Funny24
24.01.11,11:08
Prosím vás do akáho dátumu je potrebné zaslať ho na daňový úrad???:(
ewita888
24.01.11,10:10
31.3.
zk24
24.01.11,10:11
Hlásenie o vyúčtovaní dane a úhrne príjmov zo závislej činnosti do 31.3.2011
ANNAP
24.01.11,10:15
do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia podľa § 39 ods. 9 písm. b) a § 49 zákona

teraz do 31.1.2011 podávaš prehľad za 4.štvrťrok 2010
Funny24
24.01.11,10:18
Ďakujeeeeeeeeeeem.
zuzka011
24.01.11,20:13
prosim vas neviem si dat rady s vypisovanim hlasenia za rok 2009, poradite?
riadok 1 193,88 (zo stvrtrocnych prehladov), z RZ za rok 2008 mi vysiel preplatok 292,50, suma vyplateneho danoveho bonusu 235,92 kam a ako zapisat tieto cisla? dakujem
nikulik
24.01.11,21:23
Zuzka, za rok 2009?? To podavas dodatočne?
Vezmi si tlačivo hlasenie a poučenie k vyplneniu. A potom napis comu nerozumies. Chces aby sme ti spravili cele hlasenie ?!
zuzka011
24.01.11,21:29
no dodatocne nie, nejako sme nan zabudli. No popravde mam s tym dost problem, to by bolo fajn keby sme to nejako dali dohromady spolocne. Z kvartalnych prehladov sa daju vycitat sumy ale neviem kam s nimi
nikulik
24.01.11,21:47
Ked si vezmes poucenie k vyplneniu tak mas pekne napisane:
r.0 je uhrn HM vyplatenych zamestnancom.
r.1 je uhrn preddavkov na dan (zistis z prehladov)
r.2 su nedoplatky/preplatky z RZD
r.5 suma dan.bonusu vyplatena zamestnancom.
zuzka011
24.01.11,21:55
ano r. 0 je OK, riadok 1 som uz vycitala z prehladu, r. 2 su preplatky z RZ za rok 2008 a tie boli po prepocitani kurzom 292,50 a tu mi vyhadzuje chybu, r. 5 je suma z casti IV riadok A.
nikulik
24.01.11,22:06
aku chybu ti vyhadzuje v r.2?
zuzka011
24.01.11,22:11
vypisujem tlacivo cez drsr a ked tam hodim sumu 292,50 so znamienkom - tak sa vysvieti na oranzovo, s touto sumou som to odovzdala na DU a volali, ze to mam prist opravit
nikulik
24.01.11,22:27
a nemas v tejsume aj danovy bonus?
zuzka011
24.01.11,22:40
danovy bonus z RZ sa tyka jedneho zamestnanca ten mal preddavky zaplatene vo vyske 161,22 a narok na danovy bonus 115,91, takze do toho riadku 2 by mala ist suma ponizena o ten DB a teda 292,50 - 115,91?
sybila3
25.01.11,09:47
ktoré hlásenie vypisujete je tam platné pre r. 2009, môžem ho vypísať?
sybila3
25.01.11,09:48
no mne tam ponúka r. 2009, ktoré vypisujete?
NOKIA
25.01.11,09:54
za rok 2010 bude nové, zatiaľ sa dá vytlačiť iba v pdf /nájdeš v časti tlačivá/
sybila3
25.01.11,09:54
no to si dávajú načas a je vyplniteľné počítačom?
nikulik
25.01.11,12:26
danovy bonus z RZ sa tyka jedneho zamestnanca ten mal preddavky zaplatene vo vyske 161,22 a narok na danovy bonus 115,91, takze do toho riadku 2 by mala ist suma ponizena o ten DB a teda 292,50 - 115,91?

Riadok 2 – uvedie sa úhrn zrazených daňových nedoplatkov a úhrn vrátených daňových preplatkov vyplývajúci z ročného zúčtovania preddavkov na daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, o ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zvýšil (znížil) odvod preddavkov na daň za bežné zdaňovacie obdobie, bez uplatnenia daňového bonusu.

