Edo1
06.02.11,17:56
Zdravím poradáci. Čo poviete na výmenník tepla v odpadovom systéme-
www.setrim.sk. Má to zmysel a efekt?
tienik
06.02.11,17:35
neviem, ale ja osobne som nikde nenasiel prevadzkovatela - okem cisla a meilovej adresy tam nic nie je. A ked vim aku udavanu ucinnost to ma, zacinam mat pocit ze jediny uzitok prinesie to zariadenie tomu co to preda :-)
Edo1
06.02.11,17:58
Súhlasím, že tá stránka je nič moc, ale logicky by to malo dobre fungovať, ako rekuperácia vzduchu:), otázna je účinosť, je tam odkaz na českého výrobcu- http://www.sakal-ovt.cz/sprcha.htm, ktorý sa venuje velkým výmenníkom pre práčovne, atď.Dla predajcu to vyvážajú do sev. krajín.
peterkos2
06.02.11,19:00
Už po pár sprchovaniach sa tá účinnosť zmenší vplyvom usadenín.Prestup tepla bude totiž mizerný.To nehovorím o nákladoch na čistiace prostriedky.Inak myšlienka dobrá
canbo
07.02.11,16:52
Má to zmysel a efekt aj ekonomickú návratnosť, ale vo veľkom.
Pred pár desiatkami rokov nám učiteľ vysvetľoval rozvody v mrakodrape a tam je to popísane ako nutnosť. Každé x-té poschodie je technologické, slúži na zber a čistenie odpadovej vody - rekuperácia tepla....

Určite o tento produkt nebudú mať záujem vodárne a kanalizácie, ktoré tiež toto teplo využívajú. Ak ho nedostanú tak zamrznú ak nebudú topiť.
Edo1
08.02.11,10:09