Ildi_interier
30.01.11,21:15
ahojte, potrebujem radu. na jeseň som zrekonštruovala celkom pekne 2-i dom v okrese Galante. Mám aj dosť záujemcov o jeho kúpu. Dom sa však nachádza na spoločnom pozemku s ešte 2 domami a preto som zatiaľ nenašla bankovú inštitúciu, ktorá by na jeho kúpu poskytla hypotéku. Kupcu s hotovosťou vo vrecku je snáď nemožné nájsť. Uvažujem o predaji na splátky. Poraďte, na čo by som si mala dávať pozor, aby som sa zbytočne nezamotala?
Xanti
30.01.11,20:22
No ja osobne by som na splátky dom nepredávala, neni záruka.
Ak záujemca o kúpu nemá vlastné prostriedky môže založiť inú nehnuteľnosť a potom z tých prostriedkov financovať kúpu domu.
pepa78
30.01.11,20:32
ahojte, potrebujem radu. na jeseň som zrekonštruovala celkom pekne 2-i dom v okrese Galante. Mám aj dosť záujemcov o jeho kúpu. Dom sa však nachádza na spoločnom pozemku s ešte 2 domami a preto som zatiaľ nenašla bankovú inštitúciu, ktorá by na jeho kúpu poskytla hypotéku. Kupcu s hotovosťou vo vrecku je snáď nemožné nájsť. Uvažujem o predaji na splátky. Poraďte, na čo by som si mala dávať pozor, aby som sa zbytočne nezamotala?

Myslím si, že zmluvne by sa to asi dalo ošetriť...nejaký splátkový kalendár a podobne. Ak môžem vedieť za akú cenu sa predáva dom v spoločnom dvore ?
Ildi_interier
30.01.11,20:34
40tis.
buchač
30.01.11,20:36
ahojte, potrebujem radu. na jeseň som zrekonštruovala celkom pekne 2-i dom v okrese Galante. Mám aj dosť záujemcov o jeho kúpu. Dom sa však nachádza na spoločnom pozemku s ešte 2 domami a preto som zatiaľ nenašla bankovú inštitúciu, ktorá by na jeho kúpu poskytla hypotéku. Kupcu s hotovosťou vo vrecku je snáď nemožné nájsť. Uvažujem o predaji na splátky. Poraďte, na čo by som si mala dávať pozor, aby som sa zbytočne nezamotala?


Mám predať dom na splátky?

Hej ...na jednu , s okamžitou splatnosťou ...;):D
Halli
30.01.11,20:39
Na splátky by som to nerobila...akékoľvek zmluvné ošetrenia v našej legislative a systéme súdnictva ti budú na dve veci..:o
Stanislav 1975
30.01.11,20:40
No ja osobne by som na splátky dom nepredávala, neni záruka.
Ak záujemca o kúpu nemá vlastné prostriedky môže založiť inú nehnuteľnosť a potom z tých prostriedkov financovať kúpu domu.

Ja sa tiež stotožňujem s názorom tetušky Xanti- splátky by som neriskoval..., keď na splátky,tak jedine mne...:D
Melnick
30.01.11,20:40
Niéééééééééé. Alebo : mnéééééééééééééééééé :D
Halli
30.01.11,20:42
Ja sa tiež stotožňujem s názorom tetušky Xanti- splátky by som neriskoval..., keď na splátky,tak jedine mne...:D


Ja byť Xanti, tak ti jednú splátku dám hneď...po zadku za tú tetušku :mad::D
Stanislav 1975
30.01.11,20:43
Ja byť Xanti, tak ti jednú splátku dám hneď...po zadku za tú tetušku :mad::D

Xanti by mi neublížila- to je kamoška...:D, teda aspoň si myslím...
Melnick
30.01.11,20:48
No Stanko, nemýľ sa, také priateľské sa najlepšie dávajú.:):):) A jednu máš tuším aj u mňa. :D:D:D

A to nemám na mysli splátku, aby nedošlo k omylu. :D:D:D
Stanislav 1975
30.01.11,20:50
No Stanko, nemýľ sa, také priateľské sa najlepšie dávajú.:):):) A jednu máš tuším aj u mňa. :D:D:D

Ja a za čo?:eek::eek::eek:-už viac som nemohol zmanipulovať anketu viac aby si vyhrala- všetko som urobil pre tvoje víťazstvo a to aj vyšlo, tak za čo?:eek::eek::eek:
Xanti
30.01.11,20:55
Xanti by mi neublížila- to je kamoška...:D, teda aspoň si myslím...
Nespoliehaj sa na to, na holú 25 kludne ti naložím ... a týždeň nesadneš :D:D:D:D :---
Stanislav 1975
30.01.11,21:01
Nespoliehaj sa na to, na holú 25 kludne ti naložím ... a týždeň nesadneš :D:D:D:D :---

Ty Xanti určite nie- ale počul som, že už viac členov si tu kúpilo na mňa bassebalové pálky...:D:D:D
Halli
30.01.11,21:03
No Stando už dosť, nezamorujme to tu zas...len Ildi sa kdesi stratila a nekomunikuje, takže ak má niečo k svojej téme, dajme jej priestor. ;)

jáááj nestratila založila ďalšiu tému, nestíha dievča ani reagovať :D
Stanislav 1975
30.01.11,21:08
No Stando už dosť, nezamorujme to tu zas...len Ildi sa kdesi stratila a nekomunikuje, takže ak má niečo k svojej téme, dajme jej priestor. ;)

jáááj nestratila založila ďalšiu tému, nestíha dievča ani reagovať :D

Ildy už čosi špekuluje so skrytými vadami...:D:D:eek:


http://www.porada.sk/t158160-predaj-domu-zaruka-na-skryte-vady.html
Ildi_interier
30.01.11,21:14
chlapci a dievčatá:-) odbočujete:_)
Halli
30.01.11,21:41
chlapci a dievčatá:-) odbočujete:_)

nuž, keď s nami nekomunikuješ, tak zabáčame :D...v podstate sme ti už odpovedali a nepovedala si na to ani mäkke "f" :o
Ildi_interier
30.01.11,21:47
sorry, čakám, že vy poviete, ja zatiaľ čuším:-) neviem, čo povedať, neviem ako konať...díky však za názory:-)
buchač
31.01.11,10:30
ahojte, potrebujem radu. na jeseň som zrekonštruovala celkom pekne 2-i dom v okrese Galante. Mám aj dosť záujemcov o jeho kúpu. Dom sa však nachádza na spoločnom pozemku s ešte 2 domami a preto som zatiaľ nenašla bankovú inštitúciu, ktorá by na jeho kúpu poskytla hypotéku. Kupcu s hotovosťou vo vrecku je snáď nemožné nájsť. Uvažujem o predaji na splátky. Poraďte, na čo by som si mala dávať pozor, aby som sa zbytočne nezamotala?

sorry, čakám, že vy poviete, ja zatiaľ čuším:-) neviem, čo povedať, neviem ako konať...díky však za názory:-)

...a málo názorov si dostala ...????????

Ozaj , šak skús hľadať aj naďalej ...:D

Kriste , nechápem ............:confused:
zera
07.04.14,20:02
nie na splatky radsej pockaj na kupcu. alebo vysporiadaj spolocny pozemok na samostatny. Da sa to aj dohodou . Mam zle skusenosti otec ma spolocny dvor a to sa susedia stale hadaju
arizona
07.04.14,20:08
odpovedas na 3 roky staru otazku...
buchač
07.04.14,20:09
Občas pozri aj na dátumy príspevkov .

Myslím si , že problém je už vyriešený ...bolo to v roku 2011...