Danovy bonus sa riesi zvlast aj v prehladoch aj v hlaseni, v hlaseni je to v časti IV.
Anna123
25.01.11,12:30
Dobrý deň, nemáte niekto skúsenosti, či sa oplatí podať odvolanie proti rozhodnutiu daň. úradu na oneskorené podanie tlačivá - prehľad o zrezených.... za jednotl. štvrťroky, keď napr. prehľad mal byť odoslaný do 31.7. a bol odoslaný 4.8. a tá pokuta je rovnaká aj keď meškáte pol roka. Ďakujem
dara
25.01.11,12:33
no to si dávajú načas a je vyplniteľné počítačom?
Ahojte, no ja som vyplnila pilne 7.1. tlačivo, ale bolo staré z roku 2009 (teda formulár) pani z DÚ poslala konateľa s tým nazad, že máme čakať či bude zverejnené nové tlačivo. Aj tak sa dá.
sybila3
25.01.11,12:41
no dávajú si načas.
adriana126
25.01.11,18:45
chcela som robiť ročné hlásenie v MRP, ale vypisuje mi že nie je to podporované v tejto verzii, viete mi poradiť?
KEJKA
25.01.11,19:50
na ročné hlásenie máš predsa čas, a teda majú asi aj v MRP. Už si urobila ročné zúčtovanie, že sa ponáhľaš s Hlásením?
Nie že by to súviselo, ale si veeeľmi v predstihu.
A ak tak veľmi chceš, zavolaj na hotline, povedia ti.
adriana126
25.01.11,20:11
písala som im, ale mi ani neodpovedali, takže neviem, viem že mám čas, asi počkám možno neskôr sa mi to podarí, pekný večer
sybila3
26.01.11,10:28
na ročné hlásenie máš predsa čas, a teda majú asi aj v MRP. Už si urobila ročné zúčtovanie, že sa ponáhľaš s Hlásením?
Nie že by to súviselo, ale si veeeľmi v predstihu.
A ak tak veľmi chceš, zavolaj na hotline, povedia ti.
podľa mňa to nie je v predstihu, hlásenie treba odovzdať do 31.1? A o zúčtovanie dane si môžu požiadať do 15.2.? alebo sa mýlim?
KEJKA
26.01.11,10:32
podľa mňa to nie je v predstihu, hlásenie treba odovzdať do 31.1? A o zúčtovanie dane si môžu požiadať do 15.2.? alebo sa mýlim?
asi si si pomýlila aj zadávateľka pojmy.
Ročné hlásenie je naozaj Hlásenie a termín je do 31.3.
Do 31.1. treba podač štvrťročný prehľad, čo je Prehľad........... a nie hlásenie.
takže ako?
Gabca
26.01.11,10:33
podľa mňa to nie je v predstihu, hlásenie treba odovzdať do 31.1? A o zúčtovanie dane si môžu požiadať do 15.2.? alebo sa mýlim?


Hlásenie treba odovzdať do 31.3.2011, do 31.1.2011 treba odovzdať Prehľad za. 4. Q. 2010
sybila3
26.01.11,10:51
ježiš ozaj, no už je toho ozaj na mňa moc, aj DzMV, DPH, oznam.pov. za niekoľko szčo, ospravedlňujem sa, sorry. áno štvrťročné prhľady odovzdávam do 31.1.áno 31.3. zas som chcela byť moc šikovná. dík
Anna123
26.01.11,14:01
Hlásenie o vyúčtovaní dane - vypĺňam len časť III. je treba priložiť aj stranu 3 - časť V., keď tam neuvádzam žiadnych zamestnancov.
Ďakujem.
zuzka011
26.01.11,15:00
Riadok 2 – uvedie sa úhrn zrazených daňových nedoplatkov a úhrn vrátených daňových preplatkov vyplývajúci z ročného zúčtovania preddavkov na daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, o ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zvýšil (znížil) odvod preddavkov na daň za bežné zdaňovacie obdobie, bez uplatnenia daňového bonusu.

Danovy bonus sa riesi zvlast aj v prehladoch aj v hlaseni, v hlaseni je to v časti IV.

ja som asi uplne mimo z tohoto tlaciva, v r. 2 teda uvediem ten preplatok z r. 2008 a v casti IV DB vyplateny v roku 2009?
SilviaS
27.01.11,12:55
Čaute poradáci:)
Aj ja som sa dnes pustila do toho nového hlásenia o vyúčtovaní dane
a chcem sa opýtať čo treba napísať, lebo tomu nerozumiem
v časti IV. riadok B a riadok F.Lebo ostatné viem len to mi nie je jasné...
Neviete mi náhodou poradiť???
Díky pekne za všetky rady!! Silvia:)
rodina1
27.01.11,13:09
Čaute poradáci:)
Aj ja som sa dnes pustila do toho nového hlásenia o vyúčtovaní dane
a chcem sa opýtať čo treba napísať, lebo tomu nerozumiem
v časti IV. riadok B a riadok F.Lebo ostatné viem len to mi nie je jasné...
Neviete mi náhodou poradiť???
Díky pekne za všetky rady!! Silvia:)

V poučení na vyplnenie Hlásenia sa uvádza:
Riadok B ► uvádza sasuma daňového bonusu, ktorú zamestnávateľ do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia vyplatil zamestnancom z úhrnu zrazených preddavkov na daň a dane (vrátane dane vyberanej zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov).

Riadok F ► uvádza sa úhrnná suma zamestnaneckej prémie priznanej a vyplatenej zamestnancom z úhrnnej sumy zrazených preddavkov na daň (dane) a dane vybranej zrážkou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona o dani z príjmov.
SilviaS
27.01.11,13:14
Díky pekne takže tak som to pochopila
v riadku B mám napísať daňový bonus+zrážková daň akože spolu spočítať??
a v riadku F zamestnaneckú prémiu+zrážkovú daň??
Je to správne??
Díky pekne:)
zk24
27.01.11,13:21
Ja sa spytam, v casti V. sa uvadzaju iba zamestnanci ktori platili preddavky na dan podla § 35 . My sme mali iba zamestnancov ktori platili dan "zrazkovo", podla § 43. ods.3, pism.j).

