rozmýšľal nad založením personálky, ale kedže je kríza.......:) smola teda
náborárka
26.03.09,20:19
Je tam aj Wcko, kopmlet vybavenie a slušná cena podnájmu.Ďakujem za príspevok.
náborárka
26.03.09,20:22
náborárka - spočítaj si nájom + ostatné výdavky za elekTRIKU (KúRENIE) + odvody, atď. Spočítaj podľa toho aké vysoké tržby potrebuješ na to aby si aspoň toto zaplatila.
Na novinách, časákoch a spol. bude rabat cca 10-15%.
v cene nájmu je všetko, elektrina, kúrenie, proste všetky výdavky.práve preto ma to láka že je to na celkom dobrom mieste, dobrý nájom. Aj tak vo mne rezonujú pochybnosti, veď to poznajú viacerí, ten červíček tam vŕta. No ak mám spočítané pre a proti tak mi stále vychádza len neboj sa vhupni do toho.
orseto
07.04.09,17:26
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Zaujímalo by ma ako si sa rozhodol (ako si naložil s radami, ktoré v tomto fóre odzneli pre Teba). Predsa už ubehlo pár rokov. :-)
sharp1234567
09.04.09,18:03
Napadla myslienka oplatilo by sa teraz zalozit firmu na spracovanie pet flias t.j. drvenie na vlocky a nasledny predaj alebo hlinikovych plechoviek , ktore by sa tavili a nalievali do foriem na dalsie pouzitie. Dakujem "D
Filip Glasa
10.04.09,04:00
museli by stúpnuť ceny surovín na to aby malo význam spracovávať plechovky aj PET fľaše. Momentálne o to nie je záujem. Ale ak by stúpli ceny komodít, tak by aj druhotné suroviny išli na odbyt.
sharp1234567
13.04.09,00:05
dala by sa firma zakladať od nuly alebo treba na to hneď vel'ky kapitál na založenie linky aby prevádzka bola rentabilná ?
nika.sum
23.06.09,18:32
Je tam aj Wcko, kopmlet vybavenie a slušná cena podnájmu.Ďakujem za príspevok.

Ahoj neviem ako ste sa rozhodli. Viem, ze mam viacerych znamych s trafikami, ktore uz dlho funguju a na vybornych miestach a tiez maju teraz krizu. Trafiky dost zarabali na cigaretach, ale rabat na cigaretach dost klesol a navyse stoja cigarety v trafike tolko co v pathviezdickovom hotely, tak uz to nie je bohvieaky obchod, treba si to naozaj premysliet, a hlavne ked mate deti ako ste pisali, trafiku nie je dobre zatvarat o 15.00-16.00 h a mala by byt otvorena aj dost skoro.....Ale ked ste sa aj tak rozhodli do toho ist drzim palce.
lubinami
23.06.09,18:45
Prečítala som všetko v tomto fóre, no v tejto kríze v čom teda podnikať ? Oplatí sa kúpiť byt a dať do prenájmu ?, nevieme kde máme investovať peniaze, lebo banky viete, majú ich od nás požičané vlastne zadarmo, končí nám doba uloženia, a už teraz úroky nie sú žiadne. Ak máte ešte nejaké rady, dajte.
roman100
24.06.09,03:43
V tejto dobe začať podnikať z nuly sa rovná samovražde.Ale poradím ti, napr. také služby idú aj vždy pôjdu.
Peta0017
27.06.09,20:17
V tejto dobe začať podnikať z nuly sa rovná samovražde.Ale poradím ti, napr. také služby idú aj vždy pôjdu.

Asi mám samovražedné myšlienky :D. Ale popri zamestnaní si chcem otvoriť živnosť na poradenské služby a začnem z nuly. Už dlhšie ma to láka, ale nie kvôli zisku ale pre novú skúsenosť a pretože ma to baví. Len neviem kde začať "naháňať" klientov. Budem musieť začať asi cez moje známosti. Alebo mi viete poradiť nejaký spôsob čo sa vám osvedčil? Internet je síce mocný nástroj ale treba "vedieť kde klikať".
jele
06.07.09,13:55
Najlepším obchodom aj v čase krízy sú autorské práva, myslím patenty a tak. Takže odporúčam poobzerať sa v tejto oblasti, lebo napodiv sa stále objavujú nové nápady a veľa z nich je aj vskutku dobrých a nepotrebujú vysokú investíciu.
Toma111
13.07.09,10:51
nechod do toho, musela by si mať dennú tržbu aspoň 150,- eur, aby si prežila.... to budes mat asi tak 300,- eur mesacne pre seba
FTC
20.07.09,15:49
a aké poradenské služby máš na mysli?
alfred123456
10.01.10,11:09
CAUTE mam 20rokov a chcem si otvorit internetovy obchod s predajom stavebnych materialov. Teda si chcem otvorit sro. Ceny dám večšie a v mojom meste a okoli doprava zadarmo ludia si cezomna objednaju cez internet a pojdem do nejakej predajne a tam to kupim a dopravym zakaznikovi.Co vy nato? keby som mal zakazky napr. od developierov alebo nejakych velkych budovach co budu chcet stavat bolo by to dobre podnikanie??? ale najlepsie by to bolo v okoli BA nie? lebo tam sa stavia stale. dakujem.
padro
10.01.10,12:01
keby som mal zakazky napr. od developerov alebo nejakych velkych budovach tomu ani sam neveris :rolleyes:
alfred123456
10.01.10,13:35
Keby boli známosti alebo keby dostali nejakú tučnú obálku... Tak si myslim ze by to bol velmi dobry biznis nie? dalo by sa hovorit aj o zarobkoch vyse 100 000€
padro
10.01.10,13:57
Keby boli známosti alebo keby dostali nejakú tučnú obálku... Tak si myslim ze by to bol velmi dobry biznis nie? dalo by sa hovorit aj o zarobkoch vyse 100 000€
ty si to nejak iiizy predstavujes :eek:
alfred123456
10.01.10,14:06
máš pravdu ja si to uvedomujem. ale je to tak ak máš známosti alebo peniaze na podplácanie tak sa budeš mat dobre .Máš nejaký e-mial? prosim ta potrebujem rady.
arizona
10.01.10,14:28
CAUTE mam 20rokov a chcem si otvorit internetovy obchod s predajom stavebnych materialov. Teda si chcem otvorit sro. Ceny dám večšie a v mojom meste a okoli doprava zadarmo ludia si cezomna objednaju cez internet a pojdem do nejakej predajne a tam to kupim a dopravym zakaznikovi.Co vy nato? keby som mal zakazky napr. od developierov alebo nejakych velkych budovach co budu chcet stavat bolo by to dobre podnikanie??? ale najlepsie by to bolo v okoli BA nie? lebo tam sa stavia stale. dakujem.
-Tým "večším cenám" nerozumiem...
Nemáš tam preklep? Nemyslel si nižšie ceny?
-Doprava zdarma? OK.
Máš auto? Máš vodičák na také auto? Budeš si to auto prenajímať? Platiť vodiča? atd. (+ ďaľšie náklady)
"Zdarma" a "Zdarma" nie je vždy to isté...zadarmo ani tebe nikto nič nedá, vždy to "niekde" zaplatíš ;)
- Čím chceš byť zaujímavý pre odberateľov, aby si vybrali práve Teba "z pomedzi" stovky iných ?
- Kde budeš hľadať zákazníkov? Ako sa o Tebe dozvedia? ( Reklama? + ďaľšie náklady )
+ ďaľšie dôležité otázky...


Keby boli známosti alebo keby dostali nejakú tučnú obálku... Tak si myslim ze by to bol velmi dobry biznis nie? dalo by sa hovorit aj o zarobkoch vyse 100 000€

...to si nachystaj riadne tučnú obálku !

Prepáč, nechcem sa Ťa nijako dotknúť, oceňujem Tvoju snahu....ale možno by si mal začať podnikať v niečom menšom, trochu študovať ,získať nejaké skúsenosti a potom rozmýšľať nad veľkým obchodovaním s veľkými developermi, aby si nenatrafil na "lapajov", ktorí by zneužili tvoju mladosť a neskúsenosť vo tvoj neprospech...
Ice dive
10.01.10,14:32
CAUTE mam 20rokov a chcem si otvorit internetovy obchod s predajom stavebnych materialov. Teda si chcem otvorit sro. Ceny dám večšie a v mojom meste a okoli doprava zadarmo ludia si cezomna objednaju cez internet a pojdem do nejakej predajne a tam to kupim a dopravym zakaznikovi.Co vy nato? keby som mal zakazky napr. od developierov alebo nejakych velkych budovach co budu chcet stavat bolo by to dobre podnikanie??? ale najlepsie by to bolo v okoli BA nie? lebo tam sa stavia stale. dakujem.
No nechcem kaziť náladu, predstava je síce super, avšak treba si uvedomiť, že v dnešnej dobe internetu si každý kto chce stavať obehá pokliká všetky stavebniny vo svojom okolí a pôjde tam kde je pre neho najvýhodnejší pomer kvalita/cena... ak sa jedná o developera tak ten ako "dobrý" zákazník nakupuje za úplne iné ceny aké by si dostal ty aj ako veľkoodberateľ v stavebninách... a myslím, že developer si tiež vie zaobstarať dopravu stavebného materiálu a možno aj lacnejšie ako by si ju vedel zabezpečiť ty...

