citronik2010
20.01.11,17:44
Poprosim rady aj ohladne skrydli naco si dat pozor atd.DAKUJEM ZA KAZDU RADU:o
day
20.01.11,18:14
oslov viac dodavatelov, cena realizacie je podmienena viacerymi faktormi,
drevo cca 200E/m3, nehlad len na cenu, pytaj si referencie, ako riesia reklamacie, zaruka

vyskusaj www.cenoveponuky.sk a www.123dopyt.sk
Majky11
20.01.11,18:20
Opýtaj sa ľudí naokolí, ber v úvahu aj kvalitu, nielen cenu... A samozrejme už spomenuté referencie...

Na figu Ti budú late, ktoré budú mať tzv. halpy / uzly na každom pol metry a budú sa prelamovať.

Okrem toho, objednávaj drevo na krov čo najskôr, teraz zo zimnej ťažby... Drevo totiž obsahuje teraz minimum vody.

Samozrejme aj cena je dôležitá, ale nie na úkor kvality !
lutec
20.01.11,19:37
Cena práce sa pohybuje podľa zložitosti krovu od 100 do 200 € za 1m3. Cena reziva je okolo 200€ m3.
day
20.01.11,19:46
... pripadne mam ponuku na 10E/m2, t.z. plocha strechy x 10
takze vidis, rozne sposoby, rozne ceny

ciners by bol proti, ale pozri aj vaznikovy krov
lubo74
20.01.11,21:55
Obvolaj si píly v regione,čim ďalej od stavby tým drachšia doprava.Tak zvané omielane referencie ti moc nepomôžu. Ak sa ti bude cena pozdavať choť na pílu s niekym čo tomu rozumie,napr. s tesárom a pozri si rezivo ake režu. Rezivo ma kvalitatívne triedy a druhy dreva(SM,JD,BO) podľa toho sú aj ceny. Stavebne rezivo približne od 150,-€ do 250,-€/m3
mendo933
21.01.11,07:43
Je moznost kupit drevo aj cez urbar ak mas podiely. Ja som takto zaplatil za 20m3 dreva cca 430€ doviezli mi to na miestnu pilu, porez 30€/m3. Takze su aj ine moznosti ako sa dostat k rezivu, len nie kazdy ma tu moznost. Na krytinu si treba dat vypracovat cenove ponuky lebo tam to predrazuju doplnky hrebenace,krajovky,vetracie atd.
marleau
21.01.11,13:16
Hlavne si pýtaj certifikát.
lubo74
21.01.11,13:46
Načo mu je certifikát? Bude to mať kvalitnejšie ?Nebodaj lacnejšie?
marleau
21.01.11,14:16
Načo mu je certifikát? Bude to mať kvalitnejšie ?Nebodaj lacnejšie?
Obmedzený názor....
A čo mi napíšeš,keď ti poviem,že ja krovy aj suším a hobľujem??
marleau
21.01.11,14:24
Načo mu je certifikát,načo,načo....všetci len načo,takýchto amatérov mám tak rád,spravia si dom akože svojpomocne,desaťtisíckrát sa riadia tým načo a po roku-dvoch chodia vyplakávať na Poradu,prečo toto,prečo tamto,ako opravím,ako ušetrím.....Choďte už do.... amatéri...
day
21.01.11,15:37
marleau reaguje na luba.
ma na mysli: treba kupovat s rozumom, nie vsetko lacne je dobre, potom sa neskoro stazovat, ze ..... atd

