Vlado26
08.02.11,18:02
Ahojte poraďáci

Mám možno hlúpu, no premňa dosť dôležitú otázočku.

Onedlho sa s mojou polovičkou chystáme do výstavby rodinného domu, avšak musíme vyriešiť jeden menší problém.
Máme pozemok o šírke 11m a chceme naň umiestniť rodinný dom o šírke 8m.
To znamená, že z jednej strany od suseda, ktorý tam už má postavené by sme chceli ísť na 2m a z druhej strany kde je len záhrada by sme chceli ísť na 1m.
Aké prehlásenie, alebo čo potrebujeme od vlastníkov záhrady, aby nám stavebný úrad vydal stavebné povolenie, prípadne načo si nemáme zabudnúť, alebo si treba dať pozor.

Ďakujem všetkým za odpovede.
TomasHC
08.02.11,19:03
Treba ist na stavebny urad a oni vam povedia ake odstupy platia v danej lokalite. A mate to na 100%. Ak sa nezmestite, az potom rieste prehlasenia a vynimky.
day
08.02.11,19:26
Vlado26
11.02.11,16:35
Treba ist na stavebny urad a oni vam povedia ake odstupy platia v danej lokalite. A mate to na 100%. Ak sa nezmestite, az potom rieste prehlasenia a vynimky.

Na stavebnom urade sme uz boli, minimalny povoleny odstup je 2m, ale mozme ist na 1m pokial nam dotknuty susedia (majitelia zahrady) podpisu cestne prehlasenie, ze suhlasia, aby sa nasa stavba umiestnila na 1m od ich pozemku.
Zmestit by sme sa zmestili, ale pozemok je 11m siroky a my tam chceme dom aspon na tych 8m, keby sme museli ist na menej, pojdeme radsej do vysky a nebudeme stavat bungalov.

Z tohto dovodu, by som potreboval navrh takehoto cestneho prehlasenia.
Vlado26
11.02.11,17:11
day dakujem za radu, už som mu to tam pridal
skill
11.02.11,21:36
my sme mali tiež taký probém, pozemok sice 18 m široky, ale došikma, takže miesto bungalovu bude poschodový
Vlado26
14.02.11,13:54
k tejto alternative sa ja vobec nepriklanam, susedia suhlasia takze bude bungalov :)