majkaaa
04.02.11,10:21
Dobry den,
ideme si dat do bytu gumu, alebo nazivanu PVC. Nechceme ale aby casom sme na spojoch mali spary. Da sa tomu nejak predyst? Niekde budeme mat listy, ale niekde by bolo blbe v strede miestnosti dat listu.
Mate nejake skusenosti s tym?
220870
04.02.11,16:16
Spoj sa dá zvárať alebo sa tam navaruje šnúra z pvc. .V predajniach kde predávajú PVC,Gumolín,Polyvinilchlorid vám budú určite vedieť poskytnúť presnú informáciu.
http://www.cechpodlaharov.sk/?cat=kniz&sub=postup&postup=pvc_instal
kutilko
05.02.11,20:01
Ak vám to pomôže tak dá sa aj bez zvárania spoja a to tak že sa preložia pásy PVC cez seba asi 2-3 cm a podla rovnej najlepšie ocelovej lišty sa tieto ostým olamovacím(domacích podmienkach)nožíkom prerežu súčastne.Vznikne tak skoro neviditelný spoj,ktorý sa ale musí podlepit lepidlom na PVC,alebo Chemoprénom.ale najlepšie je spoj horucovzdušnou pištolou zvarit.
majkaaa
06.02.11,13:12
Mne ide o to hlavne aby po napr 2-3 rokoch tam nevznikla pol centimetrova fuka. Viem, ze na zaciatku sa to da pekne spravit, ale aby po rokoch sa to neoddelilo od seba. Ze ci nemate skusonost aky sposob je najlepsi?
majkaaa
07.02.11,09:56
mate niekto skusenosti s so sposobom spojovania a aby sa to casom neoddelovalo?
majkaaa
09.02.11,09:42
Prosim naozaj nema nik skusenosti s linoleum?
kutilko
09.02.11,12:41
Všetky tri názvy podlahy ,ktoré ste pomenovali sú rozdielné.PVC je polyvinilchloridová krytina,ktorá sa dá zvárat PVC zvar.šnúrou,tento spoj je pevný a farebne sa dá zladit s krytinou.
Linoleum je prírodná podlaha z prírodných surovín a teiž sa dá spoj zvarit špecialnou šnúrou.
Guma-je kaučuková krytina a tá sa nedá zvárit ako predošlé dve krytiny.Podla toho treba vybrat správny spôsob spojenia(zvaru)
Existuje aj tzv.studený spoj,je to chemikália,ktorá chemickou reakciou spojí PVC.Takže doporučujem spoj zvarit horucovzdušnou pištolou ...je to odborná činnost,lebo pri neopatrnosti môžte poškodit (spalit) krytinu.
majkaaa
09.02.11,15:38
Dakujem za odborne vysvetlenie. My ideme mat PVC. Viem, ze je tam moznost zvaru tou snurou, ale niekto mi hovoril, ze sa tam dava spina do toho zvaru. Ja som hlavne chcela ci niekto nema osobne skusenosti, ze ked sa im to spravilo to PVC co im to po case robilo?