Marcela91
31.10.07,14:59
[strach zo smrti,z toho ...co bude potom. Budeme vôbec existovať? Možno na jednej strane nás to zaujma...ved je to jedno z najvačších tajomstiev. A na druhej strane máme z toho strach. Možno keby sme s istotou vedeli čo bude....???...To je možno to tajomstvo. ....Má niekto serioznu odpoveď???[/quote]

Co tak verit tomu, ze zijeme vecnym zivotom, lenze teraz je nasa dusa v hmote a v hmotnom svete. Po smrti stratime len telo a potom si znova mozeme vybrat, kym a cim sa narodime, lenze po pocati uz o byvalom zivote nevieme, len ked dusa opusti telo sa rozpamatame.
Takze si myslim, ze smrti sa netreba bat. Aj ked odchod blizkeho je bolestny, lebo zrazu sa clovek citi nejako prazdno....
Aj ja mam strach, ale neviem z coho, dufam len, ze to zase niekedy bude ako predtym.:)
Marcela91
31.10.07,14:02
Možno keby sme s istotou vedeli čo bude....???...To je možno to tajomstvo. ....Má niekto serioznu odpoveď???

Serióznu odpoveď nemá nikto, jedine tí, ktorí sú už na druhej strane a od tých sa to už nedozvieme. :o[/quote]


co tak skusit navrat do minulych zivotov??
Eulalia
31.10.07,18:36
Serióznu odpoveď nemá nikto, jedine tí, ktorí sú už na druhej strane a od tých sa to už nedozvieme. :o


co tak skusit navrat do minulych zivotov??[/QUOTE]

A čo ak tie spomienky z minulých životov sú len zdedené genetické informácie? Čítala som zaujímavé knihy od americkej psychologičky Edith Fiore Nejsme tady poprvé a Tajemství zbloudilých duší. Opisuje v nich skúsenosti zo sedení so svojimi klientami. Z tých kníh sa zdá, že reinkarnácia je samozrejmosťou. Záleží asi na každom z nás, čomu bude veriť. A každý bude veriť tomu, čo mu viac vyhovuje, k čomu ho viac ťahá jeho výchova, vnútorné presvedčenie. Ale myslím, že mnohé aj psychické aj zdravotné problémy sú dedičstvom, zakódovaným v génoch, ktoré sme dostali od našich predkov.
drozdi
31.10.07,19:54
Ano, zda sa že mnohé psychické a iné poruchy su zakodované genticky. Ale na druhej strane, ak existuju reinkarnacie, hovorí sa ze sa znovu vraciame k tým ludom s ktorými sme boli spojení v minulých životoch.Ktorí nam boli najbližší, ktorým sme ublížili, ktorým sme pomohli.....Nakoniec, možno že si chodíme zapálit sviečky na vlastné hroby....Bože to je nápad..Hmmm
Eulalia
01.11.07,04:45
Ano, zda sa že mnohé psychické a iné poruchy su zakodované genticky. Ale na druhej strane, ak existuju reinkarnacie, hovorí sa ze sa znovu vraciame k tým ludom s ktorými sme boli spojení v minulých životoch.Ktorí nam boli najbližší, ktorým sme ublížili, ktorým sme pomohli.....Nakoniec, možno že si chodíme zapálit sviečky na vlastné hroby....Bože to je nápad..Hmmm

Veľmi zaujímavý nápad. Čo keby sme práve pri tých sviečkach skúsili odpustiť všetkým, čo nám kedy ublížili? Možno by sa nám žilo ľahšie.
Nika
01.11.07,07:54
Veľmi zaujímavý nápad. Čo keby sme práve pri tých sviečkach skúsili odpustiť všetkým, čo nám kedy ublížili? Možno by sa nám žilo ľahšie.

...áno... a požiadali o odpustenie tých, ktorým sme ublížili....
Lucka5
01.11.07,09:16
Lucka 5, ty sama najlepšie vieš, či to dokážeš sama, alebo potrebuješ pomôcť. Ak Ti je lepšie vyrozprávať sa, skoč k nejakému psychológovi a on najlepšie vie zhodnotiť, čo treba robiť. Možno Ti postačí jedno sedenie a možno budeš musieť ísť viackrát. Čo na to Tvoja mamina? :)


Mamka mi hovori,ze pockame nejaky cas,ci mi to neprejde a,ak nie,tak zajdeme k lekarovi...Pred pol rokom som zacala brat antikoncepciu,hormon.tabletky a vcera som sa docitala ohladom stitnej zlazy,ze ak telo dostava privela estrogenu,tak potom ta stitna zlaza prestane vyrabat nejaky svoj hormon,ci co...Lenze tabeltky som uz vysadila,tento mesiac ich neberiem a nepreslo mi to,tak neviem,ci to moze byt spojene s tym...
drozdi
01.11.07,12:14
Ano...odpustiť druhým, odpustiť sebe...ano
Lucka, ak Ti to nebude prechádzať, treba ísť k lekárovi. Ale zase to neodkladaj, čím skôr tým lepšie. Lieky vedia pomocť. A zase, nespoliehaj sa len na lieky. Skus zaroven tie dychove cvičenia a tak...
Maňaska
01.11.07,14:28
Lucka5, si taká mlaďučká a počínaš si tak múdro... Povedala si o svojom probléme na porade a mohla si si prečítať rôzne názory a odporúčania.
Vôbec nepochybujem o tom, že o nejaký čas budeš presne vedieť, či treba s tým zájsť k lekárovi, alebo budú stačiť rozhovory s mamou, alebo priateľkami.
Uvedom si však, že si v krásnom veku, kde strach zo smrti - v takej miere, ako to popisuješ - nemá čo robiť!!
Zo srdca ti prajem, aby si bola šťastná.
Zita5
01.11.07,15:00
Lucka 5, ty sama najlepšie vieš, či to dokážeš sama, alebo potrebuješ pomôcť. Ak Ti je lepšie vyrozprávať sa, skoč k nejakému psychológovi a on najlepšie vie zhodnotiť, čo treba robiť. Možno Ti postačí jedno sedenie a možno budeš musieť ísť viackrát. Čo na to Tvoja mamina? :)


Mamka mi hovori,ze pockame nejaky cas,ci mi to neprejde a,ak nie,tak zajdeme k lekarovi...Pred pol rokom som zacala brat antikoncepciu,hormon.tabletky a vcera som sa docitala ohladom stitnej zlazy,ze ak telo dostava privela estrogenu,tak potom ta stitna zlaza prestane vyrabat nejaky svoj hormon,ci co...Lenze tabeltky som uz vysadila,tento mesiac ich neberiem a nepreslo mi to,tak neviem,ci to moze byt spojene s tym...

Lucka5 aj ja sa pripájam k tým čo radia navštíviť doktora, isto pôjde s Tebou aj mamina a netreba čakať .Pokiaľ to mamina neprežije neuverí .Aj moja mi nechcela veriť .Bude vhodné sa s tým zaoberať hneď zo začiatku .
Tiež viem o čom hovorím , zvyčajne to bývajú dlhodobé problémy , ale na druhej strane ,veľmi záleží od človeka ako si s tým poradí a netreba sa dať blbému strachu , netreba dovoliť aby si s Tebou robil čo chce- sú to iba pocity . Jednoducho si povedz , že to nedovolíš a stále si to aj mysli .

Mne keĎ začali tieto problémy som sa možno za to hambila , po čase som si uvedomila , koľko len veľa ľudí , čo bežne denne stretávam trpí PP .Začína to byť chorobou ľudstva a začula som v jednej besede v TV , že takýchto prípadov bude pribúdať čím ďalej tým viac .

Držím Ti palčeky a drž sa :);)Mamina nech načúva čo jej hovoríš .
Psycholog
02.11.07,03:24
Reaguji na otázku, zda jít k doktorovi, co mám dělat?
Auto z poloviny minulého století bylo jednoduché a případnou poruchu na něm, jsem jako mladý chlap dokázal opravit pomocí kladiva, šroubováku a pár klíčů. Tenkrát mi každý, kdo jel okolo mohl poradit co s karburátorem, či převodovkou. Bylo to jednoduché a funkční. Dnešní auto je plné elektroniky, řídí jej počítač a při poruše nikdo nezaváhá a zaveze jej do odborného servisu. Nejde na něj s kladivem! Ani servisman neví hned, kde je porucha, připojí testovací zařízení a po vyhodnocení auto seřídí nebo opraví. My jsme rádi, že jsme s ním nejezdili dál a neriskovali zničení „drahého“ vozu. Máme jej rádi. (Víc než sebe!?)
Dnešní člověk je obklopený nejnovější technikou, krvavými informacemi z televizních novin. Je pod tlakem a stresem v zaměstnání i doma. Pod vlivem reklamy konzumuje nezdravé potraviny. Je obklopen elektronickým i jiným smogem a myslí si, že na své problémy a poruchy ve svém počítači – mozku může jít s kladivem a pár klíči. Pár rad z okolí nám musí jen potvrdit, že již nežijeme v polovině minulého století, ale v 21.století, rozumný člověk neváhá a svěří se (tak jak auto) do péče odborníka. Ten dokáže odstranit závady. Čím dříve, tím lépe. I vy jezdíte na prázdné pneumatice? Ne? A proč jdete k zubaři, když vás bolí zub? Necháte si zasádrovat zlomenou nohu? Ano? A duši? Je všeobecně známo, že 98% fyzických onemocnění má původ ve zlém psychickém stavu. Ani tu nohu si nezlomíte, pokud jste pohodě! (Nepočítám-li uklouznutí na banánové slupce.) Jsme jako lidé horší než ta „drahá“ auta? Máme se rádi? Máme rádi své nejbližší? Tak nečekejte, že někdo s vámi má něco udělat, to musíte udělat vy sami. Bez vás a vaší osobní pomoci se jen se servismanem míjíte a odstranění problému se neřeší. Proč za mnou jezdí lidé z celé Evropy a zdejší lidé jen řešení svých problémů stále odsouvají? Tak zahoďte kladivo a konzervativní myšlení Rakouska-Uherska a probuďte se! Máte se rádi a víte proč žijete? Petr
AIMA
02.11.07,15:32
Ahojte panikári,

bola som v stredu drduhý krát u kineziologičky a chcela by som sa s Vami poradiť. Odchádzala som od nej s veľmi zlým pocitom a doteraz som v totálnej depke, zasa som si nasadila seroxat, asi po troch týždňoch. Mala som pocit, akoby niečo nedokončila, akoby mi rozvŕtala staré rany a nechala tak.
Naposledy sa dostala postupne k odblokovaniu od súčasnosti až do veku môjhe detstva, teda vlastne skoro po narodenie.
Teraz sa pristavila v mojich ôsmich rokoch, kedy od nás odišiel môj otec, zahlásila, že pravá polovica môjho ja je prázdna, mám pohľadať svojho otca, ak ešte žije a bolo po sedení. Som totálne rozbitá, nechce sa mi žiť...
Keď som dnes prišla predpísať si seroxat, tak zastupujúca lekárka zahlásila, či nikoho nemám a to ma dorazilo. Máte niekto skúsenosti s kineziológiou?
drozdi
02.11.07,15:35
Ano...
drozdi
02.11.07,15:46
To Ano bolo vseobecne , ako odpoved ze suhlasim ..ale AIMA ma predbehla. AIMA pamataj, ze nikdy nie si sama, už len tu a ze Ti niekto odpiše. Videla si film " SECRET" ? je to dokument o sile pozitívneho myslenia ale aj negatívneho myslenia. Jednoducho myslenia. Dostávame spät vsetko na co myslíme. Aj to co nechceme. Mne to dost pomohlo...aj ked sa niekedy hnevám, že stále neviem mysliet čisto a pozitívne. Stále nas to jednoducho stahuje dolu...Neboj sa sme vsetci s Tebou. Pod, pod pod..myslením hore, hore..Oki??,...Zatial..
drozdi
02.11.07,15:47
Ozaj, mam znamu kineziologičku. Je to moja kamoška. Ale v Martine. Zaleží odkiaľ si...pa
AIMA
02.11.07,15:59
Ozaj, mam znamu kineziologičku. Je to moja kamoška. Ale v Martine. Zaleží odkiaľ si...pa
presne u tej v Martine som bola, tento druhý krát som tam išla naozaj dosť rozbitá, preto mi to možno nepomohlo, práve naopak, akoby sa mi niekto ostrým nožom vŕtal v starých ranách. Ten prvý krát, som od nej išla uvoľnená, ale tiež som musela časom nasadiť opäť seroxat.
Aké máš skúsenosti ty, drozdi?
Eulalia
02.11.07,16:18
presne u tej v Martine som bola, tento druhý krát som tam išla naozaj dosť rozbitá, preto mi to možno nepomohlo, práve naopak, akoby sa mi niekto ostrým nožom vŕtal v starých ranách. Ten prvý krát, som od nej išla uvoľnená, ale tiež som musela časom nasadiť opäť seroxat.
Aké máš skúsenosti ty, drozdi?

Aima, kineziológ by nemal pacienta pustiť zo sedenia, pokiaľ sa načatý problém neodblokuje, nevyrieši, nepreprogramuje. Ak Ti toto spravila, zavolaj jej a povedz jej, akú máš reakciu. A snaž sa hneď dohodnúť termín na nápravné sedenie. Ak Ti táto konkrétna kineziologička nesadla, hľadaj ďalej. Mne osobne kineziológia veľmi pomáha, ale tiež som hľadala, kým som natrafila na tú, s ktorou sme si sadli. Už som to tu niekde písala, že nestačí jednorázové odblokovanie. V podvedomí má každý z nás kopec blokov. Je to ako cibuľa - tiež musíš dať dolu niekoľko suchých šupiek, kým je pekná, biela. Moje skúsenosti sú také, že každé sedenie kineziologička končí svalovým testom, pri ktorom kontroluje, či je odblokovanie ukončené, či prebehlo v poriadku a či netreba ešte niečo doplniť. Až keď je test O.K., pustí ma domov.
AIMA
02.11.07,19:37
Eulalia, záverečný test prebehol, síce rýcho, ale kinez.sa tvárila že v pohode. Plánovanú hodinu sa mi venovala, o dvadsať minút mala ďalšie sedenie, chcela si kúpiť ešte niečo jesť, takže bola asi v časovom strese, mala sedenia až do večera.
Tiež ma zaráža že keď robila svalový test pred tým prvý krát, zastavila sa pri veku 28 a 8 a teraz pri 25 a 12 (prečo tam nevidela ten blok v 25 a 12 minule?). Asi som nedôverčivá po tejto skúsenosti, priateľ ktorý ma tam viezol, bol zhrozený,keď videl moju utrápenú tvár (neviem, ako by som zvládla cestu autom sama). Poobede som mala ísť do práce, no nevedela som poriadne osebe ešte na druhý deň.
Eulalia, skúšaš aj inú alternatívnu cenovo dostupnú medicínu (600,-/hod. sa mi zdá vzhľadom na výsledok dosť). Pozná niekto kineziológa v stredosl. kraji?
Eulalia
03.11.07,04:28
Eulalia, záverečný test prebehol, síce rýcho, ale kinez.sa tvárila že v pohode. Plánovanú hodinu sa mi venovala, o dvadsať minút mala ďalšie sedenie, chcela si kúpiť ešte niečo jesť, takže bola asi v časovom strese, mala sedenia až do večera.
Tiež ma zaráža že keď robila svalový test pred tým prvý krát, zastavila sa pri veku 28 a 8 a teraz pri 25 a 12 (prečo tam nevidela ten blok v 25 a 12 minule?). Asi som nedôverčivá po tejto skúsenosti, priateľ ktorý ma tam viezol, bol zhrozený,keď videl moju utrápenú tvár (neviem, ako by som zvládla cestu autom sama). Poobede som mala ísť do práce, no nevedela som poriadne osebe ešte na druhý deň.
Eulalia, skúšaš aj inú alternatívnu cenovo dostupnú medicínu (600,-/hod. sa mi zdá vzhľadom na výsledok dosť). Pozná niekto kineziológa v stredosl. kraji?

Aima, tie rôzne roky, sú práve "tými šupkami", ktoré musia ísť dolu. A Tvoje podvedomie určuje, ktoré sú prioritné. Čiže ono rozhodlo, teraz treba riešiť toto a teraz toto. A záleží aj na tom, ako sa definuje problém na začiatku sedenia. Čo sa týka tých peňazí - 600 korún za sedenie sa Ti možno zdá veľa, ale v BA sa berie aj 2 tisíc za sedenie. Skús si pozrieť stránku wwww.amicusmind.sk a zavolať tam, či Ti vedia poradiť niekoho z okolia. A hľadaj cez google. Zadaj si heslo kineziológia, stránky písané po slovensky a budeš prekvapená, koľko informácií zistíš.
Držím palce.
wayan
03.11.07,15:53
Ahoj Aima a vsetci,
Aima,ako dlho si mala stavy?myslim depky atd?nedalo sa to vydrzat bez seroxatu?uz to bol pokrok,ze si ho vysadila.mne je obcas este blbo,ale k seroxatu sa vratit nechcem,pokial to budem zvladat.som bez neho asi 2 tyzdne,po ruke mam vzdy xanax a lebo neurol pre pripad nudze,nechcela si to riesit takto?neviem,ci ja spravna volba vratit sa k lieku,co ti povedala lekarka ked si si ho bola predpisat?
AIMA
05.11.07,09:55
Ahoj Aima a vsetci,
Aima,ako dlho si mala stavy?myslim depky atd?nedalo sa to vydrzat bez seroxatu?uz to bol pokrok,ze si ho vysadila.mne je obcas este blbo,ale k seroxatu sa vratit nechcem,pokial to budem zvladat.som bez neho asi 2 tyzdne,po ruke mam vzdy xanax a lebo neurol pre pripad nudze,nechcela si to riesit takto?neviem,ci ja spravna volba vratit sa k lieku,co ti povedala lekarka ked si si ho bola predpisat?
Wayan depky som začala mať po tej terapii s kinez. Po vysadení seroxatu som mala stavy sebaľútosti, nervozity až hystérie, apatie a niekedy aj celkom pohody.
S tým neurolom alebo xanaxom som to riešila (tak mi poradila aj lekárka), no neviem, asi som to nezvládla, teraz je aj depresívne obdobie.... A mám aj milión ďalších výhovoriek, ako si to zjednodušiť s liekmi ...
Skúsim to so štvrťkou seroxatu? Neviem. Tie stavy boli také silné, že som sa bála, aby som nespadla tam, kde som bola pred piatimi rokmi.
Skúsim sa poradiť s kineziologičkou a uvidím.
Držím palce Wayan aj vy ostatní, držte sa!!!
Ešte jeden tip (ktorý mi poradila kineziologička): keďže je teraz málo slnka a svetla: 2 x denne po 5. minút svietiť svetlom medzi oči (pozerať do sviečky)
drozdi
06.11.07,19:05
Aima..cav. Poviem Ti pravdu, u kineziologičky som nebol, aj ked je to moja kamoška. Práve možno preto. Ale skus to s tým svetlom. Je to cvičenie z jogy. Zapál si sviečku a polož si ju pred seba asi do výšky srdca, na vzdialenosť ruky, myslím tým od lakťa. V klude sa posad a z láskou sa pozeraj do svetla, do tej strednej svetlej časti. Asi tak Dvadsať-tridsať sekund. Snaž sa nežmukať. Potom zavri oči a pozoruj to svetlo vo svojom vnútri. Len ho pozoruj. Pozoruj co vidíš. Ak nevidíš nič, tak to tiež pozoruj, ak budeš vidieť odraz toho svetla, tiež ho len pozoruj. Nehodnoť ho len ho pozoruj. Asi minutu až dve. Toto zopakuj este 2x. Rob to každý večer, ale každý večer. Potom si lahni spať, nečítaj ziadne deprimujuce knihy, ani clánky ani televízor. Prečítaj si niečo pozitívne. Na druhý den, ked sa zobudíš, kned po zobudení si jemne zacvič dake naťahovacie cvičenia, môžeš rovno v posteli....Vyskúšaj to....Čav
wayan
08.11.07,18:38
Ahojte,
chcem sa spytat vsetkych s PP a UP ako sa citite posledne dni...myslim tam tak 3-4 dni.mne nie je najlepsie,toci sa mi hlava,mam cudne pocity,nie je to extrem,ale nie som v pohode.ludia okolo mna,zdravi,ma utesuju,ze aj im je zle a ze je to len zo zmien pocasia,nemusim sa ani pytat a ludia sa ozaj stazuju posledne dni na tocaky,bolesti hlavy,slabost.
asi tusite,co mi viri hlavou...hm...snad to nie je to...ci som nebodaj naivna?radsej byt,nez panikarit.no vidim to aj na vyraze tvare,mam tmave kruhy a pohlad ustvanej srnky.
Eulalia
08.11.07,18:43
Ahojte,
chcem sa spytat vsetkych s PP a UP ako sa citite posledne dni...myslim tam tak 3-4 dni.mne nie je najlepsie,toci sa mi hlava,mam cudne pocity,nie je to extrem,ale nie som v pohode.ludia okolo mna,zdravi,ma utesuju,ze aj im je zle a ze je to len zo zmien pocasia,nemusim sa ani pytat a ludia sa ozaj stazuju posledne dni na tocaky,bolesti hlavy,slabost.
asi tusite,co mi viri hlavou...hm...snad to nie je to...ci som nebodaj naivna?radsej byt,nez panikarit.no vidim to aj na vyraze tvare,mam tmave kruhy a pohlad ustvanej srnky.
Janka, môže to byť nedostatok slnka. Slnečné svetlo pôsobí na ľudský organizmus aj chemicky, neviem to síce vysvetliť, ale raz mi psychiater vysvetľoval, že pre ľudí trpiacich ťažkou depresiou, sa používa terapia svetlom. Práve počas zimných mesiacov, kedy je slnka najmenej, sa výrazne zvyšuje počet depresií a zhoršuje sa stav. Takže ten nápad so svetlom a tá meditácia so sviečkou od drozdiho sa mi veľmi pozdáva.
Keď budeš mať po večeroch chvíľu pre seba, skús si spraviť relaxáciu so sviečkami a meditáciou. Alebo si k tým sviečkam pusti hudbu, ktorú máš rada.
wayan
08.11.07,18:45
vdaka, ze si tam,ze mi aspon niekto hned odpovedal,dnes ma totiz napadalo kadeco.....no idem si posvietit do tej mojej hlavicky a tusim to skusim robit kazdy vecer aspon po nejaku dobu...staci aj baterkou?
Eulalia
08.11.07,18:50
vdaka, ze si tam,ze mi aspon niekto hned odpovedal,dnes ma totiz napadalo kadeco.....no idem si posvietit do tej mojej hlavicky a tusim to skusim robit kazdy vecer aspon po nejaku dobu...staci aj baterkou?

Vieš čo je dobré? Máš doma nejakú stolnú lampu, ktorá sa dá ohýbať rôznymi smermi? Ideálna je na to stará, klasická kancelárska lampa. Zapnúť a žiarovku nasmerovať na oblasť v strede čela, kde by sa malo nachádzať tzv. tretie oko. A zopár minút, so zavretými očami si nechaj tou lampou "osvietiť" a zohriať to miestečko. Trvanie svietenia si musíš vysledovať - jednoducho, čo Ti robí dobre. A podľa možnosť v pohodlnej, uvoľnenej polohe.
Držím palce. A neboj, slnko bude aj zajtra, aj keď ho nebudeme vidieť.
antonio29
08.11.07,20:46
Ja by som chcel len jednu poznamku: Suhlasim s Vami: po mojich sedeniach sa moja dovera k odbornosti psychiatrov a psychologov ak nie rozpadla, tak uplne otriasla.
Eulalia
09.11.07,03:49
Ja by som chcel len jednu poznamku: Suhlasim s Vami: po mojich sedeniach sa moja dovera k odbornosti psychiatrov a psychologov ak nie rozpadla, tak uplne otriasla.

