timton
15.02.11,12:18
Dobrý deň

Existujúcu parcelu som rozdeľoval na dve. Číže jedna je nová. Potrebujem teraz zrobiť darovaciu zmluvu. Mam jednu z minulosti ale neviem čo mam robiť z jedným článkom.




Právne účinky vyplývajúce zo zmluvy a nadobudnutie vlastníckeho práva
k záhrade zapísanej na LV č. xxxx pre katastrálne územie Pereš nastane dňom vydania právoplatného rozhodnutia o povolení vkladu vlastníckeho práva v Katastrálnom úrade v Košiciach, Správa katastra Košice, Pracovisko Košice II. v časti B-LV č. xxxx pre katastrálne územie Pereš na meno:
Meni priezvisko, rod. Priezvisko, r. č. 000000/1111, bytom Košice-Pereš,
ulica č. 00 v celosti.

Údaje v časti A-LV, C-LV č. 900 zostávajú v pôvodnom znení bez zmien.
Účastníci zároveň osobitným návrhom žiadajú o povolenie vkladu vlastníc¬keho práva podľa tejto zmluvy.


Keď že je to nová parcela nemá číslo LV neviem ako mam tento článok správne sformulovať

Vopred ďakujem za radu.
Erzebeth
15.02.11,21:24
Parcelu si zrejme rozdelil geometrickým plánom. Týmto rozdelením vznikli dve parcely.
Ak je to tak, je potrebné dať k darovacej zmluve geometrický plán, presne určiť, ktorá novovytvorená parcela je predmetom darovania. Treba presne opísať, z ktorej parcely (napísať číslo LV, m2) je tá nová vytvorená, m2, číslo novej parcely.
andiablo
16.02.11,05:29
príklad s mojej zmluvy:
Z parcely číslo XXX o výmere XYm2 sú geometrickým plánom číslo XY vytvorené parcely čísla XY o výmere Xm2.
Parcela číslo XY je predmetom darovacej zmluvy.
timton
16.02.11,10:51
ďakujem, pomohlo mi to, nejak to sformulujem a dúfam že to bude dobre.
andiablo
16.02.11,15:45
mne to tak formuloval kamarat na katastry čo je právnik