mino2
07.02.11,09:19
Zdravím Vás. Každý rok sa opakuje to iste. Brána sa nedá otvoriť lebo sa vrch stlpika (su dva) cca 5-6 cm podáva do jednej strany. Su to dva stlpiky ktoré su spojené betonom hrubky cca 20-25 cm a hlbka je približne 50 cm. Takto su spojené týmto pásom betonu na dlžke asi 3,5m. Stlpiky su kovové a nesu lahku bránu. Pomože ked vykopem dve nazávislé diery aspon do hlbky 80 cm a do nich nabijem ešte hrubostennu rurku aspon do hlbky 1,8m. Následne to chcem zaliať betonom a vystužiť roxormi. Na vrchu nad zemou by som chcel stlpiky vytiahnuť s tých dutých tvaroviek aby sa pekrižovali dve a dve čiže stlpik bude mať cca 30x30 cm, výšku 2m a to zalejem betonom. Do stlpika dám nastavovacie panty a brána sa bude ovládať dialkovo. Bude to stačiť? Vdaka
alltracboy
07.02.11,08:53
mne zacne branka drhnut ked mraz podvihne chodnik. Tym chcem povedat, ze mozno nieje problem v stlpiku. 50cm je na zapadnom slovensku podla mna dostatocna nezamrzna hlbka.
mino2
07.02.11,09:10
Ja som juh Rim.Sobota, chodník nemože nadvihnuť lebo je tam ten pás betonu čo drži tie 2 stlpiky. Hruhka 20-25 dlžka 3,5 m a hlbka cca 60 cm
220870
07.02.11,14:30
Minimálna hĺbka pri takýchto stlpikoch je 80 cm odporúčaná 1 m.
chandler
07.02.11,15:17
tiez myslim ze je lepsie dat ten meter. nema zmysel zatlkat tu tubku do zeme. treba dat do tych tvaroviek aj vystuz co pojde uz od zakladu.

ale lepsie je ist za statikom, lebo aj tak ako to mate spojene teraz by to malo fungovat. maximalne by sa to cele mohlo posunut ale stlpiky by voci sebe nemali menit polohu. skor tam bude problem s vahou tej brany, pripadne vetrom.