mip
27.01.11,23:33
Zdravim vsetkych,

chcem sa vas spytat, ako skusenych vyjednavacov cien v stavebninach. Nie celkom chapem politiku stavebnin. Pred dokoncenim projektov projektant poslal do Heluzu moj projekt a od nich mi prisli cenove ponuky na vsetok material, murivo, strop, komin.

Poziadal som teda o nacenenie u niekolkych miestnych stavebnin. Dal som im aj heluz ponuku. Ceny mi dali take ze jedny stavebniny podstrelili heluz ponuku stropu o 4€ a druhe o2€ a pod.

Mi to pride dost divne. Pritom vseci uvadzaju rozny vysky zliav. Mate tusenie o co ide? Uz viem ze som im nemal dat heluz napocet.

Ako sa ma postupovat pri ziadani cenovej ponuky ? A naslednom doladovani ceny. Dobry obchodnik by nemal dat hned svoju konecnu ponuku bez rezervy zlavit.

dakujem
mlaco
27.01.11,23:00
Sumu videl dvomi a povedz ze si ochotny dat tolko. Podla reakcie sa potom skus dotahovat...
220870
28.01.11,05:07
Netreba dávať ponuky len do miestnych stavebnín.Predajcovia v jednom meste sú 100% dohodnutý na zľavách,poznám to.Ak pôjdete napríklad do Partizánskeho tak dostanete na cent rovnaké ponuky,vysoko prevyšujúce okolité mestá.Dobré ceny mávajú aj niektoré stavebné firmy.Vyskúšajte poslať ponuku napríklad sem.
http://www.ok-stavebniny.cz/
alltracboy
28.01.11,07:27
ja som zhanal zelezo a lokalne stavebniny mali najlepsie ceny. Tak som od mich bral aj tehly. 21% na ytong s dovozom na zahradu vykladkou a este aj nespotrebovane tehly zobrali. Este som to nakupoval aj podla potreby. netreba pozerat len na zlavu, ale aj na sluzby. Taka vykladka palety stoji dost penazi. Stavebniny na tom zarobili tak 4-9% tipujem.
jar88
28.01.11,08:48
Zdravim vsetkych,

chcem sa vas spytat, ako skusenych vyjednavacov cien v stavebninach. Nie celkom chapem politiku stavebnin.

Ako sa ma postupovat pri ziadani cenovej ponuky ? A naslednom doladovani ceny. Dobry obchodnik by nemal dat hned svoju konecnu ponuku bez rezervy zlavit.

dakujem
Píšeš, že nie celkom chápeš politiku stavebnín.
Ich politika je v celku jednoduchá a prostá. Prilákať čo najviac zákazníkov a z tých čo sa im podarilo prilákať, zodrať čo sa dá. To znamená, že vlastne žiadnu obchodnú stratégiu nemajú, lebo si myslia, že ju nepotrebujú. Ich zákazník príde z pravidla len raz za život.
Treba si uvedomiť, že cenu navrhujú stavebniny a určite ich navrhujú v súlade s konkurenciou. Netvrdím že nevyhnutne po dohode s konkurenciou, ale primerane ku konkurencii.
---------------------------
Podľa toho, čo si napísal o posúdení tvojej zákazy (2€, 4€,) si zrejme trošku zveličil, ale je z toho nadmieru jasné, že sa ňou skoro vôbec nezaoberali. Jednoducho skúsili ti dať o pár euro nižšiu cenu, s očakávaním že sa chytíš. Oni sú tak zvyknutí zarábať.
----------------------------------------
Už to, že sa zamýšľaš nad nejakým vyjednávaním v stavebninách, je tvoje veľké plus. Teraz je na mieste si uvedomiť, čo je vlastne to vyjednávanie.
Ako ich vlastne dotlačiť k jednaniu, či vyjednávaniu. O čo vlastne budete jednať. Majú stavebniny o čo vyjednávať? Určite majú záujem o naše peniaze a jedná sa hlavne o sumu. Jedná sa o to, či je ta suma pre nich zaujímavá.
--------------------------------------
Je iné, či sa jedná o 20 mechov cementu, alebo o kompletnú dodávku na stavbu domu. (zisk 50 €, alebo zisk 5000 €) Pri tých 5000 € by mali zauvažovať, či im je lepšie získať z nich aspoň 4500, alebo nechať konkurenciu získať 2000 € a oni nič.
kuskin
31.01.11,15:17
Asi by som ti odporučil najskôr prepočítať skutočné množstvo materialov. Viac krát sa mi stalo že bolo toho objednané z heluzu o 10 - 15% viac ako bolo potrebných.
My napríklad poskytujeme zľavu pri realizácií 20% + vykladka zdarma.
day
31.01.11,17:33
netrap sa velmi, musis zlozit kozu z tvare a bojovat, napr zlavy maju stavebniny od vyrobcov, v januari ine ako v juni

musis specifikovat mnozstvo, zadat na 123dopyt.sk, pozriet cez googlu stavebniny v Tvojom okoli, internetove stavebniny, tu plati, ze maju vacsinou partnerske stavebniny po slovensku a rozposlat presny dopyt

vyberat a vyberat, nebat sa pozret aj v HU, PL, CZ, u nas niekedy nevieme co pytat

ja "otravujem" uz rok, ved ide o riadnu investiciu

drzim palce
ynteligent
02.02.11,23:46
Ak ides stavat dom, zavolaj si obchodnika- na web stranke heluzu najdes kontakt. To iste sprav od Wienerbergera- maju uplne rovnaky sortiment. Povedz im, ze cakas ponuku od ich konkurencie a ze budes brat dom z jedneho systemu a ze ti ide o cenu.
Ty si vyberies ci Heluz alebo Porotherm a povies ze to zoberies vtedy a vtedy z tychto stavebnin.
fetya
03.02.11,10:26
alebo to kupis bez blockov a dph, niektori obchodnici to vedia spravit, oni maju svoj zisk, ale tebe je to niekedy vyhodnejsie. u mna bolo takto, 3 kamiony heluzu.
day
03.02.11,14:52
alebo to kupis bez blockov a dph, niektori obchodnici to vedia spravit, oni maju svoj zisk, ale tebe je to niekedy vyhodnejsie. u mna bolo takto, 3 kamiony heluzu.