Tieto skúsenosti máme viacerí, asi preto sa nás v tejto téme toľko stretáva.
Nedá sa nič robiť, lekára potrebuješ, už len kvôli liekom. A hľadanie príčin a ich odstraňovanie musíme zvládnuť sami. Ak sa Ti nepodarilo nájsť lekára, ku ktorému by si mal dôveru, hľadaj ďalej. A prečítaj si celú tému, aj keď je toho veľa a možno Ti niečo z toho pomôže.
Marcela91
09.11.07,06:17
Wayan,
minuly tyzden mi bolo fantasticky,
plna zivota, spokojna,
ale tento tyzden to tiez nestoji za vela, neviem ci mi uskodilo...
drozdi
09.11.07,08:12
Zdravim Vás ....ked som tu chcem Vás vsetkých pozdravit. Čítam príspevky. Jasné depky v tomto počasí tlacia na kazdého. Ale aj ked je pod mrakom slnko svieti stále. Na nás všetkých. ...Prosím Vás to s tou sviečkou nie je moj nápad. Je to technika z jogy stará už dávno a volá sa traták. Je jasné ze svetlo vsetých a vsetko povznáša. Každý živý tvor je na svetle závislý. Aj príroda už ráno čaká na slnko a svetlo. Teda tá technika so svetlom sviečky naozaj pomáha. Ak niekto z Vás má záujem možem Vám oskenovať z knihy celú stránku o tejto technike a poslať na mail. ...Ďalej co mám tiež overené je naozaj dobré to ranné cvičenie s ponaťahovaním celého tela. Po nočnom spánku su casto zablokované stavce a okolie chrbtice stuhnuté. Často tieto bloky tlačia na nervy ktoré vychádzajú z chrbtice a tým môžu sposobit rozne poruchy, napriklad zvýšený rytmus a bušenie srdca, pocit nervozity v žaludku a podobne až po pocit strachu. Preto pri tom tom jednoduchom a lahkom cvičení sa chrbtica uvolní a zaroven prekrví. ....Takže v rýchlosti zatiaľ.....A prosím Vás nesviete si do očí baterkou ani žiadnym iným svetlom, ani sa nedívajte priamo do slnka. je to velmi nebezpečné pre oči. Zničíte si ich. Ak tak pohlad do sviečky tak na vzdialenosť 1m. alebo ruky/ od pleca po prsty/ A pozitývne myslenie, dobrá strava, hlavne čerstvo uvarená, nič staré, neprejadať sa, dobrý spánok....pekný život ...Pa
tahity
09.11.07,11:13
Zdravim Vás ....ked som tu chcem Vás vsetkých pozdravit. Čítam príspevky. Jasné depky v tomto počasí tlacia na kazdého. Ale aj ked je pod mrakom slnko svieti stále. Na nás všetkých. ...Prosím Vás to s tou sviečkou nie je moj nápad. Je to technika z jogy stará už dávno a volá sa traták. Je jasné ze svetlo vsetých a vsetko povznáša. Každý živý tvor je na svetle závislý. Aj príroda už ráno čaká na slnko a svetlo. Teda tá technika so svetlom sviečky naozaj pomáha. Ak niekto z Vás má záujem možem Vám oskenovať z knihy celú stránku o tejto technike a poslať na mail. ...Ďalej co mám tiež overené je naozaj dobré to ranné cvičenie s ponaťahovaním celého tela. Po nočnom spánku su casto zablokované stavce a okolie chrbtice stuhnuté. Často tieto bloky tlačia na nervy ktoré vychádzajú z chrbtice a tým môžu sposobit rozne poruchy, napriklad zvýšený rytmus a bušenie srdca, pocit nervozity v žaludku a podobne až po pocit strachu. Preto pri tom tom jednoduchom a lahkom cvičení sa chrbtica uvolní a zaroven prekrví. ....Takže v rýchlosti zatiaľ.....A prosím Vás nesviete si do očí baterkou ani žiadnym iným svetlom, ani sa nedívajte priamo do slnka. je to velmi nebezpečné pre oči. Zničíte si ich. Ak tak pohlad do sviečky tak na vzdialenosť 1m. alebo ruky/ od pleca po prsty/ A pozitývne myslenie, dobrá strava, hlavne čerstvo uvarená, nič staré, neprejadať sa, dobrý spánok....pekný život ...Pa

DROZDI - ĎAKUJEM za rady, ja osobne si to veľmi vážim a rada budem skúšať aj toto, ďakujem že na nás myslíte, aj Psychológovi aj ostatným je Vás viac, píšem narýchlo nepamatám si mená:mee:
tahity
09.11.07,11:23
Ahojte,
chcem sa spytat vsetkych s PP a UP ako sa citite posledne dni...myslim tam tak 3-4 dni.mne nie je najlepsie,toci sa mi hlava,mam cudne pocity,nie je to extrem,ale nie som v pohode.ludia okolo mna,zdravi,ma utesuju,ze aj im je zle a ze je to len zo zmien pocasia,nemusim sa ani pytat a ludia sa ozaj stazuju posledne dni na tocaky,bolesti hlavy,slabost.
asi tusite,co mi viri hlavou...hm...snad to nie je to...ci som nebodaj naivna?radsej byt,nez panikarit.no vidim to aj na vyraze tvare,mam tmave kruhy a pohlad ustvanej srnky.

AHoj wayan, neviem prečo, ale aj mne sa to deje, od nedele 4.11. je mi podobne s tým, že nemôžem ani spať. Zaspávam ráno okolo druhej a v robote sa nemôžem sústrediť. Som taký chodiaci strašiak :confused:, ešte mi včera našli cystu na vaječníku, tak to mi tiež pridalo. Všetkých Vás pozdravujem a nedajme sa ;). Ako vraví Evička slniečko svieti aj ked ho nevidíme :)
Eulalia
09.11.07,15:51
AHoj wayan, neviem prečo, ale aj mne sa to deje, od nedele 4.11. je mi podobne s tým, že nemôžem ani spať. Zaspávam ráno okolo druhej a v robote sa nemôžem sústrediť. Som taký chodiaci strašiak :confused:, ešte mi včera našli cystu na vaječníku, tak to mi tiež pridalo. Všetkých Vás pozdravujem a nedajme sa ;). Ako vraví Evička slniečko svieti aj ked ho nevidíme :)

No keď sa nám skováva za mraky, musíme si ho privolať do duše sami, nedá sa nič robiť. Niekedy stačí taká maličkosť - keď sa na nás niekto úprimne usmeje. Vtedy tiež svieti slniečko, ale slniečko dobrej duše. A to tiež pomáha a možno niekedy aj viac, ako to na oblohe.
Želám Vám veľa slniečka v duši.
alex76
30.11.07,12:09
Ahojte,uz 3tyzden mam priznaky panickej poruchy,aspon myslim.Zacalo mi to tak,ze som sa bala smrti,bala som sa,co bude nasledovat po nej alebo,ze moja babka zomrie a tak.Prvy tyzden som to ani nevnimala,no potom v piatok na mna prisli horzne pocity uzkosti,velmi som sa bala,triasla...no,po vikende mi bolo uz lepsie a odvtedy,uz nemam take silne navaly,ani pocity na odpadnutie,ani nic podobne..Len mam proste v sebe strach,hlavne,ked som sama.Ked na to nemyslim,je to ok,ale automaticky,ked sa zobudim,hned mi pridu myslienky na to...Neviem,ci si to len nenamyslam...Mam 17rokov...Prosim o radu,dakujem
Ahoj Lucka.
ed čítam to čo si tu napísala premýšľam nad sebou pretože si mi pripomenula moje začiatky rozvoja panickej poruchy.
Presne také a podobné myšlienky som mal aj ja asi v 15r. a tým že som to zanedbal sa u mňa postupne rozvinul taký strach že som sa bál výsť z domu a ak som šiel von tak nie daleko.Ked som musel ísť dalej musel som ísť s niekym blýzkim komu som dôveroval.Rodičia to nechápali a v tej dobe sa o tom veľa nevedelo no teraz je to na šťastie inak.
Ziaľ vypestoval som si za tie roky kvalitný strach z toho že mi pride zle ak budem niekde dalej sám.Myšlienkam sa nedá ujsť no daju sa usmerniť.Teraz mám 31r a začal som chodiť k psychietričke ktorá robí aj terapie.Tiež beriem liek na tu paniku.
Ak ti môžem poradiť neodkladaj to a čo najskôr navštív nejakého psychologa.Myslím že ti určite pomôže.Pokiaľ to podchytíš už teraz dostaneš sa z toho veľmi ríchlo.
Určite.
Nenechaj aby ťa tak ovládol strach ako mňa strašne to obmedzuje život.
Tak sa maj.:)
alex76
30.11.07,12:15
Ahojte všetci.
Nieje tu náhodou niekto z Košic.Ak ano dajte vedieť.Myslím že by bolo dobré sa osobne stretnúť a porozprávať-vymeniť si informácie o svojich problémoch a zážitkoch.Dík
wayan
30.11.07,12:23
ahoj Alex, ja som z Presova, ale manzel je z Kosic a chodim tam k jeho rodine a na firmu ( robim totiz este popri praci ).vieme sa stretnut,posli t.c na ss.Jana
Marcela91
03.12.07,13:16
Ahojte,
chcem sa spytat vsetkych s PP a UP ako sa citite posledne dni...myslim tam tak 3-4 dni.mne nie je najlepsie,toci sa mi hlava,mam cudne pocity,nie je to extrem,ale nie som v pohode.ludia okolo mna,zdravi,ma utesuju,ze aj im je zle a ze je to len zo zmien pocasia,nemusim sa ani pytat a ludia sa ozaj stazuju posledne dni na tocaky,bolesti hlavy,slabost.
asi tusite,co mi viri hlavou...hm...snad to nie je to...ci som nebodaj naivna?radsej byt,nez panikarit.no vidim to aj na vyraze tvare,mam tmave kruhy a pohlad ustvanej srnky.


Ahojte vsetci, Wayan, citim sa takto uz druhy tyzden + strasne bolesti hlavy a tie tocky, uz mi davno takto nebolo, ako sa citite ludia pri tychto poveternostnych vykyvoch?
Eulalia
03.12.07,15:49
Ahojte vsetci, Wayan, citim sa takto uz druhy tyzden + strasne bolesti hlavy a tie tocky, uz mi davno takto nebolo, ako sa citite ludia pri tychto poveternostnych vykyvoch?
Keďže som stále pod liekami, nemám takéto problémy. Na mňa počasie ani veľmi neúčinkuje, jediné, čo neznášam, je zotmievanie sa pred takou poriadnou letnou búrkou, keď sa ani lístok na strome nepohne a príroda len čaká, kedy začnú padať hromy-blesky.
Jantana
05.12.07,08:11
Ahojte,

no ja mám pocity - točenie hlavy, závrate a zle od žalúdka tiež posledný týždeň a to dokonca pri liekoch. Je však pravda že mám kopu problémov a asi to horšie zvládam. Aj Vám sa stávalo že keď ste neboli v pohode a riešili nejaké problémy-tak aj pri liekoch Vám bývalo takto zle?
Marcela91
05.12.07,09:10
Ahojte,

no ja mám pocity - točenie hlavy, závrate a zle od žalúdka tiež posledný týždeň a to dokonca pri liekoch. Je však pravda že mám kopu problémov a asi to horšie zvládam. Aj Vám sa stávalo že keď ste neboli v pohode a riešili nejaké problémy-tak aj pri liekoch Vám bývalo takto zle?


Ahoj , stavalo sa to aj mne a niekedy az tak,
ze mi nepomohlo nic, len odist z prace ,
mala som hnacky z neuroz, zvysenu teplotu, najlepsie ist ten stav prespat,
niekedy aj 2-3 dni dovolenky a potom to odznelo.
Jantana
05.12.07,11:45
Marcelka ďakujem za odpoveď. Už som sa bála že mi možno tá dávka prestáva účinkovať a budem musieť zájsť za lekárom. Skúsim cez víkend odpočívať- snáď sa mi ten stav zlepší.
wayan
05.12.07,12:49
Ahojte,no aj mne sa to stavalo,hlavne ked sa nakopil stres,alebo ma nieco trapilo,alebo som v tej chvili nebola spokojna so zivotom.ak tam nie je uzkost,tak som to tiez riesila poriadnym oddychom a bolo lepsie,tiez odporucam masaze.som bez liekov asi dva mesiace,zatial to zvladam celkom fajn.drzim vsetkym palce.
Jantana
21.01.08,05:51
Ahojte, chcela by som sa s niekým poradiť kto má skúsenosti s vysadzovaním Cipralexu alebo iných antidepresív. Po 1/2 roku užívania som začala vysadzovať Cipralex 10mg. Brala som 1 tabletku denne a už tretí týždeň beriem 1/2 tabletky denne. Prvý týždeň bol v pohode ale teraz mám dosť úzkostné stavy, tlaky na hrudníku - horšie sa mi dýcha, bolesti krčnej chrbtice, trochu bolesti hlavy, mierne závrate. Aké máte skúsenosti vy - mali ste aj vy takéto stavy pri znížení dávky? Pominuli tieto stavy po nejakej dobe. Znamená to že sa mám opäť vrátiť k celej dávke, alebo pokračovať vo vysadzovaní ďalej. Ďakujem za odpovede.
danushka
22.01.08,19:44
Ahojte, chcela by som sa s niekým poradiť kto má skúsenosti s vysadzovaním Cipralexu alebo iných antidepresív. Po 1/2 roku užívania som začala vysadzovať Cipralex 10mg. Brala som 1 tabletku denne a už tretí týždeň beriem 1/2 tabletky denne. Prvý týždeň bol v pohode ale teraz mám dosť úzkostné stavy, tlaky na hrudníku - horšie sa mi dýcha, bolesti krčnej chrbtice, trochu bolesti hlavy, mierne závrate. Aké máte skúsenosti vy - mali ste aj vy takéto stavy pri znížení dávky? Pominuli tieto stavy po nejakej dobe. Znamená to že sa mám opäť vrátiť k celej dávke, alebo pokračovať vo vysadzovaní ďalej. Ďakujem za odpovede.
Jantana, to, že vysádzaš pomaly antidepresíva si pravdepodobne konzultovala aj so svojim lekárom. Možno moc premýšľaš nad tým, že si z liekov ubrala a práve toto je pôvodom týchto pocitov . Nemáš nejaké CD s autosugestívnymi cvičeniami za pomoci ktorého dokážeš uvoľniť telo fyzicky i duševne? Možno ani nebol dobrý čas na vysádzanie liekov...Z jari, keď sa prebúdza príroda zo zimného spánku sa dá už viac času tráviť vonku a tento zimný čas je sám o sebe dosť depresívny, vonku je pochmúrne počasie. Alebo by možno stačilo sa v čase vysádzania liekov viac stýkať s milými ľuďmi, ktorí ťa dobijú pozitívnou energiou.
Poviem za seba teraz, ak by som mala zlý pocit zo zníženia antidepresív a ten serotonín by som do tela nevedela dostať inak, než liekmi, tak by som s vysádzaním začala v období, ktoré je menej náročné na fyzický i duševný stav a v čase, keď sa dá viac ísť vonku na vzduch. Ale je to skutočne individuálna záležitosť. Držím ti palčeky:):):)
wayan
24.01.08,21:33
Jantana,
vlastna skusenost...a to som v tejto teme uplne doma....bolo:bolo mi zle,tocila sa mi hlava,tlak na hrudi,busilo mi srdce,vylievala som sa na porade.....neistota,zvysena frekvencia srdcovej cinnosti.....zatala som sa,povala som si:vysadzam lieky tak to ma byt.,je to uplne normalne...ako som tak zmyslala,snazila som sa prekonat abstaky,preslo to.,moja rada:je ti zle?odpoved:tak to ma byt,lebo som brala sproste lieky,ale bude lepsie bez nich...ver tomu...som pol roka bez...
JAJA11
25.01.08,05:15
Jantana,
vlastna skusenost...a to som v tejto teme uplne doma....bolo:bolo mi zle,tocila sa mi hlava,tlak na hrudi,busilo mi srdce,vylievala som sa na porade.....neistota,zvysena frekvencia srdcovej cinnosti.....zatala som sa,povala som si:vysadzam lieky tak to ma byt.,je to uplne normalne...ako som tak zmyslala,snazila som sa prekonat abstaky,preslo to.,moja rada:je ti zle?odpoved:tak to ma byt,lebo som brala sproste lieky,ale bude lepsie bez nich...ver tomu...som pol roka bez...

Polovica úspechu pri liečení akéhokoľvek pacienta je, že aj on verí, že bude lepšie. ;)
Psycholog
31.01.08,07:02
Tento problém je riešiteľný za pomoci preprátov TIANSHI. Som autorom receptúry riešiacej tento zdravotný problém.Ak máte záujem. kontakt je cez webovú stránku :******************
Bez odstranění skutečných příčin PP nám i ty nejlepší potravinové MLM doplňky pomohou dočasně nebo vůbec ne. Asi tak, jak léčíme bolesti zubů. Bez odborné pomoci "jen chvíli nebolí", ale kazí se dál. Petr
korela
31.01.08,08:09
Prosím Vás, môžem sa spýtať na skutočné príčiny PP? A ako sa odstraňujú? Ďakujem.
Psycholog
31.01.08,08:47
Prosím Vás, môžem sa spýtať na skutočné príčiny PP? A ako sa odstraňujú? Ďakujem.

Příčiny jsou u každého člověka jiné a je třeba je najít a odstranit. K léčení se běžně používají tři způsoby:
1. Farmakologická léčba - nejčastěji používanými jsou selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotonínu (SSRI). Ty působí ke zlepšení regulace serotonínu. Většina lidí se po dobu užívání léků cítí lépe. Není odstraněna příčina – spouštěč epizod panické poruchy. Pokud však je s panickou poruchou diagnostikována i deprese nebo jiná úzkostná porucha, pak k potlačení symptómů obou může dojít užíváním léků.
2. V psychoterapii vás poslouchá kvalifikovaný terapeut - psycholog, který může pomoci pohnout klienta směrem k pozitivní budoucnosti a spolu s ním vytvoří akční plán na vrácení kontroly nad jeho emocemi a životem. Při regresní psychoterapii se rozebírají události ve zpětném časovém postupu a klient si sám pod vedením psychoterapeuta najde řešení a odstraní tak prvotní spouštěče. Je to náročná technologie, ale časově ( čtyři pracovní dny) velmi zajímavá. I tato terapie má své omezení, protože se jedná o velmi stresující a náročný zážitek. Pokud má být účinná, musí být klient motivovaný a s potřebnou chutí a energií. Dále nesmí v poslední době užívat drogy a jiné psychofarmaka ovlivňující jeho mozek.

3. Kombinovaná léčba představuje efektivní způsob léčby panické poruchy, zejména u lidí s agorafóbií. Z vlastních zkušeností doporučuji po regresní psychoterapii brát i nadále léky předepsané lékařem (psychiatrem) tak dlouho, dokud on sám je nevysadí. V nejdelším období to bylo „až“ za 6 měsíců, (co to je proti několikaleté farmakologické léčbě bez odstranění stresorů a příčin).
Všechny typy depresivních onemocnění, včetně panické poruchy lze léčit, nejlépe kombinací psychofarmak a psychoterapie, tak se nebojte zajít za odborníkem. Lépe za odborníkem zajít, než na depresi bídně zajít! Rozhodnutí je „jen“ na vás. Petr
caesar2222
14.02.08,19:21
Ahojte vsetci, ani neviem ako zacat, mam toho tolko. Na zaciatok: mam PP takisto ako vy. Prisli uplne necakane a predtym som bol v uplnej pohodicke. A potom vsetko to co tu opisujete, mdloba, nevolnost, potenie ruk atd. K psychoterapeutovi som isiel asi po 4 mesiacoch vlastnej analyzy, ktore boli k nicomu. Je tomu uz 3 roky od prveho ataku. Dnes mam pocit, ze som uz v tejto oblasti odbornik. :)Bral som isty cas aj lieky, no dnes uz skoro dva roky neberiem. Neurol mam vsak stale pri sebe pre strycka prihodu.:) Podelim sa teda o moje skusenosti, ktore pomohli mne. Totiz to malo to priebeh. Najprv som si myslel, ze mam srdcove kolapsy, ze sa zblaznim ..... az kym som nezistil ze som v tomto v pohode a ze to je psychika o ktorej som nic nevedel. Nechapal som ani co je to nejaky stres. A pritom som bol pod nim neustale - mam diagnozu manazer. Az kym som nestretol lasku a trochu som zil aj inak nez v robote to prislo. Mal som pocit ze zivot ma zacat no on mi takto "skoncil". Chcel som si uzivat no neslo to. Strach vycestovat, byt sam, v aute (obzvlast ked som sam uviazol v zapche na dialnici HROZNE POCITY), v obchodnych domoch. Problemy so spanim atd. Prve co som si povedal, ze horsie to uz byt nemoze a musim ist bojovat....... a je jedno, hoci aj keby som mal bojovat 20 rokov. POstupne som absolvoval lieky so sedeniami u terapeuta (velky suhlas s Petrom psychologom). Nastalo male zlepsenie, ale nie uplne, stale na miestach kde som mal zachvaty som sa zacal potit, krutit sa mi hlava. Prvu tehlicku mojej velkej stavby som vsak uz polozil (lieky, lekár). Druhá cast stavby- zmena zivotneho stylu. Ziadne nove projekty, stacilo mi v robote to co mam. Dokonca mnohych stresovych aktivit som sa zacal zbavovat. Vela ludom sa to ale nepacilo a znasal som to zle. Boli radi ked mali blazna co za nich robi. Mnohi sa so mnou nebavia. Tretou tehlickou bolo (trvalo mi to asi najdlhsie) Kaslal som na to co si o mne mylsia ludia. Castejsie som hovoril ludom z prace NIE, NEVIEM ked ma o nieco ziadali, prestal som prenasat ich stres na seba, hovoril som si mam dost vlastneho. A verte, pomohlo mi to velmi. Nestal som sa odlud. Ale pomahame radime si navzajom len uzky okruh ludi a to mi staci. Piata tehlicka, ked niekam idem a nestiham, nie schvalne TAK PROSTE NESTIHAM A ČO ? Ked to ten druhy nepochopi, jeho problem. Siesta tehlicka: Velmi dolezite - prestal som pozerat spravy (uz je to vyse roka) ani ich nepocuvam v radiu, necitam noviny, nepozeram bulvar. Tak sprska krvavo, strach vyvolaqvajucich sprav.... Dakujem. Pustam si dobru hudbu, citam knihu atd. Co je ale podstatne: stavy mi uplne nepresli- len zistil som, ze spravnym vyvazovanim bezstrsovými cinnostami ich zvladam uplne inak ako pod stresom. Príklad: ak som bol v strese a isiel som do obchodneho domu (sám) bolo mi špatne, krútila sa hlava, pocit že odpadne. Keď som bol ale dlho bez stresu - isiel som do obchodu - trochu sa mi krutila hlava, potili ruky ale smejem sa z toho a viete co si hovorim z usmevom na perach "no co kamos uz si zasa tu ? Nevies bezomna zit co ? Tak pod ideme si nieco kupit" Zneje to hlupo, ale ja sa so svojim atakom rozpravam a potom mu poviem. "Bez tak ked budem pri doma pri svojej zene a detoch odides" Ale ma to samozrejme tu predohru, ze som dlho bez stresu, resp. ho mam malo, pretoze zas bez neho tiez nezijem. Siesta tehlicka: Sok, zneje to cudne, ale poznate to prekonate to a bojite sa ze to zas pride, velakrat som sa nastval a vtrhol do hypermarketu a vduchu krical NO POD, KDE SI. Nie vzdy, ale neikedy neprisiel, akoby sa zlakol, alebo ho nudilo ze mam bojovu naladu. Ved on ma rad len ked som slaby a bezmocny. Takto som isiel aj do zapchy schvalne. Vzdy ma to povzbudilo a potesilo, ze viem s tym bojovat. I ked nie vzdy. Ale moj uspech je ze to ide. Siedma tehlicka: Slnko- funguje to. Ked je slnecno a mam cas, proste si dam stolicku na dvor a slaham aj hodinku. Osma tehlicka: SPORT, sportujem aktívne od malicka dokonca sutazne. SPort je maly zarak, ktory vam vypoti stres, PP, ataky, vsetko, pomaha spat. Sutazny sport som uz prestal robit, lebo ten stresoval, tak som ho vylucil. Deviata tehlicka: Divak na stadione, idem na hokej futbal, proste sport kde sa da kricat. Ja neviem ale ked sa vykricim tak som proste strasne kludny niekolko dni. Zatial funguje. Desiata tehlicka: Boh, som hlboko veriaci a v case ked som trpel som moju bolest obetoval za inych. Vdacim Bohu za tuto bolest, pretoze viem ze pomaham tym inym. Zaklad krestanstva je v obete, Kristus trpel aby nam pomohol, Pater Pio mal celozivotnu bolest s ktorou zil do 80 rokov a mnohym zazrakom pomohol. Nezrovnavam sa s nimi,len proste ked tie svoje bolesti mam, obetujem ich Bohu aby mojou bolestou niekomu pomohol. Neskumam komu. Proste sa potom velmi dobre citim. On mi pomaha a ja mu to vraciam. Jan Pavol II ku koncu zivota trpel a ako sa raz vyjadril, bolo to jeho najstastnejsie obdobie, pretoze trpiaci su Bohu najmilsi a najviac ich vyslisi ked to obetuju pre druhych. Nalozi na nas len tolko kolko zvladneme. Ježiš nehovoril budete tu vez bolesti a stastni, povedal "vezmi svoj kriz a nasleduj ma". Tak ja si ho beriem kazdy den - aj svoju PP. Na jednej strane s nou bojujem a aj budem ale co je krasne vie mi aj k mnohemu posluzit a dnes neviem ci by som chcel byt uplne bez nej. Uz sa jej nebojim, a ona to vie a preto ma tak casto uz neotravuje :) I ked kvoli nej niektore veci neviem robit tak ako pred tym. No a co ? SOm tym horsi ? NIE.
korela
15.02.08,03:21
Ja by som sa chcela spýtať, či niekto s dg. PP videl film Ostrov Dr. Moreaua. Ide o myšlienku, je jedno kam sa film oficiálne zaraďuje. Film mohol byť i komédiou, nielen hororom. Nehodnotím ani jeho kvalitu.
Eulalia
15.02.08,17:00
Caesar2222, veľmi sa mi páči Tvoj spôsob boja s PP. Aj Tvoj príspevok. Pomohol mi niečo si ujasniť. Ďakujem.
caesar2222
16.02.08,12:17
Eulalia, som rád že som sa mohol podeliť a že to malo aj nejakú priaznivú odozvu. Rovnako mi pomohli články na tejto diskusii aj Tvoje. Čítal som všetky od začiatku asi 4 hodiny :) Keď som si čítal svoj príspevok zhrozil som sa koľko gramatických chýb :) Pravda je, že som to chcel rýchlo rýchlo. No a ty ako zvládaš ? Ak máš nejaké nové tehličky :) sem s nimi !
bogibaba
16.02.08,12:50
Aj ja trpím touto chorobou už 9 rokov,už som celú paleádu liekov vyskúšala ale som na tom takisto ako predtým. Už som bola 4x aj na psychiatrii na liečení a končilo to dôchodkom.
danushka
16.02.08,12:52
Eulalia, som rád že som sa mohol podeliť a že to malo aj nejakú priaznivú odozvu. Rovnako mi pomohli články na tejto diskusii aj Tvoje. Čítal som všetky od začiatku asi 4 hodiny :) Keď som si čítal svoj príspevok zhrozil som sa koľko gramatických chýb :) Pravda je, že som to chcel rýchlo rýchlo. No a ty ako zvládaš ? Ak máš nejaké nové tehličky :) sem s nimi !
Caesar2222, vôbec nie je dôležité, či nám tu občas prsty uletia a urobíme gramatickú chybičku. Dôležité je to, že sa nebojíme otvorene rozprávať o duševných chorobách ktoré nás trápia a sužujú a MY S NIMI NAPRIEK TOMU BOJUJEME. Vieš koľko ľudí trpí PP a rôznymi depresiami, ktoré nie sú až tak zreteľné ako napr. iné duševné poruchy osobnosti a nemá im kto povedať - to je to, tento Tvoj problém sa volá tak alebo tak a keď sa to už človek dozvie, tak má zábrany, lebo - čo keby ma videl niekto známy v čakárni psychiatra...Pri takýchto chorobách nás najviac ničia PREDSUDKY okolia, ale aj naše. Keď sa ľudia rozhodnú hovoriť o týchto diagnózach otvorene a verejne, majú prvú polovicu boja úspešne za sebou. Mńa z času na čas prepadávala depresia...boli to strašné stavy úzkosti, strach z budúcnosti a moje najbližšie okolie to nevedelo pochopiť:eek:, že ja taký pozitívne mysliaci človek sa nechá trápiť takou chorobou. Keď prišli totálne zúfalé dni, že som ráno nemala motiváciu vstať z postele, vypočuť svoje dietky a vadil mi aj ich smiech, doma neporiadok a zúfalý muž - to už bol stav vážny...A predsa sa to nedalo ovládať vlastnou vôľou, logickým presviedčaním. Keby som vtedy bola vedela, že už dávno bolo treba odísť k lekárovi, nemuselo to tak ďaleko zájsť. Chvalabohu, už som za tým. Ale vždy mám napamäti, že táto choroba sa môže prikradnúť kedykoľvek, bezdôvodne. A keď ju cítim ako sa zakráda, bránim sa jej zubami-nechtami, aby neničila nielen mňa, ale aj moju rodinu, prácu a priateľstvá.
Preto si myslím, že treba o tomto hovoriť NAHLAS a pomáhať tým, ktorí to naozaj potrebujú a hlavne ich podporiť a ukázať im, že je to dočasný stav, z ktorého je možné sa dostať. A ak je treba celý život užívať lieky, ktoré nás do týchto stavov nevrátia, tak nech ! Ten skvalitnený život za to stojí.
Monika C.
16.02.08,20:05
Pekný večer všetkým. Nedalo mi aby som sa nepripojila k tejto téme. Chcela by som Vás ešte upozorniť aj na iné veci ale nechcem Vás vyľakať. U mňa to začalo keď som 27 rokov, momentálne mám 40.Začala som mať tie isté problémy ako vy. Bolo mi zle na odpadnutie, točila sa mi hlava, búšenie srdca atd. Bohužiaľ až o polroka mi zistila, že mám rakovinu maternice a tie problémy práve začali s toutou chorobou. Sťažovala som všade ale lekári Vám zoberú krv a všetko je ok. Nie je to tak aj ked možno u každého je to ináč. Som po dvoch operáciách a ušla som hrobárovi z pod lopaty. Práve v tom období ma opustil manžel a ostala som sama so 6. ročným synom, ktorí dostal reumu a tiež bol po ťažkej operácií. Ked som išla na operáciu brala som diazepam a nie málo. Ešte dodám niekoľkokrát som cítila akoby som nedostala vzduch že pomaly sa udusím. Ked som čakala pred operačnou sálou bolo tam horúco a bez vzduchu nebolo mi dobre len som vedela že sú tam lekári tak som to prekonala a po operácií som si uvedomila, že ked tam som sa neudusila tak neudusím sa nikde. Po nemocnici nebola som schopná vyniesť ani smeti ani výjsť z bytu. Sama som išla za psychiatričkou, ktorá mi nasadila také lieky, že som prespala 3 dni. Užívala som lieky pomaly 2 roky bolo mi lepšie ale nie vždy. Ani lieky Vám nezaručia že budete v pohode. Postupne lieky som vysadila.Bolo mi dobre ale najviac mi pomohol dobrý priateľ neskôr môj druhý manžel.Môžem povedať že mu dakujem za veľa veľmi mi pomohol. Najhoršie je ked ste sami. Ked vedľa Vás niekto je cítite sa bezpečnejšie. Začala som znova na plno žiť, hlavne vzduch, prechádzky, slnko atd. Po siedmich rokov zažila som ďaľšie sklamanie manžel ochorel a po roku zomrel. Bol na kyslíku rok takže musela som vystúpiť z roboty a postarať sa o neho. Ten rok bol veľmi ťažky a pred štyrmi rokmi na rukách mi zomrel. Zase som ostala sama so synom. Vyčerpanie, finančné problémy a stres vyvolali odznova tieto stavy ale zároveň mi zistili osteoartrozu, ktorá má na svedomí niektoré príznaky ako točenie hlavy, bolesti po celom tele atd. Bohužial musím s tým žiť hlavne kvôli synovi ale opäť sa namňa usmialo slniečko a zase som našla priateľa, ktorý je taký istý dobrý ako predošlý manžel. Tie stresy zanechali následky. Tá prvá psychiatrička ma naučila tréningami správne dýchať čiže ked mi prichádza zle okamžite začnem pomaly dýchať a verte tomu ustupuje to. Najhoršie je ked som sama ale musím to vydržať nakoľko nie vždy pri Vás môže nieto byt. Sú dni ked celé dni som sama mám vlastnú s.r.o. - účtovníctvo robím doma a sem tam chodím do firiem. Ked mi je dobre tak strach nemám, len ked mi je zle a zistila som , že veľmi reagujem na počasie bohužial. Nakoľko po tej operácií mám aj vysoký tlak tak nie je mi vždy dobre. Ohľadom tých liekov : pomáhajú ale nie vždy, každy má svoje vedľajšie účinky. Som z Košíc keby niekto sa chcel stretnúť a porozprávať sa. Verte mi niekedy tieto stavy môžu vyvolať aj zdravotné problémy, ktoré lekári nedokážu zisťiť hňed. Najviac mi momentálne pomáha že mám s kým sa porozprávať myslím syna a priateľa, vedia že beriem neurol nie vždy len ked mi nie je dobre, lebo beriem dosť iných liekov. Jedna vec je istá bolo mi lepšie ked som nebrala žiadne lieky a nenechala som čas na rozmýšlanie, čiže chodila som na masáže,ktoré mi veľmi pomohli nakoľko mám chrbticu zničenú a v každom prípade do prírody na slnko ale nie sama. Verím boha a to tiež pomáha a veľmi. Len ešte jednu vec : čím viac som v strese tým je mi horšie, ten stres by som odporúčila každému vylúčiť aj ked ani u mňa to neide. Keby niekto chcel k môjmu príspevku niečo sa spýtať kľudne môžte nehambím sa zato že som chorá, nie som sama je nás veľa len niektorí ľudia to nechápu. Aj teraz robím daňové priznania ale nedalo mi aby som svoj názor alebo svoj osud tu nenapísala. Zdravím všetkých a pekný večer. Ešte jedna vec pozítívne myslieť aj ked to nie vždy ide. Za chyby sa ospravedľňujem ale píšem rýchlo a mám ukončenú maďarskú ekonomickú školu.Pekný večer.
Eulalia
16.02.08,22:11
Eulalia, som rád že som sa mohol podeliť a že to malo aj nejakú priaznivú odozvu. Rovnako mi pomohli články na tejto diskusii aj Tvoje. Čítal som všetky od začiatku asi 4 hodiny :) Keď som si čítal svoj príspevok zhrozil som sa koľko gramatických chýb :) Pravda je, že som to chcel rýchlo rýchlo. No a ty ako zvládaš ? Ak máš nejaké nové tehličky :) sem s nimi !

