pepej
19.01.11,20:18
Chcel by som poprosit o radu ako zateplit strechu ktora bola postavena v 70 rokoch a je na nej falcovany plech.Ako vyriesit osadenie folie?(na jednej stranke som uz davnejsie videl dodatocne osadenie paropriepustnej folie medzi krovy ale uz to neviem najst)A ako vyriesit odvetranie pri stite.mozem pouzit takuto skladbu- zvonku plech,4 cm odvetranie, 8 cm izolacia medzi krokvy,a napriec 16 cm.moze byt?Ale co s tym odveranim ako to vyriesit.
alltracboy
19.01.11,19:32
folia pod krytinu sa dava ako poistna. cize pokial ta strecha netecie a nezafukuje tam voda, ta folia tam teoreticky byt nemusi. Ak tam das izolaciu, mala by sa zachovat vetracia medzera medzi izolaciou a krytinou. nekupuj nobasil clasic, ale doskovu izolaciu. Aj na plechove strechy sa robia vetracky nie? Inak ta folia by sa mohla dat aj medzi krokvy do takeho U ktore bude mat hlbku tych 4cm ktore planujes na odvetranie. Neochrani to drevo pred pripadnou vodou, ale 80% pripadnej vody sa nedostane do vaty. To je moj nazor, snad to nieje az taka blbost.
220870
19.01.11,19:32
pepej
19.01.11,19:43
dakujem .preco nepouzit nobasil clasic? viem ze sa robia ale ako to vyriesit vyrezat otvory do plechu a prikrutit-prilepit nejake oryginal vetraky zo sietkou kde by sa to dalo zohnat alebo vydiet.
alltracboy
19.01.11,19:48
nobasil clasic je rolovana vata..je dost makka a ked sa nafukne tak nemas zarucenu tu vysku. napriklad moja 18 ma niekde 12 a niekde 20. nedrzi to medzi krokvami same a oproti obrazku nemeckeho nobasilu je ten SK uplny sunt. Este su v nom take cierne chrasty napustne nejakou vlhkou ciernou sr***ou. isover je o trosku drahsi ale vyzera solidnejsie. Treba pozriet aku ma vata strkturu, ebo ten clasic je fakt velmi makkucky. je aj doskovy nobasil a ten ma fixnu vysku tam padom je tam zarucena vyska odvetravacej medzery.
pepej
19.01.11,20:13
ok a co s tym odvetranim
pepej
20.01.11,19:50
asi to este nik neriesil.nic som nenasiel ako spravit to odvetranie na rovnej streche ano ,ale co na sikmej?
alltracboy
20.01.11,20:08
krompacom
pepej
20.01.11,20:58
:eek:
alltracboy
20.01.11,21:01
hod aspon fotku
lubo74
20.01.11,22:32
Paropiepustná fólia ma dve funkcie a to hlavne prepúšťa vlhkosť ktorá vnikne v tepelnej izolácii smerom von a druhu funkciu poistiť pre prípad drobného, dočasného zatekania krytiny.Medzi fóliou a krytinou musí byť vytvorená vzduchová medzera minim.40mm aby strecha bola dobre prevetraná .Pri plechových krytinách sa to rieši v hrebeni strechy.Nemáš inú možnosť ako zhodiť krytinu,latovanie.Namontovať fóliu na krov, kontralaty,laty a krytina.
alltracboy
21.01.11,07:21
ja vzduchovu medzeru nemam.. a rozhodne byt nemusi. Vsetko zalezi od skladby stechy a typu folie.
pepej
21.01.11,08:41
ja vzduchovu medzeru nemam.. a rozhodne byt nemusi. Vsetko zalezi od skladby stechy a typu folie.
takze medzeru si nedal len foliu?(dotykova?).skladbu strechy mam taku aka sa na tie casy robila krokvy na nich su nabite napriec dosky a na nich je falcovany plech strecha ma menej ako 45 stupnov .takze podla teba odvertranie na stite nie je potrebne?
file:///C:/Users/BORKAA%7E1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png
alltracboy
21.01.11,12:22
odvetranie je potrebne. Neviem aky stary je ten plech, ale skor ci neskor sa bude musiet menit. cize by si mal porozmyslat, ci nahodou neplanujes spravit novu krytinu a s tym aj poriadne foliu a vsetko co treba. Obrazk pripnes tou spinkou v rozsirenej odpovedi.
lubo74
21.01.11,13:55
Vzduchová medzera je nevyhnutna a to aj nad krokvamy ,dotyková fólia znamená že môže byť k nej natlačena tepelná izolácia,ale v žiadnom prípade nie krytina a zvlášť nie plech ktorý sa zo spodnej strany orosuje .
pepej
22.01.11,08:41
odvetranie je potrebne. Neviem aky stary je ten plech, ale skor ci neskor sa bude musiet menit. cize by si mal porozmyslat, ci nahodou neplanujes spravit novu krytinu a s tym aj poriadne foliu a vsetko co treba. Obrazk pripnes tou spinkou v rozsirenej odpovedi. Viem ze je potrebne koli tomu som sa pytal uz na zaciatku ale preco si pisal ze odvetranie nemas.O plech bolo starane dobre a nieje hrdzavy, netecie menit ho nechcem nie je dovod.Len ked urobim ten otvor na odvetranie ako ho prekryjem aby don neprsalo som ci ste niekto niekde nevideli nieco take ako ma bra
mac na odvetranie ale urcene na plech.dakujem
alltracboy
22.01.11,15:55
ja odvetranie mam.nemam vetraciu sparu nad vatou. na plechovej streche by sa dalo mozno odvetranie spravit tak ze sa upravi plech hrebena. videl som take odvetravacie otvory z plastu urcene pre kanadsky sindel.
lubo74
23.01.11,21:44
Keď už silou mocou nechceš meniť krytinu tak je tu možná alternatíva .Aby odvetranie fungovalo,musiš vytvoriť vzduchovú medzeru /kanál/. Namontuj laty aspoň 40 mm hrúbky tesne pod dosky /laty/ na ktorých je pribitý plech ku krokvám zospodu, nabi-naspinkuj paropiepustnu foliu zo spodnej strany laty a nasledne zatepli. Ak maš hrebeň prekryty celistvym plechom ,tak vystryhny otvory asi 80 x 80 mm podlep strešnym tmelom a priskrutkuj otvetravacie čiapky / kominky /, v strede medzi krokvami a asi 50 cm pod hrebeňom.
pepej
24.01.11,16:06
dakujem vsetkym za odpovede :)