Ich mena nikde neuvadzam? Podla coho potom danovy urad vie kolko za koho sa platili dane?

My zamestnancom nerobime ani rocne zuctovanie, podavaju si danove priznania sami. Na zaklade coho im danovy urad tie peniaze vrati (maju preplatok), ked nevedia ze vobec sa za nich platili preddavky formou zrazky?

Ja z mojich udajov viem okrem hlavicky vyplnit iba cast III., aj to iba dva udaje. Aj datum RZ nechavam prazdny.
Nejako v tomto pripade nerozumiem vyznamu tohto tlaciva...
rodina1
27.01.11,13:27
Díky pekne takže tak som to pochopila
v riadku B mám napísať daňový bonus+zrážková daň akože spolu spočítať??
a v riadku F zamestnaneckú prémiu+zrážkovú daň??
Je to správne??
Díky pekne:)
Nie.
Riadok B: napr. v riadku A si mala celkovú sumu DB: 45 Eur.
Keďže v roku 2010 si mala aj preddavkovú daň i zrážkovú daň napr. 35 Eur.
V riadku B bude teda suma 35 Eur.
Potom v riadku C bude suma 10 Eur.
Riadok D bude nula.
Tak isto je to aj pri zamestnaneckej prémii.
Pri vypĺňaní Hlásenia vychádzaj zo štvrťročných Prehľadov, ktoré si za rok 2010 odovzdala na DÚ.
Tie sumy ti musia sedieť.
SilviaS
27.01.11,13:33
Díky pekne prajem pekný den Silvia:)
rodina1
27.01.11,13:34
Ja sa spytam, v casti V. sa uvadzaju iba zamestnanci ktori platili preddavky na dan podla § 35 . My sme mali iba zamestnancov ktori platili dan "zrazkovo", podla § 43. ods.3, pism.j).

Ich mena nikde neuvadzam? Podla coho potom danovy urad vie kolko za koho sa platili dane?

My zamestnancom nerobime ani rocne zuctovanie, podavaju si danove priznania sami. Na zaklade coho im danovy urad tie peniaze vrati (maju preplatok), ked nevedia ze vobec sa za nich platili preddavky formou zrazky?

Ja z mojich udajov viem okrem hlavicky vyplnit iba cast III., aj to iba dva udaje. Aj datum RZ nechavam prazdny.
Nejako v tomto pripade nerozumiem vyznamu tohto tlaciva...

Myslím si, že keďže sa v Prehľadoch zobrazuje aj zrážková daň, potrebuje DÚ celkový sumár - to je Hlásenie.
Keďže do hlásenia sa píšu zamestnanci (aj vrátane dohodárov), ktorým bola zo zdaniteľnej mzdy daň odvedená preddavkovo, a súčasne sa pri týchto zamestnancoch zobrazí aj údaj, či im bolo vykonané RZD je lepšie kontrolovateľné, či zamestnanci (formou RZD alebo vlastným podaním DP) si splnili povinnosť, ktorá im vyplýva zo zákona o dani z príjmov, kde sa uvádza, že každý, kto v príslušnom roku dosiahol zdaniteľné príjmy vyššie ako 2 012,85 Eur má povinnosť podať DP.
Čo sa týka zrážkovej dane je len na zamestnancovi, či požiada o nej vrátenie alebo nie.
To je môj názor.
zk24
27.01.11,13:38
No to ano, ale nehovori o nic viac ako stvrtrocny prehlad. Pri prijmov podla § 35 sa uvadza aspon hruby prijem, udaje zamestnanca... Pri zrazkovej dani uvediem v podstate iba sucet mojich stvrtrocnych prehladov.

Neviem. nejako sa mi toto tlacivko nepaci :D Aspon v takom pripade ako mam ja
SilviaS
27.01.11,13:43
No presne tak ja to správím tak, že budem postupovať z tých prehľadoch
štvrťročných aby mi to sedelo.Lebo inak to nebude..:)
VERONIKA6
27.01.11,14:20
No presne tak ja to správím tak, že budem postupovať z tých prehľadoch
štvrťročných aby mi to sedelo.Lebo inak to nebude..:)
Pekne si nasčítaj štvrťročné prehľady a budeš mať hlásenie hotové.
SilviaS
27.01.11,14:31
No ved hej aj tak som to poriešila díky pekne porada je super............:)
Paula
27.01.11,14:53
Dobrý program to napočíta za vás :) (teda, ak máte dobre celý rok).
rogalo
27.01.11,21:18
Za r. 2009 v hlásení vyšiel daňový nedoplatok /nebola odvedená daň vo výške povinnosti/, prenáša sa tento nedoplatok výšku ktorého sme uhradili v r. 2010 do hlásenia? Nie som si celkom istá či patrí do r. 3 /daň. nedoplatky a preplatky za predchádzajúce zdaň. obdobia podľa par. 40 zákona/ a ak by som sumu tohto nedoplatku nezahrnula do hlásenia v r. 2010 po vyčíslení odvedených preddavkov zase by vyšiel preplatok v tej istej sume. Ďakujem za odpoveď.
Paula
28.01.11,08:13
Za r. 2009 v hlásení vyšiel daňový nedoplatok /nebola odvedená daň vo výške povinnosti/, prenáša sa tento nedoplatok výšku ktorého sme uhradili v r. 2010 do hlásenia? Nie som si celkom istá či patrí do r. 3 /daň. nedoplatky a preplatky za predchádzajúce zdaň. obdobia podľa par. 40 zákona/ a ak by som sumu tohto nedoplatku nezahrnula do hlásenia v r. 2010 po vyčíslení odvedených preddavkov zase by vyšiel preplatok v tej istej sume. Ďakujem za odpoveď.