Ale nenechaj sa odradiť... možno sa ti podarí preraziť...
alfred123456
10.01.10,14:41
No takto k s tými cenami to nemam premyslené poriadne ci vecsie alebo menšie ale chcel som dat večšie ale máš pravdu biznis pojde vtedy ked budem lacný ale zase nezarobím moc na tom však nie? Vodiča nemám rozmýšlal som nad externým vodičom.Ten dovoz v okolí zdarma by som platil z vlastného vrecka keby to išlo dobre.A čím chcem byť zaujimavym? asi hlavne nizkymi cenami a objednanie si materialu z pohodlia domova nonstop 24hodin.A vybavenie objednavky co najskor.Nakoniec k tej reklame samozrejme by som mnoho letákov urobil z pútavým obsahom a dal by som nejakým deckam peniaze nech to roznesú a polepia a samozrejme reklama aj na internete dalej som rozmyslal na nejakom viditelnom mieste aj na bilborde. A ešte samozrejme po známostiach a podobne,keby som mal vytipovaných ludi o ktorych viem ze idu nieco stavat tak fakt keby som mal tucnu sumu preco nie napriklad ja mu dam zarobit 10 000€ a on mne 50 000€ .Máš pravdu som mlady nemam vo všetkom jasno ale chcel by som to skúsiť.Poradte prosim.
padro
10.01.10,15:35
nechcem ta urazit ale najskor zacni v desiatkach eur a nie hned v statisicoch.. a mas vobec 18? ( jedna z podmienok podnikania) ale tie nazory to keby si mal 15 tak nechapem ako mozes mat taku predstavu.
pavol54
10.01.10,16:00
asi si robí srandu
x_nick_x
10.01.10,16:35
toto ''milujem'' :D..v dnešnej dobe sa neoplatí vraj vôbec podnikať..jasne, všetci si postavia domy len tak...dovolia si drahé autá,dovolenky len z toho že majú priemerný príjem:D...každý z vás tu len presviedča že sa neoplatí podnikať...a stavím sa že minimálne 30% z vás podniká a darí sa mu :D..možno sa niekto nájde aj taký kto raz začne s centom a skončí aspon s miliónom :P bez toho aby počúval iných..klobúk dole pred takým:P,sám zložím :D
Aankaa
10.01.10,17:10
toto ''milujem'' :D..v dnešnej dobe sa neoplatí vraj vôbec podnikať..jasne, všetci si postavia domy len tak...dovolia si drahé autá,dovolenky len z toho že majú priemerný príjem:D...každý z vás tu len presviedča že sa neoplatí podnikať...a stavím sa že minimálne 30% z vás podniká a darí sa mu :D..možno sa niekto nájde aj taký kto raz začne s centom a skončí aspon s miliónom :P bez toho aby počúval iných..klobúk dole pred takým:P,sám zložím :D

eeeejha, pozrimežeho :rolleyes:...nože si chlapče pozorne naštuduj profil tých, ktorých tu spomínaš - podnikateľov s veľkými haciendami a drahými autami...

1. je len zlomok tých, ktorý sa k veľkému majetku dostali dlhou húževnatou a tvrdou prácou
2. pár percent tých, ktorí zdedili biznis a úspešne v tom pokračujú
3. privatizéri - bez zlov
4. zlodeji - bez slov
5. veľká kapitola tých, ktorí si vytvorili tím a makajú. Naozaj makajú a štát im podkopáva nohy ako sa len dá....
6. a potom tí ostatí.... prežívajú

A aby som nezabudla ešte na niektorých....tých, čo si na podnikanie, na domy a autá zarobili drinou v iných štátoch. Nie tu.
Úvery, leasingy, hypotéky ..... na to si sa veru nespýtal ....to patrí k základnemu TOP 10 pre podnikateľa.
Takže tak, chlapče :rolleyes: Ale fakt ťa nikto od podnikania neodhovára, bude fajn keď si to skúsiš a niekedy na porade pridáš avízo, ako ti to ide. A či ide. ;)
Dáša_
10.01.10,17:56
No takto k s tými cenami to nemam premyslené poriadne ci vecsie alebo menšie ale chcel som dat večšie ale máš pravdu biznis pojde vtedy ked budem lacný ale zase nezarobím moc na tom však nie? Vodiča nemám rozmýšlal som nad externým vodičom.Ten dovoz v okolí zdarma by som platil z vlastného vrecka keby to išlo dobre.A čím chcem byť zaujimavym? asi hlavne nizkymi cenami a objednanie si materialu z pohodlia domova nonstop 24hodin.A vybavenie objednavky co najskor.Nakoniec k tej reklame samozrejme by som mnoho letákov urobil z pútavým obsahom a dal by som nejakým deckam peniaze nech to roznesú a polepia a samozrejme reklama aj na internete dalej som rozmyslal na nejakom viditelnom mieste aj na bilborde. A ešte samozrejme po známostiach a podobne,keby som mal vytipovaných ludi o ktorych viem ze idu nieco stavat tak fakt keby som mal tucnu sumu preco nie napriklad ja mu dam zarobit 10 000€ a on mne 50 000€ .Máš pravdu som mlady nemam vo všetkom jasno ale chcel by som to skúsiť.Poradte prosim.

Máš srandovné predstavy. Ale ve´d to skús a uvidíš.

l
alfred123456
11.01.10,16:15
preco smiesne? co je na tom smiesne? keby ste mali taký nápad ako by ste ho zrealizovali? ved poradte ja som mlady hlupy kritiu prímam každú tak poradte
LucasKE
11.01.10,18:49
Nie každý nápad je zrealizovateľný. Ale nikto Ti nebráni to vyskúšať.
jar88
11.01.10,18:51
preco smiesne? co je na tom smiesne? keby ste mali taký nápad ako by ste ho zrealizovali? ved poradte ja som mlady hlupy kritiu prímam každú tak poradte

Zamestnaj sa v dobrej a úspešnej firme. Maj otvorené oči a snaž sa postrehnúť na čom to stojí a ako im to vlastne funguje.
Máš to školenie podnikania zadarmo a naviac je to dobre platené a ešte aj bez podnikateľského rizika.

Ja som takto vyškolil polovicu svojej konkurencie. A poviem ti, naozaj kvalitne.
ludex
11.01.10,19:13
CAUTE mam 20rokov a chcem si otvorit internetovy obchod s predajom stavebnych materialov. Teda si chcem otvorit sro. Ceny dám večšie a v mojom meste a okoli doprava zadarmo ludia si cezomna objednaju cez internet a pojdem do nejakej predajne a tam to kupim a dopravym zakaznikovi.Co vy nato? keby som mal zakazky napr. od developierov alebo nejakych velkych budovach co budu chcet stavat bolo by to dobre podnikanie??? ale najlepsie by to bolo v okoli BA nie? lebo tam sa stavia stale. dakujem.

