babka4
06.02.11,14:01
Prosim o radu . Zdedila som rodičovsky dom a pustili sme sa do opravy . Problem nam nastava teraz ked chceme dat novu strechu. Ponad strechu vo vzdialenosti asi pol metra idu elektricke kable k susedovmu domu. Neviem kde sa mam obratit o preloženie elektr. stlpu a samozrejme aj tie kable ,aby neišli ponad moju strechu ,lebo zda sa mi že je to nebezpečné teraz pri burani starej strechy a nasledne pri robeni novej ,aby nedošlo k nejakemu urazu. Ďakujem vam za radu.
arizona
06.02.11,16:26
babka4
06.02.11,18:24
Nemožem požiadat suseda , aby si tie kable dal do zeme ?
Oliwa
06.02.11,18:31
Môžeš :). Ale tiež to bez súhlasu elektrární nepôjde... :rolleyes:
Na koho pozemku je elektrický stĺp? Na Tvojom, susedovom, obecnom, mestskom... A odkiaľ ťaháš elektrinu Ty? Nie z toho istého stĺpa?
alltracboy
06.02.11,18:34
poziadat ho mozes, ale urcite to nespravi, lebo je to draha vec. A to nemyslim, ze pride niekto zo ZSE a prelozi kabel, ale celkovo to vyzaduje sekanie a buranie. Proste to nespravi. Mozno ak by si to cele zacvakala. Treba ist do elektrarni zistit co s tym.
220870
06.02.11,18:40
Na niečo podobne sme pred pár rokmi narazili.Ten čo žiadal o prekládku si musel vybaviť projekt.Postaviť nový stĺp .Elektrárne potom poprehadzovali svoje kábliky.Celé to trvalo cez pol roka aj to keby nemali veľmi dobrého známeho v elektrárňach tak možno ešte dnes to neni prehodené.Elektrárne robia všetko pre to aby nemuseli nič robiť.Pokiaľ nemáte niekoho známeho ,kto ich bude celý mesiac kopať do hnilých análov tak vám nezávidím.
babka4
06.02.11,18:55
stlp je na obecnom , ano aj ja ťaham elektrinu z toho stlpu ale ja to už davam do zeme ,ja sa iba bojim že ten kabel je ponad celu moju strechu v pripade že viac nasneži tak kabel bude cely v snehu nechapem ako to dovolili elektrarne tak urobit a vobec sa nato nepytali , ale čo už vtedy bola ina doba a ja mam teraz zbytočne problémy
babka4
06.02.11,18:58
ved toho sa najviac bojím
Ferdosondo
07.02.11,07:10
babka4 nechcem strašiť, ale toto je len malý test. tých vybavovačiek, zháňačiek Vás čaká ďaleko viac. Aj taká samotná strecha nie je žiadna sranda.
babka4
07.02.11,07:52
ja viem ,že ma čaka vela vybavovačiek ,ale tato 55r.strecha dosluhuje