zaklady, HS, krov to musi byt 100%
lutec
21.01.11,17:16
Tak ešte pár dôležitých INFO:
- Treba vedieť pred montážou krovu, akú krytinu budem klásť, a podľa nej prispôsobiť rozmery ( v cm ), aby si sa vyhol nepríjemným otázkam manželky typu: Prečo je ten krajný rad taký úzky.
- Laťovanie si daj spraviť tím, ktorí ti budú klásť krytinu. Cena sa pohybuje okolo 4€/m2 aj s fóliou.
- Montáž krytiny sa pohybuje okolo 4€/m2 + príplatok za mb dorezania úžľabia a nárožia
- Ak si sám zoženieš krytinu, dostaneš tak 30-40% zľavu (cca 1000-2000€), ak to necháš na tesárskej partii, vyúčtujú ti to v katalógových cenách bez mihnutia oka.
- Za hobľovanie sú tiež príplatky
Veľa zdaru
citronik2010
21.01.11,17:36
KAZDY PISETE LEN O BRAMACU A TONDACHU.CO HOVORITE NA KM BETA?
marleau
21.01.11,19:40
KAZDY PISETE LEN O BRAMACU A TONDACHU.CO HOVORITE NA KM BETA?
Tiež veľmi dobrá,tiež sa čudujem,že ju ľudia nechcú,ale tu vidno,čo robí značka a reklama.
lubo74
21.01.11,19:41
Na to aby si dodaval rezivo sušene a hoblovane ti treba certifikat? Je to otazka aku chce kvalitu a začo je ochotny zaplatiť.Neznamena že keď máš certifikat že si jediny dodavateľ 100% kvality ak vôbec.
marleau
21.01.11,20:27
Veď hej,za čo je ochotný zaplatiť,amatér väčšinou aj hnilé drevo chváli.
Majky11
23.01.11,08:15
KAZDY PISETE LEN O BRAMACU A TONDACHU.CO HOVORITE NA KM BETA?


Každý píše o Tondach-u a Bramac-u, lebo sú to najpoužívanejšie krytiny, predne ako niekto už písal aj vďaka reklame...

U Tondachu to je možno tým, že je to jediná pálená škridľa, z tých troch spomenutých...

Bramac, a KM Beta sú škridle betónové, podobne ako aj Mediteran.

Takže Tondach možno preto, lebo je to jediná pálená škridľa... Tak ak chceš pálenú tak potom Tondach.

Okrem toho, ak sa pozrieš na staré domy, tak skoro každý druhý ma práve Tondach...

A na záver jeden zaujímavý link :

http://living.hnonline.sk/clanky/hnreality/betonova-stresna-krytina

P.S. : A čo sa týka dreva, tak osobná skúsenosť... Drevo som na celý krov mal z píly, ktorá je z 5-tich píl v mojom okolí / cca 50 km. / najďalej. A to preto, lebo som mal dobré referencie... A poradil som sa aj s partiami tesárov, ktorý toto drevo majú denno denne v rukách, lebo s ním robia, a teda poznajú kvalitu dreva jednotlivých okolitých píl. Okrem toho ako skúsenosť uvediem to, že mi trebalo narýchlo dokúpiť asi 100 m lát, a teda sme utekali na pílu čo bola najbližšie, aby sa mohlo narýchlo natrieť bochemitom a pokračovať v prácach... No kvalita sa nedala porovnať. 4 m lata 5x4 sa po zodvihnutí prelámala, vďaka uzlom/halpom. S takýmto materiálom sa dosť zle pracuje.
day
23.01.11,08:59
doplnim:

creaton palena skridla
Majky11
23.01.11,09:01
doplnim:

creaton palena skridla

mal som na mysli, tie známejšie... Aj betónových je viac...
fetya
23.01.11,09:50
Ja z 8 pil som vyberal este pred zimou.Drevo namocili, aj doviezli, bez chyby. Teraz isli ceny hore, asi o 30 eur/kubik. Treba porovnat nielen cenu dreva, ale aj impregnaciu a dopravu, vznikaju zaujimave rozdiely. Mne namocili za taku cenu, kolko by stal len bochemit, a bolo 24 kubikov. Ked natieras, alebo striekas, tak to nevnikne tak hlboko do dreva.
day
23.01.11,10:36
mate niekto skusenosti s pilami v okoli NR? pripadne tip

dakujem
citronik2010
23.01.11,11:03
mate niekto skusenosti s pilami v okoli NR? pripadne tip

