sac
05.12.05,13:07
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Majka
05.12.05,12:24
Moj sen je kupit domcek v okoli kupelov -R.Teplice a pod. a prerobit si na penzion,prenajimat a starat sa o cely chod prevadzky........

zalezi od toho co ta bavi,cim sa chces zaoberat........


Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
renča1
05.12.05,13:08
najlepšie ich investovať do nehnuteľnosti, peniaze nestratia hodnotu. Som toho istého názoru , ako písala Majka.
ewap
05.12.05,13:10
Na Slovensku, teda aspoň na východnom, sa už nedá podnikať v ničom. Ak aj máš trocha peniažkov, nedajbože si zoberieš úver, kým sa dočkáš platieb od nádejných odberateľov tak aj skrachuješ. Možno prežiješ, keď všetko robíš sám. Ale akonáhle máš zamestnancov, výplaty, odvody..... škoda reči.
ondrejvla
05.12.05,13:30
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .

Môj názor - v tom, čo vieš, čomu rozumieš. Ak si krajčír, zbytočne si budeš otvárať živnosť, prípadne zakladať spoločnosť na vedenie účtovníctva, ak si ekonóm, pochybujem, že by si sa ako mäsiar uživil!
sac
06.12.05,06:35
No je to trochu o ničom , keď mám možnosť do niečoho investovať 2 mil. a byť sám sebe pánom a na druhej strane sa zamestnám ako nejaký poskok , kde do mňa bude nejaký priblblý šéf rýpať.
Jozef I
06.12.05,06:39
To je dobré ! Ja mám presne opačný problém. Viem v čom by som chcel podnikať a chýbajú mi tie 2 mil. Je to zaujímavé, že sme dvaja ludia a máme presne to, čo druhému chýba. :rolleyes:
STRELEC
06.12.05,06:43
No je to trochu o ničom , keď mám možnosť do niečoho investovať 2 mil. a byť sám sebe pánom a na druhej strane sa zamestnám ako nejaký poskok , kde do mňa bude nejaký priblblý šéf rýpať.

No veď Vlasta v príspevku Ti poradila podľa mňa perfektne: ísť do samostatnej činnosti ako živnostník (alebo v inej podobe) a skúsiť to bez šéfa! Resp. byť sám sebe šéfom aj upratovačkou. Máš k tomu niečo, čo drvivá väčšina začínajúcich (a nielen začínajúcich:) ) nemá - Sk. (prvotný kapitál). A skúsiť to v takom obore v ktorom "sa cítiš doma".
sac
06.12.05,07:07
To je dobré ! Ja mám presne opačný problém. Viem v čom by som chcel podnikať a chýbajú mi tie 2 mil. Je to zaujímavé, že sme dvaja ludia a máme presne to, čo druhému chýba. :rolleyes:

No škoda, že nie si z okolia , aj spoločník s dobrým nápadom a skúsenosťami by nemusel byť od veci.
sac
06.12.05,07:13
Môj názor - v tom, čo vieš, čomu rozumieš. Ak si krajčír, zbytočne si budeš otvárať živnosť, prípadne zakladať spoločnosť na vedenie účtovníctva, ak si ekonóm, pochybujem, že by si sa ako mäsiar uživil!

No keď máš remeslo to je jasné, ale môj prípad je taký, že som robil aj na stavbe, robil som ekonóma, potom som obchodoval s UA a teraz asi 5 r. robím s otcom projekčnú činnosť, ale nemám vysokú, aby som potom v tom mohol pokračovať. Takže vlastne viem s každého trochu, ale nič tak, aby som v tom bol macher.
STRELEC
06.12.05,07:31
No keď máš remeslo to je jasné, ale môj prípad je taký, že som robil aj na stavbe, robil som ekonóma, potom som obchodoval s UA a teraz asi 5 r. robím s otcom projekčnú činnosť, ale nemám vysokú, aby som potom v tom mohol pokračovať. Takže vlastne viem s každého trochu, ale nič tak, aby som v tom bol macher.
Pre takéto rozhodnutia môže ozaj človek iba zberať názory, podnety, ale rozhodnúť sa nejako musí - aj keď s tým, že to bude možno len prechodné riešenie. Napr.: v podobe sro (otca by som "použil" ako tzv. zodpovedného zástupcu pre živnosť + "zamestnanca") by som pokračoval v projekčnej činnosti, pokiaľ by som mal predpoklad, že ma to uživí a že ma to bude baviť. Napríklad.
Zita5
06.12.05,07:37
Já osobne by som investovala do nehnuteľnosti , ktorú by som potom prenajímala . Podľa mňa to je dnes najlepšie . Pokiaľ si ustriehneš platby za nájom , tak nevidím v tom problém . No však určite to záleží od toho , že na akom mieste sa nehnuteľnosť nachádza .:cool: :rolleyes:
ondrejvla
06.12.05,07:59
Ono sa povie investovať do nehnuteľnosti, lenže na to sú 2 mil.Sk málo ! Ešte keby to bolo v inej mene...
Jedine úver, a to určite nie malý, kúpiť a zrenovovať nehnuteľnosť, alebo vysúkať rukávy a postaviť novú, na zaujímavom mieste, no a potom prenájom. Ale ak ti to nepôjde, čo potom? Z čoho budeš splácať úver? To potom skôr navrhujem využiť otcove skúsenosti a vzdelanie, prijať kvalitného zamestnanca a sám sa pri ňom naučiť, čo budeš v budúcnosti potrebovať. Dobre pouvažuj, aby si nezasadil mrkvu do betónu - úroda potom nebude!
Maya1
06.12.05,08:27
Ja by som začala niečo nové, nič náročné, určite nie obchod a už vôbec nie reštauráciu. Remeslo mať nemusíš, stačí nápad a zamestnať niekoho kto to vie robiť a hlavne chce prácu a nemá možnosť. Napríklad mať kamiónovú dopravu a pritom nikdy nešoférovať kamión. A určite by som nepoužila svoje peniaze, tie by ostali niekde v rezerve v nehnuteľnosti.;) PS: Škoda, že ja nemám taký problém!!
Ivuska
20.12.05,01:40
V tom co ta bavi a v tom co si dobry.
KON-EKON
20.12.05,12:32
Kúp ornú pôdu a za 10 tis.Sk ročne ti ju zmolčujú,molčovať stačí na to, aby si mohol brať na to dotácie z EÚ. A to sú príjmy, ktoré sa nedania.Pôda je v tejto dobe veľmi dobrý obchod. Takže súhlasím s každým, kto hovorí o nehnuteľnostiach. Chápem to, že chceš otáčať tie peniaze. Môžeš skúsiť takto spolupracovať s nejakou realitkou, potrebujú takto vždy niečo kúpiť a drahšie predať. A takto môžeš mať výnos.
sac
21.12.05,07:01
No aby som pravdu povedal, čo je molčovať to teda nemám šajnu, ale nezdá sa mi, že by EU dávala niekomu peniaze za nič, alebo za nejakú nie veľmi zmyselnú činnosť.
No a čo sa týka investície do nehnuteľností , to je možno dobrá investícia, ale na uloženie peňazí a nie na živobytie. Kúpim trochu luxusnejší byt za 2 mil. a dám ho do prenájmu a koľko na tom zarobím? Nejakých pár tisícok mesačne a to za to nestojí, to môžem investovať do fondov a pod. a môžem na tom zarobiť omnoho viac, aj keď s väčším rizikom. No a okrem toho by som chcel aj niečo robiť a nie prenajímať nehnuteľnosť a sedieť doma, ale tie prachy trošku točiť .
webguru
21.12.05,08:52
Zda sa ze to nemas lahke - najst dobre podnikanie nie je lahke. Ak uz mas skusenosti s projekcnou cinnostou skus pohladat spolocnikov ktori maju zaujem ale nemaju peniaze (Jozef I je jeden kandidat). Namiesto tradicneho platu ponukni ciastocny plat a ciastocne podiel vo firme (po odpracovani urcitych rokov, postupne zvysovanie az po urcitu hranicu - daj si to urobit ako poriadnu podielnicku zmluvu dobrym pravnikom) - tak budes mat dobrych lojalnych zamestnancov ktorym zalezi na raste firmy a nie na vlastnom vrecku... Samozrejme to sa lahko hovori a tazsie realizuje, ale za pokus to podla mna stoji. Kedze kazdy tu odporuca nehnutelnosti urcite sa najde miesto pre projekcnu firmu ktora robi riadenie projektov vo vystavbe ci v konstrukcii ciest alebo inej infrastruktury... Dalsia moznost je - ak firma zacne a nebude mat dost projektov, zacat vlastny projekt. Inspiraciu Ti dam od jedneho mojho lienta - pred desiatimi rokmi zacal stavebnu firmu. Staval viacucelove budovy ako postove urady, ine mensie statne budovy, skoly a podobne. Po par rokoch mu doslo ze ked je budova postavena je pre neho pomerne jednoduche ponuknut kontrakt na udrzbu budov ktore postavil - sam ich najlepsie pozna, vlastnik mu doveruje, atd. Po piatich rokoch firmu rozdelil na dvoje - stavebna a udrzba. Dnes po desiatich rokoch je udrzba vacsia nez stavebna a toci viac nez 10 milionov rocne (v dolaroch :-) Samozrejme je tu tiez problem - kde najdes dost dobrych zamestnancov ktori Ti budu robit udrzbu... ale zda sa ze sikovnych remeselnikov nie je az take tazke najst, hlavne ak im dobre platis - a to nepojde z tvojho vrecka, takze by to malo byt OK :-)
ajobs
21.12.05,13:43
S tou sumou, ktorú máš sa dá robiť trading rôznych komodít alebo akcií, či derivátov cez internet, je to však značne rizikové, a musíš mať dosť skúsenosti z tohto obchodovania. Je však množstvo seminárov, ktoré ťa základné techniky naučia, potom už stačí iba PC, rýchle pripojenie na net a hlavne "feeling" na vývoj trhu.
Zárobky rádovo v desiatkach % nie sú neobvyklé, rovnako však môžeš stratiť trojnásobok !!!! vloženej sumy.
Pre profi traderov (najmä takých čo robia intraday trading-otvárajú a zatvárajú pozície v rámci jedného obchodného dňa), je optimálna suma okolo 100k USD.
sac
22.12.05,05:49
S akciami a pod. som sa chvíľu začal zaoberať , ale ako hovoríš potrebuješ dosť veľké skúsenosti , cez brokera to je také, že vlastne tvoje peniaze točí cudzí človek, ktorý keď mu obchod nevíde on príde možno o províziu , ale ty o svoje peniaze. No a život s rizikom , že jeden rok zarobíš napr. 500000 a druhý prídeš o všetko to nie je nič moc, to môžem rovno chodiť do kasína /čierna, červená/ alebo tipovať za veľké, ale to je pre iné povahy ako ja.
Osmijanko
29.12.05,19:25
S akciami a pod. som sa chvíľu začal zaoberať , ale ako hovoríš potrebuješ dosť veľké skúsenosti , cez brokera to je také, že vlastne tvoje peniaze točí cudzí človek, ktorý keď mu obchod nevíde on príde možno o províziu , ale ty o svoje peniaze. No a život s rizikom , že jeden rok zarobíš napr. 500000 a druhý prídeš o všetko to nie je nič moc, to môžem rovno chodiť do kasína /čierna, červená/ alebo tipovať za veľké, ale to je pre iné povahy ako ja.
Na finančných trhoch, ak nemáš dobrodružnú povahu, to radšej neskúšaj. Súhlasím s tým, že investovaním do nehnuteľností sa dá zarobiť. Mať k dispozícii 2 mil., tak by som kúpila malý byt s dobrou adresou /v BA/, luxusne zariadila a prenajala zahraničnému záujemcovi. Vyskúšané, overené. V prípade, že sa nevieš orientovať v problematike, využi služby RK.
KEJKA
29.12.05,21:25
najlepšia investícia je do nehnuteľnosti. Ak to nechceš riešiť jednorazovo, ale točiť peniaze, tak kupuj a predaj nehnutteľnosť. Zapoj realitky, alebo sa skus uchytit v RK, získaj skúsenosti. Kúp a predaj a zasa opakovane. V rôznych lokalitách.
Alebo využi svoje znalosti v projekcii, kúp pozemok aj malý, postav dom - domček, predaj a zasa sa pusť do dalsej stavby. Okolo toho je veľa vybavovačiek, zháňania, kontrolnej činnosti. Ale robíš sam pre seba a vidíš hmatateľný výsledok. Predať sa dá čokoľvek. Môžeš skombinovať s hypotékou alebo so stavebným úverom, alebo s úverom - dnes je to už ľahšie.
Jeden dom - to je otázka dvoch rokov a peniaze môžeš mať naspäť aj so slušným ziskom.
Luboš g
06.01.06,09:20
Nemáš tak úplnú pravdu./kúp pozemok postav dom a predaj/ Sám som to robil 5 rokov S 2,000,000 Sk zabudni !!!!!!! V mestách a v blízkom okolí cena pozemku 800-1500 Sk m2,v zastrčených dedinách to nemá význam,leboTi to nik nekúpi.Najmenší dom /bungalov/nepostavýš pod 1,500,000,Sk /svojpomocne/Kúpiť chalupu a predať? Pozri sa na nete na chalupy v horskom prostredí ,tie ceny. Sám by som niečo kúpil,ale za normálne ceny.S200,000,Sk si môžeš privyrobiť /ak sa Ti podarí niečo lacné kúpiť/,ale podnikať v nehnutelnostiach s dvojkou zabudni!!!!!!! Veľa šťastia Lubos g
KEJKA
06.01.06,14:16
Nemáš tak úplnú pravdu./kúp pozemok postav dom a predaj/ Sám som to robil 5 rokov S 2,000,000 Sk zabudni !!!!!!! V mestách a v blízkom okolí cena pozemku 800-1500 Sk m2,v zastrčených dedinách to nemá význam,leboTi to nik nekúpi.Najmenší dom /bungalov/nepostavýš pod 1,500,000,Sk /svojpomocne/Kúpiť chalupu a predať? Pozri sa na nete na chalupy v horskom prostredí ,tie ceny. Sám by som niečo kúpil,ale za normálne ceny.S200,000,Sk si môžeš privyrobiť /ak sa Ti podarí niečo lacné kúpiť/,ale podnikať v nehnutelnostiach s dvojkou zabudni!!!!!!! Veľa šťastia Lubos g
Len som vhcela povedať, že nehnuteľnosti považujem dnes za jedinú istotu. Bývam takpovediac v zastrčenej dedine a okolo mna sa len stavia a stavia.... blízko pri Bratislave - blavákov pribúda. Iste, tie peniaze sa až tak netočia, ale je to perspektívna činnosť. Sama som kúpila dom aj s pozemkom a hlboko pod 2 mil. Sk, stratová určite nebudem.
empty
08.01.06,18:03
V čom začať podnikať ?? Ja by som si na Slovensku zalozil nejaku malu stavebnu firmu zameranu na rekonstrukcne prace nehnutelnosti, s 2-3 robotnikmi by som odisiel do zapadnej europy napr. Anglicko. Tam by som zacal podnikat a konkuroval by som tamojsim podnikatelom nizsimi cenami sluzieb.
domapetrku
08.01.06,18:10
Môj názor - v tom, čo vieš, čomu rozumieš. Ak si krajčír, zbytočne si budeš otvárať živnosť, prípadne zakladať spoločnosť na vedenie účtovníctva, ak si ekonóm, pochybujem, že by si sa ako mäsiar uživil!

Plny a jednoznacny souhals. nehlede na to, ze kdyz clovek neco dela, musi ho to i bavit... Hezky vecer.;)
sac
10.01.06,06:44
V čom začať podnikať ?? Ja by som si na Slovensku zalozil nejaku malu stavebnu firmu zameranu na rekonstrukcne prace nehnutelnosti, s 2-3 robotnikmi by som odisiel do zapadnej europy napr. Anglicko. Tam by som zacal podnikat a konkuroval by som tamojsim podnikatelom nizsimi cenami sluzieb.

O takom dačom môže uvažovať človek, ktorý má riadne skúsenosti s niečim takým minimálne u nás príp. v susedných štátoch a nie začiatočník. Výsledok tohto podnikania by bol vopred jasný , nejasná by bola iba suma o ktorú by som prišiel.
empty
10.01.06,15:34
O takom dačom môže uvažovať človek, ktorý má riadne skúsenosti s niečim takým minimálne u nás príp. v susedných štátoch a nie začiatočník. Výsledok tohto podnikania by bol vopred jasný , nejasná by bola iba suma o ktorú by som prišiel.
sac da sa na to pozerat aj pesimisticky, suhlasim s tebou ze treba mat skusenosti a nie je to lahke.
To bol iba taky "podnikatelsky napad" zalozit si v SR zivnost, potom s nou podnikat v UK ako self employee s 2 zamestnancami ktori su sikovny a maju potrebne skusenosti v obore. Najlepsie je mat zmapovanu lokalitu kde je po takychto sluzbach dopyt a kde by sa dalo s takouto zivnostou uchytit. Na zaciatok by sa dalo usetrit na lacnejsej pracovnej sile a takto rozbehnut podnikanie.
Fair Jobs
11.01.06,14:30
Ahoj..

No tak to je zaujimava otazka, na ktoru sa dost tazko odpoveda verejne. Myslim, ze pokial by aj niekto vedel ako danu sumu zhodnotit a otacat v podnikani, asi by to tu ani nepisal a utekal rovno do banky. No par napadov by urcite bolo. Ako to tu uz niekto spominal, napadov je, len peniazi nie.
A pokial chce clovek mat taku sumu dlhsie, tak by totalny risk - napr. kasina, loterie skutocne mal vynechat.
Aj by som Ti poradila, no ako som si tu tak trochu citala, kopec ludi davalo rady, ale bez akehokolvek zasahu. Chcelo by to mozno mat trochu viac info o Tebe a slo by to lahsie. Ved podnikanie musi cloveka aj bavit..

Petra;)
Osmijanko
11.01.06,20:14
V čom začať podnikať ?? Ja by som si na Slovensku zalozil nejaku malu stavebnu firmu zameranu na rekonstrukcne prace nehnutelnosti, s 2-3 robotnikmi by som odisiel do zapadnej europy napr. Anglicko. Tam by som zacal podnikat a konkuroval by som tamojsim podnikatelom nizsimi cenami sluzieb.
Prečo hneď do zahraničia? Napr. v BA je problém nájsť zodpovednú firmu na čiastočnú rekonštrukciu bytu za normálne ceny /alebo aj nenormálne/, ktorá dodrží termín, nenavyšuje cenu a pracuje kvalitne. Ak by si takú mal, chýr o nej by letel aj bez reklamy a práce by bolo nad hlavu.
deha
13.01.06,12:22
Sac, v súčasnosti je problém s cenami energií.Možno by nebolo od veci zohnať si napr. prenájmom od št. lesov ten velky drvič stromov-Grizly v horách bola kalamita, tak si zajednat nejake kalamitné drevo a vyrábať zo stomov tú drevenú drť, to by sa dalo nejakým zariadením briketovať .V ne´dalekomPoľsku su vychytené domáce továrničky na vykurovacie pece práve týmito drevenými odpadmi, tak sa s nimi spojiť a predávať aj palivo s pieckami, alebo sa dohodnúť s teplárenskými spoločnosťami. Skús to teraz frčí!
horan
13.01.06,16:44
Kúp ornú pôdu a za 10 tis.Sk ročne ti ju zmolčujú,molčovať stačí na to, aby si mohol brať na to dotácie z EÚ. A to sú príjmy, ktoré sa nedania.Pôda je v tejto dobe veľmi dobrý obchod. Takže súhlasím s každým, kto hovorí o nehnuteľnostiach. Chápem to, že chceš otáčať tie peniaze. Môžeš skúsiť takto spolupracovať s nejakou realitkou, potrebujú takto vždy niečo kúpiť a drahšie predať. A takto môžeš mať výnos.

To čo píšeš o pôde, je blbosť - prepáč. Ak dostaneš dotáciu z EÚ najprv musíš mať projekt, ktorý posúdi komisia, a ak Ti to náhodou schvália a peniaze dostaneš, tak musíš min. 5 rokov pokračovať v poľnohospodárstve v danom odbore. Môžeš čakať kontroly z PPA, finančného úradu a ešte neviem odkiaľ, či si náhodou neporušil niektorú z podmienok priznania dotácie. Sankcie sú pomerne vysoké!zlezaradil To si radšej predsa len investuj do tej nehnuteľnosti iným smerom. Čau:) ;)
anto
13.01.06,18:04
Dva milióny pre začatie nie je nič moc, ale stačí na slušný zárobok. Treba využiť to, čo ste doteraz robili. Podnikatelia nie sú veľmi vzdelaní ľudia, ale majú odvahu robiť to, čo iní nerobia. A primerane riskujú.
katka76
14.01.06,18:15
Podla mojho nazoru je taka velka investicia na zaciatku do podnikania strasne velke riziko. Ako zacinajuci podnikatel by som nikdy neinvestovala tolke peniaze a hlavne bez skusenosti. Nehovoriac o tom, ze by som mala vahat, v com vlastne chcem podnikat a co by mi asi slo.
Keby som mala taku hotovost, urcite by som kupila nejaku nehnutelnost /v horsom stav,ale lacnejsiu/, urobila rekonstrukciu a predala.
Chvojkova
14.01.06,19:10
Ak sa môžem do vašej tvorivej debaty zapojiť, tak podľa mojich skúseností investovať do nehnuteľnosti je dnes veľmi závyské od lokality a to nie s 2 mil. Zaťiaľ čo som pri práci účtovníka zistila, tak najmenej náročné a relatívne výnosné je poskytovať pôžičky / zabezpečené nehnuteľ./ Sú pri tom minimálne náklady návratnosť pri troche rozumu a zhodnotenia rizík dosť vysoká.
kukučka
14.01.06,20:15
a čo tak prečítať si knihu od pána Kiyosakiho Bohatý táta chudý táta?

http://www.porada.sk/showthread.php?t=9866&highlight=bohat%FD+t%E1ta
Osmijanko
15.01.06,19:37
Ak sa môžem do vašej tvorivej debaty zapojiť, tak podľa mojich skúseností investovať do nehnuteľnosti je dnes veľmi závyské od lokality a to nie s 2 mil. Zaťiaľ čo som pri práci účtovníka zistila, tak najmenej náročné a relatívne výnosné je poskytovať pôžičky / zabezpečené nehnuteľ./ Sú pri tom minimálne náklady návratnosť pri troche rozumu a zhodnotenia rizík dosť vysoká.
Na toto ale treba mať žalúdok. Ide o to, že ak požičané peniaze nie sú včas a v plnej výške + úrok vrátené, siahaš ľuďom na ich domy a byty, robíš z nich pomaly bezdomovcov. Asi povieš, že biznis je biznis, ale ...
Chvojkova
15.01.06,19:56
Samozrejme že treba mať " chochmes" ale by ste boli prekvapený , koľký ľudia sa tým živia.Dokonca málokedy berú tie nehnuteľnosti. Ludia sú relatívne disciplinovaný, keď majú založenú nehnuteľnosť.A samozrejme že na to treba dvoch. Nechcem obhajovať tento spôsob ale rozmýšľali ste aj nad tým , aký je zisk pri nevinnom podnikaní ako predaj nápojov, alkoholu,atd. Keď nákup je za 1,50 a predaj za 6,- . Tam sa nikto nepozastavuje aký je rabat . Koľko krát viac ako 300%.
josefj
20.01.06,16:14
Samozrejme že treba mať " chochmes" ale by ste boli prekvapený , koľký ľudia sa tým živia.Dokonca málokedy berú tie nehnuteľnosti. Ludia sú relatívne disciplinovaný, keď majú založenú nehnuteľnosť.A samozrejme že na to treba dvoch. Nechcem obhajovať tento spôsob ale rozmýšľali ste aj nad tým , aký je zisk pri nevinnom podnikaní ako predaj nápojov, alkoholu,atd. Keď nákup je za 1,50 a predaj za 6,- . Tam sa nikto nepozastavuje aký je rabat . Koľko krát viac ako 300%.

