darlock
20.01.11,12:55
Asi v novembri som saloval a betonoval schodisko pri dome. Teraz v januari sa mi zacal beton mrvit. Viete mi niekto poradit ako tento problem odstranit ? Dakujem.
Martin Mocko
20.01.11,11:57
Asi v novembri som saloval a betonoval schodisko pri dome. Teraz v januari sa mi zacal beton mrvit. Viete mi niekto poradit ako tento problem odstranit ? Dakujem.

Nesolíš ho náhodou cez zimu?
darlock
20.01.11,12:48
Nie nesolim.
lubo74
20.01.11,12:56
Neprimrzol ti ?,beton sa mrvi ked obsahuje malo cementu,alebo ked primrzne.
a_je_to
20.01.11,13:15
Asi v novembri som saloval a betonoval schodisko pri dome. Teraz v januari sa mi zacal beton mrvit. Viete mi niekto poradit ako tento problem odstranit ? Dakujem.

... vymrviť celé ... a postaviť nové. Pamätám sa na jednu príhodu ešte spred viac, ako 30 rokov. Na veľkú štátnu stavbu sa vozili tony štrku. Stavebník vyhľadal šoférov, aby s pár fúrami odbočili na stavbu jeho domu ... že im dobre zaplatí. Keď mu štrk doviezli, spustil na nich, aby sa pakovali, lebo zavolá VB. Šoféri zmizli, navštívili stavbu v noci ... a lacný štrk dobre popolievali naftou. Keď chytrý stavebník odšaloval platňu, vymrvila sa mu celá.
Nechcem s tým ... samozrejme stotožniť Tvoj problém, ale ak štrk, či voda obsahuje nejakú mastnotu, alebo aj veľa ílu, tak cement neobalí zrná štrku a betón je napriek dostatku cementu slabý.
220870
20.01.11,15:45
Dôvody mrvenia.Málo cementu,zlý cement,starý cement ,zlý piesok ,špinavá voda ,znečistený piesok ,riedky beton ,moc vody ,málo vody,čerstvý beton rýchlo uschol ,zmrzol ,zlá frakcia štrku,nevhodný pomer štrku cementu.Nevim z vašeho príspevku posúdiť čo si predstavujete pod mrvením.Niekedy sa to dá odstrániť penetráciou povrchu,duvilaxom prípadne iným penetračným náterom.
mackoivan
20.01.11,20:30
my sme používali na "mrviace sa" cementove potery náter v zložení voda+cement+ duvilax. Najprv vyzametať potom navlhčiť a po vsiaktutí kropiacej vody natrieť náterom.
Martin1310
01.09.12,20:58
Stará téma ale chcel by som sa spýtať.
Beton sa mi sice nedrolí ale miestami je taký prašný,nie do hlbky ale len malá povrchová vrstvička(asi viac vody)Pomohlo by tomu keby som ho natrel duvilaxom?
Ono ja viem že to pomôže v interieri ale toto je vonku a bude na to pršať atd.Môžem očakávať že tam ten duvilax aj nejaký čas bude fungovať a neuškodí nejak inak tomu betonu? Alebo iné riešenie.To s pridaním cementu o príspevok hore ma zaujalo ale ako taký povrch potom vyzerá ked na to už nič nejde.
220870
02.09.12,06:23
Opísaný problém zapríčiňuje riedka betónová zmes pri betonáži.Duvilax pomôže ale nečakajte od toho večný zázrak.Ak je beton ako tak dobre urobený tak najlepšie je tú vrstvu zbrúsiť a potom natrieť duvilaxom.
Stará téma ale chcel by som sa spýtať.
Beton sa mi sice nedrolí ale miestami je taký prašný,nie do hlbky ale len malá povrchová vrstvička(asi viac vody)Pomohlo by tomu keby som ho natrel duvilaxom?
Ono ja viem že to pomôže v interieri ale toto je vonku a bude na to pršať atd.Môžem očakávať že tam ten duvilax aj nejaký čas bude fungovať a neuškodí nejak inak tomu betonu? Alebo iné riešenie.To s pridaním cementu o príspevok hore ma zaujalo ale ako taký povrch potom vyzerá ked na to už nič nejde.