benzoo1
11.02.11,18:26
ahojte chcem sa poradit,mame zaujem o kupu starsieho rodinneho domu a chceli by sme aspon priblizne vediet co ktomu treba,aby nas niekto neokaslal a tak podobne,polku ciastky ktoru treba vyplatit si chceme brat na hypoteku a polovicku mame k dispozicii dakujem za rady majte sa :)
Maya1
11.02.11,17:29
právnika:)
benzoo1
11.02.11,17:34
dik to ma tiez napadadlo,pocul som ze 1 tu v okoli nas je celkom dobry ten by to asi mal vsetko vybavit za nas nie ?:)
fefe30
11.02.11,17:47
Rada trosku mimo temy

Kupa starsieho domu, ak tak iba kvoli pozemku, lebo rekonstrukcia sa velakrat nevyplaca. Vrazis tam aj viac ako keby stavas novy.A vzdy budes mat len stary. Zo stareho nikdy nove neurobis. Hociaký novy z najlacnejsich materialov je vzdy lepsi ako oprava stareho.

Poriadne zvas ci chces investovat do stareho domu. Poriadne
benzoo1
11.02.11,17:50
ahoj tiez dik za radu ale toto je starsi dom ale kompletne zrekonstruovany a za dobru cenu
veronikasad
11.02.11,17:53
ahoj tiez dik za radu ale toto je starsi dom ale kompletne zrekonstruovany a za dobru cenu
Zisťoval si dôvod prečo dom predáva súčasný majiteľ ? Nie sú v tom susedia ...
220870
11.02.11,18:01
Nikdy by som nekúpil starý zrekonštruovaný dom.
Brčo
12.02.11,08:22
Najlepsie behnut za notarom a zmluvu spravit formou notarskej zapisnice.Od isteho casu(myslim ze september 2009) je notar za vsetko zodpovedny-tzn. ze nielen za overenie podpisov,ale musi si overit skutocneho majitela a vsetky tarchy,atd.Takze vsetko musi byt "koser"..
Okrem toho,kataster notarsku zapisnicu dalej neskuma,ci je v poriadku a musi povolit vklad do 20 dni,a ak ma notar elektronicky podpis,usetris na poplatku za vklad na katastri nejake eura....
judit.esam
03.07.13,10:37
a kto my dá peniaze na stavbu? odkiaľ mám tých 67 000 zohnať,, čo nazbierať na lúke? lebo hypotéku iba na dom, tak ako? a zasa ja nemám na účte 50 000.... hmmm???
Oliwa
03.07.13,10:48
Určite ako prvé by som pozrela na www.katasterportal.sk, či to, čo mieniš kúpiť, patrí naozaj tomu, komu chceš dať peniaze a či na tom nie je žiadna ťarcha, dlhy, exekúcie a pod.... A samozrejme nezabudnúť ani na pozemok - či pôda, na ktorej dom stojí, je vysporiadaná, či má jedného majiteľa či ju nadobudneš spolu s kúpou domu - lebo, ako život neraz ukázal, ani to nie je vždy samozrejmosť... Ďalej:

Was ist das "starší rodinný dom" - aký rok výstavby a čo všetko bolo zrekonštruované? Kto robil rekonštrukciu - nejaká firma alebo predchádzajúci majitelia svojpomocne? Skús sa spýtať susedov, tí zvyknú mať oči všade... Ak išlo o rozsiahlu rekonštrukciu, a nebola to čiernota, mali sa k nej aj ony vyjadrovať...

Máš k dispozícii nejakú dokumentáciu o tej rekonštrukcii? Čo trebárs také rozvody, napr. elektroinštalácia - sú nové len vypínače alebo boli vymenené aj káble, vieš, kadiaľ sú vedené a či sú v chráničke, alebo len tak, vysekané v stenách? Zo života - kolegyňa po rokoch prerábala niečo v dome, ktorý kúpili ako "novostavbu" /bez dokumentácie/ - a jej mužovi sa podarilo preseknúť hlavný kábel, ktorý bol tam, kde by ho vôbec nečakali... Takže zostal zrazu celý dom bez elektriny a bolo zarobené na dosť veľký problém...

Z akého materiálu je dom postavený /a naozaj je celý len z jedného materiálu?/, aké má základy, čo krov a strecha, z čoho sú priečky, je zateplený, ak áno, čím, ak sú okná vymenené - od akej firmy, sú ešte v záruke, čo ak sa Ti začnú so začiatkom vykurovacej sezóny rosiť, alebo steny vlhnúť - boli robené nové omietky, či len stierky, kedy...? Čo vykurovací systém, kotol, atď, atď... Ak je to za dobrú cenu, znamená to, že je to pod reálnu trhovú cenu? Ak áno, PREČO??? Je dom v súčasnosti obývaný alebo ho niekto lacno kúpil či zdedil a teraz ho narýchlo zrekonštruovaný predáva na kšeft?

Koľko je záujemcov o kúpu? Je to cez inzerát, cez realitku, alebo to tam poznáš osobne? Je to mesto, dedina, kto a čo sa nachádza v susedstve? Čo občianska vybavenosť /škola, škôlka, obchod, lekár/, dochádzka do zamestnania, prípadne autobusové spojenie, čo parkovanie pred domom, prístupová cesta...

Ak na tieto otázky a ešte aj mnohé iné budeš mať dostatočné a uspokojivé odpovede, až potom by som začala uvažovať nad znením zmluvy, hypotékou či právnikom... Ideš si brať pôžičku z banky, ktorú budeš musieť roky splácať - to je ako "zmluva s diablom", tak si dobre rozmysli, čo ideš za tie peniaze kupovať... Môžeš tak predísť mnohým bezsenným nociam, ak budeš kupovať s rozvahou, hlavne, ak na to nemáš dosť vlastných financií...
lujza.j
03.07.13,11:25
Co sa rozculujes....ved napisal pravdu!
lujza.j
03.07.13,11:29
Oliw....tema z roku 2011....ale ved stale aktual..:-)))
Oliwa
03.07.13,18:21
Lui, dík za avízo... ale reagovala som, lebo judit.esam dnes tému oživila, nepozerala som na pôvodný dátum zadania...Mala by som to asi zmazať, keďže zadávateľ už asi dávno býva... alebo nebýva, ktovie, ako dopadol, keď sa odvtedy neozval...
lujza.j
03.07.13,18:28
nevadí teraz sa to tu stáva..... :)
Oliwa
03.07.13,19:21
Mne sa to ešte nestalo... teda aspoň o tom neviem, xixi... Veď to, že teraz sa tu dejú veci...
lujza.j
03.07.13,19:25
hej teraz sa tu dejú veci...ledva sem niekto chodí...:(