Je to pravda, ale uz je tolko mineralok a alkoholu. Josef
varia
09.02.06,19:54
V zahraničí už existujú cintoríny pre zvieratá - u nás sa to zdá kuriózne, ale dá sa na tom aj zarobiť a zároven spraviť dobrú vec. Ja sama by som to nevedela robiť z citových dôvodov - podnikám v inej oblasti - ale som presvedčená, že sa na tom dá pekne zarobiť. Stačí si vybaviť povolenia, kúpiť a upraviť (stromy, tráva, kríky, oplotenie) menší pozemok, kontaktovať sa so zverolekármi, inzerovať, najať si šikovného kamenára na výrobu náhrobných kamenov, kúpiť staršie ale ešte zachovalé väčšie auto, ktorým by zamestnanci odniesli telo uhynutého domáceho miláčika, pripraviť si zmluvy na pozemky, na ktorých by boli hrobčeky (brrrr, preto to nerobím ja sama, milujem zvieratá, ale keby to konečne niekto urobil, mnohí by mu boli vdacní, predsa psíka, mačičku a iné zvieratá, ktoré sú skutočne členmi rodiny, je strašné len tak likvidovať ako smeti), dali by sa prenajať na istý počet rokov, cena by závisela od počtu rokov, od veľkosti, atd. atd. Cintorín pre zvieratá (trebalo by mu vymyslieť nejaký iný názov, v štátoch, o ktorých viem, že tam takéto cintoríny sú bežné, sa volajú rôzne, aby pôsobili utešujúco, napr. v Anglicku myslím "údolie poslednej vychádzky" či tak nejako) samozrejme sa oplatí založiť v blízkosti veľkého mesta, najlepšie Bratislavy, netreba asi vysvetlovať. Dúfam, že sa niekto na to podujme.
sac
10.02.06,07:59
No tak myslím, že u nás , aby také niečo fungovalo bude treba ešte dobrých pár rokov. Ešte snáď v Bratislave nejaká vyššia vrstva, čo nevie od rozkoše čo robiť /nie žeby som mal niečo proti zvieratám, ale že by som svojim uhynutým zvieratám prenajímal miesta na cintoríne to by som musel byť ďaleko "za vodou"/. A niekde tu na východe, kde plno ľudí nemá na svoje vlastné miesto na cintoríne ? No možno Kusaj od Mojsejovcov a pár podobných by sa našlo, ale asi by som sa vo firme nenadrel.
Clipper
27.02.06,09:47
ja chcem začať podnikať a nemám peniaze, nedalo by sa to nejako dohodnut o požičke so slušným úrokom ? samozrejme korektne, potreboval by som pozicat nejakých 400 tis, chcem zacat v reklamnej oblasti v BA, mám 5 ročné skusenosti.
ajobs
27.02.06,14:04
ja chcem začať podnikať a nemám peniaze, nedalo by sa to nejako dohodnut o požičke so slušným úrokom ? samozrejme korektne, potreboval by som pozicat nejakých 400 tis, chcem zacat v reklamnej oblasti v BA, mám 5 ročné skusenosti.

Ak ti nedala banka úver (môžeš ho skúsiť získať napr. s ručením nehnuteľnosťou), potom sa okrem nejakých rodinných pôžičiek ťažko dopátraš nejakého slušného úveru. Ak pôjdeš do firiem typu loan sharks -nechcem ich menovať, ale vieš o čo ide - tak za 400.000 Sk úveru získaného napr. na dobu 5 rokov zaplatíš celkovo pri mesačných splátkach 18.000 Sk sumu 1.044.000 Sk, takže naviac 644.000 Sk. :eek: Takže takéto pôžičky radšej neskúšaj.:cool: :rolleyes:
josefj
01.03.06,17:14
Clipper precitaj si sukromnu spravu. Tam mas odpoved na tvoj problem.
josefj
03.03.06,16:47
Clipper ponuka trva ,len do 6.3.2006
Barbara43
04.03.06,11:39
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Máš viac peňazí ako skúsenosti, to Ti však pre podnikanie nestačí. Vytrvalosť, odolnosť a ďalšie dôležité osobné vlastnosti. Rada od starších. V súčasnosti sa môžeš orientovať v oblasti "pomoci" deťom, seniorom, chorým a pod. Podľa mňa možno je to typ, kde by si spotreboval tie tvoje melóny. Veľa šťastia a vytrvalosti.
Marianna01
17.03.06,21:36
Dva milióny pre začatie nie je nič moc, ale stačí na slušný zárobok. Treba využiť to, čo ste doteraz robili. Podnikatelia nie sú veľmi vzdelaní ľudia, ale majú odvahu robiť to, čo iní nerobia. A primerane riskujú.
Ja i myslím, že práve preto sú ochotní riskovať a ako je známe, sprostému šťastie praje. :D;) .
Ináč, dva milióny je obnos, s ktorým sa podľa mňa dá rozbehnúť celkom slušný biznis. Nevravím, že na svetovej úrovni, ale na slovenskú úroveň do absolútne stačí. Len nabrať odvahu a investovať ich správne.
ivanivanovic
22.03.06,09:22
Zdaravim,

prvy prispevok :) takze moja otazka znie:

V com podnikat na vychodnom slovensku?

Dostal som typ ,ze nehnutelnosti ,ale nemam tak vysoky pociatocny kapital a tiez na vychode sa to velmi nehybe co sa tyka tych nehnutelnosti.

Skor by ma zaujimalo nie co co by my pomohlo navysit kapital a pripravit sa financne na to ked sa lady pohnu u nas na vychode.

Vypoctovu a kancelarsku tech. spojenu so servisom a predajom PC som tiez uz davno vylucil ,je jej tu pomerne dost.

Tak v com co by bola oblast ,ktora nemusi byt na trvalo proste nieco co by mohlo byt odrazovym mostikom do buducnosti na vychode.

Dakujem Za odpovede.
kitky
22.03.06,19:31
Na zaciatku si treba uvedomit ze hotove peniaze su hotove peniaze.
Ak ich investujes a tvoje podnikanie nebude uspesne uz nikdy sa k takejto hotovosti nedostanes.
Rozhodne by som celu sumu nepouzila na podnikanie a vybrala by som si to co mi vyhovuje najviac co viem najlepsie a co ma bude tesit.
Je jedno ze vsetko tu uz je ak to budes robit lepsie ako ostatni budes uspesny.
Vela zdaru

Kitky
comodo
22.03.06,19:52
Ja tu nechcem byt kontraproduktivny , ani kazit naladu, ale 1.5 melona na zacetie podnikania napr. s nehnutelnostou ci stavbou je malo. Sam som ich takmer mal ,robil som rekonstrukciu domu a zhltlo mi cih to ako zralok. Vsetko je svinsky drahe. A po tychto skusenostiach som vyhlasil, ze ak pridem o job budem murarom. Mozem byt blby ako motyka a budem brat 150 na hodinu bez papiera, bez zodpovednosti , odflaknem robotu a mam cistu hlavu.
No ,ale toto nerob >:-)
Marianna01
23.03.06,18:32
Ja tu nechcem byt kontraproduktivny , ani kazit naladu, ale 1.5 melona na zacetie podnikania napr. s nehnutelnostou ci stavbou je malo. Sam som ich takmer mal ,robil som rekonstrukciu domu a zhltlo mi cih to ako zralok. Vsetko je svinsky drahe. A po tychto skusenostiach som vyhlasil, ze ak pridem o job budem murarom. Mozem byt blby ako motyka a budem brat 150 na hodinu bez papiera, bez zodpovednosti , odflaknem robotu a mam cistu hlavu.
No ,ale toto nerob >:-)
Tak to máš pravdu! Ja som na murárov zvlášť vysadená, hlavne keď si príde dať spraviť účtovníctvo, ja mu poviem cenu a jeho predo mnou takmer vystrie, že koľko to pýtam za 15 minút roboty. Že keby on toľko bral, je už milionár!!! Jáááj, by sa mi chcelo zahrešiť, keď si na to spomeniem. A blbý ako motyka, ako píšeš...:cool:
A tiež máš pravdu, že z 1,5mil. veľa toho nenastaviaš... Ale táto téma asi nemala byť o stavbe, ale o realitke. (príspevok Ivanivaniča). Ale tiež si myslím, že to na realitku zďaleka nestačí, veď len založenie realitky voľačo stojí. Ak sa nemýlim, musí mať vysoké zákl. imanie, nespomeniem si aké, a to ešte nič nemá, len ZI... A to je dosť málo na takýto biznis.
S 1,5mil. možno predaj nejakého tovaru, do ktorého treba investovať, aby mohol stáť chvíľu na predajni. Pozor, z malých vecí sú malé peniaze! Čím väčšie a drahšie veci predávaš, tým viac zarobíš
caco
27.03.06,15:48
V zahraničí už existujú cintoríny pre zvieratá - u nás sa to zdá kuriózne, ale dá sa na tom aj zarobiť a zároven spraviť dobrú vec. Ja sama by som to nevedela robiť z citových dôvodov - podnikám v inej oblasti - ale som presvedčená, že sa na tom dá pekne zarobiť. Stačí si vybaviť povolenia, kúpiť a upraviť (stromy, tráva, kríky, oplotenie) menší pozemok, kontaktovať sa so zverolekármi, inzerovať, najať si šikovného kamenára na výrobu náhrobných kamenov, kúpiť staršie ale ešte zachovalé väčšie auto, ktorým by zamestnanci odniesli telo uhynutého domáceho miláčika, pripraviť si zmluvy na pozemky, na ktorých by boli hrobčeky (brrrr, preto to nerobím ja sama, milujem zvieratá, ale keby to konečne niekto urobil, mnohí by mu boli vdacní, predsa psíka, mačičku a iné zvieratá, ktoré sú skutočne členmi rodiny, je strašné len tak likvidovať ako smeti), dali by sa prenajať na istý počet rokov, cena by závisela od počtu rokov, od veľkosti, atd. atd. Cintorín pre zvieratá (trebalo by mu vymyslieť nejaký iný názov, v štátoch, o ktorých viem, že tam takéto cintoríny sú bežné, sa volajú rôzne, aby pôsobili utešujúco, napr. v Anglicku myslím "údolie poslednej vychádzky" či tak nejako) samozrejme sa oplatí založiť v blízkosti veľkého mesta, najlepšie Bratislavy, netreba asi vysvetlovať. Dúfam, že sa niekto na to podujme.

až tak jednoduché to nieje,hygienici ti dajú riadne zabrat a najmä ak to má byť v meste
caco
27.03.06,19:03
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
nj možností je viacej a záleží aj natom čo by ťa bavilo.čo tak chov rakov;)
dodávka pre hotely a reštaurácie,mraziarne mrkni na http://www.vurh.jcu.cz/studium/raci/indexrak.htm
tam najdes bližšie informácie okolo toho
alebo pozeraj okolo seba čo ludia najviac potrebujú,kupujú,používajú,túžia:rolleyes:
sac
28.03.06,08:11
nj možností je viacej a záleží aj natom čo by ťa bavilo.čo tak chov rakov;)
dodávka pre hotely a reštaurácie,mraziarne mrkni na http://www.vurh.jcu.cz/studium/raci/indexrak.htm
tam najdes bližšie informácie okolo toho
alebo pozeraj okolo seba čo ludia najviac potrebujú,kupujú,používajú,túžia:rolleyes:

No ja neviem chov rakov možno nie je zlý nápad, ale púšťať sa do vecí o ktorých nemám ani šajnu, no na to si netrúfam, je to veľký risk, ešte tak s niekým , kto sa vyzná, ale sám v žiadnom prípade aj keď by to nemuselo byť zlé.
caco
28.03.06,11:23
No ja neviem chov rakov možno nie je zlý nápad, ale púšťať sa do vecí o ktorých nemám ani šajnu, no na to si netrúfam, je to veľký risk, ešte tak s niekým , kto sa vyzná, ale sám v žiadnom prípade aj keď by to nemuselo byť zlé.

ok,tak dalšia rada.;)ktorá je možná len do mesta.spraviť v meste dielnu a požičovnu náradia.
Potrebuješ ktomu rôzne náradie,budovu,pongy.ono požičovna sa najde asi v každom meste,ale nie každý ma dielnu kde by si to mohol upnut do zveráka a v klude robit.Hodinová platba za použitie dielni,použitie zváračky atd.zároven predaj pílkových listov,rezných kotúčov,elektród,vrtákov atd.prípadne spravit z nejakou firmou zmluvu a predávať a používať jej výrobky.pre nich reklama o spolahlivosti ich výrobkov a preteba hádam nižšia cena pri nákupe
samozrejme dielna by mala byť vybavená všetkým možným elektrickým náradím .kolko krát si niekto potrebuje niečo pozvárat a nemá kde.malá fréza,sústruh/v Metre mali za cca.28000sk/vrtačky,brúsky atd. ktomu predaj materiálu-jokle,l-ka ,gulatina,T-čka atd.
Dá sa okolo toho ešte kopa vecí
Marianna01
28.03.06,15:11
ok,tak dalšia rada.;)ktorá je možná len do mesta.spraviť v meste dielnu a požičovnu náradia.
Potrebuješ ktomu rôzne náradie,budovu,pongy.ono požičovna sa najde asi v každom meste,ale nie každý ma dielnu kde by si to mohol upnut do zveráka a v klude robit.Hodinová platba za použitie dielni,použitie zváračky atd.zároven predaj pílkových listov,rezných kotúčov,elektród,vrtákov atd.prípadne spravit z nejakou firmou zmluvu a predávať a používať jej výrobky.pre nich reklama o spolahlivosti ich výrobkov a preteba hádam nižšia cena pri nákupe
samozrejme dielna by mala byť vybavená všetkým možným elektrickým náradím .kolko krát si niekto potrebuje niečo pozvárat a nemá kde.malá fréza,sústruh/v Metre mali za cca.28000sk/vrtačky,brúsky atd. ktomu predaj materiálu-jokle,l-ka ,gulatina,T-čka atd.
Dá sa okolo toho ešte kopa vecí

Toto je náhodou veľmi zaujímavý nápad. Takéto služby u nás úplne absentujú a ten, kto sa ich chytí prvý, má v podstate vyhrané. Len správne nastaviť ceny, urobiť tomu dobrú reklamu - mohlo by to vyjsť!
alino1975
12.04.06,05:10
daj vedieť o sebe na straka.pavol@bestgroup.sk poradím a pomôžem
Viera123
12.04.06,06:29
No aby som pravdu povedal, čo je molčovať to teda nemám šajnu, ale nezdá sa mi, že by EU dávala niekomu peniaze za nič, alebo za nejakú nie veľmi zmyselnú činnosť.
No a čo sa týka investície do nehnuteľností , to je možno dobrá investícia, ale na uloženie peňazí a nie na živobytie. Kúpim trochu luxusnejší byt za 2 mil. a dám ho do prenájmu a koľko na tom zarobím? Nejakých pár tisícok mesačne a to za to nestojí, to môžem investovať do fondov a pod. a môžem na tom zarobiť omnoho viac, aj keď s väčším rizikom. No a okrem toho by som chcel aj niečo robiť a nie prenajímať nehnuteľnosť a sedieť doma, ale tie prachy trošku točiť .
No to s tebou úplne súhlasím prenajímať nehnuteľnosť nie je veľmi dobrá myšlienka v tv. prípade, sú s tým len starosti, nevieš, na koho natrafíš, či ti bude platiť nájom, či s ním nebudú problémy, trebárs, či ti nezničí byt, atď. Ale na nejakú väčšiu "prevádzku" zasa s tým 1,5 - 2 miliónmi, tiež nie je dostatok.
Určite by som skúsila to, čo si spomínal okolo tých projektov, že ty nemáš vysokú, vôbec nevadí, ako už uvádzali poraďáci predo mnou.
Maya1
12.04.06,07:05
sac, tak čo, už si si vybral? Kde si investoval?
sway
12.04.06,07:17
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .

Ak máš chuť a dosť energie daj sa na zámer ktorý podporia i dotácie EÚ - domov-penzión pre prestárlych občanov - je to veľmi lukratívna záležitosť, ak máš niečo do štartu - ale dosť náročná organizačne, nakoľko povybavovať všetko je ozaj náročné, ale o takéto podnikanie má neskutočnú odozvu (o tieto penzióny je vysoký dopyt a je ich veľmi málo) a je naozaj zaujímavé - ale je to podnikanie ktoré zhltne človeka - a nie len jedného..., len záleží v akom regióne mieniš podnikať.
no držím palce!:p;)
sac
13.04.06,05:02
sac, tak čo, už si si vybral? Kde si investoval?

Zatiaľ stále pracujem a nič čo by som videl nejak reálne som nenašiel, takže hľadám skôr niekoho s kým by som sa dal dokopy a chýba mu kapitál, keďže sám sa do horeopisovaných mne neprebádaných oblastí určite nepustím, lebo je to pre mňa viac ako únosný risk.
pre...
13.04.06,18:56
nauč tie peniaze , aby pracovali oni pre teba a nie ty pre nich.
žeby pasívny príjem

využi ČIĽ - čas iných ľudí a PIĽ - peniaze iných ľudí

a svoj kapitál máš rezervný na prípravu a vybudovanie tohoto spôsobu.
pre...
13.04.06,18:58
a ešte jeden dovetok - ak hľadáš produkt , tak to je jedno ,lebo zobchoduješ tým čokoľvek. Je to iba v tebe.
anto
14.04.06,05:14
A ešte by som doporučoval naštudovať si dobre problematiku každého podnikateľského zámeru, pretože cesta nevedie k cieľu cez pokusy. Obdobie pokusov a garážových podnikateľov už skončilo. Teraz sú dôležité vedomosti a znalosti. Ja som tiež začínal v garáži, veľmi tvrdou prácou spolu s mojimi kolegami sme vybudovali firmu, ktorá je špičkou na Slovensku a zamestnáva 58 pracovníkov. Veľmi dobre sa ujímajú alternatívne energie, veterná, slnečná energia, nízkopotienciálne teplo, vodná energia. Má to rastúci trend a objavujú sa tam zaujímavé oblasti - napríklad chýbajú generátory el. energie, prevodníky, riadiace jednotky, zásobníky na teplo atd.....
korela
24.04.06,15:33
Vidím, že ešte stále je táto téma aktuálna. Prešla som si ju a všimla som si, že veľa ľudí ťa nahováralo na nehnuteľnosti. Niekto aj v spojení s penziónom pre dôchodcov. Tam je možné získať údajne aj dotácie. Písal si, že spolupracuješ s otcom v projekčnej činnosti. Tak uvažujem, že by ti nemuselo byť cudzie zrekonštruovanie nehnuteľnosti - kultúrnej pamiatky. Ako je to tam s dotáciami to neviem. Ale spojiť to ak nie s hotelovou činnosťou, tak s penziónom, by bolo lukratívne. V okolí, v ktorom bývaš, by sa niečo určite dalo nájsť. Tu je aktuálny zoznam ponúkaných pamiatok na Slovensku http://www.pamiatky.sk/puc/index.htm. Cena sa stanovuje dohodou. Jediné riziko je trpezlivosť pri dodržovaní pamiatkového zákona. Ale keď sa podarí pekná vec, tak radosť je dvojnásobná. Pre seniorov aj trochu odľahlé miesto nie je na príťaž. Skôr naopak. Inak aj Porade.sk nedávno niekto pátral už po zakúpení kultúrnej pamiatky a hľadal info pre zaúčtovanie. A tam z posudkovej ceny cca 2,5 milSk sa zakupoval objekt iba za 400 tis.Sk. Cena rekonštrukcie sa odvíja od charakteru stavby a jej poškodenia.
hana 10
13.05.06,07:13
nauč tie peniaze , aby pracovali oni pre teba a nie ty pre nich.
žeby pasívny príjem

využi ČIĽ - čas iných ľudí a PIĽ - peniaze iných ľudí

a svoj kapitál máš rezervný na prípravu a vybudovanie tohoto spôsobu.
myslis tym necha to v banke: podielove certifikaty, terminovane vklady atd?
Margita1
14.05.06,09:44
nauč tie peniaze , aby pracovali oni pre teba a nie ty pre nich.
žeby pasívny príjem

využi ČIĽ - čas iných ľudí a PIĽ - peniaze iných ľudí

a svoj kapitál máš rezervný na prípravu a vybudovanie tohoto spôsobu.
Je pekne, že sa snažíš niekomu pomôcť, ale zdá sa mi , že slová asi ani nevieš čo znamenajú. Pretože si dovolím tvrdiť, že nie sú Tvoje a patria Kiyosakimu.Ale ak na to máš tak jej poraď konkrétnym príkladom šitým na túto dobu.
perfecto
30.05.06,18:21
Sac, v súčasnosti je problém s cenami energií.Možno by nebolo od veci zohnať si napr. prenájmom od št. lesov ten velky drvič stromov-Grizly v horách bola kalamita, tak si zajednat nejake kalamitné drevo a vyrábať zo stomov tú drevenú drť, to by sa dalo nejakým zariadením briketovať .V ne´dalekomPoľsku su vychytené domáce továrničky na vykurovacie pece práve týmito drevenými odpadmi, tak sa s nimi spojiť a predávať aj palivo s pieckami, alebo sa dohodnúť s teplárenskými spoločnosťami. Skús to teraz frčí!
-----------------------
Dobra rada, suhlasim. "Frci" to, resp. zacina "frcat", to je fakt.
sac
06.06.06,06:41
Konkurovať leasingovkám ??., ktoré majú okrem iného zmluvy s predajcami a poskytujú ešte ďalšie výrazné zľavy pri kúpe na leasing ?? /ak sa bavíme o nových autách/ pozri koľko preplatíš pri dajme tomu 50% akontácii za 3 roky pri novom aute za 0,5 mil. dajme tomu 40 tis. t.j. z 0,5 mil zarobím ročne 13 300 Sk ? A risk s tým spojený / krádež, totál. havária a pod./. A pri jazdenkách je to podobné, takže na takom dačom reálne zarobiť je bez šance.
Drayer
06.06.06,17:34
Témy ktoré tu bežali najčastejšie určíte nebudú pre teba vhodne. Nie je reálne podnikať s nehnuteľnosťami pokiaľ máš vstupný kapitál len 1 500 000,-Sk. Takisto v cestovnom ruchu je na Slovensku ťažko podnikať, na rozbehnutie penziónu je treba mat poriadne skúsenosti, peniaze a dotácie od EU nezískaš jednosucho. Bez ľudí čo v tom vedia chodiť sa ani nepohneš.

