maestro99
25.01.11,18:57
Pekny den. Chcem sa opytat, ci je mozne predat urbár. Nachadza sa v Banskobystrickom kraji na Donovaloch.
lubo74
25.01.11,19:40
Ak myslíš podiely tak áno.
maestro99
26.01.11,19:33
ano, mam podiel v urbari v katastralnom uzemi Donovaly. a k tomu mam aj pozemky vo forme trvale travnate porasty, zastavane plochy a nadvoria a ine. nemam stavebne pozemky. je tam aj orna poda. Nie vo velkom mnozstve. toto vsetko cini okolo 4900 m2. a nemam zaujem sa o to starat resp. toto vsetko by som predal ak by mal niekto zaujem. preto sa pytam, ci sa da predat aj urbar.
Ice dive
26.01.11,19:42
všetko sa dá predať, je to len otázka ceny a dopytu...
na tvojom mieste by som sa najrpv opýtal členov urbárskeho spolku, či nemajú záujem o odkúpenie Vašej časti...
lubo74
26.01.11,20:55
Bežne sa sa oslovuje samotne urbárske spoločenstvo/urbár/,ktoré odkupy tvoj podiel,alebo niektoré polovnicke združenie
Erzebeth
26.01.11,23:17
Odkúpiť urbárske podiely samotné urbárske spoločenstvo nemôže. odkúpiť ich môžu najlepšie ostatní spoluvlastníci. Treba sa zúčastniť na valnej hromade a tam ponúknuť na predaj svoje podiely. Je tam veľa ľudí - spoluvlastníkov, je možné, že niekto kúpi.
vankusik29
27.01.11,08:06
Chcem sa opytat, ze ako sa zisti hodnota toho podielu v urbare?
vratnik
27.01.11,08:22
Jednoducho. Ake vynosy mal majitel podielu za poslednych 10 rokov z urbaru? V podstate taka by mala byt realna cena. Naco kupovat nieco co sa mi nikdy nevrati, co je problematicke kvoli dodrzaniu predkupneho prava podla zakona predat? No ale zas na druhu stranu, spoluvlastnik moze ist vo svojom chotari oberat cucoriedky a brusnice a ochranari budu na neho kratky.