magsudka
13.02.11,23:18
Ahojte,
prosím Vás o radu v nasledovnom probléme ...
Kupujem si staršiu nehnuteľnosť prostredníctvom realitnej kancelárie, pričom sme uzatvorili predkúpnu zmluvu na jeden rok. Dom je pod ťarchou, ktorá predajom má prejsť na mňa. Všetko bolo spočiatku v poriadku a tak som po dohode s majiteľmi začala s rekonštrukciou domu. Ale pri vybavovaní mojej hypotéky som sa dozvedela, že majitelia sú neplatičmi a v banke majú dosť veľký dlh. Predajná cena nehnuteľnosti nepokryje celú dlžnú sumu. Túto skutočnosť mi realitná kancelária zatajila. Dom sa tak stal nepredajným. Majitelia nemajú peňažné prostriedky na doplatenie dlhu, realitka nič nerieši a ja by som nerada prišla o investície do rekonštrukcie.
Je to už jedenásť mesiacov od podpisu predkúpnej zmluvy a ja stále neviem ako to dopadne. V zmluve sa uvádza, že ak k predaju nedôjde do jedného roka, môže predávajúci alebo kupujúci požiadať o rozhodnutie súdu. Preto sa chcem spýtať, či sa niekto nestretol s podobnou situáciou a či je naozaj jediným riešením súd. Prosím poraďte mi.
tienik
13.02.11,22:30
treba si dobre precitat zmluvu. Ak v nej nie je tarcha na nehnutelnosti zapisana podla skutocnosti, tak die o porusenie zmluvy zo strany predavajuceho. Netreba robit nic ine, len dobre citat. Staci najst jedinu nezhodu a zmuvu je potom mozne pouzit len na WC. Urcite by som si zhromazdil vsetky udaje od banky a nasledne doporucene informoval realitku o nezhode zo zmluvou o buducej zmluve. Tym padom nebude co riesit.
Drzim palce!