sulko
10.02.11,11:18
Zdravim,

na pozemku sa ma zriadit vecne bremeno na vodovod ktory je v jeho hornej casti kde bude pristupova cesta(aj s ochrannym pasmom zabera par m2), kto ma prakticku skusenost, je moznost ziadat nejaku odplatu od vodarni??

Vdaka
Lenka1979
10.02.11,10:20
Zdravim,

na pozemku sa ma zriadit vecne bremeno na vodovod ktory je v jeho hornej casti kde bude pristupova cesta(aj s ochrannym pasmom zabera par m2), kto ma prakticku skusenost, je moznost ziadat nejaku odplatu od vodarni??

Vdaka

Dá sa spísať tzv. Zmluva o zriadení vecného bremena, kde si obe účastnícke strany dohodnete výšku odplaty (jednorazovú alebo paušálnu-podľa dohody) za bremeno, ktoré vy musíte strpieť na svojom pozemku.
sulko
10.02.11,10:26
Zmluva uz je napisana, (musi byt kedze sa na pozemku stavia dom), samozrejme vodarne nechcu zaplatit nic, akurat vybavia a uhradia zapis bremena do katastra.

vynatok zo zmluvy:

"Právo vecného bremena podľa Čl. I. tejto zmluvy sa vzhľadom na verejnoprospešnosť zariadení chránených vecným bremenom na základe dohody zmluvných strán zriaďuje ako bezodplatné právo."

-ma s tym niekto realne skusenosti ci ma vyznam nieco ziadat??
Lenka1979
10.02.11,10:32
Zmluva uz je napisana, (musi byt kedze sa na pozemku stavia dom), samozrejme vodarne nechcu zaplatit nic, akurat vybavia a uhradia zapis bremena do katastra.

vynatok zo zmluvy:

"Právo vecného bremena podľa Čl. I. tejto zmluvy sa vzhľadom na verejnoprospešnosť zariadení chránených vecným bremenom na základe dohody zmluvných strán zriaďuje ako bezodplatné právo."

-ma s tym niekto realne skusenosti ci ma vyznam nieco ziadat??

Prečo by nemalo význam žiadať odplatu? Taká spoločnoť ako vodárne? Takú zmluvu by som ani nepodpísala. Na našom pozemku majú teplárne rozvodovú rúru a hneď sa spísala zmluva s požadovanou odplatou... ako chcete... ak Vám to nestojí za to..:rolleyes:
sulko
10.02.11,10:37
mna zaujima ci realne niekto dostal od nich peniaze, resp. aky je postup. neviem ci sa teplarne povazuju za verejnoprospesne zariadenie - voda a elektrika urcite