1lucinda1
19.01.11,20:11
Dobry večer chcem sa opýtať,či sa môže heraklitova doska použiť aj na podlahu presnejšie pod poter.V staršom rod .dome sa chystame robiť na jar podlahy všetko stare sa vyhadzuje a chceli sme tam dat podl.polystyren poter a tak plav.lamin.podlahy.No odporučili nam tie heraklitove dosky vraj su lacnejšie,no manžel to velmi nepozna vraj sa niečo take dava na fasady a presne to sme aj našli v googli o podlahahah sme nenašli nič tak teraz nevieme.Vie niekto poradit či sa to môže dať skutočne na podlahu?ďakujem
220870
20.01.11,04:43
Na podlahu asi nie,skôr pod podlahu.Môže sa to tam dať ale nevidím jediný rozumný dôvod prečo by sa to tam malo dávať.Heraklit je drahší ,ako polystyrén.
1lucinda1
20.01.11,09:20
ďakujem za odpoveď ja som to na konci zle napísala malo tam byť pod podlahu a na to poter a následne laminátova podlaha nám tvrdili že je to lacnejšie ako polystyren ... ale nepozname tie dosky tak vôbec nevieme na čo sa smú a nesmú použiť vďaka
alltracboy
20.01.11,09:36
ked mas pod plavajucou podlahou poter, mozes kludne dat iba polystyren, lebo roznasaciu vrstvu bude robit ten poter - 4cm pri anhydrite a nejakych 7 pri betone.
pokial to bolo myslene na suchu montaz tak to by uz opodstatnenie malo. Ale zasa by musel byt vyrovnany povrch na to heraklit eps smerom dolu a na to plavajuca podlaha.

herklit sa pouziva povecsine na zateplenie a zaroven stratene debnenie vencov a prekladov, alebo odbklad steny.
mendo933
20.01.11,09:44
heraklit ma nizsie R ako eps a je aj ovela pracnejsia manipulacia. Od kedy je xps tak sa uz aj obmedzene pouziva ako tepelna izolacia do vencov, kedze nedosahuje takych hodnôt ako xps, eps