Nezaťažuj sa myšlienkami,na ktoré u Teba ešte neprišiel ten správny čas.Užívaj si ,zabávaj sa a spoznávaj život. A jednou cestou,sa môžeš zastaviť v najbližších stavebninách a trocha sa tam poobzerať a pokecať.Spraviť si taký malý prieskum. Potom si to nechaj uložiť v hlave a v kľude o tom rozmýšlaj. Verím,že Ťa osvieti a potom sa s nami podelíš o svoje dojmy. ;)
Dobrotka
11.01.10,22:08
Ach bože mať vaše starosti....Vieš čo mladý milionár?....kúp si spiatočnú letenku niekam do Caribiku, tam sa ti bude ľahšie ....pod horúcim slnkom a pri margarite...premýšľať, čo s tými miliónmi urobiť.....no a keď ich tam všetky minieš, vrátiš sa domov bez peňazí a hneď ťa bieda naučí ako pohnúť rozumom, aby si nezomrel od hladu....
wagner
11.01.10,22:31
máš pravdu ja si to uvedomujem. ale je to tak ak máš známosti alebo peniaze na podplácanie tak sa budeš mat dobre .Máš nejaký e-mial? prosim ta potrebujem rady.
Ja by som Ti doporučovala, aby si sa najprv naučil pravopis, potom AJ, NJ a choď najprv do sveta na skusy. Tam možno na Teba naletí aj nejaký developer, ale tu na Slovensku ťažko. Lietaš v oblakoch, len pozor na tvrdé pristávanie. Aby si nespadol na nos pri takýchto plánoch. Alebo je Tvoj otecko milionár? Ak áno, tak potom môžeš iba snívať a nemusíš robiť nič. Ak nie je milionár, tak pristaň na zemi a dívaj sa okolo seba, ako to tí milionári robia. Najprv sa nauč triezvo rozmýšľať. Lebo kto vysoko lieta, ten nízko padá.
svk_businessman
19.01.10,20:59
Cawte, ja tiez rozmyslam ze by som zacal podnikat ale neviem este presne v com a nemam ani moc penazi. Rozmyslal som nad tym ze by som si zalozil zivnostensky list a prenajal nejaky obchod a predaval alebo zo zaciatku len cez internet (e-shop). Tovar by som kupoval cez e-bay asi z Azie len neviem presne co. Ci nejake prislusentstvo k PC, alebo nejake mp3 prehravace alebo nejaku inu elektroniku alebo zo vsetkeho nieco. Najskor vsak asi nejake lacnejsie veci a potom ked sa to rozbehne tak aj nieco drahsie. Poradte co by som mal zacat predavat, v com nie je velka konkurencia a co by ludia kupovali. Dik
marian152
19.01.10,21:45
"v com nie je velka konkurencia a co by ludia kupovali" - tieto dve veci sa navzájom vylučujú...a aj keby niečo také bolo tak porád zajtra idem na ŽU a tie listy si vybavím ja...pochop, že čo sa dobre predáva tak tam je veľká konkurencia...dopyt = ponuka
padro
20.01.10,08:15
navyse rataj s tym ze to bude sama reklamacia, bohuzial kvalita elektroniky je otrasna :( vlastna skusenost ... radsej som to vyhodil z ponuky miesto zisku bola strata... dovazat z ciny elektroniku jedine vo velkom a mat vlastny servis inak to nejde uz sa na tom popalilo dost ludi.
svk_businessman
20.01.10,10:56
No a co teda okrem elektroniky by sa oplatilo dovazat a predavat z Ciny? Kde by nebolo az tolko reklamacii.
padro
20.01.10,11:00
ked niekto bude vediet v com podnikat, tak v tom bude podnikat :D
Economic
20.01.10,18:53
ked niekto bude vediet v com podnikat, tak v tom bude podnikat :D

Že by now how ??????
nika.sum
21.01.10,09:50
Nedavno bola na porade tema, ze niekto preda napady, pre zacinajucu firmu za 50%. Tema bola potom zrusena. :-).
pavol54
21.01.10,13:17
Raz sa ma jeden pýtal čo by som robil, v čom mám istotu že to pôjde na odbyt,
Moja odpoveď keby som vedel že niečo pôjde 100%-ne na odbyt, tak nič nerobím. nepochopil s spýtal sa ma prečo. Za tutovku by som kasíroval 5% z tržby a bol by som bohatší ako ropný baron. Tak načo by som robil. Ešte aj tie peniaze by som nechal počítať nejakému lokajovi.
kufer
27.01.10,19:51
myslím si, že nejakých 70 000€ by stačilo na rozbeh prevádzky na výrobu energetickej štiepky. Za predpokladu, že v okolí je dostatok suroviny.
andamante
16.02.10,21:15
Ja by som tiez bola rada sama sebe paniou:-) len mam pocit, ze moja situacia je momentalne bezvychodiskova...mam rocnu dcerku, cize som na "materskej" s rodicovskym prispevkom a peniaze na podnikanie nemam (jedine vziat si uver)...velmi by ma bavilo robit nieco s detmi, len mam pocit, ze vseliakych najroznejsich skolok je dost, rozmyslala som nad nemcinou pre deti..ale nemcina je dnes uz neatraktivna a anglictinu so spanielcinou viem pomenej (len maturita a zakladna statna jazykova skuska) ... co dodat.. nie som pesimistka ani skepticka, len akosi vidim prilis realne moju situaciu.. este ma laka pracovat s feng shui ..zariadovanie bytov atd., ale myslim, ze v mensom meste by som sa s tym asi velmi neuzivila... dik za vsetky reakcie
Dantess
17.02.10,07:27
Odporúčam každému prečítať knihu od R. Kiyosakiho s názvom "Ako podnikať úspešne - 10 praktických lekcií, ktoré by mal poznať každý podnikateľ"

Veľmi dobrá kniha s množstvom pravdivých informácií. Nieje to kniha "ako na to" ale aspoň sa všetci čo majú peniaze a nevedia kam ich dať naučia niečo a nepremrhajú ich skôr, než by začali zarábať.
Aankaa
17.02.10,07:48
Ja by som tiez bola rada sama sebe paniou:-) len mam pocit, ze moja situacia je momentalne bezvychodiskova...mam rocnu dcerku, cize som na "materskej" s rodicovskym prispevkom a peniaze na podnikanie nemam (jedine vziat si uver)...velmi by ma bavilo robit nieco s detmi, len mam pocit, ze vseliakych najroznejsich skolok je dost, rozmyslala som nad nemcinou pre deti..ale nemcina je dnes uz neatraktivna a anglictinu so spanielcinou viem pomenej (len maturita a zakladna statna jazykova skuska) ... co dodat.. nie som pesimistka ani skepticka, len akosi vidim prilis realne moju situaciu.. este ma laka pracovat s feng shui ..zariadovanie bytov atd., ale myslim, ze v mensom meste by som sa s tym asi velmi neuzivila... dik za vsetky reakcie

Opatrovanie detí v tvojom byte, dome? 1-2 deti, s výukou cudzieho jazyka...popri tvojej dcérke :) Ak môžeš, chce to pár inzerátov, pár tipov od známych, kamarátiek, známu učiteľku z materskej škôlky.....
andamante
17.02.10,11:24
ano, premyslala som nad tym, len je tu dost sukromnych paradnych skolok, ktore taketo cosi ponukaju no s este lepsimi moznostami ako by to bolo u mna v byte..tanec, najroznejsie kruzky, jazyky, pisanie uloh, domaca strava, atd. .. a viem, ze tiez dost bojuju o dieti, tak mi to odobralo entuziazmu pustit sa do takehoto niecoho
Laco-monter
17.02.10,12:38
Odporúčam každému prečítať knihu od R. Kiyosakiho s názvom "Ako podnikať úspešne - 10 praktických lekcií, ktoré by mal poznať každý podnikateľ"

Veľmi dobrá kniha s množstvom pravdivých informácií. Nieje to kniha "ako na to" ale aspoň sa všetci čo majú peniaze a nevedia kam ich dať naučia niečo a nepremrhajú ich skôr, než by začali zarábať.

Aj ja si to myslím,:o

lenže slovenskí občania nepotrebujú čítať takéto knihy, niektorí už všetko vedia , čo a ako.:cool:

:mee::mee::mee:
andamante
19.02.10,08:28
nemate niekto osobne skusenosti s feng shui? ... myslim, co sa tyka napr. zariadovanie bytov, domov podla feng shui? ci maju ludia o to zaujem? ci na to veria a ci su ochotni dat za to peniaze?
Dantess
19.02.10,08:43
nemate niekto osobne skusenosti s feng shui? ... myslim, co sa tyka napr. zariadovanie bytov, domov podla feng shui? ci maju ludia o to zaujem? ci na to veria a ci su ochotni dat za to peniaze?
Ja osobne aj teraz hľadám firmu, ktorá by to mohla robiť, pretože potrebujem zariadit prevadzku podla FS. Ak si z BA, tak mi napíš PM a môžme sa nejak dohodnúť.
Miwoslav
19.02.10,09:35
No keď máš remeslo to je jasné, ale môj prípad je taký, že som robil aj na stavbe, robil som ekonóma, potom som obchodoval s UA a teraz asi 5 r. robím s otcom projekčnú činnosť, ale nemám vysokú, aby som potom v tom mohol pokračovať. Takže vlastne viem s každého trochu, ale nič tak, aby som v tom bol macher.



