tolyaasch
21.01.11,08:04
http://www.kremix.sk/download/K22.pdf - ak som to tobre pochopil, je to lepiaca malta na lepenie, sieťkovanie a stierkovanie v jednom? Idem totižto na 40-ku tehlu lepiť 7 cm EPS 80 od ISO4 Michalovce. Strácam prehľad o tom čo by som mal a ako by som mal použiť. Ďakujem.
mackoivan
21.01.11,09:27
nepozorne si čítal
"Na stierku je
vhodné nanášat šlachtené a štukové omietky Kremix. "
tolyaasch
21.01.11,09:59
jasné, má to taký kúsok mylný názov :) a otázka znie, existuje takéto lepidlo? resp. univerzálny výrobok?
vratnik
21.01.11,11:06
Pod stierkou kazdy rozumie nieco ine. Stavebne lepidlo nenahradza omietku, tie lacnejsie nie su ani hydofovizovane. Lepidlo nevyhladite tak, aby nebolo vidno v detailoch, na rohoch drobne vizualne defekty.
Ak by mala existovat zmes - lepidlo a omietka v jednom, tak by bola cenovo na urovni omietky a teda nepredajna.
tolyaasch
21.01.11,11:15
takže som si to opäť vysvetlil po svojom :) nevadí, a vie my niekto poradiť lacné ale schodné riešenie ? Viem že je to viac menej utópia, ale poraďte mi prosím, aké lepidlo a akú omietku mám použiť?
220870
21.01.11,16:56
Lepidlo Duo contact,omietka akrylová.
KEJKA
28.04.11,10:10
vynoril sa problém pred konečnou úpravou fasády.

Stavba prezimovala tak, že nebola urobená fasádna omietka.
Na polystyrén dávali sieťku, ktorú lepili neviem čím
na to šla ešte jedna vrstva DUOCONTACT - to je lepidlo, správne?
Spoje podbitie s múrom neboli presieťkované, tak teraz opravujú praskliny - sieťkujú po celom obvode, používajú Duocontact.

Všimli si a vidím aj ja miestami na stene drobné praskliny, ktoré sa dajú ľahko špachtlou odlúpnuť. pod tým je biela vrstva, teda evidentne iné lepidlo so sieťkou. a problém vidím v tom, že povrch je akoby práškový. Ako som napísala, netuším, čo na sieťkovanie použili - aké lepidlo.
A hlavná otázka je, či pre istotu máme zoškrabať celú stenu a nanovo upraviť hoci aj včítane nového sieťkovania, alebo len natiahnuť Duocontact na tie zoškrabané miesta, aby sa povrch vyrovnal a pokračovať nanesením fasadnej omietky.
Jedná sa o jednu stenu, kde najviac pôsobil dážd, táto stena je pri každom daždi mokrá a v tom vidím dôvod, že to takto "zvetralo". Tie odlúpnuté časti z dôvodu prasklín tvoria cca 5% celého povrchu steny, ale ako to bude pracovať pod fasádnou omietkou?
Ostatné steny sú v poriadku.
penetrák pod fasádnu omietku nie je natoľko nasiakavý, aby sa dostal až pod vrchnú vrstvu lepidla.... bojím sa - laicky - toho, aby sa časom netvorili nejaké viditeľné bubliny......
KEJKA
29.04.11,04:17
posúvam, momentálne je to zatreté tým Duocontactom, viac prasklín nenašli. Vyjadrite sa prosím - čo mohlo tie prasklný spôsobiť?

vyriešené:
krátko po zasieťkovaní /minulý rok/ pršalo, myslím, že už na druhý deň. Dážd vymyl lepiace zložky a preto sa stratil lepiaci efekt. Vizuálne sa to prejavilo tak, že boli fľaky, mapy na stene, čo "majstri" vyriešili druhou vrstvou, čo robiť nemali. Čo použili, neviem, chyba je aj v tom, že je to chyba, ked sa dáva na sieťku ďalšia - neplánovaná vrstva. Sieťka má byť tesne pod penetrákom fasádnej omietky.
Takto mi to vysvetlil technik od Baumitu.
Na jeho odporúčanie z tej steny idem strhnúť celú sieťku a nanovo presieťkujeme. Odporúča Starcontact - ktorý má 3 dni vyzrievať na rozdiel od Duocontactu /7 dní/.
220870
29.04.11,07:12
Treba to strhnúť dole a urobiť nanovo.Ak použili zlé lepidlo alebo staré(ak si spomeniete kedysi som vás na to upozorňoval,kúpili ste duo contact ešte ste len stavali múry a paleta bola postavená v najväčšej bačorine.Ten lep má určitú záruku NESMIE zvlhnúť a musí byť uskladnený v suchom sklade a po záruke má veľmi zlé vlastnosti prudko klesá jeho plasticita a prilnavosť,osobná skúsenosť.)Keď tvrdíte že je pod prvou vrstvou biela farba ,to znamená toľko, že spodná vrstva lepidla bola prezretá starý lep po záruke alebo lepidlo na vnútorný obklad.Tá biela "farba" je takmer istotne soľ vyplavená z nevhodného lepidla.U kvalitných lepidiel sa to nestáva.
Zo strcontact nemám praktickú skúsenosť.
Fotto nemáte?
KEJKA
29.04.11,07:56
Dakujem za info.
takže to, že to ide dolu, je isté. S tým materiálom máte tiež pravdu.
Idem riešiť opravu, strhnú mi to celé a presieťkujú znova. lepidlo - lepiaca stierka-kleberšpachtel, tam stačí kratšia doba vyzrievania - tri dni, nie 7 dní.
Ďalej pod polystyrén nad sokel nedali štartovaciu lištu-kovovú, proste to neukončili, resp. nezačali správne, je to len zatreté lepidlom. Teraz idem kúpiť nadokenné lišty s odkvapomým nosom, sú plastové, len nie od Baumitu, rozdiel tam je v tom, že BAUMIT roh je plastový a vyčnieva, kým tento je tiež pod sieťkou, tak ho bude možné zakryť omietkou. Vyjadrili sa tak že ide o "nepriznaný roh".
220870
29.04.11,08:48
Štartovacia lišta nieje nutná.len ak sa nedá musí sa to presieťkovať a zatrieť lepidlom fasáda na to nemusí ísť.Neviem o aký druh rohu rohovej lyšty sa jedná.nedokážem to posúdiť z vášho popisu.