Neviem, či mám nové tehličky:), ale okrem viac-menej pravidelných kineziologických odblokovaní, som v novembri absolvovala prvú "dávku" regresnej terapie. A čuduj sa svete, prvé problémy, ktoré som počas sedenia musela riešiť, boli presne tie isté, ako pri kin. odblokovaní - úplne na začiatku. A aj keď mi hneď prišli na um ďalšie "staré rany", ktoré si musím doriešiť pri ďalšom sedení, sú to tie isté, ktoré som už riešila práve pri kineziologickom odblokovávaní. Najdôležitejší bol záver prvého regresného zostupu - že môžem v tom pokračovať, až keď ja sama niečo pochopím. Ako tak nad tým už pomaly tri mesiace rozmýšľam, stále viac som presvedčená, že tie problémy - či už staré alebo nové - sa mi podarí vyriešiť až vtedy, keď ja zmením svoj postoj k nim. Že sa nemôžem spoľahnúť na to, že vždy nájdem niekoho, kto mi pomôže porozpletať záludnosti geneticky zdedených informácií a mojich vlastných minulých stresujúcich zážitkov, ale že sa do toho jednoducho musím pustiť sama. Ja sama musím prehodnotiť svoj postoj k nim, ja sama sebe a svojim predkom musím dokázať odpustiť a oprostiť sa od pocitov viny a ja sama musím v sebe dokázať vykresať iskru nádeje. Je fajn, keď sa po odblokovaní cítim ľahšie, je fajn,že cítim, že som zo seba zhodila ďalšiu ťarchu minulosti, ale to, čo by mi mohlo pomôcť je, nespoliehať sa na pomoc zvonku, musím ju nájsť sama v sebe. Ešte neviem ako, ale dúfam, že sa mi v tej mojej kotrbe rozsvieti a že tú cestu nájdem. Takže preto bol Tvoj príspevok pre mňa tou mojou tehličkou - ukázal si mi, ako s tým bojuješ Ty sám a že sa to dá. Povedala by som, že Tvoje skúsenosti boli tou povestnou poslednou kvapkou, ktoré ma uistili, že moje pocity nie sú len výmyslom, že to je tá moja cesta. A že som ich už skúsila za tie roky hodne;).
Danushka tu píše o u nás zatiaľ nesprávnom postoji k návštevám u psychiatra. Nemôžem povedať, že by som Ameriku nejako žrala, mám pocit, že sú mimoriadne sebestrední a neuznávajú nič, čo nepochádza z ich veľkej zeme. Ale predsa len už prišli na to, že tak ako telo, treba liečiť aj dušu. A u nich nie je návšteva psychiatra nič dohonestujúce, naopak, pomaly sa tým začínajú pýšiť, akého má kto dobrého psychoterapeuta. Takže keď treba, bez problému si sadnem do čakárne aj pred ambulanciou psychiatra. Súhlasím s Tebou, že nemám pocit, žeby som bola preto horšia. Svoju robotu robím podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia a podľa reakcií okolia cítim, že nie zle. A keďže mám aj zopár dobrých priateľov, s ktorými mi je dobre, viem, že nie som zlý človek. A to je pre mňa podstatné.
Keď to zhrniem, tú zatiaľ poslednú tehličku si mi podal práve Ty, preto som sa Ti aj poďakovala. Niektoré tehličky z Tvojho návodu síce nemôžem použiť, každý sme iný, ale dodal si mi optimizmu a nádeje.
A ten optimizmus a nádej želám všetkým nám, bojovníkom s PP.:)

Ešte by som chcela napísať krátky odkaz pre MonikuC - podľa Tvojho životného príbehu by som povedala, že si silná osobnosť, jedna taká ťažká skúška stačí, aby sa človek položil. Obdivujem Ťa, že si to dokázala vydržať a veľmi, veľmi Ti držím palce, aby sa Ti žilo ľahšie a lepšie. Ja osobne som presvedčená, že tie telesné zdravotné problémy sú následkom a výsledkom duševných bolestí. Čoho sa bojíme, to, bohužiaľ, priťahujeme najviac. Tie dychové cvičenia som skúšala aj ja, sú super a veľmi často mi pomohli predísť záchvatu paniky, ktorá už-už na mňa niekde spoza roku číhala.
cloe
16.02.08,22:21
Monika C, si veľmi statočná žena. Máš môj veľký obdiv, koľko si toho dokázala zvládnuť. Je cítiť z tvojho príspevku, že berieš život so všetkým čo so sebou prináša. Že si svoje choroby zobrala ako súčasť svojho života a naučila si sa s nimi žiť a zároveň, že sa dokážeš tešiť zo všetkého pekného čo ti život dal. Prajem ti aby si mala stále dosť síl a nepodliehala stresu v tomto ťažkom daňovom období. Ak by to išlo bez liekov, bolo by to ešte lepšie. Drž sa!:)
bilinocka666
17.02.08,10:50
ahojky!!!! aj ja mam take problemi ako aj vi. Stale sa bojim ze zomriem aj ked som bola uz na vsetkych visetreniach. Je to strasne a nikomu to nezelam. Hoci kedy ma to chyti minule som skoro odpadla v skole a kazdy vecer s bojim ze zomriem a co bude potom. Nic mi nezabera. Stale ma tlaci pri srfdcii a na hrudi no des!! Vam co pomaha?
Monika C.
17.02.08,10:55
Ďakujem pekne Eulalia a cloe bohužiaľ nikdy nevieme čo život nám prinesie. Niekedy to zvládnuť je ťažšie a niekedy ľahšie. Ku tým liekom cloe beriem ich keď je mi zle ale to súvisí aj s mojími zdravotnými problémami ja si myslím že každému keď je zle ten strach tam určite je závisí to od toho ako to prekonáme.Nechcem brať lieky nakoľko už mi aj žalúdok trpí takže obmedzujem ich na minimum. Žijem s bolesťami aj ked niekedy je to veľmi ťažké. Ale mám syna pre ktorého vydržím všetko a ktorý mi tú lásku opätuje a to je hlavné no aj priateľ. Pekný deň všetkým.
caesar2222
17.02.08,11:30
Bilinocka, vitaj v klube. No co nam pomaha !? Je to velmi individualne, pozri si prispevky dozadu. Kazdemu nieco ine. Su tam nejake spolocne menovatele ako dychove cvicenia, psychoterapeut, lieky atd. Presný návod na to nie je, ale dá sa ísť krok po kroku vpred. Len sa treba pre to rozhodnúť. Teda že, tak a teraz idem bojovať a potom už len skúšam čo mi pomáha. Možno je dobré povedať si aj čo chcem dosiahnuť. To je tiež individuálne. Ja som si napríklad nedal cieľ, že za každú cenu sa musím zbaviť negatívnych myšlienok, pretože si mylsím, že patria k nášmu životu. Ako: Strach o budúcnosť, rôzne čierne predstavy. Má ich každý. DAjú sa odkloniť, rôznymi cvičeniami, koncentráciou na niečo iné, ale čo potom ? Vrátia sa. A je predsa nebudem neustále niečo robiť aby som na to nemylslel. Ja som si dal cieľ, aby mi tieto myšlienky neubližovali tak, že ma to brzdí v tom čo mám rád. Bol to ťažký boj, ale stálo a stojí to za to. Dnes ma myšlinky spred pár rokov už nedokážu len tak rozrušiť. A je to dosť spojené u mňa so stressom. Ak sa mu vyhýbam podstatne veci znášam lepšie, ako keď som zaťažený. Život ale nejde žiť úplne bez stressu, dá sa ale dosť eliminovať. Som rodený športovec a viem, že ak chcem niečo dosiahnuť, musím tvrdo trénovať. Tréning však nesmiem nenávidieť musím ho mať rád lebo ma k niečomu vedie. Keď začneš tvrdo trénovať po čase zistíš, že ti je horšie, máš svalovicu, telo je vyslabnuté a ty sa pýtaš, na čo je to dobré, keď mi to len ubližuje. V tomto bode to al e netreba vzdať a treba ďalej trénovať. Takmer zaručený výsledok je: že odrazu a ty nevieš ani prečo ani kedy sa to stalo zistíš že ti všetko ide tak ako chceš: máš kondíciu, zručnosť - jedným slovom máš natrénované. Ak z tréningu vypadneš, logicky sa stav zhorší. Ale, stačí ti už len málo, aby si sa zasa dostala do formy, pretože to najťažšie už máš za sebou. Tento pocit som zažíval a zažívam rok čo rok. A presne to isté je aj s psychikou, treba to natrénovať a nikdy neprestať. Vždy však bude nutný tréning na to aby bol človek vo forme, vieš ? Nikdy to nebude tak, že tak teraz budem brať chvíľu lieky a nejaké sedenia u terapeuta a potom to už bude v pohode celý čas. Ja Ti želám veľa sily do tohoto boja. Ono to nie zas také čierne. Je to celkom zaujímavé a dosť sa človek spozná. Ešte raz veľa sily :)
Monika C.
17.02.08,11:35
Ahojky najprv by som Ti radila zájsť k psychiatričke nebáť sa a nehanbiť sa zato. Na začiatok Ti pomôžu a lieky a potom postupne ich vysadíš.Viem, že ľahko sa radí ale prežila som to a viem , že oveľa lepšie keď lieky neberieš ale ten začiatok je najťažší a ten prekonáš len s liekmi. A nájsť dakoho s kým sa o tom môžeš porozprávať a kto je pochopí len ľudí je veľmi málo nakoľko nechápu tie naše problémy. Musíš sa naučiť nebáť sa smrti to je hlavné, ked budeš žiť v strachu práve že môžeš to vyvolať nakoľko srdci tým trpí. Ja sa tiež bojím, ked mi zomrel manžel na rukách pozerala zoči- voči smrti a tiež sa bál hlavne pred smrťou. Len, že nikdy nevieme kedy to príde a preto musíme žiť naplno kým sa to dá. Som veriaca a veľmi mi pomáha modlitba a že verím že existuje život po smrti. Ale aj tak sa bojím. Sme asi slabšie povahy ako niektorý iný. Mne strašne pomáha ked niekto stojí pri mne a pomáha mi. Dobre robia masáže, prechádzky slnko ale na žačiatok s doprovodom. To len v skratke. Ešte sa ozvem.Patri to pre bilinočku a caesara.
caesar2222
17.02.08,11:36
Monika, si perfektný príklad ako zvládať problémy a ukázať že to ide. A to máš určite ťažšie ako ja. Klobúk dolu. Si pre mňa veľmi povzbudzujúci príklad. Ďakujem.
Monika C.
17.02.08,11:44
Díki caesar aj u mňa to je niekedy ťažké ale bojovať s tým musíme ináč si zničíme život. Ešte jeden príklad ja som napr. bála sa chodiť kde bolo veľa ľudí obchody autobus atd. Na začiatok som zobrala lieky a išla som aj ked dakedy som musela vystúpiť z autobusu potom už to išlo bez liekov. Bohužial je to boj a s tým musíme bojovať práve že nesmieme sa tým veciam vyhýbať lebo už potom to bude ťažšie. Ale zase každý je iný a ináč to cíti čiže veľmi ťažko sa radí.
Baranová Gabriela
17.02.08,12:16
Pekný deň všetkým! Eulalia, klobúk dolu, čo všetko si prekonala a dokázala! Ja sa s tou chorobou morím, "len" rok, prišla som o zamestnanie, priateľov a v rodine to tiež nie je ľahké: plniť si každodenné povinnosti, kedy by si najradšej zaliezla do postele a dívala sa do štyroch stien. Aj mňa chytá depresia a často také zúfalstvo, že si vravím, že nech sa to už skončí! Teraz momentálne som na Cipralexe, a po mnohých liečbach, čo som skúsila, som tak trochu v "latentnom", a nemennom stave, kedy ma choroba celkom neprepadá, prejavuje sa len miernymi závratmi, neistotou vo voľnom teréne a problémami s očami, ktoré tiež nie sú príjemné. A hlavne: stále ten strach, že to príde zas, napriek všetkému,čo som už skúsila! Chcem Ťa Eulalia poprosiť o kontakt na regresného terapeuta, lebo ja verím v minulé životy a viem, že za istých okolností ovplyvňujú našu psychiku a chcem sa to zlé v sebe pokúsiť za jeho pomoci odstrániť. Ak ten kineziológ by mi snáď pomohol. Tieto príspevky som čítala od roku ich vzniku: 2005 a nechce sa mi veriť, že nás je toľko! Súhlasím s názorom niekoho, kto napísal, že by sme mali spojiť svoje sily a sústrediť sa do spoločnosti, kde si budeme navzájom pomáhať, vymieňať názory, liečebné metódy a kontakty. Čo vy na to? Lebo toto je "beh na dlhé trate", ako som pochopila. Všetkým zainteresovaným veľa duchovnej pomoci, trpezlivosti a síl praje Gabriela.
Eulalia
17.02.08,14:46
Gabika, máš pravdu, je to beh na dlhé trate. Ale caesar aj Monika tu ukázali, že sa s tým dá bojovať. Ja som mala šťastie, že sa mi podarilo udržať si robotu a dokonca si nájsť aj lepšiu a že mám stále priateľov, ktorí stoja pri mne. Takže ak máš pocit, že si sama, príď sem, tu sa z času- na čas stretávame a navzájom sa povzbudzujeme. Ostatné som Ti napísala v SS.

Bilinočka - podľa Tvojho príspevku sa mi zdá, že si veľmi mladá, odhadujem Tvoj vek na nejakých - násť. Máš možnosť sa o svojich problémoch porozprávať s rodičmi? Aký je ich názor? Alebo ak nie s rodičmi, máš pri sebe niekoho skúsenejšieho, kto by Ťa vedel pochopiť a podporiť? Ak som dobre uhádla vek, môžu v tom hrať určitú úlohu aj rozkolísané hormóny, ale každopádne si ešte mladá, aby si sa s takýmito problémami borila sama. Ak sa nepustíš do liečenia hneď, môže sa to časom zhoršiť. Preto by si mala, podľa môjho názoru, čo najskôr navštíviť lekára. Držím palce, aby si to zvládla.
Monika C.
17.02.08,14:47
Gabika mne sa to páči len sme roztrúsení po celom Slovensku. Určite by sa nám diskutovalo dobre vlastne všetci máme tie isté problémy a napísať vieme len v skratke . Neviem čo nato ostatní z mojej strany nevidím problém. Ja som z Košíc. Pekný dníček všetkým.
Eulalia
17.02.08,14:51
Gabika mne sa to páči len sme roztrúsení po celom Slovensku. Určite by sa nám diskutovalo dobre vlastne všetci máme tie isté problémy a napísať vieme len v skratke . Neviem čo nato ostatní z mojej strany nevidím problém. Ja som z Košíc. Pekný dníček všetkým.

Veď to je ten problém, že sme každý z iného kúta a aj keď je to Slovensko malé, na pravidelné stretká je to trochu problematické.
Baranová Gabriela
18.02.08,22:15
Vieš, ja si myslím,že toto fórum je tu aj práve na to, aby sme sa celkom nezbláznili, aby sme pomohli tým,čo ešte tak jasne nevidia,kadiaľ ísť. Viem si raz za tri mesiace predstaviť stretko niekde v strede republiky a neľutujem ani čas,ani prostriedky,ak by sa dal môj život skvalitniť aspoň trochu. Obdivujem Vás, ako ste to všetko dokázali a chcem sa to naučiť aj ja! Už ma nebaví,ako ma každý považuje za hypochondra a ani posedenia u psychiatričky,ktoré k ničomu nevedú.Dík za názory.Gabriela
Eulalia
19.02.08,02:49
Vieš, ja si myslím,že toto fórum je tu aj práve na to, aby sme sa celkom nezbláznili, aby sme pomohli tým,čo ešte tak jasne nevidia,kadiaľ ísť. Viem si raz za tri mesiace predstaviť stretko niekde v strede republiky a neľutujem ani čas,ani prostriedky,ak by sa dal môj život skvalitniť aspoň trochu. Obdivujem Vás, ako ste to všetko dokázali a chcem sa to naučiť aj ja! Už ma nebaví,ako ma každý považuje za hypochondra a ani posedenia u psychiatričky,ktoré k ničomu nevedú.Dík za názory.Gabriela
Gabika, máš pravdu, nie sme hypochondri - mimochodom, aj hypochondria je normálna choroba, to som tu už niekde písala. Ak Ti nepomáhajú sedenia u psychiatra, skús si dohovoriť psychoterapiu u nejakého klinického psychológa. Teraz sú už pomaly na každej poliklinike. Ale liekov by som sa zatiaľ nevzdávala, pokiaľ nemáš pocit, že vydržíš aj bez nich. Možno by sme takéto naše stretká mohli robiť v rámci kraja, kde má každý možnosť sa ľahšie dostať. Bola by to taká naša súkromná skupinová terapia:)
Marťinerko
21.02.08,14:04
Takze moje skusenosti s panickou poruchov vobec neboli sprevadzane nejakymi fyzickymi tazkostami skor som si vsimol nadmerny strach uzkost bezradnost budem pisat o tom co som prezival ale upozornujem vopred moja diagnoza nie je iba panicka porucha takze niektore pocity sa nebudu stotoznovat s chorobou ako som uz vravel nadmerna uzkost to asi hlavne vecsinou ta panika prisla pri nejakom probleme zrazu pride panika a problem sa vam zda neriesitelny a zda sa vam ze vam uz nikto nemoze pomoct ja osobne som hned isiel vyhladavat odbornu pomoc moje pochodove myslienky mi vraveli ze ak mi uz nic nepomoze tak sa zabijem najednej stranesom sa vlastne aj radoval lebo som si povedal ze pri najhorsom pridem o zivot ale ta uzkost zmizne neviem myslite si co chcete neviem nikto mi nevravel aky stupen uzkosti to bol a myslim si ze ked ta uzkost previsuje smrt ked ta uzkost dozenie cloveka k tomu ze aj pomiyslenie na smrt je mu prijemne tak asi ta uzkost nebude najmensia budem na tuto stranku chodit kazdy den sa pozerat a odpisovat takze ak som dakomu pomohol nema zac mam 14 rokov ak to dakoho zaujima a staleš sa liescim liecebnu kuru podstupujem uz asi 2 az 3 mesiace a uzivanim liekov a psychoterapiamy sa moj stav zlepsuje mozem vam odporucit ze ak chodite ku psychiatrovi viac ako pol roka a nevidite zlepsenie spytajte sa ho na to ci by sa nemohli zmenit lieky odpisujte
Monika C.
21.02.08,20:36
Ahoj Marťinierko vidím, že si tu asi prvýkrát. Si ešte veľmi mladý aby si rozmýšlal o smrti ale zároveň som rada a asi nie som sama, že si návštívil psychiatra nakoľko ľudia sa hanbia zájsť za odborníkom.Ja som pred rokmi tiež chodila a nehanbila som zato a môžem povedať, že už teraz nemusím chodiť. Dá sa to liečiť ale choroba hocikedy môže znova prepuknúť takže si dávaj pozor. Prekvapilo ma, že aj takí mladí ľudia chodia na tento portál. Prajem ti skoré uzdravenie a mnohým ľudom môžeš ísť príkladom že si hned vyhľadal odbornú pomoc. Dá sa každá duševná choroba liečiť len netreba zato sa hambiť. Prajem Ti pekný večer.
danushka
21.02.08,22:03
Marťinerko, je dobré, že si nám napísal a veľmi rada by som bola, keby Ti toto fórum pomohlo nabrať pozitívnu energiu a nabrať také rozmery, ktoré by ťa odohnali od myšlienok skoncovať so životom. Máš nádherný vek, úžasných 14 rokov, kedy nie si už dieťa, ale ani dospelák...Prechádzaš nielen fyzickým a hormonálnym vývojom, ale i vývojom duševným. Toto obdobie života je pre teba veľmi dôležité a určite aj preto niekedy pociťuješ úzkosť, nepochopenie a množstvo rozporov. Aké ťažké je niekedy pochopiť tínedžerov v našich očiach a aké je ťažké niekedy pochopiť dospelákov očami tínedžerov...Viem, že si vo veku, keď by si už sám chcel veľa vecí riešiť sám, ale stále nemáš ten svoj priesto na riešenie podľa svojho...Ver, že my už máme za tým a tiež nám v 14-tich sa zdalo v pricípe všetko také ako možno práve teraz tebe.