pardon, ale neverim ze si dostal heluz bez DPH, aku si mal zlavu - % - v porovnani s cennikom? mohol si dostat zlavu cca 45-50%, ale to nie je u heluzu az taka zvlasnost a faktura isla niekam inam
jar88
03.02.11,15:27
pardon, ale neverim ze si dostal heluz bez DPH, aku si mal zlavu - % - v porovnani s cennikom? mohol si dostat zlavu cca 45-50%, ale to nie je u heluzu az taka zvlasnost a faktura isla niekam inam
Musíš mu to napísať viac polopate aby pochopil, aké sú obchodné cestičky zložité.
alltracboy
03.02.11,15:39
ja by som si napisal zoznam materialu + kam to chcem odviezt a potom by som ten papier odniesol do X stavebnin nech tam dopisu ceny. A uz len staci vybrat.
jar88
03.02.11,15:47
Čo by ste povedali na myšlienku hromadného nákupu?
Funguje to pri drobnostiach, ako posedenie v reštaurácii, kde sa jedná o drobné v porovnaní so sumou za materiál na rodinný dom.
Prečo by to nemohlo fungovať v stavebninách?
jar88
03.02.11,15:57
ja by som si napisal zoznam materialu + kam to chcem odviezt a potom by som ten papier odniesol do X stavebnin nech tam dopisu ceny. A uz len staci vybrat.
To čo opisuješ, nie je vyjednávanie, ale len zisťovanie, kde ťa menej ošklbú.
Následné špekulovanie či by nedali aj väčšiu zľavu, je vlastne len žobronenie, ktoré ti z milosti dajú, alebo nedajú.
-----------------------------------
Na skutočné vyjednávanie si potrebuješ vybudovať nejakú vyjednávaciu pozíciu. Potrebuješ argumenty, ktoré majú váhu a následný účinok.
mendo933
03.02.11,16:26
pri vyjednavani a hladani treba zohladnit aj vratenie paliet, lebo pri euro paletach na klasicky RD je to cca 500€
kuskin
03.02.11,17:17
V každom prípade keď už sa rozhodneš že si nakúpiš material sám tak termíny dodania na stavbu si dohodni s tými kto ti budú stavbu realizovať. Nie je nič horšie ako keď si zavozíš pozemok materialom. Zaplatíš nielen vykládku ale následne aj presuny vránci staveniska nakoľko tá tehla sama na základovú dosku nenaskáče. Ja vlasne navážam až na hotovú základovú dosku po založení rohov a rozdelujem dodávka na tri dni 1 obvodovka 2 obvodovka, 4 prípadne 5 priečky, a stropy, pričom samozrejme material z prvých dvoch dní vystavám. V každom prípade pokiaľ nedokážeš dohodnúť zľavu nad 25% skús si dať spraviť ponuku stavebnej fyrme.
fetya
03.02.11,19:38
pardon, ale neverim ze si dostal heluz bez DPH, aku si mal zlavu - % - v porovnani s cennikom? mohol si dostat zlavu cca 45-50%, ale to nie je u heluzu az taka zvlasnost a faktura isla niekam inam
veris, neveris, mam to tak, 50% z cennikovej ceny, doprava, palety, vykladka zdarma. Treba mat znamosti a jednat. Zistenie ceny v roznych stavebninach este nie je jednanie. Kupene dodane v novembri.
day
04.02.11,06:05
veris, neveris, mam to tak, 50% z cennikovej ceny, doprava, palety, vykladka zdarma. Treba mat znamosti a jednat. Zistenie ceny v roznych stavebninach este nie je jednanie. Kupene dodane v novembri.

na Heluz je bezna zlava 40-45%, takze faktura z Tvojej tehly isla tiez neakemu znamemu

p.s.: nepochybujem o Tvojich vyjednavacich schopnostiach a znamostiach
Oliver Nosal
03.05.12,09:30
vsetci ste strasne mudri a chceli by ste vsetko zadarmo. robim v stavebninach a viem ako to je a to co tu citam su uplne nezmysli...
Braňo
03.05.12,09:46
je zbytočné sa tu pretekať, koľko kto dal a akú zľavu na materiál - povedz nám finálne ceny a presný názov materiálu.
filipenkobs
03.05.12,14:24
Ja som sa vždy snažil kupovať tovar aspoň za 5-7 000 € , a ponuky som prenášal z jedných stavebnín do druhých a v rôznych mestách . Konkrétne som dával ZV BB ZH a doma BS. Rozdiel v cene raz som mal 2000€ a tiež sa jednalo zľavu o ktorej v BS nevedeli... Potom už boli menšie zľavy ale aj tak to bol rozdiel na zamyslenie pri celej objednávke. :)