niella
25.01.11,17:59
Chcem sa spýtať, možno surové šampiňóny zamrazovať? A tepelne upravené? Nebude vadiť potom opätovné rozmrazenie? Počula som, že huby sa nemajú zohrievať... Vďaka.
drobeceva
25.01.11,17:03
Chcem sa spýtať, možno surové šampiňóny zamrazovať? A tepelne upravené? Nebude vadiť potom opätovné rozmrazenie? Počula som, že huby sa nemajú zohrievať... Vďaka.
ja zvyknem očistené šampiňóny len nechať prevrieť a vychladnuté dávam zamraziť.
Mala som aj surové zamrazené - ale odporúčam tú prvú verziu..
adam
25.01.11,17:05
Tepelné upravené, udusené vo vlastnej šťave, zmrazujem.
durisovad
25.01.11,17:15
Mam skusenost so zamrazovanim akychkolvek hub. Tento rok bola velmi dobra sezona na dubaky, cast sme nasusili a cast zamrazili. Surove som ich pokrajala na platky a mrazila bez varenia. Su vyborne, vonu aj chut maju ako cerstve, len tvar je iny, ale aj tak sa huby surove malokedy jedia, takze to nevadi.
Tweety
25.01.11,17:16
Mam skusenost so zamrazovanim akychkolvek hub. Tento rok bola velmi dobra sezona na dubaky, cast sme nasusili a cast zamrazili. Surove som ich pokrajala na platky a mrazila bez varenia. Su vyborne, vonu aj chut maju ako cerstve, len tvar je iny, ale aj tak sa huby surove malokedy jedia, takze to nevadi.
mimotemyTento rok hubárska sezóna ešte len bude.:)
adam
25.01.11,17:22
mimotemyTento rok hubárska sezóna ešte len bude.:)
Bodaj by bola taká dobrá, ako vlaňajšia...:)
ela77
26.01.11,15:16
Je potrebné ale žampiony pred prípravou ošúpať????? Niekto to nerobí upravuje ich tak ako kúpil. Ja ich pre istotu šúpem, ale veľmi sa mi do toho nechce.
durisovad
26.01.11,15:33
Ja som kupene pre istotu pred pokrajanim a mrazenim osupala, ktovie, kto ich mal predtym v rukach. Ked kupujem, vyberam tie najvacsie.
adam
26.01.11,15:38
Ja nešúpem, ale poriadne poumývam. Malé prekrojím len na polovičky, alebo dusím celé.
alabut
27.01.11,12:30
Najradsej mam horske sampiony, maju nadhernu vonu. Este som ich nemrazil, pretoze nedozili do druheho dna. :-)
duggle
28.01.11,09:03
ja ich tiež nešúpem, trochu prevarím a šup do mrazničky. ked som ich neprevarila boli také spľaštené, ako guma.