Mal by si sa vrátiť k tomu obchodovania z UA. To by malo mať podľa mňa perspektívu sám to zvažujem. Predpokladám, že už maš určite skusenosti a kontakty ak si to už robil.
Miwoslav
19.02.10,09:49
Tu je článok o najrýchlejšie rastúcich spoločnostiach v Európe. http://www.readora.com/article/show/article/304/

Tak napríklad v prvej desiatke sú 2 spoločnosti, ktoré majú najväčší nárast zisku za posledných 5 rokov na takej službe, že z vaších fotografii z dovolenky Vám urobia fotoalbum ako tlačenú knihu. Takáto služba ich vyniesla na 5 a 6 miesto v rebričku najrýchlejšieho nárastu zisku všetkych Európskych firiem.
1.hugo
19.02.10,10:16
Podľa mna skús predaj zemného plynu pre autá, toho je málo a začínajú sa predávať možno by som to skombinoval aj s bio naftou, prípadne výroba.
Ingrid Ondruskova
21.02.10,18:59
Na jednom inzertnom portály som videla inzerát: "kúpim stravné
lístky v hodnote 70%", som z toho blbec, či niekto vôbec môže na to reagovať...alebo ten inzerát nechápem? Veď aj ja som "fasovala" v bývalom zamestnaní stravenky, ale vôbec nebol problém ich mínúť v obchode za tovar...
Dáša_
21.02.10,19:12
Na jednom inzertnom portály som videla inzerát: "kúpim stravné
lístky v hodnote 70%", som z toho blbec, či niekto vôbec môže na to reagovať...alebo ten inzerát nechápem? Veď aj ja som "fasovala" v bývalom zamestnaní stravenky, ale vôbec nebol problém ich mínúť v obchode za tovar...

no vieš, ale tekutú potravu za to nedávajú :D:D a takto sa dostanú k hotovosti.
accipiter
10.07.10,06:57
Ad Petra0017 príspevok 520
Preboha chceš ostať sám/a a poškodiť sa do budúcna ? Známy a kamaráti sú na iné ale nie na podnikanie. Ak ich nechceš stratiť alebo si narobiť si z nich nepriateľov a ľudí čo ta celý život budú podrážať. Nikdy nevolaj - nezačínaj biznis s priateľmi - nemiešaj to.
ACCNT
10.07.10,13:52
sice to tu uz nie je aktualne, pridam aj ja par napadov:

-co takto v blizkosti nejakeho turisticky atraktivneho centra vybudovat napr. rybnik a ponukat rybolov? takisto by sa hodila moznost si chyteni ulovok upiect,...

na zlatych pieskoch v bratislave je moznost wakeboardingu. co takto postavit nieco podobne pri nejakom inom jazere?

prip. prenajimat vznasadlo(aj ked na slovensku by sa to asi moc neuchitilo, lebo pozicovne je dost vysoke).

btw: neviem ci ste kukali ale v cesku vysielali den d....ludia s napadmi sa snazili ziskat peniaze na realizaciu napadov od investorov. mozte si to kuknut, mozno sa vam daco bude pacit.
link: www.ceskatelevize.cz/program/10266615369-31.03.2010-02:45-1-den-d.html
majo 1111
17.07.10,08:18
Keď máš peniaze stačí ich dobre investovať.A najlepšie bez rizika.mam také obchody kde sa platí všetko v hotovosti. Prakticky pri nakládke kamióna sa za tovar zaplatí, a za par hodín pri vykládke sú peniaze späť.Žiadne splatnosti na ktoré musíš čakať.za nejaké percenta sa vieme dohodnúť.Ak máš záujem ozvi sa.

Majo
Danielle369
01.08.10,12:59
založ si živnosť na venčenie psov..včera som ťa už potrebovala:)
vmsux
14.08.10,21:24
S tym vlastnorucnym ulovenim ryby, ktoru ti potom upecu, to je dobry napad. Videl som tu v Rusku a tam bol o to pomerne velky zaujem. Ale ci by to slo na Slovensku, neviem.
marjankaj
14.08.10,22:17
založ si živnosť na venčenie psov..včera som ťa už potrebovala:)

A na to treba živnosť? Kto by si to už dal do nákladov.:---
Ajuška
14.08.10,22:19
každý...:D...
marjankaj
14.08.10,22:21
Tak to mi poraď v akej živnosti by to mal byť výdavok na dosahovanie príjmov.
Ajuška
14.08.10,22:23
nedoplatil by si sa za takú radu...:D...
marjankaj
14.08.10,22:31
Aha, tak to asi nebude pre mňa to orechové.
Ajuška
14.08.10,22:34
veď ale Ty nie si "každý"...:D...
Dáša_
15.08.10,05:26
Tak to mi poraď v akej živnosti by to mal byť výdavok na dosahovanie príjmov.

no napríklad psí hotel :D:D
nika.sum
15.08.10,05:34
no napríklad psí hotel :D:D

Daska, ja som si to najprv precitala ako psi bordel:D:D. Tak som isla patrat o com ste pisali, a az potom som si vsimla ze je to psi hotel.:)
Danielle369
16.08.10,16:12
Takisto to môže byť upratovací servis...a venčenie psov je v tom zahrnuté
Zobral by na venčenie viacej psov
minaj
17.08.10,10:21
Mna by zaujimalo aky ja ne Slovensku dopyt po sluzbach sukromneho detektiva. Vyuzili ste uz niekedy takuto sluzbu? Vyuzili by ste to niekedy? V zahranici (zapad) je to asi bezne vyuzivane, ale ako je to na Slovensku?
Danielle369
17.08.10,15:39
Detektíva si najímajú aj poisťovacie spoločnosti...hlavne tam majú vela práce. Je aj na Slovensku o detektívov záujem.
Si prečítaj tu:
http://www.sme.sk/c/3498384/sukromni-detektivi-na-slovensky-sposob.html
Zoltán Kovács
26.03.11,05:30
Hele inzeráty sa podávajú niekde inde....
hubatá
26.03.11,06:47
Začala by som podnikať s našimi neprispôsobivými spoluobčanmi, niečo na spôsob Tomáša Baťu: v najodľahlejšej dedine s vysokou nezamestnanosťou, ale kvalitnou ornou pôdou by som dala pracovnú príležitosť našim bielym aj počerným neprispôsobivým spoluobčanom. Dnes to znie neuveriteľne, ale ja si naozaj pamätám že títo ľudia - pracovali. Potrebovali DOZOR, to je pravda, ale neboli na obtiaž celej spoločnosti ako je to dnes. Uplanili sa v poľnohospodárstve, pri ošetrovaní zvierat, ako traktoristi a pod. Bývali by v nenáročných ubytovniach, čo by sa dorobilo, tak by sa predalo, ostatné zamrazilo, zavarilo, vypálilo, nasušilo. Už tu vidím nekonečné množstvo pracovných príležitostí. A tie dotácie: z ÚPaSV na nezamestnaných, z MP SR na poľnohospodárstvo, z obecných úradov na verejno-prospešné práce ..... atď., atď.
Ty máš 2 mil. Sk ja mám dobré know-how nesadneme si k tomu?
nika.sum
26.03.11,07:06
Začala by som podnikať s našimi neprispôsobivými spoluobčanmi, niečo na spôsob Tomáša Baťu: v najodľahlejšej dedine s vysokou nezamestnanosťou, ale kvalitnou ornou pôdou by som dala pracovnú príležitosť našim bielym aj počerným neprispôsobivým spoluobčanom. Dnes to znie neuveriteľne, ale ja si naozaj pamätám že títo ľudia - pracovali. Potrebovali DOZOR, to je pravda, ale neboli na obtiaž celej spoločnosti ako je to dnes. Uplanili sa v poľnohospodárstve, pri ošetrovaní zvierat, ako traktoristi a pod. Bývali by v nenáročných ubytovniach, čo by sa dorobilo, tak by sa predalo, ostatné zamrazilo, zavarilo, vypálilo, nasušilo. Už tu vidím nekonečné množstvo pracovných príležitostí. A tie dotácie: z ÚPaSV na nezamestnaných, z MP SR na poľnohospodárstvo, z obecných úradov na verejno-prospešné práce ..... atď., atď.
Ty máš 2 mil. Sk ja mám dobré know-how nesadneme si k tomu?