Ale pre dnešok nebudem viac filozofovať. Chcem ťa hlavne uvítať v našom klube a povedať ti, že sme tu super partička. Sme tu prevažne baby - večné 17nástky (tak si hovoríme), chlapov tu máme akošafranu, takže tebe ako ďalšiemu zástupcovi sa tešíme. Čokoľvek ťa trápi a chceš o tom podebatiť, tu môžeš. Cíť sa s nami dobre:)
caesar2222
22.02.08,19:25
Martinerko, neboj. Prosto teraz je to tak. Bojuj a bude to fajn. Vetci tu bojujeme so strachom. Strach patrí k životu. Zneje to divne pre nás ale strach je normálna reakcia. Patrí k našej výbave odkedy je ľudstvo ludstvom. I občasné úzkosti patrie k životu a má ich každý. Na svete nie je jedného človeka, ktorý by úzkosť nepociťoval. My sme možno iný v tom, že ho máme častejšie, alebo si to aspoň myslíme, že sme odlišný od tých druhých, čo tiež nemusí byť pravda, len to trochu inak vnímame. Stres je spojený s fyzickými ťažkosťami, ktoré jeden môže vnímať veľmi dramaticky, iný sám seba presvedčí, že to je normálne. No a potom sa to nabalí ako lavína. Po prvých pocitoch príde najmä ten známy strach zo zopakovania sa podobných pocitov. Plus sa k tomu nabalí strach z miest kde je veľa ľudí. Stávame sa utiahnutejší atď. Primárny a podmieňujúci je ale podľa mňa stres a reakcia tela naň. Sprevádzaná určitými pocitmi - telesnými a duševná reakcia je STRACH z vlastných pocitov. Otázky - čo mi je ? Kedy ma to znova chytí atď. Stres je teda spúštač. Otázka je teda kde sa berie stress ? Samozrejme že vychádza z negatívnych zážitkov. Vonkajšie sú jasné, potom sú tie, ktoré si sami vyprodukujeme (to sú tie čierne myšlienky), podla mňa velmi stresujúce je nasávanie informácií (najmä TV, noviny - všimnite si - samé negatívne správy, jedna za druhou). My sa síce tvárime, že správy nepočúvame, no nasávame ich podvedome. No a potom sa to naše podvedomie snaží spracovávať. A hops, pocity sa vrátia. Pocity, ktoré nás obťažujú. Dobrou správou je, že tito pocity sami o sebe nie sú nejako nebezpečné. Len nás dosť obťažujú. A náš boj spočíva v tom, že stres ktorý v nás vyvoláva tieto reakcie musíme vyvažovať niečím pozitívnym, osožným (spôsobou ako bojovať sme už popísali veľmi veľa každý, určite tam patria aj lieky či návšteva u psychoterapeuta). Ak takéto barličky budeme používať pocity eliminujeme. Nie zlikvidujeme. Druhá časť boja spočíva v tom, že keď už aj tie pocity prídu treba samého seba presvedčiť, že nie sú niečím zlým ale naopak osožným. Naše telo má mnoho rôznych záložných systémov. Svojim spôsobom je predimenzované a má mnoho rezervných systémov. Ja viem, píšem dlho, možno to znie ako mudrovanie, ale neteoretizujem, sám som si tým prešiel a zistil som, že to proste funguje. Toto bola moja skúsenosť. Zovrel som ten problém do klieští. Vyhýbanie sa stresu a vyvažovanie príjemnými aktivitami(u mňa dôležité bolo nesledovanie Tv správ, atď, hudba, šport) - jedna strana klieští. "Skamarátenie" sa so samotnými pocitmi - druhá strana klieští. Tieto rýchlo a ľahko napísané riadky sú samozrejme výsledok niekoľkoročného boja. Viem, že som to tu už písal, ale pomáha aj keď si človek opakuje každý deň, aké úspechy už dosiahol (je to jedna z tých príjemných aktivít, opakovať si aký som úspešný v boji :)).
Želám veľa síl do tohoto boja všetkým a ďakujem za toto fórum a za príspevky všetkých prispievateľov (aj toto je jedna z mojich príjemných aktivít :))
AVRIL
05.03.08,11:16
Ahojte,
kukám čo je tu nové, dlho som tu nebola, chcela som sa spýtať či mal niekto z Vás trpiaci touto "hnusotou" také príznaky ako tlak v ušiach a rozmazané videnie, nízky tlak, točenie hlavy. Cítim už druhý týždeň tlak v ušiach, nie moc silný, ale je to veľmi, veľmi nepríjemné. Najhoršie to je v práci, mávam aj dosť nízky tlak 95/60, najprv som si myslela, že ten tlak v ušiach je spôsobený mojím nízkym tlakom, ale keď som ho dostala do normálu 120/70, tlak v ušiach neprestal, niekedy mám pocit, že som sa už úplne zbláznila a som hypochonder a všetko si namýšľam. Beriem už 4 roky CIPRALEX 10 mg denne 1 tabletu, a keď mi je fakt moc zle, tak FRONTIN, posledné týždne ako som spomínala mi bolo fakt mizerne, začala som znova brať frontin a to celú tabletku 0,5 mg, neviem, či tie tlaky v ušiach nie sú nejakými abstinenčnými príznakmi a moje telo potrebuje ešte vyššie dávky tohto lieku, alebo mám ísť k ušnému, poraďte mi prosím Vás, lebo mi to strašne znepríjemňuje život, v práci sa nedokážem sústrediť, teraz ani neviem či píšem gramaticky správne, lebo vidím rozmazane. Vďaka. Avril. :mee:
AIMA
05.03.08,12:53
Ahoj Avril a všetci,

konečne som sa popri pracovnom zápale dostala do tejto témy.
Musím sa pochváliť-už desať dní som bez seroxatu, čo je môj osobný rekord ( po 5 rokoch užívania). Jasnéže točenice, slabá koncentrácia, trepanie dve na tri, vymletý mozog neobišlo ani mňa - neviem ako urobím ročnú uzávierku, no zatiaľ sa s tým veľmi nestresujem.
Navštívila som liečiteľa, ktorého mi doporučil môj známy, ktorému pomohol a teda musím povedať, že ma veľmi šokoval.
Zdiagnostikoval nás aj s priateľom úplne presne ( boli sme tam spolu, čo tiež veľmi pomohlo), odišli sme od neho v nemom úžase zásobení liečivami (výťažkami bylín a vitamínmi, doporučením na stravovanie podľa krvných skupín). Naozaj, musím uznať, zaberá!!!
Sem - tam mám stavy hystérie, som výbušná, je mi do plaču, všetky príznaky vysadenia seroxatu u mňa fungujú, ale je to celkom znesiteľné.
Po zahájení liečby - asi tri dni mi bolo hrozne, čo je vraj normálny prechodný stav, teraz sa cítim super, večer po príchode z prácie nie som vyčerpaná, dokonca aj stíham domáce práce - a s chuťou. Nálada - v pohode, až na sem - tam výkyv. Naozaj doporučujem. Avril, tiež som zvyšovala seroxat, lebo som mala tieto stavy okrem hučania v ušiach ( hučanie s tým naozaj nemusí súvisieť- skoč na ušné, bola zima, možno si chytila niekde nejaký zápal, alebo je to zabudnutý suvenír po odchode chrípky). Skús človeka, ktorého spomínam, pomôže ti s tým, nech je to čokoľvek. Upraviť stravu tiež doporučujem, naozaj cítim zlepšenie, keď dávam telu to čo potrebuje, keď si zatásam nejaké svinstvo, hneď je na h...
Držím ti palce, hlavu hore, musíme vyskúšať všetko, každému zaberá niečo iné.
HLAVNE SA NEVZDÁVAJME!!!
Eulalia
05.03.08,16:20
Avril, tieto ťažkosti podľa mňa nesúvisia s PP. Choď si radšej dať spraviť kompletnú preventívnu prehliadku lekárovi. Cipralex by nemal byť návykový, naopak, Frontin je. Ak si brala dlhšie Frontin a potom si ho vysadila, môžeš mať absťák z Frontinu.
AIMA
06.03.08,06:05
Ahoj Avril a všetci,

konečne som sa popri pracovnom zápale dostala do tejto témy.
Musím sa pochváliť-už desať dní som bez seroxatu, čo je môj osobný rekord ( po 5 rokoch užívania). Jasnéže točenice, slabá koncentrácia, trepanie dve na tri, vymletý mozog neobišlo ani mňa - neviem ako urobím ročnú uzávierku, no zatiaľ sa s tým veľmi nestresujem.
Navštívila som liečiteľa, ktorého mi doporučil môj známy, ktorému pomohol a teda musím povedať, že ma veľmi šokoval.
Zdiagnostikoval nás aj s priateľom úplne presne ( boli sme tam spolu, čo tiež veľmi pomohlo), odišli sme od neho v nemom úžase zásobení liečivami (výťažkami bylín a vitamínmi, doporučením na stravovanie podľa krvných skupín). Naozaj, musím uznať, zaberá!!!
Sem - tam mám stavy hystérie, som výbušná, je mi do plaču, všetky príznaky vysadenia seroxatu u mňa fungujú, ale je to celkom znesiteľné.
Po zahájení liečby - asi tri dni mi bolo hrozne, čo je vraj normálny prechodný stav, teraz sa cítim super, večer po príchode z prácie nie som vyčerpaná, dokonca aj stíham domáce práce - a s chuťou. Nálada - v pohode, až na sem - tam výkyv. Naozaj doporučujem. Avril, tiež som zvyšovala seroxat, lebo som mala tieto stavy okrem hučania v ušiach ( hučanie s tým naozaj nemusí súvisieť- skoč na ušné, bola zima, možno si chytila niekde nejaký zápal, alebo je to zabudnutý suvenír po odchode chrípky). Skús človeka, ktorého spomínam, pomôže ti s tým, nech je to čokoľvek. Upraviť stravu tiež doporučujem, naozaj cítim zlepšenie, keď dávam telu to čo potrebuje, keď si zatásam nejaké svinstvo, hneď je na h...
Držím ti palce, hlavu hore, musíme vyskúšať všetko, každému zaberá niečo iné.
HLAVNE SA NEVZDÁVAJME!!!
zabudla som pripojiť link na človeka, ktorého som tak ospievala, volá sa Marcel Černoch, je to čech: www.slnieckova.sk (http://www.slnieckova.sk) http://slnieckova.sk/konzultacie
AVRIL
18.03.08,16:07
Ahoj Aima, Eulalia a vsetci poradaci,
konecne mi je lepsie, ten tlak v usiach prestal, bola som na kontrole u psychiatricky, vravela, ze to moze byt aj z pocasia, zmenou tlaku a pod., dufam, ze ma to zas nechyti, Frontin som prestala brat som na Cipralexe, aj ten mi zacina znizovat a v maji by som mala konecne prejst na nove lieky, ktore by uz nemali sposobovat sexualne problemy a pod. Uz aby bolo vela slnka, nielen tu, ale aj v dusi. Diky Aima za kontakt na toho pana. Dlho som tu nebola, lebo som bola s malym v nemocnici. Chcem Vam vsetkym popriat krasne, stastne a pozehnane Velkonocne sviatky, bez zhonu, stresu, depresii, aby sme mali ako som uz spominala slnko nielen tu, ale aj v dusi. AVRIL
Eulalia
18.03.08,16:35
Ahoj Aima, Eulalia a vsetci poradaci,
konecne mi je lepsie, ten tlak v usiach prestal, bola som na kontrole u psychiatricky, vravela, ze to moze byt aj z pocasia, zmenou tlaku a pod., dufam, ze ma to zas nechyti, Frontin som prestala brat som na Cipralexe, aj ten mi zacina znizovat a v maji by som mala konecne prejst na nove lieky, ktore by uz nemali sposobovat sexualne problemy a pod. Uz aby bolo vela slnka, nielen tu, ale aj v dusi. Diky Aima za kontakt na toho pana. Dlho som tu nebola, lebo som bola s malym v nemocnici. Chcem Vam vsetkym popriat krasne, stastne a pozehnane Velkonocne sviatky, bez zhonu, stresu, depresii, aby sme mali ako som uz spominala slnko nielen tu, ale aj v dusi. AVRIL
Dobre padne prečítať si, že niekomu sa darí lepšie:). Držím všetky palce.
LenkaBr
19.03.08,09:41
Ahojte, dostala som sa od zaciatku temy len po deviatu stranu. Nemozem ani precitat vsetky prispevky, lebo sa mi trasu ruky, v ktorych drzim hrncek s kavou. netusim, ci moj problem by si zasluzil oznacenie panicka porucha, ale s niecim podobnym sa stretavam od "malicka" - najsamprv problemy v skole, stresy a prepustanie domov pocas vyucovania s vracanim alebo odpadavanim, na strednej som bola tien, nebola som schopna ucit sa na pisomky a odpovede, na maturach som takmer skolabovala - museli ma doslova prefackat, aby som sa spamatala. Po tychto skusenostiach som si povedala, ze vysoka skola nehrozi a nestoji mi za to, aby som sa pred kazdou skuskouzosypala. Bala som sa prechadzat popri technickej univerzite v KE, ked tam postavali mladi studenti, pripadala som si, ze kazdy na mne vidi, ze "okolo prechadza cudzia, nie nasa, nie vysokoskolacka". Nakoniec som sa na vysku odhodlala ist, boli to jedny z najkrajsich rokov mojho zivota, minuly rok som promovala a citila som sa neskutocne stastna. Ludia to na mne videli, ziarila som, zalubila som sa a oporou sa mi stal moj priatel. Hroza je, ze zachvat paniky sa mi vratil, v snoch sa mi prisniju veci, ktore som v praci nevedomky pokazila a skrsne vo mne take tusenie, ze sa na to musim pozriet a ono to nakoniec aj je tak, ze som tu chybu urobila. Prebudim sa na "ten pocit" v noci, busi mi srdce, potim sa a prehadzujem. Neverim si uz v nicom, este aj RZ som nechala preratat nasej pani uctovnicke, chodievam vsade s placom, nechuti mi jest. + jeden obrovsky problem... kedze si uvedomujem, ze nie je to celkom normalne revat od rana do vecera, neprichadza u mna do uvahy ani sexualny zivot, lebo sa bojim priviest do takehoto mojho stavu dietatko. Takze aj panicky strach z otehotnenia. Milujem svojho priatela za to, aky na mna je. Ked sme pred par dnami preberali moznost prace, povedal mi, nech sa nicoho nebojim, mame dohromady 4 zdrave ruky, nejaku pracu si najdeme. Verim, ze pri nom sa "zachvaty" nebudu vyskytovat, nechcem stresovat este aj jeho a bojim sa, ze ak by toho bolo nanho vela, mozno by ho presla chut stravit so mnou zbytok zivota.

Dlhy prispevok... ja viem, mozno sa mi ulavi, ked viem, ze si to niekto precita, mozno zareaguje, poradi. Vlastne ani neviem, preco som zacala pisat. Na obednajsej prechadzke so psikom sa budem snazit nepreplakat ju a vsimnut si kvitnuce podbeliky...
Eulalia
20.03.08,04:27
Lenka, aj keď si neprečítala celú tému, určite si zaregistrovala, že prvou pomocou pri takýchto prípadoch je vždy lekár. Bola si na vyšetrení? Si po fyzickej stránke v poriadku? Ak áno, tak doporučujem hneď navštíviť psychiatra a začať sa liečiť. Raz mi jedna lekárka povedala, že liečenie psychických problémov trvá zhruba dvakrát tak dlho, ako sa vytvárali. Takže vo vlastnom záujme čo najskôr bež lekárovi. Vie Tvoj priateľ o týchto Tvojich problémoch? Ak áno, povzbudzuje Ťa? Niet lepšieho lieku ako niekto, kto stojí pri Tebe a nezľahčuje Tvoje problémy, naopak, pomáha Ti ich prekonať. Ale s návštevou u lekára neváhaj a choď tam čím skôr.
A tá posledná Tvoja veta je super. Presne takto by si mala začať bojovať so svojimi problémami. Pozrieť sa ráno z okna a potešiť sa, že je vonku slniečko. Pozrieť sa na prvé kvietky a potešiť sa z ich krásy. Skrátka, vedome vyhľadávaj všetky podnety, ktoré Ti môžu zlepšiť náladu.
Držím Ti palce a keď sa budeš potrebovať vyrozprávať, vždy tu niekoho nájdeš.
vema
20.03.08,06:27
Milá Lenka, tiež si myslím, že by si mala navštíviť lekára, ale ja by som povedala, že by si mohla na začiatku vyskúšať psychológa.Tam tiež môžeš ísť bez zdravotnej karty a psychologička by odhadla čo ďalej. Možno by pomohlo niekoľko sedení s ňou, aby si sa zorientovala, čo sa s Tebou deje. Ja si myslím, že máš málo sebadôvery a máš pocit, že niekto od teba niečo očakáva a Ty to nezvládneš. Keď si bola na vysokej škole, tam si bola sama sebe pánom, keby si mala problém nič by sa nedialo, školu by si prerušila.Ale v zamestnaní je to už o niečom inom, tu už začína život ten skutočný - vačšia zodpovednosť. Panická porucha potrebuje spúšťač a u Teba to bol nástup do práce.V detstve si prežívala niečo podobné, lebo tam si plnila očakávania rodičou a učiteľov.Vysokú školu si si zvolila sama, možno si nemala až taký pocit tlaku, že to musíš dokázať za každú cenu. Neviem, to sú len moje pocity, možno je to o inom, psychologička by asi prišla na koreň veci.Je dobre, že máš takého výborného priateľa, ktorý Ťa povzbudzuje. Napíš zase, ako sa Ti darí a prajem Ti prijemné Veľkonočné sviatky.
dusansl
07.04.08,19:00
Nie zložito riešiteľný problém s trvalým efektom.Zdravotný problém ako potichu prišiel tak zmizne a s ním všetky príznaky.
V prípade záujmu s dôverou požiadajte o kontakt SS
tina1
07.04.08,19:01
Nie zložito riešiteľný problém s trvalým efektom.Zdravotný problém ako potichu prišiel tak zmizne a s ním všetky príznaky.
V prípade záujmu s dôverou požiadajte o kontakt SS
Kludne to napis sem
Eulalia
08.04.08,03:37
Kludne to napis sem
Nemôže;), už tu bol sfúknutý za spamovanie a propagáciu vlastnej činnosti. Takže už len potichúčky cez SS:---
Psycholog
14.04.08,06:11
Panická porucha – možnosti přírodní terapie
Panická porucha je deprimující indispozice charakterizovaná intenzivní skepsí či strachem anebo výrazné duševní i fyzické nepohody. Vznikající nenadálé panické záchvaty se mohou opakovat několikrát denně. Možnosti léčby jsou například pomocí přírodní terapie.
Pokud jste zažili nejméně 4 příznaky současně prožili jste akutní záchvat paniky. Akutní záchvaty bývají zpravidla způsobeny nadměrným psychickým zatížením, nečekanými nebo nezvyklými životními situacemi. Opakující se záchvaty svědčí o rozvinutém stadiu Panického onemocnění. Jedná se již o zničující chronické onemocnění, které musí být léčeno pod dohledem lékaře. Příčina nemoci může být způsobena genetickými faktory, nerovnováhou a nedostatkem neurotransmiterů a vitálních aminokyselin a minerálů (draslík, hořčík, zinek a selen). Panické porucha může být logickým vyústěním syndromů chronické únavy, bakteriálních či virových onemocnění(chlamydie, borelie). Panická porucha je zpravidla dlouhodobě léčena antidepresivy a anxyolitiky při současné individuální či skupinové terapii psychiatra či psychologa.
Další možnosti přináší v současnosti přírodní terapie potravinovými doplňky III. generace, tzv. novel food. Významným přípravkem tohoto typu jsou pitné ampule PM 21.
• PM 21 obsahuje přírodní vyvážený zdroj serotoninu, melatoninu a damianinu. Jedná se mozkové transmitery, u kterých byla prokázaná účinnost u poruch psychiky a spánkového režimu.
• PM 21 je rovněž významných zdrojem adaptogenních složek a antioxidantů, které umožňují svou nutriční hodnotou stabilizaci psychiky.
• Praktické zkušenosti s PM 21 při podání dvou ampulí denně jsou schopny zmírnit posléze potlačit atak panického záchvatu.
• V intervalu 24 hod až 5 dní jsou zmírněny nebo potlačeny dechové potíže, třes, závratě, pocení a stavy úzkosti. Do osmi dnů jsou normalizovány mozkové funkce, prostorové vnímaní, paměťové a pohybové funkce.
U chronické formy nemoci lze záchvatům předcházet dlouhodobým užíváním 1 amp. denně odpoledne. Přípravek PM 21 je dobře snášen jako potravinový doplněk klasické léčby anxyolitiky či antidepresivy. Svými adaptogenními (omlazujícími) vlastnostmi může přirozeně přispět i zmírnění vedlejších účinků podávaných léčiv.
U těžkých onemocnění lze efekt PM 21 potencovat zdrojem vitálních aminokyselin – PM Aminoprogess 120cps.( 2 cps. denně před spaním) a zdrojem minerálů Ca,Mg, K, Zn s vit. D (zpravidla 3 až 6 tablet denně).
Lze doporučit rovněž užívání přírodního anxyolitika AnxoProtect ( 3 až 6 tablet denně).
Zdroj: Ing. Jiří Novotný, PURUS MEDA
Zdraví vás Petr
mimina12
15.04.08,17:59
si mlady nato aby si sa takto trapil ale zvladnes to .neboj a cudoval by si sa kolko ludi z umeleckej a muzikantskej "brandže" ide na liekoch a trpi panickymi zachvatmi... takze pohoda , klidek a vela sil . skusme sa prestat bat strachu alebo ho aspon ignorovat. ja to skusam no ale uz aj pomocou liekou. lebo inak to neslo... a radsej si vyberiem myslienku ze to zvladnem ako nie. takze ty to proste zvladnes.
alex76
20.05.08,15:40
Je tu niekto z KE???
Monika C.
22.05.08,10:44
Áno Alex sme tu viacerí z Košíc. Potrebuješ poradiť alebo by bolo dobré stretnúť sa aj z ostatnými čo sú z Košíc a vymeniť si skúsenosti a názory. Takže Košičania čo sa nehanbia ozvite sa .
alex76
22.05.08,18:09
Som rad Monika ze aj ty mš podob.názor ako ja je dobré sa stretnuť a porosprávať o problemoch taká skup.teratia.
Monika C.
23.05.08,04:24
Áno Alex to by bolo najlepšie nakoľko viac ľudí viac názorov ešte počkajme kto sa prihlási daktorí tu chodia len raz za týždeň tak uvidíme.
plavčík
23.05.08,05:02
Som tiež "panikár"a 8 rokov som s tým bojovl cez homeo, cez prírodnú liečbu, "sebazaprenie" , ezoteriku, liečivé kamene a včetko iné a možné, len aby som nemusel brať lieky- antidepresíva SSR ale počas tých rokov som trpel ako kôň a dokonca som prišiel aj o prácu a dopracoval som sa k agorafóbii....potom som si našiel prácu ktorá ma baví a skutočne ju nechcem stratiť a tak som chtiac -nechtiac išiel k "cvokárovi" ten mi dal lieky - prvý mesiac, kým som na ne nabiehal to nebolo nič moc-dokonca sa mi zdalo, že mi je horšie, ale povedal som si, že toto je moja posledná šanca....teraz frčím na liekoch už 2 roky u cvokára sa stavím iba po recept a to tak, že zavolám sestričke a poviem že si prídem po lieky - lekára ani nevidím / pokiaľ si sním nechcem pokecať - čo zatiaľ nepotrebujem/

Týmto som chcel len povedať všetkým - zahoďťe predsudky či pocit že ste "blázni"....chodťe k psychiatrovi a tam zistíte, že tam v čakárni sedia normálny ľudia ako Vy.

Prajem pekný deň.