Pozri sa okolo seba. Cely svet žije obchodom. Každá jedna firma tvorí zisk obchodom. Tak sa obhliadni okolo seba, nájdi hlavne to čo ľudia chcú, čo kupujú. Nemusí to mat s tvojimi doterajšími obormi nič spoločné. Po nájdení vhodného produktu (produktov) sa dohodni s dodávateľom prip. výrobcom na provízii a môžeš začať.

Nemusíš vopred nakúpiť neviem koľko výrobkov a potom sa ich snažiť predať. Stačí jeden prezentačný. Ostatné budeš objednávať až po tom ako budeš mať záväzného záujemcu o ponúkaný produkt.
Jednoducho: Nízke vstupne náklady a pri dobrom marketingu veľmi slušný zárobok.

Odporúčam: Pokiaľ si si nie so svojim nápadom 100% istý, alebo pokiaľ nemáš vopred istého odberateľa (zmluvne podchyteného), tak nikdy neinvestuj viac než 1/3 tvojho kapitálu.
sac
07.06.06,05:20
ALE niektorý podnikatelia maju nulové príjmi a lisingovky ani banky im ani náhodov "nepojčajú" a tak som to myslel. Samozrejme nezaplatí splátku a auto beriem speť ved je moje a to bez vrátenia peňazí ktoré už zaplatil lebo v zmluve by to bolo ošetrené a pokračujem ďalej. Veď podnikateľ bez auta je... stratený a na tých starých šunkách čo niektorý chodia no ale nové chcú.!
No lenže auto nie je pozemok, a ten "niektorý podnikateľ" keď vie že bude mať moje auto pár mesiacov /lebo už potom nebude mať na to/ mu môže dať pekne zabrať a potom servis bude stáť ďalšie peniaze, nehovoriac o tom , že keď je podnikateľ v takej fin. situácii, tak koľko mi asi bude schopný platiť ? Auto poškodí, pokazí, poisťovňa ti všetko nepreplatí, budeš sa s ním súdiť ? Čo vysúdiš, keď nemá prachy ? Dík za radu, ale nič horšie v čom začať podnikať ako toto ma momentálne nenapadá, a to o autách si myslím viem pomerne dosť.
sac
07.06.06,05:30
Témy ktoré tu bežali najčastejšie určíte nebudú pre teba vhodne. Nie je reálne podnikať s nehnuteľnosťami pokiaľ máš vstupný kapitál len 1 500 000,-Sk. Takisto v cestovnom ruchu je na Slovensku ťažko podnikať, na rozbehnutie penziónu je treba mat poriadne skúsenosti, peniaze a dotácie od EU nezískaš jednosucho. Bez ľudí čo v tom vedia chodiť sa ani nepohneš.

Pozri sa okolo seba. Cely svet žije obchodom. Každá jedna firma tvorí zisk obchodom. Tak sa obhliadni okolo seba, nájdi hlavne to čo ľudia chcú, čo kupujú. Nemusí to mat s tvojimi doterajšími obormi nič spoločné. Po nájdení vhodného produktu (produktov) sa dohodni s dodávateľom prip. výrobcom na provízii a môžeš začať.

Nemusíš vopred nakúpiť neviem koľko výrobkov a potom sa ich snažiť predať. Stačí jeden prezentačný. Ostatné budeš objednávať až po tom ako budeš mať záväzného záujemcu o ponúkaný produkt.
Jednoducho: Nízke vstupne náklady a pri dobrom marketingu veľmi slušný zárobok.

Odporúčam: Pokiaľ si si nie so svojim nápadom 100% istý, alebo pokiaľ nemáš vopred istého odberateľa (zmluvne podchyteného), tak nikdy neinvestuj viac než 1/3 tvojho kapitálu.


No toto je určite dobrá rada, ale mne sa zdá akoby tu už bolo skoro všetko a absolutne ma nenapadá aký tovar by som kúpil od výrobcu a následne ho niekomu predal, keď ten potencionálny kupec si ho vlástne môže kúpiť od výrobcu tiež /keď sa nebavíme samozrejme o veciach za pár tisícok napr. kúpim 1 vysávač za 20 tis. a budem chodiť po firmách a keď ho predám kúpim ďalší :) ./ Pri veciach za rádovo 100 tis. by to určite bolo zaujímavé, no ale keď niekto dá za nejaký tovar povedzme 0,5 mil. tak tiež nie je hlúpy a v súčasnej dobe internetu a pod. si za pár min zistí ceny inde /u výrobcu/ zľavy, akcie a pod.
Drayer
08.06.06,04:57
No toto je určite dobrá rada, ale mne sa zdá akoby tu už bolo skoro všetko a absolutne ma nenapadá aký tovar by som kúpil od výrobcu a následne ho niekomu predal, keď ten potencionálny kupec si ho vlástne môže kúpiť od výrobcu tiež /keď sa nebavíme samozrejme o veciach za pár tisícok napr. kúpim 1 vysávač za 20 tis. a budem chodiť po firmách a keď ho predám kúpim ďalší :) ./ Pri veciach za rádovo 100 tis. by to určite bolo zaujímavé, no ale keď niekto dá za nejaký tovar povedzme 0,5 mil. tak tiež nie je hlúpy a v súčasnej dobe internetu a pod. si za pár min zistí ceny inde /u výrobcu/ zľavy, akcie a pod.

Keď sa dohodnete s firmou na provízii napr. 20%, tak Váš potenciálny kupca nezoženie produkt lacnejšie, ako za cenu ktorú mu zaň ponúkate vy. Dokonca ani tak že kontaktuje priamo firmu ktorá daný produkt vyrába. Je to jednoducho súčasť obchodnej stratégie väčšiny firiem. Ide im hlavne o to aby motivačne podporili svojich obchodných partnerov a tí predali čo najviac ich produktov. Keby to tak nerobili išli by sami proti sebe.

Aj s predajom výrobkov za napr. 20 tis. sa dá slušne zarobiť. Mám osobné veľmi dobré skúsenosti aj s predajom produktov v cene 8 tis. Pri mojej investícii len 1000,-Sk s DPH do reklamy (správne orientovanej) som dokázal vytvoriť mesačný čistý zisk okolo 15 000,-Sk a to všetko išlo popri môjmu zamestnaniu.
sac
08.06.06,05:04
počuj ty si ako moja žena stále na veci hľadá len to prečo nie a prečo sa to nedá ale ako sa to dá tak aby to bolo ok na to nemyslí a ani tak nevie myslieť zaujímavé to sú určité tapi ľudí asik.

Pri tej druhej polke vety si už zaspával , alebo ťa niečo zmohlo??? :p
Je pravda, že sa ťažko púšťam do niečo nového a riskantného, ale keby som bol zase taký :eek: tak nemám 1,5 - 2 mil. , ktoré by som chcel niekde rozumne investovať nemyslíš ?, aj keď podľa toho ty si asi z už z oveľa vyššej kategórie.
ajobs
08.06.06,21:30
Myslím, že jedným z najlepších tovarov, ktoré sú na trhu a sú v nákupe a predaji vysoko likvidné, sú predovšetkým akcie, indexy, CFD, Forexy a pod. Samozrejme, aj vysoko rizikové. Po kvalitnej a dlhoročnej(mesačnej) príprave sa oplatí začínať s kapitálom okolo 20-30k USD. Všetko v dematerializovanej podobe cez net.
saili
15.06.06,13:59
no keby si mal 60 mil. tak by som ti presne povedala do čoho ich máš investovať.
ajobs
15.06.06,21:54
no keby si mal 60 mil. tak by som ti presne povedala do čoho ich máš investovať.

Saili, a čo to je ????:eek: Lebo takáto suma v SKK nie je až tak veľa.:) :cool:
sac
22.06.06,09:09
Saili, a čo to je ????:eek: Lebo takáto suma v SKK nie je až tak veľa.:) :cool:
Joj mám dosť 60 mil. nie je až tak veľa ? , som nevedel , že Porada je fórum multimilonárov.
Keď mám 60 mil. tak nepotrebujem žiadnu radu do čoho ich mám investovať, v najhoršom prípade z nich urobím vo fondoch 4 - 5 % a mám 3 mil. ročne a žijem si do smrti ako kráľ.
Martinbiro
17.07.06,12:52
A ešte by som doporučoval naštudovať si dobre problematiku každého podnikateľského zámeru, pretože cesta nevedie k cieľu cez pokusy. Obdobie pokusov a garážových podnikateľov už skončilo. Teraz sú dôležité vedomosti a znalosti. Ja som tiež začínal v garáži, veľmi tvrdou prácou spolu s mojimi kolegami sme vybudovali firmu, ktorá je špičkou na Slovensku a zamestnáva 58 pracovníkov. Veľmi dobre sa ujímajú alternatívne energie, veterná, slnečná energia, nízkopotienciálne teplo, vodná energia. Má to rastúci trend a objavujú sa tam zaujímavé oblasti - napríklad chýbajú generátory el. energie, prevodníky, riadiace jednotky, zásobníky na teplo atd.....


v podstate suhlasim alternativne energie niesu este u nas natolko rozsirene mozno aj kvoli ich vysokym nadobudacim nakladom premyslal som o tom aj ja len ako je to zatial skor pre tych solventnejsich ako my minule povedal jeden clovek o tepelnom cerpadle, ze vsetci bohaty ludia vykuruju v podstate za babku.
ronak
17.07.06,18:31
Tak sprostú otázku som už dávno nepočul, ak ty sa ostatných pýtaš čo má š spravit z dvoma milionmi, je velká pravdepodobnost že ich prešustruješ. Tí čo tvrdia že majú nápad a nemajú peniaze je tiež pekná blbost lebo ked mám naozaj dobrý nápad, do detailov prešpekulovaný a prerátaný( musí fungovat aj pri tretinovom predpokladanom príjme). Nikde sa nenáhli kupuj si noviny
čítaj a ked chodíš po meste maj oči otvorené a ked budeš s problémom vstávat a zaspávat budeš úspešný......... cau
ronak
17.07.06,18:37
Tak sprostú otázku som už dávno nepočul, ak ty sa ostatných pýtaš čo má š spravit z dvoma milionmi, je velká pravdepodobnost že ich prešustruješ. Tí čo tvrdia že majú nápad a nemajú peniaze je tiež pekná blbost lebo ked mám naozaj dobrý nápad, do detailov prešpekulovaný a prerátaný( musí fungovat aj pri tretinovom predpokladanom príjme). tak tie penieze zoženiem lebo mám prerátanú návratnost a bez problémov dostanem penieze aj na úrade práce, samozrejme chce to projekt poriadny nie len nejakú pivnú myšlienku. Nikde sa nenáhli kupuj si noviny
čítaj a ked chodíš po meste maj oči otvorené a ked budeš s problémom vstávat a zaspávat budeš úspešný......... cau:)
ronak
17.07.06,18:57
Tak sprostú otázku som už dávno nepočul, ak ty sa ostatných pýtaš čo má š spravit z dvoma milionmi, je velká pravdepodobnost že ich prešustruješ. Tí čo tvrdia že majú nápad a nemajú peniaze je tiež pekná blbost lebo ked mám naozaj dobrý nápad, do detailov prešpekulovaný a prerátaný( musí fungovat aj pri tretinovom predpokladanom príjme). tak tie penieze zoženiem lebo mám prerátanú návratnost a bez problémov dostanem penieze aj na úrade práce (http://www.porada.sk/autolink.php?id=10&script=showthread&forumid=62), samozrejme chce to projekt poriadny nie len nejakú pivnú myšlienku. Nikde sa nenáhli kupuj si noviny
čítaj a ked chodíš po meste maj oči otvorené a ked budeš s problémom vstávat a zaspávat budeš úspešný......... cau:)
sac
18.07.06,05:12
Tak sprostú otázku som už dávno nepočul, ak ty sa ostatných pýtaš čo má š spravit z dvoma milionmi, je velká pravdepodobnost že ich prešustruješ. Tí čo tvrdia že majú nápad a nemajú peniaze je tiež pekná blbost lebo ked mám naozaj dobrý nápad, do detailov prešpekulovaný a prerátaný( musí fungovat aj pri tretinovom predpokladanom príjme). tak tie penieze zoženiem lebo mám prerátanú návratnost a bez problémov dostanem penieze aj na úrade práce (http://www.porada.sk/autolink.php?id=10&script=showthread&forumid=62), samozrejme chce to projekt poriadny nie len nejakú pivnú myšlienku. Nikde sa nenáhli kupuj si noviny
čítaj a ked chodíš po meste maj oči otvorené a ked budeš s problémom vstávat a zaspávat budeš úspešný......... cau:)

Ronak, Ronak pred 2. mesiacmi si si založil živnosť a zrazu si zhltol celú múdrosť sveta, človek by si myslel, že si min. riaditeľ nejakého holdingu. Na takých ľudí reagovať je dosť ťažké. Si naozaj ohromný podnikateľ a šikovný človek, ktorý ma všetko do detailov prešpekulované a prerátané, ako píšeš./viď tvoj príspevok z 22.5.2006 :
Som zamestnanec a prechádzam na živnost moj bruto príjem na fakturu mesačne bude cca 25 000 tis. doposial ked som marodoval tak prvé dni marodky platil zamestnavatel a bolo to velmi malo , ked budem barodovat ako živnostnik bude to viac? ako sa rátaju živnostnikom marodky?/
Ej veru taký šikovný človek a doteraz si bol iba zamestnanec ??? A teraz ako živnostník ten obrovský príjem!!! Len pozor, aby sa ti z tých peňazí nezatočila hlava , aj keď podľa horeuvedeného príspevku sa ti asi už točí.
exhaust
18.07.06,14:53
a co takto dovoz ojazdenych automobilov, ma s tym niekto skusenosti?
Martinbiro
19.07.06,07:40
Keď sa dohodnete s firmou na provízii napr. 20%, tak Váš potenciálny kupca nezoženie produkt lacnejšie, ako za cenu ktorú mu zaň ponúkate vy. Dokonca ani tak že kontaktuje priamo firmu ktorá daný produkt vyrába. Je to jednoducho súčasť obchodnej stratégie väčšiny firiem. Ide im hlavne o to aby motivačne podporili svojich obchodných partnerov a tí predali čo najviac ich produktov. Keby to tak nerobili išli by sami proti sebe.

Aj s predajom výrobkov za napr. 20 tis. sa dá slušne zarobiť. Mám osobné veľmi dobré skúsenosti aj s predajom produktov v cene 8 tis. Pri mojej investícii len 1000,-Sk s DPH do reklamy (správne orientovanej) som dokázal vytvoriť mesačný čistý zisk okolo 15 000,-Sk a to všetko išlo popri môjmu zamestnaniu.


Prezrad aj ake to boli produkty ak mozes :) a mozno budes motivovat dalsich
Martinbiro
19.07.06,07:47
Myslím, že jedným z najlepších tovarov, ktoré sú na trhu a sú v nákupe a predaji vysoko likvidné, sú predovšetkým akcie, indexy, CFD, Forexy a pod. Samozrejme, aj vysoko rizikové. Po kvalitnej a dlhoročnej(mesačnej) príprave sa oplatí začínať s kapitálom okolo 20-30k USD. Všetko v dematerializovanej podobe cez net.

ale je tam velke !!! riziko a bez toho aby ti niekto skuseny pomohol by som nesiel dotoho;) a co dovtedy kym sa zorientujes s peniazmi?
sac
19.07.06,08:35
EROTICKÝ SALÓN
Začínam rozmýšľať o otvorení malého erotického salónu /prenájom pár izieb v hotely + zariadenie nejakého malého baru/. Nemáte niekto s niečim takým skúsenosti t.j. povolenia, súhlas mesta, čo k tomu treba a pod.
Martinbiro
19.07.06,08:55
EROTICKÝ SALÓN
Začínam rozmýšľať o otvorení malého erotického salónu /prenájom pár izieb v hotely + zariadenie nejakého malého baru/. Nemáte niekto s niečim takým skúsenosti t.j. povolenia, súhlas mesta, čo k tomu treba a pod.

Videl si TV spravy 2 -3 dni do zadu ??? jednemu manzelskemu paru vyhorel dom , mali predtym erot. salon ktory vyhorel a chceli v tom pokracovat :)
Ale nechcem odradzat :D
a neviem ci by si nasiel nejaky taky hotel
sac
20.07.06,04:16
Videl si TV spravy 2 -3 dni do zadu ??? jednemu manzelskemu paru vyhorel dom , mali predtym erot. salon ktory vyhorel a chceli v tom pokracovat :)
Ale nechcem odradzat :D
a neviem ci by si nasiel nejaky taky hotel

Hotel by som teoreticky mohol mať , keby sa to schválilo, ale je pravda , že to môže byť riskantné, aj keď na mieste kde v okolí nič také nie je by to mohla byť výnosná vec.
STRELEC
20.07.06,04:24
Hotel by som teoreticky mohol mať , keby sa to schválilo, ale je pravda , že to môže byť riskantné, aj keď na mieste kde v okolí nič také nie je by to mohla byť výnosná vec.Ono asi - čím väčší možný výnos, tým väčšie možné riziko.
Ale keby si to spojazdnil - daj vedieť. Možno pre poraďákov bude nejaká zľava:D:D.
Marína
20.07.06,05:05
mimotemy Chlapci, chlapci, je vidieť, že slnko v tomto období až príliš "pripaľuje".;)
STRELEC
20.07.06,05:14
mimotemy Chlapci, chlapci, je vidieť, že slnko v tomto období až príliš "pripaľuje".;)... a na dnes údajne hlásili až 35 st. To mi hlásila moja 3/4. Nehnem sa z domácej pracovne - mám tu dobrú klímu.
Martinbiro
20.07.06,06:48
mimotemy
... a na dnes údajne hlásili až 35 st. To mi hlásila moja 3/4. Nehnem sa z domácej pracovne - mám tu dobrú klímu.


teda niekto sa ma ked ma klimu a este ktomu domacu ? a co robis ked doma pracujes? prezrad
Davor
23.07.06,19:51
a co takto dovoz ojazdenych automobilov, ma s tym niekto skusenosti?
No ak sa vyznas v autach tak by to mohlo byt v poho. Lebo najvecsi problem pri kupe jazdeneho auta je, ze clovek nikdy nevie ci je to vrak zvareny z dvoh havarovanych vrakov a stocenym tachacom, alebo je to super zachovale auto. Pokial viem ak beries niekolko (1-2) aut tyzdenne zo zahranicneho bazaru dostavas specialnu cenu - daleko nizsiu ako normalny smrtelnik. Neviem nad akou krajinou si rozmyslal ale nemecko (a asi aj rakusku) maju dost vychytane cesi, hlavne prihranicne bazare. Skor by som sa pozrel po taliansku (je tam vraj najviac registrovanych aut na obyvatela ;) ). Navyse vraj su tam auta vo velmi dobrom stave (vraj kvalitnejsie cesty a nesoli sa tam vela).
Mysli na to, ze konkurenciou ti budu taky hraci ako AAA Auto a kopec "podvodnikov" (teda tych ci ti predaju cokolvek ako zanovne auto).
Otazkou je aj, ze ci to chces stavat do urovne "som seriozny a budujem si dobre meno" alebo potrebujem prachy na chlast a zenske...
Skus sa prehrabat cez diskusiu na www.auto.cz (http://www.auto.cz) (http://cafe.auto.cz) (http://cafe.auto.cz%29). Dovoz aut tam bol rieseny uz vela krat a dost podrobne (vid sekcia Ojazdene auta).
Ibaka
27.07.06,19:51
Sac, táto téma už beží vyše pol roka a tvoje peniaze driemu a driemu. Už sa mohli niekoľkokrát otočiť. V podnikaní je asi najkrajšie to, že sa treba rozhodnúť rýchlo, niekedy rozumne riskovať.( zaujímavé slovné spojenie!!) Toto je aj môj problém, hoci mám z podnikania pravidelný príjem, stále ma láka začať niečo iné "väčšie"- Na rozdiel od teba mi chýbajú tie "melóny".
maminaeva
10.08.06,12:28
Ja mať Tvoje "voľné" financie, tak robím to čo doteraz, pretože to bolo evidentne výnosné a vôbec sa nezamýšľam nad tým byť sám sebe pánom. Takých už tu bolo, čo vidia v podnikaní len peniaze a slobodu, ale je za tým hlavne zodpovednosť a nikdy nekončiaca pracovná doba. Ak sa rozhodneš uľahčiť sebe a hodíš to na niekoho iného, čakajú ťa len ďalšie povinnosti s prihlasovaním a odhlasovaním zamestnancov, odvody, stravné, apod. a nakoniec zistíš, že čím viac zamestnancov, tým menej peňazí Ti ostane a tvoj voľný čas je draho zaplatený. A to opisujem ten lepší prípad, keď sa Ti darí a firma sa rozrastá. Byť zamestnávateľom na Slovensku nie je tiež sranda, ale treba vyskúšať. Držím palce, aby si sa rozhodol správne a neskončil ako mnoho idealistov- vložili do firmy všetko a zisk žiadny.
tatramat
08.10.06,21:36
Investuj na akciových trhoch. Do akcii, ale nie do podielových fondov, tie sú už kostnaté z hľadiska pomeru nákladov investicie a zisku. A to ešte nehovorím o tom, keď by boli tieto podielové fondy riadené podľa indexu ako ich smerodajný benchmark, potom radšej si kúpiť nejaký index, ktorý má rovnakú likviditu ako podielový fond ale náklady jeho obstarania sú nižšie = žiadne náklady za fiktívnu správu podielového fondu. Ak by si rád viacej vedel, tak môžeš napísať na privateequity@zmail.sk. Niekedy nemám moc času, nakoľko aj sám obchodujem na akciových trhoch, takže nemusím mať takú rýchlosť odpovede. Ale na účtovníctvo je to šikovná stránka.
accipiter
17.10.06,11:00
Trhy ? Akcie ? Dlhopisy ? príliš veľké riziko a hlavne veľký BLUF !:mee:


:D ZISK je pri nákupe a nie pri predaji :p
sisinka2
18.10.06,11:41
Rada by som sa na niečo opýtať. V súvislosti s problémamy ktoré som opísala v sekcii zdravia som rozmýšľala že by som si založila nejaké školiace stredisko pre budúcich manažérov. Je mi jasné, že si musím najprv nejako vyriešiť svoj PROBLÉM, ale viem že som po odbornej stránke schopná, bývalý zamestnávateľ ma po materskej už späť nevezme a tak sa mi môj nápad celkom zapáčil. Neviete mi povedať, čo k tomu ale budem potrebovať? Stačí registrácia na živnostenskom úrade, daňovom atď alebo treba ja niečo zdokladovať navyše? Vzdelanie mám, prax mám, poradíte mi ako postupovať? Mám predstavu zamestnať aj dve schopné prednášajúce . Ako začať?
accipiter
22.10.06,18:29
Jednoducho . Zaisti priestor, obsah a vyves reklamu a.. veľa šťastia.:)
accipiter
22.10.06,20:03
Joj mám dosť 60 mil. nie je až tak veľa ? , som nevedel , že Porada je fórum multimilonárov.
Keď mám 60 mil. tak nepotrebujem žiadnu radu do čoho ich mám investovať, v najhoršom prípade z nich urobím vo fondoch 4 - 5 % a mám 3 mil. ročne a žijem si do smrti ako kráľ.