Len co by na to nasi neprisposobivi obcania, ktori su zvyknutí na to ze davky pridu same a spolocnost sa postara. Zburaju si panelak, nevadi, ved ich prestahuju do noveho, naco sadit, ved nasadili sikovni susedia, staci len pozbierat...:confused:
hubatá
26.03.11,07:16
Nerozumela si ma nika.sum: niektorým sa chce pracovať, ale už majú taký image že ich fakt nikto nezamestná a pokiaľ sa nevyhrabú z osád, tak ani nádej na prevýchovu. Tým že máš kontrolu nad ich príjmom a vedia že ich môžeš z ubytovne kedykoľvek vyhodiť máš nad nimi neuveriteľnú moc. Okrem toho by sa museli tým slušným ľuďom sami prispôsobiť a chodiť do práce čisto oblečení, vyumývaní. Myslím že jedine keď dáš takémuto človeku prácu tak sa môže prevychovať. Nedá sa prevychovať ten čo sa musí večer po robote vrátiť do osady plnej bordelu, chlastu, kde sa on - čo pracuje - nevyspí a kde jeho deti, ktoré by tiež chodili do školy - nič dobré nevidia. Práve tým že je takýto človek zamestnaný mu svitá nádej do lepšieho života, lebo vie že za svoje peniaze si môže kúpiť krajšie oblečenie, stravu - nepodlieha beznádeji, lebo čaká len čo mu štát dá. Myslím že by sa našli medzi nimi takí ktorí by chceli aby sa mali lepšie aj za cenu že by boli zamestnaní.
nika.sum
26.03.11,07:39
Nerozumela si ma nika.sum: niektorým sa chce pracovať, ale už majú taký image že ich fakt nikto nezamestná a pokiaľ sa nevyhrabú z osád, tak ani nádej na prevýchovu. Tým že máš kontrolu nad ich príjmom a vedia že ich môžeš z ubytovne kedykoľvek vyhodiť máš nad nimi neuveriteľnú moc. Okrem toho by sa museli tým slušným ľuďom sami prispôsobiť a chodiť do práce čisto oblečení, vyumývaní. Myslím že jedine keď dáš takémuto človeku prácu tak sa môže prevychovať. Nedá sa prevychovať ten čo sa musí večer po robote vrátiť do osady plnej bordelu, chlastu, kde sa on - čo pracuje - nevyspí a kde jeho deti, ktoré by tiež chodili do školy - nič dobré nevidia. Práve tým že je takýto človek zamestnaný mu svitá nádej do lepšieho života, lebo vie že za svoje peniaze si môže kúpiť krajšie oblečenie, stravu - nepodlieha beznádeji, lebo čaká len čo mu štát dá. Myslím že by sa našli medzi nimi takí ktorí by chceli aby sa mali lepšie aj za cenu že by boli zamestnaní.

Za pokus by to stalo. Som si ista, ze by sa medzi nimi nasli taki, ktori by sa prilezitosti chytili, aj ked nie urcite vsetci (a nemyslim tym len tmavsich ale aj tych bielych neprisposobivych). Len je smutne, ze peniaze z eurofondov, kt. by mohli posluzit na rozbehnutie niecoho takehoto skoncia skor u podvodnikov. Nedavno to aj riesili v TV a bolo to o peniazoch pre romske iniciativy.
Myslienka pekna ale...Musis ist do politiky,ale ta skor meni ludi a nie k lepsiemu ako presadzuje dobre myslienky.:mee:
pavol54
26.03.11,08:04
Začala by som podnikať s našimi neprispôsobivými spoluobčanmi, niečo na spôsob Tomáša Baťu: v najodľahlejšej dedine s vysokou nezamestnanosťou, ale kvalitnou ornou pôdou by som dala pracovnú príležitosť našim bielym aj počerným neprispôsobivým spoluobčanom. Dnes to znie neuveriteľne, ale ja si naozaj pamätám že títo ľudia - pracovali. Potrebovali DOZOR, to je pravda, ale neboli na obtiaž celej spoločnosti ako je to dnes. Uplanili sa v poľnohospodárstve, pri ošetrovaní zvierat, ako traktoristi a pod. Bývali by v nenáročných ubytovniach, čo by sa dorobilo, tak by sa predalo, ostatné zamrazilo, zavarilo, vypálilo, nasušilo. Už tu vidím nekonečné množstvo pracovných príležitostí. A tie dotácie: z ÚPaSV na nezamestnaných, z MP SR na poľnohospodárstvo, z obecných úradov na verejno-prospešné práce ..... atď., atď.
Ty máš 2 mil. Sk ja mám dobré know-how nesadneme si k tomu?
No to by si musela dať ohradu okolo tej pôdy aby neutiekli, a ten dozor by musel mať silový prostriedok aby im zabránil v úteku(Ak tri policajné hliadky nedokážu presvedčiť školákov aby neničili školu ktorá ich má prevychovať k lepším zajtrajškom), a nad bránu pri vchode napísať,"Práca oslobodzuje" a to by EÚ začala jačať ako Viktorka pri splave
hubatá
26.03.11,17:54
Opakujem: týka sa to tých, ktorí chcú dobrovoľne pracovať a tým pádom aj slušne žiť. Vôbec nemám Pavol 54 na mysli tých ktorým sa nechce robiť. Tí nech naďalej žijú na sociálnych dávkach ktoré im my všetci platíme a myslím že cca 25 rokov zbytočne. To máš ako s alkoholikom: podať mu pomocnú ruku môžeš, ale ak on nevydrží - tak je tá pomocná ruka úplne zbytočná investícia a strata času pre obe strany.
BXLmiami
28.03.11,06:48
:) Samozrejme že pracovali,inak nedostali sociálne dávky:) O tom by vedel rozprávať môj nebohý otec,na stavbe ich vyplácali 1x týždenne a museli vždy dať aj potvrdenie koľko hodín odpracoval,ked to kleslo,že zo 2 dni spal po prechlastanej noci a nedostal potvrdenie,bolo tam treba fakt dobrého chlapa,ktorý im tie potvrdenia dával.:)
Mark Side
02.04.11,09:54
Zdravím všetkých zúčastnených :)

Nedá mi, aby som nereagoval :) Mám vyštudovaný smer environmentalistika a tak "trocha" sa do danej témy angažujem. V prvom rade chcem vyvrátiť všetky pochybnosti o tom, že vykurovanie biomasou je neekologické respekt. škodlivé pre ŽP (životné prostredie). Skôr než to rozvediem, spomeniem jeden negatívny postoj : Pokiaľ lokálne niečo intenzívne využívate respekt. spôsobujete emisie, tak je pochopiteľné, že to prírode nevonia :) po tejto stránke degradujete okolie ŽP. "všetkého veľa škodí" stručne ... Teraz sa vráťme k problematike: Uhlík (CO2, ...), ktorý strom počas svojho rastu z okolia prijíma sa skladuje v drevnej hmote/ biomase, pri spaľovaní sa teda do ovzdušia zákonite viac uhlíka nemôže uvoľniť než ten strom počas svojho rastu prijal. Problém je len v tom že strom ten uhlík prijímal za obdobie svojho rastu a pri spaľovacom procese sa uvoľní za veľmi krátku dobu, teda ťažisko alebo kritérium problému je "čas"(prijímania, uvoľňovania). Vysvetlenie som podal možno veľmi zjednodušene, ale na pochopenie podstaty myšlienky postačuje. Dúfam, že môj príspevok nevyvolá búrlivé reakcie. Netreba kráčať proti technike a vývoju ale treba sa snažiť o TUR (Trvalo udržateľný rozvoj) Ďakujem :)

Sám pestujem rýchlo rastúce dreviny, ale nie na vykurovacie účely ...:)
jkacica
06.06.11,06:55
majka tak ako si dopadla?otvorila si si penzion?
Indeed
06.06.11,07:34
Začala by som podnikať s našimi neprispôsobivými spoluobčanmi, niečo na spôsob Tomáša Baťu: v najodľahlejšej dedine s vysokou nezamestnanosťou, ale kvalitnou ornou pôdou by som dala pracovnú príležitosť našim bielym aj počerným neprispôsobivým spoluobčanom. Dnes to znie neuveriteľne, ale ja si naozaj pamätám že títo ľudia - pracovali. Potrebovali DOZOR, to je pravda, ale neboli na obtiaž celej spoločnosti ako je to dnes. Uplanili sa v poľnohospodárstve, pri ošetrovaní zvierat, ako traktoristi a pod. Bývali by v nenáročných ubytovniach, čo by sa dorobilo, tak by sa predalo, ostatné zamrazilo, zavarilo, vypálilo, nasušilo. Už tu vidím nekonečné množstvo pracovných príležitostí. A tie dotácie: z ÚPaSV na nezamestnaných, z MP SR na poľnohospodárstvo, z obecných úradov na verejno-prospešné práce ..... atď., atď.
Ty máš 2 mil. Sk ja mám dobré know-how nesadneme si k tomu?


Ano bolo by to možne , ale iba ako vo filme Total Recall.

