ferr0
17.01.11,17:14
Dobry den...Chcel by som sa opytat ci je mozne si postavit priecku pred bytove dvere na spoločnu chodbu.Bývam na 1.poschodi a na chodbe pred bytom mam este špajzu (keď vyjdem z bytu pred sebou mam špajza a do lava sa ide ku schodisku dole alebo k susedom na druhu stranu) ,tak by som chcel vediet ci by som to mohol...Byt a blok je Prazsky typ. DAKUJEM
andiablo
17.01.11,16:43
priečka môže byť pokiaľ neovplyvníš evakuáciu osôb a budeš na ňu potrebovať ohlášku na stavebnom úrade
arizona
17.01.11,16:45
mimotemy neviem si predstavit keby si kazdy staval mreze po spolocnych chodbach! Tie bytovky by vypadali zachvilu ako vazenie,alebo ako zvieracie klietky...:mad::confused:
ferr0
17.01.11,17:07
Nie neovplyvnim...a co sa tyka tych mrezi,tak suhlasim...radsej tu priecku a este jedne dvere...
doktor01
17.01.11,17:25
Dobry den...Chcel by som sa opytat ci je mozne si postavit priecku pred bytove dvere na spoločnu chodbu.Bývam na 1.poschodi a na chodbe pred bytom mam este špajzu (keď vyjdem z bytu pred sebou mam špajza a do lava sa ide ku schodisku dole alebo k susedom na druhu stranu) ,tak by som chcel vediet ci by som to mohol...Byt a blok je Prazsky typ. DAKUJEM
Bez súhlasu ostatných spolumajiteľov alebo rozhodnutia súdu to možne je, ale len v medziach mimo zákona. TJ ak nemáš ich súhlas, tak bezdôvodne obmedzíš pravo ostatných spolumajiteľov (bez ohľadu na to, či ten priestor reálne využívajú alebo nie -obmedzíš ich možnosť).
A ešte k evakuačnému plánu nezabudni, že ak dôjde k stavebnej úprave (aj keď sa to dotkne len teba), musí dôjsť aj k úprave evakuačného plánu (ktorého súčasťou je aj nákres únikových ciest- dokreslenie novej zábrany).
PS: z právneho hľadiska je irelevantné, či to bude mreža alebo pevná stena, nakoľko to bude určite uzamknuté –dôjde k obmedzenie možnosti práva užívať spoločný priestor pre ostatných spoluvlastníkov.
ferr0
17.01.11,17:42
Tak ze?Mozem ak mi to ak mi to vacsina podpise?A potom?Kam s tym?Skusme najprv vynechat tie evakuacne plany ...
Mária27
17.01.11,20:17
Tak ze?Mozem ak mi to ak mi to vacsina podpise?A potom?Kam s tym?Skusme najprv vynechat tie evakuacne plany ...
Dá sa to jedine dohodou, museli by ti to podpísať všetci spoluvlastníci spoločných priestorov. Pri schválení väčšinou, by si mal platiť niečo ako nájom.