loki1
08.02.11,20:38
Dobry den, po precitani mnohych diskusii, som sa rozhodol pre kupu odvlhcovaca, kazdy rok v zime na plesniveju steny v rohoch, tehlova bytovka,3 izbovy byt, pomerne tenky mur, zateplovat sa tak skoro nebude:(, takze nevidim moc ine riesenie, vetrame casto, kurime riadne, okna euro, ale stale nam to plesnivie. Uz sa len rozhodnut pre spravny model, zuzil som to na tieto dvaja dunaj.sk/biela-technika/dnc-65.html , mobilna-klimatizacia.sk/odvlhcovace-vzduchu/domace-pouzitie/dh716 ak mate realnu skusenost ,prosim o radu, dakujem.
vankusik29
09.02.11,08:34
Aj my sme mali prvu zimu odvlhcovac, kvoli plesniam, nevedeli sme si rady...zapinali sme ho len ked sme boli doma. Vadil nam hluk. Potom nas osvietilo a po precitani roznych diskusii sa nam uz druhy rok plesne neobjavuju.

1) kupili sme vlhkomer s teplomerom (udrzujeme teplotu medzi 20-22 C)
2) nesusim pradlo v nutri v byte na susiaku
3) pri vareni pouzivam digestor a vyvetram vsetky pary von
4) najdolezitejsia vec je pravidelne vetrat a to tym sposobom, ze vypnem radiator, otvorim dokoran okno a vetram dokedy sa mi nestrati z kridla okna orosenie/zaparenie, potom zavriem a pustim radiator ako pred tym.

tiez je to stara tehlova bytovka, zateplovat sa asi nebude, ked nam na vlhkomeri ukazuje uz 60 % vlhkost a viac uz je zle. vetrat sa treba naucit aby si niekto nemyslel ze vykurujeme vzduch na ulici...