Takže pracovné tábory, ina možnosť , ako ich prinutiť pracovať NEEXISTUJE !
Indeed
06.06.11,07:37
Zdravím všetkých zúčastnených :)

Nedá mi, aby som nereagoval :) Mám vyštudovaný smer environmentalistika a tak "trocha" sa do danej témy angažujem. V prvom rade chcem vyvrátiť všetky pochybnosti o tom, že vykurovanie biomasou je neekologické respekt. škodlivé pre ŽP (životné prostredie). Skôr než to rozvediem, spomeniem jeden negatívny postoj : Pokiaľ lokálne niečo intenzívne využívate respekt. spôsobujete emisie, tak je pochopiteľné, že to prírode nevonia :) po tejto stránke degradujete okolie ŽP. "všetkého veľa škodí" stručne ... Teraz sa vráťme k problematike: Uhlík (CO2, ...), ktorý strom počas svojho rastu z okolia prijíma sa skladuje v drevnej hmote/ biomase, pri spaľovaní sa teda do ovzdušia zákonite viac uhlíka nemôže uvoľniť než ten strom počas svojho rastu prijal. Problém je len v tom že strom ten uhlík prijímal za obdobie svojho rastu a pri spaľovacom procese sa uvoľní za veľmi krátku dobu, teda ťažisko alebo kritérium problému je "čas"(prijímania, uvoľňovania). Vysvetlenie som podal možno veľmi zjednodušene, ale na pochopenie podstaty myšlienky postačuje. Dúfam, že môj príspevok nevyvolá búrlivé reakcie. Netreba kráčať proti technike a vývoju ale treba sa snažiť o TUR (Trvalo udržateľný rozvoj) Ďakujem :)

Sám pestujem rýchlo rastúce dreviny, ale nie na vykurovacie účely ...:)

Koľko uhlíka uvoľni drevo pri spaľovaní, to NIKOHO NEZAUJÍMA !

Ľudí zaujíma aby palivo ktorým kúria bolo hlavne finančne dostupné .

Keď mudrlanti z SPP zdvihajú cenu za kubík plynu, do astronomických výšok.
marjankaj
06.06.11,07:52
Ano bolo by to možne , ale iba ako vo filme Total Recall.

Takže pracovné tábory, ina možnosť , ako ich prinutiť pracovať NEEXISTUJE !

A čo by mali akože robiť? Kto ich zamestná, keď ani našinci nemajú robotu?
To majú jedni kopať kanály a druhí zase zasypávať?

Je vôbec potrebná nejaká práca na Slovensku? Ak by bola, tak by asi tých nezamestnaných toľko nebolo.
Indeed
06.06.11,07:59
A čo by mali akože robiť? Kto ich zamestná, keď ani našinci nemajú robotu?
To majú jedni kopať kanály a druhí zase zasypávať?

Je vôbec potrebná nejaká práca na Slovensku? Ak by bola, tak by asi tých nezamestnaných toľko nebolo.


Roboty by bolo dost, ako piše hubata , v polnohospodárstve,
udržiavani a rekultivacii krajiny , v lesoch, prip aj v stavebnictve , stavaní ciest a dialnic atd.

Chýba však KONCEPCIA spravovania a rozvoja štátu.

Mne sa páči akú koncepciu rozvoja krajiny a hospodarstva mal Jan Antonin Baťa.

http://bsp40m.czechian.net/001.php
predajbytu
06.06.11,08:00
ak vies programovat, tak si kup licencie na development tools a vymysli dalsi "facebook"...
marjankaj
06.06.11,08:04
Roboty by bolo dost, ako piše hubata , v polnohospodárstve,
udržiavani a rekultivacii krajiny , v lesoch, prip aj v stavebnictve , stavaní ciest a dialnic atd.

Chýba však KONCEPCIA spravovania a rozvoja štátu.

Mne sa páči akú koncepciu rozvoja krajiny a hospodarstva mal Jan Antonin Baťa.

http://bsp40m.czechian.net/001.php

A platia to? Išli by tam robiť aj bieli?
marjankaj
06.06.11,08:29
No tak povedz konkrétne, kde berú zamestnancov. Štát sa snaží všade šetriť, prepúšťa ľudí. Diaľnice a cesty sú tiež pozastavené. Tam čo by robili? Hádzali lopatou a behali s fúrikom? Veď na to sú špeciálne stroje.
V lesoch zase ochranári sú proti likvidovaniu spadnutého dreva.

Ibaže by si ich zamestnal ty. Za primeraný plat.
Indeed
07.06.11,01:01
Roboty by bolo dost, ako piše hubata , v polnohospodárstve,
udržiavani a rekultivacii krajiny , v lesoch, prip aj v stavebnictve , stavaní ciest a dialnic atd.

Chýba však KONCEPCIA spravovania a rozvoja štátu.

Mne sa páči akú koncepciu rozvoja krajiny a hospodarstva mal Jan Antonin Baťa.

http://bsp40m.czechian.net/001.php


Pointou mojho prispevku je vyššie uvedený link.

Ak chceš reaguj naňho, a nevnucuj nám tu svoje DOHADY !
marjankaj
07.06.11,07:15
Ano bolo by to možne , ale iba ako vo filme Total Recall.

Takže pracovné tábory, ina možnosť , ako ich prinutiť pracovať NEEXISTUJE !

A ja zase reagujem na toto.
To ako keby si propagoval fašizmus. Akým právom ty chceš niekomu prikazovať čo má robiť? Čítal si si niekedy ústavu?
Napríklad v ydravotníctve chcú dávať hromadné výpovede? Prečo asi? Nemajú tam dosť roboty?
Aj cigáni sú ľudia ako všetci ostatní. Majú rovnaké práva a povinnosti. Že ich zneužívajú to je druhá vec.
Keď príde k súkromníkovi (alebo aj do štátneho úradu) sa uchádzať o prácu cigán a biely, čo myslíš, kto tú prácu dostane? V tomto sú cigáni určite znevýhodňovaní.
Môžeš dokázať opak, ak nejakých cigánov zamestnáš. Manažér.:cool:
pavol54
07.06.11,09:57
Správne si napísal že ústava zaručuje každému rovnaké práva a povinnosti.
Ak za mnou príde (ako sa mi to bežne stáva) nejaký "proletár", ktorý pozná svoje právo, za účasť v zamestnaní dostať výplatu, tak si musí byť vedomý toho že v zamestnaní si musí aj splniť svoje povinnosti. Ak to nepochopí moja kancelária je vybavená dvojfunkčnými dverami.
Ak sa niekto obráti na štát, dožadujúc sa svojich práv, potom štát má inštitúciu ktorá dokáže vymôcť splnenie povinností voči štátu, ak to jej zamestnanci nedokážu, nech ich presunú na stranu odkiaľ môžu požadovať svoje práva.
marjankaj
07.06.11,11:58
Ano bolo by to možne , ale iba ako vo filme Total Recall.

Takže pracovné tábory, ina možnosť , ako ich prinutiť pracovať NEEXISTUJE !

Aj APIKU by si poslal do pracovného tábora?:eek:
http://www.porada.sk/t169848-existuje-riesenie.html

z ústavy SR

Čl.18

(1) Nikoho nemožno poslať na nútené práce alebo nútené služby.
(2) Ustanovenie odseku 1 sa nevzťahuje na

a) práce ukladané podľa zákona osobám vo výkone trestu odňatia slobody alebo osobám vykonávajúcim iný trest, nahrádzajúci trest odňatia slobody,
b) vojenskú službu alebo inú službu ustanovenú zákonom namiesto povinnej vojenskej služby,
c) službu vyžadovanú na základe zákona v prípade živelných pohrôm, nehôd alebo iného nebezpečenstva, ktoré ohrozuje životy, zdravie alebo značné majetkové hodnoty,
d) konanie uložené zákonom na ochranu života, zdravia alebo práv iných.
e) menšie obecné služby na základe zákona.
marjankaj
07.06.11,12:04
Správne si napísal že ústava zaručuje každému rovnaké práva a povinnosti.
Ak za mnou príde (ako sa mi to bežne stáva) nejaký "proletár", ktorý pozná svoje právo, za účasť v zamestnaní dostať výplatu, tak si musí byť vedomý toho že v zamestnaní si musí aj splniť svoje povinnosti. Ak to nepochopí moja kancelária je vybavená dvojfunkčnými dverami.
Ak sa niekto obráti na štát, dožadujúc sa svojich práv, potom štát má inštitúciu ktorá dokáže vymôcť splnenie povinností voči štátu, ak to jej zamestnanci nedokážu, nech ich presunú na stranu odkiaľ môžu požadovať svoje práva.

Aké povinnosti si mal na mysli? Povinnosť pracovať? To bolo za socializmu.