PS: No nemyslite si, že som úpne v pohode, občas aj mňa prepadne "záchvat" ale lepšie a rýchlejšie ho prekonám...teda aspoň zatial......klop-klop na drevo
Barbara
23.05.08,05:11
Týmto som chcel len povedať všetkým - zahoďťe predsudky či pocit že ste "blázni"....chodťe k psychiatrovi a tam zistíte, že tam v čakárni sedia normálny ľudia ako Vy.


sa len opakujem, lebo som už o tom písala v iných príspevkoch. To keď mám depresiu ešte neznamená, že som cvok. Raz som sa spýtala psychiatričky, že čo je to vlastne tá depresia a ona mi vysvetlila, že to v mozgu chýba látka serotonín a preto treba užívať tie antidepressívá, ktoré tú látku obsahujú.
A netreba odkladať návštevu lekára, lebo keď sa to neliečí, tak to bude len a len zhoršovať.
Jantana
25.05.08,16:30
Ahojte,

chcela by som sa Vás spýtať kto má už skúsenosť s vysadzovaním antidepresív. Užívala som Cipralex 1 tabletku 1x denne pol roka a potom som to začala vysadzovať. Po dvoch mesiacoch bez tabletiek som začala pocitovať v tomto období - také stavy úzkosti, strach niekam ísť, bolesti krčnej chrbtice, únavu, šumenie v ušiach, závrate... Bojím sa toho že sa mi to opäť vracia. Neviem či je to len prechodné obdobie,že telo sa zbavuje úplne toho lieku a treba to prekonať a bude lepšie. Keď som brala Cipralex tak som sa cítila perfektne - ale chcem mať časom bábätko - tak to nechcem brať a najradšej by som bola bez liekov. Nemá niektorá z Vás skúsenosti že brala antidepresíva aj počas tehotenstva? Zdá sa mi že AVRIL spomínala že jej lekárka predpíše v máji nové antidpresíva ktoré by nemali spôsobovať sex. problémy. Mohla by si mi napísať názov tých antidepresív. Má niekto z vás skúsenosť že sa po určitej dobe vrátil k tým istým antidepresívam? Účinkovali, alebo bolo potrebné nasadiť úplne iné. Neviem či mám navštíviť opäť psychiatra alebo určitý čas počkať či sa to nezlepší. Nemám dobré skúsenosti s návštevou psychiatra, ničím mi nepomohol - len tým že mi predpisoval lieky a bral veľké peniaze. V malom meste nie je moc na výber - komu ísť. Neviem či aj psychologička sa zaoberá týmto problémom.
budem rada ak poradíte
Ahojte
ESTERHAZI
28.05.08,17:44
ahoj ,, ja som tým peklom prešla a môžem Ti povedať , že jedine pevná vôľa všetko zdolá , naučila som sa čeliť problému ,,, bol to môj bývalý muž alkoholik . Rozviedla som sa a začala na sebe pracovať . Brala som lieky na upokojenie ale po čase som si uvedomila , že myslím len na to kedy ich zjem aby my nebolo zle . Chodila som k fantastickej psychologičke do Bratislavy na pár sedení a dala mi knihu na dychové cvičenia a svalové cvičenia . Robila som ich hlavne pred spaním a keď som mala pocit uzkosti. Ja som sa totiž dusila nemohla som dýchať svaly mi sťahovali hrdlo uvoľnilo to iba po injekcii. Po tých terapiách som prišla na veľa veci , že nik a nič na tomto svete nestojí za to aby som si takto ubližovala . Znižovala som si dávku liekov a hlavne som myslela kladne . Dnes som na tom dobre . Neberiem lieky . Niekedy keď mám kus problém tak si dám sedatíf to sú homeopatika . Skús dobrú psychologičku aby prišla na to čo spôsobuje tvoj problém a potom sa všetko vyrieši. Viem , čo to je . Ja som musela utiecť z reštaurácie a mala som objednané von sa mi polepšilo . Tak Ti držím palce a hlavne skúšaj tie dychové cvičenia pri záchvate je to lepšie ako lieky a ja som po nich spala večer ako v narkoze, netrebalo ani prášky :-). Dnes mám krásnu dcérku a viem , že sa oplatí žiť pre ňu a nie pre stres :-). Je balzam na moju dušu .
TatianaM
30.05.08,09:20
Áno Alex sme tu viacerí z Košíc. Potrebuješ poradiť alebo by bolo dobré stretnúť sa aj z ostatnými čo sú z Košíc a vymeniť si skúsenosti a názory. Takže Košičania čo sa nehanbia ozvite sa .

Ja nie som z Košíc, ale rada prekonám aj 120 km vzdialenosť, ktorá má delí od Košíc.
ata0907
31.05.08,18:22
Ahojte vsetci. Som velmi rada, ze som nasla tuto stranku. Ja mam podobne problemy od minuleho leta kedy som odpadla. Po niekolkych vysetreniach a mojich naliehaniach som sa dozvedela, ze mam Tetaniu s panickou chorobou. Alebo nieco podobne. A az od januara som zacala uzivat Sertralin a stav sa mi zlepsil. No prve 4 tyzdne to bolo katastrofalne ale zvladla som to a tak s tym pokracujem dalej. ale obcas mam sa citim uplne vygumovana ako keby som to nebola ja a pozeram dost nepricetne. Alebo aspon ja sa tak citim. Niekedy som uplne beznadejna z toho ci toto "obdobie" skonci. To mavam raz tak do 2 tyzdnov alebo aj menej alebo aj viacej. Ako kedy. Neviem, co to ovplyvnuje. Vsetkym Vam drzim palce urcite sa z toho dostaneme. Mne ked je velmi, velmi zle tak myslim na mojho synceka ktory ma 4 roky. Urcite sa ozvem. Mne pomaha pesnicka Par dni zvladnem - aspon sa v tom utvrdzujem, ze mi to pomaha. :):):):):):):)
janula12345
23.06.08,11:33
ahoj mas pravdu aj ja ich beriem no somich vysadila a do roka pocit spat otras ble..proste zaberaju este ich beries? ajjasom z topikov
janula12345
23.06.08,11:35
viem o com hovoris skoro mi zomrela sestra pred ocami po operacii proste uzlik v krku nejedla som otras pritom som pol roka bola bez liekov a vratilo sa to, vsetko sa nakopilo a bum uzskost je tu
motylik7
23.06.08,12:31
Neviem či tu padla taká rada, ale možno by stálo za úvahu vyskúšať odblokovanie pomocou kineziológie. Poznám viacerých ľudí, ktorí mali problémy podobného druhu a kineziológia im pomohla, dokonca to malo pozitívny dopad okamžite aj na ich rodinu.
Držím palce a prajem veľa šťastia.
Natashka
18.08.08,16:48
Ahojte. Viete mi prosím vás poradiť niaku fakt dobrú psychiatričku/ra v Ba. Rada by som aj vedela kde sa môžem dostať k tym dychovym cvičeniam alebo kde mi môžu pomôcť niakym alternatívnym smerom ako joga alebo neviem....
samozrejme tiež Ba. Všetko čo mi môže pomôcť privítam prosím a čo najviac rád moc ĎAkujem:)

Nataša
Natashka
19.08.08,19:11
Ahojte našla som si niečo o MUDR. Mudry na Antolskej a bol mi odporučený aj Žabkay na Tehelnej mate niekto s nimi skusenosti prosim pište.Fakt potrebujem super pristup

Nataša
Natashka
19.08.08,21:33
ahojky takze tlak v usiach potvrdzujem rozmazane videnie tiez je to sprievodny jav PP ziadny abstak. Je to hruuuza ja viem
Natashka
21.08.08,21:12
Este otazka skusali ste niekto uz rozne vyzivove doplnky na "vyrobu" serotoninu v mozgu? nieco ako 5 HTP lubovnik bodkovani a podobne. Ake mate skusenosti. V Ba je firma co to predava neviem ci mam tomu verit:confused:
AIMA
30.08.08,14:29
Este otazka skusali ste niekto uz rozne vyzivove doplnky na "vyrobu" serotoninu v mozgu? nieco ako 5 HTP lubovnik bodkovani a podobne. Ake mate skusenosti. V Ba je firma co to predava neviem ci mam tomu verit:confused:
Ja mám skúsenosti s Rhodiolinom, je to bylina, ktorá rastie niekde vysoko v horách, stojí okolo 1000,- Sk, je balená po 90 tab., mne vydrží asi na 6 týždňov, vysadila som Seroxat po 5-6 rokoch a celkom dobre mi zabral. Hlavne som sama sebou, seroxat likvidoval moju osobnosť ( aspoň som mala taký pocit, ale mal pozitívum, že nabudzoval chuť k životu).
Natashka
07.09.08,14:58
Ahoj AIMA velmi pekne DAKUJEM precitala som si o tom na nete vyzera to skvele. Kde sa da kupit normalne v lekarni? Diiiik MOC
jaros5
22.09.08,17:53
Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Zaujímavá téma, poučný maratón; Zaujímalo by ma koľko ľudí trpí touto poruchou; koľko žien, koľko mužov;
Neveril som do istého času, že niečo také môže jestvovať a som ohromený koľko ľudí tým trpí;
pasuliatko
22.09.08,18:46
Ja mám panický strach z tmavej a hlbokej vody. ked ideme peši cez most napr. SNP sa uplne cela trasiem a je to maximalne neprijemne :(
Katarína_1
15.10.08,10:59
Ja mám panický strach z tmavej a hlbokej vody. ked ideme peši cez most napr. SNP sa uplne cela trasiem a je to maximalne neprijemne :(

A nielen cez most SNP! Skús prejsť cez most z Hainburgu smerom na Marcheg. Hrôza!!! ( Ak by si to vyskúšala na bicykli, máš pocit, že si sa premenila na prút v rukách prútkara.)
V mojom prípade viem úplne presne kedy táto porucha vznikla. Žiaľbohu vybudilo ju celoživotné správanie sa mojej matky ku mne. Musím sa s tým naučiť žiť, hoci to je nesmierne ťažké, nepríjemné a v zásade neprekonateľné.
Ani o 100 rokov to neprekonám, lebo to nezáleží na mojej vôli.
Takto to vyzerá keď výchovnou metódou sa stane držanie detí v permanentnom napätí a strachu.( Nehovoriac o "iných" tzv. ""výchovných metódach."
jarokoco
16.10.08,22:21
chodi tu niekto este ohladom panickej uzkosti?
Katarína_1
18.10.08,04:28
chodi tu niekto este ohladom panickej uzkosti?
VšaK temer všetci!
jarokoco
22.10.08,16:14
ja len ze tu menej teraz sa chodi..
Eulalia
23.10.08,04:10
ja len ze tu menej teraz sa chodi..

Asi preto, že sme už svoje skúsenosti, názory a rady sem popísali:)
syrik
04.11.08,05:55
ahojte..
Neviete niekto o nejakom psychológovi, s ktorým sa dá komunikovať prostredníctvom mailu?
Ďakujem
martaO
13.11.08,05:59
Prostredníctvom mailu ťažko, on musí vidieť ako sa človek chová z reči tela a posunkov a mimiky tváre vedia veľa vičítať....
ecuch
13.11.08,06:06
syrik
13.11.08,07:38
milada.miladka
15.11.08,18:21
Ahoj si tu asi nový jarokoco
feron
18.11.08,07:16
http://www.psychoporadna.sk/
Určite niekomu vyhovuje aj anonymný kontakt, pri panickej (úzkostnej) poruche nevidím dôvod, prečo sa za to hanbiť. Uprednostnil by som osobný kontakt, je to účinnejšie a priamočiarejšie zamerané na problém a najväčšou výhodou je, že viete, s kým hovoríte a terapeut vie s kým hovorí. Ak sa jedná o panickú poruchu, tak máte nárok na to, aby vašu liečbu preplatila zdravotná poisťovňa, teda priamo za liečbu neplatíte. Stačí zájsť po výmenný lístok k obvodnému lekárovi (podľa mňa zbytočná administratívna komplikácia, ale musí byť, nemusíte lekárovi referovať celý problém, vysvetlite mu, že potrebujete sa ísť poradiť kvôli úzkosti) a objednať sa u psychoterapeuta (ambulancia klinickej psychológie, psychiatrická ambulancia). Prvý krok je najťažší, ale keď sa človek odhodlá, tak to ide a výsledok sa dostaví.
martaO
26.11.08,18:47
Milá Katarína, uvedom si, že napriek mnohým situáciám si nádherná ľudská bytosť. Prosím skús si hovoriť namiesto neprekonateľné hovoriť, že Ty to zvládneš....rodičov si nenavyberáme, čo si prežila a nezložilo Ťa to, tak predsa Ťa nezloží ani panika...prajem veľa pekných dní, ktoré zmažú
všetky zlé spomienky.
mirino4444
11.12.08,08:19
Zdravim vas volam sa Miro mam panicku poruchu s tetaniou uz dva roky sa na to liecim no vcera rano ma chytila strasna uzkost alebo depresia ani sam neviem co to je az ma tlaci na hrudi a mam taky nepokoj nic ma enbavi strasne ma to utlaca nikdy predtym som to enmal takuto uzkost sam nechapem z coho to mam a preco mi to neprechadza chvilami mi je az do placu na to sa mi este toci hlava a odvcera rana mi absolutne nechuti jest prave nasilu jem chlieb ale ani to do mna nejde,vcera vecer som si zavolal pohotovost pichli mi diazepam ,a magnesko ale nejako sa mi to vyrazne nezlepsilo zaspal som ale dnes rano ako som sa zobudil opat mam zavrate cuka mi v koncatinach a neskutiocnu uzkost pocitujem som prave doma sam nemam sa jako dopravit k lekarovy nejsom toho schopny prosim oradu ci si mam opat zavolat pohotovost alebo nejaku radu dakujem
veronikasad
11.12.08,08:22
feron
11.12.08,08:36
liečiš sa dva roky a nevieš čo to je? VY zerá to tak, že od septembra si mal pokoj. Tá liečba by sa mala asi upraviť, takže najvyšší čas navštíviť špecialistu (alebo ako sa to vlastne liečiš).
mirino4444
11.12.08,08:42
liečiš sa dva roky a nevieš čo to je? VY zerá to tak, že od septembra si mal pokoj. Tá liečba by sa mala asi upraviť, takže najvyšší čas navštíviť špecialistu (alebo ako sa to vlastne liečiš).



noo hej mal som pokoj znova ma to chytilo no liecim sa pravidelne chodim psychiatricke uzivam pravidelne lieky,cipralex,neurol,timonil ale od vcera je to nieco hrozne:((
feron
11.12.08,09:01
noo hej mal som pokoj znova ma to chytilo no liecim sa pravidelne chodim psychiatricke uzivam pravidelne lieky,cipralex,neurol,timonil ale od vcera je to nieco hrozne:((no tak navštív čím skôr tú psychiatričku.
mirino4444
11.12.08,09:22
no tak navštív čím skôr tú psychiatričku.





no ved rad by som aloe nejsom toho schopny len lezim a snazim sa odreagovat na pc:(ale nepomaha to ale aj tak dakujem za radu
elaurie
11.12.08,09:31
Tak aspoň tej svojej psychiatričke zatelefonuj a opíš jej svoj stav, ona Ti najlepšie poradí...
hanelie
11.12.08,09:58
dva roky liečenia je dosť dlhá doba, aby nastalo zlepšenie / najmä ak je správne stanovená diagnóza - čo pri psychických poruchách môže byť problém - / poznám prípad, keď pacientka bola 3x hospitalizovaná v psychiatrickom zariadení a každý raz to bola iná diagnóza /

pri každej chorobe je potrebné dodržiavať isté postupy vedúce k zlepšeniu, resp. vyliečeniu - aké podporné programy absolvuješ? - myslím tým terapie -
mirino4444
11.12.08,10:10
dva roky liečenia je dosť dlhá doba, aby nastalo zlepšenie / najmä ak je správne stanovená diagnóza - čo pri psychických poruchách môže byť problém - / poznám prípad, keď pacientka bola 3x hospitalizovaná v psychiatrickom zariadení a každý raz to bola iná diagnóza /

pri každej chorobe je potrebné dodržiavať isté postupy vedúce k zlepšeniu, resp. vyliečeniu - aké podporné programy absolvuješ? - myslím tým terapie -


ahoj noo praveze aj mne je to cele nejake dievne pretoze na zaidne terapie nechodim ani mi lekarka nedoporucil vzdy ked poviem ze je mi zle len mi zvysi davku a tym to haslo ale ja uz uzivam myslim si ze dost velku davku liekov na to ze mam len22 rokov:( ale od nove roka mam chodit na nejakeho denneho sanatoria to mi ale vybavila mama nie lekarka tak neviem ci by nebolo dobre zmenit aj lekarku pretoze stojim stale v jednom a tom istom kootoci sice prvy rok uzivania liekov som sa citil uplne fit normalne som fungoval chodil do prace a tak ani som nevedel ze mi daco je no po roku sa to zacalo zhorsovat a je to stale horise a horsie ale dakujem za radu tiez a za zaujem
hanelie
11.12.08,10:48
pracuješ alebo študuješ?

/lekárku treba vymeniť /
každý lekár predsa musí vedieť, že po dlhšej dobe užívania jedného lieku sa človek stáva rezistentným voči účinkom - zvýšenie dávky to nevyrieši
feron
11.12.08,10:56
pracuješ alebo študuješ?

/lekárku treba vymeniť /
každý lekár predsa musí vedieť, že po dlhšej dobe užívania jedného lieku sa človek stáva rezistentným voči účinkom - zvýšenie dávky to nevyrieši
Ja si skôr myslím, že je to o osobnosti mirino4444, o tom ako vníma seba a svet okolo, (pozri ostatné príspevky mirino4444) bežne sa pomocou psychoterapie tieto stavy dajú zvládnuť za 3-4 mesiace. Pri panickej poruche ani tak nejde o rezistenciu na lieky, pri psychaitrických liekoch je v tom iný mechanizmus, žiadna tabletka nevyrieši problém, ktorý človek má vyriešiť v svojej hlave a svojom správaní. Psychiatrické lieky sú veľmi dobrá voľba, ale zvlášť tu treba urobiť aj čosi navyše. Tiež je otázne aká je tvoja spolupráca pri liečbe, napr. v pravidelnosti užívania liekov, svojvoľnej manipulácii s dávkou atď. Výmena lekára totiž nemusí byť všeliek ak je problém aj na strane pacienta.
mirino4444
11.12.08,11:02
pracuješ alebo študuješ?

/lekárku treba vymeniť /
každý lekár predsa musí vedieť, že po dlhšej dobe užívania jedného lieku sa človek stáva rezistentným voči účinkom - zvýšenie dávky to nevyrieši



mnoo praveze uz skoro polroka som nezamestnany:(pretoze som nebol schopny normalne pracovat len ked mi bolo fajn tak nejake brigady.a mas pravdu stym zmenenim pretoze ja som uz dlhsie premyslal ze takto to ved dalej nejde mam 22 rokov zivot predsebou a nemozem byt takto obmedzeny:(a dakujem velmi za rady ste mily ze poradite
mirino4444
11.12.08,11:06
Ja si skôr myslím, že je to o osobnosti mirino4444, o tom ako vníma seba a svet okolo, (pozri ostatné príspevky mirino4444) bežne sa pomocou psychoterapie tieto stavy dajú zvládnuť za 3-4 mesiace. Pri panickej poruche ani tak nejde o rezistenciu na lieky, pri psychaitrických liekoch je v tom iný mechanizmus, žiadna tabletka nevyrieši problém, ktorý človek má vyriešiť v svojej hlave a svojom správaní. Psychiatrické lieky sú veľmi dobrá voľba, ale zvlášť tu treba urobiť aj čosi navyše. Tiež je otázne aká je tvoja spolupráca pri liečbe, napr. v pravidelnosti užívania liekov, svojvoľnej manipulácii s dávkou atď. Výmena lekára totiž nemusí byť všeliek ak je problém aj na strane pacienta.


no ide oto ze ja praveze sa snazim mam aj priatelku velmi mi pomaha no mam nekedy take dni akoby mi nic nebolo no niekedy nedokazem ani len z postele vstat a co sa tyka spoluprace tak jasne ze spolupracujem ved ide o moje zdravie lieky uzivam tak ako mam a samozrejme je to aj o osobnosti niekto ma silnejsiu psychiku niekto slabsiu len som sa chcel este spytat vas setkych co myslite ma na to vplyv aj strava napriklad ked jem tak sa citim lepsie a ked jem menej tak sa mi to zhorsi
hanelie
11.12.08,12:21
Ja si skôr myslím, že je to o osobnosti
s týmto súhlasím - v tomto prípade ide najmä o pevnú vôľu zmeniť súčasný stav - samozrejme dá sa to,
TatianaM
11.12.08,12:40
Mirino4444, skúšal si tie svoje úzkostné stavy prekonať dýchacími cvičeniami? Tie veľmi pomáhajú, sú lepšie ako Diazepan. Skús a uvidíš. Nepodávaj sa tomu. A určite neseď (nelež doma). Choď von, zo začiatku to bude ťažké, ale postupne, všetko bude lepšie. Mne to trvalo 5 rokov.
donana
11.12.08,13:15
Nemysli na to,ze ti tak je,skus na to zabudnut a sam si povedat,som v pohode,nic to nie je,prejde to a zase sa budem tesit zo zivota,ved ked nejde o zivot,tak nejde o nic... Mne prave zomiera v dialke moj 37.rocny ujo,na rakovinu,vychoval ma,milujem ho nadovsetko,a nedokazem mu pomoct,vobec sa mi tiez nechce zit,ale musim co mam robit,ked uz som na svete...
xima
11.12.08,14:10
Ahoj. Ja si myslím že URČITE musíš nájsť iného LEPŠIEHO lekára. Ja bohužiaľ nepoznám. Tie lieky sa mi vôbec nepáčia (2 r. a zvyšovanie ) začni ich postupne znižovať. Môže sa ti vytvárať i závislosť (každý človek reaguje inak). Môžem ti poradiť len ako si pomôcť sám. Takže: Začni piť veľa vody. Užívaj vit. "Magne B6 "- 2tab. ráno, obed, večer. Keď zacítiš zvyšovanie pnutia al. motania hlavy - vyslovene sa prinúť a začni s akým - koľvek pohybom - tanec, beh, cvičenie - určite ti pomôže. Keď si ľahneš a dáš do "kľudu", tvoja panika sa ešte zvýši. Veľmi dobré je plávanie - bazén. Vyslovene každý deň. Viem že to vyzerá lacne a laicky ale ja viem že to pomáha. A teraz to NAJ. Musíš prehodnotiť CELÝ život. Niečo alebo všetko zmeniť. Niečo v tebe tam sedí, čo to spôsobuje. Musíš to nájsť. Musíš hľadať čo ti bráni v psych. vyrovnaní. Spomínať, prehodnocovať, až do detstva. Je niečo čoho sa bojíš alebo nosíš v sebe. Môžeš to aj teraz podceňovať. Určite veľa premýšľaj o sebe. Niečo spustilo reakciu tvojho organizmu. Aj naše vedomie si musíme pestovať - ako telo.
xima
11.12.08,14:25
Ešte k jedlu. Nestresuj sa ak neješ. Neboj sa nevadí to. Ale určite, keď už dostaneš trochu chuť daj si len ovocie a 2 hod nič potom napr. surové ORECHY (tie by boli veľmi fajn) a nič 2hod. Potom ľahké jedlá. Zeleninu ale i rybu. Ide o to aby si sa "podporil" dobrou výživou. Bilinkový čaj s medom. Obmedzuj teraz cukor. Strava má určite súvis. Môžu ti chýbať niektoré vitamíny a následne oslabovať nervy al. svalový tonus atď. Vypi teraz aspoň 2 litre tekutín.
mirino4444
11.12.08,15:12
Ešte k jedlu. Nestresuj sa ak neješ. Neboj sa nevadí to. Ale určite, keď už dostaneš trochu chuť daj si len ovocie a 2 hod nič potom napr. surové ORECHY (tie by boli veľmi fajn) a nič 2hod. Potom ľahké jedlá. Zeleninu ale i rybu. Ide o to aby si sa "podporil" dobrou výživou. Bilinkový čaj s medom. Obmedzuj teraz cukor. Strava má určite súvis. Môžu ti chýbať niektoré vitamíny a následne oslabovať nervy al. svalový tonus atď. Vypi teraz aspoň 2 litre tekutín.



