martinM233
24.01.11,08:41
Dobry den
Chcem sa spytat na jednu vec.Po dedicnom konani dostali 4deti po svojej mame dom s pozemkom plus maly pozemok.Ten maly pozemok chce moja mama napisat na seba nakolko sa dohodla s ostatnymi surodencami.Pozemok ma 241m2 ma parcelne cislo je vedeny ako zahrada.Dom aj poezmok pod nim ma vystaveny LV ale tento maly pozemok je bez LV.Ako postupovat?Ako zalozit list vlastnictva?Potrebujeme suhlas od ostatnych surodencov notarsky overeny alebo staci nejaka darovacia zmluva?Dakujem
vratnik
24.01.11,09:08
Dedicske konanie uz prebehlo, alebo este len zacalo? Pretoze pri ukoncenom dedicskom konani, ked kataster dostane zo sudu potvrdenie dedicskeho konania vytvori novy LV (ak parcela nemala LV).
martinM233
24.01.11,17:58
Dedicne konanie prebehlo asi pred rokom.Kazdemu prisiel aj vypis z katastra o zmene v LV na vsetkych parcelach okrem spominanej.
vratnik
24.01.11,18:14
Potom vyzera, ze uvedena parcela nebola prededena. Skontrolujte dedicstvo ci sa tam nachadza uvedena parcela. Skor si myslim, ze tato parcela nebola prededena, nakolko nemala LV a kataster poslal notarovi len LV a nie zapisy z pozemk. knihy.