rocken
20.01.11,22:17
Za mojou záhradou je pozemok,ktorý nikomu nepatrí.Vie niekto poradiť ako by sa dal tento pozemok získať?
marleau
20.01.11,21:19
Určite niekomu patrí,len nevieš komu.Ohraď si ho a hneď sa ozve majiteľ.
marjankaj
20.01.11,22:04
Za mojou záhradou je pozemok,ktorý nikomu nepatrí.Vie niekto poradiť ako by sa dal tento pozemok získať?

Nadobúdanie vlastníctva
§ 132

(1) Vlastníctvo veci možno nadobudnúť kúpnou, darovacou alebo inou zmluvou, dedením, rozhodnutím štátneho orgánu alebo na základe iných skutočností ustanovených zákonom.

(2) Ak sa vlastníctvo nadobúda rozhodnutím štátneho orgánu, nadobúda sa vlastníctvo dňom v ňom určeným, a ak určený nie je, dňom právoplatnosti rozhodnutia.
ilona
21.01.11,04:40
Ako si na to prišiel, že nikomu nepatrí?
vratnik
21.01.11,05:34
Kazdy pozemok niekomu patri. Zistit vlastnika, ak su mrtvi prededit a kupit od zivych.
rocken
21.01.11,07:48
mám informáciu,že ten pozemok nemá list vlastníctva
MAISI
21.01.11,07:57
Vieš čislo parcely tvojej zahrady. Zobraz si na portáli www.katasterportál.sk (ale musíš byť v expolereri) a tam na ľavej časti máš napísané podľa čoho hľadáš. Tam si odťukni podľa parcele a postupne odťukaj čo sa pýtajú. Nakoniec dolu musíš napísať kontrolné údaje a daj vyhľadať. Vyhľadá ti to teba ako majiteľa. Dolu je napísané zobraziť na mape. Keď sa ti to zobrazí, ľahko zistíš číslo vedľajšieho pozemku a kto je majiteľom.
Nemusíš ani chodiť na kataster.
vratnik
21.01.11,10:36
Nema list vlastnictva? Ak ste sli podla www.katasterportal.sk tak tam vidno len C parcely. Ak ma majitel E parcelu a LV tak ho takto nezistite. A ak nebol vytvoreny LV, tak je zapis v pozemkovej knihe s historiou majitelov niekolko 100 rokov.
Erzebeth
21.01.11,21:19
Aj pozemok E , ak má LV, sa dá nájsť na katasterportáli tak isto, ako pozemok C. Pri vyhľadávaní musí dať pozor na to, aký pzemok vyhľadáva, či pozemok E alebo C. Ak LV nemá založený, musí ísť do pzemkovej knihy - na kataster
janula33
23.01.11,19:51
podobný prípad, máme pozemok , rieka, pozemok, rieka zmenila koryto, po niekoľkých rokoch, tečie celá po našom pozemku, a vznikol pozemok na bývalom riečišti, bolo nám povedané, že ked je to v meste , ten pozemok neznámych vlastníkov patrí mestu a mesto si ho veselo prenajíma susedom za vodou, podľa nového geom plánu ide o necelých 300 m2 , čo by ste poradili? okrem toho z toho malého potoka máme povodne každé 2 roky