Podľa ústavy SR občania majú na prácu PRÁVO a nie POVINNOSŤ.


Čl.35

(1) Každý má právo na slobodnú voľbu povolania a prípravu naň, ako aj právo podnikať a uskutočňovať inú zárobkovú činnosť.

(2) Zákon môže ustanoviť podmienky a obmedzenia výkonu určitých povolaní alebo činností.

(3) Občania majú právo na prácu. Štát v primeranom rozsahu hmotne zabezpečuje občanov, ktorí nie z vlastnej viny nemôžu toto právo vykonávať. Podmienky ustanoví zákon.

(4) Zákon môže ustanoviť odchylnú úpravu práv uvedených v odsekoch 1 až 3 pre cudzincov.
marjankaj
07.06.11,12:52
Nedržím stranu cigánom. Ale z niektorých diskutujúcich mám dojem, ako keby ich riadil Kotleba z Pospolitosti.
pavol54
07.06.11,15:20
Neviem čo je na tom kotlebovské (ak narážaš na mňa) mať povinnosť poslať deti do školy, neohrozovať nehygienou iných, atď, mohol by som tých povinností občana vymenovať x, povinnosť všeobecne dodržiavať zákony je kotlebizmus?
marjankaj
07.06.11,17:56
Neviem čo je na tom kotlebovské (ak narážaš na mňa) mať povinnosť poslať deti do školy, neohrozovať nehygienou iných, atď, mohol by som tých povinností občana vymenovať x, povinnosť všeobecne dodržiavať zákony je kotlebizmus?

O týchto porušovaní zákonov som nehovoril. Zákony platia pre všetkých. Teda mali by.
Ale vieš o nejakom zákone, ktorý prikazuje každému pracovať?
Gina Er
07.06.11,18:00
nejako táto debata utiekla od pôvodnej témy....ktovie,čo robí milionár-zadávateľ témy :D
marjankaj
07.06.11,18:17
nejako táto debata utiekla od pôvodnej témy....ktovie,čo robí milionár-zadávateľ témy :D

Ten je už dávno za kopečkami. Videla si dátum?
Ice dive
07.06.11,18:28
O týchto porušovaní zákonov som nehovoril. Zákony platia pre všetkých. Teda mali by.
Ale vieš o nejakom zákone, ktorý prikazuje každému pracovať?
pravdu máš! a aj si správne napísal, ústava dáva právo občanom na prácu, taktiež právo na zdravotnú starostlivosť, právo na podporu v nezamestnanosti, právo na dôchodok... a všetky tieto práva sú podmienené podmienkami... právo na zdravotnú starostlivosť - odvod do zdravotnej poisťovne, právo na dôchodok, podporu v nezamestnanosti - odvod do sociálnej poisťovne... z čoho vyplýva, ak chcem od štátu čerpať svoje "práva" mal by som splniť určité podmienky a k týmto právam prispieť... t.j. mať prácu a platiť odvody (také sci fi, že platiť si dobrovoľne príspevky je málo pravdepodobné resp. dlhodobo bez príjmu neudržateľné...)

nie som rasista a nefandím Kotlebovi a jemu podobným... len ma ide rozhodiť, od nervov, ak v TV vidím autentické zábery z osady, kde sa opálení ľud vzdáva svojho práva na prácu, avšak rad by čerpal ostatné práva, ako byty od starostku, elektriku a vodu zdarma, lebo šak nie je z čoho platiť a pod...

zaujímavé, že takých neopálených ľudí, čo sú často krát bičovaný osudom na pokraji biedy som v TV nevidel, ako horekujú ako sa o nich niekto má postarať...
pavol54
07.06.11,18:38
O týchto porušovaní zákonov som nehovoril. Zákony platia pre všetkých. Teda mali by.
Ale vieš o nejakom zákone, ktorý prikazuje každému pracovať?
prečo ma tlačíš do niečoho čo som nenapísal vzhľadom k štátu, ja som ilustroval na príklade vzťah práv a povinností napr u súkr. podnikateľa.
marjankaj
07.06.11,18:45
pravdu máš! a aj si správne napísal, ústava dáva právo občanom na prácu, taktiež právo na zdravotnú starostlivosť, právo na podporu v nezamestnanosti, právo na dôchodok... a všetky tieto práva sú podmienené podmienkami... právo na zdravotnú starostlivosť - odvod do zdravotnej poisťovne, právo na dôchodok, podporu v nezamestnanosti - odvod do sociálnej poisťovne... z čoho vyplýva, ak chcem od štátu čerpať svoje "práva" mal by som splniť určité podmienky a k týmto právam prispieť... t.j. mať prácu a platiť odvody (také sci fi, že platiť si dobrovoľne príspevky je málo pravdepodobné resp. dlhodobo bez príjmu neudržateľné...)

nie som rasista a nefandím Kotlebovi a jemu podobným... len ma ide rozhodiť, od nervov, ak v TV vidím autentické zábery z osady, kde sa opálení ľud vzdáva svojho práva na prácu, avšak rad by čerpal ostatné práva, ako byty od starostku, elektriku a vodu zdarma, lebo šak nie je z čoho platiť a pod...

zaujímavé, že takých neopálených ľudí, čo sú často krát bičovaný osudom na pokraji biedy som v TV nevidel, ako horekujú ako sa o nich niekto má postarať...

Veď ani ja nie som z tejto situácie nadšený. Treba nájsť nejaké zákonné východisko. Ale keď našim voleným zástupcom ide v prvom rade o dobré fleky a provízie, na tieto problémy príde rad až neskôr. Až všetko sprivatizujú, až už nebude čo uchmatnúť.
Opálený ľud sa nevzdáva práva na prácu. Skôr im ju nikto nechce poskytnúť. Veď kto by ich zamestnal a komplikoval si tak život. Skús si seba predstaviť v osade. Ako by si sa odtiaľ vyhrabal?
marjankaj
07.06.11,18:47
prečo ma tlačíš do niečoho čo som nenapísal vzhľadom k štátu, ja som ilustroval na príklade vzťah práv a povinností napr u súkr. podnikateľa.

Veď ty si to vztiahol na seba. Ja som v tejto téme reagoval iba na jeden riadok.
Ice dive
08.06.11,05:32
Veď ani ja nie som z tejto situácie nadšený. Treba nájsť nejaké zákonné východisko. Ale keď našim voleným zástupcom ide v prvom rade o dobré fleky a provízie, na tieto problémy príde rad až neskôr. Až všetko sprivatizujú, až už nebude čo uchmatnúť.
Opálený ľud sa nevzdáva práva na prácu. Skôr im ju nikto nechce poskytnúť. Veď kto by ich zamestnal a komplikoval si tak život. Skús si seba predstaviť v osade. Ako by si sa odtiaľ vyhrabal?
no ono stačí chcieť sa vyhrabať, resp. byť donútený sa vyhrabať... napr. u nás v dedine aj 2x do týždňa jazdí stará prehrdzavená dodávka, ktorú ak by zastavila mobilná STK zobrali by aj rodný list vodičovi a kráka na všetky strany... zbieram staré železo, batérie, káble, urobíme aj poriadok... a čuduj sa svete je to taký pravdepodobne obyvateľ osady... t.j. nikto ho nechcel zamestnať, tak si našiel spôsob obživy sám... (asi neplatí z tejto činnosti dane a ani odvody, avšak asi nevysí ani nikomu na krku...) jasné že to nemôžu robiť všetci, avšak za to kam sa dostalo ich etnikum si môžu sami a mali by sa snažiť aj sami si napraviť pošramotené meno...
Gina Er
08.06.11,12:21
Ten je už dávno za kopečkami. Videla si dátum?
videla....veď preto sa pýtam...možno už má tých miliónov viac :D
srska
08.06.11,12:26
no ono stačí chcieť sa vyhrabať, resp. byť donútený sa vyhrabať... napr. u nás v dedine aj 2x do týždňa jazdí stará prehrdzavená dodávka, ktorú ak by zastavila mobilná STK zobrali by aj rodný list vodičovi a kráka na všetky strany... zbieram staré železo, batérie, káble, urobíme aj poriadok... a čuduj sa svete je to taký pravdepodobne obyvateľ osady... t.j. nikto ho nechcel zamestnať, tak si našiel spôsob obživy sám... (asi neplatí z tejto činnosti dane a ani odvody, avšak asi nevysí ani nikomu na krku...) jasné že to nemôžu robiť všetci, avšak za to kam sa dostalo ich etnikum si môžu sami a mali by sa snažiť aj sami si napraviť pošramotené meno...
neboj, príde doba, že aj pešo budú chodiť a krákať: háá-réén-céé dróó-tóó-vať!!!
Rosko00
28.06.11,09:59
Podľa mňa kde sa dnes dá podnikať s minimálnym kapitálom je medzinárodný obchod z komoditami ale bacha na nepriestrelné kontrakty lebo prvý obchod by mohol byť tvoj posledný
trisestri
07.07.11,09:32
pečenie a predaj prasiatok na trhoch a jarmokoch prípadne aj býčkov pri kalkulovanej cene 4-5 eur za 100 g hotovej porcie
chov mangalic /typ prasiatka/,spracovanie a údenie-predaj výrobkov/po 8 eur údena slanina v predaji na Trnavskom mýte ide na dračku/
pestovanie eko zeleniny bez umelých hnojív a postrekov pre trhový predaj
hydinársky bitúnok pripadne spojený z vlastným chovom hydiny
áno viem že týmto aktivitám doteraz podmienky na trhu nepriali,ale nálady a dopyt spotrebitelov sa pomaly začína menit a predpokladám že trendy budú smerovat čím dalej viac ku kvalite potravín,pri stupajúcich cenách./prípadne stabilizáci,nie je predpoklad ich poklesu/
vranaiovaolga
29.07.11,09:45
p
markho
02.08.11,13:17
ahojte.mam 35000e na zaciatok podnikania.Viem,je to relativne,pre niekoho malo,pre ineho dost.zijem ale v Taliansku.chcem sa vratit na Slovensko na trvalo a zacat podnikat.Kosice,alebo oblast Kysuc/Turzovka/...smer podnikania?prisposobim sa :-)..
mattto
02.08.11,14:09
ahojte.mam 35000e na zaciatok podnikania.Viem,je to relativne,pre niekoho malo,pre ineho dost.zijem ale v Taliansku.chcem sa vratit na Slovensko na trvalo a zacat podnikat.Kosice,alebo oblast Kysuc/Turzovka/...smer podnikania?prisposobim sa :-)..