Predpokladám, že sumu nedoplatku za rok 2009 ste uviedli v Prehľade za príslušný štvrťrok 2010 v r.3 . A keďže Hlásenie = súčet Prehľadov, potom aj v Hlásení za rok 2010 v tomto riadku nebude nula.
UctAm
28.01.11,10:15
Nie.
Riadok B: napr. v riadku A si mala celkovú sumu DB: 45 Eur.
Keďže v roku 2010 si mala aj preddavkovú daň i zrážkovú daň napr. 35 Eur.
V riadku B bude teda suma 35 Eur.
Potom v riadku C bude suma 10 Eur.
Riadok D bude nula.
Tak isto je to aj pri zamestnaneckej prémii.
Pri vypĺňaní Hlásenia vychádzaj zo štvrťročných Prehľadov, ktoré si za rok 2010 odovzdala na DÚ.
Tie sumy ti musia sedieť.
Prečo riadok D je nula?
rodina1
28.01.11,13:13
Prečo riadok D je nula?
Podľa poučenia ...
Riadok D ► uvádza sa úhrnná suma rozdielu daňového bonusu priznaného a vyplateného z prostriedkov zamestnávateľa, o ktorú si nemohol zamestnávateľ znížiť odvod preddavkov na daň (dane) a dane vybranej zrážkou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona o dani z príjmov.

Keďže som vychádzala z mnou "zadaných" súm, tak rozdiel vyšiel nula
psps
28.01.11,17:44
Časť I. a časť III. vypíšem vlastne súčet prehľadov. Ano?
Ale neviem či aj súčet niektorých súm z časti V. tiež musí súhlasiť s časťou I. ?
V časti V. r. 6 - základ dane, má tam byť suma - úhrn príjmov mínus poistné alebo úhrn príjmov mínus poistné a mínus nezdaniteľné minimum ?
Paula
28.01.11,18:21
Časť I. a časť III. vypíšem vlastne súčet prehľadov. Ano?
Ale neviem či aj súčet niektorých súm z časti V. tiež musí súhlasiť s časťou I. ?
V časti V. r. 6 - základ dane, má tam byť suma - úhrn príjmov mínus poistné alebo úhrn príjmov mínus poistné a mínus nezdaniteľné minimum ?



Súčet súm v r.4 v časti V. (úhrn príjmov) = suma v r. 0 v časti I.
V časti V. r. 6 (základ dane) = úhrn príjmov mínus poistné.
psps
28.01.11,18:54
Súčet súm v r.4 v časti V. (úhrn príjmov) = suma v r. 0 v časti I.
V časti V. r. 6 (základ dane) = úhrn príjmov mínus poistné.
Ďakujem za odpoveď. Tak to mám problém. Minulý rok a myslím, že ešte aj predtým som totižto do r.6 ako základ dane, dala základ dane a nie čiastkový základ dane. Prečo to tam tak sprosto píšu? Je to síce hra o slovíčka, ale mňa to veru napadlo až tento rok, že čo ak myslia čiastkový základ dane a na tú potvoru je to tak? A čo teraz? Veru nechce sa mi to spätne opravovať.
rogalo
01.02.11,06:19
Nesúhlasí mi I. časť hlásenia so štvrťročnými prehľadmi, zabudla som v I. kvartáli napísať do r. 3 daňový nedoplatok, ktorý nám vznikol neodvedenou daňou v hlásení za r. 2009 a ktorý sme uhradili vo februári 2010. Čo s tým? Urobiť dodatočný prehľad za I.kvartál 2010 s tým, že tam tu daň napíšem a všetko ostatné tak ako to bolo v pôvodne podanom prehľade len opíšem?
VERONIKA6
01.02.11,06:34
Nesúhlasí mi I. časť hlásenia so štvrťročnými prehľadmi, zabudla som v I. kvartáli napísať do r. 3 daňový nedoplatok, ktorý nám vznikol neodvedenou daňou v hlásení za r. 2009 a ktorý sme uhradili vo februári 2010. Čo s tým? Urobiť dodatočný prehľad za I.kvartál 2010 s tým, že tam tu daň napíšem a všetko ostatné tak ako to bolo v pôvodne podanom prehľade len opíšem?
Urobiť opravný za I.Q. Hlásenie musí sedieť so štvrťročnými prehľadmi.
nicolet
14.02.11,11:18
V Hlásení o vyučtovaní dane za rok 2010 v časti V. riadok 9 je suma vyplatenej zamestnaneckej prémie. V poučení sa o tom nič neuvádza. Má sa tam uvádzať vyplatená zam.prémia z roč. zúčt. za rok 2009, ktorá bola vyplatená v roku 2010?
rodina1
14.02.11,11:34
V Hlásení o vyučtovaní dane za rok 2010 v časti V. riadok 9 je suma vyplatenej zamestnaneckej prémie. V poučení sa o tom nič neuvádza. Má sa tam uvádzať vyplatená zam.prémia z roč. zúčt. za rok 2009, ktorá bola vyplatená v roku 2010?
áno
wieninger
12.03.11,20:58
Urobiť opravný za I.Q. Hlásenie musí sedieť so štvrťročnými prehľadmi.

