juzanka2510
04.02.11,09:38
Ahojte! Mam doma 6 mesacneho hladosa. S prikrmovanim sme zacali uz koncom 4. mesiaca, nakolko som ju nemohla dlho kojit. Mate nejake osvedcene recepty, co dobre by som jej mohla pripravit? Mam totiz pocit, ze jej stale varim dookolo to iste...
Chobot
04.02.11,08:53
Ahojte! Mam doma 6 mesacneho hladosa. S prikrmovanim sme zacali uz koncom 4. mesiaca, nakolko som ju nemohla dlho kojit. Mate nejake osvedcene recepty, co dobre by som jej mohla pripravit? Mam totiz pocit, ze jej stale varim dookolo to iste...

A prečo sa neopýtaš uja Googla???:rolleyes: Nájde ti tisícky receptov...
juzanka2510
04.02.11,08:59
ja googla sme sa pytali, samozreme :) no vacsinou sa vychadza z predpokladu, ze v 6tom. mesiaci sa s prikrmamy len zacina. Mrkvickove kase vsak uz davno mame za sebou. Neviem, ci v nasom pripade sa mozme riadit receptami pre 8 mes. deti, ci jej mozem davat bezvajecne cestoviny, ryzu a tak...
Jana_clenka
04.02.11,09:11
6 mesačný hladoš iste ocení stále dookola to isté :-) Deťom chutia známe chute oveľa viac ako neznáme veci a hlavne v takomto maličkom veku ešte nie je nič zlé, ak sa jedlá zavádzajú pomaličky, postupne aj keď nám dospelákom sa to zdá jednotvárne. Jej bruško si aspoň má dosť času zvyknúť na každú novú vec, takže podľa mňa na všeliaké recepty je času dosť.

Podľa vlastnej skúsenosti môžem povedať, že čím viac som sa snažila vytvoriť niečo nové, zaujímavé na oživenie jednálnička, tým väčší neúspech som získala :-). A naopak obyčajná zemiaková kaša s mliekom bol hit ako žiadny iný.

Takže milé maminky, netrávte dlhé hodiny v kuchyni (to ocení iba ak manžel), v porovnaní s dvoma zjedenými lyžičkami to nie je moc efektívne. Jednoduché jedlá a jednoduché chute majú u detí najväčší úspech a popri striedaní zeleninka, mäsko, ovocie, mliečne výrobky je pestrosť určite dostatočná.
Držím palce !
alabut
04.02.11,10:01
U nas sestmesacne deti jedli okrem feferoniek a hruskovice vsetko cim sa nezadusili, vcitane omietky a hliny z kvetinacov. :-)
juzanka2510
04.02.11,10:09
U nas sestmesacne deti jedli okrem feferoniek a hruskovice vsetko cim sa nezadusili, vcitane omietky a hliny z kvetinacov. :-)

verim tomu, aj nam boli schopni rodicia dat z v 4. mes. halusky. Nie ze by mi nieco bolo, no ja sa predsa len snazim dceru stravovat trosku zdravo. Nemienim to zas prehanat a davat malej len pseno ale predsa aspon nejake tie mantinely som si stanovila. Takze s klobasou, haluskami, kyslou kapustou sa ju zatial krmit nechystam;)
Chobot
04.02.11,10:13
ja googla sme sa pytali, samozreme :) no vacsinou sa vychadza z predpokladu, ze v 6tom. mesiaci sa s prikrmamy len zacina. Mrkvickove kase vsak uz davno mame za sebou. Neviem, ci v nasom pripade sa mozme riadit receptami pre 8 mes. deti, ci jej mozem davat bezvajecne cestoviny, ryzu a tak...


Nepredbiehaj udalosti. NEdávaj 6 mesačnému čo, čo je určené až od 8. mesiaca, aj keď mu chutí jesť. Črevná mikroflóra sa musí postupne vytvoriť. Nehovorím, že by mu to nejak výrazne ublížilo, ale môže sa stať, že bude mať problém to stráviť (napr. hov. mäso).
juzanka2510
04.02.11,10:33
Nepredbiehaj udalosti. NEdávaj 6 mesačnému čo, čo je určené až od 8. mesiaca, aj keď mu chutí jesť. Črevná mikroflóra sa musí postupne vytvoriť. Nehovorím, že by mu to nejak výrazne ublížilo, ale môže sa stať, že bude mať problém to stráviť (napr. hov. mäso).

