Dubačik
29.01.11,18:00
Sused má postavený dom 50 cm od hranice pozemku a v súčasnosti chce zateplovať, čím sa zmení vzdialenosť na 40 cm. S tým ja nesúhlasím, ako mám postupovať?
lubko6394
29.01.11,17:20
Pofotiť si pozemok, ked by vznikli väčšie škody pri zateplovaní.
manoh
29.01.11,18:47
Akosi nechápem, prečo nesúhlasíš?
pepa78
29.01.11,19:56
Nechápem..predpokladám, že medzi pozemkami je plot...on nebere 10cm z tvojeho , ale zo svojeho. myslím, že neuspeješ
arizona
29.01.11,20:19
Sused má postavený dom 50 cm od hranice pozemku a v súčasnosti chce zateplovať, čím sa zmení vzdialenosť na 40 cm. S tým ja nesúhlasím, ako mám postupovať?
mimotemy
Toto fakt nechapem ! Preco si ludia dokazu robit bezdovodne zle?

Moj sused zateploval teraz v lete.Robil si to svojpomocne,trvalo mu to asi 3 mesiace.
Tiez sa prisiel spytat, ci moze...este som aj vsetky kriky nablizku zostrihala,aby mu nezavadzal a mohol si pokojne ,pomaly robit.
Akurat travu trochu podupal. No a co? narastie druha...

Ale dobre vztahy zostali a to ci ma o nejakych 10 cm na dome viac,alebo menej mi je jedno, k stastiu mi nepomozu.

Stoji to to za to,aby si sa pohneval s najblizsim susedom? Co ked ty budes nieco potrebovat urobit na dome a sused bude branit tebe?:confused::rolleyes:
220870
30.01.11,06:02
S týmto nemôžete nesúhlasiť.Respektíve nieje potrebný váš súhlas .Navyše ak je to nutné ,susedovi musíte umožniť údržbu a opravy jeho domu z vašej strany z vášho pozemku v nevyhnutnom rozsahu.
arizona
30.01.11,07:37
S týmto nemôžete nesúhlasiť.Respektíve nieje potrebný váš súhlas .Navyše ak je to nutné ,susedovi musíte umožniť údržbu a opravy jeho domu z vašej strany z vášho pozemku v nevyhnutnom rozsahu.

...davnejsie tu bola debata o tom, ci zateplenie sa povazuje za " nevyhnutnu opravu",alebo nie...:confused:
220870
30.01.11,07:40
...davnejsie tu bola debata o tom, ci zateplenie sa povazuje za " nevyhnutnu opravu",alebo nie...:confused:
Bolo tu kopu diskusíí.Ale v každom prípade ,musí mu dovoliť zatepliť si svoj dom.V tomto mu nemôže brániť.:)
Ferdosondo
30.01.11,14:27
Ale nick mu pasuje ako ... na šerbeľ.:)