balamar
27.01.11,20:39
Vazeny pan, pani
Ako novy majitel nehnutelnosti mam problem s prehlasenim odberu vodu (prehlasenie na noveho majitela).
Bratislavska vodarenska spolocnost ma na zaklade preberacieho protokolu podpisaneho predavajucim , platneho LV odmietla prehlasit odber vody na noveho majitela. Dovod: nevyrovnane zalohove platby, nedoplatky.
JA vs. Predavajuci
Poradte mi v akom pravnom vztahu som k predavajucemu.
Fakt je, ze z predavajucim mam kupno predajnu zmluvu, zmluva je riadne zavkladovana na katasri, som majitelom nehnutelnosti.
JA vs. BVS
Bratislavska Vodarenska spolocnost ma odmieta prehlasit. S BVS nemam ziaden pravny vztah (teraz). Ako novy majitel nemam inu moznost dodavatela, nakolko BVS je jediny dodavatel. V den predaja bol robeny odpocet, na prehlasovacom protokole je stav vodomeru, moj podpis a podpis posledneho uzivatela domu (majitel 1/4 nehnutelnosti). Osobne som zaniesol protokol a LV na BVS, kde som sa dozvedel, ze na odbernom mieste je nedoplatok na zalohovych platbach a taktiez nedoplatok za odber vody (cca. 120m3 vody). Taktiez som sa dozvedel fakt, ze predavajuci po zdedeni nehnutelnosti neprehlasili po uprti neboheho odber na noveho uzivatela domu.
Povodny majitel vs. BVS.
pri nahlasovani zmeny odberatela som zistil nasledovene:
Nehnutelnost som kupil po pravoplatnych dedicoch (4 ludia). Voda bola nahlasena na neboheho pana XY, Od umrtia az do dnesneho dna je odber napisany na neboheho pana. Posledny uzivatel (dedic 1/4) mal riadne uhradene zalohove platby do cca. 04/2010. V tomto obdoby bol uzivatel domu premiestneny do domu socialnych sluzieb a nehnutelnost zabezpecil proti neopravnenemu uzivanie DOM SOCIALNYCH SLUZIEB (mesto. Dom socialnych sluzieb odmieta zodpovednost za odber a nedoplatok povazuje za NEOPRAVNENY. Argumentuje ze dom nebol 6 mesiacov neobyvany a odmieta vyplatit dlznu ciastku. Dom socialnych sluziab hospodari, taktiez s peniazmi ktore som vyplatil predavajucemu pri kupe nehnutelnosti.
Z mojho pohladu - obchodna pravny vztah je medzi povodnym majitelom a BVS. Dom socialnych sluzieb argumentuje tym, ze dom bol NEOBYVANY ale NEZABEZPECIL RIADNE ODSTAVENIE privodu vody za obdobie, kedy bol posledny uzivatel umiestneny v dome soc. sluzieb.
v den kupy nehnutelnosti som ako prve uzavrel HLAVNY UZAVER VODY a za posledne 3mesiace nieje na vodomere pripocinany jediny m3. Hlavny uzaver je v 100% stave.

Moja otazka znie, AKO MAM POSTUPOVAT PRI PREHLASOVANI VODY?
Hned ako budem mat platne stavebne povolenie, budem vodu potrebovat. V pripade ze budem nuteny nedoplatok zaplatit JA, od koho mozem sudnou cestou ziadat peniaze naspat?
Ako mam postupovat aby bol moj postup v sulade so zakonom, aby som mal vsetky potrebne dokumenty pre pripad sudneho vymahania. Odmietam byt vymahacom pre BVS (aby prenasala BVS zodpovednost za nedoplatky na MNA) a rovnako odmieta zaplatit dlznu ciastku (byt sponzorom pre dom socialnych sluzieb.
Som ochotny uhradit vsetky zalohove platby ktre su uctovane ododna nadobudnutia nehnutelnosti, t.j. od 09/2010

Dakujem Vam
PS: rovnaky problem bol aj pri prehlasovani el. energie. Dom socialnych sluzieb odmietal vyplatit zalohove platby (vraj, nebol ziadny odber). Zalohove platby som vyplatil zo svojho s tym, ze preplatkov mi dom socialnych sluzieb vrati to, co zaplatim. Po vuuctovani povodneho odberatela bol dalsi nedoplatok a zalohove platby predchadzajuceho odberatela som uhradil zo svojho.
balamar
27.01.11,19:41
vopred dakujem za Vase rady