Dakujem pekne! Tento prispevok dam precitat asi babickam a dedkom aby malej nedavali poza moj chrbat to, s cim nesuhlasim. Ved jej nic neujde. No nie?
alabut
04.02.11,10:52
Za babicky a dedkov hovori skusenost, deti boli zdrave, odolne voci infekciam a vesele. :-)
juzanka2510
04.02.11,11:04
ja viem, vsak aj ja som bola ta :-) no predsa len tie potraviny dnes uz nie su to, co byvali...
BXLmiami
07.02.11,19:06
verim tomu, aj nam boli schopni rodicia dat z v 4. mes. halusky. Nie ze by mi nieco bolo, no ja sa predsa len snazim dceru stravovat trosku zdravo. Nemienim to zas prehanat a davat malej len pseno ale predsa aspon nejake tie mantinely som si stanovila. Takze s klobasou, haluskami, kyslou kapustou sa ju zatial krmit nechystam;)
Dufam,ze sa neurazis,ale mas doma presne take iste 6 mesacne dieta ako ostatni;takze by malo dostavat stravu vhodnu pre 6 mesacne dieta;Ma totizto traviacu sustavu 6 mesacneho dietata,cize este znacne nedovyvijanu.To,ze zje vsetko co jej date do ust neznamena,ze jej to aj robi dobre.Odpoved clovek casto dostane az v dospelosti v podobe napr.zlcnikovych zachvatov v dvadsiatke,volakedy to bolo skor v 40 ci 5O.A taktiez maj na pamati,ze kolko tukovych buniek jej zalozis teraz;tolko ich bude mat a v mnohom urcujes,ci Tvoja dcera bude stihle;alebo skor plnostihle stvorenie.Male deti maju mat vyvazenu,ale chutove skor jednotvarnu stravu a im na rozdiel od nas nevadi jednotvarnost v strave.
alabut
08.02.11,03:58
im na rozdiel od nas nevadi jednotvarnost v strave

V detoch sa nevyznam a nechcem umriet celkom sprosty, ale deti nepotrebuju stopove prvky, rozne proteiny a mineraly pri raste? Ked vidim male cigancence, zeru vsetko a nevadi im v dvadsatstupnovom mraze behat vonku nahe a bose. Je mi jasne, ze deti sa rodia skor ako by mali a matka pokial koji dodava vsetok potravinovy harasment v materskom mlieku. Ale ked prestane kojit?
BXLmiami
08.02.11,05:07
Povedala som vyvazenu stravu,cize obsahujucu vsetko co dieta potrebuje.Ala kludne to moze byt dookola to iste,detom to nevadi;skor mamam a starym rodicom.
Uvedom si,ze odkedy rastli nase deti sa potraviny zmenili;skus len tak obcas citat zlozenie,este aj v blbych hranolkoch ktore nenakrajas doma je farbivo aby boli zltsie.Cigancence jedia vsetko a su zdrave;to skor ano,ale v dospelosti cigani ziju podstatne kratsie ako my.A my statisticky kratsie ako zapadna Europa ci USA.Tusim menej o 8 rokov,neviem, to celkom presne.Tu bezne stretnes 80 rocneho cloveka vitalneho,pohybliveho,kludne v lietadle;ale u nas doma velmi nie.A pracou to nie je;robia tak isto ako my,ak nie viac.Zdravie cloveka sa zaklada v utlom detstve a aj jeho navyky.
alabut
10.02.11,12:50
Ked pomru osemdesiatnici, ostanu len hamburgerzruti. Chyba bude v statistike. U nas beha dost osemdesiatnikov na bicykli s motykou na pole, pravda v lietadle ich nevidiet. Asi mas pravdu.
zlatica235
28.03.13,10:43
Suhlasim so Zuzanka2510. Netreba predbiehat udalosti. Ved maju este cas na vsetko to jedlo. ;)