Neviem, ale veľmi sa mi nezdá, že by sa do riadku 3 mali uvádzať nedoplatky za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, ktoré už boli vykázané v ročnom hlásení. Majú tam ísť rozdiely zistené u zamestnanca za predchádzajúce zdaňovacie obdobia, čiže opravy už zrazených alebo vybratých a odvedených preddavkov na daň. Ja teraz tiež riešiem tento problém, ale neviem sa nikde dopátrať, čo s tým. Lebo do prehľadov som uvádzala aj uhradenú výšku nedoplatku za predchádzajúce obdobie a teraz robím hlásenie za rok 2010. V skutočnosti mám opäť nedoplatok na dani, ale podľa hlásenie je to preplatok, keďže do úhrad sú zahrnuté aj úhrady nedoplatkov za predchádzajúci rok.
Anja111
13.03.11,08:02
Neviem, ale veľmi sa mi nezdá, že by sa do riadku 3 mali uvádzať nedoplatky za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, ktoré už boli vykázané v ročnom hlásení. Majú tam ísť rozdiely zistené u zamestnanca za predchádzajúce zdaňovacie obdobia, čiže opravy už zrazených alebo vybratých a odvedených preddavkov na daň. Ja teraz tiež riešiem tento problém, ale neviem sa nikde dopátrať, čo s tým. Lebo do prehľadov som uvádzala aj uhradenú výšku nedoplatku za predchádzajúce obdobie a teraz robím hlásenie za rok 2010. V skutočnosti mám opäť nedoplatok na dani, ale podľa hlásenie je to preplatok, keďže do úhrad sú zahrnuté aj úhrady nedoplatkov za predchádzajúci rok.
Vlani som mala podobný prípad aj ja. Za rok 2008 som mala v Hlásení nedoplatok, lebo nebola žiadna daň uhradená. V roku 2009 firma daň uhradila a v Hlásení mi vyšiel preplatok, (vo výške predchádzajúceho nedoplatku). Odovzdala som to tak. Na DU sa nad tým pozastavili, lebo oni neevidovali žiadny preplatok a presviedčali ma, že tam mám chybu. Keď som im vysvetlila, že v roku 2008 je nedoplatok a v roku 2009 preplatok tá istá suma, tak uznali, že je to správne... Neviem ako si to upratali, ale viac sa neozvali.
raffendaySK
30.03.11,06:11
Dobré ránko :)
Mám SZČO ktorý mal 3brigádnikov, iba na 2mesiace, príjmy okolo 100Eur, max 260. Musim podat na to prehlad a hlasenie? neboli odvedene preddavky zo mzdy. dakujem.
Paula
30.03.11,07:10
Dobré ránko :)
Mám SZČO ktorý mal 3brigádnikov, iba na 2mesiace, príjmy okolo 100Eur, max 260. Musim podat na to prehlad a hlasenie? neboli odvedene preddavky zo mzdy. dakujem.


Áno, podať.
raffendaySK
30.03.11,07:13
a prehlad podat iba na tie 2mesiace? alebo vsetky 3? dostane pokutu z omeskania,waaaa :-////
nela07
30.03.11,07:17
ak je zaregistrovaný ako platiteľ dane zo závislej činnosti, treba poslať prehľad za všetky kvartály + hlásenie. pokuta zrejme bude.
johanka12
27.04.11,15:29
Ahojte,
som uplny zaciatocnik co sa tyka mzoveho uctovnictva,preto prosim poradte kolko budu zrazene preddavky zo mzdy na dan,ak mam 1 zamestnanca na tpp jeho mzda je minimalna 317 eur .A dvaja dohodari ich mesacna mzda čini 50 eur. Viem ze sa ma poslat prehlad stvrtrocny a kedze neboli odvedene za prve tri mesiace ziadne preddavky chceme to dat do poriadku.
Dakujem za pomoc
veronikasad
27.04.11,15:31
Ahojte,
som uplny zaciatocnik co sa tyka mzoveho uctovnictva,preto prosim poradte kolko budu zrazene preddavky zo mzdy na dan,ak mam 1 zamestnanca na tpp jeho mzda je minimalna 317 eur .A dvaja dohodari ich mesacna mzda čini 50 eur. Viem ze sa ma poslat prehlad stvrtrocny a kedze neboli odvedene za prve tri mesiace ziadne preddavky chceme to dat do poriadku.
Dakujem za pomoc
robili ste zamestnancovi a dohodárom výplaty ? Majú dohodári podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?
johanka12
27.04.11,15:51
vyplatne pasky sa im urobili az v aprili vyplatu dostali za kazdy mesiac ,v aprili sme zaplatili aj vsetky odvody do soc.a zdravotnej.Vyhlasenie maju podpisane nakolko su vo firme uz dlho ja som toto mzdove prebrala az v marci.