dakujem
Toto by aj mna zaujimalo :confused: A chcela by som vediet,ze ak mame prednu cast domu (kocku) s nepalenej tehli a pristavba je uz kvader,ci mozeme rozmyslat aj nad BRAMACOM.Pocula som take nazory ze stary dom tak treba dat cim najlahsie.Ideme robit aj cely novy krov,cize stale plati stary dom tak len nieco lahke????Manzel sa tu radil ohladne dreva ale mna aj toto velmi zaujima.Nechcem mat na vyber iba Tondach.:confused:
fetya
23.01.11,17:21
ked porovnas vahu na 1 m2, tak niekedy bramac bude lahsi, lebo z palenej potrebujes viac kusov, tak vznikne rovnaka, alebo vyssia vaha pre palenu. Treba si pozriet stary krov, ake krokvy, v akom stave, ako roztec...ked su suche, bez nakazenia cervotocom, tak vymenit len laty. V tom case na krokvy pouzivali agat, ovela kvalitnejsie je, ako dnesny smrek. Skus rozrezat jeden stary hranol, a uvidis v akom stave je. Stari vedeli robit dobre veci.
day
23.01.11,18:27
pre citronik, odpovie Ti statik
lubo74
23.01.11,20:18
Váha škridle /krytiny akejkoľvek / na slovensku nie je až tak podstatná , treba počítať s celkovým zaťažením krovu a následne aj muriva hlavne pôsobením tlaku snehu v priemere 300 kg na m2 plochy / 100 ročný sneh/ v horských oblastiach až do 450 KG na m2.
niko1589
19.02.11,15:52
Certifikát je na potvrdenie že prácu vykonal človek z oprávnením vykonávať tú prácu a pri reklamáciách je problém ak ten certifikát chýba....
niko1589
19.02.11,15:55
Ak budete robiť aj vence tak problém z krytinou bude vyriešený.
drozdm
19.02.11,16:05
dobrý den , drevo mam objednane . cena za m3 je 195 euro ale na poslednu chvýľu. Ceny idu hore a o dosť.
Zaujimaju ma vaše nazory . chceme bungalov s valbovou strechou široky 11m a dlhy 20,5. Strop bude z drevenych tramov . Urobim samozrejme silne vence po obvode ako aj nosnych priečkach. Konštukcia strechy je dosť silna . Tak teraz radte. Aky typ kritiny? Ľahku napr. plech alebo beton či palenu. Zaklady budu 90 cm v hlbke a 60 cm široke.Mury 38 cm. Môžme dať ťažku kritinu alebo radšej ľahku.
mendo933
19.02.11,17:52
dobrý den , drevo mam objednane . cena za m3 je 195 euro ale na poslednu chvýľu. Ceny idu hore a o dosť.
Zaujimaju ma vaše nazory . chceme bungalov s valbovou strechou široky 11m a dlhy 20,5. Strop bude z drevenych tramov . Urobim samozrejme silne vence po obvode ako aj nosnych priečkach. Konštukcia strechy je dosť silna . Tak teraz radte. Aky typ kritiny? Ľahku napr. plech alebo beton či palenu. Zaklady budu 90 cm v hlbke a 60 cm široke.Mury 38 cm. Môžme dať ťažku kritinu alebo radšej ľahku.

cekni technicku spravu alebo staicky vypocet , tam by mal byt vypocet aka by mala byt. max. vaha krytiny na m2
niko1589
20.02.11,16:42
Teraz sa pohybuje drevo od 195-225 € za kubík ale pôjde to ešte hore !Vám tam idú drevené stropnice tak treba poriadne rozrátať a zrátať podla priečok a osadenia stolice...na krytinu vám viem vybaviť dobrú cenu ak ste z NR okresu...
niko1589
20.02.11,16:44
To je cena bez DPH !
day
20.02.11,16:58
Teraz sa pohybuje drevo od 195-225 € za kubík ale pôjde to ešte hore !Vám tam idú drevené stropnice tak treba poriadne rozrátať a zrátať podla priečok a osadenia stolice...na krytinu vám viem vybaviť dobrú cenu ak ste z NR okresu...

