kellnermarek
21.01.11,18:22
Kúpil som pozemok a mám aj LV. Dal somsi geodetom urobyť geometrický plán a geodet mi ho aj vymeral. Zistili zme, že na časti môjho pozemku má jeden podnikateľ položené unimobunky, ktoré prenajíma pre ďalšie podnikanie/obchod/. Po dohovore ich nechce odstrániť. Poradťe ako legálne donútiť ich odstránenie? Alebo mám zavolať buldozér?
TomasHC
21.01.11,18:15
Tam by mal zrejme konat stavebny urad. Rychlejsi byt bol ale "skrat v elektroinstalacii unimobuniek" :)
kellnermarek
21.01.11,18:41
Je aj taká možnosť, ale chcem to riešiť legálne.
arizona
21.01.11,19:02
Pytaj od neho najom,ked sa nechce odstahovat...
Dušan Ježo
26.01.11,13:17
treba ist za pravnikom on ti porieši
didjo
26.01.11,13:21
súhlas aj ja by som zvolil ten postup
iMiki
26.01.11,16:58
Ja by som podal žalobu na vypratanie pozemku na súd...
m13g17
26.01.11,17:50
Je to porušenie Tvojho vlatníckeho práva, podľa mňa dosť hrubé. Ja by som sa pokúsila v prvom rade o dohodu, teda požiadať o uvoľnenie pozemku, ale v každom prípade nielen ústne, ale aj písomne a doporučene. Tento písomný doklad by obstál aj pri súdnom pojednávaní, ak by k nemu predsa len došlo. V liste by som mu stanovila nejaký rozumný termín a zároveň by som ho informovala, že po neakceptovaní termínu budem riešiť tento problém súdnou cestou. Nie som právnička, ale domnievam sa , že zároveň sa jedná aj o ďalšie porušenie zákona - o nezákonné obohatenie, keďže prenajímaním má zisk z toho, že využíva na obohatenie Tvoj majetok.
kellnermarek
26.01.11,17:56
Chystám sa za starostom obce. Potom za právnikom. A uvidím