Xima: dakujem ti velmi pekne za nenahraditelne rady naozaj som velmi rad za tvoje rady este raz dakujem!!!!!
Katarína_1
12.12.08,05:22
Milý Miro, ako opisuješ svoje problémy vyzerá to tak, že by si mal absolvovať vyšetrenie na neurologickej klinike. Tetánia predsa nepatrí pod psychiatriu. Rovnako závrate spojené s problematickým užívaním stravy môžu poukazovať na Meniérov syndróm - a ten sa vyšetruje na ušných klinikách.Podčiarkujem na klinikách, nie v ambulancii niekde na poliklinike. Ak si bratislavčan, vynikajúci neurológovia sú v štátnej nemocnici na Miczkiewiczovej, ušné na Antolskej, resp. Ružinov. Pýtaj si výmenné lístky od obvodného lekára a absolvuj to. Nedaj sa odbiť. A vydrž v čakárni - nevzdaj to. V tejto konštelácii (ako to opisuješ) to nemusí byť PP. Mnohé choroby tohoto druhu sa dajú stabilizovať.Držím palce. Katarína_1. (Tu čajíky naozaj nepomôžu!)
feron
12.12.08,06:41
no ide oto ze ja praveze sa snazim mam aj priatelku velmi mi pomaha no mam nekedy take dni akoby mi nic nebolo no niekedy nedokazem ani len z postele vstat a co sa tyka spoluprace tak jasne ze spolupracujem ved ide o moje zdravie lieky uzivam tak ako mam a samozrejme je to aj o osobnosti niekto ma silnejsiu psychiku niekto slabsiu len som sa chcel este spytat vas setkych co myslite ma na to vplyv aj strava napriklad ked jem tak sa citim lepsie a ked jem menej tak sa mi to zhorsi
Mal by si vyhľadať psychoterapiu, v 22 rokoch sa stále točíš okolo toho istého problému. Skús na napr. www.psychoterapia-sk.sk (http://www.psychoterapia-sk.sk) tam sú psychoterapeutis oficiálnymi certifikátmi (aj keď zoznam nie je úplný), alebo na www.komorapsychologov.sk (http://www.komorapsychologov.sk)
feron
12.12.08,06:47
Ahoj. Ja si myslím že URČITE musíš nájsť iného LEPŠIEHO lekára. Ja bohužiaľ nepoznám. Tie lieky sa mi vôbec nepáčia (2 r. a zvyšovanie ) začni ich postupne znižovať. Môže sa ti vytvárať i závislosť (každý človek reaguje inak).
xima, neviem akej oblasti sa profesionálne venuješ (v profile to máš pestré), ale musím napísať otvorene, že tvoje rady (pozri citát) považujem za neférové. NAkoľko z tvojho popisu nie celkom poznáš mechanizmus pôsobenia liekov, ku ktorým sa vyjadruješ, preto je dôležité, aby o použití liekov, ktoré predpíše špecialista, rozhodoval špecialista, tu nejde o Aspirín, preto navrhovať niekomu svojvoľne manipulovať s dávkou chce veľkú odvahu alebo ..., to si nedovolí ani lekár, ktorý pacienta nepozná. Toto sa týka citovanej časti príspevku.
xima
12.12.08,09:14
Ja myslím, že dnešná doba je veľmi ťažká pre chorého človeka, hlavne v oblasti psychológie. Nemáme dosť dobrých odborníkov. Je to moja čiste osobná skúsenosť a dobrých lekárov si naozaj vážim. Niektorých lekárov zase neuznávam a som presvedčená že môžu človeku uškodiť (práve aj liekmi) Nepoznám jeho lekára ani situáciu, takže nechcem to hodnotiť, ale 2 roky užívania liekov a nič iné a zhoršovanie stavu ? Pre mňa je to nedôvera i k tým liekom. Ja som napísala podľa toho čo ma naučil život a psychlógia na UK. Niekedy sa musíme intenzívnejšie (naštudovaním problematiky a hľadaním možností ) zapojiť do seba-vyliečenia, byť odvážni, nenechávať to LEN na lekárov. Mrzí ma, že tento názor niekto vidí ako nefér. Ja sama sa ale podľa neho riadim.
Scofy
19.12.08,18:44
Ahojte, keď čítam tieto riadky, nedá mi to, aby som nenapísal. Začnem trošku z iného rožku, v r.2006, som začal mať problémy s trávením, samoška, že kopec vyšetrení a diagnóza? Celiakia - bezlepková dieta. Snažil som sa to prijať, ale vôbec sa mi nelepšil zdravotný stav a ja som už prešiel do fázy zúfalstva a vtedy to prišlo,v r.2007 počas hnačiek sa s mojím telom začalo niečo diať, búšenie srdca, rýchle dýchanie, tŕpnutie rúk, tlak na hrudi, horúco z vnútra, ako keby mi bila posledná sekunda. Opäť vyšetrenie, diagnóza panická porucha. V tom období mi mamička ochorela, rakovina pľúc, do toho nádor na srdiečku. Za 8 mesiacov zomrela, v tom čase som užíval Seroxat a Spitomin. Chcem tým povedať, že keby tie lieky neužívam, zle by som skončil aj ja. Mamička mi zomrela 10dní po mojej svadbe. Počas užívania Seroxatu mi bolo fajn, vysadil som ho postupne v apríli tohto roku 2008. 7 mesiacov som sa držal. Počas toho som mal v apríli nehodu na aute a v júli nehodu na motorke. To dopadlo už horšie, zlomená stehenná kosť, do dnešného dňa mám v nohe klin a šróby, som PN, liečim sa. Počas liečby som začal mať bolesti hlavy, tlaky do hlavy, bolesti za koreňom nosa. Opäť kopec vyšetrení, dokonca aj CT hlavy. Bolesti som mal 3 týždne a neustupovali, začal som sa obávať toho najhoršieho, že mám v hlave nádor. A to bol ten spúšťač, zase tie isté stavy, ako v r. 2006, strach so smrti. Našťastie, hlavu mám čistu, mal som chuť opäť žiť, lebo tie 3 týždne som nežil, ale veľmi trpel. Myslel som si, že to prejde, že je to akési uvolnenie, a ešte vystresovanie z celého toho zlého sna, ale neprešlo. Dnes som bol u psychiatra, zase užívam Seroxat a Spitomin, ešte len čakám, kedy zaberie. Zatial len prežívam. Týmto chcem povedať to, že aj keď sa mi toho toľko prihodilo a stále to ešte nekončí ako sledujem, tak stále si myslím, že to nie je to najhoršie, čo sa mne deje. I ked v čase, ked sa mi to deje, je to hrozné. Navštevoval som aj denný psychiatrický stacionár, kde chodili rôzny pacienti a ked som ich počúval, to moje bolo oproti tomu nič. Takže hlavu hore. Viem, myslíte si, že sa mi to hovorí. Ale ak trpíte, pomôžte si, navštívte odborníka, netrápte sa, nebránte sa. Bude to len horšie, ak zanedbáte svoju dušu. Verte, viem o čom píšem. Držte sa
dara
01.02.09,13:13
Volá sa MUDr. Velgáňová Mária , adresa Lúka nad Váhom 176, č.tel. 0903785236 alebo pevná 033/7785226. Sú dve a tá druhá sa volá Godálová. Pri prvej návšteve je potrebné vyplniť dotazník, kde sa opíšu prekonané choroby, čoho sa bojíte, ako spíte a pod. Na základe toho Vás vyspovedajú, opíšete problém a ony nasadia lieky-globulky. Tie nesmú prísť do styku s kovom ani s prstami rúk, preto sa dávajú pod jazyk umelohmotnou maličkou lyžičkou. Dajú lieky na určitý problém a potom sú konštitučné lieky, ktoré sú šité podľa Vás, povahy, návykov, problémov, dedičstva. Mám kamarátku, ktorej celá rodina vymrela na rákošku a ony jej ponúkli liečbu na odblokovanie zdenených génových predispozícií na rakovinu (cca. 1500 SK). Ja som ich navštívila s mojou dcérou, ktorá trpí na panickú poruchu. Ešte vtedy nemala stanovenú diagnózu ale viem že lieky, ktoré jej dali boli šité na jej problémy. Doteraz hoci už zabrali lieky od psychiatra má pri sebe globuľky ako záchranu keby jej prišlo zle, tak si dá pod jazyk a problémy sú preč. Verím tomu, že keď sme našli príčinu dcériných problémov postupne odbúrame lieky a zostane jej homeopatia na to, aby udržala stav pokoja. Veľa šťastia. :rolleyes:
prosim poskytni nam kontakt na dobre lekark homeopaticky v Ba
dara
02.02.09,17:57
ahojte ahojte, tak sa mi zdá, že ste všetci už oka, alebo máte toľko práce, že na tie zlé veci ako "panická choroba" nemyslíte. Ja vôbec nemôžem povedať, že to mám, ale rada sa aj ja zdôverím zo svojím príbehom. Začiatkom novembra mi prišlo v obchode keď som nakupovala veľmi zle, tlaky ako na odpoadnutie, dychčivosť, toáčky a prosto nedalo sa mi ani kúsok prejsť, len som si sadla a čakala na blízkych, myslela som, že je to len z tlaku, ale za tri dni sa mi to isté opakovala vo väčšej frekvencii až som musela na pohotovosť, kde som si to poriadne dlho odsedela a o arogantnosti lekára ani nejdem tuná hovoriť, nezistili mi nič, okrem ekg mi ani nič nerobili, dostala som liek vazokardin aj na doma a odporúčanie ísť k svojej lekárke, ktorá mi na druhý deň nič svetoborné nedala, ale ma objednala na dvojo vyšetrení zo srdcom, na ktoré som čakala až do januára, nič nepreukázali, sama som si vybavila aj neurológa, tiež nič, úzkostné stavy sa mi prejavili vo veľkom teraz minulý a tento týždeň, mám neustále búšenie srdca, zvraciam, točí sa mi hlava, teraz som pn, mám problém vydržať v práci, okrem toho študujem, a k tomu všetkému sa mi zdá, že neustále som slabá, bez života, z ničoho sa neteším a akoby som odpadávala, bojím sa už sama aj cestovať, aj v mhd, alebo keď mám ísť k lekárke na kontrolu tak sa stresujem už tri dni vopred preto, k tomu všetkému nemôžem obstáť, lebo sa mi zdá, že moje nohy sa pohybujú dozadu. nemám urobené ešte ženské vyšetrenie, internista mi kázal urobiť hormonálny profil, ale moja doktorka mi to nechcela urobiť, že si myslí, že je to psychika. čo mystlíte? prešli Vám tieto problémy sami od seba, čo robiť aby to prešlo, bohužiaľ neviem čo to podmienilo a prečo to prišlo, som prežívala vcelku spokojné a šťastné obdobie, okrem toho mám problémy s krčnou chrbticou, ale neurológ sa vyjadril, že to nemôže spôsobovať tento problém.
Zita5
02.02.09,18:19
ahojte ahojte, tak sa mi zdá, že ste všetci už oka, alebo máte toľko práce, že na tie zlé veci ako "panická choroba" nemyslíte. Ja vôbec nemôžem povedať, že to mám, ale rada sa aj ja zdôverím zo svojím príbehom. Začiatkom novembra mi prišlo v obchode keď som nakupovala veľmi zle, tlaky ako na odpoadnutie, dychčivosť, toáčky a prosto nedalo sa mi ani kúsok prejsť, len som si sadla a čakala na blízkych, myslela som, že je to len z tlaku, ale za tri dni sa mi to isté opakovala vo väčšej frekvencii až som musela na pohotovosť, kde som si to poriadne dlho odsedela a o arogantnosti lekára ani nejdem tuná hovoriť, nezistili mi nič, okrem ekg mi ani nič nerobili, dostala som liek vazokardin aj na doma a odporúčanie ísť k svojej lekárke, ktorá mi na druhý deň nič svetoborné nedala, ale ma objednala na dvojo vyšetrení zo srdcom, na ktoré som čakala až do januára, nič nepreukázali, sama som si vybavila aj neurológa, tiež nič, úzkostné stavy sa mi prejavili vo veľkom teraz minulý a tento týždeň, mám neustále búšenie srdca, zvraciam, točí sa mi hlava, teraz som pn, mám problém vydržať v práci, okrem toho študujem, a k tomu všetkému sa mi zdá, že neustále som slabá, bez života, z ničoho sa neteším a akoby som odpadávala, bojím sa už sama aj cestovať, aj v mhd, alebo keď mám ísť k lekárke na kontrolu tak sa stresujem už tri dni vopred preto, k tomu všetkému nemôžem obstáť, lebo sa mi zdá, že moje nohy sa pohybujú dozadu. nemám urobené ešte ženské vyšetrenie, internista mi kázal urobiť hormonálny profil, ale moja doktorka mi to nechcela urobiť, že si myslí, že je to psychika. čo mystlíte? prešli Vám tieto problémy sami od seba, čo robiť aby to prešlo, bohužiaľ neviem čo to podmienilo a prečo to prišlo, som prežívala vcelku spokojné a šťastné obdobie, okrem toho mám problémy s krčnou chrbticou, ale neurológ sa vyjadril, že to nemôže spôsobovať tento problém.

dara , dostavilo sa to práve preto to spokojné a štastné obdobie ......
Inak aj ja som toho názoru , že je to psychika ...presne si vymenovala príznaky , ktoré v tejto téme nájdeš veľa krát tak opísané .....
dara
02.02.09,19:12
no viem, čítala som o tom veľa, pretože nemám obvodnú lekárku, ktorá by mi to už dávno odporučila, sama som sa objednala na zákalde toho čo som si prečítala k psychológovi, začala som cvičiť jógu, ale aj sa viac hýbať, čítam knihy o pozitívnom myslení, skúšam všetko čo je možné, len aby som tomu pocitu predišla a aby som sa toho zbavila. Naozaj som tiež už aj ja uvažovala o tom, že je to po psychickej stránke. verím, že sa mi s tým podarí popasovať, lebo stavy mávam zlé, obmedzuje ma to v mojom živote, ako aj v práci. Viete mi poradiť čo Vám zaberá?
Katarína_1
03.02.09,06:43
Dara,odporúčam Vám ešte špeciálne vyšetrenie u kvalitného ušného lekára na ušnej klinike - nie v ambulancii. Prekvapuje ma, že Vám to nenavrhol neurológ. Môže to byť porucha vestibulárneho systému - vnútorného ucha - (závrate, vracanie, odpadávanie...). Vtedy dochádza väščinou k akémusi náhlemu dočasného"rozvratu" organizmu. Keďže hovoríte o problémoch s krčnou chrbticou, naozaj je možné, že súvislosť je aj tam. Pokiaľ sa dostanete na vyšetrenie na ORL kliniku, zvyčajne odporučia aj vyšetrenie u ortopéda. Stavy, ktoré opisujete sú nepredvídateľné a dostavujú sa prekvapivo v "kľudovom" období.
dara
03.02.09,06:58
ahoj vysetrena u orl som bola, vsetko v poriadku, robila mi sono nosa a usi to este neviem vysledky.
syrik
03.02.09,07:01
Ja nedokážem pochopiť,ako môže vzniknúť panická porucha bez toho,že by človek prežíval nejaký stres alebo traumu...prípadne strach z niečoho...človek je spokojný,vyrovnaný,šťastný, dostane hore spomínané príznaky a automaticky je to panická porucha?? :eek: veď je to smiešne...to aby sa človek pri podobných problémoch modlil,aby mu niečo zistili,lebo ak bude všetko negatívne,pošlú ho k psychiatrovi...a potom že väčšina ľudí bagatelizuje príznaky a radšej k lekárovi nejde...odporúčam mimo spomínaných vyšetrení aj vyšetrenie u endokrinológa...u mňa mala na svedomí všetky spomínané príznaky práve štítna žľaza...
dara
03.02.09,07:12
Na endokrinologicke vysetrenie idem koncom tohto mesiaca, tak som zvedava. Prosim ta mala si take iste priznaky? Ja si musim vsetko vybavovat a hladat co by to mohlo byt sama nakolko moj obvodny lekar nevyvija v tomto smere nijaku aktivitu, casto mi bolo tak zle, ze som myslela, ze zosaluem. Este mi casto krat to teplo obleje cely krk. Som nefajciarka, zdravo sa stravujuca, ale od malicka som dost precitlivela a veci prezivam
syrik
03.02.09,07:21
Na endokrinologicke vysetrenie idem koncom tohto mesiaca, tak som zvedava. Prosim ta mala si take iste priznaky? Ja si musim vsetko vybavovat a hladat co by to mohlo byt sama nakolko moj obvodny lekar nevyvija v tomto smere nijaku aktivitu, casto mi bolo tak zle, ze som myslela, ze zosaluem. Este mi casto krat to teplo obleje cely krk. Som nefajciarka, zdravo sa stravujuca, ale od malicka som dost precitlivela a veci prezivam

Ja som začala ešte na jar pociťovať únavu,čo ja som mala predtým energie za dvoch...prešlo to,no žačalo mi bývať nevoľno...búšenie srdca, návaly tepla,pocit na zvracanie, začal mi stúpať spodný tlak a pulz som mávala ráno po prebudení aj 110 v pokoji...šla som k lekárke,ale s niečím iným a spomenula som jej to..najskôr mi kázala len zmeniť životosprávu...menej soliť a tak...žiadne vyšetrenia,krv,nič..neprešlo,opäť som sa vrátila a predpísala mi Coronal na srdce...opäť bez vyšetrení...nechcela som sa tými liekmi napchávať stále,tak som si ich dala,len,keď mi bolo zle...čo mi bývalo najmä ráno,alebo v noci..normálne som sa na to zobudila..šla som nazad a KONEČNE ma poslala na vyšetrenia...krv, interné, pľúcne, kardiologické a nakoniec aj endokrinologické...zistili mi hypotyreózu...nefunguje mi ŠŽ a moje telo si ju samo ničí...sú to typické príznaky pre zvýšenú funkciu...nie zníženú,na základe čoho mi tiež s úsmevom na ksichte na internom povedala,že si mám pýtať Lexaurinček na nervy..bola som aj u gynekológa...povedal,že s hormónmi to nemá nič...vysadila som aj antikoncepciu...no kardiológ aj gynekológ sa zhodli v tom,že tie príznaky sa môžu prelínať...hladina hormónov sa mení,najmä na začiatku liečby,mohla som prekonať zápal ŠŽ...netvrdím,že psychika a somatické prejavy sa navzájom ovplyvňujú,ale nepáči sa mi,keď sem niekto spomenie podobné príznaky a už tu stanovujú diagnózu paciká porucha...myslím na porade...držím palce a daj vedieť, ako si dopadla...
dara
03.02.09,08:07
dakujem, mna moja lekarka ani nikde neposlala. To som si vsetko pytala od neurologa, porobili mi kopec vysetreni eeg a vsetko mozne a inak ok. Okrem toho mi trpla lava strana hlavy, tam kde mam problemy aj s krcnou chrbticou, aj na lavej strane ma ta hlava bolela. Je mi casto na vracanie, toci sa mi hlava, srdco bije ako na infarkt, tiez mi predpisali lieky na srdce, ale som to brala ako aj ty, iba ked mi bolo zle, ale to vobec mpje stavy neriesilo, som tiez stale unavena s ptedtym som mala sily na rozdavanie
syrik
03.02.09,08:19
dakujem, mna moja lekarka ani nikde neposlala. To som si vsetko pytala od neurologa, porobili mi kopec vysetreni eeg a vsetko mozne a inak ok. Okrem toho mi trpla lava strana hlavy, tam kde mam problemy aj s krcnou chrbticou, aj na lavej strane ma ta hlava bolela. Je mi casto na vracanie, toci sa mi hlava, srdco bije ako na infarkt, tiez mi predpisali lieky na srdce, ale som to brala ako aj ty, iba ked mi bolo zle, ale to vobec mpje stavy neriesilo, som tiez stale unavena s ptedtym som mala sily na rozdavanie

Môže to súvisieť určite aj s tou krčnou chrbticou...skús sem tam behnúť na masáž...ochorenie ŠŽ v rodine nemáte? Lebo ono sa to zvykne dediť...a tiež by som doporučovala vymeniť obdvodného lekára...;)
dara
03.02.09,09:27
mamina ma vyopetocanu stitnu, preto ma napadlo ci to nahodou nesposobuje to, ale neviem, zajtra mam ist na prvu konzultaciu k psychologovi tak som zvedava co mi povie, so stitnou idem do lubochne
syrik
03.02.09,09:39
mamina ma vyopetocanu stitnu, preto ma napadlo ci to nahodou nesposobuje to, ale neviem, zajtra mam ist na prvu konzultaciu k psychologovi tak som zvedava co mi povie, so stitnou idem do lubochne

Tak je vysoká pravdepodobnosť,že to je štítna žľaza...ak si sa k tomu psychológovi rozhodla sama,schvaľujem...ale ak si to urobila len na základe porady,tak sa trošku čudujem...ale je to na Tebe...každopádne dúfam,že Ti to pomôže a držím palce...daj mi vedieť,ako si dopadla v Ľubochni...
dara
03.02.09,09:52
Nie neozhodla som sa na zaklade porady, ale sama od seba, chcem KAR istotu co to sposobuje, mam aj navaly tepla, zacala som sa dost potit a pritom vzdy som bola zimomriava, okrem toho ta unava, niejedy uz nevladzem oZaj ani len cau uvarit, domacnost zanedbavam a aj ostatne veci, ale nie vlastnou volou. Zacala som casto chodit na wc, dakujem velmi sa tvoje rady, presli ti tie stavy uz po liekoch?
Eulalia
03.02.09,10:03
Nie neozhodla som sa na zaklade porady, ale sama od seba, chcem KAR istotu co to sposobuje, mam aj navaly tepla, zacala som sa dost potit a pritom vzdy som bola zimomriava, okrem toho ta unava, niejedy uz nevladzem oZaj ani len cau uvarit, domacnost zanedbavam a aj ostatne veci, ale nie vlastnou volou. Zacala som casto chodit na wc, dakujem velmi sa tvoje rady, presli ti tie stavy uz po liekoch?
A máš spravené kompletné krvné testy? Niektoré z týchto príznakov sa objavujú aj pri cukrovke. Nedaj sa odradiť lekárom a snaž sa vybaviť si všetky dostupné vyšetrenia. Veľmi sa mi "páči", ako obvoďák bez kompletného vyšetrenia nasadí lieky na srdce. Asi by som mu zobrala licenciu.
syrik
03.02.09,10:05
Nie neozhodla som sa na zaklade porady, ale sama od seba, chcem KAR istotu co to sposobuje, mam aj navaly tepla, zacala som sa dost potit a pritom vzdy som bola zimomriava, okrem toho ta unava, niejedy uz nevladzem oZaj ani len cau uvarit, domacnost zanedbavam a aj ostatne veci, ale nie vlastnou volou. Zacala som casto chodit na wc, dakujem velmi sa tvoje rady, presli ti tie stavy uz po liekoch?

Ja sa liečim od októbra a je to už oveľa lepšie,ako to bolo na začiatku liečby....len tá únava a slabosť ma niekedy prepadne...niekedy je dobre a niekedy mám tiež obdobie,že by som zaspala aj počas chôdze...ale cítim sa lepšie...
dara
03.02.09,10:11
a tie tocaky, busenie srdca, triaska a ostatne ustupilo?
syrik
03.02.09,11:29
a tie tocaky, busenie srdca, triaska a ostatne ustupilo?

Točáky ani triašku som nemávala...zle mi ostane,len keď sa maximálne rozčúlim :D ale inak som v pohode ;)
pasuliatko
03.02.09,11:35
A nielen cez most SNP! Skús prejsť cez most z Hainburgu smerom na Marcheg. Hrôza!!! ( Ak by si to vyskúšala na bicykli, máš pocit, že si sa premenila na prút v rukách prútkara.)
V mojom prípade viem úplne presne kedy táto porucha vznikla. Žiaľbohu vybudilo ju celoživotné správanie sa mojej matky ku mne. Musím sa s tým naučiť žiť, hoci to je nesmierne ťažké, nepríjemné a v zásade neprekonateľné.
Ani o 100 rokov to neprekonám, lebo to nezáleží na mojej vôli.
Takto to vyzerá keď výchovnou metódou sa stane držanie detí v permanentnom napätí a strachu.( Nehovoriac o "iných" tzv. ""výchovných metódach."

to je dosť nepríjemne:mee:
dara
04.02.09,12:44
ahojte, psycholog mi povedal, ze mam panicku poruchu
syrik
05.02.09,06:08
ahojte, psycholog mi povedal, ze mam panicku poruchu


A ako prebiehalo to vyšetrenie,ak sa môžem spýtať...ja len že na základe čoho tak usúdil....slovo panika je podľa mňa veľký strach...a ako sa to rozhodol liečiť??
delonka
18.02.09,07:00
ahoj dara,tie príznaky čo opisuješ, som mala aj ja, vtedy som ani nevedela,že sa to volá panická porucha., ráno,resp.nadránom som sa zobudila so strachom,spotená,srdce mi búšilo a moja jediná myšlienka bola-schovať sa,kde ma nikto neuvidí., alebo utiecť z prostredia, kde som, nevedela som si to vysvetliť,že ja môžem mať strach z ľudí, celý život pracujem s ľudmi a svoju prácu som vždy milovala., Tomu môjmu stavu predchádzala veľká zmena, ktorá nedopadla tak ako som to od nej očakávala., a potom prišli tie stavy, milá dara,všetko je to o psychike, liečiť sa môžeš liekmi-antidepresíva,alebo nájdeš v sebe silu, zmeníš svoje myslenie,vyrovnáš sa s realitou,alebo ju zmeniš ty!!! ja ti držím palce, veľmi rada ti poviem viac, ako som to prekonala ja, keď budeš mať záujem., lieky neberiem.
andrea123
19.02.09,11:09
Na panicke poruchy a na duševne problemy je najvačšia pomoc joga po stranke telesnej aj s jej prijatim vnutornej harmonie...joga ma užasnu moc, pretože mimo fyziologickych nedostatkov, kedy som po par mesiacoch cvičenia zaznamenala, že moja stitna zlaza zase funguje ako predtym, čo je zazrak...mimo toho, že robi krasne telo a v podstate nie až s takou namahou, aby vas boleli po každom cvičeni klby...tak po pochopeni celej tej filozofie pridete na to, že žit sa da aj uplne inak...začnete inak mysliet...je to všetko o mysleni...a ak stretneš jogina povie ti...nie ty sa nevyhybaj miestam, kde by panicka porucha mohla prist...ty schvalne na take miesto chod..a povedz si, že tentokrat to zvladneš...neviem k tomu viac napisat, lebo je toho vela...ale takto asi to je...samozrejme nemožem sudit, pretože som to nezazila, ale SNAD s jogou ani nezažijem
dara
20.02.09,14:44
A ako prebiehalo to vyšetrenie,ak sa môžem spýtať...ja len že na základe čoho tak usúdil....slovo panika je podľa mňa veľký strach...a ako sa to rozhodol liečiť??
no popisala som mu moje stavy, pisal si to na papier a nakoniec to skonstatoval, ale poviem vam je to tazke. Niekedy nemozem prejst peso ani kusok zda sa mi, ze odpadnem, prosto sa vybicujem k yomu tak, ze dostavam z toho az migrenozmy stav, mam obrovske bolesti krcnej chrbtice a nic moc nezabera. Psycholog sa rozhodol to liecit sedeniami raz mesacne, je to flha doba podla mna, uz som tak odrovnans, ze sa bojim ist ak do prace, lieky nejem, obvodnami predpisala elenium, ma s tym niekto skusenodti? Okrem toho mi trpne uz aj ruka sk noha, boli ma oko sk ucho, co sa tyka ten jogy, zacala som, celkom na chrbticu zaberalo, ale dusu to nevyliecilo a tie stavy uzkostne mi nevymizli, takze kto ma rady den s nimi, u mna to nevyvolsl ziaden velky atres nic take, prosto bum bac a bolo to tu. Prosim poradte uz som bezradna bola som plna zivota a teraz sa citim ako taka troska
Eulalia
20.02.09,17:25
no popisala som mu moje stavy, pisal si to na papier a nakoniec to skonstatoval, ale poviem vam je to tazke. Niekedy nemozem prejst peso ani kusok zda sa mi, ze odpadnem, prosto sa vybicujem k yomu tak, ze dostavam z toho az migrenozmy stav, mam obrovske bolesti krcnej chrbtice a nic moc nezabera. Psycholog sa rozhodol to liecit sedeniami raz mesacne, je to flha doba podla mna, uz som tak odrovnans, ze sa bojim ist ak do prace, lieky nejem, obvodnami predpisala elenium, ma s tym niekto skusenodti? Okrem toho mi trpne uz aj ruka sk noha, boli ma oko sk ucho, co sa tyka ten jogy, zacala som, celkom na chrbticu zaberalo, ale dusu to nevyliecilo a tie stavy uzkostne mi nevymizli, takze kto ma rady den s nimi, u mna to nevyvolsl ziaden velky atres nic take, prosto bum bac a bolo to tu. Prosim poradte uz som bezradna bola som plna zivota a teraz sa citim ako taka troska
Dara, znovu Ti doporučujem kompletné vyšetrenia a popri tom aj psychiatra. Ak je to panická porucha, aspoň na začiatok, kým zaberie psychoterapia u psychológa, by možno bolo dobré aj nejaké lieky od psychiatra.
dara
20.02.09,17:50
dakujem za rady, k psychiatricke idem, aby mi teda nieco ohladom tej pp poradila, ale bpjim sa tych proznakov ako ste ti pisali, ze vam nerobia lieky dobre, ale poradtw take, ktore si oka. Mam urobene echo, eeg, interne, orl zatial neviem vysledok z rtg, ct lavej strany hlavy a vsetko bez nalezu a v norme, beriem lieky na chudokrvnost, uz 3 mesiace, ale nie je mi lepsie, hlava sa mi toci jak na kolotoci a najlepsie, je mi ked mam chrbat o nieco oprety a akoby ma staletahalo dozadu aj nohy a hlavu aj chrbat. No a uz som z toho pekne na nervy, som mlafy clovek a nikdy som nemala taketo problemy a vzdy som vladala sk sa troch. Prosim kto mate rady sem s nou.
Eulalia
20.02.09,18:00
dakujem za rady, k psychiatricke idem, aby mi teda nieco ohladom tej pp poradila, ale bpjim sa tych proznakov ako ste ti pisali, ze vam nerobia lieky dobre, ale poradtw take, ktore si oka. Mam urobene echo, eeg, interne, orl zatial neviem vysledok z rtg, ct lavej strany hlavy a vsetko bez nalezu a v norme, beriem lieky na chudokrvnost, uz 3 mesiace, ale nie je mi lepsie, hlava sa mi toci jak na kolotoci a najlepsie, je mi ked mam chrbat o nieco oprety a akoby ma staletahalo dozadu aj nohy a hlavu aj chrbat. No a uz som z toho pekne na nervy, som mlafy clovek a nikdy som nemala taketo problemy a vzdy som vladala sk sa troch. Prosim kto mate rady sem s nou.
Prečítaj si celú tému, už sme tu popísali kopec svojich skúseností a spôsobov, ako s touto potvorou bojujeme. Kým sa dostaneš k psychiatričke skús si variť čaj z medovky lekárskej, je na upokojenie a lepšie zaspávanie. A dostať na voľno v lekárni Persen - je to tiež rastlinný liek na upokojenie. Skúšaj tie dychové cvičenia, čo sme tu popísali, toto celkom dobre zaberá a dá sa s tým zvládnuť ten prvý obrovský nával strachu. A rozhodne sa nenechaj odradiť lekárkou a vybav si komplexné vyšetrenia. Z vlastnej skúsenosti viem, že mi aj na psychiku veľmi pomohlo, keď som vedela, že po fyzickej stránke mám všetky výsledky O.K.
dara
20.02.09,18:08
Dakujem, ja som celu temu precitala skor ako som tu nieco napisala, takze tolko, persen som si na zaklade doporuceni odtoalto kupila, ale nezaberal vobec, neviem ako u vas. Chcela som aj nejake nove aktualne ak ma niekto preto som chcela o tom troska podebatovat.
dara
20.02.09,18:11
Da sa z toho vobec dostat? Ja som precitala kopec diskusii o tomto a vacsina sa iba stazuje, ze nie. Verim vsak, ze to pojde. A, ze ako prislo tak aj odislo, teda dufajme.
Eulalia
20.02.09,18:15
Da sa z toho vobec dostat? Ja som precitala kopec diskusii o tomto a vacsina sa iba stazuje, ze nie. Verim vsak, ze to pojde. A, ze ako prislo tak aj odislo, teda dufajme.
Neviem, či sa z toho dá dostať, ale dá sa to zvládať tak, aby si mohla normálne žiť.;)
dara
20.02.09,18:26
no aspon, ze tak, lebo uz mam problemy aj v robote nedokazem byt v pohode. A fakt mi to otravuhe zivot nemozem chodit vsade z doprovodom, a doma to nik nechape ako partner, vraj si to len namyslam.
Eulalia
20.02.09,18:32
no aspon, ze tak, lebo uz mam problemy aj v robote nedokazem byt v pohode. A fakt mi to otravuhe zivot nemozem chodit vsade z doprovodom, a doma to nik nechape ako partner, vraj si to len namyslam.
Posad ho pred PC a donúť ho, aby si prečítal celú túto tému. Nech potom povie, či si to len namýšľaš.
Zita5
20.02.09,18:32
no aspon, ze tak, lebo uz mam problemy aj v robote nedokazem byt v pohode. A fakt mi to otravuhe zivot nemozem chodit vsade z doprovodom, a doma to nik nechape ako partner, vraj si to len namyslam.

