ivkakivka
03.02.11,08:46
Dobrý deň.
Rozhodli sme sa s priateľom začať stavať, a tak sme si kúpili pozemok a vypracovali projekt. Teraz nás čaká asi tá najkomplikovanejšia časť - vybavovanie stavebného povolenia.
Viete mi poradiť, na aké poplatky sa mám pripraviť pri začatí stavebného povolenia, na všetky tie vyjadrenia z ZSE, plynárne, vodárne,...
Jeden človek nám totiž ponúka, že to všetko za nás obehá a vybaví za 200 eur - pričom mi už nebudeme nič platiť. Myslíte, že sa to oplatí?
Musíme ešte prerozdeliť pozemok na časť, na ktorej sa bude stavať a na časť - záhrady - aby sme pri prevode na stavebný pozemok neplatili, nakoľko pozemok má viac ako 10a a len do 10a je to zdarma. A to budeme na katastri platiť 30 a 8 eur.
Ďakujeeem :) Ivka
chandler
03.02.11,10:00
za 200e? nie je to nejako lacno?
fetya
03.02.11,10:22
v zamkoch cca za 1000eur. Vodarne 10eur za vyj, spp, telecom, orange, zivotne prostredie, pamiatkovy urad, hasici, ZSE bez poplatku, upc 10-20 eur, pozemkovy urad 8 eur - kolok. Mi sme to robili sami, napises ziadost, zanesies, alebo posles, cakas.
alltracboy
03.02.11,10:25
Tak s nim spis dohodu a pokial to nevybavy za tu cenu, tak zmluvna pokuta :D Inak je to dobra cena
mendo933
03.02.11,15:51
ak niesi pracovne vytazena tak sa neboj a vybav si to sama, nieje to zlozite. ja som tieto vyjadrenia mal hned. Horsie to bolo z pozemkovym fondom, ale tam by som to musel riesit aj keby som niekomu zaplatil...
mna stalo vybavenie SP na poplatky:
pripoj. poplatok ZSE 189,48
pripoj. poplatok SPP 215,75
geometricky plan 170€ to zavisi od pocu bodov ,ktore vymerava
vynatie pôdy (extravilan) 33€
rebonitacia pôdy 124,48€
kolky cca 30€
stavebne konanie 33€
perlicka na zaver: vjazd na pozemok z cesty III.tr + vynimka z ochranneho pasma cesty 99,5 euri

200€, beru aj odost viacje este v poho cena za vybavovanie, ja by som si to znova vybavil sam . Len treba spisat dohodu ako pisal alltracboy, aby to dotycnemu netrvalo dlhsie ako keby si to vybavovala sama.
mladyzajačik
01.07.11,00:02
Mendo933 .... prosim ta ten poplatok za " vjazd na pozemok z cesty III.tr + vynimka z ochranneho pasma cesty 99,5 euri " .......... to sa plati aj v intravilane ci len v extravilane ? planujeme dom v intravilane a ten dom bude asi len cca 15 m od osi tej cesty co je v oci pred mojim pozemkom ...diki
81janka
01.07.11,11:40
Mendo933 .... prosim ta ten poplatok za " vjazd na pozemok z cesty III.tr + vynimka z ochranneho pasma cesty 99,5 euri " .......... to sa plati aj v intravilane ci len v extravilane ? planujeme dom v intravilane a ten dom bude asi len cca 15 m od osi tej cesty co je v oci pred mojim pozemkom ...diki
Pokial je to v obci, tak ziadnu vynimku z ochranneho pasma cesty III. triedy nepotrebujes.