TSteinar
23.01.11,07:36
poradaci, ako sa da odkupit mestsky objekt? mam zaujem o jeden, nie je to ani obytny, skor taka rozostavana plocha s par zelezobetonovymi panelmi. Stoji to tam uz dlhe roky a asi nikto o to neprejavil zaujem, takze by som to chcel odkupit, pripadne vziat do dlhodobeho prenajmu (100 rokov?). Co ale neviem, ze ako mam k tomu pristupit na meste? podat si nejaku oficialnu ziadost? a bola by potom potrebna verejna sutaz, ktora by to ponukla viacerym? tym sa mohla cena pekne navysit :rolleyes:
a ked uz, tak ako mesto ocenuje svoj pozemok? ma nejaky vzorec? ide o okres Nitra
dakujem
Mária27
23.01.11,06:47
Kupuj, pokiaľ máš možnosť. Pošli si žiadosť na mestský úrad, pravdepodobne to bude schvaľovať zastupiteľstvo.
Mestá mávajú prijaté nejaké pravidlá pri odkupovaní nebytových priestorov nájomcami, ale môžu cenu dohodnúť. Pozri sa na web stránku mesta, bývajú o tom prijaté VZN.
day
23.01.11,06:48
informuj sa na meste - > Mestky urad, pripadne na obci, ked to je nevyuzivane a zaviazes sa k uzivaniu, uprave pozemku, pripadne vybudovaniu niecoho mas sancu uspiet

P.S.: meno znamena Thor Steinar?
TSteinar
23.01.11,06:53
Skusim si podat tu ziadost, dakujem za info. Idem sa este pozriet na stranku mesta, snad najdem viac informacii. No nechcem sa dostat k tomu, ze ja o to prejavim zaujem, mesto vyhlasi sutaz a tym si to vsimne aj nejaky vacsi investor a ponukne o hodne viac, lebo tam bude mat plany stavat alebo nieco... toto ma trapi :confused:

day, ano, kedysi som dovazal a predaval, je to uz stary nick a roky sa venujem inemu, len sa mi nejak nechcelo nanovo registrovat :cool:
220870
23.01.11,06:56
Bohužiaľ ale na Slovensku je to takto:mee:.
Najlepšie kúpite klasickou Slovenskou cestou pomocou úplatkov ,známostí ,podvodov,korupciou.Inakším spôsobom sa mestký majetok u nás asi nepredáva.To znamená ,že ak nájdete nejakú vhodnú vysoko postavenú osobu na konkrétnom úrade tak vás žiadne nariadenia zákony zaujímať nemusia stačí mať dosť financií na všimné .:mad:
day
23.01.11,07:03
ked si z NR, plan nehovor nikomu , vies ze u nas sa vsetko rozsiri strasne rychlo
TSteinar
23.01.11,07:04
jasne, plan si nechavam pre seba. ono to asi nebude az take zaujimave, kedze to tam stoji roky bez zmeny, ale uvidim asi viac, ked sa skontaktujem s niekym na meste. snad sa zadari, diky
tommi_d
23.01.11,08:27
Určite cestou žiadosti na príslušný Mestský, alebo obecný úrad. Každý predaj nehnuteľného majetku obce schvaľuje mestské, alebo obecné zastupiteľstvo, to je zo zákona. Otázkou, už zostáva forma predaja, pokiaľ ide o nehnuteľnosť ktorú sa nedarí predaj cez verejné obchodné súťaže, može byť predaná i tebe priamym predajom, avšak za cenu znaleckého posudku, pokiaľ tento neexistuje, poslanci ťa zaviažu zaplatením tohto posudku.