Dakujem za odpoved
veronikasad
27.04.11,15:57
vyplatne pasky sa im urobili az v aprili vyplatu dostali za kazdy mesiac ,v aprili sme zaplatili aj vsetky odvody do soc.a zdravotnej.Vyhlasenie maju podpisane nakolko su vo firme uz dlho ja som toto mzdove prebrala az v marci.

Dakujem za odpoved
ak máš správne urobené výplaty a zamestnanec aj dohodári majú podpísané vyhlásenie, vieš, že im žiadna daň platiť nevyšla.

Ak sú vo firme dlho, zamestnávatel je zrejme registrovaný na DU ako platitel dane zo závislej činnosti.

Do konca apríla treba poslať na DU štvrťročný prehlad - v tomto prípade nulový. (nulu uvedieš v r.1, 4,7, 8 12 a 13)

Ešte "kontrolná" otázka - kto sú dohodári ? evidovaní na UP, študenti, dôchdcovia, zamestnaní u iného zamestnávatela ?
johanka12
27.04.11,16:05
Dohodari jedna pani je dochodca a druha je zamestnana aj u ineho zamestnavatela.

Dakujem za odpoved
veronikasad
27.04.11,16:11
Dohodari jedna pani je dochodca a druha je zamestnana aj u ineho zamestnavatela.

Dakujem za odpoved
no neviem čo rozumieš pod podpísaným vyhlásením ...

Ale ak dohodárka je starobný dôchodca, nemôže si u vás uplatniť mesačnú nezd.časť základu dane. Rovnako druhá, tá má zrejme podpísané vyhlásenie len u svojho zamestnávatela (nemôže mať podpísané u oboch súčasne). Preto si im vo výplate mala z dohody zraziť daň a odviesť DU.

Potom neplatí vyplnenie prehladu tak ako som napísala.
Zuziana
27.04.11,16:15
Dohodari jedna pani je dochodca a druha je zamestnana aj u ineho zamestnavatela.

Dakujem za odpoved
Keďže dôchodkyňa nemá nárok na odpočítateľnú položku nejakú daň ste zrážať a odvádzať museli.
johanka12
27.04.11,16:37
Prave ze zatial nebola odvedena ziadna dan.Mam prosbu mozem ti Veronikasad poslat emailom na ukazku vyplatne pasky ci su v poriadku ,ak je to mozne .

Dakujem za odpoved
veronikasad
27.04.11,16:48
Prave ze zatial nebola odvedena ziadna dan.Mam prosbu mozem ti Veronikasad poslat emailom na ukazku vyplatne pasky ci su v poriadku ,ak je to mozne .

Dakujem za odpoved
Johanka, zamaž prosím osobné údaje a pripni pásky na poradu.
veronikasad
27.04.11,16:52
mimotemy Včera som objavila na nete jedno zaujímavé videoškolenie, ktoré myslím pomôže začínajúcim personalistom a mzdárom

http://www.novaintereal.sk/product/videokurz-mzdove-uctovnictvo-od-a-po-z-118/
johanka12
27.04.11,17:27
veronikasad ,posielam v prilohe mzdové listy na ktorých je presne to iste ako na výplatných páskach.

pretoze priložene obrazky su nečitatelne,je to zrozumitelne vidiet na tychto dvoch linkoch

http://www.nobbi.sk/doc/ML1.jpg
http://www.nobbi.sk/doc/ML2.jpg

Dakujem velmi
veronikasad
27.04.11,17:37
veronikasad ,posielam v prilohe mzdové listy na ktorých je presne to iste ako na výplatných páskach.

Dakujem velmi
prilož pásku dohodára, nevidím tam NČZD
johanka12
27.04.11,17:45
posielam pasku dohodara :confused:
veronikasad
27.04.11,17:49
posielam pasku dohodara :confused:
Výplatu dohodára máš v poriadku (nemá podpísané vyhlásenie). zrazenú daň treba odviesť DU. Uvedieš ju do rieadkov 1, 4, 7 a ak stihneš do 30.4. odviesť tak aj do riadku 8+dátum uhrady. Ak nebude odvedená, v riadku 8 bude nula.

V akom mzdovom SW je spracovaná výplata ? Väčšina mzdových SW ti vytlačí aj štvrťročný prehlad na DU.
johanka12
27.04.11,17:57
mzdy su spracovane v MRP

Asi hlupa otazka ta dan dohodara je 9,50 eur za jeden mesiac ?
A paska TPP je v poriadku tam neplatim dan ?

Dakujem za odpoved
veronikasad
27.04.11,18:05
mzdy su spracovane v MRP

Asi hlupa otazka ta dan dohodara je 9,50 eur za jeden mesiac ?
A paska TPP je v poriadku tam neplatim dan ?