To nemyslíš vážne ? Takúto hlúposť by som nečakal od teba. :eek:
jokki
02.11.06,07:45
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .



Zdravim ťa,tak ako?,poradil Ti tu niekto ako investovat do niečoho rozumného?

Včera som si to tu cele prečital, ale nikto tu nič zaujimave neporadil.

Alebo už si do niečoho investoval?

Maj sa, jokki.
accipiter
04.11.06,08:36
Vážne sac tak ako je to ?
Danila
04.11.06,10:13
Vážne sac tak ako je to ?Slnko už nepripaľuje, tak sac nám možno prezradí, či nechcel skôr zavítať do témy Srandičky. Lebo v opačnom prípade to je podnikanie vidím veľmi pesimisticky
sac
07.11.06,09:59
Zdravim ťa,tak ako?,poradil Ti tu niekto ako investovat do niečoho rozumného?

Včera som si to tu cele prečital, ale nikto tu nič zaujimave neporadil.

Alebo už si do niečoho investoval?

Maj sa, jokki.

Zatiaľ ešte stále pracujem, niečo sa možno rysuje, ale uvidí sa.
bulnova
09.11.06,11:06
Môj názor je, že ak si niekto za 11 mesiacov nenájde predmet svojho podnikania,
tak asi pre neho platí " kto sa bojí, nechjň nejde do lesa"!
bulnova
09.11.06,11:07
Ospravedlňujem sa za pravopisné chyby
Cecilia
09.11.06,18:31
Myslím si, že sac urobil dobre, že ešte nezačal podnikať. Lebo nezačal správne, že mám peniaze a chcem podnikať. On musí najskôr dozrieť a povedať si, že chcem niečo robiť - niečo konkrétne, aby práca tešila, vtedy sa darí.
Viera123
09.11.06,21:33
EROTICKÝ SALÓN
Začínam rozmýšľať o otvorení malého erotického salónu /prenájom pár izieb v hotely + zariadenie nejakého malého baru/. Nemáte niekto s niečim takým skúsenosti t.j. povolenia, súhlas mesta, čo k tomu treba a pod.
Milý sac, tak týmto si to tvoje podnikanie totálne zaklincoval. Mne osobne to vyrazilo dych. Každý sa ti tu snaží poradiť a tebe sa nič nezdá, všetko je nevýnosné, nevýhodné, nič nejde... atď. Keď pred teba postavia pohár vody, v ktorom je naliate do polovice (je jedno, že čoho :)), ako by si ho ohodnotil?
Hm, podľa mňa, že je asi poloprázdny, je tak?
Naozaj, (ako tu už niekto uviedol), kto sa bojí, nech nechodí do lesa.
Tým, že na všetko budeš frflať, nikdy peniaze nezarobíš.
A ako vidím, tvoja predpoveď, že za "chvíľu si bez zamestnania", sa našťastie pre teba nenaplnila... Myslím, že ti je naozaj lepšie v zamestnaní. Tak nech sa ti darí.
sac
10.11.06,06:51
Milá Viera123 neviem aký máš osobný problém, alebo o čo ti ide a už vôbec nie čo ti vyrazilo dych. Ty si už začala podnikať a za pár týždňov si sa rozhodla do čoho ideš ? Pracuješ vo finančníctve a keby si išla akože podnikať v inom odbore , tiež by si si vybrala a začala by si chovať raky, dovážať autá, založila by si cintorín pre dom. zvieratá a pod. ? Je to tvoj prvý príspevok do tejto témy a miesto toho , aby si niečo poradila, tak kritizuješ. To , že som zadal túto tému ja neznamená , že iným ľuďom niektoré tipy nemohli pomôcť a o to tu podľa mňa ide . Áno niektorí ľudia sa mi snažili poradiť a ďakujem im za to, ale to neznamená, že ich rady boli pre mňa tie pravé. Nepustím sa predsa do niečoho, o čom nie som presvedčený, že by to mohlo byť O.K., len preto , že už prešlo 11 mesiacov, keď to pre mňa nie je také, že keď teraz nezačnem , tak nemám z čoho žiť. A radšej nezačať a mať peniaze, ako začať a prísť o nich, aj keď jasne, že bez risku sa to nezaobíde. A že som tie peniaze neinvestoval do podnikania, neznamená , že ich mám doma pod paplónom.
Viera123
10.11.06,07:12
Milá Viera123 neviem aký máš osobný problém, alebo o čo ti ide a už vôbec nie čo ti vyrazilo dych. Ty si už začala podnikať a za pár týždňov si sa rozhodla do čoho ideš ? Pracuješ vo finančníctve a keby si išla akože podnikať v inom odbore , tiež by si si vybrala a začala by si chovať raky, dovážať autá, založila by si cintorín pre dom. zvieratá a pod. ? Je to tvoj prvý príspevok do tejto témy a miesto toho , aby si niečo poradila, tak kritizuješ. To , že som zadal túto tému ja neznamená , že iným ľuďom niektoré tipy nemohli pomôcť a o to tu podľa mňa ide . Áno niektorí ľudia sa mi snažili poradiť a ďakujem im za to, ale to neznamená, že ich rady boli pre mňa tie pravé. Nepustím sa predsa do niečoho, o čom nie som presvedčený, že by to mohlo byť O.K., len preto , že už prešlo 11 mesiacov, keď to pre mňa nie je také, že keď teraz nezačnem , tak nemám z čoho žiť. A radšej nezačať a mať peniaze, ako začať a prísť o nich, aj keď jasne, že bez risku sa to nezaobíde. A že som tie peniaze neinvestoval do podnikania, neznamená , že ich mám doma pod paplónom. Sac, je to môj druhý príspevok v tejto téme, priznám sa, že odvtedy som ju už nesledovala, ale teraz som sa k nej vrátila. Neurážaj sa hneď, ale vieš, tu sa erotické salóny pretriasajú akurát tak v téme srandičky, alebo ak sa cítiš zle. :D:D:D
Ak chceš začať seriózne podnikať a vieš, čo je výhodné, výnosné, atď., (tu naozaj rozhoduje trh a nie to, čo človek dokáže, pretože ak napríklad nejde tapetovanie a nič iné neviem, tak to predsa nebudem skúšať za každú cenu, veď aj na úradoch práce ľudí rekvalifikujú, pokiaľ títo ľudia majú profesiu, o ktorú nie je záujem.), tak sa, podľa mňa, snaž o tom druhu podnikania čo najviac dozvedieť, študuj, pýtaj sa, zháňaj materiály, spolupracovníkov, zúčastňuj sa kurzov, seminárov, výstav, školení a choď do toho, trebárs aj do chovu rakov :p. Si mladý, verím, že aj šikovný, tak skúšaj, ale nečakaj, až sa trh zaplní. Netvrdím, že treba šiť horúcou ihlou a už vôbec netvrdím, že máš doma peniaze pod paplónom. (To by si nedal na poradu takú otázku :p.)
jumper
11.11.06,21:48
ok ozvi sa na jumper666jr@gmail.com
janok5
11.11.06,22:07
Keď nemáš krstného otca vo vysokej politike, tak o tom ani neuvažuj ! Investovať do nehnuteľností tiež nie je dobrý nápad. V tejto pohnutej dobe by som nakúpil doláre a dobre uvážil, kde ich uložím.
Melnick
11.11.06,22:07
Zatiaľ ešte stále pracujem, niečo sa možno rysuje, ale uvidí sa.
sac , myslím to úplne vážne : skús sa poradiť s niekým kto prevádzkuje podobnú činnosť ako chceš prevádzkovať Ty.Ale nech ten niekto je od Teba vzdialený na míle,lebo Ti neporadí preto,aby si mu nekazil "kšeft".
Že si Tvoje zamestnankyne prídu na pekné prachy je nám jasné už z TV relácií,to znamená,že ani Tebe sa nebude žiť zle - myslím tým,čo sa financií týka.S tým ostatným sa budeš musieť vyrovnať sám so sebou.
No ,ale aj to je pre ľudí-dokonca iba solventných .:) :) :)
jumper
11.11.06,23:32
Keď nemáš krstného otca vo vysokej politike, tak o tom ani neuvažuj ! Investovať do nehnuteľností tiež nie je dobrý nápad. V tejto pohnutej dobe by som nakúpil doláre a dobre uvážil, kde ich uložím.
; kupovat dolare asi sotva . ta sortnem na forexe raz dva oproti SKK. debo. regrets 4 no sense
Melnick
11.11.06,23:39
; kupovat dolare asi sotva . ta sortnem na forexe raz dva oproti SKK. debo. regrets 4 no sense
..............................
jumper
14.11.06,02:09
Môj názor - v tom, čo vieš, čomu rozumieš. Ak si krajčír, zbytočne si budeš otvárať živnosť, prípadne zakladať spoločnosť na vedenie účtovníctva, ak si ekonóm, pochybujem, že by si sa ako mäsiar uživil!
.. a ked nevies zver to profesionalom inak prichadzas o peniaze, ale do banky urcite nie, uz len chytenie indexu je 12-14% pri riziku ked si dobry 6..
jumper
14.11.06,02:13
..............................
.. mozes sa spytat ako si prelozim tvoju odpoved?.. ked si chcel byt velmi chytry je to ad1, proti etike, ad2 poradil som mu ze je to blbost - z hladiska rizika, vynosu a interests, takze ak chces nieco k veci ok. ak nie potom naco minas cas ludi citanim tvojich gulocok. ad3 vlna ho moze fakt zabit (proti usd a to ze o tom vies (co vies) nestaci kamo)..
jumper
14.11.06,02:43
Na Slovensku, teda aspoň na východnom, sa už nedá podnikať v ničom. Ak aj máš trocha peniažkov, nedajbože si zoberieš úver, kým sa dočkáš platieb od nádejných odberateľov tak aj skrachuješ. Možno prežiješ, keď všetko robíš sám. Ale akonáhle máš zamestnancov, výplaty, odvody..... škoda reči.
.. toto je velky omyl vazeni, to ze vy neviete neznamena ze sa neda a takisto druha platobna neschopnost uz vobec nie je slovensky fenomen, doveruj ale preveruj. nedostatocne zhodnotene rizika business planu. KED TOHO MELCIKA CHYTIM TAK HO ASI naucim podnikat, sasa..
Melnick
14.11.06,12:12
.. toto je velky omyl vazeni, to ze vy neviete neznamena ze sa neda a takisto druha platobna neschopnost uz vobec nie je slovensky fenomen, doveruj ale preveruj. nedostatocne zhodnotene rizika business planu. KED TOHO MELCIKA CHYTIM TAK HO ASI naucim podnikat, sasa..

Dúfam,že máš na mysli mňa- Melnicka. Ináč vďaka ,že zo mňa urobíš najbohatšiu Slovenku.:) :) :)
A.M.
16.11.06,13:22
PODLA MNA, BY SI MAL POKRACOVAT V TOM, NA COM SI TIE 2MELONY ZAROBIL....A PORADIT AJ NAM :)
jumper
16.11.06,21:44
sac , myslím to úplne vážne : skús sa poradiť s niekým kto prevádzkuje podobnú činnosť ako chceš prevádzkovať Ty.Ale nech ten niekto je od Teba vzdialený na míle,lebo Ti neporadí preto,aby si mu nekazil "kšeft".
Že si Tvoje zamestnankyne prídu na pekné prachy je nám jasné už z TV relácií,to znamená,že ani Tebe sa nebude žiť zle - myslím tým,čo sa financií týka.S tým ostatným sa budeš musieť vyrovnať sám so sebou.
No ,ale aj to je pre ľudí-dokonca iba solventných .:) :) :)
no najlepsie ked si najdes niekoho kto mas napad das mu polovicu cashu a jemu 20% podiel (COO)
joe.black
19.11.06,11:59
Keď nemáš krstného otca vo vysokej politike, tak o tom ani neuvažuj ! Investovať do nehnuteľností tiež nie je dobrý nápad. V tejto pohnutej dobe by som nakúpil doláre a dobre uvážil, kde ich uložím.
osobny nazor a nie rada. podnikat sa da vo vsetkom a nicom. kazdy je iny a ma miliardovy potencial ale predat a dotiahnut to vie len malokto. mcdonald nie je burger ale system, MS detto...
joe.black
19.11.06,12:04
; kupovat dolare asi sotva . ta sortnem na forexe raz dva oproti SKK. debo. regrets 4 no sensevies datum utoku? kolko vas je + CAP. len info OTC to zatiahne aj s leverage. posli coded mail aky je CAP a effort, + expected shake up, alebo volality range. ak chces ja ti hodim data len informacne bez datumu ale aj s TA a aj s cyklom.
ajobs
19.11.06,12:11
vies datum utoku? kolko vas je + CAP. len info OTC to zatiahne aj s leverage. posli coded mail aky je CAP a effort, + expected shake up, alebo volality range. ak chces ja ti hodim data len informacne bez datumu ale aj s TA a aj s cyklom.

Joe.black, si asi macher v obchodoch na finančných trhoch, a i keď ja viem, o čom píšeš - dokonca môžem pridať aj ďalšie podobné výrazy ako Level II, uptick, CFD či Beige Book - veľa ľudí ti v tejto téme nebude rozumieť. Preto by si mohol písať trocha zrozumiteľnejšie, aby aj ostatní mali z tvojich vedomostí aký-taký obraz o tom, čo obnášajú finančné trhy.
joe.black
19.11.06,12:33
Joe.black, si asi macher v obchodoch na finančných trhoch, a i keď ja viem, o čom píšeš - dokonca môžem pridať aj ďalšie podobné výrazy ako Level II, uptick, CFD či Beige Book - veľa ľudí ti v tejto téme nebude rozumieť. Preto by si mohol písať trocha zrozumiteľnejšie, aby aj ostatní mali z tvojich vedomostí aký-taký obraz o tom, čo obnášajú finančné trhy.ok sorry toto bolo cisto pre neho neviem kto to je a ci este dojde a kedy a ci ho niekto nepozna. a ci sa vrati. ale ak ano tak pre All -> napisem ak bude suhlasit 50-50 zmluvu vo white & case alebo u hugha owen AO, ze deponujeme 1 MUSD. a zhodnotime 15-30 projektov plus udelime 75-100K usd po zhodnoteni + majetkovy podiel podla navratnosti investicii, mozu aj studenti. ok ten Forex uz len mailom. to bol len offer pre neho, tusim kto to je ale na 30% kedysi som poznal podobneho chalana v NY, neviem ci to nie je jeho brat. lebo toto mi prislo zo studio54 ->http://blog.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendID=126205996&blogID=189178759. ak za tym je jedna osoba alebo tym, tam uz zacali. neviem ale od niekoho na j som mal mobil na Petra K. z PPF a.s.
comodo
19.11.06,12:49
- vidim , ze tema sice preziva, ale uz sa vychylila z povodneho smeru. Ale nikto tu dotycnemu neporadil v com podnikat. Ono mat 2 melony a nevediet co s nimi je pre niekoho i bezna vec :-) Ja by som i vedel co s nimi , ale 2 melony su malo. Ak mas 15-25 + priestory a uznas ze ak ja mam Know-how + mnozstvo potencialnych zakaznikov a je to tiez hodnota tak v spolocnej firme mozeme mat obrat o 5 rokov 2 mil Eur rocne s 10% ziskom. Upozornujem, ze to je makacka, nie burza na trhu.
jumper
19.11.06,13:14
- vidim , ze tema sice preziva, ale uz sa vychylila z povodneho smeru. Ale nikto tu dotycnemu neporadil v com podnikat. Ono mat 2 melony a nevediet co s nimi je pre niekoho i bezna vec :-) Ja by som i vedel co s nimi , ale 2 melony su malo. Ak mas 15-25 + priestory a uznas ze ak ja mam Know-how + mnozstvo potencialnych zakaznikov a je to tiez hodnota tak v spolocnej firme mozeme mat obrat o 5 rokov 2 mil Eur rocne s 10% ziskom. Upozornujem, ze to je makacka, nie burza na trhu...no poradit sme mu poradili. joe ak si robil barmana v 39 v DC tak viem kto si podla IP. bud mu dam cash za projekt alebo ho zamestnam. a dam mu na projekt aj 100Mskk. to nie je problem.. k tomu linku sa vyjadrovat nebudem, ale jasne ze viem kto to je..joe offer taken zmluvu bez mien posleme p. Richardovi. posunieme poradu o level vyssie..
joe.black
19.11.06,13:30
Joe.black, si asi macher v obchodoch na finančných trhoch, a i keď ja viem, o čom píšeš - dokonca môžem pridať aj ďalšie podobné výrazy ako Level II, uptick, CFD či Beige Book - veľa ľudí ti v tejto téme nebude rozumieť. Preto by si mohol písať trocha zrozumiteľnejšie, aby aj ostatní mali z tvojich vedomostí aký-taký obraz o tom, čo obnášajú finančné trhy.dobry, len sa chcem spytat ci nie ste nahodou partner ajobs alebo nejaky kontakt, chcem licenciu na o.c.p. v CS asi formou rovno majetkoveho podielu - 20%, rocne navysenie klientelu o 200-300% -> share do 80-90%. dik alebo kupim 3l.sk ale kemkovci mi nevonaju
comodo
19.11.06,13:39
trochu mimo. Ziadna DC ani nic spominane. A uz vobec nie zamestnat. Know -how je viac nez balik za smiesy urok.
ajobs
19.11.06,13:46
dobry, len sa chcem spytat ci nie ste nahodou partner ajobs alebo nejaky kontakt, chcem licenciu na o.c.p. v CS asi formou rovno majetkoveho podielu - 20%, rocne navysenie klientelu o 200-300% -> share do 80-90%. dik alebo kupim 3l.sk ale kemkovci mi nevonaju

Nie som partner žiadnej o.c.p., moje podnikanie je orientované skôr na off-shore firmy mimo SK. Neviem, aké sú podmienky na získanie licencie o.c.p. v CS, ale v SK je to dosť náročný proces, a to nielen v oblasti dokazovania finančného zabezpečenia, ale je tam rad ďalších podmienok. Mnoho dobre finančne i personálne vybavených spoločností v SK túto licenciu (o tých čo viem osobne) nedostalo.
joe.black
19.11.06,13:59
trochu mimo. Ziadna DC ani nic spominane. A uz vobec nie zamestnat. Know -how je viac nez balik za smiesy urok.ok. napady come and go. pride iny. pohoda[sk]. v com robis comodo.
joe.black
19.11.06,14:11
ok jobs. pohoda. kapitalovym vstupom to riesim. inak offsjore - posli maila alebo to funkni sem lebo ja mam Virgin Island aj Gibraltar a rozmyslam nad 3rd formation, bank license a menim trvaly a lebo prechdny pobyt
jumper
19.11.06,18:49
ok jobs. pohoda. kapitalovym vstupom to riesim. inak offsjore - posli maila alebo to funkni sem lebo ja mam Virgin Island aj Gibraltar a rozmyslam nad 3rd formation, bank license a menim trvaly a lebo prechdny pobyt
.. forex TBC http://www.porada.sk/t36255-p5-forex-and-co-projekt-1musd.html?posted=1#post329952..
jumper
19.11.06,18:52
- vidim , ze tema sice preziva, ale uz sa vychylila z povodneho smeru. Ale nikto tu dotycnemu neporadil v com podnikat. Ono mat 2 melony a nevediet co s nimi je pre niekoho i bezna vec :-) Ja by som i vedel co s nimi , ale 2 melony su malo. Ak mas 15-25 + priestory a uznas ze ak ja mam Know-how + mnozstvo potencialnych zakaznikov a je to tiez hodnota tak v spolocnej firme mozeme mat obrat o 5 rokov 2 mil Eur rocne s 10% ziskom. Upozornujem, ze to je makacka, nie burza na trhu... to je riadna makacka 10% a 19% zdanenie, nemozete to reverznut aspon na zaciatok. napiste business plan, poslite mi to.. a je to ale nie na 10% zisk
jumper
23.11.06,16:42
ok. napady come and go. pride iny. pohoda[sk]. v com robis comodo.DC je capital of USA. get lamp
Chobot
24.11.06,07:32
ok jobs. pohoda. kapitalovym vstupom to riesim. inak offsjore - posli maila alebo to funkni sem lebo ja mam Virgin Island aj Gibraltar a rozmyslam nad 3rd formation, bank license a menim trvaly a lebo prechdny pobyt

Pre Tvoje info - termín prechodný pobyt už oficiálne neexistuje.
Beata2
29.11.06,09:01
A k pravidelným výdavkom nezabudni prirátať aj výpalné.
Beata2
29.11.06,09:02
Tým som chcela reagovať na príspevok č. 89
BRUSNO
29.11.06,09:36
NEMÁM ANI KORUNU. ČO S TÝM? PS - reagujem na počiatočný príspevok.
Beata2
29.11.06,09:57
Takých je nás viac, uvítam každý nápad.

Snáď by sme mali založiť novú tému.
ajobs
29.11.06,21:24
NEMÁM ANI KORUNU. ČO S TÝM? PS - reagujem na počiatočný príspevok.