Ten doprovod sa mi nepozdáva .......prečo potrebuješ všade doprovod .....pociťuješ strach ?
dara
20.02.09,18:58
no nie doslovne, ale ked ma chyti ta panika, ten strach tak sa sana vybicujem k tomu, ze idem odpadnut a bojim sa sama ist, ze kdesi odkvacnem alebo si urobim hanbu, mam uz taku neistotu ist von medzi ludi, bus, zacnem sa potit s som v tom, moj priatel tvrdi, ze to neni choroba a odmieta sa somnou na tuto trmu vobec bavit v tomto u neho nenajdem pochopenie
danushka
20.02.09,18:59
Ten doprovod sa mi nepozdáva .......prečo potrebuješ všade doprovod .....pociťuješ strach ?

Zituš, verím tomu, že bez doprovodu niektrorí ľudia s PP nejdú pomaly ani sami smeti vyhodiť. Mám priateľku, ktorá bola v tomto stave tiež, nevedela ísť na nákup, cestovať v MHD, odpadávala, mala závrate a úzkostné stavy.
Dnes už pracuje ako predavačka v potravinách a zvláda kontakt s okolím, ale dlhodobo sa lieči u psychiatričky.
Netušila som, že PP je takáto pliaga. Moja kolegyňa tiež užíva lieky na túto diagnózu a už dva mesiace je úplne mimo. Vraví, že vždy je to u nej zlé cez zimné obdobie a teší sa na jar.
Celkovo nedostatok svetla, čvirik vtáčikov a pochmúrne počasie nevplýva dobre na ľudí a pre pacientov s PP a depresiou - to je hotové nešťastie.
danushka
20.02.09,19:08
no nie doslovne, ale ked ma chyti ta panika, ten strach tak sa sana vybicujem k tomu, ze idem odpadnut a bojim sa sama ist, ze kdesi odkvacnem alebo si urobim hanbu, mam uz taku neistotu ist von medzi ludi, bus, zacnem sa potit s som v tom, moj priatel tvrdi, ze to neni choroba a odmieta sa somnou na tuto trmu vobec bavit v tomto u neho nenajdem pochopenie
Dara, nehnevaj sa, ale keď nenájdeš u svojho priateľa pochopenie pre takéto sprievodné znaky tohto ochorenia, nenájdeš uň v budúcnosti pochopenie pre mnoho iných jasných a úplne samozrejmých vecí. Priateľa posaď k internetu, nech číta o tejto chorobe, vezmi ho so sebou aspoň raz k psychológovi a psychiatrovi a buď to pochopí, alebo od neho utekaj !
PP je choroba so svojimi jasnými znakmi ako iné ochorenia.
Ak normálny človek pochopí, že deravý zub bolí, neličený spôsobí opuch a tak ďalej..., tak uvedomelý a normálny človek pochopí, že PP spôsobuje práve Tvoje ťažkosti.
dara
20.02.09,19:12
On to bere ako fakt, ze to mam, ale nechce o tom komunikovat a nechce pocut, ze je mi zle. Prosim vas baby poradte este nejake triky ako s touto chorobou zit, dakujem za vase doterajsie rady, aj ked sice nerada, ale aj ja sa pripajam do klubu pp.
Zita5
20.02.09,19:26
Zituš, verím tomu, že bez doprovodu niektrorí ľudia s PP nejdú pomaly ani sami smeti vyhodiť. Mám priateľku, ktorá bola v tomto stave tiež, nevedela ísť na nákup, cestovať v MHD, odpadávala, mala závrate a úzkostné stavy.
Dnes už pracuje ako predavačka v potravinách a zvláda kontakt s okolím, ale dlhodobo sa lieči u psychiatričky.
Netušila som, že PP je takáto pliaga. Moja kolegyňa tiež užíva lieky na túto diagnózu a už dva mesiace je úplne mimo. Vraví, že vždy je to u nej zlé cez zimné obdobie a teší sa na jar.
Celkovo nedostatok svetla, čvirik vtáčikov a pochmúrne počasie nevplýva dobre na ľudí a pre pacientov s PP a depresiou - to je hotové nešťastie.

danushka , viem o čom dara píše .Ja jej verím a verím aj Tvojej kolegyni .A kto to neprežil , tak neuverí .;)
dara
20.02.09,19:34
No je to tak, ja sa za to aj hanbim, aj sa bojim co bude aj zasa niekam mam ist, vie o tomto probleme kolegyna z prace, pripadna pomoc a aby pochopila, teda ona somnou prezivala moje utrapy ked som este nevedela co mi to je, mam okrem toho velke problemy s krcnou chrbticou a bojim sa co bude, chcem sa toho zbavit a preto som sa dala na boj, ale staci, ze len do nemocnice mam ist a uz je zle, aj v cakarni aj v lekarni aj b potavinach, na zastavke ma chytaju taketo stavy az je to neznesiyelne stale sa mi zda, ze ma to Tana kamsi dozadu.
jozka56
20.02.09,19:38
Dara choď k lekárovi, psychiatrovi veď to nie je hanba. Ide o Tvoje zdravie, Tvoj duševný kľud. Neváhaj. Musíš sa mať rada a urobiť pre seba to najlepšie. Mojka choď. Život je pred Tebou.
dara
20.02.09,19:40
mam teraz u neho druhevsedenie u psychologa, tak som zvedava co bude, ale sa tam aj celkom tesim. Este musim k tomu psychistrovi
Zita5
20.02.09,19:40
Da sa z toho vobec dostat? Ja som precitala kopec diskusii o tomto a vacsina sa iba stazuje, ze nie. Verim vsak, ze to pojde. A, ze ako prislo tak aj odislo, teda dufajme.


dara dá sa z toho dostať , preto Ti radím čo najskôr treba navštíviť bez akej koľvek zábrany psychiatra .

Nemôžeš očakávať , že dnes Ti nasadia lieky a zajtra už bude dobre , úľavu pocítiš možno o dva týždne , možno o mesiac ........ale lieky sa užívajú dlhodobo , a l e to záleží aj od Teba .
Zita5
20.02.09,19:43
mam teraz u neho druhevsedenie u psychologa, tak som zvedava co bude, ale sa tam aj celkom tesim. Este musim k tomu psychistrovi

Ja osobne by som sedenia u psychológa vynechala v tom stave akom si .
dara
20.02.09,19:46
no radis mi neist k roku psychologovi? Mozem sa spytat ked ste zacali s az ste boli doma pn co ste chodili do prace? Ja verim, ze mi psychiater pomoze a preto tam chcem ist, s tym nemam ptoblem, za to sa nehanbin, moze sa to stat hocikomu tak ako sa to stalo z nicoho nic aj mne
jozka56
20.02.09,19:49
Dara a psychológ Ti nenavrhuje navštíviť psychiatra? Mojka drž sa, hlavne sa maj rada. Chci pre seba to najlepšie, veď, že to nie je sebecké.
dara
20.02.09,19:55
takto on mi radil, ze riesit to sedeniami u neho, terapiami, a Bran niekto vyhlada aj psychiatra, ze on lieky nepredpisuje, ale, ze u mna by to mohlo ist bez liekov, ze je to na mne ako sa rozhodnem, ale snad by som skudila toho psychiatra a uvidim, nakolko niekedy sa tak vyburcujem, ze sa o seba sama zacnrm bat, a este nieco ja aj rano vstanem, ze mi srdce bije ako na poplach a k tomu, si vecer pred spanim opakujem, ze vsetko bude oka, ze som zdrava, stastna, ale aj napriek tomu ten zvrat este taky nenastal.
Zita5
20.02.09,20:04
no radis mi neist k roku psychologovi? Mozem sa spytat ked ste zacali s az ste boli doma pn co ste chodili do prace? Ja verim, ze mi psychiater pomoze a preto tam chcem ist, s tym nemam ptoblem, za to sa nehanbin, moze sa to stat hocikomu tak ako sa to stalo z nicoho nic aj mne

Keby si mala zostať sama doma , tak asi by to na Teba nepôsobilo dobre .
Budeš prekvapená , ja som tieto problémy mala cca 5 rokov a popri tom som podnikala a aj podnikám . Či som chcela , alebo nie , musela som dosahovať aj pracovné výsledky , nakoľko mám rodinnú firmu a cúvnuť sa nedalo, pretože nás to živilo a živý a práca jednoducho potrebuje celého človeka .
A na druhej strane som mala kopec povinností , ktoré mi až tak nedovoľovali myslieť na niečo iné a hlavne ma to ťahalo vpred , aby som nepodľahla niečomu , čo som nechcela . Teda mne práca pomohla .A veľmi mi pomohla pani doktorka/psychiatrička/ , ku ktorej som chodila , bola veľmi ľudská a zlatá duša.
Ale bolo aj veľa chvíľ ...kedy som nemohla zostať sama ,nakoľko som sa bála a ten škaredý strach bol všade so mnou .
Zo začiatku som podľa doktorky bola zrelá na hospitalizáciu ..........ale som jej povedala , že nie , ja nesúhlasím , ja proste chcem ,aby to odišlo samo a tam na tom mieste , kde to začalo .
A ja si môžem dnes povedať , že som vyhrala , netvrdím, že naveky , ale zatiaľ áno .
Ale samozrejme potrebuješ pomoc a podporu v rodine a v okolí .
dara
20.02.09,20:10
Zitus si ma vcelku povzbudila, len ja mam aj dost strsovu pracu a bojim sa ako to s pp budem zvladat. Este beries ad? Ja by som chcela k psychiatricke este tento tyzden, dufam, ze sa mi to podari, a verim, ze mi bude potom lepsie, ze to aj mne pomoze preto som sa na to aj dala. Okrem toho este studujem a skoly chcem dokoncit. Nechcem tomu podlahnut, ale sama vonku aj ked len v potravonach sa bojim, tam to vsetko zacalo z nicoho nic
Zita5
20.02.09,20:14
Zitus si ma vcelku povzbudila, len ja mam aj dost strsovu pracu a bojim sa ako to s pp budem zvladat. Este beries ad? Ja by som chcela k psychiatricke este tento tyzden, dufam, ze sa mi to podari, a verim, ze mi bude potom lepsie, ze to aj mne pomoze preto som sa na to aj dala. Okrem toho este studujem a skoly chcem dokoncit. Nechcem tomu podlahnut, ale sama vonku aj ked len v potravonach sa bojim, tam to vsetko zacalo z nicoho nic

dara odvtedy čo si tu písala http://www.porada.sk/937470-post648.html do témy , si to mohla mať už všetko za sebou , aj vyšetrenia aj vyšetrenie u psychiatra .

A to je všetko stres,prepracovanosť a vidím , že ešte aj študuješ .
To povie aj doktor .

Ja už neberiem lieky .
jozka56
20.02.09,20:14
Dara a prečo sa Tvoj stav zmenil? Vieš povedať...Musel nastať nejaký zlom. Lov v pamäti. Skús. Alebo si veľmi nespokojná s niečim...
dara
20.02.09,20:20
Nenastal, mala som kludne obdobie v tom case. Co sa tyka psychiartricky tak som dostala listok od dojtorky min. Tyzden na moje vyziadanie, chcela som to vydrzat ako radil psycholog, ale povedala som si, ze za porozpravanie a navstevu u psychiatra nic nedam, krem toho este nemam urobenu ti endikrinologiu, tak som to odkladala, ze az potom, ale uz to riesim.
jozka56
20.02.09,20:29
Čo neriešiš, prečo sa zmenil Tvoj stav? Niečo závažné sa stalo, niekedy? Akcia vyvoláva reakciu.
dara
20.02.09,20:42
opakujem, ze som nemala nic take co by mohlo pp vyvolat
Eulalia
21.02.09,09:45
Dara, vymaž si schránku, nedá sa Ti poslať správa.
Eulalia
21.02.09,09:48
Dara, nehnevaj sa, ale keď nenájdeš u svojho priateľa pochopenie pre takéto sprievodné znaky tohto ochorenia, nenájdeš uň v budúcnosti pochopenie pre mnoho iných jasných a úplne samozrejmých vecí. Priateľa posaď k internetu, nech číta o tejto chorobe, vezmi ho so sebou aspoň raz k psychológovi a psychiatrovi a buď to pochopí, alebo od neho utekaj !
PP je choroba so svojimi jasnými znakmi ako iné ochorenia.
Ak normálny človek pochopí, že deravý zub bolí, neličený spôsobí opuch a tak ďalej..., tak uvedomelý a normálny človek pochopí, že PP spôsobuje práve Tvoje ťažkosti.

Danushka, presne si to vystihla, s týmto sa dá len súhlasiť na 100%.
Barbara
21.02.09,10:22
Da sa z toho vobec dostat? Ja som precitala kopec diskusii o tomto a vacsina sa iba stazuje, ze nie. Verim vsak, ze to pojde. A, ze ako prislo tak aj odislo, teda dufajme.


ahoj Dara, už som to tu veľakrát písala, že samé sa z toho nedostaneme, lebo to je na vine v mozgu látka, čo sa volá serotonin, to znamená, že keď je v mozgu z tej látky málo, tak z toho je tá porucha, samo to neodíde, preto treba užívať tie antidepressíva, ktoré tú látku obsahujú. aj ja som mala tie isté príznaky ako Ty, bála som sa ísť s MHD, alebo niekde, lebo som mala stále pocit, že mi bude špatne. tak som sa vybrala k psychiatričke, predpísala mi lieky, antidepressíva, a dlho som ich užívala. treba tie lieky užívať dlhodobo. začínajú účinkovať až po dlhšej dobe.
neodkladaj to , a choď čím skôr psychiatrovi a bude ti lepšie, uvidíš.
By si sa čudovala koľko ľudí chodí k psychiatrovi, a to že tam chodíme,to neznamená, že sme cvoci ! takže sa vôbec nehanbi a choď tomu psychimu.

p.s.tvoj priateľ nepochopí čo to je, lebo to ešte nemal. to len ten pochopí, kto to už mal, alebo to má.


držím ti palce.
dara
21.02.09,10:59
dakujem vam vsetkym za povzbudive slova hned sa tam k nej vyberiem, lebo sa citim zle najlepsie mi je ked spim. Uz som z toho dost unavena a bojim sa co bude, ano priznam sa, za to sa nehanbim, prosim vas, ako ste s tym vydrzali chodit do prace? Mne pride z nicoho nic tak zle, ze ma musi kolegyna odvist Domov.
dara
21.02.09,11:23
schranku mam vymazanu
Barbara
21.02.09,11:27
dakujem vam vsetkym za povzbudive slova hned sa tam k nej vyberiem, lebo sa citim zle najlepsie mi je ked spim. Uz som z toho dost unavena a bojim sa co bude, ano priznam sa, za to sa nehanbim, prosim vas, ako ste s tym vydrzali chodit do prace? Mne pride z nicoho nic tak zle, ze ma musi kolegyna odvist Domov.



Dara neviem odkiaľ si, ale keď máš možnosť, tak sa hneď vyber do lekárne a kúp si medovku čaj a pi to 3x denne, kúp aj magneb6, to sú tabletky a tiež to začni užívať. ale každom prípade tomu psychimu choď, a uvidíš, že sa ti uľaví..
aj mne bolo vtedy hrozne zle, ale do roboty som chodila. mne bolo tiež lepšie keď som spala, lenže sny som mala hrozné, ale keď som začala užívať tie lieky čo mi predpísala psychiátrička, tak som tie zlé sny už nemávala.
Dara uvedom si, že keď sa to nezačne ihneď liečiť, to sa len a len zhoršovať bude.
ako to už spomínala Danushka, to máš to isté, keď máš nejakú inú chorobu , ideš lekárovi, tak s tým tiež treba ísť, lebo to potrebuje odbornú pomoc.
dara
21.02.09,11:54
tie zke sny mavam aj ja. Magne b6 je volnopredajne? No hned si to kupim. Mne je v praci dost zle a uz neviem niekedy kam z konopy. Ty este uzivas ad? Co si brala beries?
danushka
21.02.09,12:37
Dara, užívanie liekov od psychiatra môže trvať dlhší čas a taktiež sa nespoliehaj na skutočnosť, že Ti okamžite lieky sadnú. Môžeš vystriedať aj 2-3 druhy, kým sadnú práve Tebe. Rátaj s tým, že skutočný účinok aj pri správnej trefe hneď na začiatku potrvá za cca 2 - 3 týždne.
Určite si s PP neporadíš len so psychológom, totiž pracovanie so svojim vedomím a podvedomím nemá nič s chémiou v našom tele. A hold keď raz ten sérotonín chýba, niet inej cesty ako ho dať telu vo forme tabletiek.
Ešte jedna vec k tomu Magne B6 - robí síce dobre, uvoľní svalstvo, ale pozor, ak máš sklony k nízkemu tlaku, tak Ti ho magnézium zníži ešte viac, čo bude ďalší dôvod na závrať, odpadnutie a pocit úzkosti.
Preto tie samoliečiteľské pokusy radšej nechaj tak, odborníci si Ťa preťuknú od hlavičky po pätičky a POMôŽU.
Obklopuj sa pozitívnymi ľuďmi, čo Ti nebudú odsávať energiu, ale naopak - dobijú Ťa, psychológ Ťa naučí psychorelaxačné dychové cvičenia, snaž sa o plnohodnotný spánok a krôčik po krôčiku sa vrátiš späť.
Držím Ti palčeky !!!
dara
21.02.09,12:41
Moc dakujem, dufam, ze natrafim na dobru pdychiatricku. Dufam, ze to potom bude oka, lebo uz sama viem, ze sa z toho nedostanem, mozno keby mi psycholog nebol radil, ze sa z toho dostanem aj bez ad mohla som mat cast liecby za sebou.
Barbara
21.02.09,14:35
tie zke sny mavam aj ja. Magne b6 je volnopredajne? No hned si to kupim. Mne je v praci dost zle a uz neviem niekedy kam z konopy. Ty este uzivas ad? Co si brala beries?


magneB6 vlastne je horčík s vitamínom B6, ktoré sú pre telo dôležité a hlavne pre nervovú sústavu. takže to nie sú chemikálie. je to voľnopredajné., stojí to okolo 4€
ja len tak preventívne teraz užívam sedatíf - chemopat.,, a persen forte/ to sú bylinky/. a pijem aj tú medovku.

Dara a to ti tiež nerobí dobre, keď ťa tvoj priateľ nechápe a nepomáha ti. skôr naopak.... hlavne on by ti mal pomáhať. vieš to je veľmi dôležité, aby ti on pomáhal a pochopil, že teraz potrebuješ viac lásky a pochopenie , to je to čo ti napísala aj Danushka.
a je to ešte dôležitejšie, hádam najdôležitejšie, aby si si aj trošku vsugerovala, že ti bude lepšie.
choď na dlhé prechádzky, aby si sa odreagovala, mala by si hlavne do lesa / lenže teraz tie stromy nie sú zelené a ešte nespievajú vtáčiky/ ale však za chvíľu je tu jar, ....... takže dovtedy by si mala na prechádzku tam, kde je ticho . nie na rušnú ulicu a kde je veľmi rušno.
dara
21.02.09,14:53
ahojcek, tak dakujem za info, ja od novembra papam sedatif, ale mi to moc nezabera. Kupila som si aj persen, ale mne sa zdalo, ze to vyvolavalo u mna este horsie psychicke stavy a teraz sa to uz bojim vziat. No okrem toho papam b komplex, to Bran zabera tak si to davam. Inak neviem ja este moc piradit, zacala som aj z jogou na chrbticu super, ale na tie stavy vonku mhd, cestovanie, mi to nezabera. Drzte mi palce az sa coskoro z toho dostanem aspon trochu, problem je, ze ja somtusila co to mam sa ked ma vyse dvoch mesiacov tento stav neobchadzal a vysetrenia boli oka akurat ma doteraz liecia na problemy s krcnou chrbticou.
Barbara
21.02.09,15:31
ahojcek, tak dakujem za info, ja od novembra papam sedatif, ale mi to moc nezabera. Kupila som si aj persen, ale mne sa zdalo, ze to vyvolavalo u mna este horsie psychicke stavy a teraz sa to uz bojim vziat. No okrem toho papam b komplex, to Bran zabera tak si to davam. Inak neviem ja este moc piradit, zacala som aj z jogou na chrbticu super, ale na tie stavy vonku mhd, cestovanie, mi to nezabera. Drzte mi palce az sa coskoro z toho dostanem aspon trochu, problem je, ze ja somtusila co to mam sa ked ma vyse dvoch mesiacov tento stav neobchadzal a vysetrenia boli oka akurat ma doteraz liecia na problemy s krcnou chrbticou.