Dakujem za odpoved
S MRP nerobím, ale asi nemáš celkom v poriadku nastavenie v personalistike. Ak ide o zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou, neviem prečo máš platené sviatky a doplatok do min.mzdy.

Daň u zamestnanca je v poriadku, má podpísané vyhlásenie, základ dane je nižší ako mesačná NČZD - nevychádza mu žiadny preddavok.

Daň za dohodárov treba odviesť za každý mesiac samostatne, s uvedením špec.symbolu v tvare mmrrrr (napr.012011)
Tamila
27.04.11,18:09
mzdy su spracovane v MRP

Asi hlupa otazka ta dan dohodara je 9,50 eur za jeden mesiac ?
A paska TPP je v poriadku tam neplatim dan ?

Dakujem za odpoved

V MRP ti vytlačí prehľad. Najprv dáš vypočítať za každý mesiac príkazy k úhrade - aj keby si ich nepotrebovala odtiať použiť. Z nich ti preberá údaje do prehľadu. Potom si nájdeš v hlavičke - Výpočet - dane - prehľad.
Treba vytlačiť cez Adobe reader aby to akceptoval DÚ. Tuto je postup: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=254
a tlač: http://upgrade.mrp.sk/FaqWebPages/FaqAnswer.aspx?cislo=349
johanka12
27.04.11,18:09
Dakujem veronikasad za trpezlivost a pomoc .Dam to do poriadku.

Johanka
johanka12
27.04.11,18:33
Aj tebe Tamila dakujem za tip pomohla mi aj tvoja informacia.

Johanka
AnnaČ
28.04.11,08:16
Ja robím mzdy tiež v MRP prvýkrát a taktiež mi neurobilo prehľad. To si mám urobiť akože príkazy na úhradu mzdy? A ako, žiadnu tlač mi neurobilo, Mám si nejako zamestnancov vyznačiť?
AnnaČ
28.04.11,08:25
Urobila som si prehľad na drsr podľa seba, ale mi vypisuje, že mám logickú chybu ale mi ju nevyznačuje. Prosím o kontrolu. Daň+ZD január 98,29€, február 86,33€, marec 166,75€. DB január 100,10€, február 100,10€, marec 100,10€. Ročné preplatky-daň 54,20€, daňový bonus doplatiť 240,28€ a ZP 348,77€. Do časti IV. mi vyšlo, že nárok DB jer 243,41€, vyznačila som mesiace 1,2,3 a v časti V. 348,77 €. Kde mám chybu, nechce mi urobiť tlač prehľadu.
Tamila
28.04.11,08:29
Ja robím mzdy tiež v MRP prvýkrát a taktiež mi neurobilo prehľad. To si mám urobiť akože príkazy na úhradu mzdy? A ako, žiadnu tlač mi neurobilo, Mám si nejako zamestnancov vyznačiť?
Musíš mať najskôr vypočítané poistné, potom výpočet príkazy k úhrade. Neide o úhrady mzdy ale o úhrady poistného a dane, takže neoznačuješ zamestnancov. Potom dáš výpočet prehľadu ako som písala v predchádzajúcom príspevku.

mimotemyAk by si chcela príkazy na mzdu zamestnacov, tak musíš nastaviť v pracovných pomeroch účet zamestnanca a ďalej v pracovných pomeroch - mzdové údaje - Výpočet - zakliknúť prevod mzdy na účet.
Tamila
28.04.11,09:12
Urobila som si prehľad na drsr podľa seba, ale mi vypisuje, že mám logickú chybu ale mi ju nevyznačuje. Prosím o kontrolu. Daň+ZD január 98,29€, február 86,33€, marec 166,75€. DB január 100,10€, február 100,10€, marec 100,10€. Ročné preplatky-daň 54,20€, daňový bonus doplatiť 240,28€ a ZP 348,77€. Do časti IV. mi vyšlo, že nárok DB jer 243,41€, vyznačila som mesiace 1,2,3 a v časti V. 348,77 €. Kde mám chybu, nechce mi urobiť tlač prehľadu.
Výsledok je správny, nevidno, či je to správne zapísané do prehľadu.
Heni
04.02.12,07:35
v prípade, že má pracovník u toho istého zamestnávateľa uzatvorené v priebehu roka 2011 postupne 2 dohody o prac. činnosti a jednu dohodu o vykonaní práce (časovo sa to neprekrýva, jednu ukončil, neskôr druhú uzatvoril atd.) - toto sa zaratúva do ročného hlásenia o zrazených preddavkoch za rok 2011, a v časti V. to uvediem len jedným súčtom pre toho pracovníka, alebo bude ten pracovník uvedený v časti V. až trikrát? (Pohoda mi to rozpisuje až trojmo, pre každú dohodu zvlášť a mne sa to nevidí...)
Mila123
04.02.12,08:13
v prípade, že má pracovník u toho istého zamestnávateľa uzatvorené v priebehu roka 2011 postupne 2 dohody o prac. činnosti a jednu dohodu o vykonaní práce (časovo sa to neprekrýva, jednu ukončil, neskôr druhú uzatvoril atd.) - toto sa zaratúva do ročného hlásenia o zrazených preddavkoch za rok 2011, a v časti V. to uvediem len jedným súčtom pre toho pracovníka, alebo bude ten pracovník uvedený v časti V. až trikrát? (Pohoda mi to rozpisuje až trojmo, pre každú dohodu zvlášť a mne sa to nevidí...)
nie, podľa môjho názoru iba jedenkrát.....
pre SP sa hlási každý poistný pomer samostatne
pre ZP sa hlási iba raz
a pre DU je iba jedenkrát, pretože má nárok, ak by mal aj viac prac. pomerov súčasne ak má napr. podpísané vyhlásenie a z jedného má mzdu 200 € a z druhého 150€ mesačne, takýto ZC má nárok na to, aby sa mu mzda zdaňovala až po "vyčerpaní" celej mesačnej nezdaniteľnej sumy .....som toho názoru, že pre DU do prehľadov pôjde iba jedenkrát,......
gutan52
04.02.12,12:12
Za rok 2011 sa podáva Hlásenie o vyučt dane ...... ?
Tweety
04.02.12,12:13
Za rok 2011 sa podáva Hlásenie o vyučt dane ...... ? A nemalo by?
gutan52
04.02.12,14:32
Niektoré sa už nemusí . Ale ja teraz neviem presne, že čo už v roku 2012 nemám podať a hlavu si nezaťažovať.

