kattus
23.01.11,21:25
Ahojte.
Mam taky zaujimavy problem.
Som spoluvlastnikom dvoch RD,su prakticky v spolocnej zahrade(dom po babke a po otcovi),kedysi to otec urobil tak,ze na babkinom dome bola el.pripojka a hodiny,on z nich natiahol kabel a pripojil svoj dom.
Kedze platil elektrinu za seba aj babku,nebol ziaden problem.
Otec umrel,dom sme zdedili a aj cast domu po babke.Pre velke nezhody ohladom prenajmu domu po babke(tety chceli zamlcovat jedneho spoluvlastnika,co je nesvojpravny a zije v ustave soc.sluzieb),rozhodli sme sa darovat s mojimi surodencami tu nasu cast domu,spolu 1/5.
Pred chvilou mi prisla sms,ze sice ma do toho nic,ale ......ostatni spoluvlastnici rusia prenajom domu(traja zo 7 podpisali najomnu zmluvu)a zaroven i elektricku pripojku.
Majitelom pripojky a platitelom som v elektrarnach ja.Pytam sa,je mozne,aby bez mojho vedomia a suhlasu proste zrusili pripojku a odstrihli mi tam elektrinu na otcovom dome?Mam tam svojich najomnikov a elektrinu potrebujem.Ked som sa ohlasovala ako novy majitel a platitel,stacilo zavolat do zse,nikto nechcel ziaden doklad o nicom,len sa opytali,ci som spolumajitel nehnutelnosti.Bola a som nim doteraz,nakolko sice chceme s mojimi surodencami svoju cast darovat,no zatial je len darovacia zmluva v stave vytvarania.Predpokladam z logickeho hladiska,ze kym budem na LV ako vlastnik domu,mam pravo vlastnit pripojku.CI nie?Poradte,ako to je,som z toho na prasky.Dakujem
arizona
23.01.11,20:43
Xanti
23.01.11,20:51
A ešte by som na ZSE podala žiadosť na novú elektrickú prípojku, nakoľko je dosť divné mať na jednu hodinu zapojené dva domy, a teraz hlavne ak ste sa nepohodli.
Lepšie je mať svoje.
kattus
23.01.11,21:04
Dakujem
na zse som hladala a nevedela najst,super,ze sa v tom dakto orientuje.
Ano,je to divne,mat v dnesnej dobe dva domy na jedny hodiny.Viem,ze je lepsie mat vlastnu pripojku,ale.....otec bol taky,ze kaslal na vsetko,tam je elektrina tak urobena,ze ked sme to zdedili a dosli tam,bala som sa ,ze ma ta elektrina zabije,vsade kable,hockde odcvakane...no hroza.Poistkova skrina taka,ze trcali kable aj z nej....no des.Cize to bude treba prerobit pomaly v celom dome.Ked to slo do najmu daco tam porobil muz,ale co som sa pytala,na novu pripojku to nestaci,keby tam prisiel elektrikar,papiere by na to nedal,ze sa to moze zapojit.Je to investicia dost velka,sama do toho nepojdem a moji 2 surodenci nemaju zaujem,hlavne,ze im ide kazdy mesiac daco z najmu...teraz to chceme predat,takze to pojde za nejaku sranda cenu s tym,ze elektrinu uz nech si vybavi novy majitel.
Dakujem este raz za link.
kattus
23.01.11,21:12
Tu ti daju najlepsiu odpoved...http://www.zse.sk/index.php?www=sp_detail&id=66


pozrela som,konecne nacitalo.....o linke zakaznickej viem,len tam dnes nie su,az rano od 7....len som myslela,ci dakto nema osobnu skusenost,lebo prihlasit sa po telefone nie je problem,odhlasit tiez,no co oni vedia,kto je na druhom konci?Tak sa obavam,aby uz nebola elektrina odhlasena s tym,ze daktora mudra teta zavolala a predstavila sa mojim menom,ze to chcem akoze zrusit.Dufam,ze nie,inak ma porazi
arizona
24.01.11,04:46
pozrela som,konecne nacitalo.....o linke zakaznickej viem,len tam dnes nie su,az rano od 7....len som myslela,ci dakto nema osobnu skusenost,lebo prihlasit sa po telefone nie je problem,odhlasit tiez,no co oni vedia,kto je na druhom konci?Tak sa obavam,aby uz nebola elektrina odhlasena s tym,ze daktora mudra teta zavolala a predstavila sa mojim menom,ze to chcem akoze zrusit.Dufam,ze nie,inak ma porazi
Pises, ze platitelom faktur si ty. Nachystaj si jednu fakturu a zavolaj do elektrarni.
Pracovnici budu ziadat od teba na overenie niektore udaje z faktury,prip.osobne udaje ,aby si overili, ze hovoria z tebou...to je bezny postup pri sluzbach cez telefon,ak ziadas vykonat nejaku zmenu.
Kto nema v rukach fakturu,nemoze nadiktovat tie udaje,takze myslim, ze ani zmenu mu nevykonaju...
Preto som pridala ten link,zavolaj tam a povypytuj sa...
Ferdosondo
24.01.11,05:50
Kattus ak tam chceš mať dvojo hodín, tak si priprav dosť peňazí a nervov pri vybavovaní. Tým nechcem povedať, že to čo chceš urobiť je zlé riešenie. Ak chceš tie domy využívať, tak si to určite daj urobiť, hlavne kôli bezpečnosti. Avšak lacný špás to nie je.
kattus
19.02.11,12:16
Skor som sa nedostala,vyriesila som to,tak pisem,ako.
V elektrarnach mi povedali velmi podobnu info,ako sem dala Arizona,a sice...
nemoze to nikto iny,ako majitel a platitel pripojky zrusit.Ide o to,ze na tieto veci musi mat volajuci pri sebe fakturu a z nej nadiktovat iste udaje,ktore nikde inde nenajdete.Takze moze zavolat do elektrarni hocikto,predstavit sa mojim menom,nepomoze si,kym nebude mat fakturu,co nema,kedze vsetky mam doma ja :)
Dokonca tam bola velmi ochotna pani a poznacila tam,ze ak by takyto pokus aj bol,aby ma kontaktovali na overenie.Tak asi tak.

FERDOSONDO
nebudem davat robit druhu pripojku,presne preto,ze to je kopa penazi a .....svoju cast jedneho domu sme so surodencami darovali inemu spoluvlastnikovi,uz len cakame na potvrdenie zo sudu,ze darovanie moze prebehnut (je nesvojpravny ten obdarovany) a druhy dom,ktory so surodencami vlastnime len 3,sme sa rozhodli predat,takze pripojku si uz da potom novy majitel,az to kupi.Zatial fungujeme po starom :)