No problem, ak nejakú korunu budeš mať, môžeš začať podnikať.:eek: :)
Alias: "bez peňez do hospody nelez," to je fakt.
misomiso
20.12.06,21:16
Musis vediet, v com by si mohol byt dobry a co by ta bavilo. Ak ta to bude bavit, je velka pravdepodobnost, ze to budes robit dobre. Ja osobne (napriek vseobecne rozsirenemu nazoru na to, ake zacat podnikat tazke) nepoznam ziadneho podnikatela na Slovensku, ktory by neprerazil, ak skutocne to co robi, robi dobre. Musi ale makat. Potom je uplne jedno, ci mas stavebnu firmu, robis reklamu alebo predevas Hod Dog.
Leontin
23.12.06,11:28
Už tu bolo vela príspevkov a je to to jedna z najdlhších tém na porade. Ale nakonci už prišli odborníci na finančné trhy a troška odklonili smeru tejto debaty (na škodu veci). Ja sa vrátim na začiatok. Máme všeobecne len tri možnosti. Výroba - Obchod - Služby. Dnes do niečoho investovať 2mil je ťažké pre toho kto začína, ale strašne ľahké pre toho, kto už v niečom podniká a to si treba uvedomiť. Ak by som dnes mal začať s niečím a nevedel s čím a hľadal by som správny pomer riziko/výnos. Výroba je asi nereálna, tam treba veľké investície (garážový podnikatelia už asi nefungujú) a na to sú 2mil málo. Čo sa týka obchodu, je to správna voľba, lebo čo nakúpiš, to predáš. Ale pozor na komodity typu potraviny a pod. Krátka doba spotreby! A tiež pozor na tovar, ktorý má v okolí silná reťazcová firma (BAUMAX, TESCO, ...) A samozrejme, tažko sa konkuruje čínanom. Takže obchod je fajn, ale treba si vyhliadnuť správny druh tovaru!! A posledná vec Služby. Asi favorit môjho výberu. To by som považoval ako za najmenej náročné na kapitál, ale najviac náročné na vedmosti, odbornosť, skúsenosti a pracovný čas. Ak nájdeš správnu služby, napr. čistenie kobercov (ber prosím len ako príklad), tak urobíš zmluvy s hotelmi v okolí, bankami a peknými obchodmi, nakúpiš kvalitné (5tis/ks) koberce a raz do týždňa vymieňaš ks za ks. Kúpiš stroj na čistenie, prenajmeš garáž, halu, zamestnáš mamu, babku, susedu a môžu čistiť. A ver mi, že zarobíš ročne čistého 200-300tis, pri vstup. investíciach cca 300tis!!!.
Ešte sa vrátim k obchdou. Obchod je tiež fajn investícia, ak máš správny tovar. Ale dám Ti ponuku, ktorá tiež nie je na zahodenie a mať 2mil, idem do toho. Vieš sám, že každý obchod má svoje sezónne obdobie. Ja by som využil jednu vec, ktorá sa bežne využíva v obchode. Je to RABAT. V správnom chápaní sa jedná o zľavu z množstva nakúpeného tovaru. Ak máš 2-3 známych, ktorí majú obchody, tak každý z nich potrebuje v určitom období preplniť svoj obchod. Niekto na vianoce(elektro, šaty), niekto na jar(kosačky, krovinorezy), niekto na jeseň(kvetinárstvo). A každý jeden obchodník má väčšinou štandartnú zmluvu, kde má dohodnutú splatnosť faktúry od 14-30dní (väčšinou). Na Tvojom mieste by som sa s ním dohodol, že mu dáš slhšiu splatnosť 60-90dní, tovar kúpil od VO za hotovosť, využil svoje vyjednávacie schopnosti a vybavil si zľavu 5-20% (podľa tovaru) pod cenu ktorú bežne dáva MO, pri 200tis - 600tis objednávke by to nemal byť problém. Takýmto spôsobom vlastne zaúveruješ obchodníka. Ručenie máš tovarom, len treba chodiť si ho občas pozrieť a budeš mať tiež faktúru za dodanie tovaru, čo je tvoja pohľadávka a zisk máš cca 5-20% za 2-3mesiace !!! A to sa mi zda celkom slušná marža !!! Aj toto má svoje riziká, ale treba ich znížiť tým, že nepôjdeš dotoho celou sumou a hlavne urobíš to pre viacerých, aspoň pre 2-3och. A teraz čakám na Vaše názore, pripomienky a stažnosti :)
Jano22
29.12.06,20:12
Ak má niekto voľné 2 milióny dá sa obchodovať priamo cez internet na burze.
Ale to potrebuje prípravu. Čím viac má človek vedomosti a informácii, tým menej šťastia potrebuje. Ale dobre to je brať ako koníček.
misomiso
29.12.06,23:25
??? Tak toto by som bral skor iba ako konicek pre niekoho, kto ma ZBYTOCNE 2 miliony. Ako jediny zdoj prijmov by som to neskusal.
Jano22
30.12.06,06:42
Tak s tým súhlasím, že sa to dá brať iba ako koníček, a nedá sa to robiť pri jedinom zdroji príjmov.A tie dva milióny musia byť voľné./nenazval by som ich zbytočné/. Ale aj k burze je potrebné sa dopracovať postupne.Začať trebars
akciovými podielovými fondami v banke. Ale vstup do fondu je potrebné správne načasovať a nevstupovať tam hocikedy.Teda čakať na pokles trhov,takzvanú korekciu. Ten pokles trhov nastáva aj v priebehu roka. Posledný
väčší pokles nastal. okolo 10. mája 2006. Americký index DJ, nemecký DAX
išli dosť hore od mája, tak asi treba teraz počkať a lepšie nevstupovať do podielových fondov. Ruský index RTS je na hystorickom maxime. Čína
a Brazília tiež poleteli "do neba".Ak človek nesprávne vstúpy do investovania , niečo v tom zmysle , že nevykročí ľavou nohou, tak ho to odradí hneď od začiatku.Preto správne načasovanie je veľmi dôležité. Na internete sú teraz prakticky neobmedzené možnosti na získanie informácii , ale aj vedomosti o tejto problematike. Sú aj diskusné fóra, kde sa dá tiež všeličo dozvedieť o tejto problematike.
A ešte niečo. Je lepšie nedávať na rady všelijakých poradcov, ktorí naháňajú
klientov a živia sa tým, ani nedávať na rady pracovníkov bánk, aj keď na stolíku majú napísané poradca. Úprimne povedané veľa toho o danej problematike ani nevedia. Na to tiež prídete časom , ak sa začnete o to zaujímať a študovať danú problematiku.Všetko čo som tu napísal je moja vlastná skúsenosť, keď som mal pred dvoma rokmi tiež voľné finančné prostriedky , ale vtedy bol rastový trend, tak to nebolo až také veľké umenie urobiť dobrý zisk. Teraz zastávam názor, že čím viac si prehlbujete vedomosti
v danej oblasti, tým menej šťastia potrebujete. Hoci trošíčku toho šťastia potrebujete, tak ako aj v osobnom živote, prípadne v podnikaní .
PS: Na Titanicu boli aj zdraví , aj mali peniaze , ale nemali šťastie...
atramka
30.12.06,08:52
..... rada by som si o tom niečo naštudovala, ako vidieť niečo o tom vieš, tak hoď sem nejaké stránky, aby sme sa mohli podučiť aj mi neskúsení.....
Jano22
30.12.06,09:46
http://www.finance.sk/investovanie/
Možno na tejto stránke si nájdeš niečo na čítanie o investovaní , nejaké základné pojmy. Nie je "zavaliť" začiatočníkov nejakými grafmi typu technickej
analýzy a podobne. No ak som písal vyššie o nejakom ruskom indexe RTS , tak
tu je stránka na jeho sledovanie /ak poniektorí postarší vedia po rusky/
www.rts.ru
Napríklad pražská burza sa sleduje na stránke
www.burza.cz
Ale treba na to ísť pomaly, postupne.
atramka
30.12.06,10:19
Janko vďaka, rozbalím to a nakuknem...... Tebe sa darí?????.... Kamarát kupoval pred pár dňami niečo akciové belgické.......:( , zistím to a potom sa Ťa spýtam na tvoj názor ohľadom tej kúpy....... Môžem????
Jano22
30.12.06,11:08
Ak kamarát kupoval niečo akciové belgické, možno že kupoval v ČSOB
/tá predáva KBC fondy/ podielový fond KBC Belgium. Tak som si tipol. Ale je dosť možné, že to bolo niečo iné.
chlap
30.12.06,13:26
Vrátim sa od investovania do cenných papierov späť k tomu, čo chcel asi autor príspevku vedieť.

Jeden skúsený zahraničný manažér ma raz naučil na jednej hádanke podstatu obchodovania:

- Viete aký je rozdiel medzi predajom práčky a predajom Mercedesu ?
....
- Žiadny. Stačí poznať potreby klienta a predáte práčku aj Mercedes.
;)

Vysvetlenie:
Kto chce úspešne investovať do nejakého obchodu (predaj tovaru alebo ponúkanie služby), musí najskôr vedieť:
- kto sú jeho klienti
- koľko ich je
- aký tovar (službu) potrebujú
- koľko tovaru (služby) potrebujú za akú časovú periódu
- koľko sú ochodní za tovar (službu) zaplatiť
Na základe týchto informácií sa dá uvažovať nad tým, do čoho investovať.

Je totiž asi zbytočné radiť niekomu v Medzilaborciach, aby investoval do predajne Porsche a je zbytočné radiť obyvateľovi Bratislavy, aby v priestoroch v Tescu otvoril predajňu potravín.
Jano22
30.12.06,14:09
Ide o to čí tých 2 milónov stačí na nejaké podnikanie . Ak má niekto rozbehnuté podnikanie , tak 2. milióny je mať dobre. Možno tak založiť si bufet, otvoriť kadernícky salón ak je kaderník, remeselnú živnosť ak je remeselník. Ako tu niekto napísal nejaké
"garažové" podnikanie, ktoré bolo v začiatkoch po revolúcii, to už je minulosť.
Na investovanie do nehnuteľnosti je 2 milóny dosť málo. Čítal som tu všelikaké teórie o chovaní exotických vtákoch, nakupovaní ornej pôdy,
zakladanie erotických salónov...
Aj keď začne podnikať s predajom tovaru, je riskantné že nepríde o tie dva
milióny , ak mu odberatelia nebudú platiť za dodaný tovar.Ale si myslím, že tá téme je už tu dosť dlho, aby zaujímala len toho prvého prispievateľa .
Možno aj ostatných zaujíma nielen otázka ako začínať podnikať s 2 mil. Sk, ale aj otázka , aké sú možnosti ak mám voľné nejaké peniaze. Ak teba nezaujíma trebars investovanie do cenných papierov, to ešte neznamená, že to nezaujíma všetkých na tomto fóre.
Danila
30.12.06,14:49
Jano22, nič proti Tvojim finančným schopnostiam. Ale 2 milióny veruže stačia na nejaké podnikanie. Mnohí SZČO vedia o miliónoch len z účtov svojich klientov a podnikajú. Keď začínali, mali dotácie. A sú úspešní. Baviť sa teda o tých voľných peniazoch bude asi trošku mimo témy. Ale prosím....
Jano22
30.12.06,14:57
Dobre teda, končím. Viac sa vyjadrovať nebudem. Budem sa pýtať iba ak
ma niečo zaujímať o účtovníctve, daniach a personalistike a podobne.
PS: Ešte som si na porade našiel aj dobrý recept na vianočného kapra.
Danila
30.12.06,15:10
Dobre teda, končím. Viac sa vyjadrovať nebudem. Budem sa pýtať iba ak
ma niečo zaujímať o účtovníctve, daniach a personalistike a podobne.
PS: Ešte som si na porade našiel aj dobrý recept na vianočného kapra.Ak máš záujem veci riešiť, nekonči. Raď. Vyjadruj sa. Ale prijmi zároveň aj iný názor. Ak budeš radiť o finančnom trhu určite si to prečítam. Možno sa poučím. Ale zadávateľ chce začať podnikať. To jest, pracovať. Asi. Nie čakať na výsledky práce kapitálu. No vidíš a nájdeš tu aj silvestrovské pochúťky. Pekný Nový rok a celý rok 2007.
misomiso
30.12.06,16:02
Myslim, ze tu nikto nenapisal o dalsej moznosti. Kazdy ma nejakych znamych, mozno najde medzi nimi niekoho, kto ma dalsie dva, alebo volny priestor alebo super napad. Myslim ze aj Bill Gates zacinal sice v garazi, ale nie celkom sam.
Marína
30.12.06,18:47
Dobre teda, končím. Viac sa vyjadrovať nebudem. Budem sa pýtať iba ak
ma niečo zaujímať o účtovníctve, daniach a personalistike a podobne.
PS: Ešte som si na porade našiel aj dobrý recept na vianočného kapra. Jano, pokračuj, prosím. Mňa to zaujíma. Danilka to určite nemyslela v zlom. Asi by bolo vhodnejšie založiť novú tému napr. s názvom: Kam investovať? Budeš v nej radiť (a ďalší odborníci), ak ju založím?
Danila
30.12.06,20:22
Jano, pokračuj, prosím. Mňa to zaujíma. Danilka to určite nemyslela v zlom. Asi by bolo vhodnejšie založiť novú tému napr. s názvom: Kam investovať? Budeš v nej radiť (a ďalší odborníci), ak ju založím?

Veru tak. Myslela som to len a len v dobrom. Podnikanie je jedna vec, a že aj ja chcem nech pošepne čo s voľnými korunami , je druhá vec. Ale nech je každá téma zrozumiteľná. Jano22 sa určite vráti.
elrosi
02.01.07,20:24
:D slaby podnikatel ked nevies kde otocit dva melony :)
majo2005
05.01.07,09:18
kup si byt alebo dva. Ak nepodnikáš neskúšaj štastie lebo peniaze lahko minieš.A rentier je dobrý začiatok.
misomiso
05.01.07,09:34
Bol - uz nie je. Bohuzial situacia sa rychlo meni, odrazu ponuka bytov prudko prevysila zaujem a vacsina bytov je prazdnych.
Chobot
05.01.07,10:36
Bol - uz nie je. Bohuzial situacia sa rychlo meni, odrazu ponuka bytov prudko prevysila zaujem a vacsina bytov je prazdnych.

Záleží asi od toho, v ktorej lokalite. Toto asi v BA neplatí, či áno?
Jozef I
05.01.07,11:09
Bol - uz nie je. Bohuzial situacia sa rychlo meni, odrazu ponuka bytov prudko prevysila zaujem a vacsina bytov je prazdnych.

Môj názor je, že ponuka bytov ešte dlho neprevýši záujem. A aj ked sa stále stavajú nové byty, tak aj mladých ľudí pribúda, ktorí chcú bývať.
misomiso
05.01.07,11:39
Bohuzial to plati prave v BA. Vela ludi, ktori nemali velmi kde uliat peniaze nakupili byty aj RD (casto postavili nove) za ucelom prenajmu. Je pravda, ze po revolucii to bol dobry biznis, bytov bolo malo. Chybali vsetky kategorie, panelakove aj luxusne pre cudzincov. Doteraz sa s takymto podnikanim dalo ako tak ratat, teraz je to v podstate stratove. Kazdy mlady dnes uvazuje logicky tak, ze sa opati lepsie zobrat si hypoteku a splacat vlastny byt ako platit (v podstate to iste) najomne za cudzi, ktory nikdy nebude jeho.

Ked zadas niekde napr. na www.reality.sk (http://www.reality.sk) napr. vyhladat volne byty na prenajom v BA, tak aj ked to obmedzis na centrum (1. obvod), vyhodi nejakych 350 inzeratov. Ked zadas opacne - najom - dopyt, vyhodi obycajne dva ci tri, a to su realitky, ktore sa tvaria, ze hladaju pre konkretneho klienta, ale nakoniec to iba zavesia na ten isty web do ponuky a (pretoze ich nik nekontaktuje) napokon sa neozvu.

Takze asi tak. Niektori ludia sa teraz naopak bytov zbavuju, niektorym sa zasa skor oplati nechat to zavrete perspektivne pre deti.
j.s
05.01.07,18:29
Ja by som sa do nehnutelnosti uz tiez nehrnul. Nie som z BA, ale mam tu nejake aktivity a prenajim si tu byt. Za 1,5-2mil sa ti mozno podari zohnat 3 izbovy byt, aj ked s odretymi usami a nie prave v lokalite, kde si mozno za prenajom pytat slusnu sumuNehnutelnost je sice vec ktora nestraca na hodnote a chrani ta proti inflacii, ale rentierstvo uz nie je co byvalo. Myslim ze z tohto bytu by si zarobil cisteho tak 15 000 - max. 20000.
Skus vyvazat freon do Norska:))
misomiso
05.01.07,20:08
Ak by sa dalo z bytu za 1,5 - 2 zarobit 15 az 20 tis zisku, tak hned kupim tri. Ratal si tam aj to, ze ak by si k tomu mal priratat energie, siete a poplatky spravcovi, tak najomnik by platil nejakych 21 - 26? , ked sa najomnici budu striedat rychlo, bude treba casto malovat, (co zariadenie bytu?) ale treba ratat aj s tym, ze byt moze byt kludne 3 - 9 mesiacov v roku neprenejaty (v priemere). A potom samozrejme treba zaplatit dan, pretoze malokto, kto je schopny platit take peniaze ich vytiahne z vacku cash, bez toho, aby pozadoval pisomnu zmluvu.

Byt v takej hodnote = byt niekde na sidlisku, bez garaze, a bez zariadenia (alebo so starym, socialistickym, ktore tam zabudol povodny majitel), taketo byty sa dnes prenajimaju za uplne inu sumu. Nepoznam nikoho, kto by zaplatil take peniaze.

Treba si este uvedomit, ze prieskum na internete ohladne cien nic neriesi. Tam sa dozviete iba, za ake ceny majitelia byty ponukaju, ale skutocne cena, na ktoru musia ist, aby niekoho zohnali je casto ovela nizsia. Samozrejme podobne je to niekedy aj s napr. autami.
Leontin
07.01.07,08:10
prenajom uz nie je co byvalo, skoda.
wewe0
14.01.07,14:23
Sac osobne si myslim, ze by si sa mal sam rozhodnut v com podnikat. je nepravdepodobne, ze ti tu da napad ktory by ta ohromil. Musis sam hladat a rozhodnut sa pre iste zalezitosti, ktore ti v zivote mozu prilepsit alebo prihorsit.
Ja osobne sa este stale vzdelavam a pokial nebudem citit, ze som dosiahol istu uroven vzdelanosti tak nezacnem podnikat. Napady su a pokial si vsimas okolie a problemy, ktore vznikaju okolo teba tak sa da vzdy podnikat. Pokial podnikas, len preto aby si nieco robil a neuspokojujes tym klientov isteho segmentu rychlo skrachujes, resp. mozes potom jedine nelegalne natom zarabat, co urcite nechces ze? :)
Odporucam ti vyhladat si daku literaturu na temu "financial education". Si v lepsej situacii ako vacsina, ktory chcu podnikat- mas nejaky kapital.
Zalezi uz len na tvojich schopnostiach ci dokazes peniaze spenazit :)

Erik
abubu
22.01.07,21:08
Ja by som chcela začať podnikať v kaderníctve,ale nie som este na 100% presvedčená. poradte niekto či sa to oplatí:confused:
Zita5
22.01.07,21:10
Ja by som chcela začať podnikať v kaderníctve,ale nie som este na 100% presvedčená. poradte niekto či sa to oplatí:confused:


Myslím , že nemáte nad čím uvažovať , ak ste vyučená kaderníčka .
sway
23.01.07,05:07
Ja by som chcela začať podnikať v kaderníctve,ale nie som este na 100% presvedčená. poradte niekto či sa to oplatí:confused:

ak si šikovná a baví ťa to, tak neváhaj - oplatí sa to, lepšie je robiť na seba, ako na iných - ale záleží od povahy a možností.;)
abubu
25.01.07,17:42
Som vyučená,lenže u nas je ten problém,že ľudia pozerajú na cenu. chceli by mať 2v1 kvalitu a skoro zadarmo
Miriam.x
25.01.07,17:48
Som vyučená,lenže u nas je ten problém,že ľudia pozerajú na cenu. chceli by mať 2v1 kvalitu a skoro zadarmo
Neviem z kade si, ale ja poznám dosť kaderníčok, ktoré pracujú na ŽL a nesťažujú si ;) . Milionárky z nich síce nie sú, ale určite sa im to opláca.
abubu
26.01.07,16:28
Ahojky!Potrebovala by som poradť ak chcem podnikať s oblečenim,odkiaľ to oblečenie zohnať.Počula som,že z turecka,Poľsko...Nieje niečo jednoduchšie. Vopred diky za radu
camelfly
26.01.07,16:39
Ahojky!Potrebovala by som poradť ak chcem podnikať s oblečenim,odkiaľ to oblečenie zohnať.Počula som,že z turecka,Poľsko...Nieje niečo jednoduchšie. Vopred diky za radu

ak nechces sama tovar s oblecenim dovazat, tak ho nakupuj z velkoskladu tu na Slovensku, je mnozstvo firiem ktore takyto tovar ponukaju
abubu
26.01.07,16:44
Ahojky!Ak by som chcela podnikať s oblečenim,odkiaľ zohňať tovar? Za radu vopred ďakujem
camelfly
26.01.07,16:48
Ahojky!Ak by som chcela podnikať s oblečenim,odkiaľ zohňať tovar? Za radu vopred ďakujem
ahoj, neviem s akym druhom tovaru sa chces presne zaoberat ale ked si das do vyhladavaca google: velkoobchod s oblecenim, mas tam rozne druhy sortimentu a firiem ktory ten tovar ponukaju
abubu
26.01.07,16:50
musim sa s nimi aj dohodnuť,že budem odoberať pravideľne od nich tovar,alebo len pridem nakupim a to je vše.A ako je to z daňou ak dovažaš tak musiš zaplať clo? alebo stači potom zaplatiť daň?
camelfly
26.01.07,16:52
musim sa s nimi aj dohodnuť,že budem odoberať pravideľne od nich tovar,alebo len pridem nakupim a to je vše.A ako je to z daňou ak dovažaš tak musiš zaplať clo? alebo stači potom zaplatiť daň?
nie, firmy davaju aj mnozstvo ktore potrebujes, nie je limitovane nejakou minimalnou hodnotou ktoru musis zobrat, v ramci EU sa clo myslim neplati
abubu
26.01.07,17:45
diky za tu stranku,kým to všetko preštudujem tak to potrvá,myslela som že to bude ľahšie.Ale začiatky sú také
ACCNT
30.01.07,19:05
sice uz tento topic asi nie je aktualny, pridam svoje napady:

1.) ....mozno by sa zislo pouvazovat o investovani do nehnutelnosti v zahranici(pri mori,...),....

2.) co takto si postavit nejaku atrakciu pri nejakom centre cestovneho ruchu? napr. bobovu drahu(fotky: http://www.velkaraca.sk/leto/index.php?act=atr&sub=alp&sid=cafd6742df81109dd454d5d2db2f645f ) alebo nieco podobne? (toto je len taky napad-neviem, kolko by stalo postavit taku drahu).
Pripadne, prenajimat stvorkolky( http://www.velkaraca.sk/leto/index.php?act=atr&sub=stv&sid=cafd6742df81109dd454d5d2db2f645f ),....
Filip Glasa
05.02.07,18:58
Ak rozmýšľate o podnikaní všímajte si služby ktoré vo vašom regióne chýbajú. Tak isto sledujte nekvalitne poskytované existujúce služby. Zamyslite sa či je ťažké poskytovať ich dobre so serióznym prístupom. Všade kde nadávate na nepoctivosť a neprofesionalitu je možnosť začať podnikať.

