Michael0
10.02.11,11:25
Dobry den,

rad by som sa opytal na radu ohladom nasledovneho problemu. Chystame sa nadstavovat poschodie na dom s rovnou strechou. Tento dom je z jednej polovice v zadnej casti zapusteny do svahu. z tejto zadnej casti je do polovice domu vybudovana pivnica a na druhej polovici betonova platna. Tym sa dosiahlo, ze je teraz pripravena suvisla relativne rovna plocha na stavbu poschodia.
Cela tato plocha je zakryta ipou. To je stav na ktorom by sa nemalo nic menit. Jedna sa o to, ze strop v pivnici je podlepeny 5 cm xps, ale pod panelom nie je nic (len zaklady a zemina). Uroven tejto pivnice a panelu je asi o 1 cm nizsie ako urovnen strechy a zaroven samotna strecha je tak trochu ako lavór. V jej strede stoji voda, takze je cca 2 cm nizsie ako jej obvod.
Ako by ste riesili tento problem? Nestaci ulozit nieco 1 cm hrube aby bola pivnica a panel s urovnou strechy a potom na to uz povedzme len parkety? Alebo by ste to odporucili aj zateplovat a poter? - tomu by som sa rad vyhol a navyse v casti ohranicenej panelom bude vstupna chodba.
Prikladam aj nejaku tu nacrtnutu schemu pre lepsiu predstavu.
Vdaka za napady.
chandler
10.02.11,13:58
ten panel musis vyhodit, spravit okolo zaklady. potom beton, izolaciu, poter - dostanes sa na uroven strechy a moze to zarovnat a dat parkety.
220870
10.02.11,19:30
V každom prípade ak idete nadstavovať tak vstup do domu by mal byť nad terénom min o 20 cm vyššie.Preto aby vám nenatiekla do domu voda z kopca.
Michael0
11.02.11,05:29
Dvere budu presne tam, kde je ten teren vysoky. To ze budu nad urovnou terenu docielim ciastocnym znizenim terenu. Ale co s tou podlahou, ako to vyrovnat resp. aj zateplit, treba?

Co sa tyka toho panelu, to som len popisal stav pre predstavu. V skutocnosti su tam zaklady a na tom vybetonovana platna, len sa to spravilo bohuzial asi o 1-1,5 cm nizsie ako strecha a bez izolacie, takze to zial nema ani strukturu poteru ale iba cisto zelezobeton. Ako som uz pisal, v tej casti bude chodba, tak som rozmyslal ci nebude stacit polozit nejake 1,5 cm izolacne platne na ktore by sa uz mohla davat podlaha.
Ale ked som tak rozmyslal, neviem ci sa tomu poteru nakoniec dokazem vyhnut, lebo este bude treba rozvody na kurenie ponatahovat...
220870
11.02.11,06:59
Nechcem vás sklamať ale toto sú veci ktoré nevyriešite na žiadnom internetovom fóre.A ani ,ako amatér nemáte šancu niečo takéto zrealizovať.Tá prestavba chce veľmi dobrého a skúseného stavbára.Rizikové sú všetky napojenia prístavby a a nadstavby.Dorovnanie podláh je v porovnaní s týmto bezvýznamný bagateľ.Bez skúsenosti a znalosti problematiky prístavb a nadstavb si narobíte obrovské škody ,ktoré budete donekonečna sanovať.
lakon
11.02.11,09:17
Okrem toho takéto úpravy podliehajú stavebnému povoleniu, a to nedostanete bez projektovej dokumentácie, a tam budú určite vyriešené všetky vaše otázky.