kiara-k
21.01.11,21:47
Chcem sa spytat niekoho,kto sa v tom vyzna.nedavno sme si kupili pozemok,ktory je uz vedeny ako stavebny.davame uz ziadost na stavebne povolenie,ale nevieme kto je nas sused,kedze susedny dom z jednej strany predeluje este pozemok,ktory ma viac vlastnikov a sirku nieco viac ako 2 metre(asi 2,25).prosim poradte-suuuri nas cas...
TomasHC
21.01.11,20:56
Ked ma susedny pozemok viac vlastnikov, tak su susedia oni, kde je tam nieco nejasne? Ozaj, a pozemok pred vydanim uzemneho rozhodnutia/stavebneho povolenia NIE JE stavebny pozemok, je to proste len zahrada alebo nieco ine. Takze ak ziadate o stavebne povolenie, este stavebny pozemok nemate.
kiara-k
21.01.11,21:07
pred kupou to bolo evidovane ako zahrada,ale bolo to v zastavanom uzemi obce,takze za par dni po odkupeni bol aj prepis na stavebny pozemok urobeny...nevedela som to,ci je mojim susedom pozemok bez domu evidovany ako zahrada so sirkou nieco cez 2 metre,alebo ten dom,co je hned za prazdnym pozemkom...neviem,ci sirka 2 metre je v tomto postacujuca ako sused pre stavebne povolenie.
arizona
22.01.11,06:24
Aj ked len 2m,je to vas "vedlajsi" sused
alltracboy
22.01.11,07:18
vy mozno neviete kto je vas sused, ale na urade to urcite vedia.
durisovad
22.01.11,07:32
Tu na Porade som raz citala takuto radu: ak sa chcete vyhnut nedorozumeniu so susedom pri povolovani stavby, predajte jeden meter svojho pozemku niekomu z rodiny, o ktorom viete, ze vam problemy robit nebude. Ten "novy" sused bude ucastnikom konania a vasu stavbu bez problemov povoli. Uz sa nepamatam, kto to poradil ani ako to cele dopadlo, ale zdalo sa mi to velmi vtipne a dobre riesenie.
kiara-k
22.01.11,08:04
dakujem vam...o takomto rieseni ako pises (durisovad) som citala aj ja.len som pocula,ze tam musi byt nejaky ten meter(neviem presne kolko),inak sa vraj ako sused pri stavebnom povoleni pocita pozemok hned za nim.vraj je to podla zakona tak,ale ziaden takyto zakon som nenasla a ani nic podobne,tak uz fakt neviem ako to vlastne je...
kiara-k
22.01.11,08:10
susedov sme si zistovali podla katastra...pretoze dotycny "pan majitel" si ohradil pozemok s rozlohou 5000m2 a sam z toho vlastni iba dom s rozlohou 500m2,tak podla zahradenia sa to zistit nedalo-jedine cez kataster,kde sme zistili,ze vedla naseho pozemku,na ktory si vraj narokuje je dalsi pozemok s viacerymi majitelmi a to co vlastni ten pan je iba dom a pozemok pod nim.