Pri nehnuteľnostiach sa treba rozhodnúť či podnikať, alebo investovať. Pod podnikaním myslím stavba domov, penozióny a podobne.
Investovanie by malo byť pasívnejší prístup, čiže prenájom.
Ľudia v regiónoch máte veľa výhod oproti Bratislave. Vôbec nerozmýšľajte o kúpe nehnuteľnosti v BA. Radšej sa poobzerajte okolo seba vo svojom regióne. V regiónoch horšie funguje inzercia, nie sú dostupné informácie o cenách. Skôr sa dá vymáknuť dobrý obchod ako v preinformovanej Bratislave. Naviac stačí menej peňazí.
Mimo to veľa investorov z BA, ale aj zo zahraničia už sťahuje svoje investície do krajských miest a do rekreačných stredísk na východ od BA.
My sme začínali v BA s 0,5 mil. Takže 2 mil. vôbec nie je ne nehnuteľnosti málo. Chalupy na vidieku sa nájdu aj do 100 tis.
caco
07.02.07,13:00
Keď nemáš krstného otca vo vysokej politike, tak o tom ani neuvažuj ! Investovať do nehnuteľností tiež nie je dobrý nápad. V tejto pohnutej dobe by som nakúpil doláre a dobre uvážil, kde ich uložím.

:confused: :eek:
bože ty trepeš dolár a euro furt klesá oproti korune!to by teda zarobil!nehnutelnosti si furt držia svoju cenu prípadne stúpajú
Jipo
18.02.07,19:37
Nemate niekto skusenost s videopozicovnov.Ci sa oplati do toho pustit alebo nie?
misomiso
19.02.07,12:26
Prepac - ale ako sa mozes takto vseobecne pytat? Ved keby Ti tu hned chceli vsetci co najuprimnejsie poradit, odpoved bude vzdy ina.

1. ide o to, KDE to chces mat a aka je v okoli ponuka od konkurencie

2. ide o to, co od toho ocakavas. Napriklad ak uvazujes o tom, ze za A.) - otvoris videopozicovnu alebo za B,) - predajnu aut so servisom, alebo hotel v Tatrach, tak odpoved bude, ze pozicovna sa neoplati.

Ak ale zvazujes napr. A,) - videopozicovna verzus B,) predaj pukancov pred dedinskym kinom, kde sa premieta 1 x v sobotu, tak odpoved znie, ze videopozicovna sa oplati.


Prepac, ak som Ti to napisal drzo. Ale problem je v tom, ze niektori ludia mozu prepadnut falosnej predstave, ze im na takto polozenu otazku cez net niekto bude schopny poradit, a potom sa mozu cudovat, ake to ma nasledky ak sa podla toho zariadia. www.porada.sk (http://www.porada.sk) je super portal, preto sem chodime a ak polozis otazku, na ktoru sa da jednoznacne odpovedat, urcite sa dockas kvalitnej odpovede.
jk07
09.04.07,17:33
Tak, tato odpoved bude uz asi uplne off topic, ale ak by sme niekto nahodou zabrusil, tak predsa. Poskytnem skusenost mojho kamosa, ktory mal podobny problem, nevedel kam investovat asi 400 tisic.

Nakoniec sa rozhodol pre obchod. Nasiel si istu firmu, co obchoduje s Cinou (napsial by som aj meno, ale islo by o reklamu... kto ma zaujem hodim mu to do sukromnej posty) a nakupil tovar, ktory behom 4 mesiacov otocil zhruba s 2 nasobnym ziskom. Firma si zobrala 7.2% proviziu a kamos to mal prakticky bez rizika (ide o SR firmu s ludmi v Cine). Mat kapital, urobim to iste. Vela ludi si neuvedomuje, co vsetko sa v Cine vyraba, alebo ma predsudky proti nekvalitnemu tovaru. To je vsak minulostou a Cina je dnes skutocne zlata bana. Pri nakupe je udajne velke riziko, kedze mnoho Cinanov je velmi neserioznych, ale spominana vraj firma kazdeho dodavatela osobne preveri a na poziadanie vykona predzasielkovu inspekciu tovaru.

Nuz, mozno inspiracia pre niekoho, i ked aky tovar - musi sa rozhodnut kazdy sam...
OFF.TOPIC
10.04.07,20:42
Ahoj JK07,
téma kam investovať je stále veľmi aktuálna, taktiež som koketoval s myšlienkou začať si s Čínou, len som nevedel, kde začať. Potvrdzujem, že táto krajina má veľké možnosti - na čínskych stránkach nájdete všetko so značkou "Made in China" čo potrebujete k založeniu svojej firmy aj svojho štátu. Prosím pošleš mi kontakt na SK firmu v Číne - off.topic@azet.sk ? Vďaka za príspevok
misomiso
11.04.07,06:29
Inak - mozem potvrdit, ze tie moznosti su aj opacne. Cinania zacinaju byt hladni po kvalitnych europskych znackovych tovaroch. Teda nehovorim o chudobnych z vidieka co pestuju ryzu ale o bohatsom mestskom obyvatelstve. Ak im viete takyto tovar sprostredkovat, Vase moznosti su ovela vacsie ako pri importe cinskeho tovaru, pretoze Cina je neporovnatelne vacsi trh. (Je uplne iste, ze v priebehu par rokov sa cinsky trh dostane na uplne prve miesto pred USA, odbornici sa len nevedia presne zhodnut v datume.) Navyse pri exporte do Ciny Vam nehorozia problemy s nekvalitnymi dodavkami, jedina Vas podmienka bude platba vopred.

Ja tiez poznam mnozstvo kvalitneho cinskeho tovaru. Ibaze to su vsetko vyrobky firiem, ktore si tam nechavaju vyrabat OEM tovar, teda pod vlastnou znackou a tiez tam nalezite sami kontroluju kvalitu priamo na vyrobnom pase (napr. Samsonite - ten vyraba aj vo Vietname, alebo SONY a pod.) Taketo firmy si ale potom tovar importuju a predavaju sami, takze nic pre ludi, co hladaju vhodny podnikatelsky zamer.

Ja osobne - keby som teraz rozmyslal nad novym podnikanim by som sa jednoznacne orientoval na novopripojene staty EU. (Rumunsko, Bulharsko, a Pobaltske republiky). My mame tendenciu tieto balkanske staty podcenovat a pobaltske tiez (ved boli sucastou ZSSR), ale najdu sa oblasti, v ktorych su pred nami. Jestvuje tam mnozstvo firiem, ktore uz dnes ponukaju spickove tovary alebo sluzby. Navyse importer takejto znacky si moze uzivat komfort ktory prinasa clenstvo v EU - ziadna colnca, dostupne letecke cestovanie (ak treba) a pod.
jk07
11.04.07,15:21
Zdravim vsetkych,

Zda sa, ze Cina je v kurze. V sukromnych spravach som nasiel uz 3 spravy, ktore sa o to zaujimaju. Zial nemozem odpovedat, lebo som tu novic a vyzera to tak, ze musim mat minimalne 5 prispevkov, alebo(a) 5 dni... Tak si budete musiet pockat, alebo napiste email. A tak ma napadlo, co keby som si zalozil zivnost na sprostredkovanie na slovenskeho sprostredkovatela v Cine?;)

Ok, ak na to nezabudnem kontaktujem dotycnych ludi, aby Vam na otazky zodpovedlai priamo... stay tuned. Zatial kto chce, nech mi posle email a ja mu hodim kontakt.
Vinja
11.04.07,17:10
Ja podnikám už 11 rokov a ešte stále nemám ten milión! Ako je to možné?
Asi sa treba zamestnať,poraď kde...cha,cha,cha
luco07
12.04.07,17:23
Prijemny dobry vecer z Ciny.

Kontaktoval ma kamarat, vraj sa niekolko ludi zaujimalo o moznosti obchodovania s Cinou. Ja som onen mystic man, ktory momentalne posobi v Cine a o ktorom bola pravdepodobne rec o dva prispevky vyssie ;). Ak teda bude Vas zaujem pretrvavat, mozte mi adresovat nejake otazky a pokial budem vediet, v ramci moznosti Vam rad zodpoviem, resp. ak bude zaujem naozaj velky, mozeme otvorit novy topic.

Zatial Vam prajem prijemny zbytok dna (vecera)
luco07
14.04.07,02:56
Inak - mozem potvrdit, ze tie moznosti su aj opacne. Cinania zacinaju byt hladni po kvalitnych europskych znackovych tovaroch. Teda nehovorim o chudobnych z vidieka co pestuju ryzu ale o bohatsom mestskom obyvatelstve. Ak im viete takyto tovar sprostredkovat, Vase moznosti su ovela vacsie ako pri importe cinskeho tovaru, pretoze Cina je neporovnatelne vacsi trh. (Je uplne iste, ze v priebehu par rokov sa cinsky trh dostane na uplne prve miesto pred USA, odbornici sa len nevedia presne zhodnut v datume.) Navyse pri exporte do Ciny Vam nehorozia problemy s nekvalitnymi dodavkami, jedina Vas podmienka bude platba vopred.

Ja tiez poznam mnozstvo kvalitneho cinskeho tovaru. Ibaze to su vsetko vyrobky firiem, ktore si tam nechavaju vyrabat OEM tovar, teda pod vlastnou znackou a tiez tam nalezite sami kontroluju kvalitu priamo na vyrobnom pase (napr. Samsonite - ten vyraba aj vo Vietname, alebo SONY a pod.) Taketo firmy si ale potom tovar importuju a predavaju sami, takze nic pre ludi, co hladaju vhodny podnikatelsky zamer.

Ja osobne - keby som teraz rozmyslal nad novym podnikanim by som sa jednoznacne orientoval na novopripojene staty EU. (Rumunsko, Bulharsko, a Pobaltske republiky). My mame tendenciu tieto balkanske staty podcenovat a pobaltske tiez (ved boli sucastou ZSSR), ale najdu sa oblasti, v ktorych su pred nami. Jestvuje tam mnozstvo firiem, ktore uz dnes ponukaju spickove tovary alebo sluzby. Navyse importer takejto znacky si moze uzivat komfort ktory prinasa clenstvo v EU - ziadna colnca, dostupne letecke cestovanie (ak treba) a pod.

Misomiso,

Vo svojom prispevku v Casti o importe vyrobkov do Ciny ste pomenovali idealny stav, ktory je v realite prakticky nedosiahnutelny. Tu je niekolko dovodov:

1. Na export a import vyrobkov z/do Ciny potrebujete mat povolenie z Ministerstva obchodu CLR. Takato registracia nie je najlacnejsou zalezitostou a tak sa export-import stava zalezitostou niekolkych (vzhladom na velkost cinskeho trhu niekolko mnoho) spolocnosti. Okrem toho az do velmi nedavnej doby nebolo mozne, aby takuto licenciu ziskala spolocnost vyhrade so zahranicnym kapitalom.

2. Ak robite sprostredkovatela a snazite sa presadit vyrobok na cinskom trhu, musite mat velmi dobre koncipovanu zmluvu s vyrobcom/dodavatelom, najlepsie vyhradne zastupenie pre cinsky trh. Bez predoslej skusenosti Vam takuto zmluvu da malokto. V opacnom pripade si mozete byt takmer na 100% isty, ze cinska strana bude kontaktovat priamo vyrobcu a ako sprostredkovatela Vas obide. Business etika je tu viac-menej v plienkach a to sa tyka aj velkych spolocnosti.

3. Cinsky trh si je vedomy svojej velkosti a podla toho aj reaguje. Cenu vyrobkov dokaze stiahnut na minimum vdaka obrovskemu konkurencnemu boju, ktory medzi sebou zvadzaju spolocnosti usilujuce sa na nom presadit. Priestor na sprostredkovatelsku proviziu je maly az ziadny.

4. V Cine su v sucasnosti dostupne takmer vsetky kvalitne znacky zo vsetkych oblasti. Slovensko v tomto smere prakticky nema co ponuknut. Je to smutne, zial je to fakt.

5. Platba vopred sa v medzinarodnom obchode realizuje iba malokedy a v Cine takmer nikdy. Ak takuto podmienku date importerovi v Cine, mozete si byt takmer isty, ze ju akceptovat nebude, pokial Vas produkt skutocne nie je absolutne jedinecny a nenahraditelny. Nehovoriac o tom, ze taketo jednanie je relativne neseriozne. Je samozrejme pravda, ze velmi vela (a to je zial pravdiva skutocnost) cinskych firiem je velmi neserioznych, ale pokial si platbu vopred stanovite ako prioritu, aj potencialny seriozny partner sa moze urazit a odmietne s Vami dalej rokovat. Cinania su totiz velmi hrdi.

Ak mate zaujem o presadenie Vasho vyrobku na cinskom trhu, najlepsie je byt priamo vyrobcom. V tom pripade musi Vas vyrobok v niecom prevysovat konkurenciu a to najma kvalitou, alebo cenou, no najlepsie samozrejme oboma.

Co sa tyka vyroby kvalitnych cinskych produktov, plati to, ako ste poznamenali, najma pri vyrobkoch, ktore v Cine vyrabaju spolocnosti so zahranicnym kapitalom. Pravdou vsak je, ze coraz viac cinskych vyrobcov splna zapadne poziadavky kvality, co dokazuje aj prislusna certifikacia. Je ich zatial mensina, ale ich podiel sa zvysuje.

Prijemny vikend
misomiso
14.04.07,09:28
Vidim, ze poznate dobre Cinsky trh, v podstate vseto, co pisete je pravda. No v niektorych detailoch mame ine skusenosti.

bod 4: Aj na Slovensku sa najdu vynimocne produkty, ibaze ich pocet je umerny velkosti nasho statu - samozrejme.

bod 5: My sme mali velke problemy so serioznostou cinskych firiem, ale to iste platilo aj o mnohych dalsich azijskych firmach, napr. korejskych. Tak sme jedneho dna dali podmienku - polatbe vopred, a nikto sa neurazil. Ked je to prezentovane ako jedna z podmienok (mame aj dalsie, neprijmame platby kartou ani sekom) tak je to uplne O.K.. Takisto my zo zapadnej Europy nakupujeme material a mnohi nam ho davaju na fakturu - splatnost 1 mes. Su ale aj taki, ktori uz zo zaciatku maju podmienku - platba vopred a my to musime respektovat.

My sme teraz nasli exkluzivneho importera, je to taiwanska firma ktora ma pobocku v USA aj v Cine. Oni sami nam povedali "nikdy nedoverujte Cinanom - my sami sme prisli o vela penazi, kym sme sa naucili ako to robit". Pritom Taiwanci su vlastne Cinania. Oni od svojich partnerov samozrejme pozaduju platbu vopred.
luco07
14.04.07,11:22
Dobry vecer,

S tym bodom 4. to zmojej strany samozrejme bolo trochu pritiahnute za vlasy. Samozrejme, ze aj na Slovensku sa najdu vyrobky, ktore mozno exportovat do Ciny, ale treba povedat, ze ich nie je vela o com svedcia statistiky vzajomnej obchodnej bilancie. To co tam zo Slovenskej strany nieco znamena je z velkej casti export vyrobcov - relativne velkych podnikov ako Matador, Konstrukta, ci nejake energeticke podniky. Treba sa pozriet pravde do oci - kolko je na Slovensku produktov, ktore mozno oznacit za "svetovu znacku"?

Co sa tyka bodu 5., tu by som si dovolil nesuhlasit, aj ked samozrejme Vase skusenosti nepopieram. V podstate som poukazoval skor na to, ze pokial ma Cinska spolocnost moznost vyberu (co prevazne vdaka vysoko konkurencnym podmienkam ma) vyberie si tie najlepsie podmienky. Tu sa asi zhodneme, ze platba 100% vopred nie je z hladiska kupujuceho vobec vyhodna, navyse serioznej spolocnosti sa moze dotknut, ked dodavatel spochybnuje jej platobnu schopnost (a aj sa to stava, taktiez overene skusenostami), takze produkt zamietne a s dodavatelom prerusi obchodne kontakty. Tu je potrebne poznamenat, ze znalost cinskej kultury a etiky je nenahraditelny bonus, ktory mnohi obchodnici podcenuju, ja si vsak dovolim tvrdit, ze tu v Cine je to 50% uspechu.

Ostatne krajiny Azie samozrejme nemozem posudzovat, kedze my sa orientujeme vyslovene na cinsky trh. A co sa tyka Taiwanu, etnicky ho sice obyvaju Cinania (aj ked domorodi obyvatelia Yuanzhumin, alebo Gaoshan zu su pravdepodobne predkovia Polynezanov), ale v obchodnej etike a praxi je tu zasadny rozdiel medzi Cinanmi z pevniny na jednej strane a Taiwnaom, ci Hongkongom na strane druhej.
Tieto rozdiely su sposobene najma: 1. statnou ideologiou 2. skusenostami 3. velkostou trhu a konkurencnym prostredim 4. modernou historiou 5. urovnou vzdelania a pracovnym trhom (nie v poradi v akom som uviedol).

Prijemny zbytok dna
Lukas
misomiso
14.04.07,13:19
Dobre. Povedzme, ze chcem importovat Cinsky tovar. Otazka teraz znie, ake komodity.

Ked sa budem snazit predavat taky typicky "Cinsky tovar" ako su handry, papuce, hracky a pod, tak toho su plne trhoviska a Cinske obchody na Slovensku a tazko budem moct konkurovat samotnym Cinanom co tu ziju.

Ak by som chcel dovazat specializovany tovar, tak:

- napr. majitelia pneuservisov, ktori nakupili cinske vyvazovacky sa ich museli zbavit, pretoze nestihali robit reklamacie zakaznikom.

- nedavno som sa bavil s chlapikom, ktory nam bude robit kurenie. Ukazoval mi material ktory pouzivaju (je od renomovanych vyrobcov s prislusnou zarukou). Hovoril, ze kazde dva tyzdne za nim pridu nejaki Poliaci a nukaju mu lacne cinske rurky. Takychto obchodnikov okamzite vyhadzuje z kancelarie. Nechce totiz dopadnut ako niektori jeho kolegovia, ktori nekvalitny material zakaznikom zabudovali a potom museli v ramci zaruky platit vymenu rurky na ktorej uz boli parkety a vsetky suvisejuce skody.

- pred tyzdnom som si nechal tlacit plagaty na taku gumu (na velkom plotri). Konecne som nasiel firmu, ktora to robi naozaj dobre. Ceny nemaju zrovna najnizsie, ale ani nijako premrstene. Majitel mi hovori: Samozrejme by sme mohli ist s cenou dole, ak by sme akceptovali ponuku dealra, ktory nas stale obchadza s cinskymi farbami do plotra (specialne cartrige). Potom by sme ale stratili vsetkych zakaznikov, ktori chu mat plagat citatelny aj po prvom dazdi.
luco07
14.04.07,14:19
Misomiso,

Samozrejme, ze v Cine je mnoho nekvalitnych vyrobkov, to nikto nepopiera. Je obrovskou chybou obchodnika, ktory si mysli, ze nakupom produktov za najnizsie ceny ovladne cely europsky trh. Mnoho obchodnikov zial takuto chybu robi. Mozem Vam ale garantovat, ze v Cine existuje kvalitny tovar takmer v kazdom odvetvi a i ked mozno nedosahuje kvalitu zapadnych vyrobkov, ale povedzme 85% z nej, tak 1/4 cena ma presvedci, aby som takyto produkt kupil. Dolezite je najst najlepsi pomer cena/kvalita, nie automaticky kupovat to, co je najlacnejsie. Potom vznikaju podobne "miletickove predsudky", ze vsetko cinske je zle. Neverili by ste, kolko veci sa vyraba v Cine, dovezie sa povedzme do Nemecka, odtial k nam na Slovensko (samozrejme s patricnou marzou) a spotrebitel je v domnienke, ze ide o nemecky produkt. Rozdiel v kvalite casto neodborne oko ani nepostrehne.

Cina za posledne roky kazdorocne zvysuje vydaje na vedu a vyskum a to nielen v relativnych cislach, ale aj v pomere k HDP (asi nemusim predstavovat, ako rychlo HDP v Cine rastie). Ten narast kvality sa niekde predsa musi prejavit a aj sa prejavuje. Cina napriklad vyvija novu technologiu - akehosi konkurenta DVD, spomeniem napriklad Lenovo, alebo technologie Huawei, ktore su drzitelom niekolkych technologickych patentov. V Cine nefunguje ochrana spotrebitela do takej miery ako v Europe, preto tie lacne a nekvalitne produkty maju stale odbytiska a nemusia inovovat technologie. Nikto netvrdi, ze Cina je technologicky tak daleko, ako USA, Japonsko, ci Nemecko, ale kvalita produktov ide z roka na rok hore. Kto vnima Cinu iba ako producenta handier a plysovych hraciek, prichadza o velke moznosti, na svoju skodu...