Na základe toho čo si napísala, že ti nič zaberá, tak musíš si uvedomiť, že bez odbornej pomoci to nepôjde. takže bež tomu lekárovi čím skôr.
mám taký dojem, že presne to isté máš, čo som mala ja vtedy. som sa bála nastúpiť do autobusu, lebo som mala pocit, že mi bude zle. a semafory? keď sme stáli na semaforoch, som mala nutkanie vystúpiť . neznášala som dav ľudí, bolo mi z nich zle. keď som večer prišla domov z roboty , tak som išla so psom na prechádku k Dunaju. tam bol kľud a ticho. celý deň som sa nato tešila, že keď prídem z roboty pôjdem so psom k Dunaju a bude mi dobre.
a od tých liekov sa mi stav zlepšil. ale hovorím treba tie lieky dlhodobo užívať.
a o zlých myšlienkách už ani nehovorím.
takže tak.
neboj, zvládneš to aj Ty:) ale tomu lekárovi treba ísť určite.
dara
21.02.09,16:16
Urcite tam pojdem, zajtra tam volam nech ma vezme aj prednoatne, prosim ta, niekde som citala, ze nepit kavu ani zeleny caj na pp? Inak ja ked si predstavim ten dav v nemocke tak to je hotovo, ja aj extwrne studujem a co som vzdy rada cestovala tak teraz mi to robi dost velky problem, najma to presuvanie a cakanie na spoje, potom dav v skole, teraz vidim, ze uz si celkom oka, vsak?
dara
23.02.09,14:25
ahojte, tak medovkovy caj mam uz kupeny, a uz ho aj pijem. Prosim vas pomohla na pp niekomu akupunktura a homeopatia?
dara
24.02.09,10:24
Ahojte, neviem, ale psychologsa mi v tomto pripade zda mozno je to silne co poviem STRATA casu, bola som sice len 2 krat zakazdym odomna zobral 5 eur akoze prednostne vysetrenie, na ktore som cakala 2 tyzdne a nikdy ma nezobral nacas, ale ma vzal vzdy minimalne hodinu potom ako mal, zatial nenavrhol nijake riesenie a poptitom este vybavuhe stranky telefonicky alebo pri dverach, pisem sem lebo som znechutena, ze este takto niekto zneuziva pacienta.
Eulalia
24.02.09,10:36
U psychiatričky si už bola?
A psychoterapia nezaberá hneď, je to dlhodobá záležitosť. Ale ak nemáš dôveru k psychológovi, možno by si mala hľadať iného. Alebo si s ním vydiskutovať podmienky.
dara
24.02.09,15:17
Na psychiatricku musim cakat, hold male mesto, takze neberu ani prednostne, lebo okrem toho maju prazdniny, prosim vas, kto xhidite s pp k psychologovi? Hm? Aj ten vas s Vami takto jedna? Mne sa to zda maximalne neseriozne, ze tolko cakam a este ma nevzal naca, popriton si vybavujw telefony a navstevy pri dverach. A este si nezalozil z minula ani moju kartu a len tak matne si pamata co sme sa bavili, som smutna lebo taketo chovanie je bezohladne voci pacientovi, vezme vas na pol hodinu a pritom ste mali byt dlhsie nuz co narobime
delonka
17.03.09,08:35
dara,
vymaž si maily v schránke, máš ju plnú.
anka
dara
18.03.09,11:34
ahojte, tak neviem ako to je, ale musim povedat, ze nade zdtavotnictvo je jedna velka hamba, po mesiaci som sa dostala k pychoatricke aako som spominala bola tak zaneprazdnena, ze ma nwmohla skor objednat, za to terazsom mala moznost spoznat ako vlastne vysetruje a je zaneprazdnena. Vysetrenie preniehalo otazkou co mi je, ja som zacala popisovat a lekarka mi na to iba zahlasila kolko mam rokov, zacala tukat do stroja, dala recept na xanax do ruky a na moju otazku, ci lieky su navykove a ake su? Mi ani neodpovedala. Bola som vnutri 5 minut. Takze som sklamana, ako ja viem co mi je? A ako zistim ci mi chyba serotonin? Hm? Je to hanba kolko clovek strati casu cakanim mesiace na vysetrenua u odbornikov, ktorym nic nehovori prisaha, ktoru skladali a maju na haku. Co sa tyka psychologa k nemu uz nechodim, nasla som si doktorku v inom meste a cakam, tetnto dotycny sa nechoval iba ku mne takto, ale svoju cinnost povzniesol na biznis a la cierna kasa, 5 eur, za prednostne osetrenie na ktore cakare mesiac a 3 hodiny po terminr v cakarni aby vas vzal ani nie na pol hodinu je faktvyhodny biznis. Len je smutne, ze na to vyuzivajuchorych.
syrik
18.03.09,11:41
Ja som bola s jedným mojim známym a mám veľmi podobnú skúsenosť...ale to som tu už niekde v nejakej téme opisovala...
buchač
18.03.09,14:16
...dala recept na xanax do ruky a na moju otazku, ci lieky su navykove a ake su? Mi ani neodpovedala....

ÁNO - je toho viac - pekný bordel ....

http://www.google.com/search?hl=sk&client=opera&rls=cs&hs=1jx&q=xanax&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&lr=lang_sk


Juraj

P.S.:
Iné info inde .
dara
18.03.09,14:34
Ďakujem za odpoveď, prosím pripojte ešte niekto skúsensoti, jesť to nejdem, som pevne rozhodnutá, potrebujem sa dať dokopy, nie sa ešte viac zakopať. Prosím Vás, poradte v žiline dobrého a ozaj zodpovedného psychológa a psychiatra, takého, ktorý robí svoju prácu svedomito a zodpovedne a s láskou a nie len z vidiny peňazí a, že musí. Ešte by som sa skúsenejších chcela spýtať, prosím vás? ako Vám psychiater zisťoval či sa Vám tvorí serotonín alebo nie? lebo mne žiadne vyšetrenie neurobila, nechápem ako mi mohla hneď tasnúť takéto silné lieky. úroveň nulové, vôbec si ma nevypočula a hovorím aj s tým ako som sa tam zložila, som tam bola asi 5 minút. Nula bodov.
bobiku
18.03.09,19:03
ja som sa liečila na panickú poruchu asi pred rokom. Som z Blavy a psychiatričku som si našla na stranke na internete, ktorá bola venovaná panickej poruche. Bola velmi milá, vyšetrenia na serotoním pokiaľ viem sa nerobia, predpísala mi slabšie lieky Neurol a Setralin. Dopuručila psychoterapiu. Súbeh liekov a psychoterapie mi pomohol. Naučila som sa cviky na zvládnutie záchvatov paniky. Takže moja rada znie na základe vlastných skúsenosti - nehádžte všetkých lekárov do jedného vreca. Skuste si najsť cez vyhladavač na nete tu stranku o panickej poruche a hadam tam najdete kontakt na psychiatra vo vašom regione. Určiteale neberte Xanax (je to svinstvo) treba najprv skúsiťiné metody a slabšie lieky) Ale nezanedbajte svoj stav, lebo sa inak Xanaxu nevyhnete.
buchač
19.03.09,07:36
Ten doprovod sa mi nepozdáva .......prečo potrebuješ všade doprovod .....pociťuješ strach ?

"Človek môže byť dospelý na všeličo možné, no na strach nikdy."
Juraj Buchač



Juraj
buchač
19.03.09,07:40
no nie doslovne, ale ked ma chyti ta panika, ten strach tak sa sana vybicujem k tomu, ze idem odpadnut a bojim sa sama ist, ze kdesi odkvacnem alebo si urobim hanbu, mam uz taku neistotu ist von medzi ludi, bus, zacnem sa potit s som v tom, moj priatel tvrdi, ze to neni choroba a odmieta sa somnou na tuto trmu vobec bavit v tomto u neho nenajdem pochopenie

Vymeň priateľa , keď už teraz a v takých stavoch na Teba , sorry, serie ......
Čo bude , keď sa dostaneš ...................a , hm , radšej mlčím .............!!!!


Juraj
buchač
19.03.09,07:46
dara odvtedy čo si tu písala http://www.porada.sk/937470-post648.html do témy , si to mohla mať už všetko za sebou , aj vyšetrenia aj vyšetrenie u psychiatra .
A to je všetko stres,prepracovanosť a vidím , že ešte aj študuješ .
To povie aj doktor .


Pri stave slovenského zdravotníctva , keď aj na odber krve sa objednáva aspoň týždeň dopredu ??????????:D:D:D


Juraj
Ella
19.03.09,07:59
Ja som túto situáciu zažila pred dvomi rokmi u manžela. Prvá psychiatriačka - liečba systémom recept s Xanaxom do ruky a to bolo všetko. Druhý psychiater super človek ale liečba v štýle, veď vy viete ako sa cítite - podľa toho si dávkujte lieky.....Samozrejme nastúpila závislosť od liekov, až kým si manžel povedal, že dosť........zmenil štýl života a hlavne jeho vnímanie - to je najdôležitejšie! Darí sa mu bez liekov už rok! Medzi ľudí chodíme ešte pomenej, ale už nemá záchvaty paniky. Dôležitým liekom je aj trpezlivý partner! Ja som bola vážne chorá pred 14 rokmi, vtedy mal on na pleciach zodpovednosť za deti, chod domácnosti a firmy, teraz ja som bola ten, kto to musel zvládať keď on bol chorý. Život je naozaj o tom...v bohatstve aj chudobe, zdraví aj chorobe......ale musí tam byť tá láska... Ale som sa rozpísala...takže naozaj - nájsť toho pravého lekára a veľa trpezlivosti - krok po kroku.
buchač
19.03.09,09:55
Dara

Po dnešnej konzultácii som sa dozvedel nasledovné :

Psychiatria a psychológia ide ruka v ruke !

1. PSYCHOLÓG – čím skôr , lebo potom už nasleduje
2. PSYCHIATER – a medikamentom sa nevyhneš !!!!!!!!

Len tak na začiatok , zvyšok inde - "ss"


Juraj

P.S.:
For Syrik

http://www.porada.sk/987474-post29.htmlona

Všetko som zažil a hovorím zo SVOJICH skúsenosti a nie podľa agentúry JPP ..............

Bóóóóóóóóže , len sa zasa neuraz !

UŽ SA STALO ..............
syrik
19.03.09,10:02
Dara

Po dnešnej konzultácii som sa dozvedel nasledovné :

Psychiatria a psychológia ide ruka v ruke !

1. PSYCHOLÓG – čím skôr , lebo potom už nasleduje
2. PSYCHIATER – a medikamentom sa nevyhneš !!!!!!!!

Len tak na začiatok , zvyšok inde - "ss"


Juraj

P.S.:
For Syrik

http://www.porada.sk/987474-post29.htmlona

Všetko som zažil a hovorím zo SVOJICH skúsenosti a nie podľa agentúry JPP ..............

Bóóóóóóóóže , len sa zasa neuraz !

Ja som s tou témou už skončila,neviem,prečo to zase rozoberáš..nechceš to rozoberať v každej téme?? mimotemy
piggos
19.03.09,12:22
no nie doslovne, ale ked ma chyti ta panika, ten strach tak sa sana vybicujem k tomu, ze idem odpadnut a bojim sa sama ist, ze kdesi odkvacnem alebo si urobim hanbu, mam uz taku neistotu ist von medzi ludi, bus, zacnem sa potit s som v tom, moj priatel tvrdi, ze to neni choroba a odmieta sa somnou na tuto trmu vobec bavit v tomto u neho nenajdem pochopenie
Povedz svojmu psychológovi nech ťa naučí pozitívne myslieť. Presne tieto stavy pred nedávnom trápili aj mňa. Všetko je to o psychike a potom sa k tomu pričlení aj ten strach a je to hotová katastrofa. Strach je poriadna mrcha a vie narobiť riadnu šarapatu.ale nemôžeš predsa zvyšok svojho života prežiť takto v strachu a nie si v tom sama je nás viac..treba len pozitívne myslieť... povieš že to sa tak ľahko nedá? no všetko sa dá keď sa chce.....a to že ťa tvoj priateľ v tomto nevie pochopiť je pre teba určite smutné,ale jeho ľútosť ti v tomto nijako nepomôže...
dara
19.03.09,13:04
Povedz svojmu psychológovi nech ťa naučí pozitívne myslieť. Presne tieto stavy pred nedávnom trápili aj mňa. Všetko je to o psychike a potom sa k tomu pričlení aj ten strach a je to hotová katastrofa. Strach je poriadna mrcha a vie narobiť riadnu šarapatu.ale nemôžeš predsa zvyšok svojho života prežiť takto v strachu a nie si v tom sama je nás viac..treba len pozitívne myslieť... povieš že to sa tak ľahko nedá? no všetko sa dá keď sa chce.....a to že ťa tvoj priateľ v tomto nevie pochopiť je pre teba určite smutné,ale jeho ľútosť ti v tomto nijako nepomôže...
no ja by som k tomu len toľko, nikdy nesúdim keď sám nezažijem, keď sám neviem, aké to je, ako niekomu je.....neviem podľa čoho si zistil,zistala, že sa nesnažím myslieť pozitívne, snažím, vieš, je ťažké sa k tomu vyjadrovať, lebo tvoja odpoveď je.....luskneš prstom a všetko sa zrazu zmení, nie je to také jednoduché možno ako si to ty predstavuješ, potom by tu toľko ľudí nehľadalo pomoc, vlastne by neexistovali, psychológovia atď.
dara
19.03.09,13:43
No a ešte jedna čerstvá skúsenosť, volala som si k inému lekárovi, že by som sa chcela objednať, či je potrebné znova odporúčanie k lekárovi, tu mi však sestrička povedala, že doktor ma nevezme, nakoľko mám už iného, hovorím, že nemám, veď som bola iba raz a keď som nebola spokojná tak hľadám ďalej, sestrička zahlásila, že to je jedno, ja už mám svojho lekára a oni ma nevezmú, hovorím, že môžem vedieť prečo, dôvod? že veď je slobodná voľba lekára? no a nedostala som ho, nakoľko si opakovala svoje. Takže moji milí pokiaľ nie je snaha u lekárov, čo nie je, som mladá baba a vidím, že teraz keď má človek za celé tie roky nejaký problém a chce dostať služby za to čo si platíme zdravotné a nie malé, ale vysoké tak nedostane. Jednajú s Vami zle a napriek tomu môžem povedať, že ústretového lekára, som stretla iba raz. Aj to v endokr. ústave v Lubochni, jednu pani doktorku. Inak som sa stretla iba s arogantným vystupovaním. Teraz prosím múdre hlavy, aby komentovali. Podotýkam, že nie som žiadny blázon, mala som smolu na psychológa, psychiatra, som z malého mesta, nie je z čoho vyberať, čakáte mesiace kým vás objednajú, potom vás odfláknu a za pať minút vybavia s xanaxom bez dia´gnozy, bez toho, že by Vás lekárka vypočula. Prosto nula bodov. Teraz mi poradte, ja som len chcela zistiť, či sa jedná o PP naozaj, či ju mám, či je treba liečiť aj liekmi alebo nie, jednoznačné vyjadrenie, nie domienky.
piggos
19.03.09,14:12
no ja by som k tomu len toľko, nikdy nesúdim keď sám nezažijem, keď sám neviem, aké to je, ako niekomu je.....neviem podľa čoho si zistil,zistala, že sa nesnažím myslieť pozitívne, snažím, vieš, je ťažké sa k tomu vyjadrovať, lebo tvoja odpoveď je.....luskneš prstom a všetko sa zrazu zmení, nie je to také jednoduché možno ako si to ty predstavuješ, potom by tu toľko ľudí nehľadalo pomoc, vlastne by neexistovali, psychológovia atď.
Ty vravíš že by psychológovia neexistovali keby šlo tak všetko ľahko lusknutím prsta....no ale povedz: psychológovia existujú a na čo sú ti keď ti nevedia pomôcť a poradiť....dajú ti do ruky xanax a povedia ti, na moja dáko sa z toho dostaň....
dara
19.03.09,14:21
no je pravda aj to aj to, je to ťažké naozaj, verím, že to chce len pevené nervy, chce to zaprenie a kúsok šťastia nájsť aspoň odpovede na tie otázky čo si kladieme. Prajem TI pekný deň
BXLmiami
19.03.09,14:29
Informuj sa vo svojej poistovni.Ja mám taku skusenosť,že ked pacient mení lekára,tomu druhému lekárovi poistovna nezaplatí,opakovane sme to po dohovore s poistovnami riešili tak,že prvé vyšetrenie ,ktoré už poistovna platila prvému lekárovi,tomu druhému zaplatil pacient, a kontroly už potom boli ochotní platiť.
dara
19.03.09,14:34
no volala som tam opať a už ma vzali, nehovorili mi, že si mám opať doniesť aj odporúčanie od lekára, ale skúsim si ho pre istotu vypýtať, čo vy na to?
piggos
19.03.09,14:35
no je pravda aj to aj to, je to ťažké naozaj, verím, že to chce len pevené nervy, chce to zaprenie a kúsok šťastia nájsť aspoň odpovede na tie otázky čo si kladieme. Prajem TI pekný deň
Pekný deň aj tebe a ešte ti prajem také pevné zdravie, aby si služby psychológa nikdy nepotrebovala.......drž sa....!!!!
SMOCHTOS22
19.03.09,19:00
VIEM ČO TO JE A MAL SOM S TÝM ZA MLADI PORIADNE FOFRY...SKÚS XANAX, RESP. NEUROL= STAČÍ 0,25mg TABLETKY...DÁVKU TREBA ODSKÚŠAŤ, ALE DLHODOBE BEZ PRERUŠOVNIA A POTOM UVIDIŠ ČO A AKO BUDE...JASNÉ, ŽE TO IDE CEZ LEKÁRSKY PREDPIS...
roman7712
20.03.09,20:18
Chcem sa aj ja podeliť o skúsenosti s touto chorobou. Je to novodobá civilizačná choroba, príznaky resp. symptómy tejto choroby sa začali objavovať pred trištvrte rokom. Je to velmi nepríjemné a človek vôbec nevie čo má v danej chvíli robiť a zvlášť ak sa to objaví počas spánku. Ja som vyhľadal najlepšieho neurológa v okrese a nasadil mi Cipralex odvtedy neviem čo je to panická porucha. Povedal mi, že ide v podstate o narušenie vegetatívneho nervového systému a je potrebné zmeniť životný štýl. Zdravo sa stravovať, nepiť alkohol a nefajčiť.
delonka
21.03.09,06:43
ahojte všetci,
postrehla som, že dnes pôjde na JOJ-ke o 18.00 hod.,program o PP, možno sa dozvieme, čo ešte nevieme.
dara
21.03.09,16:38
Pozerate to? Presne tie telesne pocitu ako o mne keby hovorila.
delonka
23.03.09,06:35
ahoj dara,pozerala som to,som rada, ak ti niečo ten program dal.,ak si spomínaš, niečo podobné sme už hovorili., je to o prílišnej zodpovednosti a únave, nakoniec to vyústi do paniky.,
písala som ti, máš opäť plnú schránku.,pekný deň ti želám.
dara
23.03.09,10:58
ahoj moja, už nemám plnú už som to vyčistila.....môžež mi napísať....ďakujem moc....
ondro12
24.03.09,09:34
ani neviem ja ako by soms tym zacal.Ale tiez som mal skusenost s panickou poruchov liecil som sa na to asi rok aj lieky som bral...Ale najviac co mi strpcoval zivot boli zle myslienky ktore vo mne boli aj cez den aj v noci...Boli to myslienky typu ze som niekomu ublizil pritom by som absolutne nedokazal nikomu ublizit a ta myslienka mi ostala v hlave niekdev podvedomia tej som sa strasne bal a z panicky som sa jej bal...Potom som sa na isty cas dostal s toho alôe teraz chodim s priatelkou vysse 2 rokov a lubime sa chceme mat rodinu deti atd .A v jednu noc sa mi snivalo ze som sa stal homosexualom a dostal som s toho strasny strach ze boze moj co sa mi to snivalo aj ked viem ze je to blbost hej ? ale mam s toho strach teraz poslednou dobou ma to serie .Aj ked si vacsina z vas povie co je to za blbost ,ale dokaze to stazovat zivot aj ked viem ze je to banalita a blbost ,lebo ja milujem svoju priatelku az na tolko ze by som zanu zivot dal a chcem s nou mat deti...
syrik
24.03.09,09:58
ani neviem ja ako by soms tym zacal.Ale tiez som mal skusenost s panickou poruchov liecil som sa na to asi rok aj lieky som bral...Ale najviac co mi strpcoval zivot boli zle myslienky ktore vo mne boli aj cez den aj v noci...Boli to myslienky typu ze som niekomu ublizil pritom by som absolutne nedokazal nikomu ublizit a ta myslienka mi ostala v hlave niekdev podvedomia tej som sa strasne bal a z panicky som sa jej bal...Potom som sa na isty cas dostal s toho alôe teraz chodim s priatelkou vysse 2 rokov a lubime sa chceme mat rodinu deti atd .A v jednu noc sa mi snivalo ze som sa stal homosexualom a dostal som s toho strasny strach ze boze moj co sa mi to snivalo aj ked viem ze je to blbost hej ? ale mam s toho strach teraz poslednou dobou ma to serie .Aj ked si vacsina z vas povie co je to za blbost ,ale dokaze to stazovat zivot aj ked viem ze je to banalita a blbost ,lebo ja milujem svoju priatelku az na tolko ze by som zanu zivot dal a chcem s nou mat deti...

Snom netreba dávať veľký význam...to, že sa Ti snívalo, že si homosexuál, ešte neznamená, že ním aj si...aj keď verím, že sny dokážu urobiť riadnu galibu...mne sa už roky sníva, že nestihnem zavrieť dvere na výťahu, keď idem večer domov a že ma ktosi prepadne...a mávam panickýs strach ísť sama večer domov potom...len teraz neviem,či strach mi spôsobil tieto desivé sny alebo sny spôsobili, že sa bojím v reále...pokiaľ svoju partnerku miluješ a priťahuje Ťa ako žena, tak je všetko v poriadku potom..;)
JAJA11
24.03.09,11:18
ani neviem ja ako by soms tym zacal.Ale tiez som mal skusenost s panickou poruchov liecil som sa na to asi rok aj lieky som bral...Ale najviac co mi strpcoval zivot boli zle myslienky ktore vo mne boli aj cez den aj v noci...Boli to myslienky typu ze som niekomu ublizil pritom by som absolutne nedokazal nikomu ublizit a ta myslienka mi ostala v hlave niekdev podvedomia tej som sa strasne bal a z panicky som sa jej bal...Potom som sa na isty cas dostal s toho alôe teraz chodim s priatelkou vysse 2 rokov a lubime sa chceme mat rodinu deti atd .A v jednu noc sa mi snivalo ze som sa stal homosexualom a dostal som s toho strasny strach ze boze moj co sa mi to snivalo aj ked viem ze je to blbost hej ? ale mam s toho strach teraz poslednou dobou ma to serie .Aj ked si vacsina z vas povie co je to za blbost ,ale dokaze to stazovat zivot aj ked viem ze je to banalita a blbost ,lebo ja milujem svoju priatelku az na tolko ze by som zanu zivot dal a chcem s nou mat deti...

Sny si človek nerozkáže. A v dnešnej dobe, keď sú homosexuáli na pretrase každý deň, je len prirodzené, že sa to človeku dostane do podvedomia a potom sa mu aj o tom sníva. Ale určite to neznamená, že ste homosexuál. ;)
Sen môže vplývať na psychiku, ale na nás záleží ako sa s tým vyrovnáme. Netreba sa snom brániť, to sa ani nedá, treba si z nich zobrať ponaučenie. Možno, že tie sny, v ktorých sa Vám snívalo, že ste niekomu ublížili Vám ukázali, ako by Vás to bolelo, kebyže také niečo spravíte a vďaka nim si dávate ešte lepší pozor, aby ste niekomu neubížili ani nechtiac. :)
dara
24.03.09,11:31
hlavne je, ze si sa z pp dotal, treba mysliet pozitivna aby si sa k jnej opat neprepracoval
piggos
24.03.09,15:09
ani neviem ja ako by soms tym zacal.Ale tiez som mal skusenost s panickou poruchov liecil som sa na to asi rok aj lieky som bral...Ale najviac co mi strpcoval zivot boli zle myslienky ktore vo mne boli aj cez den aj v noci...Boli to myslienky typu ze som niekomu ublizil pritom by som absolutne nedokazal nikomu ublizit a ta myslienka mi ostala v hlave niekdev podvedomia tej som sa strasne bal a z panicky som sa jej bal...Potom som sa na isty cas dostal s toho alôe teraz chodim s priatelkou vysse 2 rokov a lubime sa chceme mat rodinu deti atd .A v jednu noc sa mi snivalo ze som sa stal homosexualom a dostal som s toho strasny strach ze boze moj co sa mi to snivalo aj ked viem ze je to blbost hej ? ale mam s toho strach teraz poslednou dobou ma to serie .Aj ked si vacsina z vas povie co je to za blbost ,ale dokaze to stazovat zivot aj ked viem ze je to banalita a blbost ,lebo ja milujem svoju priatelku az na tolko ze by som zanu zivot dal a chcem s nou mat deti...
Vôbec to nieje blbosť, vzhľadom k tomu že si už raz niečím takým ako je PP. prešiel.Nebolo by dobré aby si to musel zažívať znovu.Neprikladaj tomu žiadny dôraz že sa ti sníva o tom že si homosexuál a že sa potom aj ním staneš.Pravdepodobnosť k tomu je asi taká že...keď vojdeš do garáže ešte neznamená že sa s teba stane auto...drž sa..
ivet.
29.03.09,16:38
Ahojte! Ja som prosila o radu v osobitnej téme, ale asi mi budete lepšie poradiť tu, keďže som čítala, že viaceré beriete FRONTIN. poprosím o radu: Mám 30 rokov a z dôvodu dlhej a silnej menštruácie mi lekárka predpísala antikoncepciu YAZ. Ale ťažko znášam stresové situácie, tak občas užijem liek FRONTIN, ktorý mi predpísala neurologička. Nie pravidelne, ale príležitostne. Je to liek na upokojenie. Znižuje tento liek účinok antikoncepcie? Na letáčiku nič o tom nie je. Gynekologička odpovedala, že FRONTIN nepozná, aby som sa opýtala neurologičky. Tá mi zas povedala, že s antikoncepciou nemá skúsenosť. Tak mi neporadila ani jedna ani druhá. Koho sa mám oýtať? Mám priateľa a keď už užívam antikoncepciu tak inú ochranu nechceme používať. Neviete mi poradiť niekto? Znižuje FRONTIN účinok antikoncepcie alebo nie. Ďakujem veľmi ale fakt veľmi pekne ak mi poradíte
ivet.
29.03.09,16:40
a ešte: ak beriete takéto antidepresíva, akú antikoncepciu používate vy? a chránite sa aj inak?
Klara123
27.04.09,10:58
Ahojte poradaci,
niekolko rokov sa liecim na panicku poruchu a depresiu, beriem liek Serlift, posledne dni sa nejak necitim dobre. Nevie mi niekto z Vas poradit, ci to nebude nahodou preto, ze som bola dost nezodpovedna a uzivala som lieky velmi nepravidelne? Brala som 1 tabletku denne, ale v poslednych mesiacoch som dost davok vynechala. Viem ze som to nemala robit, asi ma klamalo to, ze mi uz bolo fajn a tak som na nich zabudala. Ma tu niekto s tym skusenost?
Resp. ako dlho sa take lieky beru? Stale sa to vracia?
Dakujem Vam za odpovede a prajem pekny den.
syrik
27.04.09,11:03
Táto téma tu už je..presne pod tým istým názvom...treba skontrolovať pred zadaním, či tu podobná téma už nie je...;)