air_p
10.02.11,19:38
Ahojte.

Staviame RD a zmysleli sme si, ze zmenime umiestnenie krbu. Problem je, ze komin uz stoji. Vyska je 7,5 m, priemer 20 cm. Vyustenie dymovodu je vo vyske 270 cm (horny okraj) a je pod uhlom 45°. Situacia je taka, ze krb by mal byt vedla komina a aj vedla napojenia dymovodu. Neviem to riadne opisat, ale na obrazku to je snad jasnejsie.
Chcem sa opytat, ci bude mozne napojit krbovu vlozku aj takymto krkolomnym sposobom. A ci o bude mat tah.
Pocul som aj to, ze krbari vedia nejako to vyustenie otocit, ale vobec si neviem predstavit, ako by to bolo mozne. Takze radsej riesim, ako to napojit teraz.
arizona
10.02.11,18:44
je to dost necitatelne, neda sa to citat...

Ako daleko by mal stat KV od komina?

Ako planujes zakryt tie rury????
air_p
10.02.11,18:50
pardon. je to uz lepsie? ked som to nejako tak laicky vymeriaval, tak mi vyslo, ze krb bude vycnievat oproti kominu tak o 40 cm, takze by sa to dalo zakryt tak,aby to bolo v jednej urovni s prednou stranou krbu. A KV bude hned vedla komina.
arizona
10.02.11,19:28
pardon. je to uz lepsie? ked som to nejako tak laicky vymeriaval, tak mi vyslo, ze krb bude vycnievat oproti kominu tak o 40 cm, takze by sa to dalo zakryt tak,aby to bolo v jednej urovni s prednou stranou krbu. A KV bude hned vedla komina.

Tak potom co riesis? Predavaju sa aj KV s bocnym vyvodom...;)
Ak je krb daleko od komina a je napojeny roznymi "vyvrtkami" zvacsa neplni dostatocne svoj ucel ,nema dobry tah, dymi a pod.

To, ze krb bude trochu vycnievat, moze byt aj vyhodou,netreba hned zakryvat,lebo ti to o dost zmensi priestor a z krbu mozno spavi zbytocne velku opachu. Ale samozrejme zalezi od priestoru a tvohjo vkusu.
Neviem,aky mas styl zariadenia,ale pozri si zopar katalogov,mozno sa Ti zapacia nejake "policky" do toho priestoru...
220870
10.02.11,19:35
Vývod sa dá otočiť.
lorelei
11.02.11,19:56
My mame asi podobny pripad. Sice sme to este nedali dokoncit, neboli paniaze , alebo cas, ale uz sa na to chystame tiez. Ale viem,ze nam teda povedal sef firmy, co krby robi so svojjim synom, ze je to taka prepojka, lebo komin nam oni stavali vedlajsi - teda iba nadstavovali, aby sa nemusel robit taky vysoky cez dve poschodia az nad strechu, a uz len prepojku a este musime poriesit krbove dvierka, alebo vlozku - tu by mi mohol mozno aj niekto poradit, co s tym. Ci stacia len dvierka, ked je kompletne vymurovany aj samotom atd...a v tom pripade, kto take vyraba, resp. skusenosti, alebo vedomosti o tom a tesnenie ako na to ? SOm laik, preto sa tak "blbo"pytam.
arizona
12.02.11,17:47
My mame asi podobny pripad. Sice sme to este nedali dokoncit, neboli paniaze , alebo cas, ale uz sa na to chystame tiez. Ale viem,ze nam teda povedal sef firmy, co krby robi so svojjim synom, ze je to taka prepojka, lebo komin nam oni stavali vedlajsi - teda iba nadstavovali, aby sa nemusel robit taky vysoky cez dve poschodia az nad strechu, a uz len prepojku a este musime poriesit krbove dvierka, alebo vlozku - tu by mi mohol mozno aj niekto poradit, co s tym. Ci stacia len dvierka, ked je kompletne vymurovany aj samotom atd...a v tom pripade, kto take vyraba, resp. skusenosti, alebo vedomosti o tom a tesnenie ako na to ? SOm laik, preto sa tak "blbo"pytam.
Janka, nepises aku mate obstavbu, to je najdolezitejsie.
Je mozne dat vyrobit aj samotne dvierka na klasicky ,otvoreny krb. Robia to napr. v Lucenci, ci firma Blanzek, Ale aj viaceri vyrobcovia kachli a krbov, treba sa spytat po okoli. Cena dvierok je 150-300€, zalezi od vyrobcu a parametrov.Radsej sa spytat viacerych,lebo fakt su ceny dost rozdielne
Ale...
Obstavba na otvoreny krb a obstavba na krb. vlozku ma uplne ine parametre. Takze ,ak date dvierka na povodny,otvoreny krb,treba ratat s tym , ze je to iba na par rokov /cca 5/,lebo obstavba nevydrzi to vysoke teplo,na ktore nebola stavana.
Otvoreny krb ma vyhrevnost cca 20-30%, krb.vlozka cca 80%...viditelny rozdiel teplot.
ajaj8
07.03.11,09:34
Vývod sa dá otočiť.
ako sa da vyvod otocit, nejakym podpilenim komina, spresni