S pozdravom
Lukas
luco07
14.04.07,14:23
Oprava: V absolutnych cislach
Slavena
18.04.07,11:35
Môžem prispieť trošku aj ja?
Bývam v RD a od začiatku marca nemôžem nájsť projektantskú firmu, ktorá by mi upravila okolie domu. Ja na to čas nemám a preto som sa rozhodla pre toto riešenie. Nešlo o veľkú plochu, ktorú som chcela vyriešiť tak, aby udržiavanie nebolo časovo ani finančne náročné. Oslovila som už tri firmy, ktoré sa vyhovárali na veľa práce. Chápem, možno je už začiatok marca neskoro. Ale aj tak sa mi to nevidí, ak niekomu dávam prácu a oni jednoducho odmietnu.
Keby som ešte raz mala byť na ÚP, tak by som si asi podnikateľský zámer robila na projektovanie záhrad. Stačí trošku estetického cítenia, možno
nejaké samoštúdium konkrétnej literatúry a bolo by. A tá práca s kríkmi, kvetmi, ..., no proste mohlo by to byť celkom zaujímavé! Pokiaľ by bola taká teplá zima ako minulý rok, určite by sa dalo pracovať počas celého roka.
branoplan
19.04.07,01:33
Pre jk07. Mozte mi prosim vas poslat nazov tej firmy v Cine na moj mail: branoplan@atlas.sk dakujem
branoplan
19.04.07,01:35
Pre jk07. Mozte mi prosim vas poslat nazov tej firmy v Cine na moj mail: branoplan@atlas.sk dakujem
misomiso
19.04.07,06:51
Môžem prispieť trošku aj ja?
Bývam v RD a od začiatku marca nemôžem nájsť projektantskú firmu, ktorá by mi upravila okolie domu. Ja na to čas nemám a preto som sa rozhodla pre toto riešenie. Nešlo o veľkú plochu, ktorú som chcela vyriešiť tak, aby udržiavanie nebolo časovo ani finančne náročné. Oslovila som už tri firmy, ktoré sa vyhovárali na veľa práce. Chápem, možno je už začiatok marca neskoro. Ale aj tak sa mi to nevidí, ak niekomu dávam prácu a oni jednoducho odmietnu.
Keby som ešte raz mala byť na ÚP, tak by som si asi podnikateľský zámer robila na projektovanie záhrad. Stačí trošku estetického cítenia, možno
nejaké samoštúdium konkrétnej literatúry a bolo by. A tá práca s kríkmi, kvetmi, ..., no proste mohlo by to byť celkom zaujímavé! Pokiaľ by bola taká teplá zima ako minulý rok, určite by sa dalo pracovať počas celého roka.
Ano, je to krasna praca s tym zivym materialom. Keby som mohol zit odrazu niekolko zivotov, jeden by som asi tiez venoval takejto cinnosti.
Ale musim Ta troska poopravit, na prevadzkovanie takejto zivnosti musis mate skolu, donedavna bola jedina v Ledniciach na Morave, neviem, ci uz su aj na Slovensku Kazdopadne to nie je iba o estetiskom citeni. Tych krikov a rastrin su tisicky druhov a ten kto to projektuje musi presne vediet, ake podmienky ktore z nich potrebuju (poda, vlhkost, slnko) a tiez, ako budu rast v buducnosti. Vsetko sa kupuje malicke v crepnickoch a nieco narastie do obrovskych rozmerov a nieco ostava stale skoro a ko bonsai. Ked toto neovladas, tak by vysledok nemusel dopadnut dobre...
MIT
11.05.07,14:15
http://mask-investments.blogspot.com/ pracuju s put a call opciami mam u nich otvoreny ucet a su napojeni primo na chlapika z NY jeffa clarka. a vynasa to celkom dobre
joe.black
12.05.07,18:43
preco by isli cez vas ked mozu ist rovno cez clarka -:)


http://mask-investments.blogspot.com/ pracuju s put a call opciami mam u nich otvoreny ucet a su napojeni primo na chlapika z NY jeffa clarka. a vynasa to celkom dobre
peterkollar
14.05.07,13:48
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
nepoznate nejake stranky kde su sutaze o podnikatelske plany? chcel by som to touto formou skusit. vdaka
MIT
14.05.07,14:21
trader.feri
14.05.07,15:30
emik
14.05.07,18:20
http://www.jakainvest.szm.sk/

to sa najde niekto kto uveri, ze firma ktora ma takuto stranku vie pomoct zacinajucim podnikatelom? :)
accipiter
15.05.07,04:09
:--- A určite bezplatne
trader.feri
16.05.07,11:31
nepoynate nejake platene typy na NYSE? vdaka
trader.feri
16.05.07,13:07
lebo jeff stoji 2000usd asi preto? :)

preco by isli cez vas ked mozu ist rovno cez clarka -:)
trader.feri
16.05.07,13:11
skus nieco vymysliet a daj vediet na www.small-investments.blogspot.com (http://www.small-investments.blogspot.com), oni ti ak mas dobry projekt pomozu a teraz je tam sutaz o podnikatelsky plan, popripade ti najdu strategickeho maleho investora. alebo mi napis na trader.feri@gmail.com


Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
smallinvestments
16.05.07,17:41
skus fondy - najvacsi vyber v CZ a SK http://www.world-of-indexes.blogspot.com/.


Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
endrju
16.05.07,18:11
joe.black = jumper = jasminat1 = ... = MIT = peterkollar = trader.feri = ... = smallinvestments = ... :eek: "milión" nickov jedného alebo dvoch (? :rolleyes:) investičných "tigrov" na porada.sk.

Vymyslené najmä na to, aby navštevovanie tejto stránky prestalo zaujímať prevažnú väčšinu tých, komu toto fórum pomáhalo pri riešení najmä odborných problémov z oblasti účtovníctva všetkých druhov. :confused: :mad:
kukučka
16.05.07,18:36
nas nedogóňat :D
tatramat
20.05.07,17:44
s takým kapitálom kľudne môžeš aj investovať na cenných papierov. český trh je trochu nad parou, ale slovenský trh je podhonotený a pritom výnosy pri stratégii BUY and HOLD sa pohybujú aj 10-kach %. Pre príklad netreba chodiť ďaleko - pozri si napr. Železiarne Podbrezová, cena sa obchodovala okolo 1800 sk a posledné obchody sa zrealizovali až za 2500 Sk/ks. A tu treba ešte dodať, že je to pred valným zhromaždením. Zisk Želpa po zdanení v roku 2006 bol 822 mil. Sk, t.j. 345,-Sk na akciu. Pričom jedna sa o subjekt, ktorý pravidelne vypláca dividendu - aktuálny pomer je 40% z netto zisku, predpoklad divi za rok 2006 = 138 Sk/ks. Dividendový výnos by bol 6 %. Vnútorná hodnota akcie - tzv. book value je 2900 sk/ks. Pre zaujimavosť si pozri napr. zhodnotenie Třineckých železiarní, Vítkovice a.s. - ale tieto papiere majú svoju cenu už započítanu. Inak tiež dobré kupovať akcie, kde sa očakáva povinný odkup zo strany majoritného akcionára podľa Zákona o cenných papieroch. Ako príklad - napr. napr. THP, a.s. odkupná cena 1134 Sk/ks a pritom sa papier obchodoval okolo 500 Sk, ale napr. Istrokapitál, odkupná cena 72 Sk/ks a dali sa aj nakúpiť za 20 Sk/ks. Pričom si kľudne mohol nakúpiť niekoľko tisic kusov. Možností je viacej, ale kapitál na všetko nie je. Keby si mal záujem o viacej info = investovanie@centrum.sk
peftik
11.06.07,15:22
a co tak skusit spolupracu cez nejaku stavkovu kancelariu?mohlo by to byt zaujimave...co myslite?milionarom by sa clovek sice nestal, ale uzivit by to cloveka mohlo... :)
Lion Topoľčany
11.06.07,17:16
Dnes, keď som "brúsila" po meste, zbadala som jednu predajňu a povedala som si: mať tak zvyšné peniaze, toto by sa mi celkom pozdávalo ako živobytie ! ! Jednalo by sa o komisionálny predaj, stačí dobrá poloha, cca 100 m2 prenajatej plochy v budove a ničím neručíte. Pekne zoberiete do komisie "tovar rôzneho druhu" nahodíte si 20-25 % maržu a vyplatíte zákazníka /čo doniesol tovar na predaj/ až po predaji. Isté peniaze ! Nie ?
Niekto si povie-také malé starinárstvo, ale aj to má svoje čaro... Stačí investícia max. 100.000,- /regále, počítač, napr.nová dlážka atď./ a zvyšné peniaze by som uložila do fondov /ale so zárukou/
profesional
13.06.07,13:51
a co tak skusit spolupracu cez nejaku stavkovu kancelariu?mohlo by to byt zaujimave...co myslite?milionarom by sa clovek sice nestal, ale uzivit by to cloveka mohlo... :)

Na to potrebujes licensiu od min. financii a dalsie veci. a k tomu ak si vezmes aky kapital potrebujes na otvorenie kamennych pobociek..
profesional
13.06.07,13:56
Dnes, keď som "brúsila" po meste, zbadala som jednu predajňu a povedala som si: mať tak zvyšné peniaze, toto by sa mi celkom pozdávalo ako živobytie ! ! Jednalo by sa o komisionálny predaj, stačí dobrá poloha, cca 100 m2 prenajatej plochy v budove a ničím neručíte. Pekne zoberiete do komisie "tovar rôzneho druhu" nahodíte si 20-25 % maržu a vyplatíte zákazníka /čo doniesol tovar na predaj/ až po predaji. Isté peniaze ! Nie ?
Niekto si povie-také malé starinárstvo, ale aj to má svoje čaro... Stačí investícia max. 100.000,- /regále, počítač, napr.nová dlážka atď./ a zvyšné peniaze by som uložila do fondov /ale so zárukou/

V centre bratislavy taka jedna predajna je. Chodim okolo nej uz dlhe roky. Najprv boli otvoreni 10 hodin denne, potom 8, potom sa musel majitel zamestnat, lebo nemal ani na odvody za sameho seba a cim dalej tym menej je to otvorene. Teraz su uz otvoreni len 2 hodiny kazdy druhy den.
Tadeto cesta nevedie. Nebudes mat ani na slanu vodu. A to je ta predajna viacmenej v centre bratislavy. Vies, dnes do takej predajne daju ludia vacsinou stary tovar. A ten ma tak nizku cenu, ze darmo ze zarobis 20-30 % na komisii, ked tvoj mesacny obrat dosiahne len par tisic z Sk. Z toho ti nominalne velke peniaze nevyjdu. A k tomu, aj na Slovensko pomaly prichadza jedna hlavna myslienka zo zapadu. A ta znie: V kapitalistickej spolocnosti vacsinou nikto nie je tak bohaty, aby si mohol dovolit kupovat lacne veci... Takze nekvalitnemu, staremu, lacnemu tovaru s rastucou kupyschopnou silou obyvatelstva pomaly ale isto odzvonuje..
S takym niecim mozes uspiet v okrajovej stvrti Rio De Janeiro, alebo Sao Paolo. Tam by sa ti naslo dost predavajucih aj dost kupujucich z rado najchudobnejsieho obyvatelstva. Ale tak zle zatial na tom nie sme..:)
profesional
13.06.07,13:58
Ano, je to krasna praca s tym zivym materialom. Keby som mohol zit odrazu niekolko zivotov, jeden by som asi tiez venoval takejto cinnosti.
Ale musim Ta troska poopravit, na prevadzkovanie takejto zivnosti musis mate skolu, donedavna bola jedina v Ledniciach na Morave, neviem, ci uz su aj na Slovensku Kazdopadne to nie je iba o estetiskom citeni. Tych krikov a rastrin su tisicky druhov a ten kto to projektuje musi presne vediet, ake podmienky ktore z nich potrebuju (poda, vlhkost, slnko) a tiez, ako budu rast v buducnosti. Vsetko sa kupuje malicke v crepnickoch a nieco narastie do obrovskych rozmerov a nieco ostava stale skoro a ko bonsai. Ked toto neovladas, tak by vysledok nemusel dopadnut dobre...

Vies kolko krat sme uz aj my museli odmietnut zakazky? A naozaj to bolo plnou vytazenostou firmy. Lebo firma su v prvom rade ludia. A v tejto krajine zohnat kvalitnych ludi je asi to najtazsie co na podnikani existuje.
profesional
13.06.07,14:01
to sa najde niekto kto uveri, ze firma ktora ma takuto stranku vie pomoct zacinajucim podnikatelom? :)

Tie texty su okopirovane zo stranok inych relativne serioznych spolocnosti zaoberajucich sa risk investments.

Neviem co je to za cloveka, ale ak nema ani na vlastny webhosting a musi stranku, ktora vyzera podla mna otrasne hostovat na szm.sk, tak to o niecom vypoveda.

Vidim to skor na to, ze toto je najlepsia cesta ako sa dostat zadarmo ku kvalitnym podnikatelskym planom a tie hned strelit, ale uz pod svojim menom niekomu, kto je ochotny za to zaplatit..:)
profesional
13.06.07,14:23
Misomiso,

Vo svojom prispevku v Casti o importe vyrobkov do Ciny ste pomenovali idealny stav, ktory je v realite prakticky nedosiahnutelny. Tu je niekolko dovodov:

1. Na export a import vyrobkov z/do Ciny potrebujete mat povolenie z Ministerstva obchodu CLR. Takato registracia nie je najlacnejsou zalezitostou a tak sa export-import stava zalezitostou niekolkych (vzhladom na velkost cinskeho trhu niekolko mnoho) spolocnosti. Okrem toho az do velmi nedavnej doby nebolo mozne, aby takuto licenciu ziskala spolocnost vyhrade so zahranicnym kapitalom.

2. Ak robite sprostredkovatela a snazite sa presadit vyrobok na cinskom trhu, musite mat velmi dobre koncipovanu zmluvu s vyrobcom/dodavatelom, najlepsie vyhradne zastupenie pre cinsky trh. Bez predoslej skusenosti Vam takuto zmluvu da malokto. V opacnom pripade si mozete byt takmer na 100% isty, ze cinska strana bude kontaktovat priamo vyrobcu a ako sprostredkovatela Vas obide. Business etika je tu viac-menej v plienkach a to sa tyka aj velkych spolocnosti.

3. Cinsky trh si je vedomy svojej velkosti a podla toho aj reaguje. Cenu vyrobkov dokaze stiahnut na minimum vdaka obrovskemu konkurencnemu boju, ktory medzi sebou zvadzaju spolocnosti usilujuce sa na nom presadit. Priestor na sprostredkovatelsku proviziu je maly az ziadny.

4. V Cine su v sucasnosti dostupne takmer vsetky kvalitne znacky zo vsetkych oblasti. Slovensko v tomto smere prakticky nema co ponuknut. Je to smutne, zial je to fakt.

5. Platba vopred sa v medzinarodnom obchode realizuje iba malokedy a v Cine takmer nikdy. Ak takuto podmienku date importerovi v Cine, mozete si byt takmer isty, ze ju akceptovat nebude, pokial Vas produkt skutocne nie je absolutne jedinecny a nenahraditelny. Nehovoriac o tom, ze taketo jednanie je relativne neseriozne. Je samozrejme pravda, ze velmi vela (a to je zial pravdiva skutocnost) cinskych firiem je velmi neserioznych, ale pokial si platbu vopred stanovite ako prioritu, aj potencialny seriozny partner sa moze urazit a odmietne s Vami dalej rokovat. Cinania su totiz velmi hrdi.

Ak mate zaujem o presadenie Vasho vyrobku na cinskom trhu, najlepsie je byt priamo vyrobcom. V tom pripade musi Vas vyrobok v niecom prevysovat konkurenciu a to najma kvalitou, alebo cenou, no najlepsie samozrejme oboma.

Co sa tyka vyroby kvalitnych cinskych produktov, plati to, ako ste poznamenali, najma pri vyrobkoch, ktore v Cine vyrabaju spolocnosti so zahranicnym kapitalom. Pravdou vsak je, ze coraz viac cinskych vyrobcov splna zapadne poziadavky kvality, co dokazuje aj prislusna certifikacia. Je ich zatial mensina, ale ich podiel sa zvysuje.

Prijemny vikend

S cinou zatial neobchodujeme. Ale chcel by som sa ta opytat, ked uz, ako vidim, ovladas veci co sa tyka potrebnzch licencii a pod, ze kde si sa tieo info docital.

S platbami by to nemuselo byt az take zle. Aj v Cine uz su pobocky zahranicnych bank (podla toho co som nasiel), ktore maju vysoky rating a su seriozne. Preto ak na jednej strane clovek nechce poslat tovar bez toho aby nevedel spavat ci mu nakoniec zaplatia a na druhu stranu nechce pytat peniaze vopred, je tu moznost otvorenia Dokumentarneho akreditivu. Myslim, ze pobocky zahranicnych bank s tym nemaju ani najmensi problem, pricom je urcite mozna dohoda, ze vsetky dokumenty budu v anglictine, alebo inom jazyku s ktorym si aj u nas vedia dat banky veci dokopy...:)
profesional
13.06.07,14:32
Ahoj JK07,
téma kam investovať je stále veľmi aktuálna, taktiež som koketoval s myšlienkou začať si s Čínou, len som nevedel, kde začať. Potvrdzujem, že táto krajina má veľké možnosti - na čínskych stránkach nájdete všetko so značkou "Made in China" čo potrebujete k založeniu svojej firmy aj svojho štátu. Prosím pošleš mi kontakt na SK firmu v Číne - off.topic@azet.sk ? Vďaka za príspevok

Viete co je zaujimave? Ze sa tu este nespomenulo Rusko. Ved z hladiska rozlohy ide o 1/5 zemskej suse. A to je dopyt..
xBORISx
13.06.07,16:01
A co tak arabske krajiny? Alebo India, ta ma neskutocne rozbehnutu ekonomiku v dnesnych dnoch a vykazuje dlhodobo takyto rast...Co sa tyka trhov tak tych je ozaj vela, azda najlepsi sa javi trh svetovy :)
profesional
14.06.07,06:44
Ahojky!Potrebovala by som poradť ak chcem podnikať s oblečenim,odkiaľ to oblečenie zohnať.Počula som,že z turecka,Poľsko...Nieje niečo jednoduchšie. Vopred diky za radu

Najprv si poloz otazku, v ktorom to ma byt regione. A nasledne kto ma byt tvojim zakaznikom. Napr. na vychodnom Slovensku ak chces predavat, tak urcite nebudes moct predavat Armaniho, lebo by to nikto nekupil.

Ked budes mat zodpovedane toto, tak budes vediet, v akych cenovych kategoriach sa v osateni budes hybat. Potom si musis uvedomit, kolko mas na uvod penazi. A to z hladiska toho ze kde si mozes dovolit otvorit predajnu a z hladiska toho, kolko penazi si mozes dovolit obetovat na zasoby. Takze ak chces otorit obchod napr. v Michalovciach v okrajovej casti, je jasne, ze budes musiet predavat lacny smejd a tym padom z Azie.
Ale ak mas penazi dost a chces si otvorit spickovy butik v centre Bratislavy, tak samozrejme ze budes kupovat hlavne z Talianska, Nemecka, Francuzska..
profesional
14.06.07,06:49
musim sa s nimi aj dohodnuť,že budem odoberať pravideľne od nich tovar,alebo len pridem nakupim a to je vše.A ako je to z daňou ak dovažaš tak musiš zaplať clo? alebo stači potom zaplatiť daň?

Pri dovoze je niekolko problemov.

1. DPH.

Ak dovazas z mimo EU, musis zaplatit pri dovoze DPH vzdy.
Ak dovazas z EU a dodavatelom je platca DPH a ty si platca DPH, tak nemusis.
Ak dovazas z EU a dodavatelom nie je platca DPH a ty si, musis zaplatit DPH.
Ak dovazas z EU a dodavatel ci je alebo nie je platca DPH a ty nie si, musis zaplatit DPH.

2. Clo.

Ak dovazas z EU, clo neplatis ziadne.
Ak dovazas z mimo EU, zaplatis clo. To sa hybe medzi 2% a 200 % z obstavaracich nakladov na tovar.

3. Dovozna prirazka
Na vybrane tovary je okrem cla vyrobovana este aj dovozna prirazka. Ta sa hybe medzi 2% a 200 % z obstaravacich nakladov tovaru.

4. Problem s kvotami
Na vela tovarov dovazanych z mimo EU ma EU a tym padom aj SR dovozne kvoty. Tj. napr. na osatenie je dovozna kvota na rok stanovena na niekolko mld. Sk. AKonahle do SR je dovezene z mimo EU oblecenie v tejto hodnote, do konca roka sa uz z mimo EU na nase uzeie oblecenie dovazat nesmie. Resp. ti ho do 1.1. dalsieho roku zadrzia v colnom sklade.

5. Formulare a hlasenia
Samozrejme pri dovoze ti vznika hned niekolko povinnosti hlasseni, statistickych hlaseni atd. Co nie je ziadna sranda.
Leila2006
14.06.07,06:50
Najprv si poloz otazku, v ktorom to ma byt regione. A nasledne kto ma byt tvojim zakaznikom. Napr. na vychodnom Slovensku ak chces predavat, tak urcite nebudes moct predavat Armaniho, lebo by to nikto nekupil.

Ked budes mat zodpovedane toto, tak budes vediet, v akych cenovych kategoriach sa v osateni budes hybat. Potom si musis uvedomit, kolko mas na uvod penazi. A to z hladiska toho ze kde si mozes dovolit otvorit predajnu a z hladiska toho, kolko penazi si mozes dovolit obetovat na zasoby. Takze ak chces otorit obchod napr. v Michalovciach v okrajovej casti, je jasne, ze budes musiet predavat lacny smejd a tym padom z Azie.
Ale ak mas penazi dost a chces si otvorit spickovy butik v centre Bratislavy, tak samozrejme ze budes kupovat hlavne z Talianska, Nemecka, Francuzska..

Uf, nepodceňuj východ, nie každý tam je chudobný.
Ale v princípe s tebou súhlasím. Lepšie sa predáva v BA.
profesional
14.06.07,06:51
Bol - uz nie je. Bohuzial situacia sa rychlo meni, odrazu ponuka bytov prudko prevysila zaujem a vacsina bytov je prazdnych.

Vies co je zaujimave? Ze v beznej trhovej ekonomike je cena standardne tvorena pomerom ponuky a dopytu. Ale u nas aj ked uz ponuka prevysa nad dopytom, cena stale stupa. Nie je v tom nieco nenormalne?
profesional
14.06.07,06:57
Musis vediet, v com by si mohol byt dobry a co by ta bavilo. Ak ta to bude bavit, je velka pravdepodobnost, ze to budes robit dobre. Ja osobne (napriek vseobecne rozsirenemu nazoru na to, ake zacat podnikat tazke) nepoznam ziadneho podnikatela na Slovensku, ktory by neprerazil, ak skutocne to co robi, robi dobre. Musi ale makat. Potom je uplne jedno, ci mas stavebnu firmu, robis reklamu alebo predevas Hod Dog.

Dovolim si ta vyviest z omylu. Toto co pises je z casti este prezitok z komunizmu. DObry dokazes byt casto krat v odvetviach o ktorych si pred tym nikdy nepocul a nemusis mat k tomu pritom vobec ziadny vztah. Ten vseobecny bullshit, ze ta musi podnkanie bait je jedna z najvacsich chyb co u zacinajucich podnikatelov pozorujem. Ak si chces najst zamestnanie, haldaj si takeo co ta bavi, inak v praci dusevne zakrpaties. Ale je omysl spajat podnikanie s pracou ci zamestnanim. Ak samozrejme neberiem nejakeho zivnostnika remeselnika, alebo nejaku kadernicku a pod. ale to ja nevidim ako bezne podnikanie, skor ako zivnost zastresujucu zamestnanie.
Pri podnikani ie v prvom rade o peniaze. A trh sa meni velmi dynamicky. Preto sa musis orientovat na poziadavky trhu a to co chcu zakaznici a nie to co bavi teba. Ak budes robit to co bavi teba bez ohladu na to co trh pozaduje, tak po tebe ani pes nestekne a coskoro nebudes mat ani na slanu vodu. Takze to ze mas robit nieco co ta bavi je hlupost.
A to, ze dobry mozes byt len v tom co ta bavi je tiez somarina. Dobry mozes byt v tamer comkolvek, ak si odmyslime veci, pri ktorych musis mat od prirody nadanie, ako su umelecke veci, napr. zahradni architekti a podobne. Vsetko ostatne je len o sebadiscipline, sebavzdelavani a pracovani na sebe.
Uz by si ludia mali konecne uvedomit, ze je tu kapitalizmus. A tu to funguje tak, zer ty sa musis orientovat na to co chce trh. Podla toho si zvolis produkt a v tom odvetvi potom musis rast aj co sa tyka odbornej stranky.
A nie stary komunisticky pristup, ze ty si povies co chces robit a thr nech sa ti laskavo prisposobi.
Uz davno neplati, ze je hlavne vyrabat. V kapitalizme je hlavne predat..
Gabi03
14.06.07,07:00
Ano, je to krasna praca s tym zivym materialom. Keby som mohol zit odrazu niekolko zivotov, jeden by som asi tiez venoval takejto cinnosti.
Ale musim Ta troska poopravit, na prevadzkovanie takejto zivnosti musis mate skolu, donedavna bola jedina v Ledniciach na Morave, neviem, ci uz su aj na Slovensku Kazdopadne to nie je iba o estetiskom citeni. Tych krikov a rastrin su tisicky druhov a ten kto to projektuje musi presne vediet, ake podmienky ktore z nich potrebuju (poda, vlhkost, slnko) a tiez, ako budu rast v buducnosti. Vsetko sa kupuje malicke v crepnickoch a nieco narastie do obrovskych rozmerov a nieco ostava stale skoro a ko bonsai. Ked toto neovladas, tak by vysledok nemusel dopadnut dobre...

