Benyx
08.02.11,19:06
Dobrí deň.
Potreboval by som poradiť budem mať na záhrade skladačkový drevený domček ktorí je skladaný z dielov 1mx2.1m dieli sú robené kostra z hranolov 65mm a na tom vodeodolná preglejka ( alebo niečo také ) a na niektorých OSB doska.
Z vonkajšej strany plánujem dať polystyrén na to sieťka a lepidlo z vnútornej ako výplň medzi hranoly nejakú vatu a na to asi biely sololit ide my o to aký zvoliť postup kam dať parozábranu alebo niečo podobné či dať jednu priamo na dosky potom vatu a ďalšiu parozábranu alebo aký zvoliť postup?
Ďalej čím zatepliť podlahu budem to dávať odspodu čo tam dať vatu alebo radšej polystyrén kvôli menšej nasiakavosti a zase nejakú parobrzdu, parozábranu a kam?
Jednotlivé diely keď sa budú spájať čo dať medzi spoje?
Celí domček bude stáť asi 15cm nad zemou. Nejedná sa o nič veľké rozmer bude 3x3m bude to na chov vtákov ale potrebujem to dobre zatepliť aby som im mohol v zime prikúriť.
220870
08.02.11,19:24
Ak je to pre vtáky tak použite čisto len polystyrén bez akýchkoľvek parozábran .Môžete to celé z vnútra aj vonka obaliť vhodnou vrstvou polystyrénu zasieťkovať atd.Vata na takéto účely je zbytočný luxus.
Benyx
10.02.11,16:54
Ďakujem za odpoveď ide my hlavne o to aby to čo najviac držalo teplo budem tam prikurovať elektrikou tak by som rád aby som na tej elektrike neskrachoval preto som chcel dať z vnútra vatu aj keď je drahšia ale mala by mať lepšie izolačné vlastnosti.
Čím to bude lepšie izolovať aj keď to bude stáť viacej tak zase viacej ušetrím na elektrike.
220870
10.02.11,20:08
Polystyrén má oveľa lepšie tepelné účinky ako sklenná vata.