Sám musíš vedieť, načo máš vlohy, aké skúsenosti, čo vieš robiť, čo ťa živí teraz, čo by ťa bavilo... Podnikanie nie je stálica, ak chceš dosahovať dlhodobo výsledky, musí ísť o oblasť, ktorá ťa zaujíma, o ktorú budeš mať záujem a budeš si vyhľadávať informácie a snažiť sa zlepšovať. Investovať do oblasti, o ktorej nemáš prehľad a niekto ťa do tej oblasti iba pritiahne, sú viac-menej utopené peniaze...
Economic
02.08.11,14:15
ahojte.mam 35000e na zaciatok podnikania.Viem,je to relativne,pre niekoho malo,pre ineho dost.zijem ale v Taliansku.chcem sa vratit na Slovensko na trvalo a zacat podnikat.Kosice,alebo oblast Kysuc/Turzovka/...smer podnikania?prisposobim sa :-)..

Predpokladám že táto otázka je myslená skôr ako fór a nie je myslená vážne ? Či ?????
markho
02.08.11,15:53
preco ako for?nie su mi velmi zname pomery na svk ohladom podnikania.alebo zle som definoval svoju otazku?-6rocne neinteresantne riesenia zaciatku podnikania s 1,5-2 mil sk uz je neaktualne..preco teda ako FOR??alebo je to malo 35tis eu?alebo prevlada pocit ze je to vela a s takymi peniazmi sa da zacat hoci co?
kimstav
12.02.12,21:22
Odpisujem chalanovi čo chce začať v stavebníctve a čo mu ľudia hustia ,že aké je to jednoduché keď je kvalitný ,že to stačí na úspech.S týmto nesúhlasím. Ja takúto (firmu)skupinu mam zloženú s lúdi ktorý máju dlhodobú prax v zahraničí prevažne v Holandsku. Mame aj stránku www.kimstav.sk (http://www.kimstav.sk) .Je pravda, že každý je spokojný a vychvaľuje robotu,ale to nestačí na to aby bol na 100 percent pokrytý cely rok kvalitnými zákazkami. Meno sa buduje strašne ťažko. Inak povedane s 3 ľuďmi spravíte cca 7 rekonštrukcii bytov max.to už je celkom fajn,ale keď začínate tak kto vám dá 7 bytov?
Dodnes sa s tým trápim , ale cítim že svitá na dobre časí vďaka spokojným zákazníkom a taktiež kvôli ich reklame ktorá sa konečne ukazuje v prospech nových zákaziek.
Rudolf Kubík
27.02.12,21:08
Zaujímavou môže byť aj investícia do stále rastúceho telekomunikačného biznisu.
Ak máte ktokoľvek záujem, kľudne aj malé vstupné hodnoty, pre konkrétnu sumu nájdeme vhodný projekt ktorý zrealizujeme.
Naše čísla majú neustále rastúcu tendenciu a v telekom. podnikáme cca 8 - 10 rokov.
Prípadne som ochotný ísť do projektu v inom meste ako poradca.
Indeed
15.01.13,12:18
Ja už niekoľko rokov sledujem určitých ľudí,čo podnikajú tak,že začali takmer "z ničoho", teda určitý kapital museli mať
aspoň ten základný /niekoĺko desaťtisíc SKK na tovar/
a odpozoroval som nasledovné pravidlá:

1., je treba ponuknuť niečo po čom je DOPYT v tej lokalite kde chcem podnikať

napr. na dedine a v menších mestečkach asi nebude dopyt po nejakom kozmetickom salóne , skor sa tam uživí
predaj krmnej zmesky pre zvieratá
na druhej strane otvárať obchod s farmárskymi potrebami niekde v centre veĺkého mesta tiež nemá veĺkú šancu na uspech

2.treba odpozorovať NAKUPNÉ ZVYKY obyvateĺstva,ľudia budú stále chcieť nakupovať v tzv.kamenných obchodoch a tovar
vidieť na vlastné oči,vyskušať ho prip. ohmatať,
v e-shopoch budú nakupovať len určité špecifické tovary o ktorých si dopredu vedia zistiť ich kvalitu a vedia ,že nakupom cez internet ušetria podstatnú sumu /typický priklad- pneumatiky/
Teda LOKALITA kde bude umiestnený tento kamenný obchod či prevádzka služieb je veĺmi podstatná pre uspech v podnikaní
najidealnejšie je umiestnenie tam,kde sa počas celého dňa "premelie" čo najviac ľudí,teda v blizkosti polikliniky, autobusovej stanice a p. , otvárať prevádzku niekde na sidlisku na periferii,kde všetci ĺudia rano odchádzajú a večer prichádzaju a cez deň tam prebehne len poštárka a smetiari ,je istá a priama cesta ku skrachovaniu !

Tiež najidealnejšia lokalita na drobné podnikanie v maloobchode sú provinčné mestečka veĺkosti okolo 10 000 obyvateľov,vzdialené od veľkých okresných,či krajských miest okolo 60-80 km
strategia podnikateĺa v takomto mestečku bude postavená na tom,že stale tu bude istá klientela zákazníkov,ktorí su viac menej nutení nakupovať v tomto mestečku,lebo nemajú prostriedky ani sposob a možno ani chuť vypraviť sa na celý deń za nákupmi do veĺkých miest.
Na tejto strategii postavili svoj uspech istí podnikatelia z nábytkom.
3.rešpektovať miestnú konkurenciu
/dohodnuť sa z nimi na cenách,zmyslom je mať pokoj od nekonečného bonzovania,
nastrčených kontrol od všetkých možných uradov a inštitucii/
4.inovovať a rozširovať svoje podnikanie/to musí byť trvalý cieľ každého podnikateľa/
Indeed
12.02.14,09:16
Oživil by som po čase tuto temu.
kobolcs
12.02.14,11:51
staci zacat podnikat . napadov je tisic staci si vybrat ten spravny alebo okopirovat a robit nieco lepsie ako povodny zdroj. Ale treba brat to ako tvrdy biznis nie ako hobby, tj mysliet ako podnikatel nie ako dav/ spotrebitel.

A v com zacat . Mala hra sparujte zname firmy a s cim zacinali oni
1 Avon,
2 Nokia
3 Samsung

A predaj lexikonov
B vyrobca cestovin
C vyrobca papieru

googlovat je zakazene :)
Indeed
19.02.14,10:21
asi by si bolo treba uvedomiť jedno,

asi je nemožné kopirovať uspech znamych firiem

40 či 50 rokov dozadu nikto nevrati...

a s tým aj tie podmienky v ktorých tie firmy začínali

dnešná dobá je veľmi špecifická a aj slovenský trh je špecificky a aj slovenský zákazník ma špecifické zvyky a zmýšľanie.