aku krytinu vies vybyvit, znacku?
Lew777
20.02.11,18:53
Tak odporucam urcite Bramac ma najkvalitnejsie doplnky zo vsetkych skridiel a co sa tyka dreva a prace viem spravit cenovu ponuku ak ste z Trnavskeho kraja alebo pobliz Trnavy.
A k dotazom ci mur alebo dom udrzi strechu z betonu ono treba vzdy osobne vidiet a hlavne vediet aj ake ma zaklady dom a ake ma nosne mury podla toho mozete zatazit strechu.
holub3569
21.02.11,08:07
Ja som si zohnal drevo za 150e za m3. strechari čo to robili mi potom volali a pýtali si kontakt že drevo bolo kvalitne a pekne narezané. Bolo to bez papiera.Šridlu som dal KM-Betu a treba si dojednať od dodavateľa podmienky s poškodenými škridlami pri prevoze a ak ti zostanu tak prípadné vratenie. Mňa vyšla strecha komplet cca180m2: škridla + všetky doplnky 2200eur, drevo 12m3 x 150, daždovy zvod 570e.Robota 3300e t.j. krov, laťovanie, podbitie,osadenie 2ks strešne okna,folia, pokladka škridle. A urobili ešte veľa roboty ktoru nemuseli. Bol som maximalne spokojný.
holub3569
21.02.11,14:22
my sme robili strechu november-december a stalo nas to:
drevo 13m3 po 150e bez dokladu.
KM beta komplet aj s doplnkami + odkvapový system Budmat Flamingo 3123e
robota krov,laťovanie.folia,pokladka + 2ks strešne okno Fakro 3300e.
som z MT a bol som max.spokojný aj s cenami aj s robotou.
Lew777
21.02.11,16:08
Len troska musim oponovat v tom ze Km Betan nema tu kvalitu ako Bramac ale asi ste zvolili lacnejsiu verziu no a v pripade okien Fakro tiez som si na 100 percent isty ze nie su tak kvalitne ako okna Velux a nerobim nikomu reklamu montujem a clovek vie co je kvalitne a co je okopirovane.
holub3569
21.02.11,20:40
Len troska musim oponovat v tom ze Km Betan nema tu kvalitu ako Bramac ale asi ste zvolili lacnejsiu verziu no a v pripade okien Fakro tiez som si na 100 percent isty ze nie su tak kvalitne ako okna Velux a nerobim nikomu reklamu montujem a clovek vie co je kvalitne a co je okopirovane.
Ano som si toho vedomý ale cena rozhodla a prsvedčila ma. Viem že to nieje top ale nieje to ani šmejd.
Snoophy
22.02.11,05:13
Ahojte,

aký rozmer trámu ( drevenej stropnice alebo ako sa tomu nadáva) sa dáva??? Či záleží na dĺžke???
Nechcem robiť bet. strop.
Ďakujem...
day
22.02.11,07:08
Ahojte,

aký rozmer trámu ( drevenej stropnice alebo ako sa tomu nadáva) sa dáva??? Či záleží na dĺžke???
Nechcem robiť bet. strop.
Ďakujem...

odpovie statik
(mne naplanovali aj HEA profily, zelezne profily, urcite sa pytaj statika)
Snoophy
22.02.11,08:14
No mal som naplánovaný klincovaný väzník a na nom zavesený SDK ale keďže idem dávať krov a stolicu nemám na čo zavesiť SDK tak musím to riešiť trámom ( nemusí byť pochôdzny) len aby to udržalo SDK.
Alebo je iná finta ako zavesiť SDK?
hemka
22.02.11,08:43
Keď sa smiem spýtať z akého kraja citronik2010 pochádzaš? Ak z Trnavského, tak viem poradiť.
xclaymanx
22.02.11,16:30
Keď sa smiem spýtať z akého kraja citronik2010 pochádzaš? Ak z Trnavského, tak viem poradiť.

Prosim Ta, vedel by si mi poradit, kde v TT kraji sa da kupit kvalitne rezivo za rozumnu cenu?
hemka
23.02.11,11:58
Prosim Ta, vedel by si mi poradit, kde v TT kraji sa da kupit kvalitne rezivo za rozumnu cenu?
pilabrest zavináč azet.sk / pošli výmer mailom alebo osobne prídi pozrieť.
xclaymanx
23.02.11,12:10
Dakujem. Poslem vymer.
Lew777
23.02.11,12:10
Naprikad mozes kupit je to na Trstinskej ulici ako je byvala fabrika Sony a pred nou trba zatocit doprava a uplne na konci je predaj dreva a aj na tej pile hned reze vola sa Skuta.Tam sa popytaj urcite maju kvalitne drevo a aj ceny.
A na krov mas niekoho?Ked nemas posli plany a viem to nacenit.