rocken
26.01.11,14:55
Dobry den,nevie mi niekto poradit kolko zhruba stojí podlahove kurenie,bez roboty...na cca 41m2
a_je_to
26.01.11,14:11
Zadaj www.fenix.sk a ... ecofloor - vykurovacie rohože. Vyber si z katalógu, čom potrebuješ a zavolaj si o cenu. Funguje to, mám to doma už 8 rokov v podlahe pod dlažbou. Je to omnoho lacnejšie a rovnako dobré, ako Devi.
TomasHC
27.01.11,07:20
Dobry den,nevie mi niekto poradit kolko zhruba stojí podlahove kurenie,bez roboty...na cca 41m2

Vodne, elektricke? Cementovy poter, anhydritovy? Aka izolacia...?
Snoophy
27.01.11,14:51
Koľko môžem rátať výšku podlahovky???
Ja plánujem cca 2x4cm EPS 100S, potom nejaká ta fólia na to karisieť a trubky a to zaliať liatym poterom.

Takže 8cm EPS + poter koľko cm???
Trubky majú asi cca 2cm ale tie sú v potere takže tie nerátam ako výšku však??? Alebo musí byť min výška poteru rátaná až nad trubkou???

Tie platne podla mna čo sa do nich dáva trubka podlahovky sú zbytočnosť a drahé to je ...či?
andiablo
27.01.11,16:16
Koľko môžem rátať výšku podlahovky???
Ja plánujem cca 2x4cm EPS 100S, potom nejaká ta fólia na to karisieť a trubky a to zaliať liatym poterom.

Takže 8cm EPS + poter koľko cm???
Trubky majú asi cca 2cm ale tie sú v potere takže tie nerátam ako výšku však??? Alebo musí byť min výška poteru rátaná až nad trubkou???

Tie platne podla mna čo sa do nich dáva trubka podlahovky sú zbytočnosť a drahé to je ...či?
no podľa mňa je 8cm EPS málo. Aspoň 10 cm.
Systémové dosky sú drahé. Existujú také udelátka (zacvakavatká na trubky do EPS).
Výška poteru sa ráta od EPS a počítaj min. 7cm betónového poteru
Edo1
27.01.11,16:22
cenová ponuka
univenta- najlepšie rúry a rozvádzače- 27OO E
univenta. najlcnejšie rúry a rozv.-2OOOe
fenix fólie a rohože 5O:5O, regulácia- 26OOE
devi ešte neviem
podlahová vykur. plocha 12Om2, TS:4kw, výkon fenix 5kW
Snoophy
27.01.11,16:52
no tak by som dal radšej 10cm EPS a zbytok by bol samonivelizačný poter min tých 7cm ale max 8,5cm.
Jedná sa mi o kuchyňu, aby som vedel do akej výšky dať okno....pretože manželka chce mať zarovno pracovnú dosku a namiesto parapetnej dosky dá pracovnú.
Kuchynská linka je vysoká 85cm...?
V projekte mám pod oknom 4 rady Ytongu to je 100cm
z toho odpočítam 20cm (eps, podlahovku, poter, dlažba)takže zostane 80cm a tam začína otvor.....takže okno je pod pracovnou doskou.
Pravdeodobne ho budem musieť dať vyššie (alebo teda zmenšiť výšku okna a na 4 rady tvárnic dať ešte nejaký 5cm kváder - len neviem či to bude vidieť z vonku že jedno okno bude o 5 cm vyššie a kratšie.
Čo by ste mi doporučily???