Takže to je moja otázočka do Porady - tu a teraz... jg
Tweety
04.02.12,14:33
Niektoré sa už nemusí . Ale ja teraz neviem presne, že čo už v roku 2012 nemám podať a hlavu si nezaťažovať.

Takže to je moja otázočka do Porady - tu a teraz... jg Nič sa nezmenilo, ročné zostávajú aj naďalej, z kvartálnych sa stali mesačné.
gutan52
04.02.12,14:51
"Nič sa nezmenilo, ročné zostávajú aj naďalej, z kvartálnych sa stali mesačné."
---------------------------------------------------------------------------
a ja som sa tešil, že menej byrokracie. No a opak je pravdou? Podával som štvrťročné : 1Q: 0,0,100; 2Q: 0,0,100; 3Q: 0,0,100; a 4Q: 0,0,100 . Na 4x do roka. A teraz to bude až 12x do roka? Poštovné treba vylepšiť, alebo ... jg
KEJKA
04.02.12,15:00
"Nič sa nezmenilo, ročné zostávajú aj naďalej, z kvartálnych sa stali mesačné."
---------------------------------------------------------------------------
a ja som sa tešil, že menej byrokracie. No a opak je pravdou? Podával som štvrťročné : 1Q: 0,0,100; 2Q: 0,0,100; 3Q: 0,0,100; a 4Q: 0,0,100 . Na 4x do roka. A teraz to bude až 12x do roka? Poštovné treba vylepšiť, alebo ... jg
...radšej to alebo - podávať elektronicky.
lubka0907
07.02.12,11:10
Ahojte. Ak som úhradu preddavku nezahrnula do hlásenia za rok 2010 (úhrada bola v roku 2010), tak ju môžem zahrnúť do tohto hlásenia?
rennka
23.02.12,11:38
Ahojte, len sa chcem uistit: do hlasenia za r. 2011 uvadzam aj dohodarov, ktori boli zdanovani preddavkovou danou? Ide hlasenie podat aj elektronicky? Dakujem
Mila123
23.02.12,11:43
áno, všetkých vrátane dohodárov....
Pukluš
23.02.12,16:59
Prosím Vás, do prílohy hlásenia sa vypisujú všetci zamestnanci alebo len tí, ktorým bola zrážaná daň?

Ďakujem
Tweety
23.02.12,17:06
Prosím Vás, do prílohy hlásenia sa vypisujú všetci zamestnanci alebo len tí, ktorým bola zrážaná daň?

Ďakujem
Všetci, ktorým boli vyplácané príjmy.
Pukluš
23.02.12,17:08
Aj vtedy podávam ročné hlásenie, ak daňové prehľady boli nulové?
Paula
23.02.12,17:10
Prosím Vás, do prílohy hlásenia sa vypisujú všetci zamestnanci alebo len tí, ktorým bola zrážaná daň?

Ďakujem


Pozri, čo je písané v "hlavičke" časti V. Tak budeš vedieť, ktorí zamestnanci tam patria.
Tweety
23.02.12,17:21
Aj vtedy podávam ročné hlásenie, ak daňové prehľady boli nulové?

AK sa nevyplácala príjmy, tlačivo sa nepodáva.
Pukluš
23.02.12,17:24
Vyplácala som príjmy, len daň sa im nezrážala.
Tweety
23.02.12,17:25
Vyplácala som príjmy, len daň sa im nezrážala.

Potom to máš jasné, podávaš.
silvia
28.02.12,12:17
Prosím Vás, keď bol zamestnanec celý november 2011 PN - nemal v danom mesiaci žiadny príjem od zamestnávateľa, v "Hlásení..." nemôžem označiť "zúčtované v mesiacoch" 1-12, ale oznaciť x len mesiace 1-10 a 12 ? Vďaka