Michael0
27.01.11,11:54
Dobrý deň,

rád by som získal informácie (prípadne skúsenosti) so zasklením balkóna (logie). Jedná sa o logiu z garsónky ktorý má šírku 4m. Teraz je tam ešte pôvodné okno šírky 2,4m. Rozmýšlam, že namiesto výmeny tohto okna, by som dal spraviť plastové okno cez celý balkón. Musel by som zatepliť balkónové steny+strop+podlahu (asi XPS?) keďže sú len z betónu a bez izolácie. Otázka je, že ak by som nechal pôvodný radiátor tam kde je a nebol by priamo pod "novým" oknom, či by nevznikol problém s rosením okna. Staré okno by išlo samozrejme celé preč.

Vďaka za rady a skúsenosti.
Chobot
27.01.11,11:07
Dobrý deň,

rád by som získal informácie (prípadne skúsenosti) so zasklením balkóna (logie). Jedná sa o logiu z garsónky ktorý má šírku 4m. Teraz je tam ešte pôvodné okno šírky 2,4m. Rozmýšlam, že namiesto výmeny tohto okna, by som dal spraviť plastové okno cez celý balkón. Musel by som zatepliť balkónové steny+strop+podlahu (asi XPS?) keďže sú len z betónu a bez izolácie. Otázka je, že ak by som nechal pôvodný radiátor tam kde je a nebol by priamo pod "novým" oknom, či by nevznikol problém s rosením okna. Staré okno by išlo samozrejme celé preč.

Vďaka za rady a skúsenosti.

A panel by si nechal tak, ako je?
Michael0
27.01.11,11:10
Ano, panel by tam zostal ako je tj. cca 20 cm zvrchu (nemam okno az po strop) a v časti kde bolo okno tak na tom paneli zostane radiator a na vrch by som polozil dosku a bol by z toho stôl.
Chobot
27.01.11,11:26
Ano, panel by tam zostal ako je tj. cca 20 cm zvrchu (nemam okno az po strop) a v časti kde bolo okno tak na tom paneli zostane radiator a na vrch by som polozil dosku a bol by z toho stôl.

Videl som už tak urobené byty, že vlastne stenu izby si posunuli zasklením až po kraj balkóna. ja by som sa ale obával, že mi to výrazne ochladí miestnosť, alebo že budem musieť viac platiť za kúrenie. Predsa len panel na balkóne je holý panel, studený, na rozdiel od plášťa domu, ktorý zvykne byť (aspoň u nás je) sendvičová (10 cm betón, 5cm PS a 10 cm betón). A kde chceš zatepliť ten balkón? Zvnútra? Dáš na podlahu polystyrén a na na to 5 cm poteru? A steny budeš mať polystyrénové (s omietkou?).

Bohužiaľ ti neviem poradiť, čo všetko k tomu treba, ale neviem, či nie aj stavebné povolenie. A potom sa ti zmení aj podlahová plocha bytu... ďalšia starosť - kolaudácia. Zväčší sa ti vykurovacia plocha.

Myslím, že tí, čo to majú, to majú načierno.

Na tvojom mieste by som zvážil, či sa mi oplatí absolvovať toto všetko a toľko investovať, aby som získal o 4m2 väčšiu obývačku. Mám tiež logiu (5,5 m2) z obývačky a radšej si nechám tú loggiu, než by som to mal zmeniť na obývačku. V lete tam sušíme prádlo, sedíme na lavičke na slnku, v zime tam mám zeleninu, pestujem bazalku... to by som v obývačke za oknom nemohol.
Michael0
27.01.11,13:30
Ano, zateplit som to planoval ako si pisal, a ten holy panel na logii by som tiez zateplil zvnutra.
Ide o to ze ja mam garsonku a tam je problem niekde sa najest takze tymto riesenim by som ziskal dostatok priestoru pre stol aj stolicky. No este porozmyslam. Rad by som ale ak by mal niekto s tymto osobnu skusenost a napisal. Mimochodom dakujem za Tvoj prispevok.
arizona
27.01.11,14:59
Ano, zateplit som to planoval ako si pisal, a ten holy panel na logii by som tiez zateplil zvnutra.
Ide o to ze ja mam garsonku a tam je problem niekde sa najest takze tymto riesenim by som ziskal dostatok priestoru pre stol aj stolicky. No este porozmyslam. Rad by som ale ak by mal niekto s tymto osobnu skusenost a napisal. Mimochodom dakujem za Tvoj prispevok.
mozno pomoze
http://www.porada.sk/t43182-vymena-okien-zasklenie-balkona-vymena-jadra-a-rozvodov.html
http://www.porada.sk/t151566-zaskleny-balkon-bez-suhlasu-svb-a-stavebneho-uradu.html
http://www.porada.sk/t140536-zateplenie-loggie.html
http://www.porada.sk/t123334-zamurovanie-bytoveho-balkonu-a-predlzenie-izby.html
pepej
27.01.11,17:14
Svagor to ma tak.Predchadzajuci mjitel to spravil ako to chces aj ty .Dal okno a zvysne steny zateplil polystyrenom z vnutra aj podlahu aj strop vlastne to maju tak spravene aj nad nim aj pod nim na bytovke.a na ten panel kde je okno ma stol zo strany bytu ma barove stolicky a zo strany balkona obycajne.na stenach bol 5 cm polystyren ale po prvej zime co sa tam nastahoval bola zima tak este pridal dalsich 5.,atuto zimu ze uz lepsie je spokojny a sa mu zvacsila o dost kuchyna.