janopo
16.01.11,20:25
Ahojte, snažím sa nájsť nejaké cenovo rozumné tvarovky na výstavbu ťahového systému hypokausovej pece.
Našiel som poľské tvarovky Cebud, cena je možno prijateľná ale bojím sa kvality. Ešte som našiel v pomerne rozumnej cene aj české tvarovky Janča. Nemám s tým vôbec skúsenosti, prosím poraďte, pre ktoré sa rozhodnúť.
Ďakujem.
vratnik
16.01.11,19:45
Janca, tvarovky vyraba MKZ Rajec Jestrabi. V tomto zavode mozete kupit jeho tvarovky o 30% lacnejsie ako ich ponuka Janca. Na Slovensko ich moze predavat MKZ, v Cechach ma vyhradny predaj firma Janca. MKZ vyraba aj dalsie tvarovky - biofire, tie sa daju kupit len od poredajcu a to vam kachliar na Slovensku nepreda bez toho aby pec nestaval. Dalsi tahovy system ma firma Ortner, je pomerne drahy. MKZ je podla mna velmi dobry vyrobca, vyraba tvarovky, samotove tehly a platky, samotove vlozky do kominov, ich vyrobky v malom predavaju aj u nas miestny krbari a peciari. Pri vacsej stavbe sa oplati ist do MKZ a nakupit priamo u vyrobcu. Janca, tahovy system kruhoveho prierezu, velmi dobry tah, dlzka tahov sa musi dimenzovat o cosi viac, pretoze spaliny odovzdavaju menej tepla na m tahu. Janca, tahy byvaju zo sec. tvaroviek, z tvaroviek moze byt postavene aj ohnisko, vtedy sa s tahmi spaja nerezovoy vlozkou. Ohnisko moze byt spec. vlozka (pozor, vyrazne drahsia ako obycajna krbova vlozka). Z presnych tvaroviek sa stava rychlo, malo sa reze, cena je vyssia, mensia individualita. Polsky system Cebud nepoznam, nejaka diskusia prebehla na: http://www.e-filip.sk/default.aspx?ContentID=1010&ThreadID=226425&sortBy=question S firma Janca sa da komunikovat, vedia poradit aj po telefone. S jeho tvarovkami pracuje na SK viacero kachliarov, kupuju material zo zavodu bez sprotredkovatela. Pripadne postavit celu pec zo samotovych tehiel a platkov, pracnejsie.
davidko123456
01.11.15,18:36
Ahoj ak ti môžem poradiť skús pozrieť firmu tvar-ex oni vyrábajú tvarovky (http://tvar-ex.sk/) , pokiaľ máš vykresovú dokumentáciu tak do par dnim ti spravia akúkoľvek tvarovku alebo pružinu... ja som dokumentáciu nemál bal som sa že bude problém, navšívil som osobne firmu a sme konzultovali môj problém a ,,dokumentáciu,, oni pripravili a všetko zabezpečili a cena bola fakt dobra to som sa čudoval
Mila123
01.11.15,18:52
odpovedáš na skoro 5 ročný príspevok.......
misoft
01.11.15,19:47
No jóóó- veď je to poraďácky holub..... nekuká na dátum......dnes registrovaný....