RBS
28.01.11,08:16
Pri dokončovaní domu sme zistili, že vstup do jednej izby je treba riešiť posuvnými dverami. Pri stavbe sme s tým nerátali. Viem, že bolo treba osadiť puzdro pri murovaní priečky. Posuvný mechanizmus na stene nám nevyhovuje, chceme to dodatočne skryť do priečky. Priečka je nosná, Ytong 25 cm. Dá sa do stredu priečky vyrezať priestor pre puzdro posuvných dverí pre šírku 90 cm. Poznáte niekoho, kto to robí? Hrúbka puzdier je do 10 cm.
Indeed
28.01.11,07:18
Tak ako to chcete urobiť je KOMPLIKOVANÉ riešenie.

Jednoduchšie je vytvoriť na stene pre dvere akési púzdro zo SDK.
alltracboy
28.01.11,07:21
ak by islo iba o to puzdro, tak do ytongu by sa dalo lahko vyskrabat, ale kedze je to nosna stena....no asi by som to neskusal. skor to riesenie s sdk stenou. Alebo kombinacia oboch- 5cm zapustit do steny a zvysok oblozit sdk
RBS
28.01.11,07:37
ak by islo iba o to puzdro, tak do ytongu by sa dalo lahko vyskrabat, ale kedze je to nosna stena....no asi by som to neskusal. skor to riesenie s sdk stenou. Alebo kombinacia oboch- 5cm zapustit do steny a zvysok oblozit sdk
Toto bolo jedno z riešení, ale nad otvorom sú 2 preklady 12 cm, tým by som jednému zobral podperu na jednej strane.
alltracboy
28.01.11,08:07
vsetko zalezi od skladby konstrukcie.. ked mas nad tym zelezobetonovy strop je to ine ako ked tramovy a pod. tak tam tu SDK konstrukciu a nemusis nic riesit.. zoberie ti to tych 12cm z miestnosti.
alltracboy
28.01.11,08:13
a k tej otazke ci sa da vybrat z priecky 10cm... urcite sa da, ale to by niekto musel spravit speci stroj ktory by to spravil. ale unosnost steny by bola v tahu. To je uz jednoduchsie podopriet, vyburat cast steny a vymurovat ju z plnych tehal. to su len uvahy, treba ist za statikom a vidiet realny stav.
RBS
28.01.11,08:45
S tým podopretím a vybúraním by sa to dalo riešiť. Pôvodne som myslel na nejakú motorovú pílu, ktorá by to do Ytongu vyrezala. Uvidím, či s tým bude hlavný architekt, stavbyvedúci a investor v jednom :D:D:D súhlasiť. Kto ste stavali, viete, čo si dokáže žena vymyslieť, už sme toho toľko menili. Ale musím priznať, že nakoniec tie jej nápady boli dobré.
alltracboy
28.01.11,09:01
to chcem vidiet tu motorovu pilu :D ale vazne.. nosny mur by som urcite v strede nevyberal. ten ytong tam bude slaby. zakladna otazka je, co sa stane ak das tu cast muru prec.
Mirkaska
28.01.11,20:05
poznáte nejakú kvalitnú značku posuvných dverí? ktoré sú kvalitné a dobre tesnia?