macik76
02.02.11,09:58
Ahojte.Potreboval by som poradiť, ako zapojiť domáci telefón od Tesly Stropkov typ 4 FP 211 01.201. Zo steny je vyvedený jeden kábel, ktorý je na konci odstrihnutý, pričom druhý kábel zo steny síce vychádza, ale zároveň sa do steny aj naspäť vracia, takže ako keby bol pripravený na to že, by sa mal prestrihnúť a zapojiť do telefónu.Neviem ale, ktoré svorky v telefóne by som mal využiť, nakoľko v telefóne je až 5 svoriek.Pripájam návod so schémou zapojenia (obr. 2), ktorý je k telefónu pripojený.
Nakoľko sa v el. schémach nevyznám budem veľmi vďačný za každú radu.Ďakujem.
macik76
02.02.11,18:46
Ahojte.Potreboval by som poradiť, ako zapojiť domáci telefón od Tesly Stropkov typ 4 FP 211 01.201. Zo steny je vyvedený jeden kábel, ktorý je na konci odstrihnutý, pričom druhý kábel zo steny síce vychádza, ale zároveň sa do steny aj naspäť vracia, takže ako keby bol pripravený na to že, by sa mal prestrihnúť a zapojiť do telefónu.Neviem ale, ktoré svorky v telefóne by som mal využiť, nakoľko v telefóne je až 5 svoriek.Pripájam návod so schémou zapojenia (obr. 2), ktorý je k telefónu pripojený.
Nakoľko sa v el. schémach nevyznám budem veľmi vďačný za každú radu.Ďakujem.
canbo
04.02.11,16:15
Píšete ,že máte záujem pripojiť domáci telefón , ale nepíšete či sa jedná o zapojenie v "bytovke", alebo v rodinnom dome. Ak sa jedná o zapojenie v bytovke, tak či je funkčný , ak je funkčný a váš je odpojený - opýtať sa správcu na dôvod , možnosť zapojenia...
Ak je funkčný a váš je odpojený - chcete si ho sprevádzkovať sám ,tak návšteva suseda nad/pod vami a opísať farby vodičov na jednotlivých svorkách,a spôsob prevedenia zapojenia. Rozseknúť kábel je to posledné.

Popis schémy "iba telefónu " , bez ústredne ťažko popísať.
macik76
05.02.11,07:46
Je to v bytovke. Byt sme minulý rok kúpili a prerábali sme jadro,takže zároveň sa demontoval aj telefón. A na spätné zapojenie som sa elektrikára, čo to robil zabudol opýtať. A opäť ho volať nechcem, lebo sme s jeho prácou neboli veľmi spokojní.
canbo
05.02.11,13:13
Tak jedná sa o zapojenie v bytovke,rozvod je funkčný a váš je odpojený - pre prerábku - chcete si ho sprevádzkovať sám ,tak návšteva suseda nad,alebo pod vami a opísať farby vodičov na jednotlivých svorkách,a spôsob prevedenia zapojenia. Poprosiť suseda ,otvoriť susedov telefón odpísať pripojené vodiče
( npr. svorka 3 -červený, svorka 5 -žltý atd.), tak isto zapojiť svoj.
(Rozseknúť kábel je to posledné - iba ak nastala pozičná zmena elektrikárom,tak
je potrebné upresniť )
CukyBB
05.02.11,19:10
Ahoj Šougor,
najlepsie bude ak nas uz konecne pozvete na kolaudaciu a popri tom tento problem spolocne vyriesime.
Humorne vsak je ze aj my mame problem s domacim telefonom- neaky "majster OPRAVAR" dole v hlavnej jednotke prehodil kabliky a nas zvoncek zvoni susedke o poschodie vyssie- kde zvoni jej zvoncek tak to nevie nikto:)
Takze skusenosti mam- tak uz len dohodnime termin:)
dAVIb
09.09.11,11:43
Dobrý deň
Chcel by som sa opýtať, zapájal som v bloku nový domový telefón, predch. bol odpojený, predch. majiteľ, však našťastie pooznačoval kábliky (1, 2, 3, 4, 6), napojený bol pred tým DT93, skúsil som ho zapojiť, funguje takmer všetko, akurát v slúchadle nepočujem nič čo sa deje dole, inak zazvoní, viem otvoriť dole dvere, aj ma je dole počuť, len z dola hore nepočujem nič, skúsil som preto napojiť úplne nový v domnienke, že by bol starý odpojený chybný a stále to isté ... v čom by mohla byť chyba??? ďakujem