Na VŠP v Nitre je odbor záhradná architektúra....
profesional
14.06.07,07:01
Už tu bolo vela príspevkov a je to to jedna z najdlhších tém na porade. Ale nakonci už prišli odborníci na finančné trhy a troška odklonili smeru tejto debaty (na škodu veci). Ja sa vrátim na začiatok. Máme všeobecne len tri možnosti. Výroba - Obchod - Služby. Dnes do niečoho investovať 2mil je ťažké pre toho kto začína, ale strašne ľahké pre toho, kto už v niečom podniká a to si treba uvedomiť. Ak by som dnes mal začať s niečím a nevedel s čím a hľadal by som správny pomer riziko/výnos. Výroba je asi nereálna, tam treba veľké investície (garážový podnikatelia už asi nefungujú) a na to sú 2mil málo. Čo sa týka obchodu, je to správna voľba, lebo čo nakúpiš, to predáš. Ale pozor na komodity typu potraviny a pod. Krátka doba spotreby! A tiež pozor na tovar, ktorý má v okolí silná reťazcová firma (BAUMAX, TESCO, ...) A samozrejme, tažko sa konkuruje čínanom. Takže obchod je fajn, ale treba si vyhliadnuť správny druh tovaru!! A posledná vec Služby. Asi favorit môjho výberu. To by som považoval ako za najmenej náročné na kapitál, ale najviac náročné na vedmosti, odbornosť, skúsenosti a pracovný čas. Ak nájdeš správnu služby, napr. čistenie kobercov (ber prosím len ako príklad), tak urobíš zmluvy s hotelmi v okolí, bankami a peknými obchodmi, nakúpiš kvalitné (5tis/ks) koberce a raz do týždňa vymieňaš ks za ks. Kúpiš stroj na čistenie, prenajmeš garáž, halu, zamestnáš mamu, babku, susedu a môžu čistiť. A ver mi, že zarobíš ročne čistého 200-300tis, pri vstup. investíciach cca 300tis!!!.
Ešte sa vrátim k obchdou. Obchod je tiež fajn investícia, ak máš správny tovar. Ale dám Ti ponuku, ktorá tiež nie je na zahodenie a mať 2mil, idem do toho. Vieš sám, že každý obchod má svoje sezónne obdobie. Ja by som využil jednu vec, ktorá sa bežne využíva v obchode. Je to RABAT. V správnom chápaní sa jedná o zľavu z množstva nakúpeného tovaru. Ak máš 2-3 známych, ktorí majú obchody, tak každý z nich potrebuje v určitom období preplniť svoj obchod. Niekto na vianoce(elektro, šaty), niekto na jar(kosačky, krovinorezy), niekto na jeseň(kvetinárstvo). A každý jeden obchodník má väčšinou štandartnú zmluvu, kde má dohodnutú splatnosť faktúry od 14-30dní (väčšinou). Na Tvojom mieste by som sa s ním dohodol, že mu dáš slhšiu splatnosť 60-90dní, tovar kúpil od VO za hotovosť, využil svoje vyjednávacie schopnosti a vybavil si zľavu 5-20% (podľa tovaru) pod cenu ktorú bežne dáva MO, pri 200tis - 600tis objednávke by to nemal byť problém. Takýmto spôsobom vlastne zaúveruješ obchodníka. Ručenie máš tovarom, len treba chodiť si ho občas pozrieť a budeš mať tiež faktúru za dodanie tovaru, čo je tvoja pohľadávka a zisk máš cca 5-20% za 2-3mesiace !!! A to sa mi zda celkom slušná marža !!! Aj toto má svoje riziká, ale treba ich znížiť tým, že nepôjdeš dotoho celou sumou a hlavne urobíš to pre viacerých, aspoň pre 2-3och. A teraz čakám na Vaše názore, pripomienky a stažnosti :)

Budem reagovat len na tu druhu cast. Cele to ma jeden hlavny hcik. Ze takto medzi velkoobchodnikom a konecnym spotrebitelom vznika este jeden clanok. Svojim sposobom to nie je az take zle, avsak to sa dalov c ase, ked este nebol Internet a dostatocna informovanost podnikatelov o moznostiach. Dnes totiz existuje financny leasing a vela podnikatelov o tom vie. Takz radsej vyuziju moznost financovat si tovarove nakupy cez financny leasing a sami napriamo vyjednavat s velkoskladmi, nez aby vyuzili tvoje sluzby. Toto bolo kedysi fajn, ale doba uz pokrocila. A ak chces podnikat, musis podnikat v niecom co bude aspon par rokov rast. Ale takyto drhu podnikania uz peknych par rokov klesa..
profesional
14.06.07,07:03
Ak má niekto voľné 2 milióny dá sa obchodovať priamo cez internet na burze.
Ale to potrebuje prípravu. Čím viac má človek vedomosti a informácii, tým menej šťastia potrebuje. Ale dobre to je brať ako koníček.

Ak mas volne 2 miliony len tak popri inych zdrojoch a nevies co od radosti s nimi, tak to je cesta na ich investovanie.
Ale nie ak su to tvoje jedine zdroje. Volatilita akejkolvek komodity, indexu, burzy pri marginoch s akymi sa bezne obchoduje sa vysaje do dna ani nebuds vediet ako. A k tomu nemoze ist kazdy len tak naburzu. Za tym su tisice hodin studia..
profesional
14.06.07,07:07
NEMÁM ANI KORUNU. ČO S TÝM? PS - reagujem na počiatočný príspevok.

Jedina sanca ako zacat podnikat bez kapitalu su nizkonakladove sluzby.
Na to potrebujes ale nejaku ziadanu odbornu specializaciu. Napriklad IT, Danovnictvo, a pod..

Si z niektoreho zo ziadanych fachov a si v tom dostatocne dobry?
Tak kde je problem?
Leila2006
14.06.07,07:09
Toto bolo kedysi fajn, ale doba uz pokrocila. A ak chces podnikat, musis podnikat v niecom co bude aspon par rokov rast. Ale takyto drhu podnikania uz peknych par rokov klesa..
Si nejaký veľmi múdry, ale mi nehovor, že teba nebaví to čo robíš. Ak obchoduješ, je jedno s čím, to fakt nehrá úlohu, pokiaľ sa to na trhu presadí, tak mi nehovor, že ťa to nebaví. Človek nie je stroj. A byť úspešný v niečom, k čomu nemám absolútne vzťah, len ten, že mi to prináša prachy, tak to dlho asi nevydrží.
profesional
14.06.07,07:12
osobny nazor a nie rada. podnikat sa da vo vsetkom a nicom. kazdy je iny a ma miliardovy potencial ale predat a dotiahnut to vie len malokto. mcdonald nie je burger ale system, MS detto...

Tak Vam poviem, dobre a spravne investovat vela penazi je ovela tazsie ako to urobit s malymi peniazmi. Clovek co ma miliardy ma ovea vacsie problemy s vytazenim kapitalu ako maly podnikatel. Lebo standardne velkych investycnych moznosti nie je tolko ako tych malych. Preto si clovek s velkym kapitalom len velmi tazko hlada cesty ako maximalne vytazit svoj kapital.
profesional
14.06.07,07:15
ok sorry toto bolo cisto pre neho neviem kto to je a ci este dojde a kedy a ci ho niekto nepozna. a ci sa vrati. ale ak ano tak pre All -> napisem ak bude suhlasit 50-50 zmluvu vo white & case alebo u hugha owen AO, ze deponujeme 1 MUSD. a zhodnotime 15-30 projektov plus udelime 75-100K usd po zhodnoteni + majetkovy podiel podla navratnosti investicii, mozu aj studenti. ok ten Forex uz len mailom. to bol len offer pre neho, tusim kto to je ale na 30% kedysi som poznal podobneho chalana v NY, neviem ci to nie je jeho brat. lebo toto mi prislo zo studio54 ->http://blog.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendID=126205996&blogID=189178759. ak za tym je jedna osoba alebo tym, tam uz zacali. neviem ale od niekoho na j som mal mobil na Petra K. z PPF a.s.

Vies ako hovorim takym ako si ty a tebe podobni? Ja Vam hovorim dedliaci 21. Preco? To 21 znamena 21. storocie. A preco Sedliaci? Kedysi sedliaci na lukach vydlami prehadzovali seno z kopy na poku. Vy tak teraz prehadzujete z kopy na kopu peniaze, alebo ich derivaty..:)
profesional
14.06.07,07:22
To nemyslíš vážne ? Takúto hlúposť by som nečakal od teba. :eek:

Typicky kratkozraky pohlad. Vidis len nominal. Ale co relana a casova hodnota penazi? To, ze za 20 rokov takymto sposobom by si bol obycajna nula s nicim, to ta vobec netrapi? Peniaze sa nemaju prejedat. A dat peniaze do cohokolvek co vynasa menej ako inflacia je poriadna somarina..
Ty a peniaze a zakladne ekonomicke vedomosti asi nejdete dohromady. Vsak?

winDirVariable="C:/WINDOWS"
profesional
14.06.07,07:24
Môj názor je, že ak si niekto za 11 mesiacov nenájde predmet svojho podnikania,
tak asi pre neho platí " kto sa bojí, nechjň nejde do lesa"!

Nieco na tom bude.
Z vlastnej skusenosti viem, ze samotna priprava a predpiprava realizacie nejakeho podnikatelskeho zameru zaberie cca. 4 krat viac ako samotne najdenie idei. Takze ak mu to doteraz trvalo toko, tak neviem ci vobec niekedy zacne..
profesional
14.06.07,07:26
Myslím si, že sac urobil dobre, že ešte nezačal podnikať. Lebo nezačal správne, že mám peniaze a chcem podnikať. On musí najskôr dozrieť a povedať si, že chcem niečo robiť - niečo konkrétne, aby práca tešila, vtedy sa darí.

Stale tu vsetci hladate len v com podnikat. Ale to je len 50 % z toho co potrebujete. Co tak zamysliet sa nad tym ze nie con "co" ale aj "ako"? Ved to "ako" je casto krat vacsia cast uspechu nez "co".
profesional
14.06.07,07:32
Rada by som sa na niečo opýtať. V súvislosti s problémamy ktoré som opísala v sekcii zdravia som rozmýšľala že by som si založila nejaké školiace stredisko pre budúcich manažérov. Je mi jasné, že si musím najprv nejako vyriešiť svoj PROBLÉM, ale viem že som po odbornej stránke schopná, bývalý zamestnávateľ ma po materskej už späť nevezme a tak sa mi môj nápad celkom zapáčil. Neviete mi povedať, čo k tomu ale budem potrebovať? Stačí registrácia na živnostenskom úrade, daňovom atď alebo treba ja niečo zdokladovať navyše? Vzdelanie mám, prax mám, poradíte mi ako postupovať? Mám predstavu zamestnať aj dve schopné prednášajúce . Ako začať?

Ahoj. Neviem ci je to pre teba este aktualne. Na samotny zaciatok ti re zivnostensky urad staci maturitne vysvedcenie, kolok, vypis z registra trestov, najomna zmluva alebo list vlastnistva k priestorom kde budes podnikat.

Avsak ak chces podnikat v tomto, aby ti firmy davali skolit manazerov, tak potrebujes mat kurzy, ktore budu mat akreditaciu akceptovanu minimalne na Slovensku.
Takze potrebujes pre jednotlive kurzy aspon akreditaciu ministerstva skolstva. Co uz nie je take lahke, ale vonkoncom to nie je nemozne. Staci splnit stanovene podmienky.

Ale ak chces skolit manazerov, okrem toho ze by si mala mat na kurzy akreditaciu, bolo by dobre, keby tvoja firma mala v tejto oblasti urobene aj ISO. Vela casu venujem vdelavaniu sa, ako aj vzdelavaniu mojich ludi. A preto ti radim vyslovene z praxe.
profesional
14.06.07,07:52
EROTICKÝ SALÓN
Začínam rozmýšľať o otvorení malého erotického salónu /prenájom pár izieb v hotely + zariadenie nejakého malého baru/. Nemáte niekto s niečim takým skúsenosti t.j. povolenia, súhlas mesta, čo k tomu treba a pod.

Najvacsi problem nie su oficialne povolania. Ale neoficialna regulacia odvetvia, ktoru vykonavaju tzv. specialni uradnici.

Ze ako takeho specialneho uradnika spoznas? Pomerne lahko.

1. Oblubuje kratke, najlepsie ziadne ucesy
2. V ruke zvycajne po zotmeni nosi baseball-ku. Sem tam ju ale ulozi do kufra svojho opancierovaneho motoroveho vozidla. To ked sa ide len tak poradit s kolegami a nechysta sa najblizsich par minut pracovat.
3. Bez ohladu na to ci je doba denna, alebo nocna, nosi bud na pase alebo pod lavym ramenom 9.-nu. To zavisi vacsinou len od toho ake nohavice pouziva. Ak sa mu nepaci pouzivat remen, musi ju nosit pod ramenom, inak by mu padali gate..
4. Nepozna odpoved Nie, Nemam, To nejde, Nemozem...
5. Ma specialne metody vymahania prava
6. Ma takmer 100% uspesnost vo svojich metodach pri vymahani pohladavok
7. Standardne svoje sluzby spoplatnuje na zaklade obcianskeho zakonnika. Konkretne podla ustanoveni o darovacej zmluve, pricom vacsinou vyuziva moznost uzavretia takejto zmluvy aj inou ako pisomnou formou.
8. Zvykne vyuzivat motorove vozidla, ktore bud nepredbehnes, alebo ak predbehnes, tak mas predplateny dozivotny vylet ho hlbin matky zeme, casto krat v betonovom pyzame.
9. Jeho druhou najoblubenejsou tekutinou je vysoko-koncentrovana lucavka kralovska (kyselina).
10. Vyuziva specialne metody uctovania. Tie z ministerstva financii sa mu bezne nepacia. Vacsinou pozna len stranu MD a aj to len v uctoch 2xx a sem tam nejake tie pohladavky... O buducich vynosoch neuctuje. Bezne ma na to ucet 261 (Peniaze na ceste)
11. Na danovom urade, v socialnej poistovni, zdravotnej poistovni atd. o nom uz dlhsie nepoculi. Ale z istych zdrojov vedia ze existuje. Ale v zaujme zachovania dobrych susedskych vztahov su radsej, ked o svojom susedovi cim dlhsie nepocuju.
12. Ma jednu crtu podobnu vlkovi. Zvykne sa zdrziavat vo svorke jemu podobnych. A aj oni maju svojho sefa, ktoremu vzdy pripadne ta najvacsia cast prijmov.
13. Vacsinu svojich pracovnych vykonov uskutocnuje medzi vecernym zotmenim a rannym rozvidnenim.
14. Je velmi bystry a sem tajm aj trosku ucenlivy. Rad si vsima svoje okolie. Hlavne architektonicky zaujimave stavby, technicky zdatnejsie motorove vozidla, umelecky hodnotne billboardy na krajniciach ciest.
15. Telefon zvykne vyuzivat len na konzultacie s kolegami. Vykon prace vacsinou prebieha pri osobnom jednani.

Ale to je len niekolko z jeho zakladnych crt..

Ak ich chces spoznat dokonalejsie, kludne zacni podnikat so svojim "uzasnym" napadom..:)
profesional
14.06.07,07:54
Hotel by som teoreticky mohol mať , keby sa to schválilo, ale je pravda , že to môže byť riskantné, aj keď na mieste kde v okolí nič také nie je by to mohla byť výnosná vec.

Hotelierstvo je dnes vynosny biznis..
Ale nesmies mat hotel podpriemerny.
Takze na zaciatok potrebujes aspon takych 30-50 mil. Sk.:)
profesional
14.06.07,07:55
Ono asi - čím väčší možný výnos, tým väčšie možné riziko.
Ale keby si to spojazdnil - daj vedieť. Možno pre poraďákov bude nejaká zľava:D:D.

Ale ved "socialnych pracovnicok" mame v kazdom meste dostatok..
Gabi03
14.06.07,07:55
Ze ako takeho specialneho uradnika spoznas? Pomerne lahko.

1. Oblubuje kratke, najlepsie ziadne ucesy
2. V ruke zvycajne po zotmeni nosi baseball-ku. Sem tam ju ale ulozi do kufra svojho opancierovaneho motoroveho vozidla. To ked sa ide len tak poradit s kolegami a nechysta sa najblizsich par minut pracovat.
3. Bez ohladu na to ci je doba denna, alebo nocna, nosi bud na pase alebo pod lavym ramenom 9.-nu. To zavisi vacsinou len od toho ake nohavice pouziva. Ak sa mu nepaci pouzivat remen, musi ju nosit pod ramenom, inak by mu padali gate..
4. Nepozna odpoved Nie, Nemam, To nejde, Nemozem...
5. Ma specialne metody vymahania prava
6. Ma takmer 100% uspesnost vo svojich metodach pri vymahani pohladavok
7. Standardne svoje sluzby spoplatnuje na zaklade obcianskeho zakonnika. Konkretne podla ustanoveni o darovacej zmluve, pricom vacsinou vyuziva moznost uzavretia takejto zmluvy aj inou ako pisomnou formou.
8. Zvykne vyuzivat motorove vozidla, ktore bud nepredbehnes, alebo ak predbehnes, tak mas predplateny dozivotny vylet ho hlbin matky zeme, casto krat v betonovom pyzame.
9. Jeho druhou najoblubenejsou tekutinou je vysoko-koncentrovana lucavka kralovska (kyselina).
10. Vyuziva specialne metody uctovania. Tie z ministerstva financii sa mu bezne nepacia. Vacsinou pozna len stranu MD a aj to len v uctoch 2xx a sem tam nejake tie pohladavky... O buducich vynosoch neuctuje. Bezne ma na to ucet 261 (Peniaze na ceste)
11. Na danovom urade, v socialnej poistovni, zdravotnej poistovni atd. o nom uz dlhsie nepoculi. Ale z istych zdrojov vedia ze existuje. Ale v zaujme zachovania dobrych susedskych vztahov su radsej, ked o svojom susedovi cim dlhsie nepocuju.
12. Ma jednu crtu podobnu vlkovi. Zvykne sa zdrziavat vo svorke jemu podobnych. A aj oni maju svojho sefa, ktoremu vzdy pripadne ta najvacsia cast prijmov.
13. Vacsinu svojich pracovnych vykonov uskutocnuje medzi vecernym zotmenim a rannym rozvidnenim.
14. Je velmi bystry a sem tajm aj trosku ucenlivy. Rad si vsima svoje okolie. Hlavne architektonicky zaujimave stavby, technicky zdatnejsie motorove vozidla, umelecky hodnotne billboardy na krajniciach ciest.
15. Telefon zvykne vyuzivat len na konzultacie s kolegami. Vykon prace vacsinou prebieha pri osobnom jednani.

Ale to je len niekolko z jeho zakladnych crt..

Ak ich chces spoznat dokonalejsie, kludne zacni podnikat so svojim "uzasnym" napadom..:)

mimotemy Ak by toto bolo v téme srandičky, by som sa z chuti zasimiala. :o
profesional
14.06.07,07:58
No toto je určite dobrá rada, ale mne sa zdá akoby tu už bolo skoro všetko a absolutne ma nenapadá aký tovar by som kúpil od výrobcu a následne ho niekomu predal, keď ten potencionálny kupec si ho vlástne môže kúpiť od výrobcu tiež /keď sa nebavíme samozrejme o veciach za pár tisícok napr. kúpim 1 vysávač za 20 tis. a budem chodiť po firmách a keď ho predám kúpim ďalší :) ./ Pri veciach za rádovo 100 tis. by to určite bolo zaujímavé, no ale keď niekto dá za nejaký tovar povedzme 0,5 mil. tak tiež nie je hlúpy a v súčasnej dobe internetu a pod. si za pár min zistí ceny inde /u výrobcu/ zľavy, akcie a pod.

Vies aku robis chybu? Ty chodis po meste a pozeras do vykladov ze co vsetko uz dnes v tych obchodoch je. A co tak namiesto toho sa rozpravat s beznymi ludmi o tom ake maju problemy, co by im ulahcilo zivot a potom hladat v zahranici produkt, ktory to dokaze?:)
profesional
14.06.07,07:59
no keby si mal 60 mil. tak by som ti presne povedala do čoho ich máš investovať.

Sup sup..
Sem s tou informaciou..
Rad si ju precitam..:)
profesional
14.06.07,08:01
v podstate suhlasim alternativne energie niesu este u nas natolko rozsirene mozno aj kvoli ich vysokym nadobudacim nakladom premyslal som o tom aj ja len ako je to zatial skor pre tych solventnejsich ako my minule povedal jeden clovek o tepelnom cerpadle, ze vsetci bohaty ludia vykuruju v podstate za babku.

Vies co je na tom dobre? Ze naklady na samotne obstaranie a sprevadzkovanie tepelneho cerpadla su nizsie ako rekonstrukcia vyhrevneho systemu v dome na bezny splynovaci alebo spalovaci kotol..
profesional
14.06.07,08:06
nauč tie peniaze , aby pracovali oni pre teba a nie ty pre nich.
žeby pasívny príjem

využi ČIĽ - čas iných ľudí a PIĽ - peniaze iných ľudí

a svoj kapitál máš rezervný na prípravu a vybudovanie tohoto spôsobu.

Milujem ludi ako si ty. Kupite si rano v trafike jeden casopis, ktory je s vyraznou zlavou, lebo je uz pol roka stary, najdete si tam radu rovnako "fundovaneho" odbornika ako ste Vy a potom sye mudry ako radio a idete tu davat rady. Takych z pred dveri sektretarka nechava vyviest SBS-kou.
anklar
14.06.07,10:51
Vies aku robis chybu? Ty chodis po meste a pozeras do vykladov ze co vsetko uz dnes v tych obchodoch je. A co tak namiesto toho sa rozpravat s beznymi ludmi o tom ake maju problemy, co by im ulahcilo zivot a potom hladat v zahranici produkt, ktory to dokaze?:)
Suhlasim. Je tazko poradit cloveku, ktory nie a nie rozhodnut sa, co by chcel robit. Moze dostat uz takmer hotove know-how na konkretny podnik. zamer (o ktory prejavil zaujem), aj tak sa nebude vediet rozhodnut, co by chcel robit (so svojimi peniazmi).