yyakuzaa
12.02.11,11:44
Neviem určite či sa tu už niečo takéto nepreberalo, ale ja som to nenašiel, tak sa chcem spýtať, je možné použiť na stavbu rodinného domu na Slovensku aj projekt, ktorý je kúpený v zahraničí? Napríklad, Poľsko, Čechy. Ďakujem za odpoveď
yyakuzaa
21.02.11,09:11
nevie mi nikto v tomto poradit?
pavel.c
22.02.11,14:57
tiez sa chystam stavat a tiez som sa zahraval s myslienkou na zahranicny projekt (v mojom pripade z Ciech).

nakoniec som to ale vzdal, lebo mam idividualny projekt a tiez kvoli normam, kde som sa obaval, ci bude zahranicny projektant ovladat "slovenske realie" (normy) ;---))))

otazkou tiez je, ci by si nemal problem s "razitkami", t.j. ci ti slovenske urady akceptuju napr. rakuskeho projektanta - ja by som sa toho teda bal..
tiger111
22.02.11,15:06
da sa....musis to mat cele prelozene do slovenciny
profesional
22.02.11,15:14
1. Ak bude z niektorej krajiny v ramci EU tak to mozne je ale musia byt splnene tieto podmnienky:

A. Projekt musel vypracovat autorizovany projektant alebo architekt, pricom jeho licencia musi byt co do podmienok rovnocenna s nasou.

B. Projekt musi zodpovedat Slovenskym Technickym Normam
Dovolim si upozornit ze SR ma v EU co sa tyka stavebnictva jedny z najprisnejsich noriem.

C. Osvedcenie o odbornosti projektanta ako aj cely projekt musi byt uradne prelozeny do Slovenskeho jazyka.
yyakuzaa
24.02.11,08:03
dakujem za info, este jedna vec, kto konkretne by mi mal tu dokumentaciu prelozit do slovenskeho jazyka? Dajme tomu ze som si vybral projekt z Ciech. Urobia mi to priamo v tej firme, alebo si musim najat slovenskeho projektanta, ktory sa toho podujme? Kolko by to mohlo asi podla vasho nazoru stat?