dnamark
20.01.11,18:09
Zdravím Vás,
mám problém s elektrárňami - z dovodu opravy strechy potrebujem odstránit zo svojej strechy nástresnik s privodom elektriny, z ktorého je pripojeny aj susedny dom. Po rekonstrukcii musim podla predpisov tahat elektriku k domu uz zemou - okrem toho ze musim podla vyjadrenia elektrarni zaplatit aj novy pripojovaci poplatok, som vraj podla zakona c.656-2004 paragr.38 povinny zaplatit aj prekladku kablov k susedom to znamena novy stlp, kabel a ine (pretoze som prekladku vyvolal)...
Nechapem ... Nemam v liste vlastnictva ziadne vecne bremeno ani inu zmluvu podla ktorej by som bol povinny cez moj dom tahat elektrinu cudzim ludom a teraz kvoli nim nemozem prerobit strechu. Je to tak v poriadku podla Vas? Co s tym?
tienik
21.01.11,06:45
Je to dedictvo minulosti - robilo sa to tak.
Terajsi stav je naozaj taky, kto vyvolal - ten plati
lubko6394
21.01.11,07:20
A nebolo by najlacnejšie nechať tam ten nástrešák ?
tienik
21.01.11,07:43
hm, bolo by, ale....
ak dobre citam, rekonstruuje sa strecha - to jest musi sa najskor zlozit.
Ale to uz je prave rekonstrukcia a to by rozvodne zavody pozadovali projekt a dodrzanie terajsich predpisov - takze do zeme.
To fakt tam musel zostat stat a pomenia sa len veci okolo. Ale to asi nie je rozumne.
Ja by som hodil rec zo susedom, ozrejmil mu situaciu a dohodol sa na rozumnom deleni nakladov. Predsa len je to aj v jeho zaujme.
dolfort
24.01.11,16:51
Akože nechcem ťa navádzať na zlé, ale elektrárne sú taký bordel firma (myslím že jedno ktoré - západ stred aj východ), že keď tam nájdeš správneho človeka, a budeš ho správne "presviedčať", tak vybaví že to zaplatia oni. Bohužiaľ, taký je stav v našej krajine a takto sa to robí.

Moje skúsenosti sú také, že ak som niečo vybavil hladko a rýchlo na elektrárňach, tak to bolo po známosti. Na všetko ostatné robili prieky, vymýšľali prekážky, dlho to trvalo, riešili len po urgenciách a stálo to mrte peňazí.

Inak ja som riešil niečo podobné, kábel už mám v zemi ale nástrešník je ešte hore aj s káblom. Fest sa "teším" na pořízení s SSE.

Snívam o dni keď si budem vedieť sám s pár susedmi vyrobiť elektriku a potom prídem s takými veľkými kliešťami a odšťiknem ten hrubý kábel v zemi. A na záhrade pri tej príležitosti urobím mocnú guľášpartiu.
tienik
24.01.11,17:50
Obavam sa, ze toho dna sa mi nedozijeme :-)
lubko6394
25.01.11,06:20
hm, bolo by, ale....
ak dobre citam, rekonstruuje sa strecha - to jest musi sa najskor zlozit.
Ale to uz je prave rekonstrukcia a to by rozvodne zavody pozadovali projekt a dodrzanie terajsich predpisov - takze do zeme.
To fakt tam musel zostat stat a pomenia sa len veci okolo. Ale to asi nie je rozumne.
Ja by som hodil rec zo susedom, ozrejmil mu situaciu a dohodol sa na rozumnom deleni nakladov. Predsa len je to aj v jeho zaujme.

Nie všetky rekonštrukcie musia ísť cez stavebné povolenie. A technicky by sa mohlo správnym postupom zhadzovania a stavby krovu zachovať ten nástrešák.